Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) kabelmania27 válasza aram01 (#39597) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
upconline@upc.hu címen jelezd.

(#39602) aram01 válasza kabelmania27 (#39601) üzenetére


aram01
nagyúr

most néztem az egyenlegem 20k+, írtam is nekik nehogy tényleg kikapcsolják

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39603) gduck válasza Intruder2k5 (#39598) üzenetére


gduck
addikt

Lehet én vagyok az elmaradott, de nekem picit soknak tűnik ez az igény... De a véleményem továbbra is az, hogy ez nincs több 1%-nál ;)

Amúgy a 3TB csak 0-24 felhasználással jön ki és csak ezért írtam torrentet. Nem hiszem hogy valaki megszakítás nélkül töltene videókat youtubera ;)

[ Szerkesztve ]

(#39604) Clever0 válasza gduck (#39596) üzenetére


Clever0
senior tag

Nekem 60/6-os netem van, és nem éri meg a +2000 Ft-ot a 120/10-es net (még itt is spórolnak 2-t), főleg, hogy nem is csak nálam van a baj, hanem mindenkinél (az ügyfeleim feltöltési sebességével). A mostani egyre erősödő interaktív net használat mellett én törvénnyel kötelezném a szolgáltatókat a mostani 1/10 feltöltési sebesség helyett a legalább 1/5-ös csomagok kialakítására. Így tudna igazán fejlődni a net kultúra. Rajtam ez segítene, nem a saját 500/22-es net. (Amúgy itt csak a 240 elérhető.)

Év elején váltottam 30/3-ról hűséggel, várom, hátha dupláznak maguktól mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#39605) gduck válasza Clever0 (#39604) üzenetére


gduck
addikt

Ha nincs hűségidőd, simán tudsz ügyfélmegtartó kedvezménnyel nagyobb netre váltani és lehet még olcsóbb is lesz a havidíjad ;) 1/5-ös meg jó nem lesz a UPC-nél belátható időn belül!

[ Szerkesztve ]

(#39606) Intruder2k5 válasza Clever0 (#39604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel csak az a baj, hogy törvényileg nem lehet megerőszakolni a technikát, vagyis ha adott műszaki megoldás nem képes teljesíteni az 500/100-at, akkor helyette lenne majd 100/20 a legnagyobb csomag. Persze közel olyan áron, mint a mostani 500-as, mert valamivel féken kellene tartani az előfizetőket, mert ha túl sokan rendelnének ilyen csomagot, az bedöntené a hálózatot. Félre ne érts, én örülnék neki ha lenne 1/5 arány, de ezt nem mindenhol lehet teljesíteni.

Visszatérve a DSL-esekre, velük mi lenne? ADSL-en tudtommal valahol 1-1,5Mbps körül van az elérhető legnagyobb feltöltés, de ez is csak a DSLAM közvetlen közelében, maximum 2-300 méterig. Akkor 5M/1M lenne a legnagyobb DSL?

Ha munkához használod a netet, akkor feltehetően el tudod számolni költségként. Nem hiszem, hogy akkor a 2-3000Ft akkor érvágás, főként ha tényleg kell, de Te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#39607) Clever0 válasza Intruder2k5 (#39606) üzenetére


Clever0
senior tag

Akkor beletenném a törvénybe, hogy "ha műszakilag lehetséges". Olyan lenne, mint az állami tévék kötelező HD elosztása. :DD
Szóval az alacsonyabb csomagokban betartatnám az 1/5-ös arányt, amíg bele nem ütközik a műszaki plafonba, utána már lehetne csak a letöltést emelni. A mostani helyzet azt eredményezi, hogy (akár egy fotó) letöltésekor, megtekintésekor rövid időre kiugróan magas lesz a hálózat terhelése, utána, ha meg akarod osztani az ismerőseiddel, akkor hosszú ideig lesz alacsonyabb feltöltési igény. Nálam okosabb ember kiszámíthatja, hogy a mostani, vagy a "javított" arányú net csomagok esetében lenne kiegyenlítettebb a hálózat használata.

Létezik legális fájlmegosztás is, és hiába van neked magas letöltésid, ha a partnered feltöltésije alacsony. Mindenki a felhő tárhely használatát reklámozza, ahol szintén nagy segítség lenne a nagy sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#39608) Clever0 válasza Intruder2k5 (#39606) üzenetére


Clever0
senior tag

Mint írtam, rajtam nem segítene a saját gyorsabb net, ellenben, ha minden ügyfelem hirtelen megtáltosodna, azt bírnám. :K

Sokuknak van (I betűs) ADSL-je, ami nem tudja a névleges csomag felét se. Ha mindenkinél stabilan meglenne az 1M (na jó, 512K is elég), egy szavam se lenne, de volt akinél még a 128K alá is benézett és nem hiszem, hogy annyiért fizet.

[ Szerkesztve ]

(#39609) Intruder2k5 válasza Clever0 (#39608) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre mit mondjak...? 4G-n elérhető már 150/50-es (1/3 arányú!!!) csomag is, és akinek céges szempontból annyira kell a sebesség, az vegye meg.

[ Szerkesztve ]

(#39610) Clever0 válasza Intruder2k5 (#39609) üzenetére


Clever0
senior tag

Senki nem fog az én kedvemért 4G-s netet venni, mert havonta 1x ránézek a gépére. Nekem hiába lenne hipernetem, attól nem lenne gyorsabb a munkám. Ha az unió el tudta törölni a roaming díjakat, akkor ez az előírás sem értelmetlen, ha segíteni szeretnék az interaktív net elterjedését a passzív bambulás helyett.

Még a kutatók is csak a letöltési sebességet nézik: List of countries by Internet connection speeds :F

[ Szerkesztve ]

(#39611) Intruder2k5 válasza Clever0 (#39610) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, rendben, akkor várjuk az 1/5-ös csomagokat.

(#39612) _NCT


_NCT
őstag

8 napos elállási idő munkanapra vonatkozik nem? Bekapcsolták már a szolgáltatást, viszont ugye a szerződésem 2 évre szól így ezt nem kérem. Jár valami kötelezettséggel a dolog ha lemondom a netet? Utána újra szeretném kötni, de egy évre, papír formában, mert ez a telefonos szerződés nagyon nem megy....

(#39613) Intruder2k5 válasza _NCT (#39612) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem naptári napra szól.

8 napon belül semmilyen kötelezettséggel nem jár.

[ Szerkesztve ]

(#39614) ruti válasza Mate (#39537) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a HD csatornákat egyszerűen átlépi a csatornaléptető, eddig a másik box-al kiválóan működött.
csak a HD csatorna számát beütve tudok odakapcsolni... :(
mi a megoldás?

mate3553: Nekem is volt ilyen gondom. Várj egy napot, elvileg jó lesz. Ha nem, akkor jelezd nekik.

és tényleg, fokozatosan javult meg, az elején lévőket kezdte el "nem átlépni", és mostanra ok. köszi.

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#39615) gduck válasza Clever0 (#39608) üzenetére


gduck
addikt

Most akkor már végképp nem értem hogy a problémádban mennyire segíteni a UPC feltöltési sebességének növelése, ha az ügyfeleid lassú ADSL kapcsolata a probléma ;)

(#39616) Clever0 válasza gduck (#39615) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha törvény kötelezné a szolgáltatókat az 1/5-ös arány betartására ameddig a műszaki lehetőség engedi, akkor az ADSL feltöltési sebessége is emelkedne.

(#39617) gduck válasza Clever0 (#39616) üzenetére


gduck
addikt

Akkor megszűnne az ADSL :D Ugyanis a vezetékes szolgáltató nem fogja felújítani a régi kábelezését, örül hogy így is megél valahogy!

[ Szerkesztve ]

(#39618) aram01 válasza Clever0 (#39616) üzenetére


aram01
nagyúr

Így is alig bírnak szolgáltatni, megint lenne egy vakfolt az országban, vagy ha kiépítenék a rendszert nem bírnád megfizetni a díjait

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39619) Clever0 válasza aram01 (#39618) üzenetére


Clever0
senior tag

Én csak arra próbálok rámutatni, hogy az utóbbi időkben az internetezési szokások jelentősen átalakultak és ezt az előfizethető csomagok nem követték az optikai négybetűs kivételével. Kicsi szomorúságomra a nemzetközi felmérések is csak a letöltési sebességeket vizsgálják.

(#39620) aram01 válasza Clever0 (#39619) üzenetére


aram01
nagyúr

Te arról beszélsz amit mindenki szeretne, csak várnunk kell még rá, sokat (sajnos)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39621) Clever0 válasza aram01 (#39620) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha "mindenki" szeretné, akkor mégsem csak a csúnya torrentezők miatt kellene emelni a feltöltésit.

(#39622) _NCT válasza Intruder2k5 (#39613) üzenetére


_NCT
őstag

Érdekes dolgot találtam, augusztus 17-től változott az ászf, velem pont előtte kötötték a szerződést.

Nem mondhatja fel jogkövetkezmények nélkül az
Előfizető a határozott időtartamú Előfizetői Szerződést abban az esetben, ha azt a határozott
időtartamból eredő Kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott
Kedvezményeket nem érinti. Ebben az esetben a Szerződés felmondási ideje legfeljebb 8 nap
lehet, a szolgáltató az igénybe vett kedvezményeket a felmondási idő lejártáig jogosult
felszámítani.

Magyarul rohadtul mindegy, hogy 8 napon belül, vagy felül kötök szerződést, maximum többet kell fizetnem ha a 11. napon mondom fel? Mi értelme a 8 napos felmondásnak ekkor?

Illetve kivizsgálják 30 napon belül, hogy én tényleg 1 évre mondtam-e a szerződést vagy sem... És ha ők kivizsgálták, és szerintük 2 évet mondtam(ami rohadtul nem igaz, de ők direkt így akarják rám verni a 2 évet)? A felvételt meg lehet hallgatni? Vagy NMHH és NFH-nál érdeklődjek, akik jobb esetben első körben békéltető testülethez küldenek, és egy baszott nagy szopáshullámnak leszek kitéve, mire bebizonyosodik az igazam?

[ Szerkesztve ]

(#39623) aram01 válasza Clever0 (#39621) üzenetére


aram01
nagyúr

sokan keverik a torrentet a warezzal :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39624) Gubek-Einste válasza _NCT (#39622) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A hangfelvételt köteles a szolgáltató díjmentesen kiadni.
Ha 1 év volt akkor 1 év, teljesen mindegy mennyi ideig vizsgálják.
A hatóság saját hatáskörben kivizsgálja az esetet, ha van hatósági intézkedési kötelezettsége akkor azt megteszi, ha nincs akkor irány a békéltető testület de ez az 1 vs 2 év tipikusan olyan kérdés ami ügyében nem kell békéltető testület és hatóságot sem kell bevonni, a felvételen világosan ott van, hogy mi hangzott el és mi nem.

A linkelt leírás arra vonatkozik, hogy az ÁSZF módosítása esetén hogyan lehet felmondani a szerződést.
A másik 8 nap amivel kevered az pedig, hogy az új szerződés kötés után van 8 napod, hogy meggondold magadat és visszamond, a kettő nem ugyan az.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39625) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Ma reggel vettem a Bosnyák téri piacon egy Cisco EPC3208-at tartaléknak a Cisco EPC3925 mellé. Regisztráció után először ez a kép fogadott:

Majd firmware-t frissített és ez lett belőle:

Látszik, hogy egy régebbi firmware került rá. Ez mitől lehet? Mit jelent a firmware nevében az L2VPN? Egyébként működik rendesen, publikus IP-t kapok. Mondjuk közvetlenül a firmware frissítés után Downstream-ban 22 dBmV fölött mutatott egészen egy 5 perces áramtalanításig (csak sima azonnali újraindításra nem változott). De ekkor is rendben voltak a sebességek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#39626) jeni válasza vargalex (#39625) üzenetére


jeni
félisten

Piac van ott? és melyik részen?

(#39627) vargalex válasza jeni (#39626) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Persze, a Bosnyák tér mögött a Bosnyák utcánál. A Lőcsei utcától a Vezér utcáig. A közepe tájékán és a Vezér utcai végén van ilyen zsibvásár szerű rész.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#39628) jeni válasza vargalex (#39627) üzenetére


jeni
félisten

ma holnap mettől-meddig vannak nyitva?

[ Szerkesztve ]

(#39629) vargalex válasza jeni (#39628) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A piac Bosnyák utcai része csak szombatonként van nyitva. Nem tudom, hogy pontosan meddig, de szerintem olyan 13-14 óráig. Én ha ott járok, ezt a két részt mindig átnézem, hátha találok valami érdekeset. Így találtam ezt a 3208-at. :)

Alex

(#39630) kabelmania27 válasza vargalex (#39625) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Jó vétel volt mert ez a modem bírja a magas ds értékeket is.

[ Szerkesztve ]

(#39631) vargalex válasza kabelmania27 (#39630) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Tudom, hogy jó vétel volt, egyébként is szerezni akartam egyet (3208-at, vagy 3212-t). Sajnos alkudni nem tudtam, de az induló 1000 Ft-os ár sem volt magas. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#39632) gduck válasza Clever0 (#39619) üzenetére


gduck
addikt

"az utóbbi időkben az internetezési szokások jelentősen átalakultak"

ezt úgy folytatnám:

amit a felhasználók nagy része nem követ, így a feltöltés a nagy többségnek lényegtelen, sőt az óriási letöltési sebességet se használják ki :)

(#39633) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ezen a sebesség kérdésen már túl kellene lépni, egyébként sem fogja tudni bizonyítani egyik oldal sem az igazát, csak mindenki mondja a maga véleményét. Bár nincs ezzel semmi gond, ki így, ki úgy ítéli meg a helyzetet, de láthatóan meggyőzni úgysem fogjuk egymást.

(#39634) g947


g947
tag

Budapesti lakhelyemen (XIII.ker.) annyira jól fogható a wi-free, hogy néha a pc-m saját routerem helyett oda csatlakozik.
Van vidéken egy kis házikónk. A településen szintén aUPC épített ki hálózatot. Ott is elérhető a wi-free, de csak egy osztásnyi jelerősséggel, az is csak egy pontján a kis háznak.. Használ-e valaki közületek ilyen célra külső antennát. Tudna-e ajánlani olyan antennát, amit már kipróbált közvetlenül a pc-n (router nélkül). USB-n keresztül csatlakoztathatóra gondolok.

Köszönöm előre is.

(#39635) _NCT válasza Gubek-Einste (#39624) üzenetére


_NCT
őstag

Magyarul várjam ki a 30 napot, hogy kivizsgaljak, vagy ha nagyon nem birok magammal mondjam le?

8 munkanap elállási idő van a telefonos szerződés esetében, kivéve ha a szolgáltató megkezdte a szolgáltatás teljesítését, magyarul ezt is beszoptam akkor...

(#39636) Intruder2k5 válasza _NCT (#39635) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez nem így van! Először is megrendeled, mejd bekapcsolják, és aztán jön a 8 napos elállási idő, majd ennek leteltével lép életbe a szerződés. Nálam ez így nézett ki a legutóbbi hosszabbításkor...

(#39637) poli27 válasza Clever0 (#39616) üzenetére


poli27
veterán

[link] ne haragudj, de hogyan is gondolod ezt adsl en,mikor koppolják majdnem a feltöltést?...

(#39638) Intruder2k5 válasza poli27 (#39637) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lezártuk a témát, vágyak, óhajok lehetnek, de egyetértés úgysem lesz a kérdésben, még kevésbé érdemi történés, meg aztán UPC-nél egyébként sincs ADSL, pontosabban ami van is, az nem ebbe a topikba tartozik.

Köszi! :R

(#39639) _NCT válasza Intruder2k5 (#39636) üzenetére


_NCT
őstag

:R

Akkor lehet ez lesz, nálam a 2. fazis van

Lemondom és újra kötök

(#39640) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Egyre többször botlok "blokkolt műsor"-ba, ahol pin kóddal fel kell oldani a dobozt.

Hogy lehetne ettől megszabadulni? Marha jó volt, hogy az Elrabolva 2 végén egyszer csak felbukkant ez a képernyő, mert óra szerint már kezdődött volna a Senki fia, de az RTL Klub meg késésben volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39641) Intruder2k5 válasza -=RelakS=- (#39640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Menü -> Beállítások -> PIN kód beállítások -> Szülői zár

(#39642) -=RelakS=- válasza Intruder2k5 (#39641) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39643) Clever0


Clever0
senior tag

Jelentem, megváltoztak a teljesítmény adataim. A lefelé 0.5-öt csökkent, így 6.54-7.08 dBmV lett, a felfelé 2.75-öt nőtt, így 42.5-43 dBmV lett.
Kivettem egy TAP-ot (maradt 6-os FAM+TAP átmenő), így javult: le 8.41-9.32 dBmV, fel 39.5-40 dBmV
Érdekes, hogy ez sem egyformán változott. A bejövő 2-vel lett nagyobb, a kimenő pedig 3-al csökkent.
Egyébként lehet, hogy a UPC próbál állítgatni valamit, én meg ellene dolgozok? A többi ügyfél, gondolom nem szerelget kétnaponta.

(#39644) Intruder2k5 válasza Clever0 (#39643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek teljesen jó jelszintek, meglehetősen nagy tűréshatárral, szerintem teljesen felesleges (napi szinten) piszkálni. Nem mellesleg a modem nem műszer, ennyi tévedés simán benne van abban is.

(#39645) Clever0 válasza Intruder2k5 (#39644) üzenetére


Clever0
senior tag

Gyakran meg szoktam nézni a jelszinteket és csak a hőmérséklettől változtak picit. 7-én mindegyik irány javult 4-4.5 dBmV-t, most meg romlott és nem is egyformán. Feltételezem, hogy a UPC állítgat valamit. Továbbra is érthetetlen számomra, hogy egy hálózatban hogyan fordulhat elő, hogy azonos 40 dBmV-s kimenő szinthez nálam +9, a szüleimnél -9 dBmV-s bejövő tartozik. 18 dBmV különbség az rengeteg. Ennyire nem figyelnek oda, vagy valamiért direkt így lőtték be?

Most a kimenőm hirtelen javult 1.75 dBmV-t, a bejövő nem változott, pedig nem indult újra a modem.

[ Szerkesztve ]

(#39646) ltibor


ltibor
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Panasonic rögzítőm, benne a UPC-s Mediacarddal. Tegnap este az történt, hogy amit felvett azt időkorlátosan lejátszhatónak bélyegezte és ma délelőtt már nem engedte lejátszani. Napközben ma nninden rendben volt, rögzített rendesen. Most este megint ezt csinálja. Azt vettem még észre, hogy olyan ha olyan csatornáról veszek fel, ami analógon nincs, akkor van ez a jelenség. Ha olyanról rögzítek ami analógon is jön, akkor minden rendben. Délután csak digitális csatorna is rendben volt. A rögzítővel lehet a gond vagy a UPC-nél változott valami? A rögzítőben van ilyen funkció, hogy csak egy ideig lehet megnézni egy felvételt, ha olyan jelet kap a szolgáltatótól, de az elmúlt több mint fél évben simén tudtam felvenni bármelyik csatornáról.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#39647) Intruder2k5 válasza Clever0 (#39645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően úgy vannak vele, hogy amíg működik, addig nem foglalkoznak vele.

(#39648) kezo0 válasza ltibor (#39646) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, megkérdezhetem, pontosan milyen típusú ez a rögzítő, és, hogy Magyarországon vásároltad-e? Lehet, hogy érdekelne engem is egy ilyen eszköz. (Bár a leírt jelenség kicsit ellene szól. ;) )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#39649) poli27 válasza ltibor (#39646) üzenetére


poli27
veterán

Ami analógon is jön az kódolatlan, ami nem jön ott az kódolt valszeg ez a probléma oka...

(#39650) #99546112 válasza -=RelakS=- (#39640) üzenetére


#99546112
törölt tag

Én is... 😕

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.