Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Sk8erPeter válasza kozmate (#13424) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen billentyűzeted van? Nem véletlenül egy wireless bill., amihez külön szoftvert raktál fel?
Vagy a kérdés másképp: ha van hozzá elérhető szoftver, azt felraktad már?
Az egér gond nélkül megy?
Olyan, mintha valami összeakadásról lenne szó.

B-L-A-C-K: nagyon szívesen, azért örülök, hogy megoldódott! :K

Sk8erPeter

(#13452) kozmate válasza Sk8erPeter (#13451) üzenetére


kozmate
tag

Nem wireless, sima usb-s. Egy lapos Fujitsu-Siemens-ről van szó, nincs hozzá külön szoftver, a próba idejére áthozott másik pedig egy ps2-es Samsung, szintén nincs hozzá semmi. Az egerem megy, MX-518. Ahhoz van szoftver ugye, de azt meg nem szoktam felrakni. Semmi más usb-s ps2-es kütyüm nincs.

(#13453) kem válasza Sk8erPeter (#13447) üzenetére


kem
addikt

Köszi, így megoldódott. :R

Köszi!

(#13454) Sk8erPeter válasza kem (#13453) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szívesen, és konkrétan melyikkel oldódott meg? Csak mert érdekelne, hátha nálam is előfordul ilyen hiba! :R

kozmate: nincs ötletem, távolról nehéz megmondani az okát, csak annyit tudnék javasolni, hogy minden billentyűzettel kapcsolatos drivert, egyéb cuccot szedj le gondosan, ha megtalálod, akkor a Windows "drivers" mappájából is manuálisan, majd indítsd újra.
Esetleg megpróbálhatnád azt, hogy törlés után úgy indítod újra a gépet, hogy NINCS bedugva az USB-s billentyűzet, és miután felépül a rendszer a Windows-ban, azután dugod be az USB-portba (esetleg másikba, mint ahol eddig próbálkoztál), hátha így felismeri, és elkezdődik a hardvertelepítési folyamat.
Lehet, hogy sérült a driver.

Sk8erPeter

(#13455) R


R
aktív tag

Hogy lehet beállítani csökkentett módban, hogy a Normálnál 800*600 v. 640*480-ban jöjjön be a desktop?

(#13456) Winner_hun válasza R (#13455) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ugyan úgy, mint ha nem csökkentett módban indítanád. Illetve annyi a különbség, hogy csökkentett módban ha átállítod a felbontást akkor ott nem állítódik át, csak újraindításnál normál módban.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13457) R válasza Winner_hun (#13456) üzenetére


R
aktív tag

jó, akkor nem értem, miért írja ki az új monitor hogy out of range

(#13458) Winner_hun válasza R (#13457) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13459) R válasza R (#13457) üzenetére


R
aktív tag

thy, NVIDIA eltávolítva

[ Szerkesztve ]

(#13460) ZCoyote válasza westlake (#13428) üzenetére


ZCoyote
őstag

Bocs hülyeséget írtam

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#13461) Bibby válasza Bibby (#13204) üzenetére


Bibby
addikt

Erre úgy konkrétan NINCS megoldás? Nem fogom egy ilyen baromság miatt újratelepíteni az egészet. :U

Ελευθερια η θανατος

(#13462) Temerti


Temerti
tag

Sziasztok az miért van, hogy egy atx-es gép melyben be van kapcsolva az apm biosban is és xp-ben is a következőt csinálja: kikapcsolásnál mikor le kéne állnia a tápnak egyszerűen csak újraindul az egész? Hibernálás után pedig betölti az asztalt és rögtön kifagy. :S Ha tudtok valami ötletet mondani akkor légyszíves ne fogjátok vissza magatokat! :)

(#13463) t_ferenc


t_ferenc
őstag

a következőben kérem segítségeteket:

a házban adott egy úgymond letöltős gép, amelyet backup gépként is szeretnénk használni XP-t és Vista-t futtató gépek számára egyaránt (ezért került be a hsz-m a vistás és az xp-s topikba is).

első körben a frissen telepített rendszerekről szeretnénk dvd-re készíteni rendszerhelyreállító mentést, úgy ha a rendszer összeomlik csak be kelljen rakni a mentés lemez(ei)t és minden helyreáll (az oprendszer, telepített driverek, programok, dokumentumok). ehhez melyik program a legjobb? megfelelő-e a windows sajátja?

második körben a helyi hálón keresztül szeretnénk folyamatos mentéseket végezni a letöltős gépre, amelyekről bármikor helyreállíthatóak lennének a gépek.

kinek milyen ötlete van? :R

if you fall seven times, stand up eight

(#13464) Winner_hun válasza Temerti (#13462) üzenetére


Winner_hun
félisten

BIOS frissítés? Vagy csak rossz a táp, ilyennel találkoztam már, tápcsere megoldotta a problémát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13465) kraftxld válasza t_ferenc (#13463) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Acronis Trueimage.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13466) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!

Lenne egy oriási problémám. Indítom a gépet, el sem jut az xp bejelentkezö képernyőig, a monitor kikapcsol, és csak reset gomb nyújt megoldást, aztán ujra ugyanez, szal nem indul az xp. Elindítom csökkentett módban, ott felsorolja a betöltött fájlokat, és kiír egy bizonyos SPTD.sys fájlt, ha ESC-et nyomok, akkor azt nem tölti be. Próbáltam ESC-pel, meg nélküle is, csökkentett módban is monitor off, gép reset.
Utánaolvastam, hogy ez a Daemon tools-nak egy bizonyos drivere, amit csökkentett módban le kell törölni aztán elindul a dolog. Na ugye a csökkentett módig el se jutok. Felraktam egy másik vinyora XP-t, utána be a Master Drive-ot, és onnan letöröltem. Mostmár annyival "jobb" a helyzet, hogy meg sem kérdezi csökkentett módnál, hogy ESC, vagy nem ESC, egyszerűen monitor kikapcs és ugyanaz.
Egy szó mint száz, a gépem nem indul, pedig nagyon kéne, és nem akarok win reinstallt.
A dolog érdekessége, hogy ezt azután csinálta, miután egy ATI HD2600XT karit egy nvidia 7600GT-re cseréltem benne. A VGA-nak mi köze van a DT-hez? vagy ez csak egy véletlen egybeesés...
Szoval nagyon kellene a segítségetek, nem érek rá sajnos xp-t telepíteni.

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#13467) t_ferenc válasza kraftxld (#13465) üzenetére


t_ferenc
őstag

köszönöm. azt hiszem nem is kérdezek mást :)

if you fall seven times, stand up eight

(#13468) Winner_hun válasza Bengio (#13466) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gép indításnál F8-at nyomkodd, utolsó helyes konfigurációt választva sem indul?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13469) Bluegene


Bluegene
addikt

sziasztok!
azt szeretném kérdezni h hogyan tudnék hálózati adminként/rendszergazdaként belépni a gépre
azt hallottam h az XP ilyenkor sokkal többet enged és gyorsabb is
fontos lenne :R ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13470) Temerti válasza Winner_hun (#13464) üzenetére


Temerti
tag

Azt vettem észre az utóbbi időben, hogy gyengül az alaplapi elem, ezért a rendszeridő sokszor elszáll. (gondolom a bios beállítások is) Lehet emiatt huncutkodik?

(#13471) Bengio válasza Winner_hun (#13468) üzenetére


Bengio
tag

Úgy sem megy sajnos :F

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#13472) kraftxld válasza Bluegene (#13469) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, gyorsabb is, meg így SP3-al kezel a 32 bites XP 4GB ramnál többet, valamint a 2 magos processzorokat ingyen kicserélni 4 magosra :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13473) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Minden indításkor megy egy program a gépemben, ami 100%on járatja a cpu-t...simán ki lehet kapcsolni, csak bosszantó, hogy mindig ezzel kell kezdeni...hogy lehet végleg izolálni az ilyen automatikusan induló alkalmazásokat?

amúgy a ucc neve pfvLZ.exe

előre is köszi :R

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#13474) kozmate válasza Sk8erPeter (#13454) üzenetére


kozmate
tag

Továbbra sem működik, leszedtem töröltem átdugtam mégegyszer, de semmi, az eszköz nem indítható el. Egy billentyűzet driver miatt telepítsem újra?

(#13475) lúzer válasza kraftxld (#13472) üzenetére


lúzer
veterán

ne már, mert komolynak hiszik ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13476) lúzer válasza --Disztroj-- (#13473) üzenetére


lúzer
veterán

első körben msconfig a futtatásba
gyanús hogy vírus egyébként

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13477) lúzer válasza kozmate (#13474) üzenetére


lúzer
veterán

bocs, usb-s billentyűzetről van szó?
nem követtem vissza

ha igen, esetleg szolgáltatásoknál kézzel engedélyezni/bekapcsolni a HID szolgáltatást
talán hidserv.exe a neve
hid input... néven fut a szolgáltatásoknál

esetleg kézzel nyomni az exe-t, valszeg a system32-ben van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13478) kozmate válasza lúzer (#13477) üzenetére


kozmate
tag

A szolgáltatás futott, de újraindítottam, továbbra sincs eredmény.

(#13479) lúzer válasza kozmate (#13478) üzenetére


lúzer
veterán

más gépen megy a billentyűzet?

taskmanagerben megy a hidserv?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13480) Bluegene válasza kraftxld (#13472) üzenetére


Bluegene
addikt

nah félre a tréfát, hogyan kell :U
egy olyan haverom mondta aki eléggé keni csak azóta nincs meg a száma :U

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13481) localhost válasza Bluegene (#13480) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem kezeli a 4 GB-ot! 32biten nem!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13482) kozmate válasza lúzer (#13479) üzenetére


kozmate
tag

Másik gépen megy.
A HID input service az svchost.exe "alatt" fut, nincs külön futtatható fájl.

(#13483) Bluegene válasza localhost (#13481) üzenetére


Bluegene
addikt

lol
tréfából mondta ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13484) lúzer válasza kozmate (#13482) üzenetére


lúzer
veterán

én látom külön a feladatkezelőben!

de:
C:\WINNT\system32\hidserv.exe

míg amit Te írsz, az ilyen lenne:
C:\WINNT\System32\svchost.exe -k netsvcs

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13485) Bluegene válasza Bluegene (#13469) üzenetére


Bluegene
addikt

[I]sziasztok!
azt szeretném kérdezni h hogyan tudnék hálózati adminként/rendszergazdaként belépni a gépre

fontos lenne [/I] nah srácok erre tudtok valamit vagy sem? :R lécci

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#13486) kozmate válasza lúzer (#13484) üzenetére


kozmate
tag

A szolgáltatásoknál úgy fut, ahogy másodjára írtad, nálam nincs hidserv.exe, csak dll.
Másik két gépbe bedugva a billentyűzetet, működik, de ott se indul el a hidserv.exe.

(#13487) Sk8erPeter válasza lúzer (#13484) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam nincs ilyen folyamat, se ilyen fájl.
A System32-ben "hid.dll" van, hidserv.exe nincs.
Gondolom ez függ billentyűzettől, annak szoftverétől/driverétől, oprendszertől, stb.

Nálam pl. az a probléma, hogy a Logitech EX110 Cordless Desktop típusú wireless billentyűzet+egér kombó csak onnantól kezdve működik PS/2-ről, hogy előtte Win. alatt bedugom az USB-portra, majd visszadugom PS/2-re USB-PS/2 átalakítóval.
Elég idegesítő, mert fárasztó állandóan ki-behúzogatni a csatlakozókat, és nem is igazán értem, mi a baja, valamiért nem szereti az alaplap? Ráadásul az Eszközkezelőben elég sokszor szerepel... :U Lásd: [link] 3. probléma...
Lenne valami ötleted? Én már teljesen tanácstalan vagyok... :R

Sk8erPeter

(#13488) Sk8erPeter válasza kozmate (#13486) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szvsz. nem is kell elindulnia a hidserv.exe-nek, nem alapvető folyamat.

Sk8erPeter

(#13489) Sk8erPeter válasza Bluegene (#13485) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem igazán értem a kérdést - van otthon egy géped, és te "hálózati adminként" akarsz bejelentkezni rá? :Y Alapból nem tudsz rendszergazdaként bejelentkezni?
Bővebben?

Sk8erPeter

(#13490) lúzer válasza Sk8erPeter (#13487) üzenetére


lúzer
veterán

Passzolom, de miért nem használod végig usb-n?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13491) westlake válasza kraftxld (#13437) üzenetére


westlake
félisten

ezt az image-es dolgot fejtsd mar ki legy szives bovebben.. nem tudom mire gondolsz :B

Play nice!

(#13492) kraftxld válasza westlake (#13491) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bejön hozzád mittomén egy Lenovo T61-es noti. OS fel, driverek fel, sysprep, majd cd-ről bootolható Acronis Trueimage-vel lemented egy file-ba az egészet, hálón felmásolod valahová, ha legközelebb jön egy ugyanilyen gép, cd be, hálóról image visszatölt. OS indul, örül :D
Ennyi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13493) Májsztró


Májsztró
addikt

sziasztok ! KEllene egy kis help ! ADSL net van a gépen , megnyitom az outlook.at hogy meglesem a leveleimet . meglestem , kilépek és bontja a kapcsolatot .... ezt hol / hogy lehet kikapcsolni ? Hogy ne bontsa ? Kéne help plz !!! :))

(#13494) lúzer válasza Májsztró (#13493) üzenetére


lúzer
veterán

eszközök-beállítások-kapcsolat fül 2-ik checkbox
ha oexpress

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13495) lúzer válasza kraftxld (#13492) üzenetére


lúzer
veterán

sysprep miért kell?
egyedi cdkey-t, adminjelszót stb ott állítod be?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13496) kozmate válasza lúzer (#13484) üzenetére


kozmate
tag

Tanácstalan vagyok. A ps2-es billentyűzetre miért kapom ugyanezt a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#13497) lúzer válasza kozmate (#13496) üzenetére


lúzer
veterán

fura
gépelni tudsz? vagy képernyő-billentyűzet?

erőforrás fülön van ütközés?
esetleg hardver telepítés, keyboard.inf-t megkeresni, beadni
biosban nincs valami letiltás?
ezek csak tippek, nem láttam ilyet!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13498) R.P.


R.P.
aktív tag

Hali!
XP SP2 van fenn, és a nettel adódnak kisebb (inkább nagyobb) problémák.
Eddig azthittem hogy a netszolgáltatóm vagy a router a hibás, de azthiszem hogy a gépem. Ha elkezdek Starcraftozni online, vagy, valami torrentet max. sebességgel szedek, akkor elkezd akadozni, és olyan 1-1,5 perc alatt szépen megszakad az egész és csatlakozhatok újra (ez főleg akkor kiváló amikor Battle.net-en SC-zek).

A másik gépen szintén XP van és nem csinálja ezt.

Mi miatt lehet? Hálókártya drivert rakhatok fel újat, de szinte egészbiztos hogy nem amiatt van mivel az előző néhány Windows telepítésemen is az a driver volt.


Amúgy miért van az, hogy soha nem tud egyszerre minden tökéletes lenni? Ha a net jó, akkor fagy a Windows. Ha a rossz ramot kicserélem, akkor rossz a net. Ha a szar billentyű + egér kombót kicserélem, akkor mégszarabbat kapok, és ezt még sorolhatnám... Jó ez volt a költői része a dolognak.

(#13499) cicabababa


cicabababa
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Mikor kiakarom kapcsolni a gépet 95 %-ban mindig kiírja ezt a két hibaüzenetett:
-Feedback.exe hibát észlelt,ezért leáll
-Net-Broadcast Event Window 20003 hibát észlelt.....

A Feedback-et már megtaláltam h az Outpost könyvtárában van,de mit lehetne vele csinálni?
A másikra még nem jöttem rá!
Ha valakinek volt már ilyen gondja és tudna segíteni,akkor annak előre is köszönöm!
További szép napot!

(#13500) kozmate válasza lúzer (#13497) üzenetére


kozmate
tag

Ütközés nincs. keyboard.sys és inf telepitőcdről visszeállitva de semmi...

Ilyen hülység miatt kell a másfél éves, eddig jól működő xp-t újratelepiteni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.