Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29951) x123456 válasza Kendek (#29950) üzenetére


x123456
aktív tag

Türelmes vagy... ;)
Én alig bírtam kibogozni, hogy mit is ír.
Azt pl. konkrétan írta, hogy a win7 telepítője is működik a pendrive-ról? Mert amit én olvastam, ott (értelmezésem szerint) csak annyit állított, hogy a pendrive működőképes, másik gépen kipróbálta... de ez a próba lehetett akár egy ubuntus boot is.

---
Azzal mondjuk messze nem értek egyet, hogy az op.rendszer nem tud belepiszkálni a BIOS-ba. Ha jól emlékszem, a mostani Intel alaplapom is olyan, hogy egy windows-os programmal felül lehet írni magát a BIOS-t is (ami alapállapotban engedélyezve van). Régebben meg volt szerencsém olyanhoz, hogy valamelyik fizikai porton (nem hálózati, hanem hardveres) meg lehetett piszkálni a BIOS által használt beállításokat is. Igaz, ennek többnyire egy checksum error hibaüzenet + full reset lett a vége :)

(#29952) martin66 válasza LW (#29949) üzenetére


martin66
senior tag

(#29941) hackeeeee
Ahogy az előbb leírtam a Boot sorrendje 1.USB-FDD 2. USB-HDD 3. USB-ZIP. Majd az F12 (boot menüben) ezek a lehetőségek vannak USB-FDD 2. USB-HDD a többit nem néztem.
Meghajtó ahogy írtam nem lehet mert NINCS! A Grubbal semmit nem csináltam azt félre néztem ahoz nem nyúltam... Eggyáltalán nem úgy van, hogy mindenhol az Optikai meghajtó van elsőnek rakva mert nincs optikai meghajtóm, ezért USB-re tettem, ahogy följebb leírtam.

(#29942) x123456
Nem, nem Windows alól indítottam a telepítést, hanem újra indítottam még amikor a win rajta volt akkor bebootolt a linux pendriveról és feltettem.

(#29943) sh4d0w
Sajnos ez csak a vékső eset lehet mert akkor kell szereznem egyet. Amúgy a bátyámnál neki notija van ő neki nincs ilyen baj egyszersem volt olyan, hogy akármi nem bootolt volna be!!

(#29944) Sweet Lou 6
Rá rakom CD/DVD-re akkor Bootolnia kell a Pendriveról?

(#29945) Kendek
"Ti aztán figyeltek, írta, hogy nincsen optikai meghajtója. Éppen ezért szenved itt a pendrive-os megoldással." így van.

(#29946) x123456
Úgy, hogy előtte Win7-em volt felrakva és megakartam nézni a Linuxot is. És lehet Pendriveról mivel már többször is újra raktam arról.

(#29947) LW
Egyes pont kilőve, kettes pont kilőve így megy a bootolási sorrend 1.USB-FDD 2. USB-HDD 3. USB-ZIP , hármas pont kilőve, de a CMOS reset lehet lesz, négyes pont kilőve mert látom a Boot menüben ezeket biztos USB-FDD USB-HDD USB-ZIP.
4. meg szimplán is látom ha megy a linux és bedugom.
6. Hardveres hiba remélem nem

HUH

(#29953) martin66


martin66
senior tag

(#29950) Kendek
De már írta, hogy többféle cuccal is megkreálta a bootolható pendrive-ot és más gépen működött csak az övén nem.
Az Ubuntu telepítését is írta már, hogy mikor elsőre próbálta, akkor ment a pendrive-os telepítés (ezért van most a gépén fent), de aztán mikor újra szerette volna telepíteni akkor már nem.
Pontosan így van!

(#29951) x123456
Persze, hogy megy eddig havonta tettem újra Win7-t :D. Működik a pendrive mert a bátyám 4-6 nappal ez előtt mikor én is ugyan azt ugyan azzal a pendriveval tette fel a Linuxot, majd 2-3 napja ugyan azzal a pendrival rakta vissza a Windows 7-et. Elég gyakran megy az Os telepítés nálunk, Mindent megpróbáltam már , hogy menjen nálam illetve a bátyámnál win linux bátyámnál minden ment nálam nem :(!

[ Szerkesztve ]

(#29954) x123456 válasza martin66 (#29953) üzenetére


x123456
aktív tag

Huhh... számomra egyre zavarosabb az egész.

Mondjuk mi lenne, ha fognád a pendrive-ot, tennél rá egy linux telepítőt/live rendszert (inkább az utóbbit) és azon a gépen, ahol korábban működött, megnéznéd, hogy most is megy-e? Ha igen, tehát 100%, hogy működőképes az a példány ami a kezedben van, akkor nézd meg, hogy ugyanez a problémás gépen mit csinál!

(#29955) Csakénvagyok válasza martin66 (#29931) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Alaplapod megnézve látom hogy neked is Gigabyte-od van. Nálam nem csupán a boot priority-t kelett beállítanom, hogy 1. USB-HDD, 2. HDD hanem egy másik prioritást is (nem tudom mi az, ENTER az első opcióra) ahol ugyancsak egy lemezek közti prioritásat kelett megadnom. Természetesen indításkor az USBnek benne kel legyen, hogy BIOSból ki tudjam választani.

Ja, és a USB telepítőt nem az Ubi beépített cuccával csináltam, avval nekem nem bootolt, hanem UNetbootinal.

[ Szerkesztve ]

(#29956) Sweet Lou 6 válasza martin66 (#29952) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem, sajnos félreértettem.

Amikor a gép bekapcsolása után F12-őt nyomsz és rá van kötve a pendrive a gépre, akkor a megjelenő menüben az "USB Stick" vagy nemtom mi a pendrive márkája, de megfog jelenni. Azt válaszd és akkora pendrive-ról indul el.

Szerk: Vagy csináld azt, amit Csakénvagyok írt :K

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#29957) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Szoval eljött a hetvege a nagy valtas ideje. Fel is tettem a belsö HDD ra az ubuntut viszont nincs hang. Ugyan az a beallitas van mint a kulsö HDD -n amikor fent volt es nincs semmi hang. A vga hdmi portjarol jönne ki a hang a tv hdmi portjara. Ötlet? Amin van most es amin a kulsö HDD -n muködött is az Digital Stereo out + Analog stereo input

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29958) PuMbA válasza Xmodule (#29957) üzenetére


PuMbA
titán

A 10.04-ben lévő ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) még nem támogatja a GT2xx-eken lévő hangchipet. 10.10 alpha-val próbálkozhatsz.

(#29959) martin66 válasza Kendek (#29945) üzenetére


martin66
senior tag

"CMOS resetet úgy kell csinálni, hogy leveszed a ház oldalát, aztán megkeresed a jumpert, aminek rövidre zárásával a BIOS beállításait törölheted (persze kikapcsolt és lehetőleg áramtalanított állapotban). Esetleg ez segíthet a problémádon ha azelőtt jó volt, de persze nem biztos.
Ha nem lesz jó, akkor viszont tényleg szükséged lesz egy optikai meghajtóra."

Be tudtam szerezni egy Optikai meghajtót és nem megy azzal se :O :O :O :O Nem bootolbe. De már egy win7-es lemez van bent!
Nem tudom mi történhetett de...
Oké megtaláltam az alaplapon azt a kis cuccost clr_cmos-t viszont , hogy zárjam rövidre? Mi az a Jumper? hol van? hogy nézki?

[ Szerkesztve ]

(#29960) Xmodule válasza PuMbA (#29958) üzenetére


Xmodule
őstag

Erdekes... akkor a kulsö HDD -n levo 10.04 -el hogy hogy gond nelkul van hang?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29961) sh4d0w válasza martin66 (#29952) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nincs két egyforma számítógép, bátyád alaplapjának nincs baja az USB-s bootolással, a Tiednek - a mellékelt ábra szerint - van. Sajna ilyen van.

https://www.coreinfinity.tech

(#29962) Xmodule válasza Xmodule (#29957) üzenetére


Xmodule
őstag

volt egy kikapcs-bekapcs most mar van hang... ugylatszik a sima restart nem eleg.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29963) martin66


martin66
senior tag

Mindegy, Köszi emberek! Inkább rábízom a szakemberre!!

(#29964) Xmodule válasza Kendek (#29915) üzenetére


Xmodule
őstag

de a lib konyvtarat csak olvasni tudom. hogyan tudok oda bemasolni?

jo ez egy láma kérdés volt, már meg is oldottam...:S

De amugy igy sem megy az rtlmost ahogy te irtad. CSak fekete kepernyö

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29965) Kendek válasza Xmodule (#29964) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Felettébb érdekes, mert nálam még mindig megy. A Firefox böngészőt újraindítottad?
Az Eszközök -> Kiegészítők -> Bővítmények között ott van?
Silverlight Plug-In néven kell szerepelnie.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29966) Xmodule válasza Kendek (#29965) üzenetére


Xmodule
őstag

Ott van a bövitmenyek között. es volt restart is. En sem ertem.

Más: Nekem 4giga ramom van és azt olvastam, hogy ennyi ramnál már nem szukséges swap. Igaz ez? Mert en nem csináltam swapot.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29967) Kendek válasza Xmodule (#29966) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hülye kérdés, de nincs a Flashblock beüzemelve nálad? Mert akkor nem játsza le egyből, csak ha külön rákattintasz.
Ezt így nem lehet kijelenteni, hogy nincs szükség rá, mert könnyen összelehet hozni olyan szituációt, amikor bizony jól jönne. De normál használat mellett általában a 4 GB-ból nehéz kifutni.

<-ƘƘ->

(#29968) Xmodule válasza Kendek (#29967) üzenetére


Xmodule
őstag

ki van kapcsolva a flashblock.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29969) Kendek válasza Xmodule (#29968) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na most akkor összesítsük:
A /usr/lib/mozilla/plugins könyvtárban kell lennie egy könyvtárnak, melynek a neve moonlight. Ez fontos, hogy ott legyen, enélkül nem megy (persze tele tartalommal). Emellett még ott kell lennie a libmoonloaderxpi.so nevű fájlnak is.
Még egy dolog eszembe jutott, jó architektúrára töltötted le? Mert bizony az sem mindegy ugye. Én asszem a 64 bitest írtam, de ha minden igaz, akkor neked a 32 bites kell.

<-ƘƘ->

(#29970) Xmodule válasza Kendek (#29969) üzenetére


Xmodule
őstag

Minden pontosan igy van ahogy leirtad. Es 32 biteset szedtem le. Szoval ezert sem ertem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29971) Kendek válasza Xmodule (#29970) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem egyszerűen ott a probléma, hogy nem jó verzióval próbálod. A Preview cuccot kell letölteni és azt telepíteni.
Megnéztem netbookon 32 bites Ubuntuval és simán megy. Amúgy rájöttem, hogy Firefoxból kattintva erre az xpi-s cuccra, egyből felajánlja, hogy települ. :D
Nem baj, az én módszerem jobb, mert így Operával is mükszik.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29972) Xmodule válasza Kendek (#29971) üzenetére


Xmodule
őstag

igazad volt. ezzel a verzioval tenyleg megy:) köszi

nalad is azert kicsit fura a hang? silány minösegnek mondanam, de lehet csak nalam.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29973) Kendek válasza Xmodule (#29972) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A kép sem meg a hang sem egy csúcsminőség, de hát ez TV, messziről nézd és csak háttérzaj legyen. :D

<-ƘƘ->

(#29974) yanna


yanna
őstag

Megjöttem... :P

Azért vannak érdekességek... Most mitől pirosodott be a "power" gomb a jobb felső sarokban...??? Mondjuk így jobban néz ki... Eddig soha (96 órája) nem volt piros...

:W Látom máá', újra indítás kell... :W

[ Szerkesztve ]

(#29975) J97


J97
tag

Köszi srácok a tippeket!

Kendek: A frissítéseket már kipróbáltam. A pidgin a PPA tárból lett feltéve, ide a legújabb kerül fel és van hozzá állandó frissítés. Most azzal próbálkoztam, hogy leszedtem a PPA -s pidgint és felraktam az ubuntu saját tárában találhatót. Hátha ezzel nem fogja produkálni az említett jelenséget.

toxin2: Igen erre én is gondoltam már, de az előző verziós ubuntu disztrok esetében még sose volt ilyen gondom, és akkor sem volt swap partíció. Elvileg 2GB rendszermemóriánál már nem nagyon van szükség swap fájlra. Pl. muter gépénél ahol csak 512MB rendszer mem van, oda csináltam, ott el is kél!

Most egyelőre megpróbálom használni az ubuntu tárban lévő régebbi pidgint és majd meglátjuk mi lesz.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#29976) Sweet Lou 6 válasza J97 (#29975) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,Elvileg 2GB rendszermemóriánál már nem nagyon van szükség swap fájlra. Pl. muter gépénél ahol csak 512MB rendszer mem van, oda csináltam, ott el is kél!"

Az lehet, hogy használat közben nem léped túl a 2 GB-ot, de tudtommal hibernáláskor a swap partícióra menti a RAM tartalmát. Vagy nem így van? Akkor pedig hibernáláskor elengedhetetlen.

sweetlou6.wordpress.com

(#29977) PuMbA válasza Xmodule (#29960) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, elnéztem. A GTS250 az egy átnevezett 9800GT szóval nem GT2xx széria tag.

Sweet Lou 6: szerintem ma már nem sokan használják a hibernálást, a felfüggesztés gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#29978) Xmodule


Xmodule
őstag

használ valaki conky -t? az erdekelne hogyan lehet megadni neki a cpu hömersekletet.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29979) Siriusb válasza Xmodule (#29978) üzenetére


Siriusb
veterán

Kimásoltam a saját conkyrc-mből az idevonatkozó részt:

${color lightgrey}CPU:$color ${execi 8 sensors | grep 'temp2' | cut -c15-16 | sed '/^$/d'} °C ::: ${color lightgrey}Core0:$color ${execi 8 sensors | grep -A 1 'Core 0' | cut -c15-16 | sed '/^$/d'} °C ${color lightgrey}Core1:$color ${execi 8 sensors | grep -A 1 'Core 1' | cut -c15-16 | sed '/^$/d'} °C
$color$stippled_hr${color lightgrey}

Szerk: amint láthatod is, ez egy 2 magos procira van írva. Az ls-sensors fel kell rakni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#29980) #16820480 válasza J97 (#29932) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem is ezt kezdte csinálni mostanában (úgy 1-2 hete). biztosan nem a memória fogy el, mert általában legalább 70-80% szabad a ramból, a kernel is a legfrissebb használható (2.6.35-15) és a pidgin is a ppa-ból frissülgetett.
én igazából annyit tudtam csinálni, hogy lecseréltem az amúgy is beépített empathy-ra. végülis ez is tudja alapvetően azt, ami nekem kell, és van benne pár okosság. péládul úgy néz ki, hogy normálisan kezeli msn alatt az audio és videochat funkciókat.

(#29981) Sweet Lou 6 válasza PuMbA (#29977) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A felfüggesztés mit takar? Hogy műkődik?

sweetlou6.wordpress.com

(#29982) PuMbA válasza Sweet Lou 6 (#29981) üzenetére


PuMbA
titán

Felfüggesztés = Alvó mód. Mindent lekapcsol, viszont a memóriák áram alatt maradnak így nem kell kimenteni vinyóra a tartalmukat.

[ Szerkesztve ]

(#29983) body007


body007
addikt

Hogy tudom a 32 bit-es flash-t a 64 bit-es rendszeremre varázsolni?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29984) Sweet Lou 6 válasza PuMbA (#29982) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:R

sweetlou6.wordpress.com

(#29985) Xmodule válasza Siriusb (#29979) üzenetére


Xmodule
őstag

köszi:) közben en is talalam egy hwmon megoldast.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29986) hackeeeee válasza Kendek (#29945) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ha meg nem bootol a pendrive-ról akkor nem jól lett megcsinálva, vagy nem tom... :U

Vagy csak spontán nem bootol a cucc USB-ről.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29987) J97 válasza Sweet Lou 6 (#29976) üzenetére


J97
tag

Én sem használom ezt a funkciót. Ha véletlenül mégis elküldöm a gépet pihizni, akkor felfüggesztés.

sheratan: Empathyt nézegettem én is, nekem annyira nem jött be. Igaz az egyel régebbi verziót. Fájlcsere lehetőség ebben van? Most az ubuntu tárban lévő pidgint tettem fel, hátha ezzel nem lesz ilyen probléma, ha mégis, akkor egyelőre nincs mit tenni, empathyzok én is.

[ Szerkesztve ]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#29988) hackeeeee válasza body007 (#29983) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet egyáltalán olyat? :U

Véleményem szubjektív...

(#29989) J97 válasza J97 (#29987) üzenetére


J97
tag

Sajnos az előbb leírt dolog nem jött be. Ubuntu repositoryban elérhető pidginnel is ugyanez a helyzet. Akkor marad az empathy. Esetleg ránézek, hogy áll mostanság az aMSN vagy, hogy milyen lehet ez az emsen nevű csoda.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#29990) hackeeeee válasza J97 (#29989) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én az emesene-t használom, nincs vele semmi baj. Vagyis egészen pontosan annyi a baj vele, hogy a fileküldés elég lassú.

Véleményem szubjektív...

(#29991) Siriusb válasza martin66 (#29953) üzenetére


Siriusb
veterán

Próbld meg, hogy a pendrive-nak adsz egy lba flag-et is. Ezt pl. gparted-del megteheted.

(#29992) Kendek válasza body007 (#29983) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

sudo apt-get install flashplugin-installer

Ez felrakja az ia32-libs-et és az nspluginwrappert is, így működik.

<-ƘƘ->

(#29993) #16820480 válasza J97 (#29987) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem simán megy a fileküldés az empathy-ban. bár annyi pici bug van, hogy amikor én küldök, akkor azt írja, hogy 0% ment át, de közben már "completed" státuszba kerül a küldés, és valójában tényleg át is ment a fájl, szóval csak esztétikai hiba.
amúgy szerintem ha játszol kicsit a beállításokkal, akkor egész normális külsőt lehet neki adni, a fontosabb dolgokhoz azért van beállítás, bár korántsem tud olyan sokat, mint a pidgin. de ha csak msn-re kell, akkor az emesene is nagyon jó (nekem kell gtalk meg icq is, azért empathy-zok).

apropó: empathy-ban lehet változtatni az emoticonokat valahogy? ez az alapértelmezett smiley csomag nem túl szép, és olyan kicsiben mutatja őket, hogy alig lehet kivenni, hogy mit is ábrázolnak...

[ Szerkesztve ]

(#29994) ntomka válasza #16820480 (#29993) üzenetére


ntomka
nagyúr

"nekem kell gtalk meg icq is, azért empathy-zok"

De ezeket a Pidgin is tudja.

ツ Headphones on - World off

(#29995) #16820480 válasza ntomka (#29994) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, és a kolléga problémája (ami nálam is jelentkezik az utóbbi időben), hogy a pidgin magától kifagy/lép egy idő után. ha nem használom aktívan, akkor is.

(#29996) dbius válasza #16820480 (#29995) üzenetére


dbius
veterán

Akkor ez vmi "globális" hiba lesz a pidginben, mert nálam windows alatt is minden hibakód nélkül leáll (xp, ill. win7 (32bit, 64bit) alatt is).

Viszont Ubuntu alatt nálam eddig nem csinálta.

(#29997) humilislupus


humilislupus
tag

Sziasztok. Bocs ha közbe kotyogok. De elég sürgös. ubuntut szeretnénk telepteni xp mellé egy külön partícióra. c: xp(50Gb) e: ubuntu(50gb) lenne f: adatok(200GB) g: adatok(200GB)
hogyan teegyük adatvesztés nélkül ?

(#29998) Kendek válasza humilislupus (#29997) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Röviden: az Ubuntu telepítésével, a Desktop telepítő használatával.
A hosszabb változathoz több információra lenne szükség. Mi a jelenlegi helyzet (pl. a merevlemez mostani felosztása)?
Az Ubuntu partícióját meg Windows alól nem látnád, szóval olyan nincs, hogy az "E" meghajtó az övé.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29999) body007 válasza Kendek (#29992) üzenetére


body007
addikt

köszi, közben fel tettem az ubi tweak-el :)
De úgy néz ki nem a flash a baja, ugyanúgy fagyik :W Következő az lesz, h mindent leszedek/kitörlök ami az operához kapcsolódik még az FF-t is mert ügye tőle vannak a plugin-ek, hátha megjavulna...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30000) Kendek válasza body007 (#29999) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Operával van a gond, az fagy le flashnél?

30.000. hozzászólás!!! :)

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.