Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) Lejszi válasza Stanley-B. (#14300) üzenetére


Lejszi
senior tag

xp telepito CD-vel is tudsz particiokat letrehozni, egyszeru es gyors.

Ha létrehoztam az új partíciót és oda rakom fel a Vistát, akkor megfogja kérdezni, hogy melyik rendszer induljon? --> eloszor ha jol tom vistat kell felrakni, utana az xp-t (vagy forditva :U )

[ Szerkesztve ]

(#14302) lúzer válasza Stanley-B. (#14300) üzenetére


lúzer
veterán

most hogy néz ki a partíciókiosztás?
jól értem, egy van?

és nem akarod újrarakni az xp-t ugye?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14303) lúzer válasza Lejszi (#14301) üzenetére


lúzer
veterán

előbb az xp

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14304) Stanley-B. válasza lúzer (#14302) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Jelenleg egy primary van, amin az XP-m van.
Igen, lehetőleg nem szeretném újrarakni az XP-t, csak mellé egy partícióra a Vistát.

[ Szerkesztve ]

(#14305) lúzer válasza Stanley-B. (#14304) üzenetére


lúzer
veterán

kéne nézned valami partíciónáló progit a pqm-en kívűl

amúgy mekkora a vinyó?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14306) Stanley-B. válasza lúzer (#14305) üzenetére


Stanley-B.
őstag

320 GB-os.

(#14307) #82189568


#82189568
törölt tag

Ki, hogy aktiválta a Windows Update-et ??

(#14308) lúzer válasza Stanley-B. (#14306) üzenetére


lúzer
veterán

elég gáz :(
kéne egy kölcsönvinyó, már csak a biztonság kedvéért
gondolom jól tele van

mindenképp érdemes a rendszert külön partíción tartani, meg az adatokat is

ha nem jön össze a felosztás, akkor is van tippem de gázos
filmeket, nagy adatokat átmozgatni kölcsönvinyóra
rendszert leghostolni
win telepítővel újraosztani
visszaghostolni
vistát feltenni

bekavarhat a vista próbálkozás:
lehet hogy kiüti az xp cd partíiókezelőjét, akkor vistalemezzel próba

hülye ötlet, lehet hogy más tud okosságot rá, én így tudnám megcsinálni

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14309) Stanley-B. válasza lúzer (#14308) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Az egészről van egy mentésem egy USB-s vinyón :DDD Lementettem, mielőtt nekiálltam rendszert telepítgetni.
Most megpróbálom beszerezni a paragon partition magic-et, hátha az.
Ha azzal létrehozok egy partíciót, és oda felrakom a Vistát, ki lehet majd választani, hogy melyik induljon, vagy azt is be kell állítani?

(#14310) poffsoft válasza Stanley-B. (#14300) üzenetére


poffsoft
addikt

nem, nem kell.
Akkor valami nem oks....

[ Szerkesztve ]

(#14311) lúzer válasza Stanley-B. (#14309) üzenetére


lúzer
veterán

nem próbáltam még, de úgy tudom a szokásos oprendszerek listája itt is megvan, de ezt majd megválaszolja olyan aki élesben próbálta.
esetleg nézz be a vista topikba

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14312) juhi07


juhi07
senior tag

HY
érdeklödni szeretnék hogy windows xp hez nincs-e REANDY BOOT program ami a vistánál is van.
Ha van akkor megköszöném a linket is...

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#14313) footy


footy
addikt

Nagy nehezen felment az Sp3 az első indítás után viszont azzal a hibával, hogy nem tudta pontosan ellenőrizni a licensz érvényességét visszadobott a felhasználót beléptető képernyőre. :O
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ezt amiatt tette mert néhány regisztrációs kulcs módosítás után Professional kerekedett a Home XP-ből. ugye? :U

A rendszervisszaállítással sikerült működsére bírni a rendszert-

2 Kérdés:

1. Vissza lehet változtatni Profról Homera?
2. Mióta volt rendszervisszaállítás, dúrván belassult a rendszer és hagyott bő 1giga szemetet. El lehet valamivel tűntetni?

(#14314) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Egy erdekes problemaval szembesultem egy Asus A7V 133 lappal kapcsolatban, ill a gepben levo 20 Gb-s vincseszterrel fokent. Ket op.rendszer volt rajta egy XP FAT32-vel es egy
UHU Linux Grub-al ami a vincsi bootszektoraba lett telepitve es az inditotta az XP-t is.
Kivettem a gepbol es a sajatomban letoroltem a particiokat ami mar eleve furcsa volt, mert a vincsi elejen volt egy eleg nagy es ismeretlen particio, majd egy logikai ezen volt az XP, majd kovetkezet a Linux EFS3 (jol irom?) particio, es a vegen egy 250 Mb swap a Linuxnak.
Letoroltem a particiokat eloszor a logikait majd a Linux-ot majd a Swap-ot, es legvegul a legelso ismeretlen particiot, igy ures lett. beletettem vissza a sajat gepebe innentol kezdve nem ismeri fel az alaplap PL nem tudja kiirni a fej cilinder stb adatokat a vinyo egy regi Quantum SMART nelkuli. Az is erdekes hogy negy IDE csatlakozo van a lapon ket kek es ket fekete ezek egymas alatt/mellet vannak tehat egy kek Primary alatta egy fekete Sekondary majd mellettuk ugyan igy felul egy kek de az mellle mar nincs irva semmi es alatta egy fekete szinten felirat nelkul. A gepben egy Asus V3000 video kartya AGP slotban, es mellette egy Inno Vision 3DFX PCI-os gyorsito, a ketto egy kulso kabellel volt osszekotve.
Teszt miatt kiszedtem a gyorsitot, betettem a vincsit a Primary-re es nem latja az alaplap.
Illetve bebootol de csak akkor ha egy Sony irot rateszek a masik kek Primary-re ??? am hibat ir hogy nem talal Master ill Slave eszkozt majd egy kis ido utan F1 re ha tovabb lepek akkor felismeri a vincsit es kiir valami szoveget, majd jon a Grub es kesz.
Vissza tettem e gepembe regi bootfloppyrol inditva kiadtam a Fix MBR es a Fix Boot parancsot de ha vissza teszem az eredetibe ujra a Grub fogad.
Az alaplaphoz mar talaltam egy manualt, de csak a szokasos dolgok vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#14315) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Mivel tudnám beállítani, hogy pl. egy program a bejelentkezés után 1 perccel induljon el?

(#14316) kételkedem válasza mizu_ (#14315) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
pl start->kellékek->rendszereszközök->ütemezett feladatok

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14317) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#14286) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kár, pedig erre a megoldási lehetőségre én is kíváncsi lennék... Lehet, hogy azzal is el lehet érni, hogy bejelentkezéstől időzítve megparancsoljuk az XP-nek, hogy állítsa le az RPC-szolgáltatást, fene tudja.
"gondolom ott is a szerver gepen ugykodott a rendszergazda aki a halozatert felelt." Igen, így van, nyilván... Mivel ő kontrollálta egy egész számítógépterem hálózatba kötött gépeit, amik egyébként jócskán korlátozva voltak... (Telepíteni pl. nem lehetett.)

Sk8erPeter

(#14318) libus


libus
őstag

Szerintetek miért nem jelennek meg a Smile-k nálam, mikor MSN-ek?
Nem rég raktam újra a Windows-t. Esetleg valamit nem telepitettem????

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#14319) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#14314) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fura, pedig az itt látható képen is úgy tűnik, hogy négy IDE-port van, de a specifikációknál csak 2-t ír: "IDE Ports: 2 x UltraDMA/100 (Promise ATA-100)" [link]
Szerintem ezek közül a feliratos a használható. Vagy az is lehet, hogy így nem kell olyan IDE-kábel, amin két IDE-csatlakozó van, hanem mindegyik eszközt külön lehet csatlakoztatni az alaplaphoz? :F
Mindenesetre én ezt tesztelném egy működő vincsivel (hogy mit ír ki a BIOS-ban: Primary VAGY Secondary, Master VAGY Slave pozícióban van-e épp a vinyó).
Bocsánat, nem pontosan értem, mit szeretnél: szeretnéd teljesen "szűzzé", üressé tenni a merevlemezt, vagy mi a célod?
Egyébként a "régi bootfloppy" milyen oprendszer bootfloppyja?
Azt hiszem, Windows 98-nál a helyes parancs még az "fdisk /mbr" volt.
Egyébként az MBR helyreállítását az XP CD segítségével is meg tudod tenni, a helyreállító konzolban.
De ha csak az a célod, hogy teljesen formázd, akkor nincs is ennek értelme.
Sorry, de számomra nem egyértelműek a céljaid.
Vagy csak arra vagy kíváncsi, miért vannak felismerési gondok? Ez következhet az IDE-kábel hibájából is... Elég egy pólus instabil működése (szakadás, kontakthiba) is.

Sk8erPeter

(#14320) Sk8erPeter válasza libus (#14318) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Van egy olyan beállítás, hogy "Eszközök" - "Beállítások..." - "Üzenetek" opció - "Hangulatjelek megjelenítése", illetve "Egyéni hangulatjelek megjelenítése".
Itt nincs kiszedve a pipa?
Ha igen, akkor egyszerű a válasz. ;)

Sk8erPeter

(#14321) libus válasza Sk8erPeter (#14320) üzenetére


libus
őstag

Köszi a segítséget, de nincs kiszedve a pipa! Még az egyéni hangulatjelek megjelenítése is ki van pipálva!
Ezek az alap Smile-k megjelennek, mint pl.: :) :( stb...
Csak azok nem, amik úgy vannak hozzárendelve szavakhoz, karakterekhez.
Mint pl.: egy ! jel táncoló felkiáltó jelként jelenne meg, meg ilyenek.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#14322) Stanley-B. válasza libus (#14321) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Mert ha újrarakod a rendszert akkor minden smile törlődik, csak az alapok maradnak.

(#14323) Sk8erPeter válasza libus (#14321) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor csak azt tudnám elképzelni, hogy az "egyéni hangulatjelek"-nél a billentyűparancs rosszul van megadva.
Ezt lehet módosítani a "Hangulatjelek" menünél a "Módosítás" - "Billentyűparancs"-csal.
Egyébként van erre egy topic: MSN Messenger, Windows Live Messenger kérdések és válaszok. Itt is érdemes megkérdezni, ha az általam adott válasz nem jó.

Szerk.: basszus, Stanley-B.-nek igaza van! Elkerülte a figyelmemet, hogy "Nem rég raktam újra a Windows-t." Tényleg ez az oka, újratelepítés után eltűnnek az egyéni hangulatjelek - ha nem készítettél mentést a

"C:\Documents and Settings\<Felhasználónév>\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\akarki@akarmi.hu\"

mappáról, akkor szívás. Gyűjtögetheted újra a smiley-kat.
Egyébként szvsz halál idegesítő, ha egy felkiáltójel helyett ugráló hülyeség jelenik meg... :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14324) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#14319) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ugyvan teljesen szuzze tenni az 20Gb Maxtort csakhogy volt rajta egy UHU Linux majd egy logikai FAT32-el XP, es volt a Grub ami inditotta a ket rendszert. Ez pedig a bootszektorba volt elhelyezve a jelszot nem tudjak mar hozza, igy maradt a Grubbol indithato XP.
Mindez egy 256 Gb memoval es egy Asus V3000 kartyaval ami volt nekem is ugy 12 eve.
Emelle meg betettek kesobb egy InnoVision magyarul egy 3DFX egy PCI gyorsitot.
Ha letoroltem a particiokat vagyis mar ures volt a vincsi az XP elsem indult telepiteni, am pl
a Disk Directory siman bebootolt tehat ha azzal formaztam a vincsit, es aktivva is tettem az
az XP akkor sem indult el. Ha kivettem a telepitot akkor igaz mar felismerte a vincsit de meg mindig a Grub fogadott persze hiaba mart a particio mar ures volt.
Most ott tartok hogy az en gepemrol az idegen vicsire ratelepitettem az UBUNTU 8.x -et
es alola toroltem a Grub-ot, igy pesze osszecsuklott a Ubuntu de a lenyeg hogy most lehuzom az en gepem vincsijerol a kabeleket beteszem masternek az idegen vincsit es ranyomom az XP ha addig elek is. Utanna ha ramegy mer nyert ugyem van mert ujbol leformazom es vissza teszem a vendeg gepbe es kezdem ujbol ahhoz a gagyi hardverhez igazitva az XP-t Javasoltam a Win98-at hallani sem akarnak rola, es kellene a Linux is ugy hogy azt sem tudjak hogy miaz a vincseszter. De hallottak hogy az alol biztobsagosabb az internetezes, ezert kell nekik. Meg lesz mert felteszem az Ubuntu-t ugy hogy XP alol fusson igy barmikor lelehet szedni, es nem cseszi el a bootszektort csak boot.ini-be helyez el egy uj sort hogy bootolaskor lehessen valasztani a ket rendsze kozott.
A kabelt kicsereltem sz enyemre, mert az en gepem alol rendesen latta, a negy IDE csatlakozo pedig azert van hogy lehezzen RAID-be tenni ha tobb vincsi lenne. A manualt mar leszedtem valahonnan, de nagyon koszi az igazi linket mert en bena voltam es nem talaltam meg. Bocs' ez egy kicsit hosszu lett.

(#14325) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy megvan a kresz cd egy iso képfájlban. Ezt ha beteszem virtuális meghajtoba és rámegyek a setup.exe fájlra ezt irja ki: a rendszerfájl nem megfelelő a futó MS _ DOS és microsoft windows alkalmazásokhoz.

Most akkor hogyan tudnám elinditani a programot?? Légyszi segitsetek mert kéne gyekorlnom a kreszt a vizsga elött...

(#14326) Sk8erPeter válasza Taybor (#14325) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Errő a problémáról két Microsoft-cikk is szól:
[link] - ez vonatkozik az XP-re
[link] - ez 2000-re vonatkozik elsősorban, de hátha hasznát veszed...

Egyébként így találtam meg: Google... :U

Sk8erPeter

(#14327) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#14324) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez a probléma emlékeztet lajosx korábbi problémájára... :DD

Érdekes, hogy ez a rohadt Linux mennyi kavarodást csinál... :O

De ezek szerint még nem sikerült rábírni az XP-telepítőt az elindulásra?

Sk8erPeter

(#14328) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Hi az lenne a kérdésem hogy telepitettem uj font-ot de nem mindegyik weboldal alkalmazza pedig ki vettem a pipát hogy az oldal ne a sajátját alkalmazza mi lehet a gond? köszi

PSN:BiZzare_0 ️

(#14329) Rive


Rive
veterán

Hogy utálom én a számítástechnikát :((( Egy hete szívok az UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME gonddal. Naná, negyven/nyolcvan ér.

Lehet röhögni. Megyek sírni :( :B

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14330) Jazz válasza Rive (#14329) üzenetére


Jazz
veterán

Üdv!

Ismét előjött ez a hybernálás probláma, most legalább már sejtem az okát is:

Amikor 512 (2x256) ram van a gépemben gond nélkül, a legdurvább körülmények között is (kismillió alkalmazás megnyitva) mindig sikeresen hibernál.

Vadi új 2Gb (2x1) memóra van bennt, akkor 50% gyakorisággal sikeres. Amkor nem sikerül ez történik:
- Visszalép desktopra a következő hibaüzenetettel: "Nincs elég erőforrás az API végrehajtásához"

(Bootolásnál memteszt lefut, memóval nincs gond. Vinyón van elég hely. Továbbá a 2Gb-os hyber.sys file is ott figyel. Adtam még 4Gb virtuális memóriát is, de próbáltam úgy is hogy ki volt kappcsolva.)

Más: LAN hálózaton másik gépről szeretnék írni DVD-t. Mindezt úgy, hogy minden egy es írásnál ne pakolja már át a megírandó anyagot az én vinyómra, hanem repülőírásban egyből írja hálózaton keresztül. Hálózat elbírja, memória van bőven, gyorsítótárazzon abba ha kell, továbbá ha meg megszakada megaszakad....de még mindig jobb mint 100Gb-okat mozgatni, vinyó is tönkre megy bele.

Aki tud akárhogy segíteni, pls hlp. thx :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#14331) brd válasza Jazz (#14330) üzenetére


brd
nagyúr

Más: Talán kapcsold ki az íróprogramban azt, hogy másolja át a te gépedre írás előtt. ;) Ha nem tudod ezt megtenni valamiért, akkor csatold fel betűjelre a hálózati elérési utat, és onnantól (ha külön nem néz utána) nem fogja hálózatként kezelni az íróprogram.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#14332) lúzer válasza Jazz (#14330) üzenetére


lúzer
veterán

fat32-re van formázva?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14333) Amur


Amur
addikt

üdv! disk 51 hibaüzivel kaptam két újraindulást,az eseménynaplóban ez a bejegyzés állt:
Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk2\D) a lapozási művelet közben.
(ez a D a rendszervinyóm). hardver vagy szoftver(win) hibát jelezz?
lapozófájlnak 1,5gb-ot ajánl a rendszer nekem fix 3GB van beállítva(1GB memória mellett)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#14334) brd válasza Amur (#14333) üzenetére


brd
nagyúr

Legtöbbször kábelhiba, de okozhatja a HDD, vagy háttértároló-vezérlő, esetleg a driver hibája is. Ja és persze a rosszul kivitelezett tuning is. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#14335) dave93


dave93
őstag

Üdv!
Ha befagy a gép és resetelek akkor valami károsodik a gépen vagy csak a winfosnak nem tesz jót? :R

(#14336) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#14327) üzenetére


Steelmanus
addikt

De vegulis csak ugy sikerult mint ahogy irtam hogy az en gepemrol feltettem az Ubuntu-t persze sajat felhasznaloval es sajat jelszoval. majd a mukodo Linux alol kilottem a Grub-ot,
vagyis ugymind "leinstallaltam" persze ez azt jelenti hogy kivette a bootszektorbol.
Ezutan az Acronis Disk Directory-val legyalultam az egesz particiot de nem csinaltam ujat hanem probanak meg az en gepemrol ugy hogy lehuztam a kabeleket csak a vendeg vinyo volt radugva a lapra Master modban az IDE 1-re rahuztam az XP-t. Tehat maost mar mukodik,
ezert ujbol legyalultam es attettem a javitando vagyis az eredeti helyere.
Be az XP, es indult, de mara mar eleg volt a kinlodasbol, igy F3-al lelottem, lenyeg hogy felfogtudni menni csupan arra leszek kivancsi hogy mikent tegyek fel video drivert, mert ugye az AGP-be Asus 3000 van mellete kozos megszakitason a PCI-os 3DFX gyorsito.
Erdekes probabol attettem masik slotba, rogton kiirta a BIOS bootolaskor hogy osszeferhetetlenseg van kiprobaltam az osszes sinen, de csak az AGP mellettit fogadja el.
Persze ez szerintem ertheto hisz koztudott hogy az AGP melleti elso sin mindig kozos IRQ-t hasznal a mellete levo PCI sinnel tehat mas eszkozt nem tanacsos melletenni de gyorsito kartyanal gyenesen kotelezo.
Hat igen, a regi szep idok amikor meg erre is oda kellett figyelni.
Mas.
Elnezest kerek Toled is a multkoriert, de nem szeretem ha olyat irnak rolam hogy pocskondiazok valakit de kerlek felejtsuk el a dolgot rendben?

[ Szerkesztve ]

(#14337) Steelmanus válasza dave93 (#14335) üzenetére


Steelmanus
addikt

A valaszt igazan nem tudom de meg a Win95-os idoben erosen javallot volt egyszeruen
lekapcsolni a halozatrol, mint resetelni, en igy teszek meg az XP-vel is nagyritkan ha elszall.
Lehet hogy csak egyszeru berogzodes, es nincs ra szukseg, de en ezt teszem.

(#14338) kételkedem


kételkedem
addikt

Sziasztok!
Netezés közben leállt a gépem, majd újra indult. Fekete képernyőn fehér sorok: "Lemezolvasási hiba". A win sehol. A biosban láttam a hdd-t. Már arra gondoltam, h tönkrement a vinyóm, mikor próbaképp kicseréltem az ide kábelt. Láss csodát tökéletesen működik újra.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14339) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Sikerült megoldanom a két rendszert külön partíción, a paragon partitionnel.

Mindenkinek köszi a segítséget :R

poffsoft: kerestem egy másikat, ami működött, köszi szépen neked is :R

(#14340) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Sziasztok!
Azt hogy lehet megcsinálni hogy bizonyos időnként(1nap) cserélje magától a hátteret?

Oda mentem, ahol vagyok!

(#14341) footy


footy
addikt

Valaki ERRE?

(#14342) footy válasza Tomaaasz (#14340) üzenetére


footy
addikt

StyleXP-ben van ilyen lehetőség

(#14343) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Hello!

Végre sikerült az összes zenémet kategorizálni egy külön 320gigás kis vinyóra:)

Kérdésem az lenne hogy a windows-ban lévő alapértelmezett Zene (Dokumentumokban lévő..) mappának a hivatkozását hogy tudom átírni a vinyóéra? Esetleg a hálózaton szereplő többi gépben is hogy arra hivatkozzon?

előre is köszi!

(#14344) kraftxld válasza TonTomika (#14343) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jobb gomb a zene mappára, tulajdonságok, és a locationnál (bocsi de nem ugrik be a neve magyar win-en) át tudod helyezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14345) TonTomika válasza kraftxld (#14344) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Köszi a választ!

Legelsőnek ezzel próbálkoztam mindhiába...ottvan hogy hely...de nem engedi módosítani...olyan beállítási lehetőségek vannak mint egy sima mappának...nállam még van a kibővített hálózati megosztás illetve biztosnág fül. mivel itt nem találom ezért gondolom hogy valahol mélyebben kell állítgatni :F :F

(#14346) kraftxld válasza TonTomika (#14345) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Biztos, hogy a helynél kell állítani, a Dokumentumokat is így szoktam átpakolni másik vinyóra, meg a group policy is itt piszkál, ha hálózati meghajtóra akarom irányítani a dolgokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14347) libus válasza Sk8erPeter (#14323) üzenetére


libus
őstag

Bocs a késői reagálásért, de elkellett mennem melózni.:(
Neked is és Stanley-B.-nek is köszönöm, hogy megpróbáltok segíteni, de félreértettétek a kérdésem!!! :K
Nem az én Smile-im nincsenek meg ill. nem jelennek meg (persze nincs is, mert nem gyűjtöm őket), hanem azok amiket kapok ill. ahogy írogatnak nekem.
Mindig úgy tudom megnézni, hogy mit írtak, ill. mi az a szó ha megnézem hozzáadással!
Mert csak egy lyuk van a két szó közt!
De köszi a topik linket!
Megkérdezem ott is!

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#14348) TonTomika válasza kraftxld (#14346) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Igen, a dokumentumok mappa hivatkozását át tudom írni, felkínálja a lehetőséget, de a dokumentumokon belüli zene és video mappánál már nem ez a helyzet, kiírja hogy hová hivatkozik csak szerkezteni nem lehet... :(

[ Szerkesztve ]

(#14349) Cartman002 válasza Jazz (#14330) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Szia!

Amikor bővítettem a gépemet 2Gb RAMmal ugyanez a problémám volt. Kb egy hét keresgélés után megtaláltam, hogy van egy olyan hiba az XP-ben, hogy ha 1Gb-nál több ramod van akkor a hibernálás meghiúsul. Nem kell csüggedni, mert adtak ki hozzá frissítést. Erre az EXE fájlra keress rá Google-val: Q330909_WXP_SP2_x86_HUN.exe
A tapasztalatom viszont az, hogyha Photoshop, vagy egyéb nagy memóriaigényű progi fut akkor továbbra is hibát ad :(

(#14350) Cartman002 válasza TonTomika (#14348) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Fogd meg a Zene mappát a dokumentumok mappán belül, és húzd át oda ahova akarod. Ezután a start menüben lévő parancsikon is módosulni fog ;) Ugyanezt meg lehet csinálni a képek mappával is, stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.