Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) #54715584 válasza ANT (#14850) üzenetére


#54715584
törölt tag

adatkabel par hete uj kerult bele, tapcsatit csereltem, de semmi valtozas

(#14852) NoX


NoX
senior tag

Ma már másodszor szállt el a Windows DVD nézés közben.
Event Viewer-ben a következőt olvastam ki:

The computer has rebooted from a bugcheck. The bugcheck was: 0x100000ea (0x87a7b020, 0x87ae6de8, 0xf78cecbc, 0x00000001). A dump was saved in: C:\WINDOWS\Minidump\Mini072908-02.dmp.

Viszont ebben a dump file-ban nem túl sokminden olvasható van számomra. Krix-Krax az egész.
Hogy lehetne megtudni, hogy valójában mi történhetett?

Thx.

(#14853) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Mégpedig abban hogy nemrég volt fent a gépemen Linux ami kijelezte a vezeték nélküli egerem töltődöttségi szintjét. Szóval Xp alatt van erre lehetőség? Az egerem. Semmilyen szoftvert nem kaptam hozzá.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#14854) Steelmanus válasza molngab (#14825) üzenetére


Steelmanus
addikt

Halokari sincs benne? Ha van, egy masik geprol crosskabel segitsegevel atmasolod az telepito CD tartalmat az ultra gepre, es elinditod a telepitest, ha elindul akkor ha csak egy particio van rajta torolni kellene, es ketreszre osztani meg a telepites alatt.
Mondjuk C:\ 8 Mb, es a maradekot D:\-nek Ezutan kilepsz F3-al es ujra inditod a gepet es a
masik geprol felmasolod a D:\ gyokerbe a XP CD tartalmat, es onnan elinditod a telepitest, termesztesen a telepitendo XP helyenek a C:\ -t adod meg. A D:\-n hagyd meg az XP-t, jo lesz maskor is ha ilyan problema adodik, ideiglenesen beteheted egy mappaba hogy ne legyen utban, de ujra telepites elott ki kell masolni a gyokerbe ujbol.
Lehet hakozatrol is telepiteni az XP-t de en abban nem vagyok jartas.

(#14855) localhost válasza Snowy_owl (#14853) üzenetére


localhost
Közösségépítő

driverek

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14856) adam520


adam520
tag

Csak egy gyors kérdés!
Szűz magyar XP SP2 -re felraktam az SP3hun-t, és azóta semmilyen Automatiku frissítés által feldobott frissítést nem tudok felrakni.

Ez miért van?

Dr.Adam520

(#14857) Snowy_owl válasza localhost (#14855) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszi :R

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#14858) tukko1


tukko1
aktív tag

Szevasztok! Van egy 24 colos monitorom és 1.5-2 méterről nézem! Van olyan progi a Windows-hoz amivel fel tudok nagyítani egyszerre arányosan mindet? Tudom a Vezérlőpult- Megjelenítés- megjelenítés fül- speciális gomb alatt lehet állítani a méreteket, de nagyon nehéz mindent arányosan felnagyítani egymáshoz képest és van olyan dolog is amik kicsik maradnak! Nekem valami olyan progi kellene ami egy gombnyomással (vagy pl egy csuszka segítségével) egyszerre felnagyít mindent! Ha tudok valamit ajánlani annak örülnék! :R

(#14859) lúzer válasza tukko1 (#14858) üzenetére


lúzer
veterán

állítsd át a felbontást :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14860) NoX válasza tukko1 (#14858) üzenetére


NoX
senior tag

Ezt nem tudom elképzelni hogy gondolod.

Mondjuk úgy, ahogy a Windows Magnifier progija? Írd be futtatásba: magnify
Ez egy sávban felnagyítja az egér pozíciója körüli részt.

Valódi nagyítást úgy tudsz csak elérni, ha csomó minden kilóg a monitorról. Azt meg gondolom nem akarod.

Pepecseléssel kb. minden programban meg tudod megoldani ezt a dolgot. Nagyobb betűméret és nagyobb ikonokra állítással.

Egyébként szerintem nincs olyan program, ami minden programhoz hozzáfér, hogy felnagyítsa a benne lévő betűket, képeket meg ikonokat.
Gugli vagy Cuil (tényleg, ennek mi lesz a beceneve? kuli? :DDD )

lúzer: ez is jó ötlet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14861) tukko1 válasza NoX (#14860) üzenetére


tukko1
aktív tag

Nem is minden programot akarok egyszerre felnagyítani, hanem csak az xp-hez tartozó dolgokat! Más proginál megoldom, pl. a winampot már belőttem, meg a mozillát is (Ctrl++). Csak azt hittem van valami egyszerűbb megoldás, mint egyenként belőni a dolgokat (tálca, ikon, ikon név,......stb.)

Azt meg nem értem mi lógna ki a monitorról mikor 2 weblap kényelmessen kifér egymás mellé, ha nem nagyítom fel a firefoxot! sima hfelnagyított

(#14862) adam520 válasza adam520 (#14856) üzenetére


adam520
tag

#14856
Ez normális jelenség?

Dr.Adam520

(#14863) NoX válasza tukko1 (#14861) üzenetére


NoX
senior tag

Úgy értettem a nagyítást, hogy képzelj el egy printscreen-t a képernyődről, és akkor annak mondjuk a 120%-át megjeleníteni.

(#14864) szbalogh


szbalogh
őstag

Udv.
Ha xp-ben MS-DOS startup disk-nek formazom a floppyt akkor ha arrol bootolok lesz optikai meghajtom?
Ha nem akkor hogyan kell csinalni ilyet?
Koszi

Nick: HE_Storm

(#14865) rdi válasza szbalogh (#14864) üzenetére


rdi
veterán

Ha találsz dos alá meghajtót akkor miért ne? Opendossal próbálkoztál már?

Fej! Tor! Potroh!

(#14866) tupacamaru válasza szbalogh (#14864) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem lesz. :( Kell hozzá egy eszközmeghajtó, ez egy *.sys fájl, régebben a CD-ROM mellé adták egy flopin. Meg kell mscdex.exe nevű fájl DOS-ból.

A config.sys-be ezt kell betenni:
device=c:\cdrommeghajto.sys /d:cd001

Az autoexec.bat-ba pedig ezt:
c:\mscdex.exe /d:cd001

Természetesen az elérési út az a: meghajtó lesz, és ezeket a fájlokat is rá kell másolni a flopira.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14867) szbalogh válasza tupacamaru (#14866) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi! Közben megoldódott a probléma ;)

Nick: HE_Storm

(#14868) tupacamaru válasza szbalogh (#14867) üzenetére


tupacamaru
veterán

Akkor jó. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14869) brd


brd
nagyúr

Azzal mit lehet kezdeni, hogy egy PPPoE-s internet miatt elkezd akadozni a hang a gépen, ha nagyon le van terhelve a net (1,5-2 MB/s környékétől már érezhető a hatás, és ez MByte, nem bit)? A CPU nincs 50%-ra sem terhelve (AMD X2 van, tehát egyik mag sem fut 100%-on), és a System nevű task CPU felhasználása ugrik fel, ebben pedig, a processxp szerint az ntoskernel használja a CPU-t. Valahogy nem lehet ennek prioritást beállítani...? Ha nem PPPoE-n, hanem sima TCP/IP-n használom ugyanazt a hálókártyát, akkor semmi baj, simán működik 100 Mbit/s-on is gond, és akadozás nélkül.

The only real valuable thing is intuition.

(#14870) kali válasza brd (#14869) üzenetére


kali
legenda

windows feladatkezelő -> folyamatok -> itt megkeresed a problémás folyamatot, arra jobb klikk -> prioritás beállítása. ugyanott az affinitás beállítását is ellenőrizheted.

(#14871) Jazz


Jazz
veterán

Felraktam SP3-at.

Újraindítás után kiírta: "A rendszerleíró adatbázia számára fennatrható hely megtelt. A további kérelmeket a rendszer elutasítja"

Aztán Win bejött műxik. De gondolom mosr akkor kéne jönnie egy reg cleaner-nek nem? (amióta oprendszer van még soha nem volt...lehet azért nem halt még be)

És ha így van és erre van szükség, milyen legjobb programot ajánlanátok amivel tuti hogy nem lehet elb*szni?

thx

free your mind

(#14872) localhost válasza Jazz (#14871) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[CCLEANER-download-link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14873) Jazz válasza localhost (#14872) üzenetére


Jazz
veterán

Megtörtént. Még áll a rendszer. Most honnan tudom hogy a lennt említett probléma megszűnt? Olyan túl sok mindent nem láttam törölni...

Továbbá van egy ilyen opció (alapértelmezés kikapcsolva) hogy: Tisztító//Windows//Haladó. Azok mik? Prefetch adat megy egybek....olyat is futtassak?

free your mind

(#14874) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az mitől van, hogy ha én zenét szeretnék tenni mondjuk a telómra vagy az mp3 lejátszóra, vagy bármire, akkor a gép ráteszi csak aztán gyorsítva játsza le a kütyü, ha lejátsza egyáltalán. Az eszközök jók mivel több lejátszóval is megnéztem és a zenék is jók, a gép tökéletesen játsza őket és már régen is voltak a lejátszón. usab drivert már feltettem újra, de pl. a gamepad az tökéletesen megy usb-n. Valami javaslat?

BANZAII

(#14875) kali válasza Jazz (#14873) üzenetére


kali
legenda

ha csak a registry részt akarod kitakarítani, akkor csak a; rendszerleíró -> hibák keresése -> kiválasztot (mind) hibák javítása! akár többször is, mert néha láncolatban kerülnek beolvasásra a hibák - egy hiba törlése/javítása másikat szül.
a haladó részben (beállítások) az első pipát (csak a 48 óránál régebbi fájlok törlése...) és fusson úgy a tisztító, rengeteg ideiglenes fájl, meg szemetet képes kiszedni!
a tisztító főoldalán mehet be minden pipa, kivéve "felhasználói hozzájárulás előzmények", mert ez a start menüből is kiszedi a korábban sűrűn használt programok megjelenítését.

[ Szerkesztve ]

(#14876) brd válasza kali (#14870) üzenetére


brd
nagyúr

Köszi, de: :W A második felét ennyire bonyolultan fogalmaztam meg? ;) A System nevű task processzorfoglalása ugrik fel, azon belül pedig (ugyanis rengeteg dolog fut az "ő" neve alatt, pl. driverek, rendszerfolyamatok), az ntoskrnl, vagyis az OS kernele. Ebben van úgy megcsinálva a PPPoE kezelése valószínűleg, hogy maximum prioritáson fut, ezen szeretnék változtatni.

The only real valuable thing is intuition.

(#14877) reset


reset
senior tag

Szép Jó Napot Mindenkinek!
Le akarom cserélni az Intel C2D 6750-es CPU-mat egy C2D 8400-asra. Oprendszer: Win XP Prof-HU / Sp-2. (Hardver-jellemzők az adataimnál.)
Nem szeretném újra telepíteni a Win-t. A "PC Probe II"-ő nevű progit a csere előtt uninstallálom, mert az még a 6750-est "látja"...más, CPU-val szorosan együttműködő progim nincs ( a Win-en kívül :D ). A cserét követően a BIOS-t majd kuksizom, és ott az új hardvernek megfelelően állítgatom a dolgokat - pl. kisebb fesz a CPU-nak...
Megúszhatom a procicserét Win. újra rakás nélkül.... :F Légyszi, adjatok tanácsot!
Köszönöm!

(#14878) lúzer válasza Jazz (#14873) üzenetére


lúzer
veterán

rendszerleíró adatbázis méretkorlátja?

sajnos w2000 alatt tudom hol lehet állítani, xp alatt nem ott van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14879) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
Nem tudom, hogy az alábbi problémámat az XP vagy más okozza, ezért ha rossz helyen tettem fel a kérdésem, elnézést érte.

A problémám az, hogy a korábban felkeresett és bejelentkezett (név, jelszó) weboldalak egyikén (!) az ismételt bejelentkezéskor nem tölti ki automatikusan a nevet és a jelszót.
Megjegyezném, hogy eddig rendesen működött, csak most újratelepítettem az XP-t és azóta nem működik ezen az egyetlen oldalon (a többi működik!).

Az Internet-beállításoknál az Automatikus kiegészítés ki van pipálva.

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14880) szbalogh


szbalogh
őstag

Valami nagyon hulyen telepitettem fel a windowst. Nincsen magyar billntyuyet.
Hogyan lehet beallitani?

Nick: HE_Storm

(#14881) Patrick


Patrick
addikt

Sziasztok.

Nem tudok formázni, sem xp-t telepíteni. Most vistám van, de nem enged semmit.
Van valakinek ötlete?

Köszi.

Patrick.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#14882) Chris16


Chris16
csendes tag

Hali! A véleményeteket szeretném kérni. Van egy gép amin valamiért nem mennek a játékok, egyszerűen telepítéskor kilép mindegyiknél és hibaüzenetet ír. Már újra lett rakva a rendszer egy párszor, de a hiba továbbra is fennáll. Én már csak arra tok gondolni h hardware hiba van. Szerintetek?

Chris

(#14883) brd válasza Chris16 (#14882) üzenetére


brd
nagyúr

Én is csak arra tok gondolni.

Legyen bársonyos bőre és jó illata. Ja, ez utóbbi nem ide. :B :D

The only real valuable thing is intuition.

(#14884) Carline


Carline
őstag

Érdekes dolog történt a kis EeePC gépemmel.
Tudni kell hozzá, hogy a gép csak ssd meghajtóval rendelkezik és szeretném az életciklusát megnövelni ezért:
Tettem a beépített olvasójába egy 2GB-os SD kártyát.
Áttettem rá a firefox gyorsítótárás valamint a temp könyvtárt is.
Amit meg szerettem volna még tenni, az az, hogy a pagefile-t is az sd-n hozom létre.
Virtuális memória beállításainal az E:\ meghajtón adtam neki 512MB-ot.
Űjraindítás után az SD kártyán (E:\) nem hozta létre az 512MB page fájlt.
A beállítások virtuális memória fülön, valamint a regisztrációs adatbázisban is szerepel az E:\ meghajtó 512MB beállítással.

Mi a hiba?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#14885) lúzer válasza Carline (#14884) üzenetére


lúzer
veterán

és ha mégegyszer beállítod megjelenik?
persze újraindítást kér, de attól még megjelenik a pagefile, hogy nem indítasz újra

ez esetben azt mondanám, az sd olvasó később indul el mint a rendszer "pagefile" része

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14886) Carline válasza lúzer (#14885) üzenetére


Carline
őstag

Csak az a fura, hogy a forum.eeeuser.com -on írták többen ,hogy az sd kártyán kell létrehozni a lapozófájlt.
Ennél a gépnél meg mindenkinek ua. a hardver, abban tehát nincs eltérés.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#14887) lúzer válasza Carline (#14886) üzenetére


lúzer
veterán

de beállítás után és újraindítás előtt megvan a pagefile.sys a kártyán?
kicsit módosítva a méretén, hogy újra csinálja

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14888) kételkedem válasza Patrick (#14881) üzenetére


kételkedem
addikt

Szia!
Bios->boot sorrend->cdmeghajtó legyen az elsődleges.
Xp telepítő cd-vel bebootolsz, particionálsz, formázol ntfs-re és telepíted az xp-t

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14889) reset


reset
senior tag

# 14877-re vmi jó tanács?

(#14890) brd válasza Carline (#14886) üzenetére


brd
nagyúr

Hmm... eddig én úgy tudtam, hogy az XP (alapból legalábbis), nem hajlandó USB-re kötött (gondolom, a kártyaolvasó ilyen felületen csatlakozik) háttértárolón pagefile-t kezelni (bár sosem próbáltam)...

The only real valuable thing is intuition.

(#14891) brd válasza reset (#14877) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a BIOS jól kezeli (ismeri-e), nyugodtan, elvileg semmi baja nem lesz a win-nek. De előtte azért a fontosabb dolgokat javasolt lementeni.

The only real valuable thing is intuition.

(#14892) Tomate válasza reset (#14889) üzenetére


Tomate
veterán

Megúszhatod!

(#14893) sz.j válasza sz.j (#14879) üzenetére


sz.j
nagyúr

A # 14879 hsz-ra nem tudja valaki a megoldást???

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14894) kételkedem válasza sz.j (#14879) üzenetére


kételkedem
addikt

Azon az oldalon, ahol elfelejtődik a jelszavad bevan pipálva az az opció, hogy automatikus bejelentkezés, vagy emlékezz rám, vagy valami ilyesmi?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14895) reset


reset
senior tag

Köszönöm brd és köszönöm Tomate!
Nagyszerű - hamarabb törhet rám a feeling.... :))

(#14896) sz.j válasza kételkedem (#14894) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem, nincs ott ilyen lehetőség.
Viszont régebben, amikor még jól működőtt, felugrott az XP "Automatikus kiegészítés" ablaka, ahol be lehetett jelőlni, hogy az xp jegyezze meg a nevet és a jelszót a későbbi belépésekhez, de a reinstall óta ennél a weboldalnál nem jelenik meg ez a felugró ablak!!! :W

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#14897) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!Lenne egy nagy problémám.Aza helyzet ,hogy meghalt a 2400XT-m és most egy 8megás PCI-s videókártya van bennt! :DD :DDD De mikor elindítom a gépet töltésnél mikor "megy az csík" egyszercsak megáll,se kép, se hang.Csak csökkentett módba működik?Tipp?Van új rendszer?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14898) Patrick


Patrick
addikt

Xp-t akarok feltenni egy satas vinyora ami két particióra van osztva és nem indul el a telepitő, valamint floppyról sem tudok semit csinálni...sem formatálni és meghajtót sem váltani...

Mi a fene lehet a baj?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#14899) laszloarpad


laszloarpad
csendes tag

Segitséget szeretnék kérni,hogyan lehet ,xp ét usb vinyóról futtatni.
A gépem támogatja a biosa az usb bootolást.
Olyan rég keresm a megoldást.
Üdvözlettel és köszönettel.

(#14900) bucilali válasza reset (#14877) üzenetére


bucilali
aktív tag

Megúszod...
A procicsere bios függő...
max ismeretlennek detektálja, és frissítened kell..
üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.