Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114051) szMartin17


szMartin17
tag

Sziasztok,

Előre is elnézést ha nagyon triviális a kérdésem, olvastam az összefoglalót, viszont nem teljesen értettem.
Szóval december 1-től lesz szolgáltató váltás, és szeretném a lehetőségekhez mérten minél jobban kihasználni a Vodafone szolgáltatásait.

CH7465VF modem-routert adott a szolgáltató 500mbit-es internethez, ami ha jól értelmeztem alapvetően modem és routerként (2,4 + 5 Ghz) fog üzemelni.
A 2,4Ghz-es jelet további routerrel ki tudom esetleg terjeszteni vezeték nélküli módban?
Vagy muszáj kikapcsoltatni a router funkciót, és kábellel a saját routerre kötni?

Sajnos muszáj legalább 2 router (Vodafone+saját vagy 2 saját), ahhoz hogy a házban mindenhol elég erős legyen a wifi jel.

Köszönöm, szép estét! :) :R

(#114052) cocka válasza Jhnny86 (#114044) üzenetére


cocka
veterán

Régen még befogta a digitális RTL Klub SD adást ingyen, ma már bukó van. Max. analóg adást tudsz fogni környéktől függően. Ott még van RTL meg TV2 is.

[ Szerkesztve ]

(#114053) vlevi válasza Jhnny86 (#114044) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, amióta elkezdték megszüntetni az SD adok sugárzását, nincs RTL az ingyenesen foghatoak között :(
De, ha neki csak az kell, próbáljátok meg befogni ott is a földi, MinDigTV-t.

(#114054) kezo0


kezo0
addikt

A Vodafone ismét az ügyfelet szívatja

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#114055) peugeotmate válasza kezo0 (#114054) üzenetére


peugeotmate
őstag

Pont most hívtam őket (vezetékes szolgáltatás miatt), fél óra után feladtam.
Adategyeztetés is kellett a kártyás csomagom miatt, az bár perc alatt viszont megvolt.

meg

(#114056) Adams84 válasza Jhnny86 (#114044) üzenetére


Adams84
tag

ÁSZF szerint Sopronban 2021.11.02-án megszűnt az analóg TV szolgáltatás, az általad írtak alapján úgy tűnik, hogy (egy kis csúszással) fizikailag is elkezdték lekapcsolni a fejállomásokat a városban.
Ha jól sejtem, a kábeltévéért nem fizettetek eddig sem a Vodafone-nak, ezért nem teljesen értem a “felháborodást”, tanácstalanságot.
Elő kell fizetni kábeltévé csomagra, és lesz RTL Klub (is).
Az, hogy eddig a sima fehér kábelen keresztül “illegálisan” hozzáférhettetek bizonyos analóg csatornákhoz, csupán a véletlen műve.

[ Szerkesztve ]

(#114057) quint válasza kezo0 (#114014) üzenetére


quint
aktív tag

iPad-en van műsorújság? Nálam a windows felületen középen az "ÉLŐ MŰSOR" menüpont van.

(#114058) zetecR válasza cocka (#114041) üzenetére


zetecR
addikt

UPC féle.
Az ügyfélszolgálatos srác újraindíttatta, semmi.
Mondta, hogy hagyjam bekapcsolva, hátha megjavul.
Megjavult. :D

Köszönöm mindenkinek. :R

(#114059) ArthurShelby válasza kezo0 (#114054) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Erre az oldalra hogy találtál rá?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#114060) Csabex válasza kezo0 (#114054) üzenetére


Csabex
őstag

Ez egy clickbait retek, már ne haragudj... Oldal hitelessége nulla... Oké, sz***r a helyzet, de utóbbi időben kezdek javulási tendenciát tapasztalni úgy mobil mint vezetékes oldalon is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#114061) MadMancs válasza cocka (#114043) üzenetére


MadMancs
veterán

Jogos :DDD
De most speciel az M szériára gondoltam. :D

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#114062) kezo0 válasza quint (#114057) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, van. Abban a hsz-omban láthatod róla a screenshotot, amire válaszoltál.

#114059 legelek: Google app dobál nekem híreket, cikkeket az engem érdeklő témákban, nyilván a Vodafone egy kulcsszó volt jelen esetben. :)

#114060 Csabex: Nem haragszom, valóban egy rendre bombasztikus címekkel operáló, főleg rtl klub / tv2 műsorok kapcsán „híreket” közlő oldal, de ezúttal nem igazán kérdőjelezhető meg a címbeli állitás. A mobil oldalt – szerencsére – nem ismerem, de ami a vezetékes szolgáltatást illeti, én nem tapasztalok javulást. Az ügyfélszolgálat elérhetősége és hozzáértése pedig kritikán aluli.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#114063) kezo0


kezo0
addikt

Vodafone-os fb-csoportban kiposztolta egy tag (talán Vodafone-os bennfentes?), hogy ma javított formában visszakerül a Vodafone boxokra az a firmware, amellyel végre lehetővé válik a csatornasorrend egyéni beállítása. Reméljük, nem kamu. Az alábbiak is tőle származnak:


[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#114064) szabogabor10 válasza kezo0 (#114063) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na, még a végén tényleg kérek újra egy voda boxot. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#114065) kezo0 válasza szabogabor10 (#114064) üzenetére


kezo0
addikt

Én 5 percenként nyomok rá a box menüjében a fw-frissítésre, de még semmi. ;]

(OK, csak viccelek. 10 percenként...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#114066) loulou


loulou
kezdő

A 4iG 232 milliárdért forintért megvette a Digi Magyarországot: [link]
https://hvg.hu/kkv/20211130_4ig_digi_magyarorszag_vasarlas

"A UPC-től a Vodához került előfizetők most végre megnyugodhatnak, hogy a Digi is hamarosan szar lesz."

(#114067) ates2 válasza loulou (#114066) üzenetére


ates2
senior tag

nem szar, csak 2-3x ár :D

(#114068) Gyuri27 válasza loulou (#114066) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az invitel szar volt a digi előtt vidéken. Szar volt a digi idejében. Szar lesz a 4ig-nél is szerintem.
Tiszta nyugodt vagyok. Aki panaszkodik az ár miatt én 5k-t fizetek a 15/0.9 netért. Persze ennyi nem jön és megy azért. Net szakadás is elő elő fordul (5+ naponta).
A másik szolgáltató nálunk a voda (volt upc). Az is tiszta szégyen minőségileg.
De legalább a fejesek tanakodnak mi legyen. Addig is amig gondolkoznak. A hálózaton fejlesztés nem történik. Perpill elő se lehet fizetni a voda netre.
Szal nálunk mindenki nyugodt.

Várjuk Muskot meg a starlinket. Mert az előbb ad itt jó netet normális áron. Mint a fenti szolgáltatók.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#114069) nicu71 válasza ates2 (#114067) üzenetére


nicu71
addikt

és akkor lehúzhatjuk a tudományunkat a wc-n ,hogy kell kialkudni a jó árat a vodánál...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#114070) gduck válasza loulou (#114066) üzenetére


gduck
addikt

Érdekes cikk, akkor a Digi és az Antenna Hungária is megy valami befektető csoport markába...

(#114071) ztsoft válasza gduck (#114070) üzenetére


ztsoft
őstag

Nagyon úgy néz ki. Valószínűleg az árak is elszállnak majd. Még egy érdekes dolog a cikkből.

A társaság csúcstechnológiás előfizetői végpontig kiépített optikai hálózatának (FTTH – Fiber to the home), megerősített gerinchálózati és műholdas infrastruktúra-fejlesztéseinek köszönhetően az ország bármely pontján képes magas minőségű szolgáltatást biztosítani.

Ezt valahogy nem vettem észre, tőlem 5 km-re lévő kisvárosban még mindig koax hálózat (Docsis (D3) MODEMES) van, ami jócskán elmarad a jelenleg elérhető legkisebb Vodafone csomagtól (250 Mb/s), [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#114072) Gyuri27 válasza ztsoft (#114071) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nálunk nagyon max 30 mega amit ad a cég. De most nem lehet náluk szerződni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#114073) ates2 válasza nicu71 (#114069) üzenetére


ates2
senior tag

konkrétan igen.

(#114074) solarix45


solarix45
senior tag

Sziasztok! Nekifuttottam már párszor, de úgy néz ki, a Voda oldaláról teljesen eltűnt a vezetékes telefon szolgáltatás. Még ha belépek olyan fiókkal, aminél jelenleg van ilyen szolgáltatás, és próbából elkezdek csomagot váltani, akkor sem jelenik meg.
Mi a helyzet ezzel?

(#114075) gduck válasza solarix45 (#114074) üzenetére


gduck
addikt

Fussál neki még egyszer! ;) [https://www.vodafone.hu/otthoni-szolgaltatasok/telefon]

Nonstop L díjcsomag van, ami önmagában drága, csomagban viszont olcsó. Persze lehet, hogy csak a telefonos ügyfélszolgálaton tudod elintézni a csomagosat :)

[ Szerkesztve ]

(#114076) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Tegnap felhívtam a 1270-et, lemondás opció, új egyedi ajánlatot adott. Nagyon előnyös volt, ugyanaz a csomag még olcsóbban, igent mondtam rá. Elkérte az email címet, elismételte, hogy mit mennyiért adnak és letettük a telefont.
Még mindig nem érkezett meg az email, ezért fölhívtam őket (7 után). Itt a meglévő csomag módosítására mentem, ott kapcsoltak egy kollégát. Ő látott a rendszerben semmi módosítást, azt látja, hogy tegnap telefonáltam, kapcsolta a lemondásosokat. Ott a srác már úgy vette át a telefont, hogy már képben volt, viszont csak 600ft-tal ajánlott jobbat, nem 1600-zal (mint tegnap a kollégája).
Hogy tudok futni a pénzem/olcsó ajánlat után (a hangfelvétel még tuti megvan, másom nincsen valószínűleg)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#114077) ArthurShelby válasza solarix45 (#114074) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A csomagajánlatból kikerült a telefon. A csomagban csak internet és tv van, erre kötsz hűséget. Hűség nélkül van telefon: nonstop S (100ft havonta), nonstop L (2000ft havonta)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#114078) nicu71 válasza ArthurShelby (#114076) üzenetére


nicu71
addikt

Nincs a levélszemétben?Bármi lehetséges ennel a cégnél.Nekem is volt hasonló ,de nekem jott email,és amúgy megvolt a kálváriám,és az első megállapodás érvényes volt.Még valami,pl a Connetbox már a beszélgetés után azonnal ujraindult 🙂

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#114079) makkmarce


makkmarce
őstag

nem tudjátok, van lehetőség arra, hogy lemondjam valahogy a TV-t?
az alkalmazásuk használhatatlan a házat meg nem akarom újrakábelezni.
Hűségem már rég nincs, tv meg nem működik.

okoskodom, tehát vagyok

(#114080) makkmarce válasza gduck (#114070) üzenetére


makkmarce
őstag

a digit ma megvette mészáros elvtárs.

okoskodom, tehát vagyok

(#114081) kezo0 válasza kezo0 (#114063) üzenetére


kezo0
addikt

Természetesen ebből se lett semmi, legalábbis mindezidáig nem érkezett meg a beígért frissítés… Pedig amikor délután bekapcsoltam a boxot, csatornakereséssel indított, én meg azt hittem, hogy míg inaktív volt, biztos frissült a fw. De nem. A csatornakeresés csak a szokásos értelmetlen, indokolatlan esemény volt ezen a boxon.

Most pedig ez a három üzenet váltja egymást folyamatosan a képernyő jobb felső sarkában:
„Időkorlát-túllépés adatelérés közben. Kérjük, ellenőrizd a routeren az internethozzáférést! [SC401]”
„A kiszolgáló hibát észlelt. Kérjük, probáld újra később [SC402]”
„Vodafone Mediabox csatlakoztatva”
Mindeközben a tévéadás nézhető, minden eszközömön működik a net. Szóval semmi különös, minden a szokásos. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#114082) soundsonic válasza kezo0 (#114063) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Ez jó, és a szokásos.. ma reggel már be sem kapcsol a box.. telefonálhatok megint fél órát.. Nagyon unom már ..

(#114083) peugeotmate válasza Csabex (#114060) üzenetére


peugeotmate
őstag

Sajnos nincs a kezem alatt egy hiteles napi lap sem, de megerositem hogy a Vodafone otthoni szolgaltatasokkal kapcsolatos telefonos ugyfelszolgalata lenyegeben nincs, nem letezik. Tegnap este haromnegyed 10 ota nincs interneteleresem a lakasban es a 1270-en probalnam bejelenteni a hibat. Tobb mint 2 (azaz kettő!) oran at voltam szives turelemmel, de semmi. Se az hogy hanyadik vagyok, se hogy mennyi ido meg a csorges, semmi. Csak a gep szolt hozzam es mantrazta ugyanazt. Ma reggel mar tobb mint fel ora (most is epp) csorgetem oket, de semmi. Bejelenteni se tudom a hibat, igy vegulis konnyu leszoritani a panaszok szamat! :C
Gyerunk Vodafone, jo reggelt!

[ Szerkesztve ]

meg

(#114084) ArthurShelby válasza nicu71 (#114078) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Néztem, nincs a spam mappában. :(
Nem néztem a box-ot, mert nem voltam otthon (arris modem, 1000res net), nem tudom ujraindult e (ugyanaz az előfizetés maradna tovább, olcsóbban)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#114085) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
SA005 hibakód TV STB-n ismerős valakinek?

Tegnapi új bekötés társasházban zuglóban, szerelő jön, beköti, net ok, TV készülék még úton volt, így azt nem tudta kipróbálni.
TV megjön, összerakom, STB ennyit ír: "Lépj velünk kapcsolatba...... (SA005)
3 mobilról hívogatva a Vodafone-t, 2óra23 perc hívásidő után felvették, semmi gond gyorsan megoldják. Hát nem sikerült......
Küld ki szerelőt, de csak a jövő héten van időpont....
Nincs valami ötletetek?

Köszönöm :)

(#114086) ztsoft válasza makkmarce (#114079) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Én simán lemondtam telefonon, majd postán visszaküldtem a Mediacard-ot. Csak a net maradt mostanra.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#114087) peugeotmate válasza puru (#114085) üzenetére


peugeotmate
őstag

Jót kérdezel, ha engem:
Szolgáltatóváltás :K

meg

(#114088) Inhouse válasza ztsoft (#114071) üzenetére


Inhouse
őstag

Nálunk nyáron húzták az optikát, ősszel már volt 2 szerelő, akik minden oszlopnál méregettek. Azt mondták még idén elindulhat a szolgáltatás. Mostanában nézem, de még nem elérhető a címünk. Kár, pedig cserélném a Vodást.

Üdv Inhouse

(#114089) MiZo1990 válasza puru (#114085) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Sajnos erre nincs más megoldás, csak a 1270.
Lehet, akihez kerültél nem volt képben, ezt simán megoldják telefonon keresztül.
Be kell diktálni a box alján lévő adatokat és megy is.

(#114090) solarix45 válasza gduck (#114075) üzenetére


solarix45
senior tag

Köszönöm! Mobilon rányomtam a linkedre, és láttam, úgy néz ki, mindig belépve próbáltam számítógépen megnézni eddig, és ott ugyan az oldal bejön (csak is Gugliból találtam meg), de nem listáz szolgáltatást.

(#114091) peugeotmate válasza puru (#114085) üzenetére


peugeotmate
őstag

Egyébként én Facebook Messengeren kommunikálok most velük írásban. Telefonon lassan 6 óra folyamatos hívás mellett egyszer sem tudott az automata munkatársat kapcsolni. Lehet csak némákat alkalmaznak decembertől.

meg

(#114092) LouiS22 válasza peugeotmate (#114091) üzenetére


LouiS22
veterán

Az szép és jó, csak az nem ügyfélszolgálati csatorna.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#114093) Gyuri27 válasza peugeotmate (#114083) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
[link]
Sok embert keresnek. Nem tudom mi a péklapát van náluk.
Az első linkre jelentkeztem volna. Ha a helyi voda hálózat ezt az 50/10-et elbirja. De kb a felét se tudja. :DDD
Jobb helyeken ahol ilyen net van meg kb senki nem fog minimál bérért erre jelentkezni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#114094) peugeotmate válasza LouiS22 (#114092) üzenetére


peugeotmate
őstag

Aha, tehát? Mit javasolsz? :) Jólesik hogy írtál, de nem teljesen értem hogy miért.
3 óra kicsörgés után a hívásom automatikusan véget ért (1270), lassan 1 napja nem érem el az ügyfélszolgálatot telefonon. Egyhuzamban próbáltam őket hívni, de azért ennyi időm nincs erre. A héten korábban egyik este sem sikerült becsekkolnom 1 óra alatt. Chaten megtudtam hogy tudnak a problémáról a címemen és dolgoznak rajta. Közben helyreállt a net legalább.
Valami nagyon el lett rudizva, pár hónapja még tök élhető volt a telefonos ügyfélszolgálatuk.

[ Szerkesztve ]

meg

(#114095) ztsoft válasza Gyuri27 (#114093) üzenetére


ztsoft
őstag

Én sem felelnék meg a Home Agent feltételnek:

Stabil internetkapcsolat – legalább 50Mbit/s letöltési, 10Mbit/s feltöltési sebesség; Max ping: 20ms; Max Jitter: 50

Sajnos a 150-es csomagjuk alkalmatlan ezek betartására, egyik feltételt sem tudnám teljesíteni :D (még a feltöltés sem stabil, amivel eddig soha nem volt problémám), kétlem, hogy a nagyobb csomagok sokkal jobbak lennének.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#114096) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok!

Mi a módja a saját router bekötésénék? Összefoglalóban nem láttam erről infot és a vodafone oldalán sem találtam tájékoztatást. Úgy tudom, meg kell kérni a szolgáltatót, hogy állítsák az eszközömet bridge módba. Ez helyes? Ha igen, mennyi idő után történik ez meg? És ha megtörténik, onnantól addig nem lesz internet-hozzáférésem, amíg nem kötök saját routert az eszközre?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#114097) unicumnext válasza olloczky (#114096) üzenetére


unicumnext
aktív tag

500-as netig magán a készüléken te is át tudod állítani Bridge módba. Gigabites net esetén viszont fel kell őket hívni, és kérni kell. Ha ez megvan tudsz rá kötni saját routert.

(#114098) Vynx válasza olloczky (#114096) üzenetére


Vynx
tag

Szia,

1. Felhívod 1270-es számot átkéred magad ipv4-be.
2. Böngészőt nyitsz és beírod a címsávba a 192.168.0.1-et (ez modem elérhetősége routermódban, alapértelmezetten).
3. Miután beléptél a jelszavaddal bal oldalon megkeresed a modem mód feliratot, ezután átkapcsolod a HGW-t modem/bridge módba, elmented. Újraindítod a HGW-t (modem módban az elérhetőség 192.168.100.1-lesz! Ilyenkor nem szór wifit a HGW!)
4. Rádugod a routered WAN portját a HGW LAN1 portjára. A géped meg a routered LAN1 portjába dugod.
5. Belépsz a routeredbe (általában az alján találod a belépéshez szükséges információkat routere válogatja 192.168.0.1, 192.168.1.1, 192.168.2.1 szokott lenni a belépési felület elérhetősége), az ASUS routereknél WAN fülön TP-Linkeknél Advenced-> Internet vagy Network->WAN fülön a WAN/Internet Connection Type-ot átállítod Automatic/Dynamic IP-re. A wifit bekapcsolod a routerben. Újraindíthatod a mentés végén a routert is.
6. Működik az internet.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#114099) Gyuri27 válasza ztsoft (#114095) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az irónia az, hogy nálunk ők az egyik szolgáltató. Falu közepén 30/3 meg szokott lenni néha.
Egyébként azt nem értem minek ilyen net.
Mert ha játszani lehet stabil 10/1-es nettel akkor gondolom a céges adatbázist, szerevert simán el lehet érni.
10 mega feltöltés? Torrentezni is kell?

Amd - Radeon - Ryzen

(#114100) Vynx válasza olloczky (#114096) üzenetére


Vynx
tag

Lesz internet hozzáférésed mert akkor még csak ipv4-be kéred magad. Ilyenkor még a HGW router módban megy, működni fog még a wifi is. Ekkor csak a menüjében jelenik meg a modem/router mód, ahol tudsz választani a két mód között. A többit leírtam az előző hszben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.