Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50852) BomiBoogie válasza o.gaby (#50847) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(#50845) kabelmania27
Köszönöm szépen, nem is az 500 a cél, csak, hogy azért feljebb vigyem, amennyire lehet.

(#50850) net91
Akkor ezt a routeren kell átállítani, én úgy értem. :K

[ Szerkesztve ]

(#50853) net91 válasza BomiBoogie (#50852) üzenetére


net91
senior tag

Az Asus routerben én nem találom ezt a beállítást.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50854) canniball válasza canniball (#50849) üzenetére


canniball
nagyúr

Közben lezso tevékenységének köszönhetően helyreállt a rend.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50855) spici


spici
tag

Üdv!
Jelenleg Trio M csomagom van és kész cisco boxxal + felvétel.

Láttam hogy most körülbelül egy ezressel olcsóbb a Trio Net Max Plus csomag és mivel inkább internetet használok mint TV-t így váltanék rá, havi +1800at megér.

Na most, elég-e / lehetne-e ezt online megrendelni? Újra 2 év hűség, csak szeretném ha maradna a Cisco-m.
Vagy inkább legyen ez telefonon megrendelve?

(#50856) #54715584


#54715584
törölt tag

Nézem a csomagokat, és ha jól látom, akkor a nethez van UPC Connect box. Azmiaz?

[ Szerkesztve ]

(#50857) spici válasza #54715584 (#50856) üzenetére


spici
tag

Na hát ezt én is néztem, szerintem az a Compal akar lenni.

UPDATE:

Igen, az a Compal HGW, szóval már csak azokat dobálják kifelé?

Illetve csak internet előfizetésnél az UP az 500as csomagnál már 24 megabit.

[ Szerkesztve ]

(#50858) kabelmania27 válasza spici (#50855) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221-et hívd fel ügyintézővel tudsz időpontot egyeztetni.

(#50859) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Most próbáltam befizetni k&h-ban a csekket és azt mondta a hölgy, hogy nem enged kp-t rátenni a számlára....

Érdekes.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50860) spici válasza kabelmania27 (#50858) üzenetére


spici
tag

Azt úgy nem lehet hogy átvenni UPC pontokon? Mert hát munkaidőben nem tudom átvenni, nem is tudok szabadságot kérni sem.

(#50861) BomiBoogie válasza net91 (#50853) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én nem tudom most megnézni, de majd este visszajelzek, ha nincs, akkor o.gaby kolléga valami másra gondolt.
Vagy lehet, hogy nincs mindegyik routerben?

A manualban ezt találtam:
WPA/WPA2 személyi/WPA automatikus személyi: Ez a beállítás erős biztonságot nyújt. Használhat WPA titkosítást (TKIP-vel) vagy WPA2 titkosítást (AES-sel).

Ezt én úgy értelmezem, hogy WPA-ra kell állítani WPA2 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#50862) 4Grider válasza t.kristof (#50848) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem a UPC Direct topic.
Ha nem adják meg az adsl felhasználói nevet/jelszót, akkor a saját TP-Linked egy fix ip címmel be kell tegyed abba az alhálóba, amit a ZTE biztosít (talán 192.168.0.x), ügyelve arra, hogy ne legyen már foglalt az az ip cím. Majd kapcsold ki rajta a DHCP kiszolgálót. Ezek után az egyik LAN lábát összekötve a ZTE router valamelyik LAN lábával a routeredet mint access point-ot tudod használni.

(#50863) kabelmania27 válasza spici (#50860) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld meg hátha kicserélik.
Vangelis: Érdekes.

(#50864) Vangelis válasza kabelmania27 (#50863) üzenetére


Vangelis
nagyúr

1221 ingyens már mobilról?

Esetleg hol tudom igazolni a befizetést van valami e-mail cím?
Mert I Csekkel fizettem be,.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50865) Vangelis válasza kabelmania27 (#50863) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A jövőben már közvetlenül a banknál is befizethetem a havidíjamat az egyéni bankszámlámra?

Igen, a bankfiókban történő esetleges bankszámlára való befizetést a UPC Magyarország Kft. folyamatait tekintve átutalásnak minősül.

tényleg érdekes.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50866) Handball94 válasza Vangelis (#50865) üzenetére


Handball94
aktív tag

Valami olyasmit láttam valahol, hogy változott a számlaszám és már mindenkihez egyéni számlaszám tartozik, nem lehet hogy ez kever be?

Szerk: Meg is van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50867) Vangelis válasza Handball94 (#50866) üzenetére


Vangelis
nagyúr

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50868) Handball94 válasza Vangelis (#50867) üzenetére


Handball94
aktív tag

Csak ötlet volt, sajnos passz. Én csoportos lehívással fizetek.

(#50869) golyós válasza cigam (#50843) üzenetére


golyós
őstag

Sikerűlt beszélni ügyfsz-al, szerintük jól van beállítva minden de ők sem értik, hogy a böngészőt blokkolja az aplikációkat meg nem.
Nyomjak egy resetet és állítsam be újra.
Furcsa.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#50870) kabelmania27 válasza Vangelis (#50864) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Honlap szerint UPC telefonról díjmenetes, viszont már kék szám nincs.

(#50871) Vangelis válasza kabelmania27 (#50870) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Emászt hívtam volna kék számon és azt mondja, hogy mobilról nem kapcsolnak tovább :D

vezetékesről csak....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50872) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Városhatáron kívül eső (hódmezővásárhely után, tanyavidék) épületbe lehetséges valamilyen úton módon internetet beköttetni? Azt tudom, hogy a vezetékes telefont anno 10-15 éve nem vezették be. Aki tud segíteni annak köszönöm előre is. Vagy egyéb ötletet, hogy hogyan lehetne internet ott?

(#50873) o.gaby válasza rwin5 (#50872) üzenetére


o.gaby
tag

Az Encryptiont tedd AES-re a routerben.

[ Szerkesztve ]

(#50874) spici válasza kabelmania27 (#50858) üzenetére


spici
tag

Na, megrendeltem a Trio net max plus szolgáltatást, hát az ügyintéző kicsit érdekes volt.

Megbeszéltük hogy akkor ez a csomag minden fasza és hogy megnézi kell-e csere vagy nem, mondom tuti mert egy TC7200-as Technicolor van kint és hogy postás hozza majd, meg ott is adom le.

Na, rátért hogy ebben a csomagban nincs felvevő opció így box csere is lesz, de még utánanéz.
Kérdezem mire cserélnék, hát a horizonra.
Áh mondom jó nekem ez a Cisco is, mondja: Cisco? Önnek nem cisco beltéri egysége van.
Ott mondtam hogy de de cisco tuti, nem, önnek xy-ja van, na mondom jó akkor az (Amúgy cisco :D)

És kiderült hogy nemkell box csere, pénteken jön a csomag.
Szóval maradt a felvétel opció plusz megmaradt a Ciscom :DDD

(#50875) kabelmania27 válasza spici (#50874) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper :)
rwin5: Üdv! Arrafelé nincs vezetékes UPC szolgáltatás, de mobilnetet kérhetsz hívd a 1221-et.

(#50876) mikung válasza rwin5 (#50872) üzenetére


mikung
aktív tag

Lehetségesnek lehetséges, kérdés hogy a szolgáltató kihúzza e. LTE telenyomor csomaggal ?

(#50877) rwin5 válasza mikung (#50876) üzenetére


rwin5
őstag

Saját költségükön biztos nem építik ki, nem nagy táv amúgy kb 4-5km-re van a városhatártól, de kevés család lakik már arra kb (100 család, biztosra nem tudom a számukat)
Nekem korlátlan adatforgalmú internet volna a megfelelő az a baj.. :(

[ Szerkesztve ]

(#50878) spici


spici
tag

Connect boxa a UPC-nek
Connect Box

Itt állítják hogy akár az 500megabitet is átlöki WiFi-n keresztül :C

Akkor ez nem a megszokott Compal HGW?

[ Szerkesztve ]

(#50879) Gubek-Einste válasza spici (#50878) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szokásos Compal HGW ez is, csak aggadtak rá egy csini nevet. A címkézett k@ki tipikus esete
Az 500-as net csak akkor mehet át ha min AC1200-as adapter van használatban és a környezet is megfelelő hozzá.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50880) o.gaby válasza spici (#50878) üzenetére


o.gaby
tag

De, az a megszokott Compal, csak a marketing összefoglalta a tudását. A compal már wiszi az ac wifi-t, azon meg simán átvihető az 500-as net.

(#50881) spici válasza Gubek-Einste (#50879) üzenetére


spici
tag

Aha értem, csak nekem tűnt fel hogy UPC-nál nagyon megtolták mostanában ezt a marketingeskedést?

(#50882) Gubek-Einste válasza spici (#50881) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kell a fényezés minden szinten, még akkor is ha nincsen is értelme, kell hülyíteni a népet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50883) o.gaby válasza Gubek-Einste (#50882) üzenetére


o.gaby
tag

Ezt nem nálunk döntik el, az többi országban is a Compalt nyomatják minden fronton. Tehát a magyar marketing csak azt csinálja amit mondanak nekik. A különbség csak annyi, hogy nálunk meredeken zuhan az ügyfél elégedettség ésa hálózat minősége, és egy idő után a negatív dolgokkal lesz tele minden.

(#50884) cigam válasza rwin5 (#50877) üzenetére


cigam
félisten

A UPCmobilnet korlátlan, ill. a Telenor is most vezetett be nagy(100GB-os) csomagot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50885) rwin5 válasza cigam (#50884) üzenetére


rwin5
őstag

Tudsz küldeni valami linket erről az upc mobilnetről? Tudom google a barátom, de nem vagyok nagyon képben

szerk: nekem mindenképp korlátlan kellene, így a 100 gigás sem volna elég (mégha nem is biztos, hogy ki lenne használva)

[ Szerkesztve ]

(#50886) cigam válasza rwin5 (#50885) üzenetére


cigam
félisten

Ez komoly?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50887) mlinus


mlinus
őstag

a weboldalon most nézem, az eddigi 500/22 helyett 500/24-et írnak.
Emelték volna a feltöltést? :F

(#50888) Gubek-Einste válasza mlinus (#50887) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek szerint igen de a részletekben továbbra is 22 ír.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50889) rwin5 válasza cigam (#50886) üzenetére


rwin5
őstag

Ezt meg lehet osztani valamilyen módon, hogy számítógépen keresztül is lehessen használni? Tudsz róla valamit mondani, hogy mennyire stabil, vagy mi várható garantált letöltési sebességként? Nem találtam bővebb infót róla

szerk [link]

[ Szerkesztve ]

(#50890) cigam válasza rwin5 (#50889) üzenetére


cigam
félisten

Tilos a tethering, és hatékonyan titltják is. Nemrég írta valaki, hogy nem működöt usb modemben.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50891) rwin5 válasza cigam (#50890) üzenetére


rwin5
őstag

értem! köszi az eddigi segítséget

(#50892) mikung válasza cigam (#50890) üzenetére


mikung
aktív tag

Sztem ez is unlimited lehet. Ha ki tudod kaparni a simet, akár még jó is lehet.

(#50893) o.gaby válasza mikung (#50892) üzenetére


o.gaby
tag

Ez sem az. Havi 100 giga van benne, napi max5 gigára korlátozva. Csak meghatározott területekre, és csak adsl mellé.

(#50894) FireShadow


FireShadow
senior tag

Nem tudom hol kérdezzem, van-e esetleg "vezetékes telefon mint eszköz" topik?

No mind1, szóval UPC hálózatán "Nonstop S" csomag által biztosított vonalra szeretnék egy olyan készüléket, ami csatlakozik a UPC normál telefonvonalára (az is VOIP, de a router csatlakoztatja, amögött hagyományos telefonkábel már csak), illetve LAN kábellel is csatlakozna a routerhez. Bejövő hívásokra a UPC-s számot hívva a hagyományos vonalon át csöngene a telefon, de kimenő hívásokat SIP módon LANon át építené fel a telefon, olcsó VOIP szolgáltatót alkalmazava.

Tudom hogy nyakatekert és ha létezik is iylen eszköz, nem feltétlen olcsó, de aki használná az eszközt annak még az is sok hogy asztali gépen levő VOIP klienssel "callback" vagy "phone2phone" módon hivassa fel a vezetékes vonalat ami aztán felhivja VOIPpal a tényleges hívott félt.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#50895) mikung válasza FireShadow (#50894) üzenetére


mikung
aktív tag

(#50896) mikung válasza mikung (#50895) üzenetére


mikung
aktív tag

P-2701RL

Valamiért az előző nem vette be.

(#50897) FireShadow válasza mikung (#50896) üzenetére


FireShadow
senior tag

Köszi. De az előző link is jó, ezt én is megtaláltam a posztom óta, de nem láttam át hogy ez konkrétan hogy működik. Végeredményben maradhatna a tök hagyományos default telefon, csak ebbe kötném bele? Bejövő UPC hívások kicsöngenek rajta, de a kimenőket meg intézi a VOIP provideren át? Az csodás lenne :)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#50898) mikung válasza FireShadow (#50897) üzenetére


mikung
aktív tag

Igen, ebbe megy bele a vonal mintha telefon lenne. Az hogy hogy megy ki a hívás attól függ hogyan állítod be.

(#50899) 4Grider válasza FireShadow (#50894) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gigaset a510 IP
RJ45 és RJ11 kábel is megy az adó egységébe. Így hagyományos telefon és IP (voip) telefon is egyben. Beállítható benne, hogy a kézibeszélőről kimenő hívások valamelyik voip-ról (max. 6 db lehet) vagy a vezetékes vonalon menjenek ki. Vagy minden híváskor a kézibeszélőn is kiválasztható a szolgáltató. A bejövő hívásokat logikusan automatikusan kezeli.

(#50900) o.gaby válasza FireShadow (#50897) üzenetére


o.gaby
tag

Az SPA112 nem képes analóg hangot voip-ra alakítani. Az csak a szerverhez tud csatlakozni a megadott adatokkal. Amit te szeretnél arra nem nagyon fogsz elfogadható eszközt találni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.