Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) GabN73 válasza kabelmania27 (#40581) üzenetére


GabN73
addikt

Az a baj, hogy ez egy elég régi építésű lakás, bekötésnél is fúrni kellett anno. :(

(#40602) Gubek-Einste válasza pinnacle (#40600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A rögzített felvételt máson is meg tudom nézni?
A CI+ miatt csak azon az eszközön nézhető vissza a felvétel amelyiken készült.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40603) balint82 válasza kabelmania27 (#40567) üzenetére


balint82
senior tag

Köszönöm! Gondolom,hogy a kártyafrissítés alatt a tv-re gondolsz?Szerencsére az megoldódott,valamit nem aktiváltak a központban.

Google Pixel 4a

(#40604) Gubek-Einste válasza balint82 (#40603) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a tévén kell frissíteni, hanem az ügyfélszolgálaton kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40605) balint82 válasza Gubek-Einste (#40604) üzenetére


balint82
senior tag

Igen,tegnapelőtt 25 perc után rájött az ügyfélszolgálatos...

Google Pixel 4a

(#40606) pjen válasza pinnacle (#40600) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy samu BD-C 8500 van az egy kártyás és nincsen antenna kimenete.Az enyém csak finn országra állítva múxik ezért alapból minden csati az eredeti nyelven jön,minden alkalommal váltogatni kell.Nézd meg van e rajta olyan kimenet amilyen bemenet a Tv n van.Azt hogy gondolod: másik eszközön megnézni,kiveszed belôle A HDD t?Ha tudod neten vedd vissza lehet küldeni ha nem az igazi.

(#40607) Mate válasza Intruder2k5 (#40596) üzenetére


Mate
nagyúr

"Ilyen nincs, és nem is várható"

Benne van a topikösszefoglalóban :D

(#40585) FireShadow: Nem kell állandóan másolgatni. Amíg nincs gondod a nettel, nem kell foglalkozni az értékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#40608) pinnacle válasza Gubek-Einste (#40602) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Gubek-Einste, pjen! Szinte minden fájlformátumot ismer. Látom a Samsung is mindent tud. A rögzítés formátumát nem lehet kiválasztani? Arra gondoltam, hogy pl. mkv-s FHD-s anyagot PC-n, médialejátszón nézek vissza. Most vesznek egyet, majd kíváncsi vagyok mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#40609) cigam válasza kabelmania27 (#40589) üzenetére


cigam
félisten

Ez butaság, semmi műszaki alapja nincs.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40610) Zitronensaft válasza cigam (#40609) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Éppenséggel lehet..de nagyobb gond hogy a video-n keresztül ritkán marad érintetlen a digitális jel...akármilyen az rf összekötő kábel.

(#40611) kabelmania27 válasza cigam (#40609) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szvsz a műszaki alapja az, hogy minél gyengébb az árnyékolás annál jobban összeszedi a zajokat, ezért az alacsonyabb frekvenciákon vételi probléma lehet, ismerősnél amíg bolti kábel volt sok adó nem volt tiszta, csere után megszűnt.
Zitronensaft: Aljzat+bolti kábel után a dvr boxon akadnak a hd adások.

[ Szerkesztve ]

(#40612) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Többnyire 10 jelerősség volt, de később láttam 3-ast is, talán a TV2 is köztük volt. Nem tudom, hogy mi lehet az oka, de amikor a csatornalistát rendeztem, állandóan megjelent valami rádió és nem tudtam folytatni. Ez csak úgy múlt el, ha az összes rádió csatorna elől kivettem a pipát. Már több csatornán is ki lehet próbálni a digitális vételt.

[ Szerkesztve ]

(#40613) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!
Valaki már próbálta, hogy fel lehet-e erősíteni range extenderrel a UPC WI-FREE jelét?
Sajna a szomszédban van, de nálunk többször megszakad mert gyenge a jel.
Ezt szeretném felturbózni, megoldható?

(#40614) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Valakinek működik a Horizon GO mobil app-ban a tv távirányító funkció? Mármint tud csatornát váltani a boxon?
Az app maga megy nálam, TV-zni tudok, csak a távirányító funkció nem működik benne. Össze van párosítva az egy szem boxunkkal elvileg. Látom is az ID számot (igaz csak az első 10 számjegyet, az utolsó 2 lemaradt). Nem tudok boxot sem váltani a táviránítós oldalon. Hívtam a UPC-t 2 hete, azt mondták tudnak a problémáról, folyamatban van az "orvoslás".
Majd érdeklődjek 1 hét múlva.
Másnál mi a helyzet?

(#40615) blakey válasza Jamboo529 (#40614) üzenetére


blakey
titán

Szerintem várj a következő frissítésig, mert több sebből vérzik a Horizon Go, pl. nekem pl. nem jeleníti meg a HD csatornákat, pedig van előfizum, ki van adva a fejlesztőknek, hogy találják meg a hiba okát, ez kb. 3 hete folyamatban van. :) Tehát jelenleg nincs távoli rögzítés, mert nem látja a HD csatornákat, ezzel együtt ugye a távírányítás is csonka, nekem működik a csatornaváltás, de mostanában csak nézésre használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#40616) cigam válasza kabelmania27 (#40611) üzenetére


cigam
félisten

kabelmania27
Attól, hogy ismeretlen a belső felépítése, még teszi a dolgát. Kíváncsiságképpen ellővettem egy ilyen mezei fekete toldókábelt. Nálam a Cool van a legmagasabb frekin ami még kártya nélkül foghadó:
Elötte:
Utánna: utánna

Kipróbáltam HD adáson is:
Elötte:Elötte
Utánna: utánna

Hidd el, ha a kábelnek nincs baja (szétesett érintkező, szakadás a hideg/meleg érben), nem okoz gondot.
Ez cáfolni látszik azt a kijelentést, hogy "akkor a hd adások akadni fognak.". A következő hozzászólásodban már finomítod a dolgot "vételi probléma lehet". Ugye te is érzed a difit?!

Zitronensaft
a video-n keresztül ritkán marad érintetlen a digitális jel...akármilyen az rf összekötő kábel.

Elméletileg csak azon a frekin okoz(hat?) gondot, ahol a magnó modulátora is sugároz jelet. Sose próbáltam ki mennyire zavarják egymást. Persze valóban erős zavaró tényező lehet(persze a nem lineáris viselkedés miatt akár több tükörfrekvencián is megjelenhet kissebb nagyobb zavarként), de ez nem feltétlen defaktó tény. Minden egyes esetbe más-más lehet az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40617) Zitronensaft válasza Ateszpapa (#40613) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nehézkes lesz. Mert a használt wpa enterprise titkosítást inkább csak kliens oldali eszközök tudják.pont azért,hogy ne egyfajta jótékonysági ingyen net legyen az ötletes felhasználóknak.

(#40618) Zitronensaft válasza cigam (#40616) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én sajnos kevésbé elméleti síkon vagyok kénytelen foglalkozni a dologgal és tapsztalatból mondhatom,hogy 10 esetből 10szer ki kellett venni a vhs videot a jel útjából,sőt a sokkal fiatalabb felvevős dvd-ket is.

(#40619) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nekem mindegy, hogy elosztom vagy a videón keresztül megy, csak jó legyen a minőség. A másik topicban azt írták, lehet, hogy jobb a videón keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#40620) Zitronensaft válasza pinnacle (#40619) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Természetesen nekik kell hinni. Én a biztonság kedvéért egy fali aljzatot is beiktatnék meg sok sok műanyag csatlakozót...

(#40621) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#40620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a szereléshez legyen kéznél szigetelőszalag is. :)

(#40622) Gubek-Einste válasza Ateszpapa (#40613) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet megoldani, többen is próbálták már de még senkinek nem jött össze ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40623) kabelmania27 válasza pinnacle (#40619) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Neked mindegy de a jelnek nem, ismerősnél bolti kábellel nézhetetlenek voltak az alsófrekis csatornák.
cigam: Attól még hogy nálad működik másnál okozhat problémát, a szolgáltatók nem véletlen használnak 3x koaxot

[ Szerkesztve ]

(#40624) cigam válasza kabelmania27 (#40623) üzenetére


cigam
félisten

Így van, feltételes mód, nem pedig tény.

A legjobb (költséghatékony)műszaki megoldás használata n+1 szempontból indokolható. (Ez viszont nem jelenti azt, hogy alacsonyabb paraméterekkel rendelkező (1 vagy 2x-es árnyékolással) nem lehet megvalósítani ugyanazt a feladatot egy lakáson belül. )

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40625) kabelmania27 válasza cigam (#40624) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Összekötő kábelek között is van ami max ruhaszárítónak való és lehet kapni minőségit is.
Vettem már kontakthibás kábelt ha jól emélkszem egy méteres volt dvb-s vevő/vhs modulátorfrekije sem volt tiszta, sd box és a tévé között csináltam 3x koaxot alsófrekis adásoknál jobb volt az adáskép mint a gyári kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#40626) pinnacle válasza Zitronensaft (#40620) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerinted jobb az elosztó, mint a videón keresztüli csatlakozás?

kabelmania27 Mediacardot hozó szerelőnél remélhetőleg lesz kábel, elosztó, csatlakozó. Ha nincs nem gond, legfeljebb veszek. Gondolom ezek jók. Egyébként mi a különbség 43-46 között?

[ Szerkesztve ]

(#40627) kabelmania27 válasza pinnacle (#40626) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A sárga színű osztót és a fehér színű összekötőkábelt felejtsd el, ezt ezt és ezt a fajtát is kerülni kell ha szeretnél dvb-c adást nézni.
Csak olyan osztót szabad megvenni ami 5-1000Mhz-s és van rajta CE felirat pl
ezen és és ezen nincs lehet hogy jó de lehet hogy nem.
Ez már elfogadhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#40628) cigam válasza pinnacle (#40626) üzenetére


cigam
félisten

A 43-as 1.5m hosszú, a 46-os pedig 3m-es.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40629) pinnacle válasza kabelmania27 (#40627) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! MTT még régen fekete kábel húzott be, de a másik fehér. Pont ilyen műanyag csatlakozók vannak, remélem le tudom cseréltetni fémre.

cigam köszi! 43-45-ig néztem, 46 kimaradt :) ,mindegyik 1,5m volt.

[ Szerkesztve ]

(#40630) kabelmania27 válasza pinnacle (#40629) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a régi fekete kábel valószínűleg 3x árnyékolású, ha a fehér is MTT-s akkor az is 3x.
Milyen osztóval van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#40631) pinnacle válasza kabelmania27 (#40630) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hama elosztó, talán ilyen. UPC szerelőknek nem jobb elosztóik vannak?

[ Szerkesztve ]

(#40632) kabelmania27 válasza pinnacle (#40631) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez még az elfogadhatóbb kategória, de jobb az F csatlakozós, technikusoknál jófajta osztókkal dolgoznak.
Linkelt osztó helyett Technetix vagy Antronix kettes splitter jobb lenne.

(#40633) pjen válasza pinnacle (#40629) üzenetére


pjen
félisten

Lehet az a dugó jó is ha gondosan van szerelve,és keveset mozgatva.Rakott nekem fel szerelô kábelre préselt fém dugókat,a fele egy hét alatt le esett.90 fokosb mást nem is egyszerû beszerezni.Hama gyártmányban 8-900 ft.

(#40634) pinnacle válasza kabelmania27 (#40632) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem a Digi ilyet adott. Volt még 3. Lehet, hogy a UPC-től is ugyanezt kaptam, csak most nem találom.

(#40635) Zitronensaft válasza pinnacle (#40631) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Upc szerelőnél elvileg minden lesz.

(#40636) kabelmania27 válasza pinnacle (#40634) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez pl jófajta hármas, ha jól emlékszem régebben írtál webstar modem jelszintet hasonló osztóval.
pjen: Csak a mozgatástól elszakadhat az árnyékolás ha nem jól van bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#40637) pinnacle válasza pjen (#40633) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem valahogy a fém masszívabbak tűnik, de lehet, hogy tényleg mindegy. Egyébként digitális jel minőségében van különbség? Vagy jó vagy nem? Analóghoz képest, nem kevésbé érzékeny?

(#40638) kabelmania27 válasza pinnacle (#40637) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analógnál ha gond van a jellel is van adás max szemcsés vagy zavaros de van, digitálisnál kockásodik szétesik vagy nincs jel, tehát érzékenyebb.

(#40639) pjen válasza pinnacle (#40637) üzenetére


pjen
félisten

Ha Te csinálod és nincs rutinod nem baj ha látod is,a fémet rápréseled aztán lesz ami lesz.

(#40640) pinnacle válasza kabelmania27 (#40636) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy a másik lakásból, ott UPC van. Egyébként ha jól emlékszem, volt valami probléma, talán pont a fém csatlakozót kellett meghúzni. Azt hiszem már beírtam, de inkább még egyszer leírom. Olyan gond volt, hogy Panasonic TV (valószínűleg másnál is működik) állandóan elfelejtett csatornákat. Nem tudom, hogy a DIGI-nél vagy a UPC-nél, lehet, hogy mindkettőnél. :D
Az a megoldás, hogy ki kell kapcsolni az új csatorna keresést, rendszer frissítést.

(#40641) Zitronensaft válasza cigam (#40624) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Egy szempont,hogy esetleg elmegy a szolgáltatás az efinél egy cipőfűzőn is...
Egy másik meg,hogy cer meg snr szempontjából a hálózat marhára megköveteli,hogy az utolsó centiig kifogástalan minőségű kábelek,csatlakozók,osztók legyenek.
Volt rubicomos területen érdemes 106.6 mhz-re állított rádióval legyezgetni a kábelek nyomvonalán. Ha sípol,gáz van..
Sajnos az rf elven működő hálózatok sajátja,hogy egyetlen előfizetőnél lévő gyenge rész akár a node-on lévő több száz efi szolgáltatását zavarja.
Ezért nem szeretjük a lakásban lévő aktív cuccok beszerelését. Olyan gusztustalanul tönkre tudja vágni a dqi-t egy gyenge minőségű erősítő,(vagy mondjuk a vhs video modulátora)hogy néha jojózik a szemem a műszer láttán.

[ Szerkesztve ]

(#40642) kabelmania27 válasza pinnacle (#40640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, emlékszem már, itt linkelted az osztót.
F csatlakozót meghúzása segít+az auto frissítést is érdemes kikapcsolni.

(#40643) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Pff...kórházban legközelebb én is szólok hogy a portás józsibácsi műtsön a szekercével,mert azt legalább jól látni,meg értem is. Az orvos meg jön a szikével és lesz ami lesz...

Mérkell baromságokat tanácsolni?

(#40644) pinnacle válasza kabelmania27 (#40642) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már 5 perce beszéltem a Panasonic szervizesével, arra jutottunk, hogy tönkrement a DVB-C tuner, amit nem is tudnak cserélni, amúgy is nagyon drága, amikor eszébe jutott, hogy ki kellene kapcsolni az új csatorna keresést, rendszer frissítést. :D

[ Szerkesztve ]

(#40645) Clever0 válasza pinnacle (#40626) üzenetére


Clever0
senior tag

Amennyire a fotón látom, a 43-44 kábelek végén apa-anya, a 45-46 kábeleken apa-apa csati van.

(#40646) pinnacle válasza Clever0 (#40645) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Most, hogy mondod, elolvastam a leírást is. :)
" koax dugóval és koax aljzattal szerelt kábel."

(#40647) pjen válasza Zitronensaft (#40643) üzenetére


pjen
félisten

Mért baromság,hányan tesznek fel egy dugót othon.Azt alegegyszerübb hogy hivd ki a szakembert,de ha már Ô csinálja,csinálhatja jólis.Ez azért fórum hogy segítsünkPl:kábelmánia hányszor írja vedd ki a cillapítót,csináld ezt vagy azt,akkor egy dugó felszerelése mért olyan ördögtôl való?

[ Szerkesztve ]

(#40648) kabelmania27 válasza pjen (#40647) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Zitronensaft szvsz elsődlegesen nem a dugókra hanem a bolti összekötőkábelekkel+osztókkal kapcsolatos dolgokra írta, ő műszeres mérések alapján látja a gyenge eszközök használata okozta zavarokat, ezért jó hogy leírja a problémákat.
Látszólag hiába jó a vétel gyenge kábellel ha közbe a környéken romlik a jel minősége, így ha valakinél előfordul probléma az nem azt fogja gondolni hogy nekem azért rossz mert valakinél gyenge a kábel vagy vhs/dvd felvevő/rossz erősítő van, hanem a szolgáltatót hibáztatják pedig lehet hogy csak egy régi TV vagy videó vagy egy házerősítő okozza a problémát, UPC számára főleg konkurenciás területen van ebből gond, mert akinél lejárt a hűség az lehet 1221 lemondás gombot fogja benyomni, mondjuk ilyenkor az ügyfélszolgálatos remélhetőleg átkapcsolja heldeskeshez, de ha már az előfizetőben a lemondás gondolata fogalmazódik az nem jó, de ez már kicsit marketing téma.
Technikus nekem mesélte, hogy az egyik ügyfél átvitte a modemet másik szobába gyenge árnyékolású kábellel aminek következtében a környéken akadt a net.
Szvsz nem a műanyag dugóval van a probléma, ismerősnél is olyan volt amíg nem volt kábelnet előfizetés, és tiszták voltak az adások, amíg nincs digitális jelátvitel addig nem probléma az osztó a kábel és a csatlakozó sem, digitális jelátvitel és visszirány miatt jobb állapotban kell tartani a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#40649) Zitronensaft válasza pjen (#40647) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Pont arról van szó,hogy megy a szerelő...az majd megcsinálja jól,mit kell ezermesterkedni? Ingyen van nála olyan anyag,amit hosszas keresgéléssel se szerezne a legtöbb ember.
Ilyen tanácsokból lesznek az okoskodó mongolidióták akik miután megcsináltam rendesen,leszedik a kompressziós csatikat,beteszik a taiwani osztót,mert olvasták hogy az jó. Amit a upc-s szerelő hoz,az meg szar...utána meg bejelentik a hibát,meg köpködik a szolgáltatót,nemutolsósorban elveszik a munkaidőt a valódi problémáktól.

(#40650) Zitronensaft


Zitronensaft
aktív tag

Minapi eset,hogy hulladékul összebarkácsolt box ágat megcsináltam,majd ránéztem a modemre,keresi a visszirányt,kitudja mióta...
Mondom:az nem baj hogy nincs net?? Aszongya,miért,nincs?nem is tudott róla...
20 centis lukon megközelíthető padláson,okádék módra felrakott tekerős f csati elé be volt téve egy hpf a netes ágra.
A legkeményebb az,hogy természetesen nem tudja hogy került oda...úgyhogy van baj rendesen...mesélhetnék horror sztorikat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.