Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88751) S@c@ válasza cof (#88750) üzenetére


S@c@
őstag

néztem egy két hd adást, de hmmm elmarad egy netflixtől is...szóval :) ...meg mondom kb 3percet ha neztem...nem vagyok nagy tv néző.

(#88752) kezo0 válasza S@c@ (#88749) üzenetére


kezo0
addikt

Ha gány a tévéadás, akkor nálad valami egyedi probléma van.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#88753) S@c@ válasza kezo0 (#88752) üzenetére


S@c@
őstag

Vagy csak megszoktam a 4k és Bd-lemezeket, meg az xbox one x képét...nem nagyon porgok tényleg rajta, mert nagyon keveset tv-zek.

(#88755) #75501312 válasza kezo0 (#88736) üzenetére


#75501312
törölt tag

Akkor én most nagyon szorosan megölelem a horiborzalom dobozt és nem engedem amíg nem lesz DD a VTV-n. :DDD

(#88756) zoli62 válasza zoli62 (#88740) üzenetére


zoli62
addikt

Miből gondoltad, hogy nálam ilyen van? Pont azt akartam tudni, van-e már ilyenre lehetőség. UPC-nél még lehetett szóló TV-t kérni.

(#88757) kezo0 válasza #75501312 (#88755) üzenetére


kezo0
addikt

És akkor mit szóljak én, a „Horiborzalomnál” egy nagyságrenddel jobb Cisco boxokkal? Én nem csak a Dolby Digital hangot hiányolnám, ha rámerőltetnék a VTV boxot, hanem pl. a kedvenc csatornák beállításának lehetőségét is. Továbbá nonszensz, hogy a VTV boxon nem lehet sem rögzíteni, sem felvenni az M4 Sport műsorait. És az sem szól mellette, hogy annyira érzékeny az internet-szolgáltatás minőségére, amennyire itt páran leírták. (Most azt ne is említsük, hogy ha nincs net, akkor nincs tévénézés sem, beleértve a felhőbe rögzített műsorok megnézését is...)
Egy szó, mint száz: óriási patáliát csapok, ha rámerőltetik ezt az újfajta tévészolgáltatást anélkül, hogy a képességeit felhoznák legalább a jelenlegi DVB-C szolgáltatás által biztosított szintre.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#88758) adam1400 válasza kezo0 (#88739) üzenetére


adam1400
tag

ezt mondtam én is, azért hagytam ott én is őket, erre hallom hogy a t-nél is ilyesmi boxot terveznek jól nézek ki :D

(#88759) kabelmania27 válasza v.attis (#88734) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket, rendben vannak az osztók. Ellenőrizd, hogy az F csatlakozók nem lazultak-e ki az osztóknál és a modemnél és vedd ki az első osztó bemenetéről a csillapítót, lehet segíteni fog. Nézd meg a csillapítóra hányas szám van ráírva.
CoF: Ez a hármas gyakorlatilag két egybeépített kettes osztó, a kisebb csillapítású kimenetre kell kötni a modemes ágat.
st6969: Rendben vannak az értékek. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax.

[ Szerkesztve ]

(#88760) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Engem mondjuk nem zavarna, ha kivezetnék a horizongo-t csak ha nem csak mobilra, tabletre hanem pc-s (böngészős) felületre is elérhető lenne a vondafone tv. Mellesleg ez, hogy mindnhol lecserélnék a mediaboxot vtv-re nálunk igen furcsa lenne mert apuéknál a routertől 15 méterre van az egyik tv (2 szobával arrébb) és most vennünk kéne majd lan kábelt is hogy tvzhessenek és sajnos tudom ez hiba ,de a kábel el van rejtve a falban.

[ Szerkesztve ]

(#88761) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Én is váltottam vtv boxra, muszáj volt tudnom, milyen. Így van most vtv, horizon box és média kártya itthon. Sajnos mindegyiknek van pozitív és negatív tulajdonsága.
A szerelő nálam is visszadugta a koaxot. Szerinte kell, mert majd netes adás helyett nálam (upcs terület)
is dvb-c lesz. Egyszer.
Amúgy nem érdekli őket a horizon box. Se a távirányító, se a táp nem kellett neki, csak a boxot vitte el. Azt mondta, ezeket nem csomagolják ujra, adják ki, hanem megy vissza avUpc-nek, mert az ő tulajdona. Ezek alapján (még ha az pár év is) mindenkinél cserélni fogják az eszközöket.

Vtv boxot még nem volt időm próbálgatni, csak párszor kapcsoltam be pár másodpercre. Mindig elindult, áramtalanítani nem kellett eddig.
+
1. Gyorsabb, mint a horizon.
-
1. Nincs kedvencek. (Vagy sorba rendezés/törlés. Borzasztó így végig nézni, hogy mi van pl. a sport csatornákon. Máshol van az M4, máshol a Spíler, és megint máshol a Sport tv, Eurosport. Engem nagyon zavarnak a csatornák sd változatai. Ha hdmi-vel tudom csak tv-re kötni, akkor legalább hd-ready (720p) tvm van, vagyis minek az sd?)
2. Internet kell a tévézéshez. (Nem csak az lehet gond, ha elmegy a net, hanem az is, ha adott szobában nincs kialakított utp kapcsolat. Nekem is csak egy helyen volt, mert nem volt rá szükségem. Vagyis csak netes adás esetén vagy kábelezek és fúrok/bontok vagy jelerősítővel/egyéb eszközzel viszek oda netet, amiből kábellel tudok csatlakozni a vtv-hez. Nem a legjobb megoldás, mert a net így instabilabb, mint kábellel.)
Ehhez kapcsolódik, hogy rendkívül fura számomra, hogy ott a koax a boxban, a szoftver is írja , hogy 0 tv, 0 rádió, 1xx internet (pontos számra nem emlékszem).
Vagyis abszolút béta állapotú a box ha ezt még nem fejlesztették le, vagy esetleg rendszer kompatibilitási gondok vannak, hogy letiltották.

Aki már használja a boxot, attól kérdezném, hogy műsort lehet visszanézni, mint a horizon go appban és a boxon vagy csak azt, amit felvételre jelölünk meg, már persze, ha azon a csatornán engedélyezett.

(#88762) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Net+tv kombóra mi a jobb meglátásotok szerint Voda-upc, vagy Telekom?

Van jelentősége, hogy upc koax al, Telekom optikai kábelen viszi be a jelet?

[ Szerkesztve ]

(#88763) sziszi-fuszi válasza NORBl (#88762) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A lehető legjobb megoldás (még ha nem is a legolcsóbb! Lehet vagy 1000 HUF a különbség árban, minőségben pedig megfizethetetlen!) UPC TV (Jó csatornaválaszték, remek minőség!) Internet Telekom optika, (Hibátlan működés /elmúlt 3,5 évben egyszer sem volt leállás/, nagy le- és feltöltési sebesség!) Nálam így működik. A T iptv-je tragédia, kb. 12-15 évvel ezelőtti technológia a maga hibáival. Persze CRT-n mindegy!

Mi alá kell írás?

(#88764) Livius válasza NORBl (#88762) üzenetére


Livius
őstag

A normális 1 Gigabites netcsomag csak a T optikán érhető el, viszont, ha fontos a TV minősége és az hogy tetszőlegesen osztogasd több TV-re akkor meg a Vodafone koax a jobb a T IPTV-nél. Vodafone-nál 500 Mbit/s a max net.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#88765) LouiS22 válasza Livius (#88764) üzenetére


LouiS22
veterán

Hozzátéve, hogy a jó ideje csúszik, de nagyon ígérik a T megújult IPTV platformját (most a VTV miatt egyébként is lépéskényszerbe kerültek), szóval ott még lehet meglepetés (és a mostanihoz képest csak pozitív :D :D :D).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#88766) cof válasza soundsonic (#88760) üzenetére


cof
veterán

Nem gondolnám, hogy azért rendeltek a Vodafone-nál koax-os BOX-ot mert csak LAN lenne a terv. Ha veszünk 100,000 készüléket, akkor is 300,000$, csak a Tuner és csak 3$-al számoltam többet mint egy nem tuneres BOX-ért.

És több mint 2 millió az ügyfélbázis, szóval ezek a számok nagyon az alja tipp. Ha mindenkinél cserélnék hirtelen, és csak LAN lenne, még jobban terhelt lenne a hálózat mint mostanában.

Aztán még van elég sok olyan előfizető is akinek csak TV van, neki kellene még HGW-t is adni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88767) NoOne1976 válasza cof (#88766) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ezért is írtam, hogy a szerelő nekem határozottan állította, hogy idővel ujra dvb-c lesz, csak most kapom neten a tvt.

(#88768) cof válasza NoOne1976 (#88767) üzenetére


cof
veterán

Az interaktív funkciókhoz mindenképp kell majd a LAN, de ugyanúgy lesz gondolom mint a Horizon-nál, aki akarja használja.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88770) Faby


Faby
senior tag

Üdv, a tegnapi fiaskóm után lenne néhány kérdésem:
Az előfizuhoz tartozó e-mail címek, aliasok adminisztrációját nagy nehezen megtaláltam, de a forgalmi infót, illetve a wifree beállítását, kikapcsolását sehogy sem lelem.
Hol vannak ezek?
A gondom az, hogy a google által dobott összes ugyfelszolgalat.upc.hu oldal elérhetetlen, DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hibával.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#88772) cof válasza #72445440 (#88771) üzenetére


cof
veterán

Honnan tudod, hogy tiltva van? Szerintem csak annyi van, hogy nincs megcsinálva még a szoftver, driver, backend, frontend.

Nem tudjuk, hogy lesz-e valaha használatban ez tény, vagy csak azért vette ezt a Vodafone mert akciósak voltak ezek a BOX-ok, de ha saját megrendelés, miért kértek volna bele tuner-t? Annak is van gyártási költsége, az plusz kiadás.

Valószínű, hogy az OTT a jövő, de ki kell hozzá alakítani a megfelelő infrastruktúrát, amíg gond van a letöltési sebességekkel néhol, addig ez nem a jövő.

Bár lehet, hogy akkor az összes UPC előfizető majd béta teszter lesz. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#88773) Od!3


Od!3
tag

Illegal droped foward package hibának mi lehet az oka, illetve milyen módon Javítható????
Egyfolytában ledob a net és a naplóban ez a hiba olvasható.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#88774) v.attis válasza kabelmania27 (#88759) üzenetére


v.attis
őstag

Kipróbálom hétvégén.
Az a sok hiba a modem logban nem jelent semmit?

(#88775) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!
Levertem a Connect Box-ot az asztalról. Van internetkapcsolat (vezetéken és WiFin is), viszont a CB-n pirosan ég a LED, illetve az admin felületen ezt írja ki:

Mit jelent ez a biztonsági üzemmód?

(#88776) MadMancs válasza Ron Swanson (#88775) üzenetére


MadMancs
veterán

Na ezzel se találkoztam még :F De gugli se segített túl sokat. Restart után is ez van?

Huppsz ahogy beléptem hogy mi a pontos típus engem meg ez és ez fogadott.
Szuper :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88777) Gubek-Einste válasza NORBl (#88762) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88778) szecskkaa


szecskkaa
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkodom a 300 Mbit/s internet csomag megrendelésén, mert amit a T tud nálunk (10 Mbit/s + gyorsító opció) az elég kevés és instabil is.
Egy olyan kérdésem volna, hogy csakádi házaknál az új kábel bevezetést hogyan szokták megoldani?

(#88779) Ron Swanson válasza MadMancs (#88776) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Restart után is ugyanúgy pirosan ég a led, és biztonsági üzemmódot ír. Factory reset után is.
Lehet nem tett neki jót, hogy leesett. :(

(#88780) Gubek-Einste válasza szecskkaa (#88778) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Föld vagy légkábeles az utca?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#88781) busman


busman
addikt

Sziasztok! Bő három hónapja szopok a Vodával,szakadozik a net. Volt kint "technikus" kábeleket mindent rendben talált,boxot cserélt,csak hogy történjen valamit. Történt is.. azóta sem jó. Merre tovább, mert akárhányszor bejelentem, csaktávfrissítés...az meg nem segít.
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#88782) MadMancs válasza Ron Swanson (#88779) üzenetére


MadMancs
veterán

Akkor 1221. Jelentsd be. Nem feltétlenül szükséges esést is elmesélni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88783) gduck válasza Ron Swanson (#88775) üzenetére


gduck
addikt

Megsértődött :DD

(#88784) kabelmania27 válasza v.attis (#88774) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

T3 előszokott fordulni.
Od!3: Vezetékes kapcsolattal ellenőrizd, hogy megvan-e a sebesség.
Modemértékeket másold be a következő hsz-ba.
MadMancs: Modemújraindás után sem jönnek vissza a hiányzó csatornák?
Trubad Úr: Lehet más docsis beállítással csatlakozott a modem.
busman: Üdv! Nézd meg milyenek a modemértékek? Ellenőrizd, hogy elérhető-e a modemüzemmód, amennyiben nincs 1221 vagy 1270-es számon csak internethiba menüpontban kapcsoltasd ki az ipv6-ot. Vezetékes kapcsolattal teszteld.

[ Szerkesztve ]

(#88785) MadMancs válasza kabelmania27 (#88784) üzenetére


MadMancs
veterán

Sziasztok. Horizon box nak mindig ilyen sok idő a boot net nélkül? Mikor tesztelgettem tv-men (ott ugye nettel) kb 1 perc alatt életre kelt. Most szereztem egy régi Samu LCD-t vendégszobába ahol csak koax van, kb 10 perce ezt látom. Valamit szöszöl mert a csík halad, csak igen lassan. :DDD

Update: Bocsi nem válaszra akartam nyomni. Bár Te úgyis szaki vagy :DD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88786) Gondics válasza cof (#88735) üzenetére


Gondics
csendes tag

Pont mint nálam! Nálam van bent egy 2-es -7.1dB -7.1dB osztó. Ezen felül a CB-ben a letöltési így is +7-8 dB. Ez így kb. +15 dB. Nekem egyből a oszlopon levő erősítőről jön be, ami kb. 15méterre van az osztómtól.
Lehet ő is közel van az erőlködőhöz :)

(#88787) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!
Adott egy Samsung UE50TU8002 TV, próbálom a UPC-t beállítani rajta, de sajnos eredménytelenül. Kábeles csatlakozásom van, media box nélkül, média kártyával. A keresésénél beírom a megfelelő adatokat: kábel / UPC / digitális / részleteket beállítom de mégsem talál egyetlen digitális adást sem. Analógból talált 23 dbot, de digitálisat egyet sem. Mi lehet a gond szerintetek?

(#88788) MiZo1990 válasza pomk (#88787) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szia!

Digitális keresésnél meg kell adni egy kezdő frekvenciát ez 346.00 MHz (vagy 346000), utána pedig a területi azonosítót (Budapesten pl. 43104).
A teljes lista itt érhető el.

Vagy van olyan lehetőség, hogy nem gyors keresést futtatsz, hanem teljeset. Ilyenkor a TV nem veszi figyelembe a szolgáltató csatorna sorrendjét és találati sorrend szerint menti el az adókat.

Ha így sem megy, ott más probléma lesz.

(#88789) busman válasza kabelmania27 (#88784) üzenetére


busman
addikt

Szia ,van modem üzemmód, meg eddig úgy is használtam,viszont az ügyfélszolgálat szerint igy nem tudják garantálni a szolgáltatás minőségét.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#88790) szecskkaa válasza Gubek-Einste (#88780) üzenetére


szecskkaa
csendes tag

Ezt nem tudom. A T kábelen jön a házba.

(#88791) kabelmania27 válasza busman (#88789) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem üzemmódban kikapcsol a cb router része, ezért lehet stabil, érdemes egy próbára kiiktatni a saját routert és úgy tesztelni.
szecskkaa: Általában családi házas övezetben a villanyoszlopon van a kábeltévé vezeték.

[ Szerkesztve ]

(#88792) o_tom


o_tom
aktív tag

VodaTV boxon van valakinek bármelyik csatornán is 5.1 DD hang?
Nekem nincs...

A Kaon tudta az MusicTV-n, de csak optikain, HDMIn nem, a VTVről viszont sehol nem érzékel 5.1 hangot az erősítőm. Pedig úgy hirdetik a Voda boxot.

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#88793) MadMancs válasza o_tom (#88792) üzenetére


MadMancs
veterán

Nemhogy 5.1, de 2.0 DD hang sincs még VTV boxal. Hardveresen képes rá, viszont szoftveresen még nem. Májusra ígérték a javítást.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88794) pomk válasza MiZo1990 (#88788) üzenetére


pomk
őstag

Beállítottam mindent, és úgysem megy sajnos.
UPC-t keressem?

(#88795) o_tom válasza MadMancs (#88793) üzenetére


o_tom
aktív tag

:F
Lassan június

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#88796) MadMancs válasza o_tom (#88795) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt nem mondták melyik évben. :DDD
Ha jól emlékszem IntelliSense vagy SoulGem fórumtárs van UPC vel kapcsolatban DD ügyileg forródróton :C

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#88797) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Meddig lesznek elerhetok a prem csatornak ingyen, van info?

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#88798) #75501312 válasza MadMancs (#88796) üzenetére


#75501312
törölt tag

Tomp + én tuti. :DDD

(#88799) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

A Voda box és a Horizon box belenyúl a képbe? Azaz tesz rá valamilyen post-processinget, zajcsökkentést?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#88800) pinpunka válasza o_tom (#88792) üzenetére


pinpunka
csendes tag

Se 5.1-es hang, sem az HBO 2-3, Cinemax 1-2 csatornákon, ha nem magyar szinkronos film megy, akkor nem lehet feliratot kapcsolni. Várom már én is ezt májusi frissítést, de tartok tőle, hogy a nyár végén lesz majd valami belőle, mert egy cikkben azt írják, hogy akkor megszűnik a Horizon Go:

http://androgeek.hu/hir/a-klasszikus-es-a-modern-tevenezesi-szokasokat-vegyiti-az-uj-vodafone-tv-szolgaltatas-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.