Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10601) hackeeeee válasza polonic (#10600) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jóvanna. :D

Nha majd kipróbálom, köffencs. :R

Véleményem szubjektív...

(#10602) polonic válasza hackeeeee (#10601) üzenetére


polonic
félisten

Na bevallom, hogy én sem ismertem 3 napja. Egy kollega linkelte be pont ide valamelyik nap. :DDD

(#10603) Morden24 válasza polonic (#10602) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szégyelld magad ;]

Sectumsempra - For Enemies

(#10604) polonic válasza Morden24 (#10603) üzenetére


polonic
félisten

:B :U

(#10605) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Újra nekifutottam - 1 hét szívás után - a Win7 telepítésnek. Most, hogy ne érje szó a ház elejét hivatalos, eredeti egyetemi MSDNA-ról származó Professional x64-es Windows 7-et töltöttem le .iso-ban. A notimban a DVD író nem szeret működni, így mindent pendrive-ról telepítek. Azonban ezen leírás alapján a másolás elszáll hibával. Ezek után megpróbáltam simán HDD-re kimásolni a képfájl tartalmát - miután Daemon Tool-sba volt mountolva - de ott a mappákba nem hozott létre fájlokat mivel írásvédett a forrás.

Erre varjatok gombot ha tudtok. Megjegyzem warez iso-val természetesen ez a probléma nem jelentkezett.

u.i.: Most másolom pendrive-ra és írom ki DVD-re.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10606) hackeeeee válasza sanzi89 (#10605) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem netbook-ra nem sokerült sehogy pendrive-ról feltenni. Win7 USB tool-al próbáld meg esetleg megcsinálni, hátha sikerül...

Véleményem szubjektív...

(#10607) sanzi89 válasza sanzi89 (#10605) üzenetére


sanzi89
addikt

A Nero 6 ilyen üzenetet dob vissza:

Kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye.

@hackeeeee
Én már telepítettem nem egyszer, nem kétszer Win 7-et pendriveról. Szóval biztosan lehet! A kérdés igazi lényege pedig összességében nem is ez, mert gépre se engedi felmásolni. Nem a pendrive-os megoldással van a gond!

u.i.: Most elkezdtem tölteni megint, hátha a letöltés közben lett valami elcseszve. :F

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10608) sfdrakex válasza sanzi89 (#10605) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így próbáld pendrivera tenni. Egyébként pendrivera az isot másolod és viszed így máshova hogy kiird dvd re ugye? Mert a fájlokat nem jó ha kimásolod és adat lemeznek irod ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10609) hackeeeee válasza sanzi89 (#10607) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ácsi, nem azt mondtam, hogy nem lehet.... Hanem hogy nekem netbook-ra sehogy sem ment fel pendrive-ról, bármit csináltam vele. USB-s meghajtóval pöccre ment.

Viszont itt más is írta, hogy az sem mindegy, hogy milyen pendrive-ról próbálkozunk.

Viszont, Képfile-ból próbálod kiírni? vagy a kicsomagoltat akarod kiírni, vagy az iso-t akarod kiírni a lemezre? Mert ha a kicsomagoltat akarod kiírni, vagy az iso-t akarod ráírni a lemezre, akkor vsz. el is felejtheted, mert nem fog bootolni róla...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10610) sfdrakex válasza sanzi89 (#10607) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Talán a nero 6 nem ismeri már az ujabb iso-t, vagy ird ujabb neroval, vagy ne neroval hanem pl ashampoo free burnerével ird ki.

(#10609) hackeeeee

igaz nem pár mp hanem 33mp az eltérés, de te hosszabban irtad le ugyanazt :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10611) hackeeeee válasza sfdrakex (#10610) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jóvanna...:DDD

Véleményem szubjektív...

(#10612) sfdrakex válasza hackeeeee (#10611) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja csak mással is jártam már igy, Firevel nyomtuk asszem egyszer de ott tényleg csak pár mpkre voltunk egymástól :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10613) Flex Wheeler


Flex Wheeler
tag

Szevasztok, létezik olyan verziója a Win 7-nek amit egyszer megveszek és több gépre fel tudok rakni(amiket aztán tovább adnék)?

(#10614) sanzi89 válasza sfdrakex (#10608) üzenetére


sanzi89
addikt

Gyerekek, olvassatok is ne csak írjatok! :(

Leírtam, hogy a fenti leírás alapján csinálom. Ott minden megtalálható. De a lényeget így is leírtam, hogy ne kelljen linken keresgélni.

1. "...töltöttem le .iso-ban."
2. "Azonban ezen leírás alapján..." (amiben látszódik, hogy a másolás az alábbi parancs parancssorban: xcopy h:\*.* /s /e /f g:\ . A képernyőmentésen látszik, hogy be van mountolva. Elszáll hibával - előtte egy hete warez Win7 iso-val ugyan ez a leírás tökéletesen működött.
3. "Ezek után megpróbáltam simán HDD-re kimásolni a képfájl tartalmát - miután Daemon Tool-sba volt mountolva..."

@sfdrakex
Működnie kell ezen módszer szerint is. A kérdésed második felére azt hiszem már válaszoltam, de a lényeget kiemeltem fentebb is, hogy ne legyen megterhelő. A Nero-sat remélem te sem gondoltad komolyan. :)

@hackeeeee
Mint már ezt is leírtam, már sikerült sokszor ez a módszer! Ezzel a pendrive-val, ezzel a géppel, stb.
Természetesen nem csomagolom ki az iso-t, és nem az iso-t lököm rá, mint adatfájl, hanem Elmentett CD/DVD kép, iso betallóz, szépen, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

Amúgy kész az írás, és vissamásolásnál olvashatatlan a fél DVD. Kérdéseket megelőzve előtte ugyan ezzel az íróval kiírtam ugyan erre a lemezre mást. Persze az is lehet, hogy pont ezaz 1 írás romlott el, de a fentiek után nem tartom valószínűnek. Most töltöm le újra MSDNAA-ról, jön kemény 12kb/sec-cel. Szerintem a letöltés közben lett valami gubanc.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10615) hackeeeee válasza sanzi89 (#10614) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem vágom, próbáld ki IMG-burn-el, vagy a lentebb írt progival kiírni, ne ilyen őslelet néróval, próba szerencse...

Vagy, lehet le kell tölteni újra az MSNDAA szerverről az ISO-t...

Véleményem szubjektív...

(#10616) Pubszon


Pubszon
veterán

Hi.
A virtualbox telepítésénél miért fogad ez a hiba? Mit tegyek ellene?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10617) sanzi89 válasza hackeeeee (#10615) üzenetére


sanzi89
addikt

Nincs ezzel a Neroval semmi baj! Nem értem, hogy miért fordul meg egyáltalán ilyen a fejetekben. :(

Kipróbáltam a fenti "hivatalos" programot, ami ezzel fogad:

Rossz az iso, kb 99%. Se a Neroval, se a pendrive-val nincs semmi probléma!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10618) Picturemaker válasza Fire/SOUL/CD (#10551) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Basszus, pedig jól néz ki! :C

Stabil nálad? Nem lassítja le a dolgokat?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#10619) hackeeeee válasza sanzi89 (#10617) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor sajna le kell tölteni újra. Nekem ez volt a 32bites iso-mmal, pedig használtam is, de ugyan ezt írta rá....

Véleményem szubjektív...

(#10620) Fire/SOUL/CD válasza Picturemaker (#10618) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tapasztaltam lassulást, fagyást sem, igaz nem volt sokáig fent, csak azért tettem fel, hogy megmutassam, hogy valóban képes arra, amit Te elképzeltél. Ha leszeded, 2 dolgot kell letölteni, a WindowsBlinds-et és a Skin Studio-t(legújabbat)
W7 x64 ultimate, AMD x2 5600+ és most épp 4G ram mellett próbáltam. Azon a képen egy beépített skin van, csak úgy hirtelen ráhúztam. Az a lényeg, hogy az utolsó gombig Te magad szerkesztheted az objektumokat, azoknak színt, texturát, átmenetet stb stb, így teljesen egyedi skint készíthetsz ha van egy kis grafikai érzéked.
(Bár a "nevedből"(Picturemaker) adódóan azt hiszem ez nem jelent gondot. :DDD)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10621) Picturemaker válasza Fire/SOUL/CD (#10620) üzenetére


Picturemaker
őstag

Köszönöm.

Kíváncsiságból meg fogom nézni.
A régiekkel főleg a fagyások miatt volt probléma, a lassúság egy dolog. Bár lehet ha nem "fagyós" fajta, akkor nem is lassú.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#10622) sanzi89 válasza hackeeeee (#10619) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy óra alatt 8%-nál tart. :Y

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10623) sfdrakex válasza sanzi89 (#10617) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor ott tényleg tuti iso gond lesz, egyébként meg miért lenne hülyeség hoyg a régi nero 6 esetleg nem kezel jól egy új isot ? Simán előfordulhat szerintem egy régi program nem ismer egy ujabban kodolt fájlt. Azt meg értem hoygan csináltad, de ettől még lehet hogy ha ugy nem megy pendrivere usb toolal amit linkeltem meg menne, bár jelen esetben elég nagy az esély hogy az iso a gáz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10624) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Tapasztalt valaki olyant,hogy gondol egyet a gép és egyszer csak alvó állapotba kerül?
Meglestem az eseménynaplót,hogy mi okozta. Íme egy kép:

Ezzel csak az a bibi, hogy az energiagazdálkodási résznél az "alvó állapotba lépés idejének módosítása" fülön nincs engedélyezve a dolog.

(#10625) sfdrakex válasza petrusz82 (#10624) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs fent valami buhera program ami esetleg teheti alvóba?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10626) pincehely


pincehely
addikt

Mitől lehet, hogy a Win 7 nem jött vissza alvó állapotból?
Billenytű lenyomásra a gép elindult ahogy kell, de már a windows nem indult.
reset után nagy nehezen elindult, de szenvedés volt, mire végre felállt a rendszer.
Ilyet még sosem csinált.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#10627) hackeeeee válasza petrusz82 (#10624) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Energiagazdálkodásban át lehet állítani. Ott benne van, hogy x perc után elküldi aludni a gépet.

szerk.: Látom nincs engedélyzetve, csináld meg azt, hogy adj meg neki időt, alkalmazd le, és utána újra kapcsold ki, hátha...

@sanzi89: Türelem image-et terem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#10628) sanzi89 válasza hackeeeee (#10627) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez nekem ma egyszerűen nem akar összejönni. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10629) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Szeretnék backupot csinálni egy külső vinyóra,de csak a rendszerről.A Win7 saját megoldása meg az egész adatmennyiséget akarja velem másoltatni,fel sem ajánlja a választás lehetőségét.XP alatt tudtam variálni,hogy mit szeretnék menteni.
Itt mi a megoldás?
Kösz

(#10630) hackeeeee válasza sanzi89 (#10628) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eh. :\

Hát sztem hanyagold mára, majd holnap próbáld meg, hátha...

Véleményem szubjektív...

(#10631) petrusz82 válasza sfdrakex (#10625) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Egyedül egy progi van fennt,ami alvóra szokta tenni a gépet.Ez pedig a tv-tuner kártya. Ma pedig itthon voltam,és a felvétel végeztével nem engedélyeztem,hogy alvóba tegye a gépet.Ennek egyébként ha nem vagyok gépnél ma,akkor pontban 21:30-kor kell bekövetkeznie.Most pedig 21:40-kor lépett alvóba.Elvileg ehhez a programhoz nem lehet köze.

Más: használok egy TL-WN321g típusó usb wifi vevőt. A TP-Link honlapján szerepel win7 driver hozzá,de nem működik vele.Sem pedig a vista driverrel. Kénytelen voltam egy xp-s drivert megetetni vele.Na azzal meg megy.Valakinek volt esetleg hasonló gondja?

[ Szerkesztve ]

(#10632) pincehely


pincehely
addikt

Írtam az alvó állapotos problémáról.
benéztem a teljesítmény eszközök...blablabla, és ott ezt a jelentést találtam:

Lehet, hogy a legújabb ATI driver a gond?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#10633) polonic válasza pincehely (#10632) üzenetére


polonic
félisten

Elképzelhető, mert rögtön jött is ki hozzá egy hotfix. Az fel van téve?

(#10634) pincehely válasza polonic (#10633) üzenetére


pincehely
addikt

Nincsen!
Hol elérhető?
A 10.1-es driver hotfixére gondolsz?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#10635) pincehely válasza polonic (#10633) üzenetére


pincehely
addikt

Nah igazad volt, létezik, fel is tettem.
remélem orvosolja a problémát!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#10636) killipoly válasza Morden24 (#10413) üzenetére


killipoly
aktív tag

Akkor mit tudsz javasolni ezen a torretentes szemeten kivul?
A srac valaszabol itelve(Eme oprendszer fő lényege, hogy nem kell sem aktiválni, sem serial, ha a géped benne van a fennt említett listában...így működik az windows update, meg minden.) elvileg eredeti a win.En is furcsanak talaltam,mert senki sem osztogat ingyen win 7et,de ha azt nezzuk hogy a jelenleg piacon levo ugyanolyan modell mint ami nekem van mar
win 7el jon,ugy mar nyer ertelmet a dolog,tehat vehetjuk ugymond egy ingyenes update-nek a Dell reszerol.
Eredeti win7 64bitet amugy most mennyiert lehet legolcsobban beszerezni,nyilvan erre celoztal a torrentes szemet helyett.
:R

(#10637) Morden24 válasza killipoly (#10636) üzenetére


Morden24
nagyúr

vehetjuk ugymond egy ingyenes update-nek a Dell reszerol.

Biztos, hogy nem. Ha az lenne, akkor letölthetnéd a Dell honlapjáról.
Az, hogy neked nem kell aktiválni vagy seriál-t beírni, csak annyit tesz, hogy előre aktivált rendszerről van szó.

Eredeti win7 64bitet amugy most mennyiert lehet legolcsobban beszerezni

Egy Home Premiumot 27K körül lehet itthon beszerezni (ez OEM, mondjuk laptopra nem is kell más), külföldön meg 26K nagyjából az ára (szállítási ktg. meg adó még hozzárak vagy 5-6 ezret, viszont ez Retail, tehát dobozos).

Sectumsempra - For Enemies

(#10638) hfrankee


hfrankee
senior tag

Erre tudnátok mondani vmi okosat?!
Kösz

(#10639) bobsys válasza Pubszon (#10616) üzenetére


bobsys
addikt

How to resolve Common "Windows Installer" Problems

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10640) bobsys válasza hfrankee (#10638) üzenetére


bobsys
addikt

a backup and restore lapon bal oldalt van egy olyan hogy create system image az a C: maghajtorol fog csinalni egy imaget

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10641) hackeeeee válasza Morden24 (#10637) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom itt a Vista->win7 updateről van szó. Ha igen, akkor azt ahogy te is írtad, nem ingyenes, az más kérdés, hogy szinte mindegyik cég azzal jön, hogy ingyenes, de közben jó pár dolgot kifizettetnek, mire megkapjuk, és kb 5k körül lesz az ára. Elvileg, gyakorlatilag nem tudom, hogy manapság hol tart ez az ár...

Véleményem szubjektív...

(#10642) Morden24 válasza hackeeeee (#10641) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mondjuk 5K aztán tényleg nem egy nagy cucc.
Ha upgrade-ről van szó, azt nyilván úgy lehet kideríteni, hogy felhívja a srác a Dell-t, és megkérdezi.
Mellesleg ha x86-os rendszerrel szállították a gépet, akkor nehéz lesz x64-es upgrade-et kérni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#10643) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziasztok!

Telepíteni szeretném a Windows 7-t, csak nem tudom hogy a 32 bitest vagy a 64 bitest.
A gépembe 3GB memória van, úgyhogy az nem követeli meg hogy a 64 bitest tegyem fel, mivel 3GB-t a 32 bites is tud kezelni.
A 64 bites gyorsabb a 32 bitesnél?
A 64 bitesen elfutnak a 32 bites programok?

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#10644) Morden24 válasza tisszekreny (#10643) üzenetére


Morden24
nagyúr

A 64 bites gyorsabb a 32 bitesnél?

Alapban nem. A 64-es appok esetleg lehetnek gyorsabbak a 32-es társaikhoz viszonyítva, de ez sem törvényszerű.

A 64 bitesen elfutnak a 32 bites programok?

El, minden gond nélkül (driverek, rendszervédelmi eszközök kivételek).
Ellenben a 16 bitesek nem.

Ha tervezel a későbbiekben memóriabővítést, vagy akarsz 64-es appokat használni, esetleg fontos, hogy egy szoftver kaphasson 2Gb-nél több memóriát is a futásához, akkor a 64-es rendszert javaslom.
Ha ezek közül egyik sem érint téged, akkor megfelel az x86-os rendszer is, bár hátrányod így sem származhat a 64 bitből, valószínűleg.

Sectumsempra - For Enemies

(#10645) Neil Watts válasza tisszekreny (#10643) üzenetére


Neil Watts
veterán

A videokártyádon hány MB VRAM van? :)
Ez is számit.

[ Szerkesztve ]

(#10646) SzalaiG válasza Morden24 (#10644) üzenetére


SzalaiG
addikt

Játékoknál számíthat, h hány bites?

(#10647) Morden24 válasza SzalaiG (#10646) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen értelemben?

1. Nem tudom, van-e olyan játék, ami 2Gb memóriánál többet is meg tud zabálni (biztos van) - az ilyen nyilván profitál a 64-es rendszer memóriakezeléséből.
2. Kevés játék van, ahol natívan lehet x64-esként futtatni (HL2 és epizódok, Crysis...), ezek csak azért nem lesznek gyorsabbak, mert 64 bitesek. Legalábbis kétlem, hogy érezhető sebességkülönbség lenne.
3. A 16biten íródott vagy ilyen kódot tartalmazó játékok semennyire nem futnak.

Sectumsempra - For Enemies

(#10648) tisszekreny válasza Neil Watts (#10645) üzenetére


tisszekreny
tag

256MB

(#10649) tisszekreny válasza Morden24 (#10644) üzenetére


tisszekreny
tag

A "rendszervédelmi eszközök" alatt vírusirtót/tűzfalat értessz?

(#10650) Morden24 válasza tisszekreny (#10649) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen.
Mondjuk tűzfalból tökéletes a Windows sajátja, vírusirtóból meg kapásból tudok neked két ingyeneset is mondani, amik nagyon jók, és x64-en is tökéletesen mennek: Microsoft Security Essentials illetve Avira Antivirus.

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.