Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11751) killer1203


killer1203
senior tag

Valaki a (#11537) re nemtud megoldást :F

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#11752) sfdrakex válasza killer1203 (#11751) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt hiszem kérdeztem akkor is hogy futtattál e valami pucoló programot, de nem emlkészem mit válaszoltál.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11753) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!
Tegnap átálltam Intelről AMD-re: beszereztem egy AM3-as alaplapot, 2Gb DDR3-at és egy Athlon II X4-et..ez sok volt szegény Win7 RC-nek és a "Starting Windows" felirat alatt minden indításkor hősi halált hal és újraindul. Számítottam erre, hisz ugyanez megtörtént a legutóbbi (fordított irányú) váltáskor is, de akkor a csökkentett mód segített, most viszont sem az, sem pedig a Startup Repair nem segít.
Az újonnan vásárolt holmik hibátlanok: egy tesztvinyóra feltoltam az Xp-t, ez remekül működik, alóla hozzá is tudok férni a Win7-es vinyómhoz, így az adataimat tulajdonképp nem fenyegeti komolyabb veszély.
Lélekben felkészültem az újratelepítésre (hisz amúgy is kelleni fog), de kérdezem: nem lehetne valahogy mégis bebootolni a Win7-et?
A választ előre is köszi..

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#11754) killer1203 válasza sfdrakex (#11752) üzenetére


killer1203
senior tag

CCleanert és Boostspeed-et, de ezeket eddig is használtam és nemcsinált ilyet.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#11755) bobsys válasza Goatman (#11753) üzenetére


bobsys
addikt

dvdrol boot, majd repair opcio ? vagy mondjuk upgrade?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11756) Goatman válasza bobsys (#11755) üzenetére


Goatman
aktív tag

Köszi, előkeresem, megpróbálom..upgrade lesz, ha jön a Tisztaszoftver licenszem :)

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#11757) band1103 válasza negyedes (#11231) üzenetére


band1103
őstag

Hát akkor akár el is kezdhetjük a hibalista írását:

W7 32bit.Ultimate RTM: HDD kezelés

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#11758) hackeeeee válasza Goatman (#11756) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha megkapod az újat akkor format és úgy tedd újra, nehogy upgrade-eld.

Elvileg mondjuk túl szokták ezek már élni a platformváltást, már a Vista is ált kibírta. Próbáld meg javítani, hátha észheztér.

@band1103: Ehhez már van javítás, tudtommal. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11759) kashuk


kashuk
csendes tag

Sziasztok! Sajnos az a probléma még mindig fent áll hogy elmegy néha a hang a win 7 alatt.Több memot tegyek bele esetleg? Vagy mit tegyek?

(#11760) Sub-ZeRo válasza kashuk (#11759) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen géped van? (nincs kitöltve az adatlapodon)
Ha nem megy akkor tedd vissza az xp-ét... Vagy google a barátod...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11761) band1103 válasza hackeeeee (#11758) üzenetére


band1103
őstag

De ha még a support oldal is azt ajánlja hogy ha nem annyira sürgős akkor várd meg hogy hivatalosan is megjelenjen a javítás csak mert még tesztfázisban van akkor nem nevezném megoldottnak a problémát. Majd akkor ha a windows update-en el lehet majd elérni majd akkor nevezem megoldott problémának.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#11762) kashuk válasza Sub-ZeRo (#11760) üzenetére


kashuk
csendes tag

Alaplap
CPU típusa Intel Celeron 4A, 3200 MHz (6 x 533)
Alaplap neve Asus P4S800 (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, LAN)
Alaplapi lapkakészlet SiS 648FX
Rendszer memória 768 MB (DDR SDRAM)
BIOS típusa Award Modular (06/08/04)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
Kommunikációs port ECP nyomtatóport (LPT1)

Megjelenítés
Videokártya NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (128 MB)
3D gyorsító nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X
Képernyő Általános PnP képernyő [NoDB] (LBP0C0424045)

Multimédia
Hangkártya SiS 7012 Audio Device

Háttértár
Lemezes meghajtó FUJITSU MPF3204AT ATA Device
Lemezes meghajtó MAXTOR STM3320820A ATA Device
Optikai meghajtó HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N ATA Device
Optikai meghajtó SAMSUNG DVD-ROM SD-608 ATA Device (8x/40x DVD-ROM)

Szóval tegyek bele új hangkártyát vagy esetleg több memot?

(#11763) Mr.Grincs válasza hackeeeee (#11745) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Feltettem a drivert. Jó is meg nem is. Alapból a win lekezeli automatikusan az 5.1emet, amint feltettem a drivert elfelejtette, hiába állítottam össze vissza akkor is csak a két első szólt. Szóval leszedtem és marad wines cucc, ami alapból jó ahogy van, mert 5.1en szól minden ahogy kell.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#11764) hackeeeee válasza band1103 (#11761) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem ez így fog maradni, hogy ha kell akkor igényszerint megigényled és letöltöd, vagy nem tom hogy megy ez.

Mert amikor megjelent erről a hír, akkor még igényelni sem lehetett, mostmár lehet...

Véleményem szubjektív...

(#11765) hackeeeee válasza Mr.Grincs (#11763) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Telepítés után próbáltad a win saját cuccával bekalibrálni az 5.1-et?

Véleményem szubjektív...

(#11766) bobsys válasza band1103 (#11761) üzenetére


bobsys
addikt

rengeteg ilyen hotfix van msnel, ami nem kerult meg fel winupdatere de mar lehet hasznalni, soha nem volt vele problemam, leszedtem, teszteles aztan serverre fel, restart es ennyi (legutobb egy BSODre volt egy ilyen letoltheto peccs)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#11767) Sub-ZeRo válasza kashuk (#11762) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem ezt a gépet hagyd meg xp-nek. Én azt mondom neked...
Ha már bővítesz, akkor ne erre a gépre, hanem egy kicsit jobbra, korszerűbre...
Vagy ha nem akarsz, akko inkább xp. Ennek a gépnek inkább az kellene....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11768) Psychonaut válasza Sub-ZeRo (#11767) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nagyrészt egyetértek az előttem szólóval. Ha nincs pénz bővítésre, vagy új gépre, akkor még dobj bele egy RAM-ot, legyen benne 1GB, azon már szépen elmegy a 7.

(#11769) sfdrakex válasza killer1203 (#11754) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pedig szerintem esélyes hogy azok túrtak bele a rendszeredbe, ezeket miért futtatod? Ha megy jól a rendszer minek ilyen buherátorok ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11770) nyitty


nyitty
csendes tag

Hello!
Segítségre lenne szükségem.
Telepítettem a Windows 7-et, minden ok vele, gyakorlatilag semmilyen program nincs még telepítve, (kivéve 1-2), viszont az explorer.exe folyamatosan összeomlik. Emiatt gyakorlatilag netezésen keresztül, meg a pár programon keresztül, ami telepítve van, használhatatnal bármire. Akár egy ikonra való jobb gombos kattintás az asztalon, és az intéző meghal. A sajátgépet ha megnyitom, szintén. Akármilyen mappát megnyitnék, ugyanez. A legújabb frissítések telepítve vannak, de mégis.. Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a probléma?

(#11771) sfdrakex válasza kashuk (#11762) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miknél is akad a hang? Lehet a memoria kevés és nem a hang akad, csak pillanatokra meg áll a géped, ha netes rádióknál akkor a neted miatt is szaggathat, játékoknál szintén a kevés ram okozhatja akár, de a géped elég karcsun éri el a w7es szintet, a vga és a memoria legalább is eléggé gyenge hozzá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11772) nyitty válasza nyitty (#11770) üzenetére


nyitty
csendes tag

ESET Smart Security van a gépen ha ez számít valamit, és nem talál semmit (mivel gyakorlatilag nincs is semmi a gépen)
A gép nem mai darab, de gyorsan fut rajta a W7

(#11773) sfdrakex válasza nyitty (#11770) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen verziot tettél fel ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11774) kashuk válasza Sub-ZeRo (#11767) üzenetére


kashuk
csendes tag

futt rendesen a win 7 csak játék közben elmegy a hang de amúgy minden jól megy rajta nem akadozik semmi sem.Több memo vagy hangkártya csere?

(#11775) kashuk válasza sfdrakex (#11771) üzenetére


kashuk
csendes tag

Nem az hogy akad de ha megy a netradió akkor néha elmegy a hang de a játék nál is ugyan ez van.De amúgy rendesen futt minden rajta de néha elmegy a hang játék vagy játék+netradió közben.
Az aero nem érdekel nagyon majd kartyat veszek bele de amúgy minden futt rajta

[ Szerkesztve ]

(#11776) nyitty válasza sfdrakex (#11773) üzenetére


nyitty
csendes tag

Windows 7 Ultimate 32 bit
végleges, nem béta

(#11777) sfdrakex válasza kashuk (#11775) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt hogy minden azért erős túlzásnak érzem azon a VGA-n, mennyi időremegy el a hang ? pár másodpercre? Vagy nem jön vissza csak ujrainditáskor ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11778) sfdrakex válasza nyitty (#11776) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vinyót formáztad? Mennyire régi darab ? Bad sector? Start menü futtatásban: eseménynaplot ird be és nézd meg nem e irja miért áll le az explorer.exe. A win7 nem buherált ugye?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11779) killer1203 válasza sfdrakex (#11769) üzenetére


killer1203
senior tag

Jó kérdés :) Eddig nemvolt semmi gond de most nemtudom mi történt, az emlitett disk.ini -k pedig megvannak. De ebből ujratelepités lessz majd ha végleg beadja a kulcsot.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#11780) sfdrakex válasza killer1203 (#11779) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem ha a gépeddel nincs baj ne használj semmi ilyen pucoló kacatot. Jót nem tesz meg rosszat se, az a bootspeed akármi menynit gyorsitott a boot időn ? Nálam 50mp a boot, van kainél 30 mp, lehet tudnék faragni belőle akár 10mp -t is ha nem indulna el minden amit beállítottam, de 50 mp nem vészes idő, reggel gépet bekapcsolom este ki. napi 50 mp belefér és za ilyen progik sokat nem gyorsitanak ellenben instabillá is teszik a rendszert. Lehet azért angol pár dolog mert nem enged mindent betölteni amit kéne, letilt szolgáltatásokat ami esetleg kellene.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11781) killer1203 válasza sfdrakex (#11780) üzenetére


killer1203
senior tag

30-40mp körül lehet nekem is míg be bootol, viszont az üdvözlő képernyőnél várnikell 4-5mp-t is. De lehet ez természetes.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#11782) sfdrakex válasza killer1203 (#11781) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

4-5 mp az kemény sztem probálj ki pár rendszer gyorsito progit hátha lemegy 3-4 re. :D Nekem 50 mp akkor megy utorrent skype msn, daemon tools at ccc, symantec antivirus, és használható is a gép, 50 mp az pont elég egy pisire, felkelek gép on, én elmegyek wcre mire beérek használom is :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11783) killer1203 válasza sfdrakex (#11782) üzenetére


killer1203
senior tag

Nemzavar annyira, csak van mikor jobban jönne ha gyorsabban bootolna :D Amugy énis igyvagyok kb. hazajövök gép bekapcs, addig wc stb. :R

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#11784) pincehely válasza killer1203 (#11783) üzenetére


pincehely
addikt

Ha ez hiányzik vegyél egy olcsó ssd-t a rendszernek.
Nekem 16sec alatt jut el a felhasználó választó képernyőig. jelszó beírása után max 10 sec, és meg is van mindennel.
Én is SSD-ben gondolkodom, nem csak ezen célból, hanem a programok gyors indulása miatt is. Még a 40g Kingston ssd is csodákat képes művelni ezen a téren a leggyorsabb hdd-khez képest is.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#11785) nyitty válasza sfdrakex (#11778) üzenetére


nyitty
csendes tag

Megnéztem az eseménynaplót, ott nem találtam semmit, a naplófájlt természetesen nem tudom megnyitni, mert kidobná a mappáját és ugye leáll...
winchesteren "seagate barracuda 7200.7 120 gb" felirat van
szerintem legalább 5-6 éves de lehet, hogy több

(#11786) nyitty


nyitty
csendes tag

És formázva volt telepítésnél, nem buherált

(#11787) kashuk válasza sfdrakex (#11777) üzenetére


kashuk
csendes tag

pár másodpercre megy el nem olyan hosszú időre kb 15-20mp de ha belépek a hangkezelőbe és ott letiltom majd vissza álitóm engedélyezve akkor vissza jön egyszere.De komolyan mondom a vga-n minde megy egyedül az aero nem futt de amúgy minden tökéletesen megy.Videókarit meg majd veszek bele.

(#11788) Sub-ZeRo válasza kashuk (#11787) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor vegyél bele olyan hangkarit, ami már tudja a win 7-et, vagy a vistát. Ha utána is elmegy a hangod, akkor új gép, vagy xp. Több ötletem nincs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11789) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak kis gondom lenne.
Random lefagy a gépem 1-2 óránként. Megáll az egész csak az egeret tudom mozgatni de nem reagál semmilyen parancsra. Csak resetelni tudom. Mot pl játszottam és pályaváltás közben megállt. Előtte elmentem enni itthagytam a vasat és mire visszajöttem le volt fagyva. Nyomtam egy resit meg egy virusirkeresést de nem talált semmit(NOD32 rendes nem hekkelt)
Van valakinek valami ötlete?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11790) kashuk válasza Sub-ZeRo (#11788) üzenetére


kashuk
csendes tag

Oké! Köszi!

(#11791) nyitty


nyitty
csendes tag

Még egy két adalék:
ha böngészőben úgy van beállítva, hogy rákérdezzen a letöltés helyére, egyből lefagy, mikor rákérdezne. Total Commandernél jobb gombra szintén lefagy..
Kösz a segítséget!

(#11792) Mr.Grincs válasza hackeeeee (#11765) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Próbáltam a sajátját is meg a másikat is de egyik sem hozott eredményt sajnos.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#11793) Clemi válasza nyitty (#11791) üzenetére


Clemi
veterán

Dobj ide egy képet, a telepített programjaidról, és részletezd, hogy mit állítottál el a rendszeren, és milyen optimalizálót engedtél rá, és az mit csinált pontosan.

(#11794) sfdrakex válasza kashuk (#11787) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

gf 4 mx 440 esen azért nem hiszem hogy aeron kívűl minden megy, bár gondolom úőj játékokkkal nem játszol, a hang el menetel meg akadás miatt lehet szerintem, mármint hogy gyengus a géped.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11795) sfdrakex válasza nyitty (#11791) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az szerintem vinyó gond lesz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11796) sfdrakex válasza Zolás (#11789) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

memtest? vinyon bad sector ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11797) pete_21 válasza nyitty (#11791) üzenetére


pete_21
addikt

Javasolnék egy memtestet, és egy HDSentinelt eressz rá.
Egyébként amikor még abszolút nem volt semmi program, akkor is ezt csinálta?

(#11798) pete_21 válasza Zolás (#11789) üzenetére


pete_21
addikt

Nézegesd Everestben a hőmérsékleteket. Lehet, hogy valami túlmelegszik /CPU, GPU, GPU ramja etc./. HDSentinelt neked is ajánlom figyelmedbe, esetleg memtest, de a ramhiba sztem most kevésbé valószínű.
Viszont egy ilyesmibe is belefuthatsz, amibe pár hete bátyámnak sikerült. Random lefagyott mindig a gép, még a BIOSban is pár perc után (Ezt próbáld ki te is, hogy biosban otthagyod egy időre!!).
Végülis az lett, hogy eprom-égetővel kicserélték a biosát, (elvileg rossz ellenörzőösszeg volt beleírva, csak nem tudjuk, hogy hogyan sérülhetett meg...) és most működik jól. ;)

(#11799) Zolás válasza sfdrakex (#11796) üzenetére


Zolás
addikt

Már nyomtam mindkettőt memtest lefutott 3x a hdsentinel meg 100/100%
Most átállitottam az energiagazdálkodási dolgokat hátha az kavart be de játék közben az se löheti le a rendszert.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11800) nyitty válasza Clemi (#11793) üzenetére


nyitty
csendes tag

Ha fel tudnék tölteni bármilyen képet,csak ugye lefagy amint tallóznék..
Egyébként miután felraktam a W7-et, minden jó volt, bár ha jól emlékszem 1-szer 2-szer ott is befagyott, de aztán voltak más problémáim ami miatt kb 1 nap után újraraktam a W7-et, mindkétszer formáztam a vinyót. De az biztos, hogy ennyire nem volt használhatatlan, mint most. Frissítések letöltése előtt is, gyakorlatilag kezdettől fogva ilyen, talán az elején volt egy időszak amikor nem volt ilyen, aztán az első lefagyás óta mindig lefagy, leáll.
Mindenesetre a programok listája ami a vezérlőpultban van (érdekes azt megnyitja):
uTorrent
Adobe Flash Player 10 plugin
Apple application support
apple mobile device support
apple software update
ATI catalyst install manager
bonjour (ituneshoz tartozik)
eset smart security
google chrome
itunes
java 6 update 18
microsoft visual c++ 2005 redustrubutable
quicktime
realtek audio
skype
total commander
winrar
xilisoft ipod rip

Ennyi.
Ezeknek a telepítésén kívül mást nem csináltam, a felbontást és a témát változtattam meg, plusz letöltöttem a vírusirtó frissítését és a windows frissítéseket amiket kidobott, de azokat is csak azután, hogy beállt ez az állapot. Tehát ez kb már akkor ilyen volt, mikor csak 1-2 program volt rajta.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.