Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18101) Morden24 válasza Laccoss (#18099) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem mondtam, hogy lényeges, de ha pl. csupa SATA cuccod van, és az AHCI módnak nincsen hátránya, max. előnye, akkor miért ne? Rádásul ahogyan Fire/SOUL/CD is mondja, ott van a hotswap is.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#18102) Morden24


Morden24
nagyúr

Rossz előjel a jövő warezosainak!

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#18103) g.gergo válasza Morden24 (#18102) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nagyon úgysem fognak bekeményíteni, mert akkor felhasználókat fognak veszteni. Viszont ha nagyon lazára veszik a gyeplőt, akkor meg még több mindeki lewarezolja. Az üzletpolitikájuk szerint meg akkor inkább egy nem jogtiszta windows, mint egy linux vagy bármi más. A lényeg az érzékeny egyensúly megtartása, vegyék is a szofver-t, de aki nem veszi meg, és más megoldást keres a windows hazsnálatához, azt se riassza vissza a "feltörhetetlenség".

Okos emberek vannak ott, ha nagyon akarnák, megcsinálnák úgy, h nem törik meg (ésszerű időn belül).

[ Szerkesztve ]

(#18104) manó17 válasza Fire/SOUL/CD (#18097) üzenetére


manó17
csendes tag

Köszi segítséget, akkor valószínű csak win 7 lesz rajta.

(#18105) manó17 válasza Fire/SOUL/CD (#18095) üzenetére


manó17
csendes tag

Sata mode: AHCI > IDE

Át lehet állítani.

(#18106) Morden24 válasza g.gergo (#18103) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nagyon úgysem fognak bekeményíteni, mert akkor felhasználókat fognak veszteni.

Könnyen lehet, hogy lassan elkezdi nem annyira érdekelni ez a dolog őket. Az OEM részesedés már rég megelőzte a fontos piacokon az alkatrészekből történő gépvásárlást, az állami szerződések stabilak, (lényeges) céges környezetben pedig marginális a warez.

Amúgy meg nyilván mindig adott lesz a dolog, de egy-két ügyes szervezéssel csökkenthetnék a warez casual mivoltát, így komoly visszaszorítás lenne elérhető - és amúgy főként magánfelhasználók terén a Linuxnak általában sokkal egyszerűbb akadályok szabnak gátat, nevezetesen a propagáció szinte teljes hiánya; ha pedig valamiről nem tudok, akkor még akkor sem fogom alternatívaként kezelni, ha egyébként fizetni kell. A bármi más meg kimerül az OSX-ben, amit a hardverkapcsolt mivolta miatt pont nem az a réteg fog megvásárolni, aki csóró vagy skót egy Windows megvásárlásához :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#18107) manó17 válasza Fire/SOUL/CD (#18100) üzenetére


manó17
csendes tag

Azt meg tudom csinálni hogy ami most a gépen vannak cuccok. D:/ meghajtón. azokat megmaradjanak hogy ha win 7-et rakok fel?

vagy csak akkor a c-t patricionállom?

(#18108) Fire/SOUL/CD válasza manó17 (#18107) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor mielőtt nekiállnál

Ha jól értem, akkor jelenleg C és D partíciód van, a C-re XP van telepítve, D-n meg gondolom az adatok? Mekkora jelenleg az a C partíció?
Ez utóbbi azért fontos mert hivatalosan a x86-os W7-nek 16Giga, míg x64-nek 20Giga van előírva, szóval egy 10G-s C partícióval nem érdemes nekiindulni.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18109) manó17 válasza Fire/SOUL/CD (#18108) üzenetére


manó17
csendes tag

Win 7 ult. X86 -om van

Most az xp n úgy van hogy

C: 195GB
D: 102GB

[ Szerkesztve ]

(#18110) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Ott kezdődött, hogy a pár hetes Windows 7 egyszer egy bekapcsolás után látszólag a semmitől kékhalállal újraindult és innen kezdve ahogy feláll a rendszer meghal.
Nem volt jobb ötlet elkezdtem újrarakni, megformáztam, de telepítés közben is kékhalál, ilyeneket kapok, hogy: BAD_POOL_HEADER, DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Én még arra gondoltam, hogy talán a vinyóval lett valamii ( nem rég vettem, bár azt mondják a hitachi-k nem romlanak el túl sűrűn).
Nagyon hálás lennék, ha tudna valaki segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#18111) Morden24 válasza Blackhole13 (#18110) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha van tuning a gépen, akkor vedd vissza alapra, de ha ez nem nyer, akkor valszeg hardver hiba lesz.

Ha nem oldódik meg az esetleges tuning kilövésével, akkor húzz le mindent az alaplapról, ami nem szükséges a működéshez/telepítéshez (pl. többi vinyó, többi ODD, hangkártya, hálózati kártya stb.), és nézd meg úgy összejön-e.
El lehet játszani a memóriamodulokkal is, azaz ha több darab van, akkor megnézni, hogy külön-külön produkál-e gondot a masina.

Sectumsempra - For Enemies

(#18112) manó17 válasza Fire/SOUL/CD (#18108) üzenetére


manó17
csendes tag

Illetve most van egy olyan gondom hogy ha bedugom az usb be a nyomtatot és bekapcsolom akkor kék halál és újra indul a gép, majd betölt és ismét, egész amíg ki nem húzom.

(#18113) Blackhole13 válasza Morden24 (#18111) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszi a memória jó ötlet, egyedül azt nem próbáltam eddig.

(#18114) papa1


papa1
tag

Hali.
A problémám továbbra is adott.Asrock 4core dual lap,celeron D proci,1 Gb ddr1 memória,Ati 9600 pro AGP-s VGA,WD-Hdd.LG-Ide dvd író.
Nem az alaplapi hangkártyát használom,mert win7 telepítés után az Istennek sem lett rajta hang.Beletettem egy geniust,de a biosban az előzőt nem tiltottam le.
Szóval a gond:Hirtelen fagyás.Az eseménynaplóban:Kritikus hibaként:Kernel power 41 hiba szerepel.A gugliban nem találtam érdemi megoldást.A biosban csak a boot sorrendet állítottam át+hogy az elsődleges graf az AGP legyen.Ja és hogy azt 8x-an kezelje.Memória tesztelve.(jó)
Minden segítséget köszönök. :R

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#18115) Lauda válasza Lenry (#18063) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, koszi, amugy 1 evig lehet vele babralni elvileg [link]. :R :K

[ Szerkesztve ]

(#18116) vviktor1 válasza Morden24 (#18102) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Hehe.. téged a M$ fizet...

Ne dudálj, küzdj !

(#18117) Fire/SOUL/CD válasza manó17 (#18112) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ki volt az az Ollókezű Edvárd, aki így szabdalta fel azt a vinyót? (ne válaszolj) :DDD
Az lenne a legjobb, ha lenne lehetőséged a fontos adatokat elmenteni, mert azért 195G-s rendszerpartíció az durva...A W7 telepítővel(nem baj ha létre fog jönni egy 100Megás rész is) újra kellene particionálni pl 50/250G arányba, így az 50G-n biztos minden progi/driver stb elfér, meg marad bőven hely is, a 250-es részen meg simán elférnek az adatok...

Az hogy most a nyomtatód nem megy, az tárgytalan, ha W7 kerül fel, akkor úgyis drivert kell telepíteni hozzá. Apropó, ha használsz még egyéb "kütyüket" is a laposhoz, akkor először megint csak utána kell nézni, hogy minden eszköznek legyen drivere W7 alá, pl ennek a nyomtatónak is, nehogy a végén különböző (esetleg régebbi) perifériák ne legyenek használhatóak driver hiány miatt!!!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18118) Morden24 válasza papa1 (#18114) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kezdésként tiltsd le az alaplapit, ha nem azt használod.

Sectumsempra - For Enemies

(#18119) Morden24 válasza vviktor1 (#18116) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jó is lenne, ha azért kapnék pénzt, hogy mások által megírt híreket postolok...

Sectumsempra - For Enemies

(#18120) manó17 válasza Fire/SOUL/CD (#18117) üzenetére


manó17
csendes tag

Mivel sok progit rakok fel és játékot, így kell sok hely a c-re

az előző gépem csak 80Gb os volt és az 40/40-re volt és nagyon kevés volt. pedig ott még játék sem volt.

(#18121) Fire/SOUL/CD válasza manó17 (#18120) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudom, hogy telepítettél-e már W7-et, vagy más OS-t, szóval ha az alábbi leírásból valami nem érthető, akkor inkább kérj meg egy ismerőst jó?

Ezek szerint utánajártál, hogy minden perifériához van/lesz W7 alá driver...

1. Itt egy bemutató a telepítésről nézd át alaposan [link]
Ez is egy fontos lépés [Magyarban ez az Egyéni(haladó) lehetőség választása]

2. BIOS-ban SATA módot AHCI-ra állítani, mentés
3. W7 telepítő lemezről bebootolsz, eljutsz ahhoz a képernyőhöz, ahol kell látnod a partíciókat
4. Itt először jelöld ki azt a partíciót, ahova a W7 települjön(nyilván a jelenlegi XP helyére, ami korábbi leírásodból 195G-s partíción van remélhetőleg), majd a partíció lista alatt találsz egy "formázás" lehetőséget, élj vele

A többi már megy magától, ebben van különbség a fenti bemutató, meg a Te telepítésed közt.

Fontos! Csak saját felelősségre állj neki, mert sajnos nem lehetek/lehetünk ott a telepítésnél és ha valamit benézel/elnézel, akkor csak magadat okolhatod érte, ha utána megy minden a levesbe!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18122) manó17 válasza Fire/SOUL/CD (#18121) üzenetére


manó17
csendes tag

Xp telepítette már párszor, csak nem lehet annyira más.

köszi. :R

(#18123) Fire/SOUL/CD válasza manó17 (#18122) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha nem jelentkezel egy pár napig, akkor úgy is tudni fogjuk, hogy mégiscsak más volt egy kicsit a W7 telepítése... ;] Majd írj, ha "túlélte" a masina(meg Te is) a telepítést. :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18124) manó17 válasza Fire/SOUL/CD (#18123) üzenetére


manó17
csendes tag

Rendben :) este elkezdem :)

(#18125) Sub-ZeRo válasza netboy (#18074) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem a verzió szám a lényeges, (bár ha az, akkor a keresőbe írd be hogy WINVER és 7600-nak kell lennie). Arra gondoltam, hogy mókolt a win, vagy sima érintetlen.
Meg arra, hogy ultimate, vagy talán a profra tudod feltenni a magyar neylevet. A többire cska okossággal. Itt egy link, hogy hogy kell. Persze ha ultimate a win. Ez

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18126) RpPRO


RpPRO
őstag

Van lehetoseg arra, h ha tobb intezot nyitok meg, akkor azok NE legyenek osszeragadva?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#18127) Morden24 válasza RpPRO (#18126) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogyhogy összeragadva? Úgy érted, hogy összevonva a tálcán? Persze, van: tálcán jobbklikk -> properties és itt a taskbar buttons legördülő menüjében rajd át never combine-ra.

Sectumsempra - For Enemies

(#18128) Daffni2


Daffni2
addikt

Lazítsatok egy kicsit.
Mi köze van a húsvéti tojáshoz a nyuszinak?
Illetve,hogyan készül a húsvéti tojás?
Nézzétek meg

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#18129) Sub-ZeRo válasza Daffni2 (#18128) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönjük.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18130) Daffni2 válasza Sub-ZeRo (#18129) üzenetére


Daffni2
addikt

Szívesen, én még most is csapkodom a térdem, úgy röhögök.

"Aki ad,az nyer"

(#18131) Zsu_


Zsu_
senior tag

Sziasztok,

Toshiba laptopom van és szeretném rá telepíteni a win7-et.
A win7 Advisor azt mondja, hogy a gép alkalmas rá.

A telepítőt elindítom, de nem érzékeli a winyót. 120 gigás toshiba sata winchester van a gépben. Drivert vár... de vajon milyen drivert kéne adnom neki?

Tud valaki segíteni?
Köszi!

(#18132) Gorneck válasza Zsu_ (#18131) üzenetére


Gorneck
titán

AHCI?

Gorneck#1239

(#18133) Sub-ZeRo válasza Zsu_ (#18131) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Neten keresel a laptophoz AHCI drivert, és menni fog vele. Egy pendrive-ra felmásolod, majd a telepítőnél, meg adod neki, hogy honnan keressen hozzá drivert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18134) Zsu_ válasza Sub-ZeRo (#18133) üzenetére


Zsu_
senior tag

megpróbálom köszi!

(#18135) Sub-ZeRo válasza Zsu_ (#18134) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18136) manó17


manó17
csendes tag

Nekem a lényeg az hogyha felrakom a win 7-et. akkor ami a D. meghajtón vannak azok nekem megmaradnak?

(#18137) Core2duo6600 válasza atesss (#13247) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha még nem oldodottt meg, akkor érdemes megpróbálni a hp unerverzál driverét.
Vagy akár a xerox global print driverét (PCL5, PC/, PS) , mind a 3 módhoz van x64 es is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18138) gamerman


gamerman
csendes tag

Sziasztok?

Lehet hogy hülyeséget kérdezek ,de a Windows 7 kompatibilis dx10-el? :F

(#18139) Zsu_ válasza Sub-ZeRo (#18135) üzenetére


Zsu_
senior tag

Toshiba Satellite Pro U200 laptopom van, de nem találok hozzá ilyen drivert.
Hol keressem?

(#18140) Gorneck válasza Zsu_ (#18139) üzenetére


Gorneck
titán

Meg kéne nézni milyen vezérlő van rajta...jmicron, intel vagy mi...

Gorneck#1239

(#18141) Fire/SOUL/CD válasza Zsu_ (#18139) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Átállítottad a BIOS-ban a SATA üzemmódót AHCI-ra, aztán újra elindítottad a telepítést, és megint nem látszik a HDD? Csak ha így sem látszik, akkor kell AHCI driver-t keresni, Intel 945GM chipsetes-ek ezek a kütyük, úgyhogy valamelyik Intel AHCI driver kellhet majd, de ahhoz jó lenne tudni, hogy milyen W7-et szeretnél telepíteni(x86 vagy x64)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18142) Zsu_ válasza Fire/SOUL/CD (#18141) üzenetére


Zsu_
senior tag

Szia,
Nincs ilyen állítási lehetőségem a biosban. :-(

[ Szerkesztve ]

(#18143) Gorneck válasza Zsu_ (#18142) üzenetére


Gorneck
titán

Cpuz-zal nézd már meg pls milyen vezérlője van a lapodnak?! ICH7 vagy mi?

Gorneck#1239

(#18144) nor3ik4


nor3ik4
csendes tag

üdv!

bocsi elöre is a kérdésemért ( :D ) de
leszedtem a win 7et és kiírtam.
az a gondom,hogy rendszerindításkor nem bootol be a dvd-ről sehogy sem.
ha fut az xp és onnan indítom a telepítést akkor persze elindul,de meg kéne piszkálnom a particiokat is, amit csak ott lehet ugye.
gondolom egyszerű a megoldás, de elmondanátok? :B
kösziköszi

قروب ياهلا - حتى الشياول ما سلمت من اللعب

(#18145) Zsu_ válasza Gorneck (#18143) üzenetére


Zsu_
senior tag

Intel 945 GM
82801 GHM - ICH7 M/U

x86-os win7-et szeretném telepíteni

[ Szerkesztve ]

(#18146) Gorneck válasza Zsu_ (#18145) üzenetére


Gorneck
titán

Innen le tudod szedni...oszt egy USBről megeteted vele...remélhetőleg ez a problémád...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#18147) Zsu_ válasza Gorneck (#18146) üzenetére


Zsu_
senior tag

Köszi, próbálkozom.

(#18148) Zsu_ válasza Gorneck (#18146) üzenetére


Zsu_
senior tag

Amit letöltöttem az egy exe file... nem szereti a win7 telepítő, nem eszi meg

(#18149) Gorneck válasza Zsu_ (#18148) üzenetére


Gorneck
titán

Ez? Persze csomagold ki...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#18150) Zsu_ válasza Gorneck (#18149) üzenetére


Zsu_
senior tag

Kicsomagoltam, de ez sem tetszik neki... azt írja nem talál megfelelő illesztőprogramot

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.