Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115559) cocka válasza kabelmania27 (#115514) üzenetére


cocka
veterán

A 150-es netnél elvileg nem szükséges cserélni a modemet,

És a 250/20-asra váltáskor sem ugye? Mert a 150-et se lehet sok helyen kihasználni. Legutóbb vagy 5 linux isot töltöttem (ez most tényleg az volt webről, nem virágbolti LOL) és kemény 65 megabit/sec volt az összsebesség. Akkor letojom hogy éppen 150 vagy 250, csak a feltöltés meg kéne, mert a 10 megabit már ciki.

Papíron ez a modem 440/110-et tud, de ha felezzük a névleges sebességét, ahogy szokás, akkor simán képes 20 megabitre. :)

(#115562) gregory91 válasza cocka (#115559) üzenetére


gregory91
senior tag

"Legutóbb vagy 5 linux isot töltöttem (ez most tényleg az volt webről, nem virágbolti LOL) és kemény 65 megabit/sec volt az összsebesség"
hmmmmm....nem tartanám jó mérési stratégiának...a tükörszerverek nem éppen a leggyorsabbak...
Inkább végezz speedtest-et, legalább 5 csomóponttal karöltve.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#115565) ztsoft válasza gregory91 (#115562) üzenetére


ztsoft
őstag

Én is tanúsíthatom, hogy a 150-es netet nálunk sem tudja a hálózat, [link] (saját mérések időzített scripttel, 15 percenként, három szerverre, speedtest cli programmal).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#115567) gregory91 válasza ztsoft (#115565) üzenetére


gregory91
senior tag

Gondolom kizárható az is hogy más személy vagy folyamat használta volna a netet méréskor?

Akkor lehet már okom félni ha a mi 500-asunk esetében lecserélnék a modemünket egy ilyenre?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#115570) ztsoft válasza gregory91 (#115567) üzenetére


ztsoft
őstag

Igen, kizárható. A mérést befolyásoló adat forgalom nincs (RSS kliens, Twitter kliens, Pidgin üzenetküldő a laptopon, ahol a mérés is zajlik), meg egy Androidos telefon, Időkép alkalmazással. Kétlem, hogy ezek nagyban befolyásolnák a mérést, még akkor sem, ha mind egyszerre forgalmazna.

Szerintem, itt nem a HGW (CH7465VF) a gyenge láncszem, hanem maga, a hálózat terheltsége.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#115571) cocka válasza ztsoft (#115565) üzenetére


cocka
veterán

Nekem eddig is tudta, nem ez a bajom, hanem az hogy rendszerint a másik oldal nem tud 150-nel feltölteni. Torrenten kívül hol használsz ki 150 megabites sebességet a weben? Vagy milyen szolgáltatásban? FTP-n?

Google drive még ami kimaxolja, tehát összességében egy kezemen meg tudom számolni, hogy milyen helyekről letöltéskor lehet kimaxolni a 150-et. Szóval nem értem mit kell itt gigabit felé tolni mindenkit, amikor láthatóan egyes helyeken sem a vevő, sem az adó oldal nem tudja ezt kihasználni.
És nemcsak most nem, hanem ÉVEK ÓTA NEM!

(#115572) kpeti001101


kpeti001101
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Nagymamámnak adott egy Qilive QIL321903343000109 Tv készülék melyen van Mediacard bemenet. Kérdésem az lenne, hogy a készülék kompatibilis lehet e a Vodafone mediacardal vagy sem a oldalukon ezt a márka nincs feltüntetve.

(#115573) ngi válasza viktorhu (#115499) üzenetére


ngi
csendes tag

Ezt értem, viszont akkor ne 1000 ként hirdesse. Én a 200-500 al is el vagyok. Tényleg csak munkára használom, videó hívás, build, YouTube, stb. Feleslegesen mennek bele ebbe a mbit marketingbe. Számomra sokkal jobban hangznana hogy 300mbit garantált net, minthogy minthogy 1000es net aminél sokkal alacsonyabb a garantált...

®NG

(#115574) gregory91 válasza kpeti001101 (#115572) üzenetére


gregory91
senior tag

Nos a készüléknek tudnia kell a DVB-C-t illetve képes legyen kezelni a CI+ -t.Talán jobban járnál a tesztelés idejére egy kölcsön modullal.
Ha szolgáltatás ip-n jön a tv akkor felesleges ezzel foglalkozni.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#115575) kpeti001101 válasza ngi (#115573) üzenetére


kpeti001101
újonc

Az rendben van, hogy a garantált minimum megvan, de a szolgáltatónak törekednie kell a névleges érték biztosítására. Ha ez nem sikerül, akkor nyugodtan tehetsz panaszt az NMHH-nál. Ragaszkodhatsz hozzá, hogy küldjenek szerelőt (aminek ebben az esetben költsége lehet), mikor pedig ott van kérd meg, hogy mérje végig a hálózatot, ellenőrizze a kábeleket és csatlakozókat.

(#115576) kpeti001101 válasza gregory91 (#115574) üzenetére


kpeti001101
újonc

Jelenleg nincs bekötve a Vodafone jelenleg T van de nem nagyon vagyok vele megelégedve ezért nem tudom nála kiprobálni de valahol megprobálom. Köszönöm a válaszodat.

(#115577) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Van itt valakinek gondja streaming videóminőséggel? PC-n nézve, mert máshol jó. 500 Mbps net elvileg elég kéne legyen HD tartalomhoz. 15 méter CAT6 LAN kábelen van összekötve, anno átlag 3-5 méter kellett, de a odem és a szobá kelrendezése végett máskép nem tudtam megoldani.
A Netflix még oké, az Aamzon is, de az HBO szörnyen pixeles. Érdekes hogy nem mindig vagy inkább nem minden tartalomnál. Pl. Jóbarátokat nézve szinte szétesik a kép egy 50 éves TV sorozat DVD-ripje szebb!

(#115578) kabelmania27 válasza Harbinger85 (#115577) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem biztos, hogy a szolgáltató hálózatával van a gond.
Nézd meg milyenek a modemértékek.
Ha leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#115579) viktorhu válasza ngi (#115573) üzenetére


viktorhu
veterán

De miért lenne jobb 200-as netet kapni az ezres áráért, ha az ezer is kijön belőle? Azért korlátozzák le a sebességet, hogy nehogy néha csak 700 legyen a gigabit helyett? Aki szeretné a gigabitet, az meg fizessen 70 ezret egy dedikált kapcsolatért? Ez mitől lenne jobb?

(#115580) ztsoft válasza cocka (#115571) üzenetére


ztsoft
őstag

Torrenten kívül hol használsz ki 150 megabites sebességet a weben?

Sok helyen (pl. Arch Linux frissítésekor, nagyobb fájlok letöltésekor, de még simán ide lehet sorolni a weboldalakat is), ez nem egy elrugaszkodott sebesség.

Azt viszont kétlem, hogy a szerver termekben a nagyobb oldalakat kiszolgáló szerverek 100 Mb-es hálón lennének, szerintem itt már több 10 Gb-ről (akár több 100 Gb-ről) beszélhetünk (csak nézz meg egy pár tárhely szolgáltatót).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#115581) Harbinger85 válasza kabelmania27 (#115578) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Üdv!
Amint rájövök ezek mik és hol találom meg megírom. :F

(#115582) ngi válasza viktorhu (#115579) üzenetére


ngi
csendes tag

Ezzel egyet tudok érteni, azonban számomra ez most így néz ki.
500 as net + TV volt x ft
1000 es net +TV ára szintén x ft
Valójában 2-300 nál sose használok többet.
És a leírásuk alapján az 1000 el se érhető.
Ergo egy üzleti terv excelben kell az előfizetésem, hogy elmondhassák, hogy már az előfizetők y%-a 1000es neten van.

Nem érzem hogy többet kapnék valójában. Ez az én mondandóm lényege. De lehet nem jól látok valami részletet. :U

®NG

(#115583) viktorhu válasza ngi (#115582) üzenetére


viktorhu
veterán

Ugyanez a félreértés volt annak idején a garantált sebességgel is, sokan azt hitték, hogy akkor innentől csak azt fogják kapni. Nem, most sem fogják lekorlátozni 700 megabitre az ezres netet, az továbbra is gigabites lesz, csak a törvényi szabályozás változott. Annyi változott, hogy eddig 200 megabit alatt reklamálhattál, mostantól meg 700 alatt reklamálhatsz.

Ha nincs rá szükséged, az egy másik téma, akkor lehet, hogy érdemes lett volna arról beszélgetni ügyfélmegtartóval akár, hogy kisebb csomagot szeretnél olcsóbban. De itt nem is az ezres letöltés az igazán érdekes, hanem hogy a feltöltés is ebben a csomagban a legmagasabb (40 megabit), amit pl. megérzel már akkor is, ha a fotóidat a telefonról fel akarod tölteni a felhőbe.

(#115584) ngi válasza viktorhu (#115583) üzenetére


ngi
csendes tag

Én nem reklamálni szeretnék, csak tisztességes tájékoztatást.

Lefelé sose engedte a szolgáltató a módosítást...

A feltöltési sebesség valóban gyors, ezzel nem kalkuláltam. :R

®NG

(#115587) cocka válasza ngi (#115584) üzenetére


cocka
veterán

Ha nincs hűséged, enged bármilyen változtatást, mert ellenkező esetben azt kockáztatja, hogy bármikor otthagyod őket a francba. Ezért persze nyilván hűséget kér, ami újabban már csak 1 év.

(#115588) vigyory71


vigyory71
tag

Sziasztok,
egy jó ideje törpöltem azon, hogy Voda helyett T-re cserélem a vezetékes szolgáltatásaimat. (A saját mobil telefonjaink amúgy is T-sek, tehát ez is emellett szólt kicsit)
Végül azonban egyelőre mégis maradtam a Vodánál, talán mert nem volt kedvem belevágni mostanában egy teljes szolgáltató cserébe, talán lustaságból, nem tudnám határozottan megmondani. A régi Cisco boxom cseréje is megérett, gondoltam adok egy esélyt a VTV boxnak, meglátjuk mi lesz belőle. T-nél egyébként kicsit drágábban kaptam volna a hasonló vezetékes szolgáltatásokat mint ahogy a Voda adja most, de ha hozzáveszem, hogy a mobil előfizetésekre is kaptam volna tőlük kedvezményeket, így összességében árában a vezetékes + mobil díjakkal kb ugyanoda estem volna be, ahol most vagyok.
Most egy hete megérkezett a VTV boxom, ami rögtön egy SA005-ös hibával indult, tehát ügyfélszolgálatoznom kellett. Egy bő 30 perc után sikerült velük beszélnem, de megszakadt a kapcsolat (lemerült a teló, amiről hívtam őket) szerencsére roppant kedves volt a hölgy, és visszahívott, nem kellett újra hallgatnom a kapcsolásig szóló muzsikát. (+1 jó pont)
Pár perc alatt lefuttatott egy regisztrációt a box alján lévő szám alapján, és elindult a box egy újraindítás után. (sanszos, hogy ezt én is meg tudtam volna tenni, ha belépek a Vodás webes profilomba, mert ott egy olyan üzenet várt, hogy új média eszközöm lett, aktiváljam azt, és egy link az aktiváláshoz - mondjuk senki nem mondta, írta, közölte, hogy ilyet tennem kéne)
Egy hete pöfög tehát már nálam a kis Voda dobozka. Lefutott rajta minden, aminek kell, megtalált mindet amit kell, és azóta békésen teszi a dolgát. Innen kezdve jöjjenek a szubjektív véleményeim róla... :)
A távirányítóját a Sony TV-hez pikk-pakk sikerült belőni, azóta szépen egyben kapcsolja a boxot, és TV-t ki, és be. Hangot szabályoz rajta, és plusz pozitívum, hogy a TV-n source-ot is tudok vele váltani, ha akarok, tehát az AppleTV-re simán át tudok kapcsolni vele, nem kell a TV távirányítót keresgélnem.
Netflix megy, csatorna sorrendet tudok módosítani.
A csatorna váltások nem vészesen lassúak, bár kicsit szokni kell a régi Cisco után, hogy más kicsit a csatorna infó arról, hogy éppen aktuálisan mit látok az adott csatornán, illetve hogy az adott műsor mettől meddig tart például. Tudom, az EPG-ben ott van, de úgy az egész látvány design-ját még szokni kell.
Nagyon ritkán, tényleg naponta egy-két alkalommal pici, tizedmásodpercnyi akadást lehet tapasztalni rajta, és nem minden csatornán. Inkább csak a folyamatos beszédnél lehet egy szikrányi kihagyást észlelni.
Felvételt még nem követtem el rajta, de eljön annak is az ideje, így arról még nem tudok érdemben nyilatkozni.
Tetszik, hogy a LED fényerő állítható
Eddig még gondom nem akadt vele az első SA005 hibától eltekintve.
Szerintem megszokható lesz, egyenlőre bevallom kellemes csalódás, sokkal rosszabbra számítottam.
Tudom ezek teljesen szubjektív élmények, és mindenkinek más a fontos, más a módja, ahogy használja, és másak a körülmények is, más a szolgáltatás minősége is esetleg az adott vételi helyen.
Árak...
Január-február környékén lejárt volna a hűségem, így most ezzel hosszabbítottam is egy évet.
Az én csomagom most (érdekes) a
- Home HD Plus
- FimBox Pro
- Internet L
- HBO Pak
- 1db VTV Box + 1db CI Media Card
ezek összesen 9.980,-Ft
Ami érdekes számomra az az, hogy Home HD Plus + FimBox Pro külön van benne, ezt nem vonták össze egy Home HD MAx-ra, pedig ugyanaz a kettő így.
Ez így nekem vállalható maradt, és bevallom, amíg a VTV box ugyanígy teszi a dolgát, és a netem is hozza az elvártat, egy ideje (fixen 510/22) addig nincsen bajom vele.
Remélem, hogy másoknak is van azért jó tapasztalata is, és nem csak a rosszat tudjuk megosztani ebben a fórumban. Tény, hogy korábban kínlódtam én is egy rakat hibával a Vodával, de most - lekopogom - egy ideje békésen teszi a dolgát az internet szolgáltatásuk és a TV boxom is, igaz utóbbi csak egy hete még. Így maradjon! :C

(#115589) kabelmania27 válasza Harbinger85 (#115581) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az értékeket megtudod nézni a modem oldalán, régi CB esetén haladó beállítás, hálózat állapota, majd letöltés és feltöltés fülek.

(#115590) vigyory71


vigyory71
tag

Természetesen így helyes, bocsánat:
Az én csomagom most (érdekes) a
- Home HD Plus
- FimBox Pro
- Internet L
- HBO Pak
- 1db VTV Box + 1db CI Media Card
- Telefon NonStop L (ez kimarad az előbbi felsorolásból)
ezek összesen 9.980,-Ft
:))

(#115591) kabelmania27 válasza vigyory71 (#115588) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Köszi a beszámolót, szerintem fontos, hogy pozitív tapasztalatokról is lehessen olvasni a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#115592) pjen válasza vigyory71 (#115590) üzenetére


pjen
félisten

Az nagyon jó ár.

(#115593) vigyory71 válasza pjen (#115592) üzenetére


vigyory71
tag

Igen, ezt egy éve kaptam, amikor felkaptam a vizet, hogy akkor 12500 körül fizettem, és felhívtak, hogy hosszabbítsak hűséget, cserébe csak 350 forintot emelnek. :W
itt berágtam, és közöltem, hogy akkor én tiplizek a T-hez. Felhívtam a lemondás vonalat, ahol rögvest kiderült, hogy van az én csomagom 9970 forintért is, nem csak közel 13000-ét.
Most pedig maradhatott ezen az áron (+10 forint) az új boxra váltással. 1Gigás nettel talán + pár százas lett volna még mellé, de nem akartam új modemet, meg a meglévő rendszert megbolygatni, mert nem is hiányzik az 500M < - > 1G közti különbség sem annyira hogy teperjek miatta. Ha egyszer majd igen, akkor talán.

(#115594) sa79 válasza vigyory71 (#115593) üzenetére


sa79
csendes tag

Azt esetleg lehet tudni, hogy a TV HD Plus csomag mennyi ebből?

(#115595) pjen válasza sa79 (#115594) üzenetére


pjen
félisten

Én 9480 forintot fizetek hasonló csomagért, nincs vezetékes teló, viszont 3 box és HBO max pakk. Ebben 3500 a Hd plus.

(#115596) sa79 válasza pjen (#115595) üzenetére


sa79
csendes tag

Köszönöm.

Én is szeretnék átmenni TV Prémiumról TV HD Plus csomagra. Ezért érdeklődtem.

A TV Prémiumért jelenleg 3090 Ft-ot fizetek. Kíváncsi vagyok, hogy mit ajánlanak a TV HD Plus-ra.

(#115597) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Pesten rendelt mostanában vki új bekötéssel lakásba netet? Mennyire tartották a rendeléskor kiválasztott időpontot a szereléssel?

/s

(#115598) vigyory71 válasza sa79 (#115594) üzenetére


vigyory71
tag

Igen, 3500 a TV HD Plus ebben.

(#115599) sa79 válasza vigyory71 (#115598) üzenetére


sa79
csendes tag

Köszönöm. Akkor a tapasztalatok szerint ezen összeg alá nehéz menni

(#115600) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Manapság van még a szerelőknél Connect Box? Kértem cseréljék le a Ubee routerünket. Szinte naponta újra kell indítani, mert a telefon nem működik, illetve ezen nem megy egyszerre a 2,4-5GHz. Annak idején még én kértem Ubeet, CB helyett, mert mondták azzal gondok vannak. Másik lakásunkban az van, semmi probléma nincs vele. Vodánal azt mondták, kiküldik a szerelőt, majd ő eldönti lehet-e cserélni. Nem tudom ezt mi alapján állapítja majd meg. Az viszont nem tudták megmondani, hogy a szerelőnél lesz-e router, vagy az Ubee-t cseréli vagy ad CB-t vagy vissza kell majd jönni. Tudom persze a saját router az igazi, de idős rokonoknál szerintem felesleges, nem használják ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.