Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45751) brownus válasza Sub-ZeRo (#45750) üzenetére


brownus
veterán

szuper!:) köszi

(#45752) Psychonaut válasza medium84 (#45735) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha ugyanarra gondolunk, akkor az csak third party programmal megoldhato, peldaul ezzel.

(#45753) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Üdv.

Sajátgépben meg lehet oldani valahogy, hogy a rejtett fájlok ki-bekapcsolásához billentyűkombinációt rendeljek?

(#45754) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok nem tudja valaki hogy mikor lesz Windows 7 es driver Ati radeon 9200 as kártyához ha lesz egyáltalán mert úgy tudom még nincs.

(#45755) Psychonaut válasza Irvkhf (#45754) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az nem jo, amit a Windows Update leszed? Ha barmi okbol kellene a gyari, felrakhatod a Vistara keszultet, ugyanugy jo Windows 7-re is.

(#45756) Irvkhf válasza Psychonaut (#45755) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

A Windows 7 nem szed le semmit azt írja ki hogy szabványos vga vezérlő 16 Mb.

(#45757) lalimano válasza Nyiscsák (#45753) üzenetére


lalimano
tag

Én Win 7 alatt egy scriptet használok erre:

Hidden = "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Hidden"
SHidden = "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ShowSuperHidden"
Set Sh = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
St = Sh.RegRead(Hidden)
If St = 2 Then
Sh.RegWrite Hidden, 1, "REG_DWORD"
Sh.RegWrite SHidden, 1, "REG_DWORD"
Else
Sh.RegWrite Hidden, 2, "REG_DWORD"
Sh.RegWrite SHidden, 0, "REG_DWORD"
End If
Sh.SendKeys("{F5}")

a fönti programkódot bemásolod notepad-be, és elmented mondjuk relyt.vbs néven
Ha duplán rákattintasz akkor elrelyti vagy épp megjeleníti a relytett fájlokat/mappákat
Ha csinálsz hozzá parancsikont akkor szerintem billkombinációt is rendelhetsz hozzá

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#45758) C0d3r válasza Irvkhf (#45756) üzenetére


C0d3r
addikt

Itt válaszoltam, hivatalosan már nem támogatott a videokártyád.

(#45759) Irvkhf válasza C0d3r (#45758) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Akkor Windows Vista driverrel se.

[ Szerkesztve ]

(#45760) Irvkhf válasza Irvkhf (#45759) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Tényleg nem mert még Windows Vista sincs hozzá ahogy látom csak nem akartam el hinni mert 128 Mb os két csatlakozója van az egyik a sima a másik meg fehér. 9500 tól már van driver én úgy látom. Remélem jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#45761) fatal` válasza Irvkhf (#45754) üzenetére


fatal`
titán

Nem lesz. Nem támogatott kártya, eleve DX8at tud csak.

[ Szerkesztve ]

(#45762) Irvkhf válasza fatal` (#45761) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Ok jó akkor értem már nem is tudtam hogy ez csak Direc x 8 at tud nem használtam a gépet másé volt. Akkor cserélek majd kártyát. Köszi a választ még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#45763) canniball


canniball
nagyúr

Egyszer mintha láttam volna olyat, hogy az IExplorerben be lehet állítani hogy eleve InPrivate induljon, most persze nem találom - hol lehet ezt megtenni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45764) Sub-ZeRo válasza canniball (#45763) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

CTRL+SHIFT+P

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45765) canniball válasza Sub-ZeRo (#45764) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt tudom, de a cél az lenne hogy ne kelljen nyomogatni a gombokat hanem eleve InPrivate induljon el.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45766) Sub-ZeRo válasza canniball (#45765) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
[link]
[link]
Kugli / Bang a barátod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45767) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Valakinek van bővebb információja erről a nem automatikusan települő KB925681 frissítésről (XP-től-Win7-ig jó).
USB modem (pl. mobil-usb kábel- PC-internet letöltés) problémáit orvosolhatja. Kb. ennyit értek a leírásból. Meg azt, hogy ha nem ég a ház, várjam meg a végleges megoldást. :F
Tudtok információkat, tanácsot adni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#45768) canniball válasza Sub-ZeRo (#45766) üzenetére


canniball
nagyúr

"...choose InPrivate Browsing from the Safety menu...make it your Home Page..."
Hogy ez ilyen veszett egyszerű, én meg össze-vissza kerestem a beállítások között. Köszi! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45769) Kolondrum

Naívan azt gondolom senkinek nincs Gmail. :B [link]

(#45770) Psychonaut válasza Kolondrum (#45769) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha van Google Desktopod, akkor ez kell neked, ha nincs, nezd meg ezt, vagy a Gmail Notifier Plus nevu programot.

(#45771) Kolondrum válasza Psychonaut (#45770) üzenetére

Thx! :R

(#45772) Kolondrum válasza Psychonaut (#45770) üzenetére

Ez vált be mert ha rákattintok az új mailre nem a gmailt hozza be végre. :R

(#45773) pzstm válasza Kolondrum (#45769) üzenetére


pzstm
titán

van, de én Outlook-ot használok jó pár éve ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#45774) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#45769) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is van, de én live mail-el nyitom meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45775) Nyiscsák válasza lalimano (#45757) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Köszi! Ez műkdöik!

(#45776) fatal` válasza Kolondrum (#45769) üzenetére


fatal`
titán

Rosszul gondolod, de én pl. Outlookot használok. :)

(#45777) Kolondrum válasza fatal` (#45776) üzenetére

Azt telefonról elérem? Ez az office része nem? :F

(#45778) fatal` válasza Kolondrum (#45777) üzenetére


fatal`
titán

Igen, az office része.

Hogy jön ide a telefon :F

IMAPot használok így, amit Outlookban elolvastam, azt weben is olvasottnak jelöli.

[ Szerkesztve ]

(#45779) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Sziasztok !

Valaki segítsen pls. Tegnap én idióta a régi winyómra gondoltam felrakok egy XP-t. Sandys alaplapom van, így UEFI-ben is AHCI módot át kellett állítanom IDE-re. Nem húztam le a másik winyót, felment az XP, aztán onnantól kezdve semmi, se XP, se WIN7, se IDE-ben, se AHCI-vel. Gondolom beírt az MBR-be ez az állat. Volt egy pendrive-on egy Ubuntu live-om, azzal legyalultam az XP-s winyóról mindent, aztán oda felraktam egy WIN7-et. Van esély arra, hogy WIN7-es winyómat helyrepakoljam újratelepítés nélkül ?

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#45780) polonic válasza Svájcinéger (#45779) üzenetére


polonic
félisten

(#45781) Svájcinéger válasza polonic (#45780) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Thx. Már próbáltam javítani, de a telepítő lemezzel sajnos nem jött össze. :R

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#45782) polonic válasza Svájcinéger (#45781) üzenetére


polonic
félisten

De ott van még egy parancssori mód is. Azzal?

(#45783) Svájcinéger válasza polonic (#45782) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Azzal nem próbáltam. Igazából tegnap már úgy felhúzta az agyam, hogy lehet, hogy legyalulom és nem kísérletezek vele. Bár időben lehet, hogy annyit megérne.

[ Szerkesztve ]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#45784) Fire/SOUL/CD válasza Svájcinéger (#45779) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Milyen CPU-d is van? (Ami Sandy Bridge alapú...)
2. 2 Tbyte-nál nagyobb HDD-ről akarod indítani a rendszert?
3. Ha igen, akkor UEFI BIOS-t használatát Vista/W7 x64 támogatja, XP nem, valamint GPT partíciósémát kell használnia a HDD-nek...

Ha meg valóban rendelkezel ilyen hardverekkel, akkor általában az UEFI-s deszka semmilyen formában nem támogatja az XP-t...
(UEFI-t általában közép-, de inkább felső-kategóriás deszkák tartalmaznak, új/legújabb chipsettel, na az ilyen deszkák meg elvétve támogatják már az XP-t...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45785) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Hol találom azt a logfile-t ,amiben le van írva ,hogy mi történt kékhalálkor? A windows\logs mappában? Melyik az?
Köszi

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#45786) pete_21 válasza Core2duo6600 (#45656) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi! Tesztelgetem. Most XP kompatibilis módban tettem fel a drivert, megnézzük, mi lesz így.

Egyébként számít valamit, ha a drivert és egér programját simán normál módban uninstallálom, vagy pedig csökkentett módban uninstallálom?

(#45785) mcwolf79: Windows\Minidump
Ajánlom ezt a programot. Szépen leírja, hogy mi is történt.

[ Szerkesztve ]

(#45787) Svájcinéger válasza Fire/SOUL/CD (#45784) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

1. 2500 K
2. Csak egy 640 GB-os SATA3 winyó
3. XP-t elfelejtem örökre.

Miután átállítottam a SATA módot AHCI-ról IDE-re UEFI-ben felment az XP, de utána összedőlt mindegyik OS. WIN7 és XP is.

Hazamegyek, mentek és reinstall. Este játszani akarok. :D

[ Szerkesztve ]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#45788) pete_21 válasza Fire/SOUL/CD (#45784) üzenetére


pete_21
addikt

Ha már szóbajött a GPT partícióséma:
2 Tb-os merevlemeznél (WD20EARS) is GPT-t kell állítani, vagy pedig a hagyományos partícióséma (nem emlékszem a nevére...) is jó? És mi történik, ha GPT kellene, és nem azt választom?

(#45789) JamesHun


JamesHun
addikt

találkoztatok olyannal, hogy ha egy mappába van 20 xls és mindent kijelölöm akkor a nyomtatás ikon eltűnik és jobb gombnál sincs ott a nyomtatási lehetőség
de ha 1-et kihagyok akkor meg ott van mindkét helyen
ezt nem lehet valahogy kikapcsolni, mert Xp alatt nem volt ilyen és sűrűn kell mindent kinyomtatni ami egy mappában van :)

SeriesX: JamesSHun

(#45790) mcwolf79 válasza pete_21 (#45786) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nekem nincs olyan mappa :(

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#45791) McKane


McKane
senior tag

most már kezd idegesíteni :

valaki tud rá megoldást ?
Az adobe reader, a samsung PC Studio, a colin mcrae rally 2 áll le ezzel a telepítési hibával.

A rendszer windows7 szervizcsomag 1-el, alig pár napos telepítés, nem lett bele turkálva, vásárolt,legális windows7 szoftver.

(#45792) McKane válasza McKane (#45791) üzenetére


McKane
senior tag

sikerült megoldani a víruskereső program zavart be..

(#45793) pete_21 válasza mcwolf79 (#45790) üzenetére


pete_21
addikt

Jelöld be, hogy mutassa a rejtett- meg a rendszerfájlokat/mappákat.
Vagy nem lett azóta CCleaner vagy hasonló pucolóprogram lefuttatva? Az is kitörölheti.
CCleanerben azt hiszem "memória kiíratás" néven van.

(#45794) cigam válasza JamesHun (#45789) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Fordítsd meg a dolgot. Kijelölöd a fájlokat, és ráhúzod a nyomtatóra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45795) Fire/SOUL/CD válasza pete_21 (#45788) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"2 Tb-os merevlemeznél (WD20EARS) is GPT-t kell állítani, vagy pedig a hagyományos partícióséma (nem emlékszem a nevére...) is jó?"
2 Tbyte-os hdd esetén még maradhat az MBR, arról még lehet indítani rendszert

"És mi történik, ha GPT kellene, és nem azt választom?"
Ezt nem teljesen értem: "ha GPT kellene"... Ha esetleg arra gondolsz, hogy 2 TByte-nál nagyobb kapacitású hdd-n mbr-t használsz, akkor nem fogod tudni elérni a 2tbyte feletti sectorokat, mintha csak egy 2 TByte-os hdd-d lenne.

Ha bootolni akarsz egy 2 TByte-nál nagyobb kapacitású hdd-ről(és az egész hdd kapacitást el is szeretnéd érni), akkor meg muszáj a GPT, viszont ez esetben azt fontos tudnod, hogy csak és kizárólag x64-es rendszerek képesek erre (Vista/W7, XP x64 sem), de csak akkor, ha az alaplapod támogatja az UEFI-t...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45796) pete_21 válasza Fire/SOUL/CD (#45795) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ!
A GPT-t csak akkor kell használni, ha a 2 TB-nál nagyobb hdd-ről bootolni akarok? Ha csak adattárolásra van, akkor jó az MBR?
És ha GPT-ben van, és csak adattároló hdd, akkor is csak az x64-es rendszer ismeri fel, és csak az UEFI-s alaplapok?
UI.: Én csak adattárolásra használom a WD20EARS hdd-met, és MBR-t választottam. Akkor így teljesen jó lesz, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#45797) Fire/SOUL/CD válasza pete_21 (#45796) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor egyszerűsítsük le a dolgokat: Ha adattárolásra használsz egy HDD-t GPT partíciósémával, akkor azt a W7 minden változata (x86/x64) képes írni/olvasni és nem kell UEFI, de bootolni róla, csak az x64-es változatok tudnak+UEFI BIOS kell.

2Tbyte-os hdd esetén természetesen jó az MBR.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45798) pete_21 válasza Fire/SOUL/CD (#45797) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi, így már értem.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha 2 Tb-nál nagyobb a HDD, MBR-ben van, és csak adattárolásra használom, akkor a teljes kapacitást látni fogja? Vagy már a teljes kapacitás kihasználásához is kell a GPT séma?

(#45799) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

Hali,
nagy segítségre lenne szükségem...:

win7 professional került fel egy toshiba notira, amin a filmek akadoznak.. némelyik feltűnően.
a gép a vista alatt simán vitte a hd-s filmeket, de itt már a sima avi-val is problémák vannak.
mepgróbáltam többféle codec-et: klitle, win7, plusz beleolvastam a fórumba, feltelepítettem az intel driveret megint, de a helyzet változatlan.
mit javasoltok? mit csináltam rosszul?
emlékszem, még annó az én asus laptomommal is ez volt a baj, de ott arra gyanakodtam, hogy az 1 giga ram nem elég a win7-nek +filmezésnre... de itt? (2giga ram dualos proci...)

köszi előre is a segítségeteket! :R

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#45800) Fire/SOUL/CD válasza pete_21 (#45798) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

2 Tbyte-ig az MBR megfelelő, a felett GPT (ha pl egyben akarsz adattárolásra használni egy 3 Tbyte-os hdd-t)

SunBreeze
Próbáltál esetleg másik VGA drivert is?

Sub-ZeRo
Jogos, be is fejeztem... :R

[ Módosította: #65675776 ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.