Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van (Asus P5B lappal), hogy rádugok bármilyen usb eszközt és megfagy az XP. Ha rajtahagyom az eszközt és újraindítom akkor is kifagy. Egér ill. billentyűzet nem csinálja. Lehet, hogy inkább az XP hibája? Megvan a lap már 1,5 éve és soha nem volt ilyen problémám. W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#14952) Ti4x válasza Warpig (#14951) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Nekem is Asus P5Bm van , sosem volt gondom ilyesmivel , egyetlen egy apróság csak : Néha némelyik usb port nem ismeri fel 2.0ásnak a cuccokat , így csak 1mega/sec alatt tudnék másolni velük... Ilyenkor átdugom egy másikba és már jó is :)

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#14953) Jazz


Jazz
veterán

Hali!

Nem tudom feltenni Net Framewokr 3.5 legújabbat.
Kapcoslódni netre már eleve nem tudott ezért letöltöttem a 200Mb-os offline csomagot. Azzal azonban a telepítés vége fele, "HIBA"üzenetet írt ki. És ennyi. Naplót nem tudom megnézni mert megállt és semmi.

Videókari miatt akarom felrakni, mert catalyst 8.7 nem működik rendesen. (régebbit a 8-as sorozatból meg nem találok, mind ugyan uda hivatkozik ahol a legújabb szedhető csak le)

Vki vmi tud segíteni? Thx!

free your mind

(#14954) localhost válasza Möhe (#14950) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne használj ie-t.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14955) akaido válasza chaos666 (#14949) üzenetére


akaido
addikt

Ezt a c_ack dolgot nem kéne itt nagyon erőltetni.
1ébként meg, ha már itt tartasz az internet a bőség tárháza...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#14956) akaido válasza Jazz (#14953) üzenetére


akaido
addikt

[az ngohq.com-ról régebbi catalyst driverek]
[Microsoft .NET Framework 3.5 a download.chip.eu/hu-ról]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#14957) ngabor2


ngabor2
nagyúr

frissen tlepítettem a bátyámnak wint. miután feltettem egy vírusírtót (nod32 trial), felléptem a netre, frissítettem. le is szedte az sp3-t. aztán megint frissítettem, talált még 13 frissítést, letöltötte, majd közölte, hogy nem tudja telepíteni. biztos, ami biztos, újraindítottam, újabb próba, továbbra se tudja telepíteni. hogy mi a hiba, azt nem bírtam kideríteni, mert mégcsak hibakódot se dob, ahol meg valamit írna, az azonnal eltűnik.

az sp3 után fel lett telepítve az nvidia driver is, amit activex vezérlővel kerestem meg (lustaság rulez), de elvileg ennek nem szabadna befolyásolnia.

hogyan lehet kiderítni, hogy mi a hiba oka? nem szeretem, ha valami félbe marad.

[ Szerkesztve ]

(#14958) canniball válasza ngabor2 (#14957) üzenetére


canniball
nagyúr

Másnak is volt már ilyen panasza, nézz körül a rájuk adott válaszokban (nem emlékszem volt-e már megoldás).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14959) ngabor2 válasza canniball (#14958) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi. úgy láttam, más is kerülőmegoldást kapott. majd ha ismét annak a gépnek a közelében leszek, megnézem, mi a helyzet.

amúgy a viáról intelre áthelyezés nem járt sikerrel, nem bírta a hangkártyát telepíteni, ott is igen informatív "a telepítés sikertelen" hibaüzenetet kaptam... úgy látszik, tulságosan hozzászoktam a jóhoz, hogy a hibaüzenetekből lehet következtetni a hiba okára is.

(#14960) Jazz válasza akaido (#14956) üzenetére


Jazz
veterán

Catalyst-okat köszi :R

Net Framework 3.5: Nem az a baj hogy nem tudom honnan letölteni, hanem hogy nem települ fel.
1.: A 2Mb-os exe indító filal (ami letölti a csomagot azátn telepít) ott bukik meg hogy nem tud csatlakozni a kiszolálóhoz.
2.: Ezért letöltöttem a 200Mb-os Full-os csomagot és azt telepíteném, DE a vége felé a telepítésnek, megáll, hogy HIBA. És ennyi. Nem tudom feltenni.

Valakinek valami ötlet mit tudnék ezzel tenni? Thx

free your mind

(#14961) Jazz válasza Jazz (#14960) üzenetére


Jazz
veterán

Visszavonom nem sikerült megoldani. Azt hittem de, pedig nem.:)

"Hiba történt a(z) Microsoft .NET Framework 3.5 telepítése során. A telepítést nem sikerült megfelelően befejezni."

Ez van fennt: (services.msc) NET Runtime Optimization Service v2.0.50727_X86

Most ezt letöröljem mielőtt felrakom az újabbat?

free your mind

(#14962) sith7 válasza lúzer (#14947) üzenetére


sith7
nagyúr

igen látom, ilyen van: ACPI egyprocesszoros PC

(#14963) sith7 válasza tupacamaru (#14948) üzenetére


sith7
nagyúr

bocs... :B

MSI K8T Neo - V

(#14964) k810


k810
aktív tag

Sziasztok!

A valtozatossag kedveert este elszallt a gepem. Valami illesztohibara panaszkodott, ami vegtelen lett, kek ablak hibauzenetekkel. Utana restart, erre kozli a gep, h nincs meg a c.windows.system vagy vmi ilyesmi fajl. Na mondom franko. Telepito cd be, valamit alkotott (javitott), mert most mar megy a gep, de eltuntek az ekezetes betuim es irasjeleim is mashova kerulhettek (talan angol lett, fene tudja), pedig magyarra van allitva minden.
Valakinek vmi otlet, hogy hogy lehetne visszahozni a magyar ékezeteket és billkiosztást a gépre?

Egy kis kep is melle> http://kepfeltolto.hu/i/?183073

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#14965) brd válasza k810 (#14964) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld meg ezt: A területi beállításoknál átállítod másra (mondjuk angolra), aztán vissza, de a kérdésre nem-et nyomsz, így kéri majd a telepítő lemezt (lehetőleg olyan javítócsomaggal integrált telepítőt tegyél be neki, mint amilyen a futó win-ed pl. SP2).

The only real valuable thing is intuition.

(#14966) k810 válasza brd (#14965) üzenetére


k810
aktív tag

Köszönöm, holnap megpróbálom, mert már Linuxról vagyok, lévén így használhatatlan számomra a vindóz.
Holnap jelentkezem a válasszal. :)
(Amúgy az a telepítő cd megvan, amiről felraktam a rendszert nem egészen egy hónapja... :W )

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#14967) Jazz


Jazz
veterán

Üdv Mesterek! :)

Net Framework 3.5 először nem akart feltelepülni, aztán sokadszorra, az offline 200Mb-os csomaggal valamilyen csoda folytán egyszer csak sikerült.

Azonban továbbra is a szolgáltalásoknál (services.msc) ott látom a 2.0-ás keretrendszert elindítva az első sorban.:
.NET Runtime Optimization Service v2.0.50727_X86

Továbbá:
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\ --> ezen belül ott van mind a 1.1, 2.0, 3.5 ... verziószámú könyvtárak.

Kérdés: Most akkor mit csináljak? Hogyan tudom végre frankón működésre bírni 3.5-öt? Vagy ez így normális?

Köszönöm!

free your mind

(#14968) ZBO


ZBO
tag

Üdv Mindenkinek!
Kérdezném a hozzáértőket, hogy mi az a ,,TKKBService.exe" ami hibát észlel a Win felállása után?
A gép játék indítás után kékhalákozik az esetek 90%-ában. (van mikor elkapja a fonalat és jó). 4 hónapja ezért tetten újra a WinXP-t és most megint előjött ez a hiba. Már új directx-et és új VGA drivert is feltettem.
3D Mark nem fut le.
Egyébként minden másra alkalmas a gép, fut rajta minden.
Kössz a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#14969) robagp


robagp
tag

Helloka!

Le lehet annyira korlátozni egy fiókot, hogy csak 1 program induljon el, zon kívül csak kikapcsolni lehessen?

Válaszokat előre is köszi! :R

(#14970) lúzer válasza robagp (#14969) üzenetére


lúzer
veterán

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
Shell="explorer.exe" ezt átírni akarmi.exe-re (gondolom ie)

és a Task Managert letiltani
HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Policies / System
Hozd létre a DisableTaskMgr nevű, dword típusú bejegyzést, érték 1

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14971) lúzer válasza sith7 (#14962) üzenetére


lúzer
veterán

passz, esetleg shutdown parancsot kipróbálni :(

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14972) sajoati válasza robagp (#14969) üzenetére


sajoati
csendes tag

.NET: működnie kell együtt az 1.1, 2.0 és 3.5 változatoknak

---

A TKKBService.exe-re nem mond semmit a gugli, vagyis jó eséllyel valami gyanús program.

Az, hogy a programnévben ott van a service, még nem jelenti azt, hogy egy szolgáltatással van dolgunk

start/futtatás/msconfig/automatikus indítás fül -- innen vedd ki a tkkbservice.exe-t.

Ha itt nincs, start/futtatás/services.msc -- itt kutakodj

Telepíts el egy vírusírtót, pl. http://free.avg.hu , egy spyware keresőt. pl. http://lavasoft.com/products/ad_aware_free.php, bootolj csökkentett módban, víruskeresés, spyware keresés.

---

Korlátozások:

!!FIGYELEM!!
Ez a beállítás igazából csak haladóknak és nagyon bátraknak javasolt. A RestrictRun beállítása MINDEN program futását tiltja, kivéve azokat, amiket kézzel megadsz!

Jelentkezz be a korlátozandó felhasználóval.

start/futtatás/regedit

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
Új duplaszó (DWORD)
Név: RestrictRun
Érték: 1

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
Új kulcs (key)
Név: RestrictRun

Minden engedélyezett programot egy karakterláncban (string) tárolhatsz. Utána gépújraindítás. Ha magadon kísérletezel, a regedit-et ne felejtsd ki az engedélyezett programokból.

A megoldásért garanciát, supportot nem vállalok, search google. :)

Még annyit, hogy ez az Intézőből / Explorerből indítást akadályozza. E mellé még célszerű policyból kivenni a cmd (parancssor) és a run ("futtatás parancs) futtatási lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

(#14973) brd válasza ZBO (#14968) üzenetére


brd
nagyúr

Nem ATTKBService.exe az? Mert az valami ASUS-féle használhatatlan szar, legyilkolandó.
De ha nem ez, akkor vedd ki az indulását. Ha a service-ok között van, akkor egyelőre csak tedd letiltott állapotra (futtatásba: services.msc, keresd ki a listából, duplakatt, és az "indítás típusa" letiltott legyen), és nézd meg, hogy milyen funkció hiányzik a gépről. Ha semmi, akkor hagyd úgy.

The only real valuable thing is intuition.

(#14974) sith7 válasza lúzer (#14971) üzenetére


sith7
nagyúr

ezt hogy érted ? :F

(#14975) akaido válasza Jazz (#14967) üzenetére


akaido
addikt

Nem könnyű a kérdés (legalábbis nekem nem) :)
Lehet baromság amit ajánlok: Eltávolítani az összes előző .net verziót és csak a 3.5-öt feltenni, hiszen: "Microsoft .NET Framework 3.5 contains many new features building incrementally upon .NET Framework 2.0 and 3.0, and includes .NET Framework 2.0 service pack 1 and .NET Framework 3.0 service pack 1."
Előtte egy rendszer visszaállítási pont készítése ajánlott lehet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#14976) ngabor2 válasza ngabor2 (#14959) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elég gány módon, de sikerült megoldanom, hogy az sp3 telepítés után a frissítések felmenjenek (legalábbis az eddigiek):
c:/windows/softwaredistribution/download alatt elvileg lennie kell pár könyvtárnak, elég random hexa nevekkel. ezeken belül egy-egy update kt, ebben egy update.exe. ezt kell egyenként futtatni, hogy felmenjenek azok a frissítések. nálam gond nélkül felment, csak automatice valami megakasztotta őket.

ráengedtem még egy frissítést, talált még kettőt, ami nem települt: az egyik a rosszindulatú progik leszedése, a másik az ie7. le is töltötte, de megakadt. néztem megint a softwaredistribution/download kt-t, de abban nem voltak további alkönyvtárak, csak 4 file. ebből 2 mérete épp akkora volt, mint a telepítendő 2 frissítésé. wordpaddal belenéztem, hogy mik is ezek. mivel MZ-vel kezdődött, ezért exére tippeltem. kiterjesztést adtam nekik, és futtattam. fel is mentek.

költői kérdések:
- ha már egyszer automatikus frissítés, akkor miért kell hol így, hol úgy telepíteni? miér nem lehet legalább a gyártó oldaláról egységes a telepítés?
- ha már valami miatt megakad, akkor miért nem lehet a t. felhasnyáló arcába valami értelmes hibaüzenetet tolni, azon kívül, hogy sikertelen a telepítés?

én ahoz vagyok szokva, hogy apt-get update && apt-get dist-upgrade, és lefut. ha megakad, akkor kiírja, hogy miért akad meg (nincs hely, függőségi problémák, méghozzá függő csomagokkal, stb), és minden letöltött csomag azonos formátumú. na ezt nagyon hiányolom a winből, a következetességet.

[ Szerkesztve ]

(#14977) Vladi válasza ngabor2 (#14976) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ne légy telhetetlen! Örülj neki, hogy működik. ;] :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14978) brd válasza ngabor2 (#14976) üzenetére


brd
nagyúr

Ezekre általában egységesen megoldást nyújt a softwaredistribution könyvtár letörlése (óvatosabbak átmozgathatják máshová). Az utána való frissítési próbálkozás általában sikeres szokott lenni.
A másik joker az a különbözö wuxxx.dll-ek ki-beregisztrálgatása, de az még soha nem segített rajtam, így azt én nem tudom jó szívvel ajánlani. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#14979) strat


strat
csendes tag

üdv!

Az én problémám tulajdonképpen a Sun Java-hoz köthető, de nem találtam jobb topicot, úgyhogy ide írom. Az a helyzet, ha a gépemre telepített Sun Java bármilyen módon aktivizálódik, (pl. browserben valamilyen javás játék, vagy applet "életre kelti" :) a pc-m azonnal lefagy. A rendszer XP sp2, update csak ímmel ámmal... Köszönöm

(#14980) Lenry válasza ngabor2 (#14959) üzenetére


Lenry
félisten

tulságosan hozzászoktam a jóhoz, hogy a hibaüzenetekből lehet következtetni a hiba okára is. -
win alaatt? kis naiv... :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14981) lúzer válasza sith7 (#14974) üzenetére


lúzer
veterán

futttásba: cmd

ott: shutdown -s

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14982) kovasz


kovasz
senior tag

bekaptam valami virust/trojait.

egy piros bogyo a talcan idonkent feljon egy buborek hogy "your computer is infected!" és keszségesen telepitene valami szart. kiloni nem tudom leszedni sem.

de a legnagyob gaz az hogy nem tud futni a spybot, nem tudok semmilyen antivirus programot telepiteni. egyszeruen kilep a telepito. mi van ilyenkor reinstall az fajdalmas lenne.

(#14983) Winner_hun válasza Lenry (#14980) üzenetére


Winner_hun
félisten

Linuxra értette;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14984) Winner_hun válasza kovasz (#14982) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csökkentett módban sem tudsz telepíteni? Start / futtatás / msconfig / automatikusan induló programoknál nincs valami furcsa?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14985) kovasz válasza Winner_hun (#14984) üzenetére


kovasz
senior tag

nem tudok. azt mondja hogy az admin valami policy-t ugy allitott be hgy nem lehet. csakhogy en vagyok az admin..

Ha mas juzerkent akarom futtani pl a sypbot-ot akkor azt mondja nincs csatolva az a hdd amirol egyebkent a rendszer fut...

(#14986) Winner_hun válasza kovasz (#14985) üzenetére


Winner_hun
félisten

HijackThis - avagy a végső megoldás

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14987) kovasz válasza kovasz (#14985) üzenetére


kovasz
senior tag

Directory of F:\Program Files\Trend Micro

2008. 08. 04. 16:13 <DIR> .
2008. 08. 04. 16:13 <DIR> ..
2008. 08. 04. 17:53 <DIR> HijackThis
0 File(s) 0 bytes
3 Dir(s) 11 542 138 880 bytes free

F:\Program Files\Trend Micro>HijackThis.exe
'HijackThis.exe' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

F:\Program Files\Trend Micro>

(#14988) kovasz válasza Winner_hun (#14986) üzenetére


kovasz
senior tag

felraktam a gugli alapjan
de meg parancs sorbol sem fut.

(#14989) kovasz válasza kovasz (#14988) üzenetére


kovasz
senior tag

F:\Program Files\Trend Micro>copy HijackThis test.exe
HijackThis\HijackThis.exe
1 file(s) copied.

F:\Program Files\Trend Micro>test
Access is denied.

F:\Program Files\Trend Micro>

ez is vices

(#14990) rdi válasza kovasz (#14982) üzenetére


rdi
veterán

Netes kapcsolaton keresztül is próbálkozhatsz.
Hátha ez ismeri. [link]

Fej! Tor! Potroh!

(#14991) Redome


Redome
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek mi lehet annak az oka, hogy a hűtő betöltéskor (pl. oldal betöltésekor) felpörög? Elég hangosan... És ezt ideáig nem csinálta. Az utóbbi egy hétben kezdte el.
Ötleteket előre is köszönöm!!!

(#14992) Lenry válasza Redome (#14991) üzenetére


Lenry
félisten

az, hogy be lett kapcsolva, hogy igénybevétel szerint szabályozza a hűtést...
értsd: ha a prociterhelés egy bizonyos % fölé megy, akkor felpörgeti a hűtést...
ezt általában a BIOS-ban, vagy az alaplapodhoz mellékelt szoftver segítségével lehet szabályozni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14993) k810 válasza brd (#14965) üzenetére


k810
aktív tag

Egy gyors kérdés mielőtt nekilátok.
CD van, nem gond, annyi kérdésem lenne, hogy próbáltam már CD-ről bootolni és javítani (J-t nyomni amikor kell), de kérte a rendszergazda jelszavát. Na ilyen nincs nálam. Egy felhasználói fiók van (a sajátom), jelszómentes.
Ilyenkor mi van? Merthogy nem tudok neki semmilyen jelszót megadni. Persze ha nem írok be semmit és enter, akkor csak újraindul a gép azonnal, de nem javít semmit.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#14994) Redome válasza Lenry (#14992) üzenetére


Redome
csendes tag

ahham. Köszi :)
Lehet hülyeséget kérdezek, de nem lehet ez és a között összefüggés, hogy a vinyón már nincs sok hely?
Időközben próbáltam egyet frissíteni a Windowson, lemezről, de kaptam egy olyan üzentet, hogy a C:/$WIN_NT$.~BT/a3ra3ciy.sys fájl hiányzik és emiatt nem tudja folytatni a telepítést. Válasszak h kihagyom, vagy újrázok, vagy hagyom az egészet. Ez mit jelent? Mi ez a fájl?

(#14995) brd válasza k810 (#14993) üzenetére


brd
nagyúr

Pedig kell lennie egy rendszergazdának is, mert azt mindenképpen létrehozza a telepítő. Próbálj visszaemlékezni, hogy mi volt a jelszava.
Ha nagyon nem megy, akkor futtatásba: control userpasswords2, és itt adj meg újat neki.

The only real valuable thing is intuition.

(#14996) Lenry válasza Redome (#14994) üzenetére


Lenry
félisten

nem, nem hiszem hogy lenne kapcsolat a kettő közt
másik kérdésedre viszont sajnos nem tudom a választ :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14997) Redome válasza Lenry (#14996) üzenetére


Redome
csendes tag

Az a rossz, hogy így meg nem tudok frissíteni, pedig ráférne...
Lehet format C: lesz belőle...? Remélem nem!

(#14998) Cxgrav válasza Redome (#14997) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Ha már tett fel összetevőket, akkor a programok hozzáadása/eltávolítása alól tudod törölni....

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#14999) ZBO válasza brd (#14973) üzenetére


ZBO
tag

Hello!
Most tudtam csak megnézni a válaszotokat. Köszönet brd és sajoatinak.
ATKKeyboard services indulása automatikus volt, átállítottam kézire, és már nincs hibaüzi.
Nem mertem letiltani, mert féltem, hogy utána már nem tudok gépelni, mert a billentyüzethez lehet köze. Első játékindítás sikeres volt, de nem akarom elkiabálni, még próbálom.
Köszi mégegyszer! Minden jót!
ZBO

(#15000) sith7 válasza lúzer (#14981) üzenetére


sith7
nagyúr

sajnos így se megy ... :( :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.