Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#38301) nandude


nandude
tag

Üdv! Van egy "kis" lassulós probléma a gépemmel. Pár hete nagyon lassúnak találtam, éppen a L4D2-vel játszottam, és elkezdett laggolni nagyon. Újraindítottam a gépet, de már a leállítás és a bootolás kb 10 percet vett igénybe (egy újraindítás általában max 1 perc). Utána a rendszer is ilyen volt, nem tudtam rendesen megnézni egy filmet se a gépen, mert akadt. Rájöttem végül, a winyóm két partíciója 25 %-osan töredezett volt. Nyomtam rá valami optimilázós defragot, telt vagy 6 órába, aztán jól ment a gépem. Most egy pár órája viszont újra elkezdett borzasztóan akadni a gép. Media player classic-kal néztem egy filmet, közben ment az Opera és az MSN. Elkezdett brutálul akadni a lejátszó, és a többi program is fél perc késéssel reagált. Újraindítottam a gépet (ami megint beletellett 10 percre, inkább el is mentem fürdeni lol ) és most rendesen megy. A winyó nem annyira töredezett most.

A memóriát és a procit se zabálta semmi se olyan mértékben hogy probléma legyen. Az AVG és az Eset Smart Security is átscannelte a gépet és semmit se talált. Nem tudom miért akar megint így belaggolni a gép, de remélem ti tudjátok mi lehet az oka...

A gép (nem valami erőmű de gépnek gép):
CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 2300 MHz (11.5 x 200) 4400+
Rendszermemória 2048 MB (DDR2 SDRAM)
Videokártya ATI Radeon HD 4600 Series (1024 MB)
A rendszer meg 32 bites windows 7 professünel

[ Szerkesztve ]

(#38302) Dictator^


Dictator^
veterán

Épp Phzok, és randomra kikapcsol az AERO. Win7 64 ulimate.

Már régen is csinálta, de még mindig nem jöttem rá miért.. Újraindítás után visszakapcsol.
Valami ötlet?

Érdekes, bezártam a Ph ablakot operában, és visszajött az Aero .. :F

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#38303) fazr


fazr
senior tag

Hello,
olyan gondom van, hogy a notebook-om wlan driverét nem tudom frissíteni, mert windows azt írja naprakész, de mégis 2009-es driver van telepítve hozzá a 2011-es helyett.

Töröltem eszközkezelőben az illesztőprogramot, hardverváltozás keresése után azonnal telepíti hozzá win7 a régi drivert. Hogy tudom ezt kikapcsolni?

ui: a drivert nem netről tölti le, hisz annak a driverét telepíti, amin csatlakozok a netre

(#38304) fazr válasza fazr (#38303) üzenetére


fazr
senior tag

megoldottam, azért nem akarta telepíteni, mert nem volt aláírva microsoft által a driver :W

[ Szerkesztve ]

(#38305) pojzon


pojzon
tag

Sziasztok!

Elnézést kérek, ha esetleg volt már róla szó, de egy olyan problematikám van, hogy adott a gépem, ami friss induláskor gond nélkül el tud menni alvó állapotban, de amint mondjuk játszottam egy játékkal, akkor utána már nem képes rá. A monitort ki kapcsolja rendesen, csak az alvó fázis nem akar neki összejönni, csak akkor ha frissiben indult el a rendszer.

Esetleg találkozott valaki hasonlóval? Van rá vajon megoldás? :S

Előre is köszönöm a segítséget!

(#38306) sfdrakex válasza nandude (#38301) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bad Sector nincs a vinyódon? Memóriák rendben vannak? Az a meghajtód ahol az OS van nincs megtelve véletlen?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38307) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#38270) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem böngésző nélkül, msn, steam, utorrent, avira, winamp megy így eszik 1100.
Böngészővel meg a csillagos ég 30 tabbal. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38308) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#38307) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam is ha böngésző nem megy, akkor skype, utorrent, symantec antivírus, ati ccc, steam, log me in, duc (Dynamic Update Client), total commander és így eszik 1200 körül, de mivel hogy böngésző ne menjen, azzal együtt pedig általában 1800-2000 körül eszeget, mondjuk nem szoktam 5-6 nál több ablakban böngészni egyszerre. Bár ha valami flashes cucc beleugrik facebook játék ilyesmi akkor eszik maga a böngésző is giga körül.

Viszont nem értem sokan mit problémáznak azon hogy m ennyit eszik a Windows, ha indítanak valamit aminek kell a memória úgyis annak az alkalmazásnak adja, szóval tök mindegy hogy egyébként mennyit eszik, csak ezért írtam hogy nálam is simán nyalogatja a 2 gigát, de nem zavar, mikor játszok a játéknak adja, nem fogok belepiszkálni csak azért hogy ha nézem az asztalt ne 2 hanem 1 gigát írjon ki memória használatnak, azon kívül hogy kevesebbet ír ki használni nem használ csak ront szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38309) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#38308) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aha.

Hát még sokan azt hiszik hogy xp-t használnak és belegányolnak, holott csak a tudatlanságuk, és a dolgokkal nincsenek tisztában, pedig csak egy kis utána olvasás kell, hogy egész más a 2 rendszer. És ha valaki meg így szétbarmolja a rendszerét, akkor örül neki, hogy mennyire jó vagyok, ha meg kapja a hiba üzeneteket, akkor egyből idejön, hogy ez egy szar és megyek vissza xp-re... Mi meg matekozhatunk, meg találgathatunk, hogy mi a baja....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38310) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#38309) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Én az XP-be se piszkáltam bele sose, az is ment nálam simán évekig újra telepítés nélkül. Mások okosan belenyúlnak mindenbe aztán sokszor jönnek hozzám hogy nem csináltak semmit de nem megy . . . :D Gondolom mással is előfordult már ilyen.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38311) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#38310) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én sem kotoráztam benne... :DDD Ilyen nálam is van, hogy ők nem csináltak semmit a géppel, és 4 optimalizálo okosság és 3 vírusírtó megy rajta.. és persze nem megy a gép... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38312) Neil Watts válasza Воланд (#38207) üzenetére


Neil Watts
veterán

van hozza

(#38313) nontech


nontech
csendes tag

Sziasztok! Írtam a windows7 rendszerrel kapcsolatban még január 4-én este,hogy a jdownloader használatánál megtelik a memória és lefagy a gép.Most telepítettem nemrég a win7-et,mert akkor még xp volt a gépen és mondtam,hogy mihelyst telepítem újra a gépet,akkor mondom a tapasztalatokat.Jó pár lehetőség felmerült,hogy a letöltésvezérlő miért okozza ezt a problémát,most megfigyeltem még egy dolgot ezzel kapcsolatban.Az volt a gondom ugye,hogy megy a letöltés és kb. fél óra vagy óra múlva a memória mutatója felmegy 70-80%-ra és lefagy a gép.Megfigyelésem a következő: Amikor betöltöm a jdownloader-be a fájlokat és befejezi mondjuk egy film letöltését,akkor a c- meghajtón elkezd fogyni a hely.Beteszek még pár fájlt letöltésre,megint fogy a hely példa: 16 giga helyből marad 15 giga,beteszem a másik filmet letöltésre,már csak 14 giga és egyszer csak kiírja hibaüzenetként,hogy a c- meghajtón túl kevés a hely,pedig oda nem tölti,mert alapban a d- meghajtómra van beállítva a letöltések mentése.

[ Szerkesztve ]

(#38314) Barthezz2 válasza darthimp (#38297) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A pontozásnak konkrétan sok köze nincs ehhez. Nálam minden 7.4/7.3-at kapott, egyedül a winyóra adott 5.9-et, mégsincs ilyen gondom. Van egy sata1 és egy sata2-es lemezem is.
Ott vagy driver, vagy te raktál össze rosszul valamit, vagy hw hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#38315) sfdrakex válasza nontech (#38313) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az nem lehet hogy amíg nem ér le teljesen az ideiglenes letöltéseket a C-n tárolja? Egyébként mihez kell ez a jdownloader? Miket honnan töltesz vele, amit nem lehet valami normális programmal letölteni?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38316) Morden24 válasza nontech (#38313) üzenetére


Morden24
nagyúr

Asszem már akkor is mondták/mondtuk: fejeltsd el azt a szart.
Egyébként meg nyilván c:-re tempeli a file-okat a letöltés végéig, és utána mozgatja át.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#38317) #93794560 válasza nontech (#38313) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valószínű, hogy a jdownloader a C: meghajtón lévő TEMP mappát használja átmeneti tárolónak. Amikor letölti a cuccot, csak utána pakolja át a D:-re. Ezért fogy a hely.

(#38318) nontech válasza sfdrakex (#38315) üzenetére


nontech
csendes tag

Arra gondoltam én is,megnéztem a jdownloader beállítások mappájában,de nem találtam lehetőséget az ideiglenes letöltések megadására,nem tudom hol lehetne beállítani.

(#38319) nontech válasza #93794560 (#38317) üzenetére


nontech
csendes tag

ezt nem lehet valahogy beállítani,hogy ne azt használja?

(#38320) nontech válasza Morden24 (#38316) üzenetére


nontech
csendes tag

Mit javasolnál helyette?Mert,ha letöltök 5-6 filmet és az áll mondjuk 50 linkből,egyesével macerás.

(#38321) #93794560 válasza nontech (#38319) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én nem használom ezt a cuccost, de meg kell nézni valahol a beállítások között. Ha ott ilyen nincs, akkor sajna nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#38322) sfdrakex válasza nontech (#38318) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fogalmam sincs hogy mit lehet benne beállítani sose használtam és nem is fogom. Ha nincs ilyen a beállításokban akkor nem tudsz vele mit tenni.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38323) nontech válasza #93794560 (#38321) üzenetére


nontech
csendes tag

Sajnos ott nincs ilyen lehetőség...

(#38324) nontech válasza sfdrakex (#38322) üzenetére


nontech
csendes tag

Nincs ilyen,de azért nem is értem,mert xp alatt nem fogyott el a hely,ott talán nem a c meghajtót használta átmenetileg?esetleg a win7-ben is van lehetőség ezt beállítani?

(#38325) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell mindenkinek külön-külön válaszolni, egy írásba is berakhatod...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38326) Morden24 válasza nontech (#38320) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nemtom, mert nem használok letöltésvezérlőt, de biztosan van csillió. Itt egy topik, hátha segítséget nyújt.

(#38324) nontech: Nyilván ott is fogyott a hely, mert valahová ott is le kell töltenie. Egyébként nem lehet, hogy ez a jdownload akármi szimplán nem kompatibilis az újabb Win verziókkal, vagy te használsz valami régi kiadást?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#38327) Sweet Lou 6 válasza nontech (#38320) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

FlashGet-el nem lehet megoldani? Szerintem egy próbát megér.

sweetlou6.wordpress.com

(#38328) Snooker


Snooker
senior tag

Miért van az, hogy ha filmet szeretnék nézni a gépemen, kifagy az egész ???
Köze lehet ahhoz, hogy a külső dvd lejátszóm/íróm driverét nem lehet felrakni a gépre, mert a Win 7 nem támogatja ?? de viszont lemezt lehet vele írni :S

Ja és azokat a filmeket ami a gépen van fent, azt lejátsza, csak azzal van gond amit lemezről olvasna

(#38329) sfdrakex válasza Snooker (#38328) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biztos kell hozzá drivert felrakni? Nem ismeri fel magától a w7? Lehet az a gond hogy megpróbáltál felrakni drivert pedig nem kellett volna.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38330) tope


tope
addikt

Én is JDownloader-t használok, szerintem nincs a progival semmi baj, lehet kicsit fogja a gépet, de zokszó nélkül letölt mindent, mindenhonnan.

(#38331) Snooker válasza sfdrakex (#38329) üzenetére


Snooker
senior tag

Hát XP-nél felkellet rakni, mert frissítette magát.
De egyébként mint meghajtót, úgy felismeri a Windows

(#38332) VGYke válasza Gorneck (#38278) üzenetére


VGYke
addikt

Hát, újra húztam HDD nélkül, csak SSD-re. Most az SSD-re csinált egy kb. 80MB-os "rendszer" partíciót, így most az SSD van kétfelé partícionálva. Normális nekem a Win7?
(Lemezt úgy szereztem hozzá, vásárláskor csak egy matricát kaptam kóddal)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#38333) sfdrakex válasza VGYke (#38332) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen szokott csinálni a w7 egy 100 megás particiót szóval szerintem normális.

(#38331) Snooker

Attól hogy XP nél fel kellett rakni drivert mert nem ismerte alapból az XP, W7hez nem feltétlen kell, nekem semmihez nem kellett a gépemben, mindent a w7 pakolt fel szépen magától. Távolítsd el az eszközt és a felerőszakolt drivert és engedd a w7nek hogy úgy tegye fel hozzá ami kell ahogy akarja. Egyébként film lejátszásnál az usb sebessége is okozhatja az akadást.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38334) polonic válasza VGYke (#38332) üzenetére


polonic
félisten

Ez így normális.

(#38335) darthimp válasza Воланд (#38299) üzenetére


darthimp
csendes tag

Márciusban lesz egy éve, hogy összeraktam. De sohasem volt tökéletes. Mindig is csalódott voltam a szaggatások miatt. De ráfogtam arra, hogy túl új a core i7 technológia, kiforratlan a Win7 vagy a 64 bitre. De az utóbbi hónapban elviselhetetlen volt a szaggatás. Most újra telepítés után meg különösen. A winyó az everest szerint WDC WD15EADS-00P8B0
Amint ránéztem googleben ezt találtam.
http://hardforum.com/showthread.php?t=1550457
Kísértetiesen hasonlít az én problémámra. Bár a megoldást nem értem ha egyáltalán van.
De én is hardverhibára gondolok.
A gépet használtan vettem. Egy filmesé volt aki RAID-ben használt két ilyen winyót. De nekem csak egy kellett. Amikor összeraktam a gépet és bekapcsoltam a BIOS-ban kikapcsoltam a RAID beállítást és akkor felismerte a winyót előtte nem. Talán ott rontottam el valamit. Vagy firmware frissítés kell a winyónak?
Köszönöm

NGZ

(#38336) darthimp válasza Barthezz2 (#38314) üzenetére


darthimp
csendes tag

A pontozást csupán információnak szántam. Azért, hogy a Windows szerint oké a teljesítmény. A Drivert mindig naprakészt és csak a hivatalos oldalról töltök le.
Egyetértek, hogy vagy én raktam össze rosszul valamit vagy hardver.
Hogyan ellenőrizhetem le magam és/vagy a hardvert?
Köszönöm szépen a válaszod.

NGZ

(#38337) Neil Watts válasza darthimp (#38335) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez?

(#38338) darthimp válasza cigam (#38300) üzenetére


darthimp
csendes tag

Találtam valamit a hiba szekcióban.
Nekem ez volt gyanús mert értelmetlen a neve :)
Szint: Hiba
Forrás: a6jhqxvj
A következő információk tartoznak az eseményhez:
\Device\Scsi\a6jhqxvj1

Ez is érdekes: (De lehet csak nekem)

Letelt egy időkorlát (30000 ms) a(z) AVP szolgáltatásnak a tranzakcióra adott válaszára való várakozás közben.
Szint: Hiba
Forrás: Service Control Manager

Vannak még kritikus szintek de azok a reset miatt.

Szerinted jelentenek valamit?
Köszönöm szépen

NGZ

(#38339) Core2duo6600 válasza darthimp (#38297) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen megéri az SSD, ég és föld.
Sokkal többet dob a gépen mint egy cpu csere.
Egy core I5 760 -as esetén.

Ha valaki tudja akkor a server liszenszekkel kapcsolatban van egy kérdésem :
A cégnél van server 2003 tartomány 120 felhasználóra.
Ha még egy servert be akarok tenni, akkor milyet kell választani ?
DC, Exchange, ISA van jelenleg, ezek hivatalosak.
De ha egy ujabbat akarok betenni, akkor milyet kell választani, mert kicsit átláthatatlan számomta az MS liszenszelése, és infot sem nagyon találtam róla.
Az új szerver csupán file szerverként funkciónálna, semmi ms szolgáltatás nem futna rajta.

Azt tudom, hogy nyilván server 2008 at, de abból is milyet? a gép elött nem dolgozik senki, mert a server szobában lenne.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#38340) darthimp válasza Neil Watts (#38337) üzenetére


darthimp
csendes tag

A probléma ugyanaz. A megoldást nem értem mert a felhasználó szintű tudásom meghaladja. De tanulok! Szóval firmware frissítést ajánl az értem. Megpróbálom. De mi az az RMA-ing? Az nem a hardver fizikai azonosítója? Mire jó ha megváltoztatom?
Köszönöm

NGZ

(#38341) darthimp válasza Core2duo6600 (#38339) üzenetére


darthimp
csendes tag

Köszönöm. Megkezdem a gyűjtögetést rá. :)

NGZ

(#38342) koshmar


koshmar
őstag

W7-nél a PrintScreen gombbal megörökített képeket hogyan tudom a Paint-be beilleszteni?
Xp-nél még ment...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38343) Воланд válasza Core2duo6600 (#38339) üzenetére


Воланд
titán

[link] vagy [link]
MS licencelést én sem értem mindig, ráadásul sűrűn változik.

(#38342) Tibii91: Paintben ott van a bal felső sarokban, hogy Beillesztés.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38344) sfdrakex válasza koshmar (#38342) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Megnyitod a paintet és beillesztés a menüben, bal felső sarokban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#38345) koshmar


koshmar
őstag

Köszönöm, srácok, sikerült!! :R
Micsoda sikerélmény. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38346) polonic válasza koshmar (#38345) üzenetére


polonic
félisten

Vagy ctrl+v. Ugye ez a beillesztés parancsa. . . :U (ctrl+c pedig a másolás)

(#38347) Barthezz2 válasza darthimp (#38336) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

HD Sentinel-el megnézted már a winyót?
Látom írtad, hogy RAID-ben volt előzőleg. Most te mire állítottad BIOS-ban? Sima IDE mód, vagy AHCI, vagy mi?

Everybody lies.

(#38348) Neil Watts válasza darthimp (#38340) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez ha jollatom Advanced Formatos winyo. Azt a win7-nek problema nelkul kene kezelnie. Csak ez a winyod van bent?

(#38349) koshmar válasza polonic (#38346) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, ezt eddig is tudtam, csak b.szott eszembe jutni. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38350) koshmar


koshmar
őstag

Lenne itt még valami:.

Amikor megérkezett a laptopom a boltba, az eladó felajánlotta, hogy átnézi. (pixel-hiba, ilyenek..). [nem voltam ott személyesen, pont ezért kértem meg.]
És ugye az előretelepített W7 esetén meg kell adni a gép nevét meg ilyeneket.

Amikor megkaptam ugye a gépet, egyből használatba is vettem.
Viszont észrevettem, hogy a C-ben van egy mappa, ami rólam lett elnevezve (gondolom az eladó adta meg, amikor a gépet bekapcsolta).

Viszont az van kiírva hozzá, hogy zárolva van, tehát nem lehet megváltoztatni a mappa nevét, meg egy kis lakat is van ikonjánál.
Ez mitől lehet?
Szeretném megváltoztatni, mert a teljes nevem kicsit gáz mappanévnek, mondjuk átírnám Tibire. De ez az, hogy nem tudom, mert zárolt.
Vagy az a név, amit az első bekapcsolásnál megadnak, az létrehoz egy ilyen zárol mappát? (benne: letöltések, képek ,videók mappa- így volt, amikor először beléptem, nem én adtam meg őket).
Remélem nem mondtam nagy hülyeséget. :B

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.