Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) zedok válasza batmab (#13197) üzenetére


zedok
senior tag

köszi. de be volt állitva. pl. most nem csinálta o.O ezen a héten hülyült meg.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#13202) zedok


zedok
senior tag

másik dolog. melyik oprendszer a legjobb? (akár linux mac vagy windows?) :) bocsi :$

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#13203) BeneJoe


BeneJoe
tag

Hali!

Sikerult jo kis galibat kevernem magamnak. Adott egy ketfele particionalt(windows telepitobol) vinyo. A D jelu particion volt az opredszer, ne kerdezzetek miert, a C-re is felkraktam a windowst. Most azonban az eredeti D particion levo rendszeremet nem latja a rendszer, ezert egybol elindul a frissen telepített win.
Hogyan tudnám elérni, hogy az elején felismerje a D particiót, és arról bootoljon? Hiába adok neki F-8-at, csak a C-n levo rendszert ajanlja fel betoltesre...
A boot.ini filet kene szerkesztenem, vagy hol lehet a hiba?

:O

(#13204) Bibby


Bibby
addikt

Hali!

Adott egy notebook (lenovo n200), meg egy usb-s egér. A windows minden egyes indításnál telepíteni akarja a drivert az egérhez, egyszerűen nem jegyzi meg. :F Mit lehetne tenni?

Ελευθερια η θανατος

(#13205) Lejszi válasza zedok (#13201) üzenetére


Lejszi
senior tag

ilyet nekem is csinal(t) neha neha de nem foglalkoztam sose vele, mert nem minden alkalommal csinalta csak kb minden 200. v 300. kikapcsolas ilyen

(#13206) fradi81


fradi81
veterán

hali
néha mikor leállítom a gépet nem kapcsol ki, mert egy program beragadt, ilyenkor a befejezés gomb segítene ha ott lennék, de nem mindig várom meg hogy leálljon és otthagyom, van valami erőltetett kikapcsolás funkció? köszi

moto g72, Ninebot d28e

(#13207) PazsitZ válasza fradi81 (#13206) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát a legbiztosabb a eladatkezelőben a folyamatoknál a folyamat leállítása az kapásból kilövi gondolkozás nélkül.

- http://pazsitz.hu -

(#13208) fradi81


fradi81
veterán

olyan megoldás érdekelne ami automatice bezár mindent leállításkor és akkor le tud állni az xp, mintha lenne ilyen registry bejegyzés csak nem találom.

moto g72, Ninebot d28e

(#13209) localhost válasza localhost (#13091) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Xmodule? Mi lett a végeredmény, hadd tudjuk mi is! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13210) localhost válasza fradi81 (#13208) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ezen az oldalon: Alkalmazások automatikus bezárása (lefagyás esetén is) kijelentkezéskor vagy leállításkor

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13211) planb


planb
csendes tag

Hell!Nem tom' jó helyen járok , de "fontos" kérdésem lenne:Mé' nem tudok frissíteni!
Hiba száma: 0x80070424 , sehol nem találom a magyarázatot.
A standard lépéseket megtettem : automatikus frissítés beállítása, vindóz uppdét turkálása meg a Google a barátom.
Esetleg vaami tippetek lenne , hogy hol és mit?
Kösssz

bázzzzzzzzzeg...

(#13212) EkSYS


EkSYS
senior tag

sziasztok!

Tudna valaki segiteni a kovetkezo helyzetben?

Win XP install SP2-vel. Felment, szuper, gond nelkul megy.
Kerdezi installalja-e a frissiteseket?
Installad
Egyszercsak nekilatott az explorer 7-esnek.
Am legyen nekem ok.
install, restart es akkor jott a meglepi.
Azt mondja a windows hogy lehet hogy szoftverhamisitas aldozatava valtam mert a z XP-m nem ment a vizsgan.
XP elindul es a taskbar-on lent egy kis szukre csillag vigyorog.
Ilyenkor mi van?

kosz
b

Eki - az eredeti

(#13213) Dufresne válasza EkSYS (#13212) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha nem jogtiszta az Xp-d, és úgy csináltad a frissítéseket, akkor elképzelhető ez a helyzet sztem.
Hogy mivan ilyenkor pontosan azt nemtudom, gondolom egy reinstall és nem frissítesz.

(#13214) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek mitől van az, hogy a szgép véletlen időközönként, mintha reset-et nyomnék újraindul?
Előre is kösz a választ.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#13215) Tosee válasza piadex2 (#13214) üzenetére


Tosee
őstag

valószínűleg, hogy "kékhalál" azaz a rendszer problémát talált és a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt...
De ezt Te már nem látod mivel az autómatikus újraindítás engedélyezve van. Ezt kapcsold ki a vezérlőpult/rendszer/speciális fül/indítás és helyreállítás, beállítások/ és az autómatikus újraindítás elől vedd ki a pipát. Majd ha megint jelentkezik a probléma akkor látni fogod a kék képernyőt. Csinálj egy fényképet róla amiről kideríthető a hiba oka...
Így látatlanul vagy hardver, vagy pedig valami driver esetleg szoftver hiba valamelyike lehet.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13216) micro


micro
addikt

Hogy lehet XP-ben beállítani, hogy ne nézze, hogy milyen monitor van rajta, és mindig egy fix felbontason tarsa a beállításokat?

A probléma következő: A projektor, ami HDMI-n csatlakozik a géphez csak lassabban kapcsol be, és addig amig melegszik az izzó a Windows azt hiszi, hogy nincs rajta monitor egyáltalán és leveszi a felbontást 640x480-ra.
Ezt szeretném elkerülni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#13217) Motaba78 válasza EkSYS (#13212) üzenetére


Motaba78
őstag

mivel virágbolti verziód van így mivel updateltél leszedett egy ellenőrző frissitést is és így leellenőrizte a windowsodat a microsoftnál, ha legális hívd őket fel, hogy mi a rák ez :W

Ha nem vásárolt verzió akkor kaptál tölük egy újratelepítést.. ;]

vista alatt ilyen számmal szerepel az ellenőrző frissítés KB940510.
Esetleg következő telepítésnél nézd meg, hátha xp alatt is hasonló.

(#13218) Motaba78 válasza micro (#13216) üzenetére


Motaba78
őstag

esetleg úgy próbáld meg, hogy miután bemelegedett a projector utánna dugod csak a gépre. :F

(#13219) micro válasza Motaba78 (#13218) üzenetére


micro
addikt

Nem hangzik túl professzionális megodásnak.
Ennyi erővel át is állíthatnám a febontást bootolás után.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#13220) viktor82


viktor82
őstag

Olyan kérdésem lenne,hogy az sp3 már kihasználl 3gb memóriát is! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#13221) Hawk1979 válasza viktor82 (#13220) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ezt most kérdezed,vagy mondod mint tényt? (Mert a mondatod elég zagyva)
Mert egyébként semmi köze a javítócsomagoknak a használt memória mennyiséghez,egyszerűen a 32bites windowsok szarok.
kb 3,5gigát tud megcímezni a videómemóriával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#13222) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!
Volna egy problémám. A kedvenc oprendszerünk eseménynaplója rendszerindítás után véletlenszerűen bombáz az alábbi hibával:
"A DCOM a következő hibát észlelte :"A szolgáltatási adatbázis zárolva van. " XXXXXXXXX szolgáltatásnak "" paraméterekkel való indítása közben. Ezért a következő kiszolgálót nem sikerült futtatni: {xxxxxxxxxxxx}"

Az XXXXX -ek helyett eddig volt NETMAN, WINMGMT, ritkábban SENS és EVENTSYSTEM.
Az {xxxxxxxxxxxx} helyett pedig mindig egy piszok hosszú, alighanem 16-os számrendszerbeli szám van. A NETMAN és a WINMGMT általában együtt fordul elő.
Most volt XP telepítés, egy új ikszpét telepítettem integrált sp3 -al. Előtte sp2-es xp volt, annál ez a hiba ugyanúgy előfordult. A rendszeren semmit nem veszek észre, amit összefüggésbe lehetne hozni eme hibákkal, ezért idegesít, hogy mit jelenthet ez.

Mit jelent ez?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#13223) slett27


slett27
addikt

A problémáról már volt szó ebben a topicban, de igazából jó megoldás nem született.
Arról lenne szó, hogy megkellene oldanom alaplapcserét XP újratelepítés nélkül. Upgrdae intel 845 lapról 945-re szokásos kékhalál STOP 0x000....7B. Azt olvastam hogy más az IDE vezérlő az alaplapokon ezért csinálja (chipset hasonló). Neten csak félmegoldást találtam ami az esetek 10%-ban működik csak. Tehát kitörlöm a HKEY_CURRENT_CONFIG\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum kulcsot, ami a "drivereket" tárolja. :U Na ez nem jött össze. A még működő gépen kitöröltem az IDE eszközöket, gép kikapcs új alaplap betesz, elindít ugyanúgy kékhalál. Nem hiszem el, hogy ne lenne valami megoldás. Annyit még hozzátennék, hogy az XP vmi SID-eket rendel minden PCI-os eszközhöz és emiatt sem lehet megoldani a problémát. Vkinek vmi használható ötlet ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#13224) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Ezt írja ki a gép:
"nézze meg, van-e elég hely a lemezen?" (megnéztem, van)

"Ha a leállítási üzenetben valamelyik illesztőprogram azonosítva van,
tiltsa le, vagy keressen frissítést.
Próbálja a videokártya cseréjét.

A hardver-értékesítőnél keressen BIOS-frissítéseket.
Tiltsa le a BIOs-memóriakezelési beállításainál a gyorsítótárazást és
árnyékozást

Hibaüzenet:

Stop: 0X0000007E (0X0000005, 0X00506953, 0XF9690CDO, 0XF9E909CL)"

Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#13225) Lenry válasza slett27 (#13223) üzenetére


Lenry
félisten

próbáld ki ezt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13226) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok, az a nagy bajom az XP-mel, hogy az "automatikus frissítés" szolgáltatás le lett tiltva, és nem tudom újraindítani. vmi hibaüzenetet ír ki mindig.
emiatt nem tudom feltelepíteni pl a legújabb messengert. lehet hogy az SP3 miatt van?
valaki találkozott már ilyennel? már 3x telepítettem újra a windowst, de nem tudok mit tenni. egy kollega (LeC) már írt erről korábban, de nekem úgy se sikerült megoldanom, ahogy ő leírta....köszi

(#13227) viktor82 válasza Hawk1979 (#13221) üzenetére


viktor82
őstag

Bocs az értelmetlen kérdésért,de én úgy tudom,hogy a 32bit 4gb-t cimez meg ebből a videómemória leszámitódik és igy nekem 3,2gb-t marad de az xp sp2 csak 2gb-t használ ki ellenben az sp3-al ami már tudja a 3gb-t!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#13228) slett27 válasza Lenry (#13225) üzenetére


slett27
addikt

:R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#13229) brd válasza slett27 (#13228) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nagyon széthekkelted a windowsodat, akkor az imént javasolt műtét előtt csinálj egy mentést, a még biztosan működő verzióról, mert egyáltalán nem biztos, hogy a sysprep bicskája nem törik bele. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#13230) slett27 válasza brd (#13229) üzenetére


slett27
addikt

De nem értem, hogy ez miért akkora bonyolultságú dolog ? :F Anno Win98 érzéketlenebb volt erre, persze az a Win98 volt. Windows ikszpé miért ennyire galád. Amúgy a sysprep sem jött be. :( Pedig i845(ref Intel lap)->i945(Gigaybyte i945GZM).

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#13231) EkSYS válasza Motaba78 (#13217) üzenetére


EkSYS
senior tag

SZia!

Ja, ujratelepites bejatszott :)))
fakker, mar egy csomo mindent beallitottam amikor ez a hulye kinyogte hogy atvertek es aldozat lettem. Valami geniue nevu dolog volt!!!!

Eki - az eredeti

(#13232) cicabababa


cicabababa
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Mikor kiakarom kapcsolni a gépet 95 %-ban mindig kiírja ezt a két hibaüzenetett:
-Feedback.exe hibát észlelt,ezért leáll
-Net-Broadcast Event Window 20003 hibát észlelt.....

A Feedback-et már megtaláltam h az Outpost könyvtárában van,de mit lehetne vele csinálni?
A másikra még nem jöttem rá!
Ha valakinek volt már ilyen gondja és tudna segíteni,akkor annak előre is köszönöm!
További szép napot!

(#13233) 2Astalavista


2Astalavista
csendes tag

SOS - nagyon fontos kérdés, aki tudja rá a megoldást pls válaszoljon:
A gép bejelentkezéskor ezt írja ki:
2 napom van az aktiválásig. rányomok hogy akiválás ez jön ki
Windows is already activated. (Most még beenged de két nep mulva ki fog jelentkezni)
mit tegyek??? :F :F :F
Win XP Prof X64 Angol változatom van
Köszi a segítséget előre is. (jöhet a válasz mailben is)

(#13234) brd válasza slett27 (#13230) üzenetére


brd
nagyúr

Kérdezd az M$-ot; én itt nem szeretnék flame-et indítani. ;) Amúgy, ha a régi géped működőképes még, akkor csak annyit kellene tenned, hogy eltávolítod az eszközkezelőből a háttértároló-vezérlő bejegyzéseit (de tényleg az összeset, S-ATA-t is, és fontos, hogy közben1x sem szabad újraindítani!). Majd leállítod a gépet és a másik alaplapot betéve elindítod. Igazából nagyrészt az összes, alaplapfüggő HW-t el kellene távolítani, de a többi nem szokta megakadályozni a win elindulását, ezért annyira talán nem lényeges.

The only real valuable thing is intuition.

(#13235) jojoba


jojoba
csendes tag

Hali Mindenkinek! Ujratelepitenem kell az W.XP t,van telepitő prog. is! De a formázást nem engedi.Nagyon megköszönnék egy részletes leirást!!!! Naaagyon Köszönöm!!!

jojoba

(#13236) Tosee válasza jojoba (#13235) üzenetére


Tosee
őstag

hogy-hogy nem engedi formázni? részletesebben írd le... valami hibaüzenet ha van, és hogy, mit hogyan csinálsz? Eredeti telepítő lemez, vagy buherált?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13237) nobble


nobble
csendes tag

sziasztok

olyan problémám lenne amióta felraktam az sp3-at akadozik a gép (darabos)! proceszor terheltség is állandóan 40%on van! de folyamatoknál nem jelez semmit! mi lehet a probléma?vagy esetelg hogy tudnám megnézni mi terheli le a procit?

üdv.: nobble

[ Szerkesztve ]

(#13238) jojoba válasza Tosee (#13236) üzenetére


jojoba
csendes tag

Óóóóóó,buherált,persze,de a gond nem azzal van! A vinyót fórmáznám mielőtt újratelepitenék és ad egy üzit,hogy használatba van és nem fórmáz. Mit állitsak le? Hogy csináljam? Kalapács,kispajszer?

jojoba

(#13239) Tosee válasza jojoba (#13238) üzenetére


Tosee
őstag

ugye nem windows-ból formáznád? Mert ezt úgy kellene, hogy boot a telepítő lemezről aztán a telepítés előtt azzal meg is tudod formázni...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13240) jojoba válasza Tosee (#13239) üzenetére


jojoba
csendes tag

Tisztelt Tosse! Meghajólnék a tudásod előtt és Istenként tisztelnélek,ha vólnál olyan kedves és fólytatnád!!! Tehát, beteszem a telepitő lemezt. . . . . .???????? Esetleg,ha email.be küldöd,kinyomtatnám. Köszönöm! Köszönöm!

jojoba

(#13241) Equitem


Equitem
tag

Szép jó napot!

Egy kérdéssel fordulok a WIN XP hez jobban értőkhöz. Azt szeretném megtudni, hogy a frissen feltelepített SP3 -as XP-t vissza lehet-e állítani az előző verzióra, win reinstall nélkül =)

Előre is kösz
Üdv.: Equitem

(#13242) sirály12


sirály12
őstag

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Egy pár hete a winem a jobb egérgomb nyomást nem szereti. :)
Az van, hogy ha az asztalon vagy mappában jobb egérgombot nyomok , akkor beterheli valami a gépet, és még a zene is leáll 1-2mp-re, meg minden megdermed. Utána mintha misem történt volna megy minden tovább. Ezen kívül ha megnyitok egy olyan mappát, ahol képek vannak és miniatűrökre van állítva, akkor van olyan, amikor akár egy fél percig sem válaszol a gép, utána minden ok.
Mostanában új progit nem telepítettem. Egyébként a gépen nincs sem vírus sem más nemodavaló. És ezeket leszámítva minden rendesen működik.

Milyen programmal, vagy hogy tudnám megnézni azt, hogy mitől lassul le a rendszerem ilyenkor. A feladatkezelő a rendszert mutatja annak ami beterheli a rendszert. :DDD

Előre is kösz.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#13243) GeeTeQ


GeeTeQ
tag

halihó!
az lenne a kérdésem, hogy ha tudtok linkeljetek már nekem oldalakat ahonnét értelmes normális jó minőségü windows hangokat lehet leszedni... vágjátok az eseményhangok...
hogy ne az alap win legyen má, me én google-be keresgettem de értelmeset nem találtam :(((

légyszi segitsetek köszi

why must i deal with the shit?

(#13244) Motaba78 válasza Equitem (#13241) üzenetére


Motaba78
őstag

itt mire gondolsz ? a telepiítés elötti verzióra vagy az sp3 elöttire ?

az sp3at letudod szedni a programok eltávolításánál.

(#13245) Equitem válasza Motaba78 (#13244) üzenetére


Equitem
tag

az sp3 előttire. addig sp1 votl fenn asszem, de közben folyamatosan lökte az auto frissítéseket (nekem origi az xp)

(#13246) Equitem válasza Motaba78 (#13244) üzenetére


Equitem
tag

Kösz a segítséget letöröltem minden ok amit elrontott az sp3.

Üdv.: Equitem

(#13247) Egon


Egon
nagyúr

Mostanság egyre több hibát dob az XP, főleg hálózati műveletek közben.
Ilyesmi szokott lenni az Eseménynaplóban:

"Hibás alkalmazás: explorer.exe, verzió: 6.0.2900.5512, hibás modul: msonsext.dll, verzió: 11.0.6715.60, memóriacím: 0x00053555."

Mondjuk általában a hibás modul ismeretlen.
Ez mitől lehet?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13248) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!
Lenne egy nagyon sürgős problémám.Szarakodtam partition manager 8 -al és beléptem vmi boot beállítások közé és rányomtam a továbra és elkezdett a program dolgozni vmin,de félbeszakítottam a folyamatot(én hülye..).Na a lényeg h újraindítás után bejön a partition manager bot képe,de amikor rá kéne nyomni h bootoljon be a windows nem csinál semmit..Az a nagy baj h a gépen van csomó tananyagom,ráadásul a c meghajtón,és a napokba vizsgáznom kéne..ÁÁÁ.. :W :W :W Hogy tudom helyrehozni a windowst?Próbáltam csökkentett módot behozni de csak ez a bootkép hajlandó bejönni..

Légyszi segítsen rajtam vki!!

(#13249) Tosee válasza jojoba (#13240) üzenetére


Tosee
őstag

ment e-mail...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13250) Chandler


Chandler
senior tag

megtudná mondani nekem valaki hogy hogy tudom kikapcsolni az alt-tab funkciót a windows-ban?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.