Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#38651) Neil Watts válasza dannyl (#38645) üzenetére


Neil Watts
veterán

en ilyen a W7 Pre-beta/beta/RC-s idokben lattam, egy hibas intel driver miatt. Intel GMA X3100-hoz rossz drivert adott az intel, es kockasodott a kep, szetesett a talca.
Hanyas CCC ami most van neked?

Nagyon off: Lassan addikt es CM Elite 370 tulaj leszek, ah! :DDD

(#38652) dannyl válasza Neil Watts (#38651) üzenetére


dannyl
addikt

CCC ver.: 2010.1125.2142.38865
Egyébként az egyik kártya egy Mobility 4650, a másik egy 5770
Ja, és nem próbawindows.

[ Szerkesztve ]

(#38653) Sub-ZeRo válasza Воланд (#38650) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vazz.. :W :DDD

(#38651) core2: Sok sikert hozzá. De nem kicsi kuckó? ;] :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38654) pete_21 válasza dannyl (#38645) üzenetére


pete_21
addikt

Egér szétesést produkálhat az ATI driver, de nem tudom, hogy nálad is az okozza-e. Sokunknak van ilyen hibája, viszont a minialkalmazások nálam jók (vagy csak nem vettem észre, hogy rossz lenne), és szerintem más se nagyon panaszkodott rá.
Olvasd el ezt, próbálkozz, mikor jön elő a hiba. Ha dxva-s video indítással megszűnik a hiba, akkor szvsz simán lehet nálad is ugyanaz a gond. Remélhetőleg a következő driver orvosolja majd...

(#38655) csrobi


csrobi
csendes tag

Hello.Most lett összerakva egy új gép.(winyó maradt).több verziójú win-nel is próbálkoztam de ugyanaz a gond(másoknak jó): a telepítés legvégén és minden induláskor azt írja h hiányzik neki egy clfs.sys.(aztán egyéb másik is).de azok a fájlok fent vannak a winyón.DE.van h tökéletesen elindul.tehát egyszer jó,aztán nem,aztán igen....vmi ötlet?

(#38656) pete_21 válasza csrobi (#38655) üzenetére


pete_21
addikt

Az a "több verziójú Win" mit takar?
Érintetlen Windows telepítővel próbáld. A winyóról mentsd le az adatokat, a telepítővel töröld a partíciót, vagy formázd vele. Úgy már jónak kell lennie.

dannyl: Nekünk meg pont az egér esik szét, más nem tűnt fel, hogy rossz lenne. Nálad szerintem akkor más a hiba, de azért próbálgasd.

[ Szerkesztve ]

(#38657) dannyl válasza pete_21 (#38654) üzenetére


dannyl
addikt

Lehet, hogy ez, de nem az egér esik szét, hanem a kép a minialkalmazásnál, vagy a tálcán amikor miniben jeleníti meg az ablakot (pl msn-nél a tálcán van 3 fajta msn ablak, azt csoportosítja. Ráviszem az egeret, és akkor megjeleníti az összes ebbe a csoportba tartozó ablakot miniben). De köszi, lehet ez a probléma nálunk is. Tesztelem!

(#38658) GFM


GFM
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam a windows 7-et és azt hittem,hogy telepítéskór a windows automatikusan formáz ezért nem formáztam meg a partíciót amire a win 7 telepítve lett.
A partíción lett egy Windows.old nevű mappa.
KÉRDÉSEM:, hogy ezt az egész mappát lehet-e törölni?(nem kell semmi a régi windowsról(semmi program, stb.)

Válaszokat előre köszi!

(#38659) bucilali válasza csrobi (#38655) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Nagy valószínűséggel szar a vinyód elektronikája.
A közelmúltban ugyanígy jártam egy WD 400-assal. A végén már nem tudtam telepíteni sem rá. Sentinel jónak látta, semmi hibás szektor. Utánaolvasva és kérdezve derült ki az elektronika gond.--->kuka lett belőle.

De azért kérdezz rá a HDD topikban. Ne legyenek illúzióid a vinyóval kapcsolatban.

Üdv: bucilali

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#38660) Neil Watts válasza Sub-ZeRo (#38653) üzenetére


Neil Watts
veterán

koszonom! Miert lenne az? 3 centivel hosszabb es szelesebb mint a jelenlegi, 2 centivel magasabb. a jelenlegi is jo csak keveg benne a 2 vinyohely. ebben 5+1 van, plusz egy hdd keretet is tudok meg bele rakni. abba meg mehet 4 ;]

lehet bele rakni, 6 ventit, huvos is igy.
Szoval? Ja es egy fillerembe sem kerul a csere, procibeszamitas miatt ;]
Ugygondolom igy jo uzlet ez. ;]

Lett volna egy WMP-s otthoni csoportos kerdesem, de megoldodni latszik. :D

dannyl: van mar 11.1-es driver, rakd fel azt.

[ Szerkesztve ]

(#38662) dannyl válasza GFM (#38658) üzenetére


dannyl
addikt

Törölhető! De a régi windows-odra felrakott programok nem abba a mappába telepítődtek, szóval vagy telepítsd újra egy formattal, vagy a Program Files mappából a telepítés dátuma előtti programokat törölheted esetleg.

(#38663) Sub-ZeRo válasza Neil Watts (#38660) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja hát még sem picike akkor. :DDD
Főleg ha ingyé volt, akkor meg aztán. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38664) GFM válasza dannyl (#38662) üzenetére


GFM
csendes tag

A op.rendszert most már nem igen akarom ujratelepíteni mert már van fennt elég sok minden.
Nem értem teljesen mire is gondolsz mert amit én felteszek az minden a programfiles mappába megy és nem a windows.old -ba!? (a windows.old mappába minden belekerült ami a régi Windows-on(XP) volt, de ezek már nekem nem kellenek)
Akkor törölhetem ugye?

[ Szerkesztve ]

(#38665) Psychonaut válasza GFM (#38664) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az egész Windows.old mappát törölheted, igen.

(#38666) Neil Watts válasza Sub-ZeRo (#38663) üzenetére


Neil Watts
veterán

naugye. Nem egy Chiefftec BA01BBB, de akkora nem is kell. :DDD

Teljesen jo, ugyerzem jol dontottem, mondom, jon rola a logoutos beszamolo, ha el nem felejtem :D

(#38667) Janika21


Janika21
tag

Sziasztok!

Most már nagyon elegem van! :W

Van egy laptopom Asus F5V. Gyárilag nincs rajta oprendszer és csak Vista driver cd van hozzá. Volt már rajta Vista még az elején megvettem. Aztán kijöttek a betegségei meg lassulás stb... Na jó mondom akkor nekem ez nem kell menjen fel az Xp.

De mivel csak vistához jó a cd netről töltöttem le asus honlapjáról a drivereket. Valamiért azonban nem jól működtek a gyári driverek xp. A vista jobban ment rajta. Na jóóó akkor vissza a Vista. Most megvettem a Win7 kb mióta van piacon feltettem gyönyörű szép gyors semmi probléma. Viszont itt is driver problémák voltak. Feltette a hangkártya drivert de valamiért nem jó torzít a hang ha msn-ben írnak és közben zenét hallgatok itt ajánlottátok h gyártó oldaláról legújabb driver azzal sem volt jó. Kamera drivert nem tette fel meg stb... stb... Erre azt írtátok hogy azok külsős driverek és tegyem fel őket a gyártó holnapjáról vagy asus holnap vistás driverek teljesen jók.

Kérdéseim:

1. Honnan tudom miket rakott fel a Win7 és miket nem ?
2. Nincs ehhez valahol Win7 driver csomag h csak feltelepül automatikusan mint a Vistán és nem nekem kell össze szedegetni.?

Már ott tartottam hogy vista fel driverek fel és rá frissítem a win7. Akkor írta hogy tegyem fel vista sp1 és csak úgy tudom ráfrissíteni a win7.

Mi legyen gyerekek ? Már kb 2 éve szarozok a laptoppal 200 ezer volt de még nem tudtam rendesen használni. A win7 jó lenne ha meg tudnám csinálni a drivereket. A Vistán minden jó viszont a win7 jobban is tetszik meg nem olyan lassú.

Kérlek titeket segítsetek ebben. Már többször írtam ide fórumba ugyan ezt és mindig azt kaptam hogy asus holnap meg gyártó holnapja és vistás cd arról tegyem fel meg win7 update.

Viszont nem tudom mit kell felrakni mert a vista sok mindent felrak a win7 meg nem .
Írjatok valami okosat bocs ha hosszú voltam. Ja és remélem érthető thx :R

(#38668) Sub-ZeRo válasza Neil Watts (#38666) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az már döfi ház. Szép nagy. :DDD
Hát ha neked elég ami most lesz/van, akkor jó. :)
Akkor majd elolvasom mit nyilatkozol róla. :K :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38669) Fire/SOUL/CD válasza Janika21 (#38667) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem szoktam ilyen progikat javasolni, magam részéről nem szeretem, de talán esetedben kiderülhet, hogy milyen hardverelemek is vannak a kütyüben, és akkor már lehet vadászni driverre, avagy megfelelő Vista driverrel próbálkozni. Szóval töltsd le/telepítsd/futtasd: [link]
(Tudná updatelni is a drivereket, de azt ne tedd meg)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38670) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#38669) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor már inkább AIDA nem ? Az is megmondja mi van a gépben és linket ad a gyártó oldalához nem ő akar drivert szedni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38671) sfdrakex válasza Janika21 (#38667) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Onnan tudod hogy mit tett fel és mit nem hogy a vezérlőpultban eszközkezelőben megnézed az eszközöknél milyen eszközök vannak a gépben, és ott megtudod nézni az illesztőprogramok verzióját is. asus.com -on nincsenek hozzá driverek egyben ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38672) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#38670) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az is megoldás lehet végül is, csak az AIDA (legalább is régen) megpróbálta azonosítani az eszközöket, nem adatbázisból dolgozott és néha igen csúnya tévedései voltak(ezer éve nem használtam, szóval a legújabb már lehet nem ilyen)

Az a szoftver adatbázisból dolgozik, igazából már az "elég neki" ha a deszka nevét kiolvassa és már tudja is mi van rajta...

Természetesen meg lehet AIDA-val is próbálkozni. Remélhetőleg illetékes kolléga még benéz ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38673) dannyl válasza GFM (#38664) üzenetére


dannyl
addikt

Alapjában véve a windows mappába semmilyen program nem települ, csak a driverek, de semmi egyéb. Pl az MSN, Office stb... az mind a Program Files-ba megy. Hogy a win7 telepítése után a Windows.old-ba bele teszi-e a régi windows Program Files mappáját (szerintem nem) nem tudom. A lényeg: windows.old törölhető. A Program Files-ban nézd meg, h vannak-e az új windows telepítése előtti dátumozású mappáid, vagy van-e olyan program benne, amit az új win-re tuti nem raktál fel. Ezzel leellenőrizheted, h mi a helyzet a Program Files-szal. Remélem nem túl bonyolultan fogalmaztam :DDD

(#38674) Janika21 válasza Fire/SOUL/CD (#38669) üzenetére


Janika21
tag

Most néztem egy korábbi 2010-es hozzászólásban hogy valakinek ilyen laptopja van. Nem pontosan F5V hanem F5V valami és úgy csinálta hogy Win7en vista sp2 kompatibilitási módban indította el a a vistás driver telepítő lemezt.

Ezt hogyan lehet megoldani ?

Mert amikor beteszem win7 driver lemezt automatikusan elindulna a driverek telepítése de kijön egy ablak hogy csak vista verziókon van ilyen lehetőség és felsorolja vista verziókat.

Ha ezt én is meg tudnám csinálni hogy felteszi vista drivereket automatikusan cd-ről az lenne legjobb.

Szóval meg tudom ezt csinálni ?

(#38675) sfdrakex válasza Janika21 (#38674) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bezárod az automatikus indulást, megnyitod intézőből vagy total commanderből a lemezt, a driverek setup.exe jén jobb klikk tulajdonságok/kompatibilitás.

Ja és a laptopod pontos típusát leírhatnád.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38676) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#38675) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az a pontos típus, F5V (legalábbis van pont ilyen, mindenféle "utótag" nélkül)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#38677) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#38676) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az az érdekes hogy google talál nekem is, de asus oldalán a kereső nem. Amit google talált annál viszont általában van: -apxxxx az f5v után.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38678) darthimp válasza Scola (#38648) üzenetére


darthimp
csendes tag

Köszönöm szépen, de úgy látszik az én problémámra nincs megoldás :)

NGZ

(#38679) Janika21 válasza sfdrakex (#38677) üzenetére


Janika21
tag

Igen a pontos megnevezés asus f5v.

Remélem jó lesz így a cd-vel. Megoldódna minden problémám.

kompatibilitási mód vista sp2

(#38680) Воланд válasza darthimp (#38678) üzenetére


Воланд
titán

Túl sok mindent nem lehet mondani a problémádra, szvsz nem kis fájlok írására/olvasására találták ki azt a merevlemezt (rendszerlemeznél az a fontos). Vegyél rendszernek egy sima 7200rpm-eset.

Jah, és tuti, hogy nem a w7 a ludas.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38681) Morden24


Morden24
nagyúr

Beírom ide, bár nem sok esélyt látok bármi konstruktív infóra (no offense, srácok :) )...

Használ valaki Zune-t a Live ID-jével összekötve?
Nos, nekem tökéletesen működik a Live ID-m, csupán azt az apró tényt leszámítva, hogy a Zune-ba történő belépésemkor a "Terms of Service" elfogadásánál dob egy blank képernyőt, aztán ha accept-re nyomok, akkor kapok egy C00D134C (801901F4) errort.

A zune.com-on a felhasználóm faszán megvan, be tudok lépni a Live ID-vel, de az account oldalon page not found hibát dob.

Konkrétan kezd az agyfasz kerülgetni, Answers nem oldotta meg a problémámat. Van valakinek valami tippje?

Sectumsempra - For Enemies

(#38682) darthimp válasza Воланд (#38680) üzenetére


darthimp
csendes tag

Én is így gondoltam (mármint winyó csere), de hozzá értő emberek véleményére volt szükségem.
Köszönöm szépen! :)

NGZ

(#38683) Psychonaut válasza Morden24 (#38681) üzenetére


Psychonaut
addikt

Talán kérdezd meg cizoe-t, ő emlékeim szerint használta így a Zune-t.

(#38684) Воланд válasza darthimp (#38682) üzenetére


Воланд
titán

Adattárolásra, nagy fájloknak jó az a merevlemez, szóval nem kell megválni tőle, csak ezek szerint rendszer alá nem tökéletes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38685) Morden24 válasza Psychonaut (#38683) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ami fasza lenne, ha cizoe-t nem tiltották volna ki... :)
Mindegy, még megpróbálok egy WP7 topikot, hátha...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#38686) Lenry válasza Morden24 (#38685) üzenetére


Lenry
félisten

azóta visszajött már

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38687) Psychonaut válasza Morden24 (#38685) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, bocs, a mostani nickje caizzz. Azt hittem, tudod.

(#38688) Morden24 válasza Lenry (#38686) üzenetére


Morden24
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek :R

szerk.: Egyszerűen imádom, hogy ha valami gondom akad az MS-el, akkor az szinte tuti accountot, vagy az azt érintő restrikciókat érinti. Ehh, jenkik :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#38689) bobsys válasza Morden24 (#38688) üzenetére


bobsys
addikt

Es az answeren valami hihetetlen milyen biorobotok ulnek, csak irjak az elore megirt scriptet es kesz. Nagyon toketlen egy banda

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#38690) Morden24 válasza bobsys (#38689) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát az mondjuk tény, hogy sokra nem mentem velük...
Írtam a WP7 topikba meg caizz-nak is (ő pont most írt vissza, az ötletét sajnos már megcsináltam magamtól is, és nem vált be), ha más nem, holnap rászállok az üszire, de MSHU-nál Live-al konkrétan nem foglalkoznak, illetve próbálkoznak, de nem sok sikerrel. Ha ez sem, akkor megy a levél Redmondnak, úgyis régen hajtottak már el ASAP-ígéretes levéllel. Ja, nem is olyan régen, Kinect hangvezérlés... :((

Sectumsempra - For Enemies

(#38691) Fapuma77624


Fapuma77624
tag

Nem tudja vki h h tudom azt elérni h a Windows Live Mail-t ha becsukom akkor fusson a háttérben,mert amikor bezárom akkor ki is lép és hiába kapok mailt,nem látom.Van erre vmi ?Nemrég tértem vissza a winhez macröl és ez nagyon furcsa nekem h nem megy ez.

(#38692) Fapuma77624


Fapuma77624
tag

Most kaptam egy mail-t.Az iPhonom jelez egyböl a win live mail csak akkor ha elindítom,v ha felhozom a tálcáról.Csak akkor látom h mail-em jött.Ez így elég gáz.Van erre vmi megoldás?Mondjuk ikonra tenne vmi kis szarságot h lássam,de ez nem tesz semmit!!!!!!!!!!!!!!
Egyántalán!Miért nem lehet a háttérben futtatni?Miért kell letennem a tálcára?

[ Szerkesztve ]

(#38693) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok!
Miért van az, hogy a win intéző, ha a mappabeállításokban beállítom hogy lássa a system (rejtett) fájlt, akkor sem látja (pagefiles, hibernálás, stb)? Csak ezért egyenlőre (ghost előtt) nem akarok TotalCommandert feltenni.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#38694) Morden24 válasza VGYke (#38693) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Folder options-ben ne csak a show hidden files..-t karikázd be, hanem az alatta hárommal található hide protected operating system files elől is vedd ki a pipát.

Sectumsempra - For Enemies

(#38695) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.
Tudnátok nekem ajánlani 1-2 olyan programot amivel az ikonok pozícióját lehet elmenteni?
1-2 Program miatt sokat kell a felbontást állítgatnom, ezért jól jönne.
Anno XP alatt volt egy jó de már nem emléxem a nevére, amit meg most találtam az nem igazán működött 100%-osan.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#38696) sfdrakex válasza Fapuma77624 (#38692) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne zárd be csak tedd le kicsibe akkor látod ha leveled jön, ha bezársz egy alkalmazást akkor persze hogy nem fut.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38697) Sub-ZeRo válasza Fapuma77624 (#38692) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A live mail-re, jobb gomb tulajdonságok, kompatibilitás és tedd vista-ra.
Majd indítsd el és tedd le kicsibe, majd az óra mellé kerül.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38698) default.


default.
őstag

srácok, hogyan lehet meggyőződni róla, hogy melyik directx verzió van telepítve?
elvileg a win7-ben alapból a 10-es van fent?

egyébként tudnátok adni egy linket, ahonnan le lehet szedni a 11-est?
már párszor felraktam, de nem vagyok biztos benne h 11-es van fent.

amúgy a VGA drivernek köze van a dologhoz?

köszi szépen!

(#38699) sfdrakex válasza default. (#38698) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt videóval bemutatják hogyan tudod megnézni milyen verzió van fent.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38700) Morden24 válasza default. (#38698) üzenetére


Morden24
nagyúr

Alapból 11-es van a Win7-ben, de azt fogja használni, amit 1. a videokártyád ki tud magából izzadni 2. az adott szoftver maximálisan támogat (illetve amilyen módban elindítod).

Mi a retket tettél te fel párszor?
És egyébként de, biztos lehetsz benne, hogy a 11-es van fent. Hidd el, az MS-nél jobban tudják.
A directX firssítésekek a Microsoft letöltőközpontból érheted el, pár havonta szokott kijönni egy új. A webinstaller bőven jó, leszedi, amit le kell, oszt' csókolom.

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.