Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Bibby válasza Bibby (#13204) üzenetére


Bibby
addikt

UP, mert fontos lenne. :U

Ελευθερια η θανατος

(#13352) greatchaos válasza Sk8erPeter (#13344) üzenetére


greatchaos
addikt

bingó: "A termék használatára jogosult"

(#13353) greatchaos válasza Winner_hun (#13342) üzenetére


greatchaos
addikt

nem a felhasználó nevét akarom módosítani, hanem amit a kollega is írt...

(#13354) lúzer válasza greatchaos (#13353) üzenetére


lúzer
veterán

link

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13355) rdi válasza greatchaos (#13341) üzenetére


rdi
veterán

rendszertulajdonságok>>számítógépnév>>módosítás
erről van szó?

Fej! Tor! Potroh!

(#13356) Tosee válasza greatchaos (#13352) üzenetére


Tosee
őstag

start/futtatás/regedit/szerkesztés/keresés/RegisteredOwner
A találatok között lesz ilyen! Kattints rá kétszer, majd írd át az Értéket tetszőlegesre, majd OK

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13357) Winner_hun válasza rdi (#13355) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt írtam én is:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13358) brumi1024 válasza brumi1024 (#13346) üzenetére


brumi1024
veterán

erre vki?

(#13359) zitrom


zitrom
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám.
Nem tudom miért de amikor megkérdezte az xp hogy a !ut fájlok megnyitása mindig ezzel a programmal történjen e akkor én elfogadtam,és most nagyon bánom.Mégpedig most az !ut fájlokat vlc playerrel nyitja meg,és így nem tudok semmit csinálni a fájlokkal,hasznavehetetlenné váltak legalábbis számomra.Hogy lehetne visszállítani hogy ne VLC-s ikonúak legyenek,és lehessen a fájlokat használni.
Remélem nagyjából érthető voltam.

(#13360) brumi1024 válasza zitrom (#13359) üzenetére


brumi1024
veterán

megnyitod mondjuk a sajátgépet. felül eszközök->mappa beállításai majd megint felül lesz egy olyan fül,hogy fájltípusok.erre rámész megkeresed a !ut kiterjesztést rákattintasz, módosítás, és megkeresed az általad választott programot amivel társítsa. remélem érthető volt :DDD

(#13361) lúzer válasza zitrom (#13359) üzenetére


lúzer
veterán

vagy intézőben fájljon jobb klaty, társítás...

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13362) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy az mennyire igaz hogy angol xp stabilabb?

(#13363) lúzer válasza pethYeti (#13362) üzenetére


lúzer
veterán

nekem a magyar atomstabil, tehát egyszerűen nem lehetne jobb :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13364) zitrom válasza brumi1024 (#13360) üzenetére


zitrom
tag

Igen érthető,de végülis azt akarnám hogy ne akarja lejátszani semmivel,maradjon alapon vagy hogy mondjam :D
Amúgy ha van egy csomó UT! fájlom akkor azokat hogy kell rávenni hogy elindljun az adott program?Van egy csomó mindegyik 50MB-os,és nem nagyon tudom hogy,hogy indítsam el a progit :(

(#13365) WonderCSabo válasza pethYeti (#13362) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem ez egy városi legenda, hiszen a 2 XP u.a., csak egyszerűen lefordították a felületeten megjelenő szövegeket.

(#13366) pethYeti válasza WonderCSabo (#13365) üzenetére


pethYeti
addikt

Sokan pont azt mondják hogy ez nem csak szövegek átírásából áll, és így sok mindent ekkor szúrnak el.

(#13367) Jazz válasza pethYeti (#13366) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem már vagy 5 éve magyar XP-van, újratelepítés nélkül, egy-két hibát amit az alkalmazások néha okoznak, semmi probléma vele. Pedig a leg "széjjeltelepítősebb" progikkal (nem játék) van tele. (A 120Gb-os vinyó az a program files meg a windows:) ), meg rakat tűzfal vírusírtó, miegymás volt rajta...

free your mind

(#13368) rdi válasza Winner_hun (#13357) üzenetére


rdi
veterán

az rendben is van, csak lassan már twék progikat fognak neki javasolni :))

Fej! Tor! Potroh!

(#13369) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valakinek van olyan jellegű tapasztalata, hogy egyazon lemezen (dualboot) két win XP-t helyezett el (I386 könyvtárban egy sata driverekkel ellátott, melette egy másik 4 betűs könyvtárban ugyanaz a win csak sata nélkül)?
Boot menü megvan, bináris fájlokat átírtam, txtsetup.sif és svcpack.ini fájlban forráskönyvtár átírva a megfelelő könyvtárnévre, bootolás okés, elindul az alap driverek betöltése, majd mikor odaérne a partíció kiválasztásához, akkor jön egy szöveg, hogy "a telepítő nem talál előző verziójú wint, le kell ellenőriznie, hogy jogosult vagyok-e a frissítésre, meg hogy tegyem be a win cd-t és felsorol mindenféle windows"
Berakom, nyomok ok-ot, bejön a partícióválasztó, aztán 0% -os formázásnál kidobja, hogy nincs elég szabad memória, vagy fájlok hiányoznak.

Satás társa persze gond nélkül működik...
Na most itt kicsit megakadtam, hogy mi a szitu.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13370) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A kép- és faxmegjelenítő indítófile-jának mi a neve?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13371) kozmate válasza Winner_hun (#13370) üzenetére


kozmate
tag

rundll32.exe shimgvw.dll ImageView_Fullscreen c:\kép.bmp

így működik

(#13372) Herqles


Herqles
csendes tag

Na most olyat kérdezek, hogy lehet, hogy a hajatok is égnek áll: :DD
Létezik-e leírás, link, vagy bármi, hogy hogy érdemes a programok affinitását beállítani ahhoz, hogy egy duplamagvas proci a lehető leghatékonyabban, leggyorsabban dolgozzon.

Azért kérdem, mert és csak ma jöttem rá (jobb később mint soha :B ), hogy ez egyáltalán lehetséges, mikor a haver gépén valami bugyuta folyamat a az egész procit lefogta :W , aztán Ctrl+Alt+Del és a folyamat affinitásánál (kísérlet képpen) a 2. magot letiltottam. Abban a pillanatban :Y a gép magához tért és minden működött rajta :C , igaz az egyik mag majd kiköpte a lelkét, de minden ment és ez alényeg.

Szóval az a kérdés, hogy konyít-e ehhez valaki valamicskét, vagy legalább olvasott-e valamit valahol, stb.

Köszi!

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#13373) Winner_hun válasza kozmate (#13371) üzenetére


Winner_hun
félisten

Indítófile-ja nincs a programnak?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13374) kozmate válasza Winner_hun (#13373) üzenetére


kozmate
tag

A wikipedia szerint nincs sajnos : It is not accessible from the Windows Start menu and is implemented as a dynamic-link library file called shimgvw.dll; there is no executable file.

(#13375) Winner_hun válasza kozmate (#13374) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pfff akkor ennyit a FF-al való képtársításhoz:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13376) kozmate válasza Winner_hun (#13375) üzenetére


kozmate
tag

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/790 Image Assistant 0.2.4

(#13377) Herqles válasza Herqles (#13372) üzenetére


Herqles
csendes tag

Közben megnéztem: az eonRs.exe még most is 100%-on pörgeti az egyik magot.

Ja és találtam ezt azt az affinitással kapcsolatban, pl AMD procikhoz optimalizáló progit!!!

Na? Vélemény, vagy hozzászólás?

Minden érdekel!

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#13378) Laraxior


Laraxior
titán

Nem tudjátok hogy a 2007es officeban nincsen-e olyan skin,hogy 2003asnak tűnjön a menüje.
Olyasmire gondolok itt mint a windowsnál a start menü klasszikus :) :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13379) brumi1024 válasza zitrom (#13364) üzenetére


brumi1024
veterán

na mostmár nem értem :DDD azt szeretnéd hogy a UT! fájlokat egy bizonyos program nyissa meg, ami eredetileg vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#13380) Winner_hun válasza kozmate (#13376) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kösz:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13381) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Halló. Egy laptopról van szó. Az XP telepítés utáni első újraínditáskor fekete képernyő és a bal fölső sarokban villog a kurzor. Innen nem megy tovább. :( Mi lehet a gond? Találkozott már valaki ilyen hibajelenséggel? A Memtest most fut éppen, még eddig nem talált hibát.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#13382) localhost válasza Laraxior (#13378) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kiegészítő van hozzá! például

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13383) tupacamaru válasza tupacamaru (#13381) üzenetére


tupacamaru
veterán

Memtest hiba nélkül lefutott. Végülis inkább valami hardveres hibára gondolok, nem kifejezetten XP-sre. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#13384) brumi1024 válasza tupacamaru (#13383) üzenetére


brumi1024
veterán

nemtudom mi lehet a hiba de ha ki van kapcsolva a boot logo(windows xp-s csík) akkor minden bekapcsoláskor ez látszik. Próbáltad hogy úgy hagyod egy ideig?

(#13385) tupacamaru válasza brumi1024 (#13384) üzenetére


tupacamaru
veterán

Fél óra múlva is ugyanúgy villog. :O

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#13386) lúzer válasza tupacamaru (#13385) üzenetére


lúzer
veterán

nincs bedugva egy usb-s szköz?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13387) GeeTeQ


GeeTeQ
tag

halihó!
az lenne a kérdésem, hogy ha tudtok linkeljetek már nekem oldalakat ahonnét értelmes normális jó minőségü windows hangokat lehet leszedni... vágjátok az eseményhangok...
hogy ne az alap win legyen má, me én google-be keresgettem de értelmeset nem találtam :(((

why must i deal with the shit?

(#13388) Jazz válasza GeeTeQ (#13387) üzenetére


Jazz
veterán

A Windows "nincs hangok" -séma a legkirályabb. :))

free your mind

(#13389) nosiapu


nosiapu
csendes tag

Újratelepitett Xp Sp3-nál alkalmaznák KMPlayer-t. "Társitás"-nál bejelölve és alkalmazva, ha ráklikkelek egy .mov vagy 3gp fájlra, a Windows feldob egy figyelmeztetést,hogy "nem win32 alkalmazás" ! A KMPlayer ezen a gépen az újratelepités előtt rendesen megnyitotta ezeket a fájlokat.Várom a segitségeteket,javaslatotokat.Előre is köszönöm!

(#13390) batmab válasza Jazz (#13388) üzenetére


batmab
senior tag

....és az Úr szólá hozzátok:nincs hang.. :DDD

maximálisan egyetértek..nem kell,és ne is legyen. :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#13391) tupacamaru válasza lúzer (#13386) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nincs. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#13392) micro


micro
addikt

Hogy lehet XP-ben beállítani, hogy ne nézze, hogy milyen monitor van rajta, és mindig egy fix felbontason tarsa a beállításokat?

A probléma következő: A projektor, ami HDMI-n csatlakozik a géphez csak lassabban kapcsol be, és addig amig melegszik az izzó a Windows azt hiszi, hogy nincs rajta monitor egyáltalán és leveszi a felbontást 640x480-ra.
Ezt szeretném elkerülni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#13393) peti4


peti4
tag

Help!
XP profesional 4gb ram de csak 3.25-öt lát :O :W .Ha tudtok megoldast irjatok.
Megköszönöm. :R

(#13394) akaido válasza peti4 (#13393) üzenetére


akaido
addikt

[ollie írása:a windowsxp 32bit memóriakezelése]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#13395) localhost válasza peti4 (#13393) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez így a természetes!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13396) FÖNÖK válasza peti4 (#13393) üzenetére


FÖNÖK
tag

64 bites xp, vagy 64 bites vista

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#13397) tupacamaru válasza tupacamaru (#13381) üzenetére


tupacamaru
veterán

Új fejlemény. A laptopban feltelepítettem az XP-t az első újraínditásig. Utána áttettem a nagy gépbe a vinyót és valami olyasmit ír ki hogy a vinyó hardver hibája miatt nem tud bootolni. :F Az az érdekes hogy ha a nagy gépbe van a laptop vinyó akkor simán fel lehet telepíteni az XP-t. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#13398) Jazz válasza FÖNÖK (#13396) üzenetére


Jazz
veterán

XP-is tudna simán kezelni 64Gb memóriát, csak belőle tudatosan kiszedték a PAE (Phisical Adress Extension) program sort ami erre szolgált. (Van olyan Win ahol benne van, Pl.: Windows Server 2003, 32bit-es, és kezel is 64Gb-ot)

PAE enable: (mint pl: Windows server 2003)
Limit 32bit-es windows: 64Gb memória
Limit 64bit-es windows: 2Tb memória

PAE nincs benne: (XP, Vista)
Limit 32bit-es windows: 4Gb memória
Limit 64bit-es windows: 128Gb memória

Kedves nem? És csak Pár Kb-os program sor!!
Tudom hogy kernel szinten működik, de nem lehet valahogy "meghekkelni" Xp-t? Ez egy oltári nagy szemétség (üzlet) hogy simán kezelne 64Gb-ot is, csak így kényszerítik az embereket az új oprendszerbe! :((

Memória limit különböző Windows termékekhez

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#13399) Sipi16


Sipi16
senior tag

[link] erre valaki?
A válaszokat ha megoldható akkor priviben!
A segítséget előre is köszi!
Üdv.: Sipi

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#13400) brd válasza Jazz (#13398) üzenetére


brd
nagyúr

PAE van benne. A DEP másképpen nem működhetne. ;)
Szerk.: pontosabban a hardware-s DEP elengedhetetlen követelménye.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.