Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35551) gamer13 válasza Psychonaut (#35525) üzenetére


gamer13
csendes tag

Köszi megoldódott, a gamer profile-ban a fullscreent átírtam "1"- re és így már jó.
Amugy se ALT + ENTER, se F11 -re nem reagált

Kösz :R

(#35552) Atikusz


Atikusz
senior tag

nekem az usb porttal lennének problémáim. nemrég vettem egy hp notit (részletes konfigot lásd adataimnál) és a microsoft usb-s egér állandóan "lecsatlakozik", nem lehet használni, ha bedugom másikba, ott is egy idő után leáll a működése. amikor újra bedugom, akkor vmikor megjavul és egy ideig megint jó lesz, de van, hogy egyáltalán nem reagál rá. lehetséges hogy az egérrel lenne probléma? vagy inkább az usb résznél kellene keresni a hibát?

szerk: a vezeték nélküli egérrel semmi gond nincs, meg a külső HDD-m se csatlakozik le soha.

[ Szerkesztve ]

(#35553) sfdrakex válasza Atikusz (#35552) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban energia beállításoknál nincs bekapcsolva hogy lekapcsolja az usb-t ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35554) Andrew Greg


Andrew Greg
tag

Valaki tud nekem mondani valamit a 32bit és a 64bit közötti különbségein ???

Leginkább játékok beli különbségek érdekelnének...

[ Szerkesztve ]

Andrew Greg

(#35555) sfdrakex válasza Andrew Greg (#35554) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A topicban erről sokszor volt szó használd a keresőt. a 32 bites operációs rendszerek összesen 4 giga ramot kezelnek míg a 64 bitesek tudnak több mint 4 gigát is kezelni. A játékok nem lesznek szebbek tőle, illetve nem tudom mire gondoltál mi lehet a különbség.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35556) Sweet Lou 6 válasza Andrew Greg (#35554) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a ramkezelésben van különbség. A 64 bites 4 GB-nál több ramot tud kezelni, illetve egy folyamatnak tud 2 GB-nál több ramot is adni, míg a 32 bites max 2 GB-ot tud adni egy folyamatnak. Pl. ez utóbbi elég jól jön a ramigényes játékoknak (lásd Crysis).

sweetlou6.wordpress.com

(#35557) ke.tamas


ke.tamas
csendes tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Windows 7( Fire ) van a gépemen,amikor bekapcsolom a gépet(,feláll a rendszer), akkor autómatikusan mindig beadja a Bevezetést.
Tudna nekem esetleg valaki segíteni,hogy hol tudnám kikapcsolni?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
További szép napot mindenkinek!
Üdv.

(#35558) Gabás válasza ke.tamas (#35557) üzenetére


Gabás
addikt

wow, fire, azigen

(#35559) Andrew Greg válasza Sweet Lou 6 (#35556) üzenetére


Andrew Greg
tag

Okéé, köszönöm a segítségeket, igen erre gondoltam, hogy mondjuk valamelyik játéknál lehet-e szó teljesítmény többletről, esetleg gyorsabb-e a rendszer, használtam a google-t de nem egyértelmű, ahogy beszélnek róla...ezért kérdeztem...

Andrew Greg

(#35560) Воланд válasza ke.tamas (#35557) üzenetére


Воланд
titán

Fire? Az meg mi a tököm? Ilyen tákolt sz@r?

Szerk.: Aha, szóval ilyen tákolt izé. Viszont tuti, hogy service pack-ot nem tartalmaz. ;]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35561) sfdrakex válasza ke.tamas (#35557) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bevezetést ki lehet kapcsolni ha elolvasod amit ír.

WTF az a FIRE ??? Gány w7 ed van? Gratula . . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35562) ke.tamas válasza Воланд (#35560) üzenetére


ke.tamas
csendes tag

windows xp - windows sp3
úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel.

(#35563) Sub-ZeRo válasza ke.tamas (#35562) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor torrent oldal és ott tedd fel a kérdésed. ;] :DDD
Fire, besz@, behu... :DDD

Meg milyen windows xp, windows sp3??? Ilyen nincs. Esetleg olyan, hogy windows xp sp3-as szervíz csomaggal. Na olyan van. Wáó :U ...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35564) sfdrakex válasza ke.tamas (#35562) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az SP3 az azt jelenti hogy Service Pack 3, amik hivatalos Microsoft javítások . A windows 7 ből nincs olyan verzió hogy FIRE az valami házi barkács kacat, amit valaki megpiszkált aztán csodálkozol hogy nem úgy működik ahogy kellene neki.

Windows 7 Fire, érdekes hogy a Microsoft a leírást nem a saját oldalán hanem csak egy fórumban tette róla közzé . . .

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35565) Воланд válasza sfdrakex (#35564) üzenetére


Воланд
titán

Biztos valami hiper-szuper-titkos változat ami sokkal jobb, mint a többi verzió, csak titkolják a létezését. ;] Komolyan mondom mindjárt leszedem, aztán feldobom VMware-ra. :DDD
Jesszusom és ráadásul tükörfordításban vannak leírva a specifikációk :Y

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35566) sfdrakex válasza Воланд (#35565) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Leírás alapján nekem is bejövős :D Lehet le is gyalulom azt ami fent van, és felteszem ezt, sokkal jobb, ha valaki belegányolt, legalább majd szidhatom hogy rossz, mert a jelenlegi Microsoft féle túl jó

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35567) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#35564) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ez egy kalap f*** nem ér. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35568) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#35567) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pedig jó ez biztos, csak nem értünk hozzá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35569) janos1988


janos1988
addikt

Van egy vinyo 3 reszre osztva. Elsore lett rakva a Win7, a masodik ures, a harmadik adattarolo. Na most a 2.-ra akarok egy Xp-t rakni. Hogy tudom megoldani, hogy ne csessze el a boot szektort es valaszthato legyen, hogy Win7 vagy Xp toltodjon?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#35570) TRob1 válasza janos1988 (#35569) üzenetére


TRob1
veterán

Én soha nem gondoltam volna hogy valaki képes ilyen fire izéket meg hasonló gányolt x@arokat feltenni, erre mindig "meglepnek". Hogy ez miért jó... utána meg a szívás :W

szerk: nem neked, ment véletlen "félrenyomtam" :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#35571) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#35568) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja biztos. Csak ha valami gyíkja van neki, akkor jön a fejvakarás, hogy az ms milyen sz@rt ad ki, közben meg mindenki ajnározza, hogy milyen jó stb... Hát inkább nem akarok ilyenekhez érteni, kihagynám... :DDD

Windows live mail 2011-ben hogy lehet a leveleket kimenteni, hogy ha netán valami oknál fogva a rendszer kipusztul, akkor csak bemásoljam és ne keljen megvárni, míg letölti újra?
A leveleket megtaláltam, vagyis a mappákat, de kell még esetleg valami konfigos fájl?
Valaki tud ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35572) Psychonaut válasza ke.tamas (#35562) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez barátom, igazi aranyköpés. :D

(#35573) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#35571) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Még nem is néztem, ebben nincs exportálás mint az eddigiekben ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35574) sfdrakex válasza janos1988 (#35569) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jobb lett volna előbb az XP utána a w7, de ha már előbb ment a w7, tedd fel az xp-t is nyugodtan, utána pedig a w7 lemezről tudod helyreállítani a boototvagy easy bcdvel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35575) polonic válasza Sub-ZeRo (#35571) üzenetére


polonic
félisten

Áthelyezd a leveles mappát egy másik partícióra, aztán amikor új rendszernél, miután feltetted a mail-t, akkor megadod neki ezt az útvonalat és ott lesznek a levelek. Még a beállítások is megmaradnak, külön fiókonként, ezeket sem kell beállítani, mindössze az első indításnál a fiókokhoz tartozó jelszavakat beírod és kész.

(#35576) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#35571) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt azt írja hogy lehet exportálni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35577) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#35576) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönöm mindenkinek megvan.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35578) Gülredy


Gülredy
tag

Sziasztok nem tudom jó helyre írom-e de nagyon sürgős segítség kellene!!

A helyzet az, hogy a gépem több ember is használja, és az ő jogaikat korlátozni akartam, olyan szinten, hogy a C meghajtón ne tudjanak semmit se csinálni, a d meghajtón is csak néhány mappához férjenek hozzá.
Nos ez saját figyelmetlenségem végett balul sült el, de nagyon.
A következőket tettem:
Total commanderben a C meghajtón jobb kattintás --- properities -- security --- majd itt az authenticated users-nek letíltottam a mappák listázhatóságát. (csak e mellé raktam pipát a deny rész alatt máshol sehol sem volt semmi pipa)

Ez azt eredményezte, hogy nem látom az adminisztrátori felhasználói jogokkal rendelkező profilom alól a c meghajtót, nem tudok még egy msconfig-ot se semmit sem elérni, mondván "Windows cannot acces the specified device, path, or file. You may not have the appropriate permissions to access the item."

Mivel sem az F8as bootolásnál nem volt safe mode, sem pedig windows alól nem tudtam beállítani ezt, beraktam egy windows cd-t és csináltam egy system restore-t 2 nappal ezelőttről, így bejött az f8as bootolásnál a safe mode, és előhoztam a rejtett adminisztrátori fiókot.
De a probléma továbbra is fent áll. A c meghajtót még az adminisztrátorból sem érem el, mondván az adminisztrátor letiltotta (hova menjek innen feljebb?). Viszont az msconfig már bejön.

Arra kérnék segítséget, hogy hogyan tudnám visszaállítani a jogot, hogy a c meghajtó listázható legyen!
Aki tud segíteni az feltétlenül segítsen nagyon fontos lenne, és sürgős is!!

Előre is köszönöm szépen!

(#35579) Sub-ZeRo válasza Gülredy (#35578) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért nem csináltál több felhasználót? Vagy csináltál és így tiltottad le?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35580) Gülredy válasza Sub-ZeRo (#35579) üzenetére


Gülredy
tag

csináltam egy másik felhasználót először, aminek azt adtam névnek hogy Vendég, és azon akartam letiltani a c meghajtó megtekinthetőségét, de nem volt benne a listában, így gondoltam az authenticated users (vagy valami ilyesmi) az lehet, és annál megpróbáltam leállítani a c meghajtó megtekinthetőségét, pontosabban csak egy pipát raktam a "List Folder Contents" mellé a deny oszlot alatt.

(#35581) Sub-ZeRo válasza Gülredy (#35580) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az nem lett volna elég, hogy korlátozod, hogy ne telepítsen, meg ehhez hasonlók?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35582) Gülredy válasza Sub-ZeRo (#35581) üzenetére


Gülredy
tag

Nem mert aki hozzáfér a géphez az idegen személy lett volna, és nem akartam volna, hogy nyúlkáljon a gépben, a dokumentumok között, meg akár törölhessen is (kibaszásból) akár a programfiles-ból akár a windows mappából.
A másik meghajtón is lett volna pár fénykép amihez nem akartam volna hogy hozzáférhessen.

Tudsz valami megoldást mondani?

(#35583) Sub-ZeRo válasza Gülredy (#35582) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham.

Hát nem nagyon tudok mást. Esetleg win7 lemez be, majd nyomsz egy javítást, hátha megoldódik a probléma.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35584) bladd


bladd
tag

Sziasztok!
Végig olvastam ezt a topicokot is, de nem találtam megoldást a problémámra. Kérlek segítsetek.
A configom: Asus P5B sima, E8400 alapon, GTX460 768MB, és most lett hozzátéve

2X2 GB Geil EVOONe dual kit. CL5-5-5-15 800 MHZ ramok.

A Win7 64 bit.es változat volt fent eddig is a 2X1 GB-os kingmaxokkal. Nem is volt velük semmi gond.
A probléma a 2X2 ram berakása után jelentkezett. A topicban olvasottak szerint átállítottam Memory remappot enable-re.Ezután már látta a rendszer BIOS a 4 GB ramot, mert addig csak 3 GB volt.
ÉS itt jelentkezett a PROBLÉMA: a Win7 64bit bootolásnál a bejelentkező képernyőjén megállt és innen sehová nem megy .Ezt mindannyiszor megcsinálja. Semmi kékhalál, csak megáll a vinyó és nem tölti az operációs rendszert tovább.
Visszaállítva a memory remapp-ot disable. Ekkor a gép a BIOSban csak 3 GB-ot lát, viszont bebootol a Win7 64bit, de a 4 GB-ból csak 3 GB-ot használ.
VALAKI KÉREM SEGÍTSEN!

(#35585) sfdrakex válasza bladd (#35584) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memória időzitéseket tedd alapra, az fsbjüket is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35586) Sub-ZeRo válasza bladd (#35584) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindkét ram működik? Memtestet tolhatnál rá.
Vagy kompatibilis a lapoddal a ramok? Mert az is lehet a hunyó, hogy nem és nem tetszik neki. Vagy még, esetleg húzva vannak? Ha igen, akkor default értéket állíts be.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35587) bladd válasza Sub-ZeRo (#35586) üzenetére


bladd
tag

Mindkettő működik mert egyenként is leteszteltem. A memteset lefutott és minden defaulton megy. Nem húzom, nem is igazán akarom. Elég lenne ez alapon is csak menne.

(#35588) sfdrakex válasza bladd (#35587) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mondom nyomj egy bios defaultot. Hátha valami az előző ramok miatt azokra van beállítva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35589) Sub-ZeRo válasza bladd (#35587) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor bios-t tedd alapra és úgy próbáld meg, hátha úgy megy.
Megelőztek :B .

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35590) bladd válasza Sub-ZeRo (#35589) üzenetére


bladd
tag

ezen már túl vagyok. azzal kellett kezdenem ,hogy CMOS clear, mert az előzőekkel el sem indult az alaplap

(#35591) sfdrakex válasza bladd (#35590) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akor nézd át a bios tuti lesz még valami memoriákkal kapcsolatos dolog ami nem jól van beállítva, az összes menüt nézd át.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35592) bobsys válasza Gülredy (#35578) üzenetére


bobsys
addikt

belepsz rendszergazdakent majd kiveszed a pipat a az authenticated usernel a deny reszektol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#35593) sfdrakex válasza bobsys (#35592) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mai hszeket olvastad? Aláírásomban a legjobb :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35594) Belba


Belba
őstag

Sziasztok!

S.O.S. segítségre lenne szükségem hozzáértő szakemberektől!!!

A fiam számítógépe becsődölt : bekapcsolás után egy fekete képernyő jön be, se té, se tova, innentől kezdve semmire nem reagál a gép... :O :W
(Egészen pontosan : megjelenik a win7 töltődése animált logó, de ezután az Asztal már nem jelenik meg, csak egy fekete képernyő.)

Hiába próbáltam telepítőlemezt betenni, és csökkentett móddal indulni : SEMMI!...
Lemezzel normál módban indítani : SEMMI!...

ctrl + alt + del : SEMMI!!!...

Jó lett volna a "Rendszer-visszaállítás"-t elérni, de jelen pillanatban esélyem sincs, semmit nem tudok csinálni a gépen...

Már ott tartok, hogy újratelepíteném a Windowst, DE HOGYAN?!... :U

Amúgy a gépet augusztusban vettük, jogtiszta Win7 (64 bit) op.rendszer van rajta...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#35595) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok a problémám a következö.
Alaplap MSI K7N4 ultra 2x512RAM Nvidia 7600GT
Ma vettem egy ide Sata átalakitót és a HDD-t átraktam a SATA portra .Ezek után kezdödtek a bajok.
A Windows Vista és a Windows 7 is elkezd települni az elsö ujrainditásig utánna ez a képernyö fogad:

Windows falled to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix problem:

1. insert your windows installation disc and restart your computer.
2. chose your language settings, and then click "next"
3. click "repair your computer."

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: /windows/system32/winload.exe

status: 0xc0000221

Info: The file is possibly corrupt. Its header checksum does not mutch the cumputed checksum.

Probáltam ujratelepiteni leformáztam a HDD-t töbször is de semmi.
Kérlek segitsetek megyek melozni külföldre és a feleségem gép nélkül marad.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#35596) sfdrakex válasza Belba (#35594) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szedd szét memóriák ki, csak 1 modul vissza egyszerre próba úgy, esetleg videokártya is ki vesz vissza rak, összes csatlakozó átnéz. biost resetelni nem e belepiszkált valaki.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35597) sfdrakex válasza akoska23 (#35595) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáltad azt csinálni amit ír, újra telepítés helyett?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35598) adam432


adam432
tag

Helló, azt szeretném kérdezni, hogy jár-e valami hátránnyal a win7 müködésére nézve, ha nem eredeti az op. rendszer? :D bocsi az idióta kérdésért :W
búék!

„Si vis pacem, para bellum.”

(#35599) sfdrakex válasza adam432 (#35598) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem, de ezt itt ne feszegesd. Illetve abban az esetben nem. ha nem valami mókolt verzió, hanem rendes Microsoft által készített verzió másolata.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35600) adam432 válasza sfdrakex (#35599) üzenetére


adam432
tag

erre gondoltam, nem akartam semmi rosszat feszegetni :DD köszi

„Si vis pacem, para bellum.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.