Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Hi!

Lenne egy röpke kérdésem: Vettem egy uj vinyót és jelelnleg a másik vinyómon van a XP, a régiről átakarom huzni az ujra,hogy azon legyen a rendszer!Ujra telepiteni semmiképpen nem akarom,nincs most arra időm.Melyik progival tudnám megoldani,hogy a mostani XP-met lementem egy iso fájlba és ugy átdobom az uj vinyóra???
Vagy milyen megoldások vannak erre??Nincs kedvem ujra telepiteni!:))))

Köszke :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#14202) canniball válasza Kiskutyák (#14201) üzenetére


canniball
nagyúr

[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14203) Sk8erPeter válasza Jadro (#14199) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Vezérlőpult - "Mappa beállításai" - "Fájltípusok" fül - kijelölöd a kívánt részt - "Speciális" gomb, majd "Ikoncsere".

Sk8erPeter

(#14204) Kiskutyák válasza canniball (#14202) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

köszke :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#14205) Sk8erPeter válasza Kiskutyák (#14201) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

canniball arra célzott, hogy erre a legmegfelelőbb program a "Norton Ghost", vagy az "Acronis Disk Director".
Az előbbi *.gho kiterjesztésű fájlba menti a rendszerpartíció tartalmát (vagy amelyiket akarod). A legjobb a régebbi (pl. 11-es), bootolós változat: egyszerű és biztos módszer. Ha kell, elküldöm.

Sk8erPeter

(#14206) Kiskutyák válasza Sk8erPeter (#14205) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

küldtem privit!:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#14207) Jadro válasza Sk8erPeter (#14203) üzenetére


Jadro
veterán

Köszönöm, jó tudni hogy ez itt van. Viszont a porblémámat nem oldja meg, vagy csak én vagyok nagyon béna. Két pendrive van a gépben, az egyiknél jó az ikon, csak a másiknál nem. Mutatom hogy néz ki: [link]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#14208) gk004


gk004
tag

Sziasztok!

Nagyon láma kérdés, ne röhögjetek. Most akarok venni 1 négymagos procit, stb, stb. (Q6600) Ehhez jó a jól bevált ősXP-m, vagy kell a 64 bites? Vagy Vista? (Azt nem nagyon szeretném...)

Köszi,
K.

[ Szerkesztve ]

CMDR Blian

(#14209) kételkedem válasza gk004 (#14208) üzenetére


kételkedem
addikt

A jól bevált 32 bites xp is teljesen megfelel. Ha 4GB vagy több memóriád van a gépben és azt szeretnéd, h az oprendszer mindet tudja kezelni, akkor kell a 64 bites xp, vagy a vista. A vistának nagy az étvágya, egyes régi hardwerekhez nincs vistás illesztőprogram, de ettől még jó oprendszer.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14210) Sk8erPeter válasza Kiskutyák (#14206) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ment vissza privi... ;)

Sk8erPeter

(#14211) Szasinka


Szasinka
tag

OEM-es XP-ről van szó: Alaplapcserénél [ezt] lehet használni, hogy ne kelljen új OEM-es Xp-t venni? Vagy ezt:
"Egy másik megoldás, hogy elkerüljük az újratelepítést: az alaplap kicserélése előtt az eszközkezelőben változtassuk meg az IDE vezérlőt "Szabványos kétcstornás PCI IDE-vezérlő"-re, hogy az alaplapcsere után a Windows megtalálja a merevlemezt. Ez általában működik. Utána csak az új drivereket kell telepíteni." Ez jóval egyszerűbbnek tűnik. Vajon tényleg működőképes? Szeretném ha a hozzáértők elmondanák, hogy ezt meg lehet-e csinálni. :R
(Azt tudom, hogy OEM-es termék az alaplaphoz tatrozik, de azért nem igazán könnyű megbarátkozni a gondolattal, hogy újat kéne venni...)

[ Szerkesztve ]

(#14212) reset válasza Steelmanus (#14185) üzenetére


reset
senior tag

Hali! msconfig-ot megnéztem...a "khalmnpr.exe" volt első látásra gyanús (eddigilé mintha nem láttam volna még...) - de aztán vmi fájl-ismertetőből úgy sillabizáltam ki, hogy oda se neki, nem különösebben ártalmas.
Vmelyik folyamatkukkoló progit le fogom tölteni az általad ajánlottak közül...Free-változatok-e avagy némi vizitdíjjal üzemelnek...?

(#14213) reset válasza localhost (#14186) üzenetére


reset
senior tag

Salute! A Spybot Search & Destroy-t vagy két napja futtattam...gratulált nekem, miszerint nem találhatók kémrobotok a gépemen.
Az indexelés nem volt kikapcsolva, most kiiktattam; remélem, amit nyerek a réven, nem veszítem el a vámon (erőforrások szabadulnak majd fel és mégsem lesz érzékelhetően lassúbb a fájlok keresése...)
Sokat netezem, de feszt csak ellenséges katonáknak dekorálom a szemük alját...
(Bf2, Bf 2142) - az ismerősöktől kapott leveleken túl szinte soha nem töltök le semmit.
Lehet, hogy az általad [3]Egyéb témakörben lesz az eb elhantolva :U

(#14214) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Ha szeretném újrarakni az XP-m, akkor mindenképp kell hozzá cd?

(#14215) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Van olyan program amivel lehet szabályozni játékok futási idejét? Pl. X játékkal csak 1 órát lehessen játszani és utána valamennyi ideig ne engedje futtatni max 1 kód beírásával.

Ötlet?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#14216) localhost válasza Dolby (#14215) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Stopperóra :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14217) Stanley-B. válasza Stanley-B. (#14214) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Valaki erre? Sürgős lenne a dolog.

Előre is köszi!

(#14218) poffsoft


poffsoft
addikt

Üdv!

Lehet-e tartósan xp-t pendrivé-ről futtatni? illetve nem fogja-e a pendrive idő előtt megadni magát a swap miatt? (néma pc project :) :) )

[ Szerkesztve ]

(#14219) lúzer válasza poffsoft (#14218) üzenetére


lúzer
veterán

tedd notivinyóra :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14220) lúzer válasza Stanley-B. (#14217) üzenetére


lúzer
veterán

nem

dvd is jó :DDD
ha fenn van a vinyón a cd tartalom akkor nem kell

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14221) localhost válasza poffsoft (#14218) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Lehet, és szabad!
De nem érdemes!
A Flash alapú memóriák, mint a pendrive nem örökéletűek, a sok írás-olvasás előbb utóbb tönkremenetelét okozná!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14222) localhost válasza Stanley-B. (#14217) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen! és / vagy a másolata is jó.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14223) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

Lenne egy kérdésem, feltettem a mister XP-ét a gépemre és van egy olyan lehetőség, hogy kapcsoljam/tiltsam le Nvidia driver helper servicet, ezzel állítólag valamivel gyorsabban lehet kilépni a winból... viszont nekem Nvidia driver display service-m van, ez a kettő ha jól sejtem nem ugyan az :U :F ettől még ezt a szolgáltatást lelehet tiltani ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#14224) poffsoft válasza lúzer (#14219) üzenetére


poffsoft
addikt

óóó, errről hol találhatok infókat?
Érdekel a téma :)

localhost: köszi! A CF kártyáról valahol olvastam, kb 1 év alatt megvan az az x millió írás, aminél vége van. Flash memó esetén ez mennyi idő lehet?

[ Szerkesztve ]

(#14225) canniball válasza poffsoft (#14224) üzenetére


canniball
nagyúr

Pl. itt. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14226) poffsoft válasza canniball (#14225) üzenetére


poffsoft
addikt

:R kösz.

[ Szerkesztve ]

(#14227) lúzer válasza poffsoft (#14224) üzenetére


lúzer
veterán

de semmi nagy dolog, úgy tudom a sata csati ugyanaz 2,5"-on is!
szóval esetleg egy 3,5"->2,5" beépítőkeret oszt ennyi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14228) poffsoft válasza lúzer (#14227) üzenetére


poffsoft
addikt

még a táp kérdéses.... :)

[ Szerkesztve ]

(#14229) lúzer válasza poffsoft (#14228) üzenetére


lúzer
veterán

úgy tudom az is ugyanaz
azért utána kell nézni

a pata nem fér el, az nagy, az mnem kompatibilis

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14230) Uher


Uher
aktív tag

Szép estét!

Tudom nem teljesen idevág, de hátha tudtok segíteni: [link]
Köszönöm!

(#14231) Sk8erPeter válasza poffsoft (#14218) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elvileg a flash memóriák élettartamát a rengeteg írás-olvasás számottevően csökkenti.
Tehát szvsz nem javasolt hosszabb távon pendrive-ról futtatni operációs rendszert.

Szerk.: bocs, most látom, hogy ezt a választ már localhost is megadta. :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14232) Sk8erPeter válasza Uher (#14230) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "fagyás" mikortól jelentkezik?
Rögtön a program elindításakor, és utána tartósan, vagy a program huzamosabb idejű futása esetén, bizonyos idő eltelte után?

XP-újratelepítéssel gondolom még nem próbálkoztál... :P

Sk8erPeter

(#14233) Sk8erPeter válasza Sn00k (#14223) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na ne már, most komolyan azt akarod mondani, hogy ezen múlik az XP gyorsabb leállása? Számít valamit az az esetleges plusz 5 másodperc?
Amúgy meg léteznek registry-módosítási lehetőségek arra, hogy az XP hogyan lője le gyorsabban a programokat leálláskor...

Sk8erPeter

(#14234) galóca18


galóca18
tag

Sziasztok!

Ebben tud valaki segíteni?

Köszönöm.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#14235) raskolnikoff válasza galóca18 (#14234) üzenetére


raskolnikoff
őstag

sztem leálláskor már nem fog neked külön egy progi futni, de talán vki tud vmi megoldást...szvsz ha az explorer.exe már ki lett lőve, onnantól kezdve nincs az a progi ami neked elindul egy ilyesmi infoval...
windows ki szokta írni ha nem tud leállítani bizonyos programokat, neked ilyet nem csinál? vagy ha egyszerűen csak felgyorsítani akarod a leállást akkor keress rá a topikban, de pl az előző hsz-okban is erről volt szó.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#14236) raskolnikoff válasza Uher (#14230) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Friss és kompatibilis a kliens?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#14237) galóca18 válasza raskolnikoff (#14235) üzenetére


galóca18
tag

Köszönöm a választ.

"...ha az explorer.exe már ki lett lőve, onnantól kezdve nincs az a progi ami neked elindul egy ilyesmi infoval..."
Elindítom én kikapcs. előtt, ha kell, nekem az is elég lenne, ha utoljára lépne ki. :D

Néha olyan is van, hogy kiírogatja, hogy ezt-azt nem bír leállítani, de ez nagyon-nagyon ritka, ez még nem zavar. Ami inkább baj, az az, hogy percekig pöszmötöl a "beállítások mentésével". Ilyenkor a vinyó folyamatosan megy, a proci is gondolom, mert a ventije hangján hallom, hogy mennyire pedálozik. Olvasgattam a neten emiatt, volt egy fura IP-címem is, amire rákerestem, kiderült, hogy arra egy Bonjour Service nevű alkalmazás akar mindenáron üzenni. A Bonjour az iTunes-szal jött a gépre, bár már rég töröltem, a Bonjourt hátrahagyta. Nagynehezen lekínlódtam a gépről, vártam, hogy majd rendesen kikapcsol, de csak 1-2 alkalommal viselkedett rendesen. Szóval mégsem (csak) a Bonjour volt. Feltéve, hogy minden komponensét megtaláltam. Szerintem valami "okos" dolog lehet, ami kb. úgy lehet megírva, hogy ha törlök egy progit (bármelyiket), akkor véletlenszerűen 0-5 kikapcsolásig normálisan menjen, utána fokozatosan lassuljon be megint. Ez csak egy kósza tipp, de a tünetek alapján még igaz is lehet.

[ Szerkesztve ]

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#14238) Steelmanus válasza reset (#14212) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezek free programok, csupan az elso inditaskor kell elfogadni a EULA (jol irom?) es tobbett nem kerdezi meg, hanem szabadon hasznalhatod. Ezeknek a programoknak van egy egybe csomagolt valtozata aminek a neve Sysinternals Suite, abban is benne van a ket progi amit ajanlottam csak benne van a fejleszto osszes olyan alkalmazasa amit direkt diagnosztizalasra fejlesztett. Itt megnezheted es ha tetszik letoltheted, de ha nem kell a sok progi akkor eleg csak azt leszedned amit elobbi hsz.ben irtam. Ezt az Usite.hu ajanlom a figyelmedbe, remek oldal en mindennap benezek oda.

(#14239) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Erdemes elolvasni PH-n is megjelent cikket es ellatogatni az MS oldalara letolteni a javitast olyanoknak mint peldaul en, aki az SP3 ota kikapcsoltam az Automatikus frissitest, vagy aki Kezire allitja. A javitas kulon is letoltheto az MS oldalarol vagy a topikunk eseteben az XP SP3 hoz kulon. En a magyarra allitott oldal linkjet adom meg itt.
Link:

(#14240) Uher válasza Sk8erPeter (#14232) üzenetére


Uher
aktív tag

Fél perc kb. amikor minden hiba nélkül kilép. További 2 ora amig fagyas nélkül müködik, de kilépésnél rögtön fagy. Utána meg magátol fagy.

Elvileg kompatibilis minden.

(#14241) localhost válasza poffsoft (#14224) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne keverd! A CF is flash-memória!
Én azért az egy évet túlzónak, sőt erősen túlzónak tartom, mondván, ha csak egymillióval is számolunk, az napi 2800 írás lenne átlagban.

Sk8erPeter: szerintem csak az írási műveletre érvényes, az olvasás tudtommal nem csökkenti. Tévedés joga fenntartva!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14242) Sk8erPeter válasza localhost (#14241) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazad van, elnézést a rossz fogalmazásért, én is úgy tudom, hogy csak írási műveletekre érvényes az élettartam-csökkenés. :B

Sk8erPeter

(#14243) Sk8erPeter válasza Uher (#14240) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"További 2 ora amig fagyas nélkül müködik, de kilépésnél rögtön fagy." Tehát amikor ki akarsz lépni a programból, akkor lefagy? Azt hiszem, ez még elég csekély probléma, ha addig normálisan működött... :U

A fagyis probléma amúgy valóban nem normális. Program- vagy akár XP-újratelepítéssel próbálkoztál már?
Melyik torrentprogram fagyogat?

Sk8erPeter

(#14244) Sn00k válasza Sk8erPeter (#14233) üzenetére


Sn00k
veterán

Már hogyne számítana, nekem minden SEC számít:D

Igazából, az érdekelt nem lehet valami gubanc ha kiiktatom ezt a szolgáltatást... de mindegy.

Le van tíltva már és nincs semmi para....

3njoy the Lif3

(#14245) lúzer válasza localhost (#14241) üzenetére


lúzer
veterán

sőt, én pár tízezer írásról hallottam!
szóval adathurcolásra jó, hiszen ha naponta 5× írsz rá talán...
de a win hamar letudná

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14246) localhost válasza lúzer (#14245) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Aham! Ha jól fordítom, akkor a például a Corsair ezt 10.000-100.000 közé teszi.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14247) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Valamelyest a pendrivehoz kapcsolodik a kerdesem, bar egy kicsit mas jellegu.
Vettem a mobilomba egy Kingston 2Gb memokartyat amihez jart USB olvaso is, igy ha kiveszem a telobol es beteszem az USB olvasoba, akkor pendrivekent uzemel.
Sima FAT-kent van formazva gyarilag, mi van ha en ezt FAT32-re formazom?
Ugyan egyszer megtettem, es visszatettem a teloba siman felismerte, de ugy vettem eszre hogy adatkabelen valo csatlakozasnal a masolas sebessege az eredeti kb 980-Kb/s-rol visszaeset 850 Kb/s-re, es csak egy proba erejeig csinaltam, igy a teloban siman vissza formaztam FAT-re, jobb a bekesseg alapon. Adatokat szoktam vele atvinni ket gep kozott ha muszaj, mert meg nincs igazi pendrive-om.
Eleg hosszu lett ez a hsz, de a kerdesem az volna hogy erdemesebb lenne-e FAT32-t hasznalni? Mar feltettem egy ilyen kerdest a Mobilos topicban, de ott csak az volt a reakcio hogy probald ki.

(#14248) localhost válasza Steelmanus (#14247) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mivel az NTFS ezesetben semmi előnyt nem nyújt, szerintem maradjon az Fat32.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14249) kételkedem válasza Steelmanus (#14247) üzenetére


kételkedem
addikt

Én ennek az ellenkezőjét állítom. Szerintem ne formázd feleslegesen a memóriakártyádat. Hagyd úgy, ahogy a telefon megformázta. Formázás közben becsúszhat egy kis hiba és jobbik esetben csak a telefon nem fogja találni a kártyát, rosszabb esetben a számítógép sem. 2 GB adatot átmásolni nem olyan nagyon sok idő, hogy néhány percért érdemes legyen különböző fájlrendszereket váltogatnod.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#14250) Steelmanus válasza localhost (#14248) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen az NTFS erosen nem ajanlott Moonman cikke szerint csakhogy a FAT32-rol nem esik szo az oldalon.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.