Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Valahol láttam de elfelejteem, hogy parancssorból, hogyan tudom megnézni a tűzfal állapotát mivel igazából az az igazán mérvadó!

Segítségeteket előre is köszi!

(#14102) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Hahó!

Hazajöttem Pécsről és csak a winyómat hoztam így szoktam.
Ám néha felismeri az itteni gép néha nem. Ez mitől lehet és, hogy lehetne megoldani, hogy mindíg lássa. Az nap mikor megjöttem még látta azóta nem ismeri fel :O
És fontos lenne!
Segítsetek!

D°°ci

(#14103) Panthera


Panthera
őstag

Hali!

Egy gépen (Xp Home) több felhasználói profil van érvényben. Miután az első user kijelentkezik, utána másik user már nem tud belépni (egészen egy újraindításig). Az a gond, hogy a felhasználó avatarjára kattintva megjelenik a jelszó mező, de egyiknél sem lehet beleírni.

(#14104) ticzi01 válasza Dagaddt (#14102) üzenetére


ticzi01
aktív tag

ez egyszerű legalábbis szerintem
futtatás: compmgmt.msc
lemezkezelés alul
megkeresed méret alapján az új hdd és jobb gom meghajtó betűjelének módosítása
adsz egy szabadot és kész
valami pendrive thette ki vagy valami ilyen lehetett szrrintem

(#14105) ticzi01 válasza Panthera (#14103) üzenetére


ticzi01
aktív tag

vezérlőpult felhasználók-nál érdemes lenne kipróbálni másik bejelentekzési formával is a dolgot lehet bejön

(#14106) Lejszi válasza localhost (#14097) üzenetére


Lejszi
senior tag

Erre nem mernek megeskuszni, még nem probaltam, de tény h egy nagyon pikk-pakk kis lejatszo. ;)

(#14107) Panthera válasza Dagaddt (#14102) üzenetére


Panthera
őstag

Szia,

sajnos az a tapasztalatom hogy a sok hordozgatás nem tesz jót nekik; főleg ha nagyok a hőmérsékletkülönbségek. Milyen vinyó az?
Esetleg cserélj ide/sata kábelt, hátha az a rossz. Előfordulhat hogy túl nagy a terhelés és a tápod nem bírja el már. Meg amúgy sem tervezik hosszú távra ezeket a vinyókat; garanciát bírja ki.

ticzi01: Vinyó: Ez a betűjel dolog eszembe se jutott.
Köszi a másik tippet is!

[ Szerkesztve ]

(#14108) Dagaddt válasza ticzi01 (#14104) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Nem nem egyáltalán nem látja. Így ott sem lehet kiválasztani!

D°°ci

(#14109) Dagaddt válasza Panthera (#14107) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Én a tápra vagy érintkezési problemra gyanakszom. Mert mióta hazahoztam már egyszer működött a dolog meg azért rohadtul vigyázok ám rá mert ha ez tönkre megy nekem annyi meg egy bambi!

D°°ci

(#14110) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Kikapcsoltam lehúztam a CD-romot és egy másik tápkábelre dugtam a vinyót és most meg látszik!:D

Erröl mé azt kell tudni hogy ez egy 1700+os Sempron ECS K7VTA lap Huntkey 400Watt táp és a vinyómmal együtt optikai meghajtók nélkül (lehúztam) 8vinyó partíció van+2virtuális meghajtó.

Lényeg, hogy most megy :DD

D°°ci

(#14111) kételkedem válasza Dagaddt (#14110) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha mindenképp húrcolnod kell a vinyót, vegyél mobilrackot, vagy külső vinyóházat[ 4k-tól ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14112) Panthera válasza Dagaddt (#14110) üzenetére


Panthera
őstag

Hát az a táp nem túl márkás - én eddig még nem hallottam a nevét; de persze nem ettől márkás egy táp :) -, de a tápajánló is a nem ajánlott kategóriába sorolja. Konkrétan hány hdd és optikai meghajtó van abban a gépben?

(#14113) Lejszi válasza kételkedem (#14111) üzenetére


Lejszi
senior tag

ha jól emlékszem digimokus vmi 1600Ft-ért arulja v arulta a 2,5" -os ALU rack-eket.

(#14114) kew


kew
senior tag

Sziasztok!

Adott egy domainban lévő xp-s gép, amin ntp servert kellene beállítani, de a Date and Time properties-nél nincs ott az internet time fül. (ahogy utána olvastam, ez azért lehet, mert valamlyen policy-k miatt ilyenkor ezt a domain controller végzi..? Bár ehhez nem nagyon értek..)
Jelenleg az alábbiak szerint elvileg belőttem az ntp szerver címét, registry-ben is látszik. Kérdés viszont, hogy ezt ha így beállítottam, fog automatikusan szinkronizálni vele x időközönként, vagy kézzel kell resync-eltetni néha? :F

C:\>net time /setsntp:x.x.x.x
System error 2 has occurred.
The system cannot find the file specified.

--

C:\>w32tm /register
W32Time successfully registered.

C:\>net time /setsntp:x.x.x.x
The command completed successfully.

C:\>net time /querysntp
The current SNTP value is: x.x.x.x

C:\>net start w32time
The Windows Time service is starting.
The Windows Time service was started successfully.

C:\>w32tm /resync /rediscover
Sending resync command to local computer...
The computer did not resync because no time data was available

Jelenleg még nem látja az adott ntp servert, ezért az elsó hiba

köszi előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#14115) brd válasza kew (#14114) üzenetére


brd
nagyúr

Mit is szeretnél? A domain-ben az azonosítás miatt szükség van a domainkontroller órájával történő szinkornizálásra, ezért ez meg is kell történjen, ha máskor nem, a bejelentkezéskor. Tehát egyszerűen a domain controller óráját kell csak szinkornizáltatni, és kész. ;)
Ha máshoz nem nyúltál, akkor a beállításod alapján magától fogja szinkronizálgatni (ha nincs nagy eltérés az egyes szinkronizálásokkor a forrás és a géped időbélyege között, ekkor ugyanis hibát fog írni az event log-ba, hogy túl nagy az eltérés). Feltéve, hogy majd egyszer látni fogja azt az SNTP servert a gép. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#14116) Loha válasza Lejszi (#14113) üzenetére


Loha
veterán

Igen, de az egy noname sz@r, ez meg egy Chieftec. :U

(#14117) canniball


canniball
nagyúr

Hogy tudnék egy teljes partíciót elrejteni? (A Lemezkezelés->Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása...->Eltávolítás nem játszik, mert ezen van a lapozófájl és azt mondja így nem megy.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14118) Dagaddt válasza Dagaddt (#14110) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Csak 2 HDD és 2 Optikai

D°°ci

(#14119) kew válasza brd (#14115) üzenetére


kew
senior tag

no csak az a baj, hogy nem a domain controller órájához akarok szinkronizálni, hanem egy másik time serverhez. (több domainben is vannak gépeink, melyek bizonyos méréseket végeznek, ezért egységes ntp kellene hozzájuk). Akkor gondolom belépéskor leszinkronizál a domain controllerrel, majd pl berakom az alábbi kódot egy batch file-ba, és lefuttatom login után. ez így menne? :)

thx :)

(#14120) ragazzo


ragazzo
őstag

Sziasztok!

Én már kezdek hülyét kapni a gépemtől. Eddig "volt" benne egy AMD Athlon 2200+-os proci. Régi ugyan, de nekem megteszi. Most néhány napja már csak 1500+ ír ki. Én nem vagyok egy guru, de annyi biztos hogy nem tűnhet el csak úgy az órajel. Nagyon hálás lennék, ha valaki felvilágosítana, hogy miféle "szellemek" lopkodják el a processzoromat.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#14121) lúzer válasza canniball (#14117) üzenetére


lúzer
veterán

tweakui tudja

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14122) lúzer válasza ragazzo (#14120) üzenetére


lúzer
veterán

nézd meg everest-el stb. mennyi az órjel!

ha tényleg alacsony akkor irány a BIOS, valszeg átállítódott pl. 166 fsb-ről 133-ra
ha a rendszeridő is hülyül akkor elemcsere

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14123) harry3


harry3
őstag

Sziasztok.
Ez igaz [link] ?

(#14124) ragazzo válasza lúzer (#14122) üzenetére


ragazzo
őstag

Szia!

Megnéztem a CCleanerrel, és ott is 1500+ van kiírva. Már csak azt nem tudom, hogy ki vagy mi állíthatta át. Mert én biztos nem. Gondolom az SP3-nak semmi köze hozzá, mert azt vagy két hete raktam fel. Leírnád pontosabban, hogy a BIOS-ban mit mennyire állítsak át?Köszi! A rendszeridő rendben van.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#14125) localhost válasza harry3 (#14123) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Félig meddig igaz!
Nem kapható már XP.... csak korlátozott esetekben... :K

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14126) harry3 válasza localhost (#14125) üzenetére


harry3
őstag

Ó...kár, de ez kényszerítés, modjuk jobb mintha már nem lehetne csak Vistát használni. Vistát használok, de nézegettem teszteket, hogy XP alatt minden játék gyorsabb és most akartam felrakni az XP-t, de így...

(#14127) lúzer válasza ragazzo (#14124) üzenetére


lúzer
veterán

mennyi a proci fsb-je, szorzója?
már nem emlékszem hogy is volt.

na utánanéztem, állítólag
1800 mhz = 13,5 * 133 fsb

szóval biosban ezt kéne megkeresni fsb szerintem neked 100 lesz, így 1350 mhz-en megy, ezt meg kéne nézned valami cpuid progival, aida, everest is tartalmaz ilyet

szóval első lépés, mennyi konkrétan az órajel

ui: biosban meg lehet hogy 100/133/166 opció helyett 200/266/333 van, laptól függ

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14128) lúzer válasza harry3 (#14126) üzenetére


lúzer
veterán

ugyanmár, támogatás meglesz, a w2000-t a mai napig támogatják.

megvenni meg nem kell, vista downgrade és kész

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14129) canniball válasza lúzer (#14121) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre gondolsz: Sajátgép->Meghajtók? Mert ez csak a Sajátgépben rejti el, TC-ben nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14130) lúzer válasza canniball (#14129) üzenetére


lúzer
veterán

nincs tweakui-m, w2000 alól nyomom, csak tudom hogy bene van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14131) lúzer válasza canniball (#14129) üzenetére


lúzer
veterán

talán ez?

HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Policies / Explorer (felhasználó szintű) vagy
HKEY_LOCAL_MACHINE / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Policies / Explorer (rendszerszintű) nevű kulcsot.

2. Hozzuk létre vagy változtassuk meg a NoViewOnDrive nevű, dword típusú bejegyzést, értékként decimálisan (!) a letiltani kívánt meghajtókhoz tartozó számok összegé*-t megadva.

* a letiltani kívánt meghajtókhoz tartozó számok:
A 1
B 2
C 4
D 8
E 16
F 32
G 64
H 128
I 256
J 512
K 1024
L 2048
M 4096
N 8192
O 16384
P 32768
Q 65536
R 131072
S 262144
T 524288
U 1048576
V 2097152
W 4194304
X 8388608
Y 16777216
Z 33554432
összes 67108863

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14132) canniball válasza lúzer (#14130) üzenetére


canniball
nagyúr

Mod.: Megtaláltam a helyet, de nincs ilyen bejegyzésem. A többi viszont kínai :B ...odáig megvan, hogy jobbklatty->új, aztán hogy is (a "P" meghajtót kéne eldugni).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14133) lúzer válasza canniball (#14132) üzenetére


lúzer
veterán

én így értelmezem, reg fájlba:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoViewOnDrive"=dword:00008000

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14134) brd válasza kew (#14119) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, menne de ha a domainkontrollerhez kell fordulnia valamiért, és nagy az időbeli eltérés, akkor úgyis fog egyet szinkronizálni vele.
Az miért nem jó, hogy egy (vagy több) gépet kineveztek időszolgáltatónak (és akkor csak annak az óráját kell kívülről szinkronizálni), és akkor a házban minden ahhoz szinkronizál? A domaincontrollerek közül bármelyik jó erre a célra, mert azon mindenképpen fut ilyen szolgáltatás.

The only real valuable thing is intuition.

(#14135) Lejszi válasza harry3 (#14123) üzenetére


Lejszi
senior tag

sztem kell egy kis ido mig eltunik, még jopar evig azert koztunk lesz eleg sok gépen.

(#14136) canniball válasza lúzer (#14133) üzenetére


canniball
nagyúr

A HKEY_LOCAL_MACHINE / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Policies / Explorer-be tettem (hogy rendszerszintű legyen); így gondoltad? Mert ez nagyon nem csinált semmit... :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14137) mokus1


mokus1
addikt

megosztottam fájlt hálozaton de az msn és a net se ment közben?mt szurtam el? :B

(#14138) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hali!

Miként tudom azt megcsinálni, hogy ha nem rendszergarázdaként vagy rendszergazdai jogokkal rendelkező felhasználóként lépek be, a rendszer 1 óra elteltével kiléptessen (és erről a kilépés előtt mondjuk 3 perccel értesítsen is) :F

Anno régen egy könyvtárban találkoztam hasonlóval, most meg egy munkatársam megkérdezte, aztán nincs kedvem feltúrni az XPt a megoldásért..

(#14139) localhost válasza harry3 (#14126) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hogyan? Támogatva lesz még az XP nagyon sokáig, csak árusítani nem fogjuk! :(((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14140) localhost válasza mokus1 (#14137) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"megosztottam fájlt hálozaton de az msn és a net se ment közben?mt szurtam el? "

Mit szúrtál el?

Például a fogalmazást én ugyanis semmit sem értek a problémádból, kérlek fogalmazz teljesebben, érthetőbben, világosabban, ha választ remélsz.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14141) mokus1 válasza localhost (#14140) üzenetére


mokus1
addikt

bocs.az a lényeg h rámentem h megosztás.megosztottam.És netre nem tudtam felmenni,,kiszolgáló nem található"
msn is kilépett:javitásra mentem és ugyse müködött.jobb gomb tul:-ba állitottam be.

(#14142) harry3 válasza localhost (#14139) üzenetére


harry3
őstag

Még csak most olvastam, de olyan szomorú lettem. Van egy jó oprendszer és ráerőltetik az embert, hogy váltson, egy olyan rendszerre, amit csak gyorsan kiadtak (Vista) szerintem a Windows 7 lesz az igazi "Vista". De az XP tényleg nem fog hamar eltűnni. Akkor is ez olyan rossz :((

(#14143) lúzer válasza canniball (#14136) üzenetére


lúzer
veterán

nálam se
kipróbáltam, tweakui elrejti, ugyanezt csinálja csak E-re 145 decimálisan írt

de semmit nem ér, csak intéző nem látja, pl. tcmd igen :(
(ahogy írtad, ua.)

ha fontos pqmagic asszem el tud rejteni partíciót.
vagy elveszed a betűjelét lemezkezelőben - asszem ez műxik!

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14144) lúzer válasza harry3 (#14142) üzenetére


lúzer
veterán

nem kell szomorkodni, mi döntünk és döntöttünk
nem kell a vista!

az ms profitorientált cég
meg lásd eee pc-re lin helyett win
kicsit betojtak, vissza is jött az xp!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14145) canniball válasza lúzer (#14143) üzenetére


canniball
nagyúr

"vagy elveszed a betűjelét lemezkezelőben - asszem ez műxik!"
Ezt hogy is gondolod? Mint írtam az Eltávolítással nem megy, a Módosítás alatt pedig csak másik betűt adhatok neki, amivel ugyanott vagyok.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14146) lúzer válasza canniball (#14145) üzenetére


lúzer
veterán

tedd át máshová a lapozófájlt
gondolom, nem amiatt akarod rejteni :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14147) canniball válasza lúzer (#14146) üzenetére


canniball
nagyúr

De igen: direkt neki csináltam ezt a partíciót (és ezért is akarom elrejteni: mást amúgy sem rakok ide, akkor minek legyen látható).
A PQ Magic-kel végül is megoldottam, köszönöm a segítséget! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14148) lúzer válasza canniball (#14147) üzenetére


lúzer
veterán

OK.
és win nem ugatott be a lapozófájl miatt?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14149) canniball válasza lúzer (#14148) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez érdekes kérdés... Egy ideig jól megvoltam nélküle (1GB RAM-mal), csak nemrég jajgatott egy nagyobb kép szerkesztésénél, hogy kéne még, így bekapcsoltam. Most kipróbáltam egy nagy képpel, de nem szólt semmit, tehát elvileg használja (vagy csak most nem fut annyi minden és van elég? :F ). De pl. a Virtuális memória beállítása opciónál sem látható, tehát nem tudok biztosat mondani, majd az idő tud rá tuti választ adni...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14150) pepe98


pepe98
csendes tag

Üdv. Egy hatalmas problémám van. Feltettem az XP-t már másodszor mert azt hittem a directx-el rontottal el valamit. A lényeg az hogy a Battlefield 2 kiakad a COD2 megy ugyan csak dx7-en próbáltam és a CS 1.6is megy az NFSU2 is kilép mielőtt belépne :) és ha rámegyek arra hogy kattintson ide akkor ezt írja ModName: dinput8.dll.
A battlefield másnál megy ugyan ez az NFSU2 nálam is ment régebben és most megint raktam fel windows-t csak nvidia 175-ös driver az alaplap drivereket és csak azt a dx-et raktem fel amit a játék rakott fel most is ez a baj? Mi a hiba segítsetek. Másik xp kell? XP SP2-es van most. Köszi előre is Pepe :R :O

Pepe

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.