Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133501) xDiESEL92 válasza peti85 (#133493) üzenetére


xDiESEL92
tag

Nekem is holnap jon az Arris a gigabittel! Kivancsi leszek :D de biztato, hogy nalad jo lett

(#133502) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Sziasztok,

Van arról tapasztalat, hogy mostanában Bp-en mennyi időt vesz igénybe az internet megrendelés utáni bekötés? Jövőhéten fogok költözni és azért kérdezem, mert főleg otthonról dolgozom, mennyivel előtte lenne érdemes leadnom a rendelést.

Még pár évvel ezelőtt majdnem 2 hét is eltelt, de akkor pl. nem volt behúzva a koax, most kb csak a modemet kellene majd beüzemelniük.

sweetlou6.wordpress.com

(#133503) ledgeri válasza Sweet Lou 6 (#133502) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én mindenképp számolnék B megoldással. Nincs mostanából tapasztalat, de ha munka áll rajta, akkor legyen menekülő utad!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133504) Sweet Lou 6 válasza ledgeri (#133503) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Persze, van korlátlan mobilnetem, de azért mégis csak kényelmesebb nem azt osztogatni :)

sweetlou6.wordpress.com

(#133505) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Most látom, hogy küldtek egy emailt a hirlevel.hu@vodafone.com-ról, hogy jogszabály miatt értesítenek a díjcsomagomhoz és szokásaimhoz legjbban megfelelő egyéb díjcsomagokról: 150-es net helyett 250, ugyanannyiért, mint most*

* az ár változhat

Szép!

#133504 Sweet Lou 6 :R

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133506) cocka válasza ledgeri (#133505) üzenetére


cocka
veterán

De azt ki nem szarja le? Hát emeljék meg a letöltési sebességet százzal, a feltöltésit meg 10-zel azt kész. A UPC erre képes volt.

[ Szerkesztve ]

(#133507) ledgeri válasza cocka (#133506) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most ezt nem tudom biztosan helyesen-hangsúlyozva olvasni... ha érted a problémám...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133508) cocka válasza ledgeri (#133507) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom az volt a levél célja, hogy köss új hűséget ugyanazért az árért, cserébe sebességet emelnek.

A voda mióta a UPC helyére bepofátlankodott, azóta egy deka sebességemelés csak úgy nem volt. Erre írtam, hogy a UPC ezt szerződéshosszabbítás nélkül megtette. Igaz 120-nál már elakadtak, de végül mindenki fel lett "rugdosva" legalább 150-re. A feltöltési sebességek már legalább 6 éve stagnálnak.

nem tudom biztosan helyesen-hangsúlyozva olvasni...

OK további magyarázat a mondatomhoz:

De azt ki nem szarja le?

Nyilván nem úgy értettem, hogy senkit nem érdekel, amit írsz, hanem úgy, hogy a vodkafon ajánlata egyszerűen nevetséges. A másik kettőre meg lásd a magyarázatot fent.

[ Szerkesztve ]

(#133509) xDiESEL92 válasza Sweet Lou 6 (#133502) üzenetére


xDiESEL92
tag

Szia!
2-3 munkanap!

(#133510) Baritone


Baritone
tag

Sziasztok!

Árulja már el nekem valaki, hogy a voda miért tesz be jelgyengítőt/osztót a kábelvég és a vodás eszköz közé?
Amikor megkaptam az új modemet a gigás nethez a szerelőt megkérdeztem, hogy mi az amit rátesz a kábel végére? Ő a jelgyengítő szót használta. "Nem jó, ha túl erős a jel, ezért gyengítené kell"
Tegnap másik szerelő jött ki, mert kábellel 300 mbit/sec volt a max sebesség (rossz volt a központi hálózati beállítás a vodánál) az általam leszedett gyengítőt visszarakta, mert az kell oda,. "Az egy osztó, ami kell, mert ha csak egy eszközbe megy be a jel, akkor túl erős "
A gyengítő nélkül a wifi hatótáv kb 15 méterrel nagyobb, mint nélküle.
Még nem szedtem le tegnap óta, de kíváncsi vagyok, hogy tényleg kell-e oda, és mi az igazi szerepe.

(#133511) garga01 válasza Baritone (#133510) üzenetére


garga01
senior tag

"A gyengítő nélkül a wifi hatótáv kb 15 méterrel nagyobb, mint nélküle."

Ez így hülyeség, pusztán vmi véletlen lehet, hogy ezt tapasztaltad... Az az eszköz, amit a koax kábelre rak, a modem jelszintjét veszi visszább -> direktben semmi köze a wifi hatótávhoz, csak a net stabilitásához, sebességéhez. Ha meg tényleg nincs elosztva sehol a bejövő kábel, hanem direktben megy a modembe akkor jó eséllyel kell, de kabelmania27 majd ír a jelszintek tekintetében.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#133512) Zoshi85 válasza ttomas2005 (#133499) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Továbbra is? Nálam igen. Teljes halál van. Volt már modem /box restart is.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#133513) kabelmania27 válasza Baritone (#133510) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Szolgáltató előírása alapján nem jó a 10 feletti letöltési érték. Előfordul, hogy osztó nélkül 10 felett van a letöltési érték. Osztó üres kimenete problémát fog okozni. Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek és milyen osztót vagy Fam/Attenuator feliratú csillapító van bekötve kitudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség így meg tudjuk írni, hogy szükség van-e a csillapítóra.

[ Szerkesztve ]

(#133514) Fenyi Leopol válasza Zoshi85 (#133512) üzenetére


Fenyi Leopol
tag

Kb. 30 perce helyreállt a normális kapcsolat. Viszont újra kellett instalálni a kapcsolatot Ehhez az ügyfélszolgálatot kell hívni.

FL

(#133515) Baritone válasza garga01 (#133511) üzenetére


Baritone
tag

Köszönöm, hogy hülyeségnek tartod azt, amit napokon keresztül tapasztaltam
Gondolom így akartad megfogalmazni: "lehet, hogy ezt tapasztaltad, de a kettőnek semmi köze egymáshoz"
Így elegánsabb lett volna, de köszönöm.

(#133516) Baritone válasza kabelmania27 (#133513) üzenetére


Baritone
tag

Hol tudom megnézni a modemértékeket?

(#133517) garga01 válasza Baritone (#133515) üzenetére


garga01
senior tag

Bocs, lehet erős volt a megfogalmazás, de fizikailag semmi köze a kettőnek egymáshoz. Ez olyan mintha azt írnád, hogy lassabb lett a net azon a PC-n amit egy hosszabbítóba dugtál. Így talán látszik az analógia a kettő között. Egy dolog lehet oka esetleg, de az meg nagyon nagy baj lenne és kb. 0% valószínűsége, ha valami olyan brutál nagy zavarás jönne be a koaxon ami zavarja a modem/hgw Wifi adóját.
Az meg a másik kérdés, hogy a 2 mérésnél azonos körülmények között volt-e, pl. a hgw ugyanazon a wifi csatornán adott-e, és te sem másik falon keresztül mértél-e. Meg mikró nem ment-e mert az (is) tudja zavarni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#133518) xDiESEL92 válasza Baritone (#133516) üzenetére


xDiESEL92
tag

A modem beállításainak eléréséhez kattints ide vagy a böngésződ címsorába írd be a 192.168.0.1 címet.
Ha bridge üzemmódban vagy, akkor a 192.168.100.1-es címen fogod tudni elérni.
Ha belépsz, akkor a Haladó beállításoknál láthatsz füleket. A letöltés és a feltöltés fülön lévő adatokat printscreeneld ki és tedd be ide. Alul tudod még a csúszkát húzni jobbra, azok se maradjanak le.

(#133519) kabelmania27 válasza Baritone (#133516) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen belépsz a modem oldalára, utána a haladó beállítások/hálózat állapota menüpontban megtalálod a docsis letöltési és a feltöltési értékeket.

(#133520) Baritone válasza kabelmania27 (#133519) üzenetére


Baritone
tag

Köszönöm, meg fogom nézni, és.jelentkezem.

(#133521) oriic válasza oriic (#133489) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Úgy tűnik, hogy feleslegesen aggódtam, most jött mail:
"A csomagodat összekészítettük és hamarosan átadjuk a futárszolgálatnak!"

Szóval remélhetőleg tényleg megkapom :D

Live-Die-Respawn

(#133522) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

500as vodas netem van amihez egy ch7465vf modem+router kombót adtak.

1 gép van bekötve UTPn és még 3db wifivel kapcsolódik. Ezen felűl még 4 mobil lóg rajta. A gond, hogy ha vki elindít egy torrentet ami seedel akár csak 10-20dolgot (minimális az adatforgalom) masszívan belassul a net. Néha szakad is. Én HOban VPNel csatlakozok nem ritka, hogy eldobja magát ami erősen frusztráló tud lenni.

MI lenne a megoldás? Az ezres netre való előfizetés gondolom nem segítene az adatforgalom ~minimális csak a connection a "sok".
Van a vodanak erősebb modem+router eszköze? Azt hogy lehet beszerezni?
Vagy vegyek egy routert és rakjam át a ch7465vf bridge módba lenne a megoldás?
Vagy vmi más gond van?

Remélem érthető a gondom és kérdések...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#133523) SzGee válasza Dare2Live (#133522) üzenetére


SzGee
aktív tag

Cseréld le a qbittorrentet utorrentre és megoldódik a probléma, legalábbis nálam segített

If you leave me, can I come, too?

(#133524) Tikakukac válasza SzGee (#133523) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valaki kedveli a kicsi kínai szemek vigyázó tekintetét, akkor javasolt. Minden más esetben ez egy borzalmas tanács :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133525) SzGee válasza Tikakukac (#133524) üzenetére


SzGee
aktív tag

Jó, akkor szenvedjen tovább... A 2.2.1-es utorrent tudtommal még jó

If you leave me, can I come, too?

(#133526) Intruder2k5 válasza Dare2Live (#133522) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. A torrentkliensben a kapcsolatok számának minimalizálása, WiFi-n akár 50 körülire.
2. Saját router beszerzése, és a Voda eszköz csak modemként való használata

(#133527) Tikakukac válasza SzGee (#133525) üzenetére


Tikakukac
titán

Iiiigen, szóval ez itt a fő gond, hogy azért mert a Voda hányás szolgáltatást nyújt, ne már azon kezdjünk szórakozni, hogy mennyire backdooros és milyen régi szoftvert teszünk fel.

Volt ilyen nálunk is, hogy biztos azért CTO egy csomó oldal, mert a torrent. Mondtam a néninek, hogy egy teszt Ubuntu gép van direktben az ő sz@rjukon vezetékkel kötve mindösszesen, amin semmilyen P2P nem fut, így legyen kedves megnézni azt a ...va screenshotot már végre, amin látszik, hogy a Voda szerverénél döglik össze mindig minden és köze nincs ahhoz, hogy itt mi folyik... de 10 ügyintéző, 200 darab email a különféle technikai nemszolgáltató osztályokkal sem sikerült ezt megértetni.

Tüzelje fel ő is a házat, hátha sikerül végül kiharcolni egy másik szolgáltatót. Én most a saját lakóhelyemen csinálom ezt, elég jól haladok, ezt a putri ganédombot idén már nem akarom látni a tömbön belül :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133528) boborján2 válasza Tikakukac (#133527) üzenetére


boborján2
aktív tag

Utána meg ha véletlen a másiknál lesz egy kiesés ,akkor hallgathatod az osztást a lakóktól.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133529) Tikakukac válasza boborján2 (#133528) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs lentebb már attól, amit a Voda művel a belvárosban, szóval nem fognak, nyugi. :B

Pörgesd már vissza a topikot, most tényleg. Ez már annyira marha kínos nekem is, hogy rendesen karitatív segítséget akarok néha nyújtani ennek a balfék brigádnak. 6 napjuk van még megválaszolni, hogy miért is nem lehet lebontani a szerződést és leszállni rólunk végleg. És azt a 6 napot ki is fogják várni és valami full kamu baromságot fognak benyögni ismét, amivel nem vagyok kintebb és megint ügyvéd és megint NMHH és megint kamuzni fognak és megint ügyvéd és megint levél és mindig 30 nap és közben jön még 80 SMS felszólításról.

Ezért nem félek én attól, hogy itt bárki ideges lesz ha a T-nél lesz kiesés. Pirosaknál a csoda az, amikor úgy megy minden, mint egy vidéki faluban ISDN alatt 2004-ben :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133530) kabelmania27 válasza Dare2Live (#133522) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben a modem oldalán nem találod a modem üzemmódot 1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot. Ha úgy sem javul nézd meg modem üzemmódban javul-e, ilyenkor a modem újraindulása után első három vezetékesen csatlakoztatott eszköz kap ip címet, ha így javul vegyél gigabites routert.
Ha megírod, hogy milyenek a modem jelszint értékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#133531) ledgeri válasza cocka (#133508) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Nekem azt hiszem még fel-sebesség csökkenésem volt, mikor megkaptam a "gyorsabb" csomagot, mert nem 120, hanem 150 a le.... :W

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133532) boborján2 válasza Tikakukac (#133529) üzenetére


boborján2
aktív tag

Én ezzel pont fordítva vagyok. Alig vártam hogy megszabaduljak a tétől. Drága is volt , meg a droid tv egy raklap trágya. Amikor 3. levélben részleteztem ,hogy nem egyedi a probléma, hanem firmware vagy hardver baja van, rögtön bekamuzták ,hogy márpedig több ezer üzemel belőle és ilyen panasza senkinek nincs. Közben csak a ph topik is el volt árasztva a panaszokkal és akkor még hol a többi.
Aztán kijön a szerelő és meglátja hogy wifin van a box, benyögi,hogy hát ez bizony így fizetős kiszállás.
Cseppet sem érdekelte ,hogy így legalább valahogy nézhető ,kábelen meg instant restartal indul a bekapcsolás.
Persze kiszámlazta de soha nem fizettem ki a "szakértő opciót" vagy hogy nevezik azok a szerencsétlenek az ilyen munkát.

Szóval mindegyik szop@t a maga módján.
Tökéletesen megértem ,hogy tele a hócipőd. De a magentáék is olyan gyorsan telerakják ,hogy el sem hinnéd :)

Mellesleg egy jó ügyvéddel , biztos vagyok bennr ,hogy a történetedből bőven plusszosan is ki lehet szállni.
De megkockáztatom hogy ehhez ügyvéd sem kell.

Ha jól tudom lejárt a hűséged és nem nem tudod felmondani?
Bemész a vodába leadod az összes cuccot, kérsz róla jegyzőkönyvet ,meg a felmondásról és megvagy.Onnantól kezdve egy jogtalan számlát nem kell befizetni.
Ha meg nem tudod felmondani ,mert nem jó a rendszerük, akkor toll papír ,bélyegző aláírás.
Az hogy mikor rögzítik a saját rendszerükben az nekik egyéni szoc problem. Ha jogtalan követelés van ,akkor feljelenteni őket gyorsan az átvételi jegyzőkönyved és a felmondás alapján.
És ami nagyon fontos ,addig is egyetlen percig sem használni a szolgáltatásukat

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133533) Tikakukac válasza boborján2 (#133532) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem olyan listám van a Vodánál, hogy görgetheted a bejegyzéseket. Nem vicc, az összes bejegyzés felolvasása 20 perc. Ez mind csak hibajelentés. Amikor kértem, hogy akkor szeretném az összes céges ilyen megkeresést dátummal exportolva a mailemre, azt mondták nem lehet. Mi az, hogy nem lehet? :DDD Úgyhogy erre is felvettek hibajegyet, hogy miért nem lehet és 30 nap múlva megmondják miért nem lehet. Ugye ahhoz, hogy ebből egy ütős ügyvédi megkeresés legyen, kellenének a számok, időpontok, de nem adják ki, így viszont piszok nehéz a dolog.
T-t nem kell bemutatni, mivel amiben dolgozom, ott kell az összes brigáddal nyomni a szkandert, a diffi, hogy amikor valami nem halad és odab@szok az asztalra, akkor lesz egy olyan kisfőnök, aki 30 perc alatt lekeveri a műsort és ha a szervert kell beszántani, akkor másnapra nálam az összes papír, ha kell egy 50 fős előfizu és eddig ültek rajta, akkor 48 órán belül nálam a doboz SIM.
Vodánál nem, ott tökre mindegy mennyire magas polcig ér a bélsaras tartalom, nincs killcommand. Lassan 1 éve nem lehet pontot tenni erre valahogy. Azért valld be, T-ről gyorsabb volt a költözés :B

Bemész a vodába leadod az összes cuccot, kérsz róla jegyzőkönyvet ,meg a felmondásról és megvagy.Onnantól kezdve egy jogtalan számlát nem kell befizetni.

Megvolt. De ettől még lazán inkasszóig elmegy a sztori. Üdv itthon :B
Ha meg nem tudod felmondani ,mert nem jó a rendszerük, akkor toll papír ,bélyegző aláírás.

Nincs mit aláírni, bélyegezni, mert ők is elismerik, hogy fel van bontva a szerződés, csak a belső rendszerükben történő bontás nem történik meg, emiatt pedig olyan a dolog, mintha mégis lenne egy szolgáltatás bekötve.
Az hogy mikor rögzítik a saját rendszerükben az nekik egyéni szoc problem. Ha jogtalan követelés van ,akkor feljelenteni őket gyorsan az átvételi jegyzőkönyved és a felmondás alapján.

Igen, ez viszont már nem ennyire egyszerű, persze, "feljelented", de mit mire és mikor meg miért már bonyibb. Sokkal bonyibb.
És ami nagyon fontos ,addig is egyetlen percig sem használni a szolgáltatásukat

A leadás előtti 5 hónapban is egy dobozban volt a modem, azóta meg szerintem már indiában van egy kisgyerek keze között.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133534) boborján2 válasza Tikakukac (#133533) üzenetére


boborján2
aktív tag

Azt nem igazán értem ,hogy amikor már láttad az elején ,hogy nem lesz kerek a sztori. Akkor miért nem dokumentáltad magad ,hogy mikor mi történik.

Most akkor azért nem tudsz lépni ,mert nincsenek meg a számok? Ez azért valahol részben Te hibád is.
Oké ,hogy náluk is meg kell lenni. De ilyenkor szoktak egy tűzesetet (analóg világban) vagy valami kamut bejelenteni (digitálisban nem tudom mi a bevett szokás) és hopp,máris minden elúszott. Fontos hogy minden meglegyen nálad is.

Én a trénél , pontosan vezettem minden történést és telefonhívást. Volt olyan ,amikor nagyban előségítette a dolgaimat ,hogy ezek nálam voltak.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133535) Tikakukac válasza boborján2 (#133534) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt nem igazán értem ,hogy amikor már láttad az elején ,hogy nem lesz kerek a sztori. Akkor miért nem dokumentáltad magad ,hogy mikor mi történik.

Mert naiv gyerek vagyok, kevés volt a 15 év a mélyvízben ;]

Most akkor azért nem tudsz lépni ,mert nincsenek meg a számok? Ez azért valahol részben Te hibád is.

Pontosan 0%-ban az én hibám, ez így a helyes :B A fogalom amit kóstolsz az az áldozathibáztatás, az úgynevett '"minekmentoda" jelenség.

Oké ,hogy náluk is meg kell lenni. De ilyenkor szoktak egy tűzesetet (analóg világban) vagy valami kamut bejelenteni (digitálisban nem tudom mi a bevett szokás) és hopp,máris minden elúszott. Fontos hogy minden meglegyen nálad is.

Minden megvan nálam, ami ahhoz kell, hogy azon a bizonyos novemberi naptól fogva semmilyen közöm vagyis közünk ne legyen a Vodához. Minden.
Ezt már a jogi képviselő kérte pluszban.

Én a trénél , pontosan vezettem minden történést és telefonhívást. Volt olyan ,amikor nagyban előségítette a dolgaimat ,hogy ezek nálam voltak.

Nálam nem segít, mert látják, hogy hiba van és azt is, hogy mi az, előttük a lista, de így sem tudnak mit kezdeni vele. Én mit kezdjek ezzel többet? :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133536) gabooforever


gabooforever
csendes tag

Sziasztok,

Hozzátok irányítottak, hogy hátha tud valaki segíteni, mert volt hasonló cipőben. Pár éve leköltöztünk vidékre (Jászkarajenő) és jobb híján átvettük a Telekom által szolgáltatott csomagot (Net és Vezetékes telefon), mert másik szolgáltató nincs. Viszont mióta tavaly megcsinálták az átállást az 5G-re (amibe mi pont nem esünk bele) a mobil hálózat és a net is egy kalap sz*r lett (igen tudom, hogy nincs köze közvetlenül a kettőnek egymáshoz, de ehhez tudom kötni). Most járt le a hűségem a szolgáltatásokról és ahogy keresgettem mégis milyen alternatív lehetőségeim vannak a Telekomon és a Starlink-en kívül rátaláltam a Vodafone lefedettségi térképére, ami alapján itt hasít nálunk is az 5G és a 4G+ is. Szépen meg is rendeltem most a korlátlan net csomagot otthoni ZTE MF296C modemmel, hogy legrosszabb esetben is lesz kb. ugyanolyan gyors, de mégis olcsóbb és stabilabb netünk (30Mb/s le és 10Mb/s fel átlaggal), mint a Telekom volt.
Meg is jött a múlthéten a modem bepattintottam a simet kiraktam az ablakba, hogy a temetőnél lévő Vodafone-os toronyra nézzen és örültem a 10Mb/s-es sebességemnek letöltés esetén és kb. 2-3Mb/s-nek feltöltésnél. Gondoltam nopara körbenézek milyen lehetőségek vannak a jelerősítésre (egyébként itt a faluban a temetőnél van egy voda torony és még kettő van a szomszédos falukban) és mivel a modem rendelkezik external antenna fogadási felülettel elkezdtem keresni. Megtaláltam a Fecogame kollégát a HA-n és volt antennája is ehhez a modellhez, a visszajelzések is jók voltak és vásároltak is már tőle az MF296C modellhez is. Így rendeltem két "pálcika" antennát, amit a mai nap meg is kaptam.
Itt vált érdekessé a történet, mert hiába rakom fel a külső antennákat gyakorlatilag nem erősödik a jel, hanem inkább gyengül. Elkezdtük a kollégával körbelőni és tesztelni a lehetőségeket. Nem kell bekapcsolni, mert elméletileg automatikusan használja az antennát. Legfrissebb elérhető firmware van a modemen. Az antennák végén megvannak a pöckök, a hajlítási részen látszódik a kábel is tök jól áll. Majd megnéztük a fogadó felet és az interneten talált képekhez képest a réz kis henger részt, aminek minimálisan ki kellene állnia, hogy ott legyenek egymáséi a vásárolt antenna réz pöckével nincs meg. Ahogy bevilágítottam úgy látom, mintha mélyebben ott lenne, de nem vagyok benne már biztos. Így irányítottak ebbe a topicba, hogy valaki hátha végzett hasonló műveletet már ennél a modellnél és tudna tapasztalattal vagy képekkel szolgálni az external antenna csatit illetően.
Nálam ez a helyzet a csatinál.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
GaBoO

.:: GaBoO4Ever ::.

(#133537) kabelmania27 válasza gabooforever (#133536) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ez a vezetékes topik.
ITT és ITT választ fogsz kapni a kérdésre.

[ Szerkesztve ]

(#133538) kabelmania27 válasza Sweet Lou 6 (#133502) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1270-es számon vagy ügyfélszolgálati irodában rendeld meg a szolgáltatást.

(#133539) boborján2 válasza Tikakukac (#133535) üzenetére


boborján2
aktív tag

Ez nem áldozat hibáztatás.

Csak egyszerűen a saját érdeke mindenkinek ,mit tart a kezében vagy mit nem. Kevés volt neked az a 15 év :)
Na nemnoffolok ezzel tovább. Majd írd le egyszer mi lett a vége. Mennyit buktál vagy nyertél.

Erről jut eszembe még egy kérdés.
Itt is az a divat ,hogy ha kikér az ember egy hanganyagot , akkor azt cd lemezen kapja meg?

Mazsentánál egyszer kikértem egy vitatott beszélgetést , erre az okosok küldtek egy cd lemezt
Mi az bánatba tegyek bele egy adat cd lemezt?
Véletlenül sem dobták volna át emailban ugyanaut a kódolt fájlt ami a lemezen volt. Vagy mondjuk xyz adatommal egy linken letölthetővé teszik.
Nem nem , a poliszí nem engedi, mert az nem biztonságos :C
Mert a postán 27 emberen átmenő lemez az biztonságos.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133540) gabooforever válasza kabelmania27 (#133537) üzenetére


gabooforever
csendes tag

Köszi az útbaigazítást :)

.:: GaBoO4Ever ::.

(#133541) Tikakukac válasza boborján2 (#133539) üzenetére


Tikakukac
titán

Majd akkor találd ki a sztoriban melyik résznél hibáztam. Mert nem találom.:B
Amire te gondolsz az az úgynevezett élhetetlen világ, amikor mindent rögzíteni és írni kell.

Bevallom ilyen még nem volt. Szolgáltatást lemondani így, hogy nincs hűség az soha, semmilyen körülmények között nem volt még probléma.
De most már ezzel is okosabb vagyok és nem csak 3 hívást engedek meg és fél tucat emailt, hogy ugye ennyivel biztosan akkor vége lesz ha eljön az a bizonyos nap, hanem előtte még elmegyek a vezerigazgatóhoz és tőle is engedélyt kérek külön, mint a pisilés előtt az oviban:B Vicc.

Ebből tippre lesz egy komolyabb levelezés aztán mivel van már összeg szinten is tétje, lehet menni tovább. Ha elég bolond a cég, beleáll. Simán kinézem belőlük :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133542) petakpa1 válasza ledgeri (#133505) üzenetére


petakpa1
őstag

Én is kaptam ilyet. 500/22-es netet kínáltak 1 év hűséggel 5990,-Ft-ért.

A vicc az, hogy most szintén 500/22-es netért lejárt hűséggel 2990,-Ft-ot fizetek :DDD. Igaz ezt még emelni fogják majd 15,4%-kal márciustól.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#133543) xDiESEL92


xDiESEL92
tag

Sziasztok!

Ki milyen sebességet mér az Arris router 5GHz-es WiFijén?

(#133544) boborján2 válasza Tikakukac (#133541) üzenetére


boborján2
aktív tag

Téves ,nem kell mindent.
Onnantól kell csak amikor a másik fél nem tartja be a szerződés ráeső részét. Ez a felállás pedig, nem áll fent naponta az élet minden területén. Nem akkora dolog ez, nem is kell többet belelátni.

Továbbra is tartom azt az állítást,hogy ha tudom hogy a saját érdekem ,akkor simán írok rövid jegyzeteket időpontokkal.
Ha nem így tenném és nekem ez esetleg hátrányt okozna ,én sajnos hibáztatnám magam ,hogy hülye voltam.

De mind1 is , természetesen a Te dolgod.
OFF

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133545) melodie válasza xDiESEL92 (#133543) üzenetére


melodie
tag

https://www.speedtest.net/result/15827912295
LETÖLTÉS Mbps:535.85 FELTÖLTÉS Mbps:48.45
Gigabit Net
1000 Mbit/s max letöltési sebesség

[ Szerkesztve ]

(#133546) xDiESEL92 válasza melodie (#133545) üzenetére


xDiESEL92
tag

Köszönöm! :)
Többiek?

(#133547) Tikakukac válasza boborján2 (#133544) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha jós vagy és tudod mikor mi fog majd bekövetkezni akkor igazad is van.

Én nem vagyok jós, szóval sajnos a te logikai utadat követve mindent rögzítenem kéne. Kihagyom.:R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133548) boborján2 válasza Tikakukac (#133547) üzenetére


boborján2
aktív tag

Valamit benéztél de nagyon.
Ez nem jóslás.

Ha pl én vagyok te , és az első alkalommal nem tudom elintézni a dolgom , meg a másodikkal sem. Akkor feljegyzem mikor és mi történt az első alkalommal és a másodikkal, mivel feltételezhető hogy több ilyen is várható és a negyedik ,akárhanyadik után nem biztos hogy vissza tudok emlékezni.

Érted már. Nem a jövőben bekövetkező eseményről beszélek ,hanem arról ami már megtörtént. A múlthoz meg csak nem kel jósnak lenni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133549) Tikakukac válasza boborján2 (#133548) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is pont arról beszélek.

Felmondod a szerződést. Nincs jövő. Nincs több. Vége. Nem beszélünk többet. Nem találkozunk. Nem hívunk. Teljesen elvágjuk a kapcsolatot. Megszűnt a kapocs.
Amit rögzíteni akartál, az most is áll, végeztünk. Ott van világosan.

Na de akkor mit csinálsz amikor ezt így lehozod és rá 1-2 hónapra becsöngetek hozzád és berúgom az ajtódat csak úgy? :))

Na ez a jóslás és ezzel semmit sem tudsz csinálni. Aki pedig képes a melója közben naplót vezetni miközben konkrétan üvölt a Vodás idiótákkal a telefonon miközben az irodája előtt 3 ember vár ASAP dolgokkal, annak kérem a számát, mert tudhat valamit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#133550) Giton22


Giton22
csendes tag

Sziasztok! Ma szerelték be nálunk a Vodafone vezetékes hálózatot, egy a gondom emeletes házban lakunk és ezért van egy wifi lent is még fent is viszont még a régi router engedte hogy wifi csatornát állítsak, addig a kedves Voda nem akarja engedni ezen a docsis 3.1en, felhívtam őket és azt mondták ebben a routerben nincs lehetőség mert az eszköz maga választja ki a legjobb lehetőséget, a másik routeren viszont sajnos 5ghz nal nem tudok nagyobb csatornát állítani mint 100. Van erre megoldás a vodas router kiiktatása nélkül, nem értem miért nem tudják engedélyezni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.