Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) localhost válasza mokus1 (#14141) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Te most szívatsz vagy nálad ez az érthetőbben ? :(

//biztos nálam van a hiba!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14152) kételkedem válasza localhost (#14151) üzenetére


kételkedem
addikt

LOL :C

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14153) Speed® válasza Speed® (#14138) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

úP

(#14154) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Van egy bizonyos java telepitési problémám ami nagyon aggaszt mert semmit nem tudok vele kezdeni.... Ami még probléma hogy 1-2 számomra fontos helyre nem tuok belépni pl cib internet bank...
A problémárol belinkelek egy képet!! Aki tud segiteni az irjon topicba vagy PÜ-t!

[lHIBA]

Üdv tacsk0

(#14155) Giggles


Giggles
tag

Sziasztok! Öcsém gépén akarom újratelepíteni a windowst, hogy tudom eltávolítani a régit a partíció formatálása nálkül?

(#14156) Lenry válasza Giggles (#14155) üzenetére


Lenry
félisten

nem hiszem...
de ha úgyis öcséd gépén telepíted újra, akkor azt jelenti, hogy van legalább két gépetek... átmásolod a másikra a fontos adatkat, és már lehet is formázni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14157) localhost válasza tacsk0 (#14154) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ezt töltsd le és telepítsd: csatoltam.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14158) tacsk0 válasza localhost (#14157) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Hello

Hát sajnos a hibaüzenet ugyan az nem megy! Azért köszi a segítséget megpróbáltam amit ritál!

Üdv tacsk0

(#14159) localhost válasza tacsk0 (#14158) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Valamit rosszul csinálsz, előző hozzászólásomban van a megoldás.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14160) kommunism


kommunism
aktív tag

tud valaki xp hez billenytű leütés regisztráló programot??

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#14161) kew válasza brd (#14134) üzenetére


kew
senior tag

az úgy azért nem jó, mert több telephely van, ahol futnak az adott mérőgépek, melyek 3 különböző domain-ben vannak. Ezeket mind más csoport üzemelteti, míg megegyeznénk velük erről, az nem egy-két levélváltás lenne :)
No mind1, akkor előterjesztem az általad említett problémát, majd kezdenek vele valamit az "okosok" :)

köszi a segítséget! :R

(#14162) Steelmanus válasza localhost (#14157) üzenetére


Steelmanus
addikt

Utalom a Java-t,ezert nem is teszem fel, de amit belinkeltel az mar erdekelne.
Nekem ez van Sun.Java-1.6.6, merete: 16Mb. Akkor amit javasoltal az a FF-re optimalizalva?
Akkor felteszem es koszi a linket.

(#14163) tacsk0 válasza localhost (#14159) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Hello

Azt csináltam amit irtál:) letöltöttem és telepitettem de a telepítés közben megint kijött a hibaüzenet!

üDV TACSK0

(#14164) pepe98


pepe98
csendes tag

Üdv. Egy hatalmas problémám van. Feltettem az XP-t már másodszor mert azt hittem a directx-el rontottal el valamit. A lényeg az hogy a Battlefield 2 kiakad a COD2 megy ugyan csak dx7-en próbáltam és a CS 1.6is megy az NFSU2 is kilép mielőtt belépne :) és ha rámegyek arra hogy kattintson ide akkor ezt írja ModName: dinput8.dll.
A battlefield másnál megy ugyan ez az NFSU2 nálam is ment régebben és most megint raktam fel windows-t csak nvidia 175-ös driver az alaplap drivereket és csak azt a dx-et raktem fel amit a játék rakott fel most is ez a baj? Mi a hiba segítsetek. Másik xp kell? XP SP2-es van most. Köszi előre is Pepe :R :O

Pepe

Pepe

(#14165) Steelmanus válasza tacsk0 (#14154) üzenetére


Steelmanus
addikt

A kepen amit belinkeltel egy ***.msi fajlt nem tudsz telepiteni, ami viszont nekem van annak
az a neve hogy Sun.Java-1.6.6.exe. En innen szoktam letolteni
Link: es azon az oldalon a Windows Offline Kep:
Probald meg, lehet hogy igy sikerul majd feltenni a sajat gepedrol.

(#14166) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Olyan gondom van, hogy az Xp-m néha belassul és szinte megáll. Nemrég lett felrakva, ezért ez kicsit gáz. Mondjuk azzal kezdtem hogy Vistásítókat raktam fel, majd leszedtem mert nem tetszettek....vmikor olvastam hogy van olyan parancssor amivel a sérült és hiányzó file-okat helyre lehet állítani. Ezt tudja vki? (Egyébként nem hiszem hogy a vas kicsi neki, mert 2Ghz-es Core proci és 2GB ram van neki)

(#14167) tacsk0 válasza Steelmanus (#14165) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Hello

Köszi a segítséget müködik!!!

Üdv tacsk0 :C :C :C :C

(#14168) toldy


toldy
őstag

helo
az lenne a kérédsem hogy egy egyszerű mezei xp pro-n hogy tudom működésre bírni az érintő kijelzőt? ( külön drivert nem tudom h létezne, egyébként egy r2h-ra kellene)

Az élet nem habostorta.

(#14169) mokus1 válasza localhost (#14151) üzenetére


mokus1
addikt

Na akkor leirom (megprobálom)nem vagyok egy zseni.
Van az adott fájl jobb gomb megosztás xy néven.Ez eddig oké mert a másik gépen tökéletesen látszodott.De a hiba.
Mozilla nem tud csatlakozni a netre:..kiszolgáló nem található" msn is hibaüzenetet dob.
Ekkor gondoltam h a mappával van a gond visszaállitottam hogy ne legyen megosztva és ment az msn és az internet is.Semmi mást nem állitottam.És nem értem mi a probléma én portokra gyanakszom.

(#14170) Steelmanus válasza tacsk0 (#14167) üzenetére


Steelmanus
addikt

Orulok hogy sikerult, igaz alapbol nem hasznalom, mert ugy erzem hogy ahol en bongeszek ott eleg a beepitettet (FF-Opera) java is de tudom hogy foleg banki oldalakon fontos.
Most kivancsisagbol feltettem, de a Vezerlopultban a Java beallitasanal kivettem az automatikus frissitest, mert ha kell masok gepeire akkor elmegyek az altalam linkelt oldalra es leszedem a legfrissebet. Neked is ezt javaslom, ments el a linket, es pl. havonta ranezel hogy van-e ujabb verzio, de ha hibanelkul mukodik a regebbi nem mindig fontos frissiteni.
Frissitesnel ha mar leszedted az ujabbat eleg telepiteni a frisset, nem muszaj leszedni a regebbit

(#14171) Speed® válasza Speed® (#14138) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:F uP :U

[ Szerkesztve ]

(#14172) mokus1 válasza Speed® (#14171) üzenetére


mokus1
addikt

Én még akkor megnéztem de szerintem ezt max valami külön progival tudod megcsinálni.De azt tudom h Vista-n van ilyen bele állitani mettől meddig legyen használható a gép :K

(#14173) Lenry válasza Speed® (#14171) üzenetére


Lenry
félisten

vezérlőpult - felügyeleti eszközök - helyi biztonsági beállítások - helyi házirendek környékén nézz körül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14174) hemaka


hemaka
nagyúr

Sziasztok,
Az asztalon az ikonok alatt kék színű a háttér az átlátszó helyett. Néztem a megjelenítésben, de ott nem tudom átlátszóvá tenni, csak más szinek között válogathatok.
Vmi egyéb? :(((

(#14175) Speed® válasza Lenry (#14173) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Körülnéztem már mikor leírtam a kérdést, de nem találtam rá a megoldásra :(

(#14176) Steelmanus válasza hemaka (#14174) üzenetére


Steelmanus
addikt

A kepen lathato modon tegyel pipat a Vetitett Arnyek az Asztalcimkein
Kep:

(#14177) hemaka válasza Steelmanus (#14176) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ezer kössz :) :C

(#14178) Sk8erPeter válasza Dagaddt (#14088) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, akkor megtörtént, kijavítottunk, valóban sületlenséget beszéltél. ;] :P

Sk8erPeter

(#14179) Sk8erPeter válasza kissgy1028 (#14086) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, végül nem tudattad a nagyérdeművel, hogy sikerrel jártál-e!!! :F :F Csak én is kíváncsi lennék...

Sk8erPeter

(#14180) martonx válasza pepe98 (#14164) üzenetére


martonx
veterán

Ez inkább driver hiba lesz.

Én kérek elnézést!

(#14181) GeeTeQ


GeeTeQ
tag

halihó!
az lenne a kérdésem, hogy ha tudtok linkeljetek már nekem oldalakat ahonnét értelmes normális jó minőségü windows hangokat lehet leszedni... vágjátok az eseményhangok...
hogy ne az alap win legyen má, me én google-be keresgettem de értelmeset nem találtam :(((

why must i deal with the shit?

(#14182) localhost válasza GeeTeQ (#14181) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én a "sound gallery" keresőszóval találtam ezt

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14183) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Mitől molyol...? Win XP prof-HU sp2...a többi tényező az adataimnál...
Már több mint egy éve, hogy a jelen hardveres környezetre ráhúztam a windowst...Annyi változás van, hogy egy hete új RAM-okat kapott a vas.
Feladatütemező kikapcsolva, automatikus frissítések kikapcsolva...a beépített tűzfal és az Avast vírusírtó ügyel a háttérben...
Egy ideje sokat kerregteti vmi a vinyót....Bosszant: ki vagy mi dolgozik az engedélyem (és a munkaügyi felügyelet engedélye) nélkül a háttérben :F
Töredezettség-mentesítés nemrég volt, a SikSysCleaner2-vel és az Easy Cleanerrel időnként takarítok, mégis működik vmi BT a háttérben...Mi lehet ez? Hogyan tudnám tetten érni?
Gyalulásra és Win-reinstallra lenne már esetleg szükség?

(#14184) GeeTeQ válasza localhost (#14182) üzenetére


GeeTeQ
tag

köszönöm, bár csak 1 oldal és elég gyér, de az ötlet jó, és köszönöm a segítséget...
sajnos sound gallery-re a google nem sok hasznost dobott ki :(

további?

why must i deal with the shit?

(#14185) Steelmanus válasza reset (#14183) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem itt keressel programot foleg a Process Explorer-t es a Process Monitor-t ajanlom. Azonkivul ugye az Msconfig-ban megnezni az automatikusan indulo programokat esetleg feltunik olyan ami regebben nem volt ott.

(#14186) localhost válasza reset (#14183) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[1] Talán egy spyware - kergetőt megérne futtatni: Pl Spywareterminator vagy Spybot Search & Destroy

[2] Az indexelést is kikapcsoltad? Mert ha sokat netezel és ezer darabra szabdalt filmeket töltögetsz, akkor az indexelés miatt is lehet

[3] Egyéb

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14187) gergely2005


gergely2005
tag

Sziasztok,

Gyors segítség kéne nagyon.. egy hetem sincs már, hogy összevágjak 10 órás anyagból 1,5 órás videót.. de a Windows-om össze-visszafagy meg tele van apró hibákkal.. újra akarnám rakni, de nem bootol be a cd-ről! Beállítottam hogy első, másodikra és harmadikra is a cdrom-ról akarjon bootolni, de nem onnan bootol, hanem a hdd-ről!

Ugyanez a cd másik gépen teljesen jól bebootol.. mi lehet a probléma?

Köszönöm előre is!

http://nagygergely.info

(#14188) Psytróger válasza gergely2005 (#14187) üzenetére


Psytróger
tag

Laptopod van (vagy SATA vinyód)?

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#14189) gergely2005 válasza Psytróger (#14188) üzenetére


gergely2005
tag

Asztaligép

ATA vinyó

http://nagygergely.info

(#14190) lúzer válasza gergely2005 (#14189) üzenetére


lúzer
veterán

win alól megy a cd?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14191) pepe98


pepe98
csendes tag

Ezzel kapcsolatban.
Félig megofdódott.

Üdv. Egy hatalmas problémám van. Feltettem az XP-t már másodszor mert azt hittem a directx-el rontottal el valamit. A lényeg az hogy a Battlefield 2 kiakad a COD2 megy ugyan csak dx7-en próbáltam és a CS 1.6is megy az NFSU2 is kilép mielőtt belépne :) és ha rámegyek arra hogy kattintson ide akkor ezt írja ModName: dinput8.dll.
A battlefield másnál megy ugyan ez az NFSU2 nálam is ment régebben és most megint raktam fel windows-t csak nvidia 175-ös driver az alaplap drivereket és csak azt a dx-et raktem fel amit a játék rakott fel most is ez a baj? Mi a hiba segítsetek. Másik xp kell? XP SP2-es van most. Köszi előre is Pepe :R :O

Szedtem le dinput8.dll-t a baj az hogy felülírom a WINDOWS\system32\dinput8.dll file-t elindítom az NFSU2-t végre megy utána ha kilépek és megint indítom megint nem megy csak ha megint bemásolom a dinput8.dll-t a WINDOWS\system32 mappába mert az eredeti nálam 182 Kb amit netről szedtem az 204Kb és amint kilépek a játékból azonnal visszaállítja az eredetit a WINDOWS\system32 mappába de miért? Mit kell átírnom hogy ne tegye ezt? Ha valaki tud segíteni tegye meg pls. Előre is kösz.

Pepe

(#14192) pepe98


pepe98
csendes tag

Sőt most nézem a fentebb leírtakhoz kapcsolódik hogy amint kilépek a Windows\system32 mappából azonnal visszaáll az eredeti. Mit tegyek?

Pepe

(#14193) gergely2005 válasza lúzer (#14190) üzenetére


gergely2005
tag

Igen, win alól megy a cd.

Viszont sikerült megoldani!

Úgy tűnik nem volt elég a BIOSban beállítani, hogy elsőre a cd-ről bootoljon! Az F12 gombot kellett nyomnom és Hard Drive-ról átállítottam CDROM-ra és működött!

http://nagygergely.info

(#14194) Steelmanus válasza pepe98 (#14192) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem tudom hogy tudok-e segiteni, de nalam XP SP3 van es a legutolso friss DX van feltelepitve. Az altalad leirt dinput8.dll fajl nalam a kovetkezo eloszor is magyar nyelvu,
Kep: masodsorban ket helyen lehet megtalalni Kep: vagyis ha az a verzio jo amit szereztel akkor mindket helyen csereld ki, mert a Dllcache-bol irja vissza az eredetit.
Azert nem tudom hogy jo otlet e belemenni ilyen fajl cserebe mert esetleg mas jatek vagy progi pedig az eredetir fogja hianyolni, igy mindenkeppen csinalj mentest az eredetirol, hogy kesobb vissza lehessen allitani.

(#14195) pepe98


pepe98
csendes tag

Szia köszi megoldottam csökkentett módban felül írtam azért kösz!

Pepe

(#14196) Sk8erPeter válasza Psytróger (#14188) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Annak meg mi köze lenne a kolléga problémájához??? :Y :W

Sk8erPeter

(#14197) Sk8erPeter válasza gergely2005 (#14187) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocs, most látom, hogy megoldódott... :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14198) Psytróger válasza Sk8erPeter (#14196) üzenetére


Psytróger
tag

Ahha most már én is rájöttem hogy semmi... :W
Vágod van olyan XP, ami nem szereti a sata vinyót (nincs belepakolva a driver), de ott a boot azért elindul, csak utána jelzi szövegesen, hogy nem talál telepített merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#14199) Jadro


Jadro
veterán

Lenne egy kérdésem:

Feltelepítettem a gépemre egy wlan antennát. Próbaképpen szórakoztam a hálózati kulcsokkal is, amit egy pendrive-on tároltam el. Ennek hatására a pendrive meghajtó ikonja megváltozott. Majd amikor a kulcsot letöröltem, ez az ikon is törlődött, viszont nem állt vissza a régi. Megkapta a program ikont, mint amikor nincs társítva egy adott fájltípus semmilyen programhoz. Ez hol tárolódik, hogy tudnám lecserélni? Könyvtáraknál simán működik a dolog, de itt nem. Valaki?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#14200) Sk8erPeter válasza Psytróger (#14198) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, van ilyen, de ott a merevlemezt nem érzékelős probléma van, nem a CD-vel van baj. ;)

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.