Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Dagaddt válasza dave93 (#13837) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Alapvető tanulság, hogy a rendszer mindíg külön partíción legyen!

D°°ci

(#13852) Dagaddt válasza n00n (#13838) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Kérj kölcsön ramokat és vagy VGA-t!

Ha azokkal is sz*rakodik akkor vagy a winfosod a fos nekem volt ilyen varez winem, vagy és ez a rosszabb a nagy gebasz: alaplap szált el esetleg több dolog is.

Ha ez a helyzet nem ártana kiderítened vajon mitől, nehogy az új cucc is majd tönkre menjen.

D°°ci

(#13853) Temerti válasza dpetiba (#13830) üzenetére


Temerti
tag

En peldaul csatlakozni nem tudtam vele. Aztan kiderult, hogy virusos az XP, azert nem ment. Mindenesetre, ha bedugod usb-n akkor kapsz a sajatgepben egy uj meghajtot, mintha pendrajv lenne, onnan lehet felrakni a szukseges szoftvert. Vagy ezt mar probaltad?

(#13854) n00n válasza Dagaddt (#13852) üzenetére


n00n
őstag

Rendben kérek Ram-ot, meg szerzek videokártyát is.

A windowshoz: Van itthon több LiveCD-s Linuxom is. Ha bebootolok valamelyikről akkor elvileg azon is jelentkezni-e kellene a hibának, nem? Bár nem vágom, mert ott nincs kék halál.

(#13855) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Akadt egy kis gond a géppel (valószínű az Xp a hibás). A szitu az, hogy usb-n keresztül nem tudok zenéket másolni a telómra se az mp3 lejátszóra. Vagyis tudok ,mert átmásolja csak éppen xarúl mivel utána a teló vagy mp3 lejátszó nem játsza le nomrálisan csak gyorsítva. De ha gépen hallgatom őket akkor jó. A zenék már régebben is voltak fenn a telón és akkor jók voltak. De most semmit nem tok rámásolni a régi zenéimből. Bezzeg ami új azt gond nélkül ráteszi. Igazából fogalma sincs mit kéne csináni ez mi miatt van.
Valami ötlet? Az usb porton a gamepad tökéletesen megy és készülékeke is jók amikre próbáltam. Lehet lejárt a régi zenék szavatossága? :U

BANZAII

(#13856) Nipponka


Nipponka
tag

Sziasztok.

Fura hibába futottam az XP Pro-nál (32 bites HU). Kb. 100 telepítésből ha egyszer előfordul, és nem igen törödtem vele eddig, de most a saját gépemen "jelent" meg a hiba, és nem találok rá megoldást se a magyar, sem pedig a különböző külföldi forumokon.

A hiba:

Nem szeretem a csili-vili XP témákat, ezért mindíg a LEGJOBB TELJESÍTMÉNY beállítást alkalmazom, amikor már mindent feltelepítettem a gépre.

Ez ugye a következőképpek történik:

Vezérlőpult > Rendszer > Renszertulajdonságok > Speciális (fül) > Teljesítmény >
> Beállítások > Legjobb teljesítmény.

Idáig rendben is megy, minden cicoma eltűnik, azonban a rendszer bármiféle újra indítása után visszaáll egy Windows Témás XP felületetre.

Magyarul olyan mintha elfelejtené az egész beállítást, és visszatér az előzőhöz.

Ha a fenti módon ellenőrzöm, mi van beállítva, akkor továbbra is a Legjobb teljesítmény mutatja (és egyetlen pipa sincs egyik megjelenítési elem mellett sem), de ennek ellenére csak a 3D-s effektes, témás beállításokat hajlandó helyesen megjeleníteni és soha nem marad meg a sima hagyományos, lapos kezelőfelület mellett.

Tud rá valaki megoldást?

Néhány plusz info:

Rendszervisszaállítás kikapcsolva már az Xp telepítése óta. Az összes létező XP frissítés letöltevés telepítve (Ezt csinálta SP2-vel is, de most már az SP3 van fent.)

Soha nem használtam semmilyen Téma (Theme) alkalmazó progit vagy hasonlót. (Vista kinézet generálót sem)

Nincs vírus a gépen, patyolat tiszta. Már ezt csinálta a telepítés után is.

Jogtiszta XP :C

Próbáltam a különbözö megjelenítési beállítások mellől egyesével, manuálisan kivenni a pipákat, de ua. lett az eredmény. :W

Totál tanácstalan vagyok.

Már máskor is belefutottam ebbe (mindíg ua. az XP telepítő CD volt használva) de egy új install mindíg megoldotta a problémát. Most sajnos annyira tele van a gépem, hogy abszolút de nincs kedven "format c"-hez, és egy teljes újra telepítéshez.

Ha valakinek van ötlete, szívesen kipróbálom.

Előre is köszi.

(#13857) netboy


netboy
senior tag

Egy kis hálózati megosztás gond...

Ha én beállítottam, hogy mindenki elérje a mappát akkor a munkacsoportba a gép nevére kattintva miért kér jelszót?

+ a nagy és egyben örök megválaszolatlan kérdés, miért van a megosztások között az ütemezett feladatok?????

(#13858) dave93


dave93
őstag

Hali!
Köszi mindenkinek, újrateszem az xp-t viszont a particionálásnál kérdéseim lennének. 250gbot hogy ajánlatos 2 rész particionálni, mármint hány gb legyen az xpnek, hány gb adatnak? (a 250gbot ugye csak kb 232gbnak látja az xp) Melyik programmal csináljam? köszi

(#13859) kraftxld válasza dave93 (#13858) üzenetére


kraftxld
nagyúr

xp telepítővel csináld, szerintem 40gb + a maradék, összesen 2 részre osztva jó megoldás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13860) tupacamaru válasza dave93 (#13858) üzenetére


tupacamaru
veterán

32GB-200GB :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#13861) dave93 válasza tupacamaru (#13860) üzenetére


dave93
őstag

Köszi mindkettőtöknek :R

(#13862) Dagaddt válasza Nipponka (#13856) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Bocs de neked csak ugyan azt tudom mondani mint n00n-nak.

Minek tárolsz bármit is a rendszer partíción???

Egyszer valami igazán fontosat fogsz elveszíteni a win miatt és onnantól majd nefélj megtanulod.

Egyébként utólag is lehet partícionálni!

Sőt azt is lehet, hogy csak wint törölsz de nem formatálsz!

Parancssorban deltree C:\windows
HA jól emlékszem, ha nem valaki javítson ki!

Egyébként a jelenség fura, sohasem tapasztaltam ilyet, gőzöm sincs mi lehet!

[ Szerkesztve ]

D°°ci

(#13863) Nipponka válasza Dagaddt (#13862) üzenetére


Nipponka
tag

Sajnos a második HDD-m megadta magát, íg ymuszéj voltam erre átrakni mindent. :W Kényszer megoldást volt.

Úgy látom ma nekiállok lementeni a dolgokat és mégis jön az újrapakolás. Űgy is új vkarit kap ma a gép,legalább friss lessz minden.

(#13864) burgatshow


burgatshow
veterán

Hali!

Szerintetek az SP3-tól belassulhat az XP leállási folyamata. Durván másfél perc kell, neki, míg elindul a tényleges leállási folyamat.

Vagy ha nem, akkor mi mástól lehet? Vista nem csinálta...

Konfig az adatlapomon.

(#13865) Dufresne válasza burgatshow (#13864) üzenetére


Dufresne
addikt

SP3-at még nem volt szerencsém próbálni, de az a 1,5perc nagyon soknak tűnik. Kell ott lenni valami futó process-nak, ami ilyenkor nehezen kapcsolódik ki szvsz. Mert ha csak simán az SP3 miatt van az gáz.

(#13866) Winner_hun válasza burgatshow (#13864) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem nem lassult be.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13867) davee1989


davee1989
csendes tag

Sziasztok!

http://kepfeltoltes.hu/view/080630/baze_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ehhez hozzá tud valaki szólni :F
Néha jön elő, most raktam ezért az összes szájbavágott gépet hozzá! :W :W :W

Jó szerencsét!

(#13868) kételkedem válasza burgatshow (#13864) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem valószínű, h az sp3 miatt bármi változás állna be a leállításnál. Ahogy már előttem is írták, a háttérben futó folyamatokat le kell lőnie az oprendszernek. Hasonló gondot okozhat valamilyen kártvő, a háttérben dolgozó vírus, kémprogram.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13869) burgatshow válasza kételkedem (#13868) üzenetére


burgatshow
veterán

A kémprogram és a vírus kizárva, mert pár napos install, valamint a driverek után a comodo tűzfal és a Mcafee víruskergető volt telepítve. Addig nem is lógott neten a gép.

Ezek a processek futnak, de én nem látok semmi különöset.

(#13870) Dufresne válasza davee1989 (#13867) üzenetére


Dufresne
addikt

Nembírja a géped a Pasziánszt, van ilyen ;]
Viccet félretéve a hibajalentésben szereplő adatok megjelenítésében általában szokott hivatkozni egy dll file-ra, vagy valamire, azt érdemes lenne megnézni, hogy micsoda, hátha abból ki lehet indulni.

(#13871) Dufresne válasza burgatshow (#13869) üzenetére


Dufresne
addikt

Miaz a Dot1X-es process?
Amúgy van pár számomra ismeretlen, de valszeg tűzfal és a Mcafee és még pár más progi, amit te használsz én meg nem. De amúgy semmi feltűnő tényleg, igaz ez sokat nem mond.
Autoruns ezzel pontosan megtudod nézni, hogy melyik process mihez tartozik, hátha így feltűnik valami, amitől okosabbak lehetünk.

(#13872) burgatshow válasza Dufresne (#13871) üzenetére


burgatshow
veterán

Az az Intel Wifi Management program része.

Amik T-vel kezdődnek azok a Toshiba saját programjai (Power Saver, Fn gombok).

A progit megnézem, köszönöm.

(#13873) Dufresne válasza burgatshow (#13872) üzenetére


Dufresne
addikt

Pedig nekem is intel chipes wifi vezérlőm van, de látszik, hogy nem használom hozzá a programjukat, csak a drivert :))

(#13874) burgatshow válasza Dufresne (#13873) üzenetére


burgatshow
veterán

Én szeretem mert elég sok hálózati profilban mozgok és így tudom a profilok adta kényelmeket használni.

Az Autoruns sok "rosszat" nem mutatott, most az XP-Antispy-jal kikapcsoltam pár dolgot (OEM XP rulez), majd meglátjuk.

Még lefut az Spybot S&D, szerintem semmit nem fog találni, aztán megnézem. Mondjuk sokat nem várok, mert már 3 napja ezzel szívok.... :O

(#13875) kételkedem válasza burgatshow (#13872) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha tűzfalat és vírusírtót is használsz, akkor valóban nem valószínű a kártevő működése (bár teljesen nem zárható ki ;] ) Az egyszerre futó 39 procest időbe telik leállítani...
Jó ötletnek tűnik végi bogarászni őket, h mi micsoda, hátha kiderül valami turpisság.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13876) burgatshow válasza kételkedem (#13875) üzenetére


burgatshow
veterán

Persze, hogy nem zárható ki teljesen, de nem érzem magamról, hogy a Homo Debilis halmazba tartoznék, szóval továbbra sem valószínű a fertőzés... :U

Majd még jelentkezek....

(#13877) kételkedem válasza burgatshow (#13876) üzenetére


kételkedem
addikt

LOL "Homo Debilis" :C Természetesen ezt nem is dondolta senki rólad :DDD
Ha sikerült kiderítened gyere vissza, meséld el! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13878) Dufresne válasza kételkedem (#13875) üzenetére


Dufresne
addikt

Nekem is fut a notimon 39 process, de pillanatok alatt kilövi őket a win, szóval ez önmagában nemlehet a probléma forrása.

(#13879) burgatshow


burgatshow
veterán

Egyszerűen nem értem...

Vár. Semmi vinyó művelet, semmi arra utaló nyom, hogy elkezdte volna a leállást...

(#13880) Dufresne válasza burgatshow (#13879) üzenetére


Dufresne
addikt

Lehet akkor hogy valamelyik driver miatt csinálja :F Hibárnálást is próbáltad, arra is lassan készül fel?

(#13881) burgatshow válasza Dufresne (#13880) üzenetére


burgatshow
veterán

A hibernálás azonnal elkezdődik.

Viszont most az msconfig-ban átállítottam a diagnosztikai indítást (csak az xp és a driverek töltődnek be). Ebben a módban meg azonnal elkezdi a leállást, szóval valamelyik telepített program fogja mint állat.

Most jön a legózás, hogy melyik.

(#13882) Dufresne válasza burgatshow (#13881) üzenetére


Dufresne
addikt

Ájjájj :( , kitartást hozzá :)

(#13883) localhost válasza burgatshow (#13881) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Rendszerleállítás gyorsítása (20 helyett 5 másodperc várakozás a programok, szolgáltatások leállására)
ezen a linken itt egy lehetséges gyorsítás by moonman

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13884) kételkedem válasza localhost (#13883) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez az alap problémát nem oldja meg, csupán a processek leállítására fordítható időt szabályozza le kézzel. Szóljatok rám, ha nem jól tudom! Szerintem nem feltétlenűl jó dolog kézzel beállítani, hogy hány milisec lehet az az idő ami alatt le kell zárni a futó procest.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13885) dave93


dave93
őstag

Hali!
Most tettem fel újra az xp-t vírus miatt, jobban mondva spyware miatt. Idáig nod32+comodo volt fenn, de sajnos így is bekaptam a spyware-t.Szóval a kérdés hogy ezek a programok mellé még mit tegyek fel, hogy ez ismét ne fordulhasson elő? Spyware doctor vagy spywareterminator vagy mit? Olyan kéne ami ingyenes, és nem zavarja a nod meg a comodo. Köszi :R

(#13886) kételkedem válasza dave93 (#13885) üzenetére


kételkedem
addikt

SpyBot - Search and Destroy én ezt használom, tud magyarul is. De pl itt is elég sok kémprogram eltávolítót találsz.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13887) dave93 válasza kételkedem (#13886) üzenetére


dave93
őstag

Ok, köszi, meglátjuk mit tud :R

(#13888) lúzer válasza dave93 (#13887) üzenetére


lúzer
veterán

spyware doctor
leirtott olyat amit a SpyBot - Search and Destroy nem tudott!

nekem bejött!
nem ingyenes, de...

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13889) dave93 válasza lúzer (#13888) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, az a helyzet, hogy amikor a múltkor ajánlottad feltettem, és le is irtotta a spyware-emet, csak a system 32 mappában volt és a törlés után nem tudott bebootolni a winfos :DD Tehát jó progi, csak darál :D nod32 és comodo nem fogja zavarni, a 3 progi jól meglesz egymás mellett? :R

(#13890) burgatshow válasza Dufresne (#13882) üzenetére


burgatshow
veterán

Na megvan a ludas. Valamiért a Toshiba Virtual Sound progija fogta mint állat a gépet a leállás során. Miután végigzongoráztam az összes programot ami a Windows-al indul, és indult vele a TVS akkor jött, a már korábban emlegetett probléma.

Most, hogy eltávolítottam (mert nem életbevágó program másrészt nem is használom csak elkerülte a figyelmem), teljesen normális idő alatt áll le a gép.

Köszi a segítséget. :)

(#13891) burgatshow válasza dave93 (#13885) üzenetére


burgatshow
veterán

Vagy a Lavasoft-nak van az Ad-aware progija, aminek mostmár van service-ként futó figyelője és elég jó. Ja és ingyenes. :)

De egyébként ha bekapcsolod comodoban a Defense+-t, akkor azzal is sokat segítesz magadon. :)

Üdv, -t-

[ Szerkesztve ]

(#13892) Dufresne válasza burgatshow (#13890) üzenetére


Dufresne
addikt

Nem próbáltad hogy mivan, ha lekapcsolod a windows hangokat amúgy? Vagy legalább a kijelentketzős windows zenét? Lehet az hülyítette be, vagy nem, de már mind1 úgyis:)

(#13893) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Tudna valaki adni pls egy linket ahonnan le tudom szedni a Windows XP 64bit-hez az SP3-at? Köszi!

(#13894) davee1989


davee1989
csendes tag

hy!

közbe kivételessen megint előjött a hiba:)
Elkaptam, sztem ez az svchost.exe lesz a hibás, én vírusra gyanakszom.
várom a válaszokat :R

Jó szerencsét!

(#13895) davee1989


davee1989
csendes tag

hy!

közbe kivételessen megint előjött a hiba:)
Elkaptam, sztem ez az svchost.exe lesz a hibás, én vírusra gyanakszom.
várom a válaszokat :R
http://kepfeltoltes.hu/view/080630/els__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080630/m_sodik_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

amúgy bocsi h nem tudok linkelni :W :O :B

Jó szerencsét!

(#13896) localhost válasza Darth_Revan (#13893) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tudomásom szerint még nincsen :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13897) ANT válasza Darth_Revan (#13893) üzenetére


ANT
őstag

Ez a maximum, nem? :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#13898) kételkedem válasza burgatshow (#13890) üzenetére


kételkedem
addikt

Örülünk, h meg lett a ludas :R

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13899) burgatshow válasza davee1989 (#13894) üzenetére


burgatshow
veterán

Normál esetben az svchost-ot nem biztos, hogy le kéne gyalúlni. :)

Dufresne: Az install után az első, amit kikapcsolok. :)

(#13900) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Hello,

van egy nlite-al lebutított XP a laptopon. Az infra portot sem ismeri! Valaki tud nekem segíteni abban hogyan tudom feltenni a service-t/drivert az infrának? Drivert nem is találtam hozzá...

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.