Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124501) pjen válasza kezo0 (#124500) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is van pana, DIGI ről és tkom ról megy gond nélkül.

(#124502) kezo0 válasza pjen (#124501) üzenetére


kezo0
addikt

És Vodáról nem?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124503) pjen válasza kezo0 (#124502) üzenetére


pjen
félisten

De, voda az alap. Pár hónapja lemondtam a vezetékest, előtte a ment gond nélkül.

(#124504) imref


imref
csendes tag

Üdv.
Connect Box-ot használok. Csak csöndbe jegyzem meg, hogy mióta a hálózatot "rendbe rakták" nincs különösebb gondom.
Néha lementem az adatokat, de a CH7465LG szoftver változásával a lehetőségek is változnak (nem biztos, hogy pozitív irányba)?
Az utolsó mentésemnél (május nem most volt) csak kijelöltem a pl. letöltési táblázatot és tudtam másolni. Most nem lehet kijelölni! A szoftver verziószáma szerint frissítették.
Vagy én csinálok valamit másként-rosszul?

(#124505) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok,

Most már kb 2 éve szenvedek ezzel a kurva Vodával (azert nem váltottam mert a T szét akarta fúrni a lakást, mert nem hajlandoak az álmennyezeten keresztül megcsinálni ahogyan most van), pontosabban a közszolgálati csatornáival, félreértések elkerülése végett az m4 ami egyedül érdekel.
Ezt a hibat produkálja, elég randomszerűen mindkét tvn (az egyik set top box a másik mediakartyaval), illetve valamikor be se jön semmi, a "a kívánt adatfolyamra hangolás sikertelen"

Kép és hang is esik szét, de csak és kizárólag a közszolgálati csatornák esetén, a többi csatornával semmi gond.

Volt már kint többször szerelő, cserélt kábelt, elosztót, lent a társasház dobozánál matatott, ideig óraig megy aztán újrakezdi.
És teljesen random mikor jön elő, akár egy adott műsoron belül is (pl. stúdióbeszélgetés oké, ahogy kezdődik egy meccs, vagy egy F1es futam elkezdi). Illetve elég morbid, de ha az amerikai konyhás nappali másik felében levő hűtőt kinyitom, akkor is ezt csinálja)

Van valakinek vmi tippje esetleg?
Vagy szarjak bele, és huzassam az optikát a T-vel?

(#124506) imref válasza imref (#124504) üzenetére


imref
csendes tag

bocs nem ide akartam!

(#124507) cof válasza ggbuffon1897 (#124505) üzenetére


cof
veterán

Galvanikus leválasztót próbáltál már?

Ezt csak a leírás miatt linkelem, itt már nem kapható, van RG6 csatlakozós változata is. [link]

Jelerősség/minőség amúgy milyen a csatornán?

Optika a jövő egyébként, kérhetsz a szerelőktől kábelt ha látsz Telekomos autót és behúzod magad az álmennyezetbe, aztán nekik már csak rá kell kötni ha jönnek bekötni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#124508) T560i


T560i
tag

Sziasztok! Olyan problémám van,hogy adott egy Philips oled tv ,ami nem frissíti be a műsorlistát, tehát ha délelőtt bekapcsolom még a tegnap esti műsorok vannak beragadva! Vodás előfizetés ci kártyával, van két lg tv ugyan ebben a háztartásban azok jól működnek! Esetleg valakinek valami ötlete? Köszönöm :K

Philips 65 oled806& Lg 55b7v Nad T758v3i Kef q950&q350&q650c 5.0,Klipsch R120sw 2db!

(#124509) ggbuffon1897 válasza cof (#124507) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Most pl. lekopogom megy normálisan. Neztem a boxnál az infót ott a jelerősség 0% volt illetve ott számolta a hibás biteket 10ezer fölött (nem tudom pontosan mi a neve nem jegyeztem meg, asszonyt meg most nem tudom megzavarni a DWTS döntője elől)

(#124510) C0d3r válasza MrPetya19 (#124496) üzenetére


C0d3r
addikt

Nemrég küldtem vissza CB-t és STB-ot. Postára elbattyog, sorszámot húz csomagfeladás felkiáltással. Kisasszonynak mondani, hogy Vodafone eszközvisszaküldés lesz, erre ő elmegy egy erre a célra elkészített dobozért, eszköz odaad, ő becsomagolja, megcímezi és kész. Érdemes ellenőrizni, hogy stimmelnek-e az adatok, először a Magyar Telekomnak sikerült megcímeznie. :))

(#124511) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Amikor ment a UPC Voda átállás kilőtték az OTP ATM befizetés lehetőséget, hogy majd később lesz. Ez működik már?

/s

(#124512) cof válasza ggbuffon1897 (#124509) üzenetére


cof
veterán

Csatlakozókat, osztókat is lecserélték? Nem csoda, hogy akad ennyi hibával. Át kellene nézni a teljes koax hálózatot, gondolom ami az álmennyezetbe megy az nem látszik, lehet ott van valami zajbetörés sérült szigetelés miatt. Mindenesetre tesztre kihúznék egy másik koax kábelt a lakásba bejövő csatlakozóig és úgy is tesztelném a TV-t.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#124513) roger92 válasza kabelmania27 (#124482) üzenetére


roger92
tag

Ez jogos és aláírom. Azonban azt nem lehet elnézni, hogy ez notorikusan fordul elő. Ráadásul október közepe óta, csak most sikerült nekik megkötni a szerződést, ahol még mindig számlagenerálási hiba miatt nem lehet bekötni a szolgáltatást. Direkt előre jeleztem még akkor, hogy mostanra megszűnik a vezetékes számunk, erre most közlik, hogy ők ezzel nem tudnak mit kezdeni, mert inaktív számot nem tudnak hordozni. Ebben az esetben maximálisan a szolgáltató a hibás. Én mindent előre jeleztem, mégsem vettek komolyan. Most meg mossák a kezüket.

[ Szerkesztve ]

(#124514) kabelmania27 válasza ggbuffon1897 (#124505) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapít meg tudjuk írni, hogy rendben van-e a bekötés.
Amennyiben megírod a modem jelszint értékeket ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#124515) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Miért lehet az, hogy a laptopom 2.4GHz-ra csatlakozik az első induláskor, majd wifi kikapcs-bekapcs után már az 5GHz-ra csatlakozik (a sebesség 144Mbps). A cél az lenne, hogy mindig az 5GHz-t használja.

Beállítottam a Band Steeringet, de így is ugyanaz a szitu. :U

[ Szerkesztve ]

(#124516) blakey válasza gyemipapa (#124499) üzenetére


blakey
titán

Milyen Panasonic? Nekem volt 3 különböző Panasonic, a mostani is az, és oda-vissza lehet telefonálni, semmilyen trükköt nem alkalmaztam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#124517) gregory91 válasza kabelmania27 (#124514) üzenetére


gregory91
senior tag

A hiba a tv szolgáltatásban van,gondolom a net oké neki.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#124518) saxoolondon2


saxoolondon2
csendes tag

Sziasztok, mostanában a 1270-en merre van a lemondás lehetőség? (kis egyezkedés lenne a cél), de a 1270/1-nél csak új előfizetést és meglévő hosszabbítást találtam.
Előre is köszönöm.

(#124519) abripeter


abripeter
csendes tag

Üdvözlet!

Ügyfélmegtartó ajánlat még vajon lézethet tudja valaki?

(#124520) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nem igazán van már, én nem kaptam Februárban sem így hűség nélküliben maradtunk.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#124521) abripeter válasza norbertoth (#124520) üzenetére


abripeter
csendes tag

Hát ezt sajnálattal hallom, minden esetre köszi a választ! Üzletiből kellene visszamennem lakosságiba, mert 5000 ft al olcsóbb és még némileg jobb is amit adnak. Azért mentem üzletibe, mert gyors a kontakt hibabejelentésnél, viszont már az egész utcát újrahuzták miattam és új erősítőket pakoltak az oszlopokra, de ismét ócska a net. Sok mindent tudtam meg abban a 3 hónapban, amikor 72 óránként hívtam, majd leszedtem őket majdnem 40 ezer forinntal is amit jóváírtak, de ez egy zsákutca és nálunk sajnos monopol helyzet van etéren :/

[ Szerkesztve ]

(#124522) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vodafone TV-t nem tudom nézni, mert mindig ezt az üzenetet kapom. Minden mobilról letöröltem, de semmi változás. Mi lenne a megoldás?

(#124523) cof válasza pinnacle (#124522) üzenetére


cof
veterán

BOX-on tudsz törölni, ha nincs akkor ügyfélszolgálat 1270.

Amúgy régen törölhető volt ez az oldalukon is, nem értem miért szivatnak mindenkit meg magukat is ezzel hogy megszüntették.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#124524) pjen válasza pinnacle (#124522) üzenetére


pjen
félisten

Ha van boxod ott tudod törölni, vagy 1270.

(#124525) pinnacle válasza cof (#124523) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi CoF, pjen! Én csak mobilon meg PC-n használtam. Akkor 1270. Egyébként mennyi eszközön lehet bejelentkezni? Azt nem is figyeli, hogy egyszerre mennyi eszközön vagyok bejelentkezve és nézem az adást csak a tényt számolja?

(#124526) roger92 válasza saxoolondon2 (#124518) üzenetére


roger92
tag

Szia!

Én meg mindig csak ezt találom. :))

1270/4/2/ ügyfélszám vagy * gomb és irányítószám / 2

(#124527) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Előbbi 5 hsz témája: Ez böngészős süti alapú vagy mást is használ?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#124528) powers válasza saxoolondon2 (#124518) üzenetére


powers
tag

Szia,én most mondtam le telefonon a múlt héten.nincs már ilyen menüpont,de az ügyintézővel beszéltem a 9 es menüpontban.Mondtam neki hogy le akarom mondani.Azt mondta kapcsol valakit mert ő nem illetékes.És az ügyfél megtartó csoporthoz kapcsolt.Ajánlottak volna lehetőségeket,de én már mindenképp váltani akartam,az utóbbi időben túl nagy volt a káosz,a számlázással meg a modem minden napos újraindulásaival.

(#124529) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok, egy Láma kérdés, csak nem akarok vodát hívni ha nem sikerül a tervem.

Szeretnék belépni az Arris routerbe http://192.168.0.1/ cimen és isten bizony nem enged a dobozon lévő jelszóvál (lehet hogy annó megváltoztattam csak már nem emlékszem mire :W

A kérdés: ha a resetet megnyomom az Arrison akkor ugye nem kell majd 1270-t hívni hogy mittom valamit be kell aktiválni (amit első alkalommal a szerelő személyesen szokott).

Elég a reset és utána már a dobozon lévő jelszóval beenged a routerbe?
Vászokat előre köszönöm! :R :R :R

(#124530) marcyman válasza MiZo1990 (#124407) üzenetére


marcyman
aktív tag

Még ehhez kapcsolódóan egy kérdésem lenne: ha van tv előfizetés is, amihez a netet a routerből kapja a TV média box, akkor azt hogy lehet megoldani egy új routerrel? Csak átdugom a tv box kábelét az újba és annyi?

(#124531) blakey válasza Misua (#124529) üzenetére


blakey
titán

Igen, mehet a gyári visszaállítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#124532) pjen válasza marcyman (#124530) üzenetére


pjen
félisten

Igen, a box net független. Az a lényeg, hogy legyen. A DIGI netről is simán megy.

(#124533) sz.j válasza sz.j (#124237) üzenetére


sz.j
nagyúr

Több mint egy hetes várakozást és közbeni reklamációt követően ma végre jött a szerelő és hozott egy tv boxot.
Csak most vettük észre, hogy a régebbi szabványú, 4:3 arányú Samsung tv-k képmérete függőlegesen megnyúlt, azaz torzult a kép ....

Ilyenkor mit lehet tenni,
- hogy vagy visszaálljon a régi 4:3-as képméret
- vagy pedig egy másik képarány (11:9 vagy milyen?) ahol alul és felül van egy fekete sáv, be lehet állítani???

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#124534) Toth_Jani válasza sz.j (#124533) üzenetére


Toth_Jani
őstag

16:9-et kellene beállítani, de azt még azok a TV-k nem tudják, ezt valahol a boxban kell beállítanod a TV meg szerintem jó lesz 4:3-ban, vagy esetleg, ha a video bementnél tudod állitani a TV-ben.
A TV csatornák egyébként már alapból 16:9-ben sugároznak.

[ Szerkesztve ]

(#124535) roger92


roger92
tag

Ténylegesen is kipróbáltad?
Mert én ismerősnél Telekom hálózatra csatlakoztatva a vodás boxon csupán csak az EPG-t töltötte le. Adás nem volt.

(#124536) MrPetya19 válasza C0d3r (#124510) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi.
Semmilyen papír nem kell hozzá? Csak beviszem és feladom?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#124537) sz.j válasza Toth_Jani (#124534) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megpróbáltuk a TV-t is és külön a boxot is beállítani, de sajnos sikertelenül ...
Ha minden igaz holnap jön majd egy technikus, remélem, hogy Ő sikerrel fog járni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#124538) kezo0 válasza roger92 (#124535) üzenetére


kezo0
addikt

A net mindegy, hogy honnan jön, de ettől még nyilván kellett volna neki Vodás koax is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124539) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Szeretnék segíteni egy ismerősömnek, lemondanánk a Vodafone TV-net-telefon kombót.
Nem találtam arra infót itt vagy a honlapon, hogy ez intézhető-e sima, kéttanús meghatalmazással?

Samsung Galaxy A54

(#124540) roger92 válasza kezo0 (#124538) üzenetére


roger92
tag

Ezek szerint akkor működne a Vodafone TV Box külföldön is akár?

(#124541) Zoz válasza roger92 (#124540) üzenetére


Zoz
őstag

Korábban valaki már írta, hogy Németországban használja.

(#124542) tomp válasza Zoz (#124541) üzenetére


tomp
félisten

Az én boxom az. Jövőhónapban lesz 1 éve, hogy német Telekomról megy és 1x sem állt le. Semmilyen hiba nincs!

(#124543) chef_ryo


chef_ryo
csendes tag

Sziasztok !

kicsit át akarom alakítani az otthoni hálózatot technikai okok miatt
most jelenleg úgy néz ki , hogy van vodás modem (CH7465VF)
arra van rádugva egy router
a router csinál mindent , fileszerver, dlna, stb
a routerre van kötve BDplayer, tv, pc
minden látja a routeren lévő vinyókat.

ezt úgy akarom átalakítani hogy a router és a tv lenne rádugva a vodás modemre
viszont a tv-nek látnia kellene a routert ( az azon lévő vinyókat )
ezt meg lehet valahogy oldani ?
előre is köszönöm a segítséget

(#124544) markknight


markknight
veterán

Sziasztok!

A mellettünk lévő lakás leégett, de teljesen. A tűz tönkrevágta a lépcsőházban a netkábelt, ami miatt most nincs internetem. Mit gondoltok? Hívjam ki a Vodafone-t, hogy állítsák helyre? Vagy várjuk meg majd a biztosítót (szomszéd biztosítóját) míg intézkedik? Mi ilyenkor a menet? Kicsit tanácstalan vagyok, nem szeretnék magánakciózni, de mivel home office-ban dolgozok elég fontos, hogy legyen internetem.

(#124545) cocka válasza roger92 (#124535) üzenetére


cocka
veterán

Én egyszer kipróbáltam Yettel nettel és simán ment az élő adás is. (nem koaxról jön)

De igazából hülyeség azon filózni, hogy akármilyen nettel megy az élő adás is, mert ha a vodafone-on kívül bármely más szolgáltatótól kapsz netet, attól még ha a voda TV szolgáltatását akarod használni, ugyanúgy elő kell fizetni TV szolgáltatásra, ami technikai netet is igényel, azaz ha jól értem kapsz mellé egy vodás HGW-t is és így már igazából csak az indokolhatja esetleg, hogy mégsem az ő netükkel használod, hogy bughalmazzal teli HGW-ket adnak.

Szerintem sokan meglepődnének, hogy mennyire stabil lenne ez a hálózat, ha mindenkinek normál HGW-t adtak volna. Ha csak fele ennyire lennének elégedetlenek az ügyfelek már az is jobb lenne.

Kaonnak meg hiába adsz netet.

(#124546) cocka válasza Toth_Jani (#124534) üzenetére


cocka
veterán

Ha a vodaboxról van szó, ott semmi ilyesmi beállítás nincs. Biztos van valahol egy rejtett szervizmenü, ahol lehet ilyeneket, de itt csak a felbontás állítható: 576p, 720p, 1080p és ha támogatott, akkor 2160p.

De ilyenek nincsenek benne, hogy letterbox, pillarbox, windowbox és hasonlók.

(#124547) Nikaré válasza markknight (#124544) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!

Hívd a 1270 -et kérdezd őket, hogy ilyen esetben mit tudnak tenni?!
Talán és remélem adnak egy mobil netes elérési lehetőséget az átmeneti időszakra!

(#124548) markknight válasza Nikaré (#124547) üzenetére


markknight
veterán

Köszi! 8-kor felhívtam őket, perceken belül itt is lesz a szerelő, remélhetőleg cseréli is a kábelt ingyen.

(#124549) Nikaré válasza markknight (#124548) üzenetére


Nikaré
őstag

Meglepő gyorsaság!
Legyen így a gyakorlatban is!
:K

(#124550) sz.j válasza Nikaré (#124549) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valóban "meglepő gyorsaság", mert például nálunk csak a megrendelést követő több mint egy hét múlva jött a szerelő .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.