Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Atimester válasza gordonfreemN (#14899) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

Nekem is pont ez a párosításom van!
A tiédhez kaptál magyar nyelvű leírást?
Az enyémhez csak angol használati utasítás van.... :F

Attila

(#14902) Romeo619


Romeo619
senior tag

Hát behalok...felakartam rakni újra a WIn7tet a WIFI miatt erre állandóan kiírja ez a mocsok hogy hiányzó Bootmgr...
Beállítottam a biosban hogy erről bootoljon de hát nem akarja a mocsok-.-
tipp esetleg?

(#14903) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!
Meglévő vezetékes hálózatomat szeretném bővíteni egy vezeték nélküli hozzáférési ponttal.
Vezetékes routerem a következő: Tp-Link TL-R4299G
Kiszemelt hozzáférési pontok: D-Link DAP-1353 vagy DAP-2553.

A 1353-asban nem találtam DHCP server funkciót (vagy csak nem lehet konfigurálni). Nos, a kérdésem az lenne, hogy a meglévő vezetékes routerem el tudja-e látni a DHCP-s funkciókat a hozzáférési ponton keresztül csatlakozó számítógépeken? Vagy a hozzáférési pontnak mindenképp tudnia kell a DHCP funkciót?

Segítségeteket előre is köszönöm.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#14904) szjoci


szjoci
őstag

sziasztok!
van két routerem, wds-el próbálom növelni a hatótávolságot ami kisebb-nagyobb sikerrel össze is jött, de lenne kérdésem ezzel kapcsolaban: a router ami wan-ra van kötve, az ip címe 192.168.1.1., dhcp engedélyezve van. A másik router ip címe amivel ki szeretném terjeszteni a kapcsolatot 192.168.1.2., dhcp le van tiltva. Eleinte működött a dolog, de aztán a 2-es végű routerről nem láttam az 1-es végűt, fordítva viszont igen... Ebből adódik láma kérdésem, mivel hálózatokhoz abszolute nem értek: ahhoz hogy a második routeren keresztül is lehessen kapcsolódni internetre, a dhcp-t le kell tiltanom ezen az eszközön? Ha le kell, akkor mondjatok már egy példát amivel tudok csatlakozni a 192.168.1.2-es routerhez: mit írjak ip címnek, alhálózati maszknak, alapértelmezett átjárónak, elsődleges és másodlagos dns-nek...

[ Szerkesztve ]

(#14905) club1 válasza McSico (#14903) üzenetére


club1
veterán

AP-n nem is értem, minek kellene DHCP szerver, annak ott a router. Egy home kategóriás router DHCP kiszolgálója simán megbirkózik 100-150 IP címmel is, gondolom ennyi eszközt nem fogsz a hálózatodra kötni.

(#14906) club1 válasza szjoci (#14904) üzenetére


club1
veterán

Ha tényleg működő WDS-ed van, akkor a kettes routerre csatlakozó eszközökön is működnie kell az IP cím kiosztásnak (az eszközöknek látniuk kell az 1.1-es DHCP kiszolgálót).

(#14907) McSico válasza club1 (#14905) üzenetére


McSico
senior tag

Tehát akkor ami az AP-n keresztül csatlakozik gép, akkor azt is a vezetékes router dhcp-je látja el.

Kössz a segítséget! :R

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#14908) szjoci válasza club1 (#14906) üzenetére


szjoci
őstag

és ha bekapcsolom a dhcp-t a 2. routeren, mit írjak start ip addressnek és end ip addressnek? Mind a két routernél kérdezném. Lehet bármi, vagy függenek egymástól? Nagyon béna vagyok, bocsi... :B

[ Szerkesztve ]

(#14909) mezis válasza McSico (#14903) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Biztos, hogy ez a legjobb megoldás ? (A D-Link DAPxxxx eszközei mintha sokkal drágábak lennének a DIRxxxx routereinél.)

Nem lenne elég, ha vennél egy WiFi routert (esetleg USB-set), a TL4299G-t meg elkótyavetyéled ? Az áramszámlád is kedvezőbben alakul (5-10Wó a fogyasztása ezeknek).

mezis

(#14910) McSico válasza mezis (#14909) üzenetére


McSico
senior tag

Engem nem a fogyasztás érdekel, hanem a megbízhatóság és a sebesség.
Sajnos ezekkel az otthonra szánt termékekkel mindig megszívtam, azért is vettem ezt a tp-link routert. Nagyon meg vagyok vele elégedve. És mivel még egy router felesleges, így mindenképpen hozzáférési pontot szeretnék. (szintén nem otthonra szánt változatot, ami sajnos az árban megnyilvánul)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#14911) mezis válasza McSico (#14910) üzenetére


mezis
nagyúr

Én eddig probléma mentesen, hosszan használtam a Gigabyte-nak két fajta WiFi routerét, a D-Link DAP-1160-as AP-jét, és DIR-300A illetve DIR-300B routerét. (Ez utóbbi mintha a DD-WRT firmware-el jobb lenne).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#14912) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Van egy TP-link WR642G wifi routerem és az lenne a gondom,hogyha nincs beüzemelve akkor 2.4 Mbit/s a net sebessége,viszont ha rádugom,akkor kevesebb mint a felére lecsökken
1.1-1.2 Mbit/s.

Ez mitől van? Illetve mit kell állítanom?
Xp-m van

(#14913) gordonfreemN válasza Atimester (#14901) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szia! Sajna nem, egyelöre alapbeállításokkal nyomulok, kivéve a jelszavakat...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#14914) Atimester válasza gordonfreemN (#14913) üzenetére


Atimester
aktív tag

Na akkor egy cipőben járunk! :W
Már többször feltettem a kérdést itt a PH-n, különböző topikokban: :F

Van valakinek TP-Link TL-WR741ND routere?
Tud róla tapasztalatokkal szolgálni?
Esetleg van magyar nyelvű leírása hozzá?

Erre senior tagok, (akiknek elvileg kijár a tisztelet a valós vagy vélt tapasztalatukért,) segítőkészen azt írták, hogy: "olyan mint mindenki másé".

Hát köszönöm! :C Esetleg ha belinkelt volna egy-két oldalt, ami valamelyik TP-Link router beállításait taglalta volna, még meg is köszönöm. Viszont egy-egy ilyen válasz után azt gondolom, hogy csak a hozzászólások számát akarja növelni, mert talán ettől érzi magát többnek!?

Akkor keressük egymást az összegyűjtött tapasztalatokkal! Én meg elkezdem lassan lefordítgatni az angol kézikönyvet… :R

[ Szerkesztve ]

Attila

(#14915) mezis válasza Atimester (#14914) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én ezt találtam: [link].

Ha még garanciális, visszavinném és vennék helyette egy D-Link-et vagy Linksys-t, lehetőleg olyan fajtát, amire felmegy a dd-wrt ([link])

mezis

(#14919) Truman válasza Atimester (#14914) üzenetére


Truman
senior tag

Üdv! Ezt a leírást már kis milliószor belinkeltem itt a PH-n, teljesen magyar és a TL-WR741ND -ról szól. Ez jelenleg az alsó kategória legjobb választása. ;)
Remélem tudtam segíteni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#14920) Atimester válasza mezis (#14918) üzenetére


Atimester
aktív tag

Köszi a linket!

Legalább igazol, hogy mások is találkoznak hasonló problémával.
A TP-Link TL-WR741ND elvileg egy olcsó és jó router lenne.
Elég nagy és összetett menüje van, rengeteg beállítási funkcióval, amit csak találgatni tudok, magyar nyelvű használati utasítás hiányában.
Gondoltam, hogy itt a fórumon más kapott hozzá vagy esetleg talált valahol magyar leírást, és itt megosztaná, de eddig semmi, csak egy-egy okoskodó megjegyzés jött.

Attila

(#14921) Atimester válasza Truman (#14919) üzenetére


Atimester
aktív tag

Köszi Truman!

Na ebből legalább már el lehet indulni!

Köszi, köszi... :R

Attila

(#14922) Romeo619 válasza sziada5925 (#14893) üzenetére


Romeo619
senior tag

Na úgy csináltam a megosztás hogy kijelöltem amit szeretnék szerkezgetni, rákatt kijelöltem hogy megosztás otthoni csoporttal írás olvasás ennyi elég is?

(#14923) Artika válasza easy...rider (#14876) üzenetére


Artika
aktív tag

Mindent kipróbáltam amennyit én konyítok hozzá:

Alapból működnie kellene hogyha a net csatlakozóját a router internet csatijába dugom,akkor a wifin adnia kellne a jelet ..szerintem. De nem! csak akkor ha elé beteszek egy kábeles routert.
Gyári beállítás visszaállítását próbáltam, MAC cím klónozását próbáltam a t-kábeles roterére, és semmi.

A gyári firm frissítéseket hibával viszadobja...jelenleg 1.56.01 firm van rajta.

Mit próbáljak még?

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#14924) oistrakh1978


oistrakh1978
csendes tag

Heló mindenki!

Vettem egy Linksys 160Nroutert.
Beállítottam, az asztali gépen megy szépen az Internet.
Megy a mobiltelefonomról is wifin keresztül.
Megy a barátnőm laptopjáról is.

De ha a sajátommal csatlakozom rá, akkor vagy restartol a router, vagy megy egy ideig az internet, de egy idő után elszáll. De csak az enyémen, az asztalin megy szépen tovább, meg a másik laptopon is.

Furamód ilyenkor is tudom használni a router menüjét a saját laptopomról, csak az Internet nem megy. Valami ötletetek van egyébként?

Próbáltam firmwaret frissíteni, eljut 65%-ig, majd kiírja, hogy sikeres volt az update, de szerintem akkor 100%-ig kellene menjen, és a status résznél tobbra is 2009-es firmwaret jelez, holott amit letöltöttem a linksystől, az idén nyári......

Valami ötlet?

mi az a sül? :D:D:D:D:D:D

(#14925) oistrakh1978


oistrakh1978
csendes tag

Ja még annyi, hogy néha mintha az asztali gépen is döcögős lenne, néha meg tök gyors. A netem 20/10-es Digi.
És ha a statusra nyomok, akkor is csinál olyat, hogy kiírja egyszer-egyszer, hogy pppoe authetication failed.

ROSSZ LENNE A ROUTER?

mi az a sül? :D:D:D:D:D:D

(#14926) club1 válasza szjoci (#14908) üzenetére


club1
veterán

Egy alhálóban nem szoktunk két dhcp kiszolgálót üzemeltetni. WDS esetében pedig főleg nem.

(#14927) Romeo619


Romeo619
senior tag

Na megcsináltam a megosztást...szóval én a számítógépemről tudok a bentin olvasni írni, de arról a gépről az enyémen semmi változtatást nem tudok csinálni.
Kiírja hogy nincs hozzáférésem, pedig levettem mindet ugyan az a beállítás, pls help:S

(#14928) kohi


kohi
tag

üdv!

remélem tudtok segíteni, van egy régi dlink dwl 2100ap-m ami pár napja nem megy. Hiába van bedugva a konnetroba nem reagál semmire, próbálok szerezni hozzá egy megeggyező áramforrást, hátha csak az a baj.

Valakinek tapasztalat hasonló ügyben?

(#14929) kohi


kohi
tag

Lecsekkoltam a tápot és az megy. :S Az ap viszont meg se nyikkan

(#14930) janiszka válasza Atimester (#14920) üzenetére


janiszka
csendes tag

Csak helyeselni tudok, a TP-Link TL-WR741ND router tényleg megéri az árát!
Azonban lenne egy nagy kérdésem:
Mivel a lefedni kívánt terület igen nagy, és a fent említett szerkezet bármilyen jó is, nem tudja besugározni az egészet, ezért vettem egy TP-Link wifi extendert.
A router antennáját le kell tekerni, a helyére meg rácsatlakoztatni az új antenna kábelét. Van kb 2 méter hosszú kábel hozzá, így központibb helyre sikerült tennem, erősebb is lett a jel, sajnos azonban még mindig nem az igazi. Ennél erősebbet beltérre nem nagyon szabad már (8dB).
Van ugyanis egy helyiség, ahová csak nagyon gyenge jel jut el, a fura alapterület, és a rengeteg ajtó miatt.
Ezt kiküszöbölendő gondoltam egy nagyot, hogy a használaton kívüli SMC WBR14G2EU -s routerem beüzemelem.
Mivel mind a kettő "bridge-képes", így csak remélni tudom, hogy ti - akik hozzáértőek vagytok a témában, és nem csak műkedvelő, mint én - tudnátok nekem mondani valami okosat, hogy az SMC és a TP-Link kompatibilis -e egymással, és ha igen, akkor az SMC-n való DHCP letiltáson kívül (amelyik csak az extender szerepet vállalja) mi a túrót kellene még beállítanom, hogy működőképes legyen a dolog :)))
Kérlek benneteket, segítsetek, mert hiába guglizok, nem jöttem rá a megoldásra...
Előre is köszönöm szépen!

(#14931) gordonfreemN válasza mezis (#14915) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez alapján én is írhatnám bárkinek, hogy ezt találtam, a Linksyst felejtsd el és cseréld le TP linkre. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#14932) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

You can select this to enable WDS, with this function, the Router can bridge two or more Wlans. NOTE: If this checkbox is selected, you had better make sure the following settings are correct.

Sziasztok! Ez mit jelent? TP link router wireless beállításainál. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#14933) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Kettő darab TP-link WR543g routert szeretnék összekötni AP módban. A háttérkörnyezet windows 2003 DHCP kiszolgáló. A két eszközt sikerült pársítanom (wireless) de valamiért az Ap client oldalon összekötött pc nem kapja meg az IP címet. AP router WAN portját használom, a clienten meg valamelyik lant. Kipróbáltam, hogy WAN helyett LAN portba dugtam de nem kaptam akkor sem IP-t. Valaki tudna segíteni? Amit még beállítottam: mindkét eszköznél a dhcp résznél beállítottam manuálisan az átjárót és a DNS-t, természetesen a dhcp ki van kapcsolva.
Előre is köszi!

(#14934) szjoci válasza janiszka (#14930) üzenetére


szjoci
őstag

Én is ugyenezzel szívtam (szintén egy 741nd-vel) csak a másik oldalon nálam egy gigabyte gn-br01g van.
Az smc wds beállításánál megadod a 741nd mac címét és az ssid-jét (ha van ilyen lehetőség) valamint a lan beállításoknál az smc ip címét 192.168.1.2 -re állítod, dhcp-t kilövöd. Ezzel az smc letudva. A 741nd ip címét 192.168.1.1-re állítod (ez alapból így van), a wds beállításoknál a legegyszerűbb megoldás ha ráklatty a Survey gombra, itt már látnia is kell az smc routert, rákattintasz a connect-re, save, reboot. Ezután a 741nd status ablakában ha a WDS Status-nál Run-t látsz, akkor nyert ügyed van :) Ennyi az egész. Mégegy dolog: titkosítást én nem tudtam belőni, így ki van kapcsolva... A mac cím szűrést kapcsoltam be mindkét routernél

[ Szerkesztve ]

(#14935) GoZoL válasza GoZoL (#14933) üzenetére


GoZoL
senior tag

Közben sikerült megoldanom ha valakit érdekel akkor leírom!

(#14936) mezis válasza szjoci (#14934) üzenetére


mezis
nagyúr

A Gigabyte routere WDS üzemmódban csak WEP titkosítással működik.

mezis

(#14937) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok

Honnan tudhatom meg hogy a következő iskolákban van-e wifi eléretőség, és nincs-e lekódolva? Bláthi ottó titusz, Elte gyakorl, Bólyai , Neuman János

ok: már voltam nyílt napokon, de még nincs wifi képes készülékem, csak 2-3 nap mulva lesz, és így nem tudom hol lehetne majd netezni :)

köszönöm, ha valamibe ütközik kérdésem, kérlek töröljétek!

(#14938) Atimester válasza GoZoL (#14935) üzenetére


Atimester
aktív tag

Remek!

Engem érdekelne, hogy végül is a két darab routert hogy sikerült összekötnöd.
Hol és mit kell hozzá beállítani?

Attila

(#14939) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Adott egy Asus WL530g router, amire csatlakozik két asztaligép, egy vezetékkel egy vezeték nélkül. A vezeték nélküli az utóbbi időben egyre többször megszakad a net, és utána fél óraig nem is csatlakozik újra. Áramtalanítás után a probléma ugyanez. Nincs esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#14940) ace05


ace05
senior tag

Hello szeretnék segítséget kérni!

TP-LINK TL-WR841ND wifis routerem volt kb majdnem egy hónapig amíg be nem szart .Mivel beszart ezért visszakellet térnem a Linksys BEFW11S4 routeremhez míg a másik a szervizben van.Igazából csak egy bajom van hogy a Tp linknél hozzászoktam hogy 1,2-2mb tölt a linkysnél pedig 400kb tal, pedig még rá is van írva hogy 54mbps router .Hogy orvosoljam a dolgot a Linksys admin oldalán beállítottam a Wireless/Advanced Wireless Settings oldalon beállítottam a Basic Rates,Control TX Rate 1-2-5.5-11mbps ra és save settingset nyomtam de mentés után még mindig 400kbtal töltött.Most mit csináljak hogy legalább 1mb tal töltsön, mert bármilyen ötletre nyitott vagyok! A főszámítógép ami Linksys routeren keresztül kábelel kapja a netet ott mértem egy speedtest.netet 19mb letöltést mért míg egy wifis gépnél csak 0,6 mb tot . A válaszokat előre is köszönöm!

(#14941) And válasza ace05 (#14940) üzenetére


And
veterán

1.) Akárhogy nézem, a BEFW11S4 csupán a 11Mbps jelzéssebességű wifi-t (802.11b) támogatja, erre utal a típusjele is.
2.) Ez a kissé pongyola "kb" és "mb" esetedben mit jelent? Nem ártana tisztázni, hogy bitet vagy bájtot. A b-wifi gyakorlati átvitele legfeljebb 4..5 Mbit/s (az 500 kByte/s már nem olyan rossz), a 802.11g pedig jó esetben 20..25 Mbit/s-ot tud.
3.) TX-rate paramétert szokásosan nem állítunk kézi v. fix értékre, mivel azzal kikapcsoljuk az auto fallback funkciót (amivel vagy az átviteli rátát csökkentjük, vagy gyenge térerő esetén a hibás csomagok számát növeljük, ergo megint csak a sávszél csökken..).

(#14942) ace05 válasza And (#14941) üzenetére


ace05
senior tag

köszönöm a választ!
Kb kilobájtot mb megabájtott jelent .Akkor ezek szerint várjak türelemmel

(#14943) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok, nemrégiben megvásároltunk a t-home-tól egy modem-router kombót, nemtudom sajnos a tisztességes nevét, lényeg, hogy az internet ebbe jön be illetve ezzel osztható szét 4 kábelre illetve wifire. Namost a problémám az, hogy a wifi nincs engedélyezve rajta, így csak kábelezni tudok, a konfig oldalt IP-jéről pedig fogalmam sincs, a szokásos ...0.1, ...1.1, ...100.1 nem ad be semmit. Tudom valamilyen módon engedélyezni, hogy használhassuk a wifit rajta? A márkája Pirelli broadnband solutions. Köszönöm!

(#14944) club1 válasza Yahoo (#14943) üzenetére


club1
veterán

Úgy tudod megnézni az IP címét, hogy kiadod a Windows parancssorában az ipconfig parancsot. Ott az alapértelmezett átjáró címe lesz a router ip címe...

(#14945) Yahoo válasza club1 (#14944) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Köszönöm, ez sikerült, viszont megváltoztatták a gyári admin, admin felhnév/jelszó párost, bár van rajta reset gomb, de akkor sem biztos, hogy admin admin jó lesz, ami a nagyobb problémám, hogy a reseteléssel ha ellövök vmi beállítást, akkor lehet, nem lesz netem, van vmi tipped/tippetek, hogy mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#14946) club1 válasza Yahoo (#14945) üzenetére


club1
veterán

Két dolgot tehetsz: Bevállalod a reset-et (minimum az adls felhasználói nevedre és a jelszavadra később szükség lesz). Vagy felhívod az üfsz-t, és megkérdezed tőlük a jelszót a routerükhöz.

(#14947) Yahoo válasza club1 (#14944) üzenetére


Yahoo
aktív tag

Hopp, közben találtam neten infot ha vkit érdekelne, 3play, 3play páros az alapértelemezett t-homeéknál, ezzel sikerült belépni. Köszönöm a segítséget.

(#14948) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a következőkkel kapcsolatosan:

Wifi-n szeretnék összekötni 3 gépet.
A probléma csupán annyi, hogy panel (beton) lakásról lenne szó.
Én a földszinten lakok és a 4. emeletre küldeném át a netet (2db laptopra + egy telefonra).
50.000ft-ből szeretném kihozni mindezt.
Kritérium még, hogy az emeleten a 2 laptophoz nem köthetek semmilyen eszközt.

Amin eddig gondolkodtam az a következő:
1. D-link DAP-2553 -de kétlem, hogy addig elküldi a jelet (át a falakon).
2. TP LINK TL-WR1043ND + az egyik antennát lecserélném és a szobámBAN elhelyeznék egy kültéri antennát pl.: TP LINK TL-ANT2424B vagy mind 3 antennát lecserélném 3 db ilyenre: TL-ANT2414B

Vélemény?
Előre is köszi!

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#14949) mezis válasza Sz.L. (#14948) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha lentis, fent is a kis botantennát kidugva az ablakon azok "látják" egymást, akkor ennyi bőven elég lesz arra a 10-15 m-re.
Egyébként meg a köztes emeleten lakók beperelhetnek egészségre fölöttébb ártalmas sugárzásod miatt. (Saccold meg, a megengedettnél mennyivel fog többet kapni a fölötted lakó. És nem kell sok minden az észleléshez, elég egy laptop az InSSIDer programmal !)

Ha elég a "g"-s sebesség is, én egyantennásak javaslok, pl. DAP-1160.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#14950) Sz.L. válasza mezis (#14949) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Értem.
Tehát, ha túl nagy dBi - vel sugárzok netet az káros is lehet?
Mennyi a káros mennyiség? Egy hotspot is erősen sugároz nem?

Az én laptopomon több wifi-s routert is látok, ami 1-2 emelet magasságában lehet, ezért gondoltam egy erősebb antennával megoldható a dolog.

Az ablakon kidugós módszer sajnos egyéb okok miatt nem megoldható.
Más ötlet?

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.