Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) rien válasza rien (#13284) üzenetére


rien
senior tag

eseteleg még ötlet erre
per pill a hibából kifolyólag otthon nincs netem, azt tudom majd csak csinálni éjszaka otthon amit írtok

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#13302) Pajoz


Pajoz
őstag

Üdv!
Következő problémám akadt:csak így egyszerűen nem bootol be a gépen az XP.Egy PIII-ról van szó.Bocs,ha szájbarágós lesz és hosszú,de ilyen szinten már marhára nem vágom a pc-t meg,hogy mi-mi.
Szóval bejön az első fekete képernyő:
Main processor
Memory Testing stb.Aztán a következő:
CPU:...Mhz Cache memory:...
Diskette Drive:...
Pri.Master Disk:... stb

Itt talán ez egy fontos sor:
Primary HDD S.M.A.R.T capability....Disabled

Ez pedig az utolsó sor:
Updating ESCD...Success
Building DMI Pool
Innen nem megy tovább.Meghalt a vinyó?Kerestem a topicban hasonló postokat,de nem tudok mit csinálni.Átállítottam a first bootot cd-reHDD0ra,HDD1re,semmi.Beletettem a vinyót egy PIIbe,csak egy kék villanás aztán újraindult.Gondolom nem bírta.De a régi gép vinyója sem jutott túl a fekete képernyőkön win98cal a PIIIban.
Ha valaki tud valami okosságot azt igen megköszönném!

(#13303) CallaoW


CallaoW
tag

Sziasztok,nemrég telepítettem fel az XP-t(SP2),eddig ME-t használtam.

Biztos valamit én néztem el,de a a 3 (cd,dvd,dvdr) optikai meghajtómból,csak 1 et(cd) lát.

Igazából csak azért nem értem,mert a plugnplay ből kiindulva fel kellene ismernie,nem?
Ötlet?

(#13304) lúzer válasza Sk8erPeter (#13298) üzenetére


lúzer
veterán

igen, arra gondoltam!
amit Te írtál, letöltöttem, majd megnézem mit tud!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13305) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Problémával állok szemben, és túl sok(k) nekem.. Story: Reggel laptopot anyám bekapcsolta, vmilyen frissítésre rákérdezett h leszedje-e, leszedte. erre feljött neki a rendszerkonfig segédprogram (msconfig) ablaka, leokézta aztán újraindítás később. Megnézte a leveleit és kikapcsolta a gépet.
Következő bekapcsoláskor Nod32 köv hibát írta ki: "Hiba történt a NOD32 Kernel szolgáltatásával való kommunikáció során" és a következő hibákat produkálja amik feltűntek a keresgélés során:
net nincs, hálózati beállítások eltűntek, Eszközkezelő teljesen üres, súgó-t nem lehet megnyitni mert egy rendszerszolgáltatás nem fut (javításhoz nyissam meg a súgót :)) ), Esemény napló köv hibát írja: Nem lehet befejezni a műveletet a következőn: "Alkalmazás". Az objektumfelület ismeretlen
zene megnyitásakor wmp nem nyitja meg mert probléma van a hangeszközzel, lehet hogy nincs hangkártya a számítógépben...

Egyszóval totál káosz mindenhol. Hasonló hibákat az sp3 telepítése után láttam pár helyen és Itt találtam is egy cikket, csakhogy nincs fent symantec termék és ez a progi nem is talál hibás registry-t.

Ötelet a megoldásra? Én már teljesen kifogytam :-S

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#13306) Dolby válasza Dolby (#13305) üzenetére


Dolby
senior tag

Elfelejtettem írni, hogy winver sp2-t ír csak ki, tehát elvileg nincs fent sp3 de a hibák mégis szinte teljesen megegyeznek.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#13307) localhost válasza Egon (#13300) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Egon!
Hát úgy ismersz engem, hogy nem segítenék ??? De nem tudom én sem, csak azért hallgattam róla, mert féltem bevallani, de most, hogy kikényszerítetted belőlem : :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13308) rien


rien
senior tag

Előzmény
Fejlemény: nem tudtam megcsinálni az ajánlott törlést, mert be se kapcsol a gép :( egyáltalán semmi, meg se moccan semmije, mintha nem is nyomtam volna neki indítást :U
Áram alatt van szerintem, mert szisszen ha ki-behúzom a 220-as kábelt, meg az alaplapon egy zöld led világít.
Vélemény vajon mi mondhatta fel a szolgálatot?

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#13309) Vincent81 válasza rien (#13308) üzenetére


Vincent81
csendes tag

szia

nem raktál fel előtte valamiféle boot optimalizáló progit? nekem is volt egyszer egy ilyen jelenség (fogyott folyamatosan a helyem), nekem egy ilyen program okozta. folyamatosan adatokat gyűjtött a rendszerről... a végtelenségig...
leszedtem a progit, letöröltem a logokat és kész.
nekem ez segített

(#13310) rien válasza Vincent81 (#13309) üzenetére


rien
senior tag

nem raktam fel semmi ilyesmit :(
hónapok óta ugyanúgy volt a rendszer, egyedül egy vnc került rá egy hete, de ennyi
mikor elkezdte mindezt csinálni próbáltam rendszervisszaállítást is de semmi nem történt, ugyanúgy megmaradta a probléma

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#13311) anulu válasza Pajoz (#13302) üzenetére


anulu
félisten

ha lehuzol minden vinyo + optikai cuccot, akkor is megall itt, vagy kiirja, h nem tud bootolni? ha nem irja ki, akkor probalkozz egy CMOS resettel, ha azutan sem irna ki, akkor vmi alaplap gaz lesz valszeg

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13312) Vincent81 válasza rien (#13310) üzenetére


Vincent81
csendes tag

és most be tudod kapcsolni a gépet végül, vagy nem?

ezt próbáltad már? : http://support.microsoft.com/kb/188296

(#13313) anulu válasza Egon (#13247) üzenetére


anulu
félisten

ez a file a "MS Office Name Space Extension" resze. szvsz ha van office-od (elmeletileg kell lennie :DDD), akkor probald meg annak a telepitojebol visszaheggeszteni, lehet, h vmitol megserul. ha nincs, akkor passz

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13314) rien válasza Vincent81 (#13312) üzenetére


rien
senior tag

nem próbáltam, csak szerettem volna, mert pont ezt kaptam tanácsban tegnap, csak nem tudtam megcsinálni, mert nem indul a gép

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#13315) Pajoz válasza anulu (#13311) üzenetére


Pajoz
őstag

Köszi!Megpróbálom,ha haza mentem melóból.Főleg,ha tudnám mi az a cmos reset?:) Leírnád?
Annyi még hozzátartozik az előzményekhez,hogy a lányom játszott a gépen.De csak a "gyáriakkal"(passziansz,aknakereső).Valahogy belelépett a biosba,de onnan kiléptem mentés nélkül.Mikor megunta a játékot kilépett szabályosan: start menü-leállítás.De nem jelent meg a "most már kikapcsolhatja a gépet" felirat.Ekkor kinyomtam a kapcsolóval és azóta semmi.Vagyis annyi,amit írtam.

(#13316) Pajoz válasza Pajoz (#13315) üzenetére


Pajoz
őstag

Rágugliztam a cmos resetre.Erre a jumperelésre gondoltál?

(#13317) qdak válasza Pajoz (#13316) üzenetére


qdak
addikt

ez lesz az :K

(MOD) tudod hogy kell csinálni ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13318) kraftxld válasza qdak (#13317) üzenetére


kraftxld
nagyúr

(MOD) tudod, hogy csak 5 percig lehet?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13319) qdak válasza kraftxld (#13318) üzenetére


qdak
addikt

???
(MOD) ehhez tul fáradt vok nem értem :U

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13320) Pajoz válasza qdak (#13317) üzenetére


Pajoz
őstag

Még nem csináltam ilyet.Nem is tudom hol van ez a kütyü,de majd csak megtalálom.
Itt meg itt egész jól le van írva.Remélem elég lesz az info.

(#13321) qdak válasza Pajoz (#13320) üzenetére


qdak
addikt

privi ment

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13322) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.

Jogtiszta XP pof-om van SP2-vel.
A problémám az, hogy az óra állandóan előre ugrik 2,5 órát.Mindig csak előre , és mindig pont ugyanannyit.
Naponta többször kelll állitanom.Próbáltam már biosba is, de mindig előre ugrik.
Baromi idegesitő.Mi a rákot csináljak? :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13323) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Helló!

Éppen most tettem újra az xp-t, sp2-es. Frissítéseket telepítettem meg egy rakás segédprogit amiket használok. Nos, az a probléma, hogyha thunderbirdben vagy bármi másik progiban van egy link, akkor ugye azt az alapértelmezett böngésző nyitja meg, ami nálam a Firefox. Firefoxban beállítottam hogy ellenőrizze hogy alapértelmezett-e, és a programok telepítése törlésénél is az alapértelmezett böngészőnek Firefoxot állítottam be, mégis hogyha rákattintok valahol egy linkre nem nyílik meg senki.
Mi lehet a probléma, merre olvassak utána szerintetek?
Előre is köszi szépen

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#13324) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

du. kicsit takarítottam az xp-t, de túl jól sikerült és eltüntek az optikai meghajtóim, eszközkezelőben ott vannak, de újratelepíteni nem lehet :(

[link]

van valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#13325) Bdanyy válasza Bdanyy (#13323) üzenetére


Bdanyy
addikt

Megoldódott!

Mappa beállításai fájltípusok url http és titkosítással speciális majd az open legyen a legfölül!

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#13326) -Nemtom- válasza -Nemtom- (#13324) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

megcsináltam. google forever :C

ha esetleg érdekel valakit: [link]

(#13327) mm00


mm00
aktív tag

Hali!

Adott egy eredeti XP HOME sp1 OEM telepítőlemez, ebbe integráltam bele nlite-al az sp3-at. Innentől nem fogadja el az eredeti serial-t. Ha sp2-őt integrálok bele ott okés a serial.

Valakinek van ötlete, hogy lehetne megoldani a problémát?

(#13328) Steelmanus válasza mm00 (#13327) üzenetére


Steelmanus
addikt

En elobb feltelepitettem a mar regebben SP2-vel integralt XP-t, pontosabban mar eleve azt hasznaltam, es az alol keszitettem az SP3-as integralast, majd ujra tettem az XP-t.
Az is jo ha elobb felteszed az SP3-as javitast, majd az alol keszitesz egy uj lemezt.
Amugy itt olvashatsz rola.

[ Szerkesztve ]

(#13329) mm00 válasza Steelmanus (#13328) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszönöm! Nálam is ez lesz a probléma :) Akkor csinálok sp3at virtuális gépen :)

[ Szerkesztve ]

(#13330) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

Az XP SP3-at SP2-es XP-re lehet telepíteni vagy sima XP-re, illetve SP1-esre is?

Előre is köszi az infót! :R

(#13331) batmab válasza hektor24 (#13330) üzenetére


batmab
senior tag

szvsz arra telepited,amelyik szimpatikus.... :F

nekem sp2esre ment fel,hiba nélkül..

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#13332) fero02


fero02
veterán

Hi all!

Miért van az, h mióta SP3 van a gépen nem tudja magát frissíteni. :U

Megjelenik kis ikon, h van frissítés, elkezdi aztán a végén kiírja, h ezt meg ezt nem tudja frissíteni. :W Screenshotom nincs róla, de legközelebb csinálok, ha szükséges.

Üdv!

(#13333) Sk8erPeter válasza lúzer (#13304) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

na, hogy tetszik a RegMon? ;)

Sk8erPeter

(#13334) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

13322-re valaki? :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13335) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Lenne egy problémám az XP-vel, mégpedig az, hogy amikor megjelenik a login képernyő bejelentkezek, majd miután betölti az asztalt, ikonokat, stb. egyszerűen újraindul a gép. És ez így megy minden bekapcsolásnál, néha a bejelentkezés után rögtön. Nagyon fontos cuccok vannak a partíción, a Vistáról meg egyszerűen sehogy se tudom őket lementeni, mert mindenhez engedély kell és nagyon nem tudom, hogy hogy kéne beállítani, vagy inkább helyrehozni az XP-t. Valaki tudna ebben segíteni? Az XP CD-jével nem lehet valami helyreállítást csinálni?

(#13336) Winner_hun válasza Jhonny06 (#13335) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csökkentett módban fut? Ha igen, vírusírtást csinálj, hátha segít.
Amúgy van javító funkció, tedd be az xp cd-t, majd arról bootolj, ott lehet majd javítást választani.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13337) Winner_hun válasza hektor24 (#13330) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bármelyikre lehet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13338) Winner_hun válasza Ace Ventura (#13334) üzenetére


Winner_hun
félisten

egy vírusírtást megnéznék csökkentett módban.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13339) Sk8erPeter válasza Ace Ventura (#13322) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Volt valami előzménye a dolognak? Mióta csinálja?

Sk8erPeter

(#13340) Lenry válasza Ace Ventura (#13334) üzenetére


Lenry
félisten

tiltsd le az automatikus időszinkronizációt, illetve nézd meg hogy nem véletlenül vmi arab időzónában vagy-e
(a mi időzónánk GMT+1 óra)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13341) greatchaos


greatchaos
addikt

üdv!

az a kérdésem, hogy a rendszertulajdonságok fülnél a telepítéskor beállított név az valamilyen módom megváltoztatható?

ha igen, akkor hogyan?

köszönöm előre is:R

(#13342) Winner_hun válasza greatchaos (#13341) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz, van több lehetőség is, valamelyik csak jó lesz:

Sajátgép jobb klikk tulajdonságok / Számítógépnél / Módosítás
Vezérlőpult / Felhasználói fiókok / Fiók megváltoztatása / kiválasztod a júzert / A név megváltoztatása

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13343) Jazz válasza Winner_hun (#13342) üzenetére


Jazz
veterán

Üdv!

Bár nem pont XP kérdés, remélem elfér itt:

Online tv adás, Hir Tv-nek nincs hangja. Sem más Tv lejátszó progi alatt (pl. JLC), sem a honlapon lévőnek.
És csak a hír tv ilyen, az összes flash playeres vagy nem az adás, youtube....minden rendesen megy, csak ennek nincsen hangja (sose volt).
Valaki tud segíteni? köszi!

free your mind

(#13344) Sk8erPeter válasza greatchaos (#13341) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mire gondolsz?
Arra, hogy "A termék használatára jogosult" (név pl. a Sajátgép - Tulajdonságoknál), vagy arra, hogy mi az alapértelmezett, elsődleges felhasználó neve? :F

Sk8erPeter

(#13345) Winner_hun válasza Jazz (#13343) üzenetére


Winner_hun
félisten

real playerrel megnéztem, nekem van hangja. Nem tudom, hogy mi lehet, ha csak egynél nincs hang:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13346) brumi1024


brumi1024
veterán

Hali!

Szerintetek miért van az, hogy a windows kiírja a tálcán, hogy az automatikus frissítések ki vannak kapcsolva, és a biztonsági kp-ban nem tudom bekapcsolni, hanem azt mondja kapcsoljam be a vezérlőpult/rendszer alatt, de ott be vannak kapcsolva, és még manuálisan a webhelyről se tudok frissíteni?

előre is köszönöm a választ

(#13347) Ace Ventura válasza Lenry (#13340) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Friss telepitésnél is csinálja, de most rájöttem, hogy kabuli időzónában voltam. :W :DDD
Átállitottam a mienkre, remélem mostmár jó lesz.
Köszönöm. :R :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13348) Lenry válasza Ace Ventura (#13347) üzenetére


Lenry
félisten

mondtam én hogy arab :DDD
nagyon szívesen... :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13349) Jhonny06 válasza Winner_hun (#13336) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi!

Megy Safe Mode-ban, de a vírusírtás nem segített rajta, mindegy, mert így is sokat segítettél, mert le tudtam menteni az adatokat és így már simán mehet a reinstall. Mégegyszer köszi! :R

(#13350) Jazz válasza Winner_hun (#13345) üzenetére


Jazz
veterán

Időközben megoldottam (Win Media playerrel kellett vackolni....) azért thx.

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.