Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) toldy


toldy
őstag

Helo
egy ideje erre vadászok de nam találok megoldást a gondom/kérdésem az lenne h hogyan lehet átnevezni a rendszergazdai fiókot?

Az élet nem habostorta.

(#14702) mAtech válasza PazsitZ (#14699) üzenetére


mAtech
aktív tag

Köszi!
Megnéztem. De sajna nem hajlandó települni, mert arra hivatkozik, hogy nem kompatibilis a telepített XP-vel. Egyébként rosszul írtam, mert Pro a verizó és nem Home. Még próbálkozom, hátha:)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#14703) brd válasza PazsitZ (#14699) üzenetére


brd
nagyúr

Egyrészt, ez csak frissítés a már telepített nyelvi csomaghoz, másrészt tudtommal a MUI (nyelvi csomag) csak angol nyelvű OS-re telepíthető.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#14704) --ka válasza Gabboo (#14694) üzenetére


--ka
senior tag

Az olvasás és írás engedélyeket úgy add meg a meghajtóra, hogy csak fájl szintű legyen - Csak fájlok. Ekkor nem tud sem új mappát sem új fájlt létrehozni a gyökérben.
A meglévő mappákhoz való hozzáférést úgy tudod leginkább beállítani, ha az új felhasználóidnak csinálsz egy saját Csoport-ot, és az engedélyeket csoportszinten szabályozod.
Ahhoz, hogy saját "fiókjaikban" minden jól menjen, azt úgyis megteheted, hogy a mappáik létrehozását a saját fiókjaikból Rendszergazda-ként csinálod meg, majd visszaveszed a jogaikat, úgy, ahogy szeretnéd. Ennek az lesz az eredménye, hogy ebben az esetben a saját területükön ők lesznek a "Létrehozó tulajdonosok" és ez korlátozott fiókként is ad elég jogot a saját területükre.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#14706) batmab válasza toldy (#14701) üzenetére


batmab
senior tag

vezérlöpult/felhasználoi fiokok/rendszergazda fiok/név megváltoztatása????? :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14707) Gabboo válasza --ka (#14704) üzenetére


Gabboo
tag

Helló!

Először is köszönöm a választ!
Ezen kívül meg tudja valaki mondani, hogy lehet a meghajtók megosztását megszüntetni?

Amikor arra klikkelek a Megosztás fülön, hogy "Nincs megosztva", akkor kidob egy ilyet, hogyaszongya: "Ez a megosztás felügyeleti célokat szolgál. A megosztás ismét meg fog jelenni, amikor a kiszolgáló szolgáltatás leáll vagy a számítógép újraindul..." Magyarul hiába csinálok bármit, majd ő megmondja, mi a frankó.

THX: Gabboo

(#14708) lúzer válasza harry3 (#14700) üzenetére


lúzer
veterán

ha van biosban nativ sata mode, legyen disable

vagy nlite-al fésüld bele a megfelelő sata drivert
M végűt, az a mobile déli híd

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14709) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem tudjátok miért van az hogy egyszerüen akármit csinálok nem nyitja meg se az explorer se a firefox a giga honlapját, ugyan ezzel a nettel csak más gépen meg viszont bejön, felhasználoi nevet váltottam ugyse jó....kikapcsoltam a tüzfalat de semmi valami ötlet esetleg?

(#14710) adam_454 válasza Mercutio_ (#14690) üzenetére


adam_454
tag

ezt add ki parancssorban:

mplayer -vo gl2 c:\a filmed\helye

Gabboo: ezzel a profilt nem oda tesszük ahová a júzer beállította hanem csak azért is az alapértelmezettre egy kicsit meglepet: reggelig utána nézek

[ Szerkesztve ]

(#14711) laci06


laci06
senior tag

estét!
Felraktam újra az xp-met, eredetileg az xp prof sp2-t rakja fel, az sp3 már felment...
De azóta a windows updaten található letöltéseket, javitásokat nem engedi telepiteni, kiirja, hogy sikertelen... Mi lehet a baj?

(#14712) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Sziasztok urak. A helyzet az, hogy egy nagyon csúnya trójaiba futottam bele. Ha minden igaz le tudtam írtani. Használtam a trojan removert, threatfire nevezetű progikat. Bár a win különbözö securyti alerteket dobál azóta is. Ill a tálcára nagybetűvel ki van irva virus alert.
A kérdés az tudtok e valami trójai őlö free vagy próbaverziós progit?
A másik érdekesség, hogy sem a feladatkezelőbe, sem a regeditbe, sem a vezérlőpultba nem enged be mondván azt a rendszergazda letiltotta. A plussz poén, hogy eltüntette a c és d meghajtómat is.
Várom az ötleteket, tanácsokat. A gpedit.msc még működik.
Előre is köszönöm.

Amd - Radeon - Ryzen

(#14713) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#14709) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F :F :F

(#14714) No-kia válasza laci06 (#14711) üzenetére


No-kia
őstag

h az sp3 fönt van akkor az addig megjelent javításokat is föl rakja, nem :F

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#14715) dany27


dany27
őstag

hi

adott egy programom ami valamiért GDi faliure hiba miatt leáll erre találtam valami javítást microsoftnál de nem használ.

Valamint beragadt egy nyomtatás amit minden indítás után ki nyomtat. Jah és épp h elindítom gépet a spoolsv.exe már le is áll hibára hivatkozva....

Nah ilyenkor mi van ?

(#14716) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problemam a windows xp telepitessel:(! /lehet,hogy nem win hiba, de fogalmam sincs,hogy mi lehet/
Adott egy konfig:
Alaplap: gigabyte k8ns ultra939
proci: amd x2 4200+
Ram: 2x1giga kingmax, 2x512 mega kingmax
Vga:X800gto megtamogatva glacialtech northpole1000el
Tap: 450es chieftec
hdd:40+120giga pata
odd:lg dvd iro

Problema: MInden osszerakva, win telepito cd be: cuccot felmasolja a vinyora, majd ujraindit. De a bootnal mar nem jon be csak egy pillanatra a win aztan leallitja magat a gep:-(!
Majd ujra ,de van amikor mar a post utan leallitja magat!
Probaltam kulon a ramokat, kulon a hdd-ket /minden esetben uj particio, uj formazas/, de mindig uez a hiba:(! Kulon az sp1-est, sp2es wint.
Azert is zavar ez a dolog, mert a cucc nalam 2 evig teljesen jol mukodott es csak a hdd, odd ,illetve a tap ami nem uaz mint regen/enyem 470es tt/.

Mi lehet a gond? Az en tippem a tap, de nem vagyok benne biztos/eddig ez a tap tokeletesen mukodott egy bartonnal/.

Elore is koszonom a segitseget, vagy a tanacsot,hogyha nem ide tartozik,akkor melyik topikba irjak!

Udv:

(#14717) harry3


harry3
őstag

Köszönöm. Tud valaki olyan programot, amit ha elindítunk, átfésüli a rendszert, utána pedig mindenhez letölti a drivereket?

(#14718) laci06


laci06
senior tag

Hihetetlen...
Leszedtem az sp3-at és fel tudtam rakni utána mindent...
Lehet, hogy a biztonsági frissitéseket tartalmazza, de volt egy két olyan dolog(microsoft .NET framework 2.0) ami kellett más programhoz, viszont az sp3 nem telepitett, és amikor az fent volt akkor sokadszorra is sikertelenül próbáltam telepiteni.. Mostmár fentvan, leszedtem mindent, mehet az sp3 fel...
Ugyanez van office-nél is... Felment az office sp3, és most kb 7-8 biztonsági frissitést nem enged telepiteni... Ha leszednem akkor szerintem ez is sikerülne, de ugysem használom olyan sokat... Mondjuk nem értem, hogy az sp3-ba miért nem tudták belepakolni, ha meg belerakták, akkor annak a letöltése után miért jelzi úgy, mintha nem lenne telepitve...
Meghalok, kötsög Microsoft...

(#14719) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Üdv Mindenkinek

Miért van hogy nem tudom telepíteni az első felkínált frissitést?(kb898461)
SP2+SP3 fenn.
Letölti utána telepíti végül kiírja, hogy nem sikerült telepíteni.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#14720) laci06 válasza -=Sziszi=- (#14719) üzenetére


laci06
senior tag

Szia!
Nekem is ez volt a problémám...
Miután letöröltem az SP3-t felment minden... Utána meg visszaraktam...

(#14721) -=Sziszi=- válasza laci06 (#14720) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Köszi Gondoltam hogy ezt kell csinálni.
És hurrá működik:) Mert ügye a májkroszoftnál minden jól működik. :DDD

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#14722) netboy


netboy
senior tag

hogy állítsam be a windows xp tűzfalat, hogy menyen a passzív ftp server rajta?

(#14723) kraftxld válasza netboy (#14722) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kifele vagy befele?
Amúgy: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14724) netboy válasza kraftxld (#14723) üzenetére


netboy
senior tag

hát fent van egy progi és tüzfal kikapcsolásával tudok csak csatlakozni másik gépről

tehát befele.

kifele enged a tűzfal álltalában

(xp-n fut)

[ Szerkesztve ]

(#14725) kraftxld válasza netboy (#14724) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor a fent linkelt leírás szerint csináld meg.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14726) netboy válasza kraftxld (#14725) üzenetére


netboy
senior tag

okés de ha jól értem meg kellene nyitnom a portokat 1024-65535 ezt nem igazán akarnám és a windows tűzfalnál ráadásul meg se tudok adni port tartományt egyesével pedig sokáig tartana.

(#14727) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Hi a video stream-os cuccok bejegyzéseit hol találom meg xp-nél ? köszi

PSN:BiZzare_0 ️

(#14728) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok

Ha angol xp teszek fel azt hogy tudom legkönnyebben magyar nyelvre állítani? van erre valami megoldás?
Letölthető nyelvi csomag v valami ilyesmi van?

(#14729) Tosee válasza butcher eu (#14728) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Van megoldás!
Itt megtalálod: XP MUI Pack

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#14730) lúzer válasza Tosee (#14729) üzenetére


lúzer
veterán

ez még mindig csak egy mui frissítés, sokszor lett linkelve :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14731) guest666


guest666
aktív tag

Sziasztok !
egy 400 GB-os, használt vinyóra akartam az XP-t újratelepíteni, de nem sikerült, mert kiírja a telepítés közbeni első reboot után, hogy BOOT.INI hibás
Mitől lehet ez?
Ráadásul nem is látja, csak egy 136 000 MB-os C: partíciót. Pedig 2 partíció is volt rajta, C: 160 GB és D: 230 GB.
A telepítő CD csak a C:-t látja 136 000MB-al, erre próbáltam rátelepíteni az XP-t, de jött a BOOT.INI hibaüzenet.
Azt szeretném még kérdezni, hogy a D: partíción lévő adatok vajon elvesztek-e ?
A telepítő CD már jü régi, valószínű, hogy akkor még nem volt 400 GB merevlemez, ezért nem tudja kezelni, de mi a megoldás ?
Főleg ez a BOOT.INI miért lett hibás ?
Köszönöm a válaszokat!

(#14732) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Segitsetek mar nekem megkeresni az SP3 telepitese utan jelentkezo hibat, marmint hogy nem telepiti a tovabbi frissiteseket. Egyszer mar megtalaltam de hulyefejjel elfelejtettem lementeni, mert beakartam linkelni, de ott kellett hagynom a gepet, lenyeg hogy nincs meg.
Ugy emlekszem hivatalos MS oldal volt, a lenyege pedig az volt, hogy az SP3 telepitese utan
atir a registry-ben egy sort, amelyben egy rovid bejegyzes van, es pont ezt felejtettem el hogy mi a neve ennek a sornak.
Az ismertetoben leirjak a registry-ben hol talalhato az a sor amit az SP3 modosit, ez eredeti
5-6 karakter, es ha jol emlekszem az irodik felul talan valamilyen Web...... sorral.
Kulon kiemelik hogy az eredeti bejegyzes macskakormok kozze van teve vagyis a helyes bejegyzes, es amikor kezzel modositjuk a registry-t kulon figyelunk a macskakormokre mert nelkule hibas lesz a helyreallitott bejegyzes.
En integralt SP3-at tettem fel nalam nem jelenkezik ez a hiba, bar en amugy is kezzel szedem le a hibajavitasokat mert az SP3-al befejeztem a letolteseket, nekem rendesen megy minden, kiveve egyett amit kulon tettem fel ezen cikk alapjan.

(#14733) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Sziasztok!

Nagynehezen meghekkeltem a regisztrációs adatbázist, hogy magától bejelentkezzen a gép, vmiért, mindig kérte a jelszót, de azt nem értem, hogy míg be tud magától lépni, ha normálisan leállítóm, addig a hibernálás után kéri a jelszót, ha vki tudna ebben segíteni, esetleg akár angol linket is küldeni, nagyon örülnék...

Köszi előre is!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#14734) x63


x63
aktív tag

Sziasztok !
Vettem egy Dfi alaplapot Nf3-ultra chipsettel és nem tudom a raid vezérlőn keresztül telepíteni a Win XP -t integrált SP3-al.már a floppy-t is visszaraktam, de lemezről telepítve az nvidia raid drivert sem talál merevlemezt a telepítő.Van valami bios beállítás amit nem tudok, vagy valami más ? Ehhez kellene segítség, mielőtt kioktattok használtam a keresőt és a google-t, de hiába.

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#14735) Steelmanus válasza Tybee21 (#14733) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eloszor vedd ki a pipat a kepen latottak alapjan.
A masik megoldas lehet meg, a Futtatasba ird be hogy gpedit.msc
es a kepen latottak alapjan probald meg beallitani ugy ahogy szeretned, van hozza Magyarazat is.
Nekem is bevan most kapcsolva a Hibernalas, de en a Futtatas-ba beirva:
control userpasswords2 alapjan engedelyezem az automatikus bejelentkezest.
Ugyan ha csak siman Kijelenkezek, vagy Felhasznalot valtok, akkor megint keri a jelszot,
de Hibernalaskor nem. Lehet hogy nem jol hekkelted meg az auto belepest.
Javaslom a Tweak Ui beszerzeset az MS oldalarol, mert abban van olyan opcio hogy
Automatikus bejelenkezes, es ez megcsinalja helyetted a registry buherat.

(#14736) szilu84


szilu84
tag

sziasztok, nem tudja véletlenül valaki, h ha xp telepítő cd-ről bootolok be, akkor telepítés előtt nem lehet valamilyen billentyűkombinációval karakteres felületre váltani?

(#14737) mageska


mageska
csendes tag

Sziasztok!

Lenne drága Xp-mel egy kis probléma. Telepités után letöltött pár frissitést és nem települnek. Valószínüleg megsérülhettek a fájlok, egy áramszünet miatt. Hol kell nekem ezeket a hibás dolgokat kitörölnöm hogy ismét le tudja szedni a frissitéseket?

(#14738) butcher eu válasza Tosee (#14729) üzenetére


butcher eu
senior tag

köszi szépen. sokat segítettél

(#14739) flegos


flegos
senior tag

kew/PazsitZ köszi a választ!

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#14740) lúzer válasza guest666 (#14731) üzenetére


lúzer
veterán

nem látja a 136 giga feletti részt

töröld a C partíciót, hozz létre egy újat, de minek ekkora rendszernek?
max. 20-30 giga elég szvsz.

arra telepítsd fel az xp-t.

utána ellenőrizni hogy:
regedit
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Services\atapi]
van enablebiglba bejegyzés?

ha nincs: csinálj egy EnableBigLba kulcsot DWORD és 1
és restart!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14741) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

A céges gépre szeretnék egy-két kisebb játékot telepíteni, de a rendszergazda letiltotta. Az olyanokkal nincs gond, ami csak pl. a D-re telepszik és onnan működik is, de amelyik akár egyetlen filet is telepíteni akar a C-re bárhova, annk kanyi munyi. Hogy tudnám ezt megoldani? :D

(#14742) szilu84 válasza Lauda (#14741) üzenetére


szilu84
tag

szerezd meg a rendszergazda jelszót :DDD

(#14743) Liberator


Liberator
tag

Sziasztok!
Újraraktam az xp-t és bootoláskor a windows logo betöltése előtt várni kell kb másfél percet, mert fekete képernyő van. Visszaállítottam hogy vinyóról bootoljon. Valami ötlet :F Előre is köszi.

(#14744) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Valamiért több percig tart betöltenie a Windowsnak az új gépemen. Tűzfal nincs telepítve. Nem is tudom, mert mindíg ezt dobja ki. És mégegy szokatlan dolgot vettem észre. Mit keres a Hardver biztonságos eltávolítása résznél a merevlemez?
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14745) netboy válasza netboy (#14722) üzenetére


netboy
senior tag

up

(#14746) brd válasza JetiRulez (#14744) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a hálókártyát letiltod, akkor is sokáig bootol? A driverek telepítve vannak rendesen?
A lemez meg azért van ott, mert S-ATA, és annak van egy ilyen képessége, hogy menet közben eltávolítható (persze a rendszerlemezt nem fogja engedni szabályosan a windows).

The only real valuable thing is intuition.

(#14747) JetiRulez válasza brd (#14746) üzenetére


JetiRulez
őstag

Letiltás után is sokáig bootol és frissíteni is próbáltam, de ugyanaz. Minden drivert rendesen telepítettem az illesztőlemezekről.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14748) ANT válasza JetiRulez (#14744) üzenetére


ANT
őstag

Valami ZoneAlarm hulladékod mégis van. Esetleg registry takarítás?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#14749) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hogy megjelent nekem egy új PCI device eszköz új hardverként, és ez azután jelent meg miután kitakarítottam a gépet (portalanítottam de nem szedtem szét, és csak a Vinyót vettem ki Sata Samu).

[link]

Hogy tudnám meg hogy ez milyen PCi device vagy mi az ördög ez???

Előtte nem volt ilyen, most hirtelen megjelent nem értem, és már egyszer újra raktam a XP-t és még mindig ott van és a poén hogy a gépembe ezekvannak:

gigabyte p35c-ds3r alaplap, vidkari 8600gt, 2gb memó geil, pioneer dvd író, két vinya: mindekettő samu egyik régebbi pata, és egy újabb samu hd252hj, ennyi.

Jah és a PCI slottjaim üresek nnem használok semmi kártyát!
Driverek mind rendben fent vannak intel chipset, Matrix Stroge sata, hang is, Lan, vidkari.........

Szóval HELP

[ Szerkesztve ]

(#14750) x63


x63
aktív tag

Senki semmit a #14734 -ra ?

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.