Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) Zozz


Zozz
tag

Még a 8. XP-s topicban ((#80) kisho 2006-09-25 20:46:30) került elő egy Biztonsági központos probléma.

Ma beszívtam valami rootkit félét. Valami Rbot-ról ugatott a Windows Defender, ami egy svuhost.exe folyamatot futtatott a háttérben (nem nem svchost-ot hanem svuhost-ot). Őszintén szólva nem tudom hogyan de már leírtottam és már nem fut. Talán a problémámra talált Mikrofos biztonsági frissítés segített ki. De maradt némi probléma a szemét után.

A Biztonsági központ halálsikolyok :Y közepette indítja a rendszert, hogy nekem biz. nincs bekapcsolva az automatikus frissítés. Na mondom ez nem jó. Rákatt a buborékra bizt. központ elő, katt gomb, hogy tegyen ellene. Erre jön egy ablak ami közli, hogy:
A Biztonsági központ nem tudta módosítani az automatikus frissítések beállításait. Bla bla bla

OK, beállítom manuálisan, mint hülye user. Megvan, Alkalmaz, központ visít továbbra is, de mégis a frissítések beállításainál él, hogy ha van új szóljon letöltöm és telepítem magam.

Heves kurvaanyázások közepette elindítom a manuális updatet, ami el is indul szépen IE-ben (ritka alkalmak egyike hogy használom :D), de ott aztán semmi nem akar működni. Gyanús hogy van összefüggés és a szervereik nem most haltak le.

Volt szó arról, hogy Grouppolicy.be túrt bele, de nem. Ott minden az előző fórumban megadott értéken szerepel, azaz Nem konfigurált.

Na itt most nekem megállt a tudomány. :F :((( :O Ha valaki tudna segíteni az SOS-ben, legyen szíves, hálás köszönetemet érdemelné ki ezzel.

Faszé' nem az Ubuntu rendszerem gyűröm... :W

[ Szerkesztve ]

''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

(#14502) gabor128 válasza kraftxld (#14497) üzenetére


gabor128
aktív tag

Köszi srácok a segítséget, úgy tűnik meglesznek a fájlok.
Kb 1,5 órát szórakozott a partícióval a progi, mire megtalálta a fájlokat. Sajnos mivel demo verzióról van szó, így nem lehet őket visszaállítani, de azt megengedi a progi, hogy egy alkalmazással megnyissam.
Most kénytelen vagyok egyesével megnyitogatni és külön elmenteni. De működik!

Köszi még 1X!

(#14503) lúzer válasza brd (#14481) üzenetére


lúzer
veterán

törölni kell a HKLM\SYSTEM\MountedDevices

mármint minden bejegyzést vagy magát a kulcsot?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14504) m.lala


m.lala
aktív tag

sziasztok

Előre is elnézést, ha már kérdezték vagy 50-szer, de nem olvastam végig a Hsz-eket.

Az érdekelne, hogyan lehet leghatékonyabban, legjobban eltávolítani egy vga drivert xp alól? :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#14505) netboy


netboy
senior tag

FILEMEGOSZTÁS:

Eddig tökéletesen működött, most pedig a "munkacsoport számítógépeinek megjelenítése" gombra kattintva azt írja, nincs jogom a munkacsoport sz.g-nek megtekintésére...

Tűzfal nélkül is néztem már, filemegosztás engedélyezve van...

Mi baja lehet?

(#14506) brd válasza lúzer (#14503) üzenetére


brd
nagyúr

Mindegy.

The only real valuable thing is intuition.

(#14507) netboy


netboy
senior tag

Ha jól hallottam az xpben lekorlátozták a tcp kapcsolatok számát.

valaki tudna patchet adni mert nem találok, lehet roszul keresem

(#14508) brd válasza netboy (#14507) üzenetére


brd
nagyúr

[link]

The only real valuable thing is intuition.

(#14509) netboy válasza brd (#14508) üzenetére


netboy
senior tag

thx

(#14510) netboy válasza netboy (#14507) üzenetére


netboy
senior tag

téves

[ Szerkesztve ]

(#14511) lúzer válasza brd (#14506) üzenetére


lúzer
veterán

kösz :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14512) adam_454 válasza Zozz (#14501) üzenetére


adam_454
tag

group policy alapértelmezésben nem konfigurált értékekkel települ. itt a leg több dolgot soha életedben nem állítod otthoni xp-n, úgyhogy ne csodálkozz, hogy minden nem konfigurált

(#14513) adam_454


adam_454
tag

hmm szokott még valaki san andreassal játszani? másnak is előfordul sp3 alatt, hogy néha belefagy a menübe, és/vagy elveszti az egeret, ez utóbbira segít néha az, hogy belépek a menübe, majd vissza. érdekes módom, laposon vista sp1 alatt nem csinál ilyet. még nem tettem fel a legfrissebb patchet, bár korábban sp1/2 alatt nem volt rá szükség

(#14514) Jazz


Jazz
veterán

Probléma:
-Hálózaton keresztül On Fly (repülőírásban) írni. (mindig előtte eltárolja, vinyódra ráhúzza azt a 4Gb-t amit kiírnál)

Nem segít:
-Hálózati meghajtó csatlakoztatása - ugyan ez az eredmény
-Nero-ban nincs ilyen lehetőség hogy kikapcsold ezt a letárolás opciót, aztán írjon ahogy tud

Valaki tud bármilyen használható info-t?
thx

free your mind

(#14515) toto76


toto76
tag

START MENÜ

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy hogy tudnám lebutítani a start menüt? Csak bizonyos programokat szeretnék elérhetővé tenni, bizonyos felhasználók számára.

(#14516) Dufresne válasza toto76 (#14515) üzenetére


Dufresne
addikt

Különböző felhasználói fiókokkal ez megoldható.

(#14517) toto76 válasza Dufresne (#14516) üzenetére


toto76
tag

Oké, de van egy marék felhasználó és egy admin. Az lenne a cél, hogy a felhasználók ne b@szák szét a rendszert :U

(#14518) Dufresne válasza toto76 (#14517) üzenetére


Dufresne
addikt

Jogosultságokat adsz nekik és akkor be tudod állítani, hogy csak azt tudják csinálni, amit te engedsz nekik.

(#14519) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

helpsvc.exe néha automatikusan elindul és 60% CPU terhelésen folyamatosan megy.

:F Automatikus frissítések ki van kapcsolva, úgy hogy nem tudom miért indul el. (nincs vírus se)

Nagy nehezen már kikapcsoltam: vlc vagy mit "automatikus indexelő szolgáltatást" aztán az "optimize hard disk when idle"-t. Most meg ez. Hihetetlen. Mindenáron zabálni akarja az áramot meg tönkrevágni a vinyómat.
:)

free your mind

(#14520) toto76 válasza Dufresne (#14518) üzenetére


toto76
tag

köszi

(#14521) netboy válasza netboy (#14505) üzenetére


netboy
senior tag

up

(#14522) adam_454 válasza netboy (#14505) üzenetére


adam_454
tag

számítógéptallozó, kiszolgáló, munkaállomás szolgáltatások mennek?

(#14523) Steelmanus válasza Krystal_s (#14500) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#14524) Steelmanus válasza Jazz (#14519) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kep:
Futtatasba ird be Service.msc es a kepen lathato modon Automatikusrol allitsd elobb le,
majd tedd Kezibe
Kep 2:

[ Szerkesztve ]

(#14525) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Véletlenül töröltem az asztalról a lomtár ikont...hogy tudom visszaállítani?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#14526) Jazz válasza Steelmanus (#14524) üzenetére


Jazz
veterán

Jaj tényleg! Service.msc...el is felejtettem :U thx!! :R

free your mind

(#14527) Krystal_s válasza Steelmanus (#14523) üzenetére


Krystal_s
addikt

igen pl arra (de néztem az 1es verziót is) vagy
ez a TFT-Test progi : [link]
ráklikkelek az exe-re és nem történik semmi. ( futó alkalmazások között sem látni )
olyan mintha dos-os vagy 16 bites lenne mindkettő...a lényeg hogy a másik gépeimen megy és az ismerősnél is.Nálam is működött pár hónapja...ezek a progik pótolhatók ,de nagyon idegesít ,hogy nem tudom mi lehet a hiba.
Olvastam ,hogy a kompatibilitás fület el lehet tüntetni , ezért gondolom vissza is lehetne állítani. Engem az zavar ,hogy nem tudom mi tüntette el és hogy nem-e valami fájl sérült meg.
A program kompatibilitás varázsló sem működik...bejön az ablak és írja h nyomjak a next gombra...de mindhárom gomb üres ,azaz nincs írás és egy hiba üzi is megjelenik .Internet Explorer Script error.
Egész éjjel olvastam külföldi fórumokat , másnál is volt ilyen ,de választ nem találtam :(

(#14528) Cxgrav válasza regvoltrossz (#14525) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Hogy sikerült törölnöd?
Én szívesen törölném az enyémet;]

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#14529) PazsitZ válasza regvoltrossz (#14525) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link] --> [link]

- http://pazsitz.hu -

(#14530) regvoltrossz válasza Cxgrav (#14528) üzenetére


regvoltrossz
tag

Én csak simán rámentem jobb egérgombbal, majd üríteni akartam, de valószínűleg nem az ürítésre nyomtam rá hanem az ikon törlésére...Nem használtam külső programot és a regeditben sem turkáltam

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#14531) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#14524) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Start - Futtatás - "services.msc"
Azért azt az "s" betűt ne felejtsük le a végéről...mielőtt valaki nem értené, miért is nem működik neki...Ez Jazz-nek is szól! ;)

Egyébként meg Vezérlőpult - Felügyeleti eszközök - Szolgáltatások.

Sk8erPeter

(#14532) Szkeptik


Szkeptik
tag

Üdv Mindenkinek!

Nem tudom ez-e a megfelelő topik a kérdésemhez, de jobbat nem találtam.

Szóval van egy problémám az XP-vel. Néha minden előzmény nélkül (értsd: én nem csinálok semmit) egyszer csak nem hajlandó megnyitni semmit. Helyette, amikor rákattintok akár az asztalon, akár a gyorsindítóban bármire, a társítási listát adja ki, amit normálisan akkor szokott, ha ismeretlen fájlt próbál megnyítni az ember. Lehet rendes indítófájl, parancsikon, képfájl stb. mindíg megjelenik a lista, hogy válasszam ki a programot amivel meg akarom nyitni.
Ezen kívül (szerintem biztos ugyanannak a hibának a hatása, mivel mindíg egyszerre jelenik meg) ha ilyen állapotban megpróbálom az asztali jobbgombos menüben a Tulajdonságok-at megnyitni, vagy a vezérlőpultban a Rendszer-t akkor kiír egy olyan hibaüzenetet, hogy "C:\Windows\System32\Rundll32.exe A fájl nem található". Eközben a feladatkezelőben végig ott fut a rundll32.exe.
A problémát egyedül úgy tudtam eddig megoldani, hogy Rendszervisszaállítás a hiba előttre, és akkor megint minden rendben ment pár napig, de aztán újra előjött ugyanez a hiba. Már két különböző gépet is próbáltam, de egymástól függetlenül midkettőn ugyanez történt egy napon belül. Víruskereső nem talál semmit.

Tudja valaki, hogy mi lehet ez? Volt valakinek ilyen? Tudtok segíteni?

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#14533) regvoltrossz válasza PazsitZ (#14529) üzenetére


regvoltrossz
tag

Az ebben szereplő "2.módszer" nagy nehezen visszahozta. Köszönöm!

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#14534) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Mióta elmúlt a vihar (kb fél órája), folyamatosan 5-10 percenként dob a Windows egy kékhalált és újraindul a gép. Még azt se tudom megnézni, hogy mit ír mert csak 1 másodpercre mutatja. Áramszünet nem volt. Mit lehet ilyenkor csinálni.
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14535) ANT válasza JetiRulez (#14534) üzenetére


ANT
őstag

Kapcsold ki az aut.újraindítást, és el tudod csípni a hiba kódját.
Rendszertulajdonságok/Speciális/Indítás és helyreállítás menüben az újraindítás mellől szedd ki a pipát.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#14536) lúzer válasza JetiRulez (#14534) üzenetére


lúzer
veterán

hol volt vihar?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14537) icons


icons
addikt

Az itt található egyéb problémák rész-t hogyan lehetne megoldani, merthogy nekem magyar XP Pro-m van, ezért más a kód a boot.ini-ben. Erről a honalpról (a legalsó linkre kattintva) eljutottam ide, de ezt nem teljesen értem.
Nekem boot.ini Operation System alatti sora így néz ki: multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect
Mit írjak hova, hogy a probléma ne álljon fent.
(A logoutban ez van leírva lustábbak kedvéért: Egyéb problémák
Sajnos ennyivel nem fogjuk tudni megúszni. Az eddig ecsetelt problémánkon felül ha eddig nem is, de előbb-utóbb találkozni fogunk még egyel. Nevezetesen, hogy a Windows XP egyszerre maximum 2GB memóriát biztosít a felhasználói alkalmazásoknak. Tehát hiába van több mint 2GB fizikai memóriánk, alkalmazásunk csak 2GB-t használhat belőle. Ez egyelőre még nem különösebben nagy gond, de minek 3GB-t helyezni a gépünkbe, mikor a kedvenc játékunk amúgy is csak 2GB-t lát belőle? Nos, szerencsére erre van megoldás, bár csak a Professional verzióban működik. Létezik egy ún. /3GB kapcsoló, mellyel megmondhatjuk a rendszernek, hogy az alkalmazásoknak akár 3GB memóriát is engedélyezzen.
A következőképpen szúrjuk be a kapcsolót a Boot.ini file-ba (példa):
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT=''Windows XP Professional'' /3GB
)

Ezt a választ kaptam: így: multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /3GB /noexecute=optin /fastdetect

Ha a végére, vagy oda írom be, ahova te is. Hibaüzit ír ki: Cant read the file, vagy ilyesmi, és ha meg akarom listerrel nyitni, akkor is hibaüzit ír ki. Először ezt, utána most többet nem tud, mert kifagyott a TC-m, de ha mégegy TCt nyitok, és azzal nyitom meg, akkor megnyitja, de a 3gb nemlesz ott...

(#14538) lúzer válasza icons (#14537) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem simán szóközzel a végére /3gb

kapcsolók sorrendje elvben mindegy
amit betettél ott zárójel is van, az tuti nem kell

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14539) Jazz


Jazz
veterán

Továbbra is keresem: On the Fly DVD írás hálózaton keresztül (idegilenes file-, vinyóra átpakolás nélkül, repülő írásban)

Mindent próbáltam, neten se találtam semmit. Pedig valahol a világban másoknál is tuti hogy probléma volt ez, és tuti hogy meg is oldható....valahogy, és az is tuti hogy ha más nem, valami ügyes programozó kölyök írt is rá egy progit, de szerintem cél sofweare is készült direkt erre....valahol....de hol.... :K

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#14540) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok a gépemmel gond van és nem tudom,hogy mi a gond :F a lényeg hogy most már a 2 videokártyával csinálja aszt,hogy nem ad képed induláskor csak xp logóját mutatja utána elsöttétül a képernyö igaz megy xp csak kép nincsen :( .Ha F8 indítok és ott a VGA módot engedélyezem akkor betölti a képet és van kép a monitoron.Kérdésem mit is takar a VGA mód engedélyezése igy miért indul el és ez igaz a csökkentett módra is akkor is van kép de az nem teljes értékű xp?

(#14541) kraftxld válasza Jazz (#14539) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ma pl imgburnnel simán írtam egy iso-t hálón keresztül....
Ha meg dvd copyt szeretnél egy másik gép olvasóján keresztül akkor használj iscsi-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14542) brd válasza Jazz (#14539) üzenetére


brd
nagyúr

Nem értem, mit görcsölsz ennyit ;) Ha felcsatolod a hálózati elérési utat, onnantól ugyanúgy On the Fly megy/mehet az írás, mint egy helyi meghajtóról. Tehát ha ennek ellenére cache-el az íróprogram, akkor az az adott program nyűgje, vagy rosszul állítod be. Keress másikat. Mivel próbáltad amúgy? A Nero pl. biztos, hogy simán ír hálózatról, mert nálunk van egy csomó OS ISO-ja a hálózaton megosztva, és amikor Nero-ból írom ezeket, probléma nélkül megy (DVD image-k, ami el sem férne a cache-ben, mert nincs annyi hely a rendszerpartíción), és most a kedvedért file-okkal is kipróbáltam (úgy, hogy megtöltsenek egy DVD-t), működik... A Nero-ban ez a beállítás, írásnál, a Misc. fülön található.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#14543) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok az xp alá szeretnék egy másik író progit tenni a nero helyet az ashampoot tenném fel mert nekem megfelel csak egy kis gond van vele,hogy nem tud lightscribe írni van olyan címkéző progi amely tud ilyet írni így az ashampoo mellé teném és kitudnám váltani a nerot.Az xp és a vistán is.

(#14544) JetiRulez válasza ANT (#14535) üzenetére


JetiRulez
őstag

Kösz. Sikerült elcsípni. Eddig azt sikerült kideríteni, hogy csak az uTorrent indítása után csinálja 1-2 perc után. [link]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14545) netboy válasza adam_454 (#14522) üzenetére


netboy
senior tag

meglesem, köszi

(#14546) Jazz válasza kraftxld (#14541) üzenetére


Jazz
veterán

Én is simán írok, csak az a baj hogy cach-el, nem repülő írás, átnyomja előtte a vinyómra "File letárolás indítás".... És Saját írómon keresztül írok másik gép vinyójáról.

brd: Ne görcsölj, nem megy.:)
Olvass vissza:
- Nero-val írok
- Nincs ilyen bállítás sehol semmi hasonló, a legtöbb ami az ideiglenes mappával foglalkozik az az hogy hol legyen, de se kikapcsolni nem tudod, olyan szó hogy HÁLÓZAT még a manualban sincs, abszolút lebutított az option menu, ez a Nero. És nem express mielőtt újra megkérdezi valaki.:)
- Rég csatlakoztattam a hálózati meghajtót mint írtam, de azzal is simán cach-el: "File letárolás indítás" Így kezdi az írást, szépen látszik ahogy a tmp file szépen hízik 4.5 Gb-ra, majd elkezd írni.
- Mások is írták itt fórumban hogy hagyjam a francba, annak idején ők is sokat próbálkzotak ezzel, de nem egyszerűen nem lehet írni hálózatba on fly, oszt kész.

+ Ennek ellenére én csak azért is megakarom csinálni, ilyen vagyok. DE mint írtad neked megy On The Fly, repülőírásban....de hogyan?? Arra nagyon kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#14547) lúzer válasza qwertly (#14543) üzenetére


lúzer
veterán

üdv!

nero-ban melyik modul felelős a lightscribe ficsőrért?
a sima burning rom?

nem szeretném feltenni a egész 8-as verziót :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14548) qwertly válasza lúzer (#14547) üzenetére


qwertly
addikt

Szia nekem 6.6.1.15 van fent és a Nero Cover Desingerben van.A 8 direkt nem teszem fel mert nem tetszik és nagy ezért keresek más megoldást.De felkel tenni még szerintem LightScribe API és akkor jelenik meg ez a lehetőség a neroban.

[ Szerkesztve ]

(#14549) lúzer válasza qwertly (#14548) üzenetére


lúzer
veterán

köszi, esetleg a 8-as ban is ott lehet?
gondolom akkor igen

egyébként otthon én is a 6-ost használom, jó az nagyon

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14550) qwertly válasza lúzer (#14549) üzenetére


qwertly
addikt

Most néztem meg és látom,hogy a nero expresszben is benne van [link] ugylátni az a lényeg,hogy a LightScribe API is felkel telepíteni amúgy most ajánlotta a nero hogy frissíti.Sajnos a 6 nero nem megy a vistán ezért is keresek más címkéző progit.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.