Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) bertoni válasza mezis (#20299) üzenetére


bertoni
csendes tag

A WDS egy dolog (ez ugye csak az eszközök hídba kötéséhez kellene).
A két cucc egyáltalán nem látja egymást wifi-n. Először ezt szeretném elérni, majd utána mennék tovább...

[ Szerkesztve ]

(#20302) krealon válasza bertoni (#20292) üzenetére


krealon
Topikgazda

Cisco EPC3925 es TL-WA901ND hazasitasa.
Cisco-n semmit sem kell allitani !!!!!!

TP-link AP-n a LAN IP-t atallitani, hogy ne utkozzon se a Cisco LAN IP-jevel, se a DHCP tartomannyal.
TP-link uzemmod: Universal repeater
Survey-el kikeresni a Cisco Wifi-jet es beirni a jelszavat. -> Save -> Kesz.

(#20303) Ayg0


Ayg0
senior tag

üdv

egy nyitott hozzáférési ponton keresztül netezek, de elég gyenge a jelerősség. egy elfekvőben lévő tl-wa701nd-vel gondoltam erősíteni (lehet naívan), de universal repeater modban nem történik semmi, wds pedig nem támogatott. (tudtommal a sima repeater alapkövetelménye, tehát ez is kilőve) mi lehet a gond? az ap oldalon is állítani kell valamit? mivel próbálkozhatok még? kliens mód?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#20304) Octopus21 válasza mezis (#20298) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Megtettem már ezt is. Ez alapján váltottam csatornát.
Bírom az ilyen X-aktás hibákat. Kiváncsi vagyok mi lesz a probléma, már ha sikerül kiderítenem.

[ Szerkesztve ]

(#20305) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Vettem egy ilyet a gépembe:
[link]

A másik gép, ahol a router is van, egy emelettel alattam van, de nem közvetlenül a földszinten, hanem a ház elejébe...az én gépem meg a ház végébe....

Veszi a jelet ez a TP-Link....a jel erőssége KÖZEPES, de arra gondoltam, nem-e érné meg visszacserélni egy "N"-es szabványúra? Pl. erre: [link]

Csak 1000FT-al drágább, "N" szabványú, viszont nem antennás (nem tudom ez mennyire lényeg...??)

Szerintetek mennék vele valamire? Persze tudom hogy a routertől is függ a dolog...erősebben tudnám venni a jelet?

(D-Link DI 524 a router)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20306) kali válasza volvoguy (#20305) üzenetére


kali
legenda

g szabványos router mellett nincs értelme a cserének, mivel az ellenoldal ezen router esetében csak g szabványos kapcsolatot használhat, így nem lenne kihasználva a 300-as n szabványos eszköz mimo képessége! utóbbi ellenoldal esetén még gyengébb is lehetne a vétel a jelenlegi router mellett, a beépített kis antenna miatt!
mellesleg az első eszköz is n szabványos, csak 150-es lite-n, nem pedig 300-as n! az általad linkelt oldal specifikációs leírása pocsék...

[ Szerkesztve ]

(#20307) volvoguy válasza kali (#20306) üzenetére


volvoguy
addikt

Tehát amit én vcettem 150-es az is jó? csak annyi a különbség a 300-ashoz képest, hogy az 300Mbits-es?

(Am van amelyiken van antenna, van amelyiken nincs...ez miért lényeg, melyik a jobb?)

Köszönöm a választ!

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20308) kali válasza volvoguy (#20307) üzenetére


kali
legenda

a jelenlegi router mellé még jobb is, a - nagyobb - külső antenna miatt!
a különbség a névleges 150 kontra 300 megabit/sec sebeség, illetve még az, hogy a 300-as eszköz mimo képes, amely technológia jobb kapcsolatot
jelent(hetne, ha a router is 300-as és mimo képes lenne!)
mivel a router csak g szabványos (névleges 54 megabit/sec), ezért bármilyen n szabványos eszköz is lesz az ellenoldalon, az csak a lomhább g szabványon fog felcsatlakozni rá, ezért is mindegy most, hogy 150-es vagy 300-as eszközöd van - g szabványon azok is csak a lomhább, 54-es sebességet tudják -, viszont a külső - nagyobb - antenna mindig jobb vételt sejtet, ezért nyerőbb a jelenlegi wifi modulod - amennyiben 300-as és mimo képes routered lenne, úgy hozna be a lemaradáson a 300-as mimo képes ellenoldal a mimo miatt, a beépített kis antennák ellenére is!

[ Szerkesztve ]

(#20309) volvoguy válasza kali (#20308) üzenetére


volvoguy
addikt

Köszönöm a kimerítő választ!:) Akkor marad ez...

Tehát alapvetően az antennás jobb mint az antenna nélküli, viszont mimo-s routernél már kijönne az antenna nélküli előnye? ez a lényege az antennának?

Am akkor itt a routerem a "szűk keresztmetszet"...tehát jobb, újabb router-el fenn a szobában sem közepes lenne a jelerősség, hanem mondjuk maximális?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20310) kali válasza volvoguy (#20309) üzenetére


kali
legenda

lesarkítva; a külső nagyobb antennák általában jobbak, ment a belső kis antennák!
a 150-es lite-n eszköznél egy antenna adott, a 300-as n szabványos és mimo képes eszközöknél viszont már két vagy három antenna, és így a mimo technológia által jobb kapcsolatot biztosíthatnak, mint az egyantennás kapcsolatok! persze mindig adott eszközök típusa és azok párosítása válogatja, hogy milyen arányban áll az egy - egy nagyobb antennás kapcsolat kontra 2 - 2 vagy 3 - 3 kis beépített antennás kapcsolat...
amennyiben majd cserén gondolkodsz, úgy emeletnyi eltérésre és több falas átvitelre 300-as, n szabványos és mimo képes (2 vagy 3 antennás) router, és 300-as, n szabványos és mimo képes wifi modul!
aránylag olcsón; tp-link tl-wr841nd + link

[ Szerkesztve ]

(#20311) volvoguy válasza kali (#20310) üzenetére


volvoguy
addikt

Egyenlőre megmaradok ennél. Igazából letöltések miatt gondolkoztam ezen, mert böngészéshez, facebook vagy akármihez bőszen jó a mostani Router és Link is...:)

Bár a letöltésnél is..szóval hiába van nekem 1MB-os netem, ha a router kettéosztja, akkor én csak a felével tudok letölteni...

És hiába lenne nekem a legjobb Router és Link párosom, akkor is csak 1MB felével tudnék tölteni....nemde?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20312) kali válasza volvoguy (#20311) üzenetére


kali
legenda

igen, adott sebesség alá bőven elég a g szabványos átvitel is! 25 megabit/sec vagy attól gyorsabb net átviteléhez kell az n szabványos hálózat, ideális környzetben a névleges 54 megabit/sec hálózaton 20 - 22 megabit/sec átmegy!

(#20313) alebog


alebog
csendes tag

Van egy TP Link WR740N routerem és egy Compaq 610 laptop vezetékkel összekötve UPC nettel.
-egyrészt sokkal lassabb így a net-Miért?
-másrészt ha lecsukom a gépet majd újból nyitom 10.ből nyolcszor nincs net,kikapcs,kihúz stb. míg újra lesz-Miért?
Köszönöm!!

iPhone 4 16 Gb iOS 5

(#20314) kali válasza alebog (#20313) üzenetére


kali
legenda

milyen gyors az a upc net?
a noti esetében a kapcsolat létesítése, címkérés...stb automatikus?

(#20315) kene84 válasza kali (#20314) üzenetére


kene84
senior tag

szia

Látom pont erről volt szó,de biztos ami biztos megkérdezem:
Ezek szerint ha tp link 1043nd -s routerhez keresek usb sticket akkor a kollega által is említett TP-Link TL-WN821N megfelelő lenne?

(#20316) kali válasza kene84 (#20315) üzenetére


kali
legenda

igen!

(#20317) alebog válasza kali (#20314) üzenetére


alebog
csendes tag

120mb/s
automatikus

iPhone 4 16 Gb iOS 5

(#20318) kali válasza alebog (#20317) üzenetére


kali
legenda

100-as routeren és kábelen nem fog átmenni a 120 megabit/sc sebességű net (100 < 120), oda már gigabit képes cuccok kellenek; tl-wr1043nd és minimum cat5e kábelek!

[ Szerkesztve ]

(#20319) alebog válasza kali (#20318) üzenetére


alebog
csendes tag

értem....
és a szakadások?

[ Szerkesztve ]

iPhone 4 16 Gb iOS 5

(#20320) kali válasza alebog (#20319) üzenetére


kali
legenda

nem szakadásnak tűnik, a beállításokat kellene ellenőrizni - főként a notin, a hálókártya és a hálózat beállításaiban -, hogy miért nem ébred és fel/kér ip címet...stb!
amúgy a noti hálókártyája gigabit képes?

[ Szerkesztve ]

(#20321) Claude Leon válasza alebog (#20319) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A szakadás, ha csak a becsuk-kinyit-újradug forog fenn, akkor szimplán lehet, hogy a driver a hibernálással nincs szinkronban.
Egyébiránt, ha 95Mbit ezzel megvan, összeteheted a kezed, de ha valamivel a router elkezd majd molyolni (pl torrent csomagforgalom), szépen visszaesik szerintem, a CPU limit miatt.
(jólvanna, a tplink firmwarefejlesztőinek is nyilván van hozzá közük)

(#20322) alebog válasza kali (#20320) üzenetére


alebog
csendes tag

az is 100as

iPhone 4 16 Gb iOS 5

(#20323) alebog válasza Claude Leon (#20321) üzenetére


alebog
csendes tag

s szinkronba lehet hozni? :K
84 körül van,de eredetileg sem jön át a 120,csak 94 :(((

iPhone 4 16 Gb iOS 5

(#20324) tukko1


tukko1
aktív tag

Milyen erős usb-s wifi vevőt érdemes mostanság venni? Az ebay-ről szeretném megrendelni, de ott van egy rakat 2000mw-os wifi "csoda"!

(#20325) jopjop


jopjop
csendes tag

Hali
UPC netem van és bemegy a modembe onnan routerbe(nem wifis) onnan kábelen gépekbe én nekem kéne wifin ezt szétosztani lehetöleg wifis router nélkül az a terv hogy gépbe bedugni wifi adaptert és a gépbe kábelen jönö netet kéne wifin elosztani

adapter : TL-WN321G
http://www.tp-link.com/en/search/?categoryid=1044&keywords=tl-wn321g

tudnátok segiteni?
köszi

(#20326) Claude Leon válasza alebog (#20323) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha a tényleg 100-as a gépeden is az UTP, akkor ez nem csoda, a 84 pedig a router teteje, wifin még ennek a felét sem produkálná.
(olvastam már 90-en körülit is ugyanezzel, de az még biztosan korábbi szériából volt, és lehet, hogy nem az eredeti firmwarrel, mint ahogy a 1043-ról is az openwrt majdnem dupla natot hoz ki)
Ötletem persze nincs a csatlakozásos bibire, lehet, hogy driverfrissítés, vagy valami win patch megoldja, de az is lehet, hogy nem.

(#20327) krealon válasza jopjop (#20325) üzenetére


krealon
Topikgazda

google kereses: Connectify

(#20328) jopjop


jopjop
csendes tag

köszi és ez micsoda?

(#20329) ArchElf válasza jopjop (#20328) üzenetére


ArchElf
addikt

Ez a program azt csinálja, amit keresel szeretnél... :W

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20330) tomtom9


tomtom9
tag

Hello!

Kollégiumban vagyunk nyílt hálózaton jön az internet ahol van az én illetve szobatársam gépe. Valahogy csatlakozni tudnék a gépéhez, úgy hogy ő nem ad engedély? Köszi

(#20331) Melack válasza tomtom9 (#20330) üzenetére


Melack
veterán

Így elég nehéz, hogy nyitott a háló. Keressetek vmi fájlmegosztó progit. Pl. Teamviewer (lásd a blogomban)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20332) krealon válasza tomtom9 (#20330) üzenetére


krealon
Topikgazda

Valahogy csatlakozni tudnék a gépéhez, úgy hogy ő nem ad engedély?

Ezt ugy hivjak betores. Ezen a forumon torvenyserteshez nem kapsz segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#20333) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Közben még azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg kiderül, hogy mégis a routerem rossz és újat kell vennem akkor milyet javasoltok? A gépemben a wifikártya n-es.

Amúgy egy 300mbps routeren miért van 3 antenna. Bocsi az amatőr kérdésért, csak érteni akarom, hogy miért kell 3 antenna.

(#20334) Ayg0 válasza Ayg0 (#20303) üzenetére


Ayg0
senior tag

az előző állapothoz képest történt némi változás: miután a router menüjében is hozzáadtam az ap mac címét úgy néz ki részben összeállt a jelismétlés, mert az elérhető wifi hálózatok listájáról eltűnt az ap ssid-ja és brutálisan megugrott a router által sugárzott jel erőssége. de valami apróság (dhcp?) még nem stimmel, mert csatlakozásnál nem kap ip-t a wifim: [link] ötlet?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#20335) jopjop


jopjop
csendes tag

Leszedtem a progit amit irtál és ugy tünik h müködik a wifis készülék megtalálja hogy él rá is tudok csatlakozni de sehogy lessz net
van esetleg erre valakinek 5lete?

(#20336) failed


failed
tag

Sziasztok!

Van nekem egy D-link airplus dwl-520+ pci wlan egységem. Tudja esetleg valaki, hogy mégis hogyan lehet életre kelteni win7 alatt?!

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#20337) hajdu.sanyi


hajdu.sanyi
csendes tag

rokonomék tőlünk 200-250m-re laknak. Milyen eszközt javasoltok amivel tudnám venni az ő wifijüket? Köszi

(#20338) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Az én gépemre akkor is kell tűzfal és vírusírtó, ha TP-Link segítségével kapcsolódom a lakásban lévő router-es géphez, amin van tűzfal és antivírus is telepítve?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20339) jNk válasza failed (#20336) üzenetére


jNk
senior tag

Ahogy látom még Vista-hoz sincsen driver az oldalukon és emlékeim szerint az a kártya csak 802.11b szabványt ismeri (3-4mbit/s max), ezért jobban jársz ha 2-3e Ft-ért veszel egy usb wifi sticket.

(#20340) kali válasza volvoguy (#20338) üzenetére


kali
legenda

igen, akkor is erősen ajánlott!

Octopus21; 300-as n szabványos eszközök esetén a 2 vagy 3 antenna a mimo miatt van/kell; link

[ Szerkesztve ]

(#20341) jopjop


jopjop
csendes tag

KÖSZI krealon MÜKÖDIK jeheehee

valamit ami tud 802.11n-t és lehetöleg antennával

(#20342) InfiniteReality válasza hajdu.sanyi (#20337) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha van rálátás, egy tányér (parabola) iránybaállítva és elég jó kapcsolatot lehet így összehozni (és ne lepődj meg ha találsz még kb 50 másik WIFI hálózatot is :) ).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20343) failed válasza jNk (#20339) üzenetére


failed
tag

Nekem van egy kültéri, nagyobb teljesítményű antennám. Azt szeretném rákötni dwl-520+-ra... én is beláttam, hogy célszerű inkább egy új eszközt venni, amin cserlhető az antenna... Viszont ez újabb kérdést vet fel:
A pci-os kártyák általában 50-100 mw kimeneti teljesítményt biztosítanak. Egy usb stick-es megoldás ki tudná szolgálni a kültéri nagy(obb) teljesítményű antennát?!

köszi a segítséget!

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#20344) InfiniteReality válasza failed (#20343) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ki kell próbálni. Jobb antennával egy USB stick kapcsolódási lehetőségei is javulnak, függetlenül a tényleges adóteljesítményétől.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20345) jNk válasza failed (#20343) üzenetére


jNk
senior tag

Ahogy InfiniteReality is írja, egy jó kültéri antennával egy usb eszköz lehetőségei is javulnak, de kérdés hogy mire szeretnéd ezt használni.
Én jobban preferálom a kültéri antenna közelébe helyezett wireless ap/bridge/router megoldást ami egy utp kábellel van összekötve a géppel az usb/pci wifi kártya+hosszú rf kábel+kültéri antenna opcióval szemben.

(#20346) mezis válasza failed (#20343) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az a kültéri antennád 2.4 GHz-es frekvenciatartományra, 75 Ohmos betáplálással rendelkezik, akkor minden további nélkül ráköthető az USB-s WiFi eszközödre.
Szerintem az USB-s WiFi eszközök ugyanakkora RF teljesítményt adnak ki, mint a legtöbb "dobozos" kivitelű.
Szóval az antennád nem fog "elfüstölni" (kis pénz, kis foci) és a dwl-520 sem fog sérvet kapni.

mezis

(#20347) Ayg0 válasza InfiniteReality (#20342) üzenetére


Ayg0
senior tag

250m-ről van szó, nem kilométereket akar áthidalni...

hajdu.sanyi:

a válaszadáshoz nagyjából fel kellene vázolni a terepviszonyokat. enélkül hitelt érdemlően senki nem fog tudni segíteni.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#20348) And válasza mezis (#20346) üzenetére


And
veterán

"Ha az a kültéri antennád 2.4 GHz-es frekvenciatartományra, 75 Ohmos betáplálással rendelkezik [..]"
Az legyen inkább 50Ω-os (75Ω a TV- és videotechnika 'tartozéka'). Rádiós rendszerek (beleértve a wifi-t is) szinte kivétel nélkül 50Ω-os külső antennaimpedanciára dolgoznak.
"Szerintem az USB-s WiFi eszközök ugyanakkora RF teljesítményt adnak ki, mint a legtöbb "dobozos" kivitelű."
Ez nem feltétlenül igaz. Ha külső antennacsatlakozóval rendelkeznek - ami ugye USB-s kliensnél a ritkább eset -, akkor talán igaz, mivel a hozzájuk adott antennák hasonló nyereségűek (szimpla dipól), mint más hasonló eszközöké. De ha csak nyákra integrált antennája van, akkor egyrészt ez a teljesítmény módosulhat (a pici hurokantennák hatásossága csapnivaló), másrészt az illesztés sem tutira 50Ω-ra történik, tehát egy külső antenna ilyenhez illesztése nem magától értetődő mutatvány.

(#20349) bertoni válasza krealon (#20302) üzenetére


bertoni
csendes tag

Köszönöm a segítséget, sikerült! Végre...

Abban a szobában, ahol szinte nem is volt net és ha volt is, max. 1Mpbs-os volt a letöltési sebesség, repeater beiktatásával 7Mbps-re ugrott. Király!

Egy halk kérdés: a WDS miért nem működik, amikor állítólag mindegyik eszköz támogatja? Mégis szükséges lenne, hogy azonos gyártótól legyenek?

Még egyszer, köszönöm a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#20350) krealon válasza bertoni (#20349) üzenetére


krealon
Topikgazda

http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_distribution_system

"Implementations

WDS may be incompatible between different products (even occasionally from the same vendor) since it is not certified by the Wi-Fi Alliance"

Magyarul nem szabvanyos, igy sokfele inkompatibilis megvalositas letezik. Sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.