Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29751) Kendek válasza hackeeeee (#29749) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Update után vagy kattints Synapticban a keresésre, vagy várd meg amíg az indexet megkreálja, aztán keress rá. Terminálban viszont nem lehet gond, akkor csak elírhattad a nevét.

(#29750) upszilon: mindenhogyan nagy veszélyben vagy, de logikus mindenképp, hogy Ubuntu alatt internetezz, tehát azt futtasd Virtuális gépen. Természetesen ez kompromisszumokkal jár, hisz nem oszthatsz meg könyvtárakat sem. Fájlok letöltésekor ez igencsak körülményes tud lenni, merthogy hogyan juttatod át a fájlokat így ugye.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29752) hackeeeee válasza Kendek (#29751) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Addolta a tárolót, utána update-el dobott hibát, de rendszerfrissítéssel meg felrakott 4 dolgot.

gwibber-t keressek ott is?

Véleményem szubjektív...

(#29753) hackeeeee válasza hackeeeee (#29752) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy r0hadtul de nem ez kéne? Én csak azt csináltam ami a read about install-ban van írva. :B

Véleményem szubjektív...

(#29754) Kendek válasza hackeeeee (#29753) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy mit csináltál, mert ebben nincs semmi bonyolult.

sudo su
add-apt-repository ppa:psyke83/ppa
apt-get update
apt-get install pulseaudio-equalizer

Pár egyéb dolgot is frissíthet mert nem csak ezt tartalmazza.

<-ƘƘ->

(#29755) upszilon válasza Kendek (#29751) üzenetére


upszilon
őstag

Nemigazán töltök le én Windows alá semmit sem. Veszély alatt én a böngészéssel járó veszélyekre gondoltam. Egyébként nem jó amit elképzeltem, mert ahhoz, hogy a Windowszt ne érje támadás, nem elég az internet használatának mellőzése. Le kellene tiltani a hálókártyát. Ebben az esetben viszont a virtualizáció alatt futó linux sem jut internethez. :(

(#29756) hackeeeee válasza Kendek (#29754) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ott nem tom mi volt az a gwibber.. király. :DDD Azt ki tudom venni, mármint a tárolót, ha már addoltam? Programot eltávolítottam csomagkezelőben azt kész.

Hm...

E: Nem sikerült zárolni: /var/cache/apt/archives/lock - open (11: Erőforrás átmenetileg nem érhető el)
[/M(M)]E: Nem tudom zárolni a letöltési könyvtárat(/M)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29757) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok!
Miért nem tudom a Skype alatt bekapcsolni a webcamot? Más progi látja, tudok fényképezni vele, kivéve Skype. (Ubuntu 10.04) :(

(#29758) hackeeeee válasza hackeeeee (#29756) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, sikerült.

Nah viszont akkor egy addolt tárolót hogy lehet kivenni? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29759) Kendek válasza hackeeeee (#29756) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyitva van (vagy fut) egy csomagkezelő, egyszerre csak egy futhat. Ha csak telepíteni szeretted volna, akkor a tárolót nem kellett volna felvenni, hanem le is tölthetted volna.

(#29757) lujó55: Indítsad a következő paranccsal (Alt+F2) és jó lesz:
32 bites rendszernél:

bash -c 'LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype'

64 bitesnél:

bash -c 'LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skype'

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29760) hackeeeee válasza Kendek (#29759) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Utólag már rájöttem.. :) De segáz. Mostmár fentvan, műxik is.

Viszont akkor tényleg, egy addot tárolót hogy lehet kiszedni? :)

Ezt a gwibber-t fogalmam sincs miért raktam fel... Segáz. :D

Hm, viszont a skype így is aránytalanul hangos a többi programhoz képest... Ejj, nah mindegy.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29761) Kendek válasza hackeeeee (#29760) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Vagy a /etc/apt/sources.list.d könyvtárból kitörlöd (ha oda tette volna, ha nem, akkor a sources.list-ből), vagy a Synapticban a Beállítások -> Tárolók -> Egyéb szoftvernél törlöd.

<-ƘƘ->

(#29762) hackeeeee válasza Kendek (#29761) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sikerült, megvan. Köszi. :R

A VLC tárolója megint nem az igazi... 1szer már ezért vettem ki, de megint kezdi....

"Sikertelen letöltés: http://ppa.launchpad.net/c-korn/vlc/ubuntu/dists/lucid/main/binary-i386/Packages.gz 404 Not Found
Néhány index fájl letöltése meghiúsult, ezeket mellőzöm vagy régi változatukat használom"

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29763) Kendek válasza hackeeeee (#29762) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg éppen most frissítik, ezért nem találja azt a fájlt. Ezért ne vedd ki a tárolót, később jó lesz. Bár igaz, hogy ilyennel még nem találkoztam.

<-ƘƘ->

(#29764) hackeeeee válasza Kendek (#29763) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ubuntu Tweak-ben addoltam a tárolót.

Egyszer már volt ilyen... Pár napig csinálta, aztán meguntam, és kivettem, mert zavart, hogy frissítéskezelő mindig dobta a hibát. Rendszerfrissítés nem mond semmit, közli, hogy nincs frissíteni való, szal így nem zavaró végül is.

Véleményem szubjektív...

(#29765) Kendek válasza hackeeeee (#29764) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Olyan is előfordulhat, hogy a tároló címe változik, és ezért eme gond. Ilyennel viszont már én is találkoztam, ha aktualizálják az Ubuntu Tweakban a címet, akkor jó lesz (mikor újra hozzáadod).

<-ƘƘ->

(#29766) hackeeeee válasza Kendek (#29765) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát akkor vegyem ki, meg vissza. - nemjött össze, ugyanúgy hiba... Nah mindegy, nemtudom, érdekes. Szoftverközpontból telepítettem ugye, addolva is van a PPA hozzá, de vmi csak nem jó. Lehet télleg hakkolnak valamit.

Nah, meglesem, hátha segít.

Viszont más... Az előző téma. Csak kénytelen leszek a skype hangokat kikapcsolni, pedig nem akartam épp ezért, de nemjó.. Emesene hangjai is jóval hangosabbak, és ugye ezeket meg külön nem tudom halkítani.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29767) sh4d0w válasza at100 (#29742) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha már fájlszervert telepítesz, akkor célszerű a servert felrakni. A lentebb említett újságban benne van a teljes menete mind a server, mind a GUI telepítésének.

https://www.coreinfinity.tech

(#29768) ngabor2 válasza Kendek (#29743) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, ezzel sikerült 1,7GB-ot lekapnom, most már kicsit szellősebb a rendszer.

(#29769) Kendek válasza ngabor2 (#29768) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Örülök neki. De jó is, hogy felhoztad a dolgot, mert közben eszembe ötlött, hogy ilyen sok kernel eltávolításánál nem túl előnyös a mostani megvalósítás (sebesség szempontjából), ezen lehetne még finomítani kicsit, hogy egyszerre szedje le az összeset, mármint, hogy ne külön parancsokkal. Rögtön állok is neki átírni, mondjuk nem nagy dolog. :)

Amúgy meg de lassú az Ubuntu kerneles csapata. Se a 2.6.35.1-est, se a 35.2-est nem fordították még le (legalábbis nem rakták még ki), aztán már itt a 2.6.36-rc1 is. Borzasztó, kénytelen vagyok ezt is magam csinálni, pedig minimum egy config fájl jól jött volna a 36-hoz. Így a 35-ösét használhattam, és egy csomó m-et meg y-t kellett nyomnom Enterek kíséretében. :DDD

<-ƘƘ->

(#29770) hackeeeee válasza Kendek (#29769) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ne légy lusta. :D:)

Véleményem szubjektív...

(#29771) M.W.H


M.W.H
aktív tag

nah egy kis fejtörő:D
adott két gép. egyik lucid lynx másik debian etch, köztük egy router és kábelek:D
az ubuntus gépen mobilnet van. és a probléma hogyha engedélyezem a vezetékes hálozatot nem engedi a mobilnetet érvényesülni. felcsatlakozik szépen de semmi. ilyenkor amikor készenlétbe van a mobilnet sötétkéken világit rajta egy led és amikor megnyitok egy netes akármit ami már csomagokat küld stb egyböl világos kék lesz. most csak sötétkéken mereng a led és nem reagál arra hogy én ph-n akarok böngészni:D csak ha leválasztom a vezetékes hálozatot. ezt valahogy kilehet küszöbölni? esetleg hogy hálozatba a másik gép is tudjon netet kapni?

Mad W. Highflyer

(#29772) hackeeeee válasza M.W.H (#29771) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ugye win alatt ez elvileg ilyen kapcsolat megosztós témán keresztül elvileg működik. Linux alatt egészen pontosan nem tom. :D Ez nem lehet, hogy ilyen prioritási probléma lesz? Gondolok arra, hogy előrébb van a lankártya prioritása, mint a stick-é, és azt rakja előre, amikor csatlakoztatva van.

Ez csak tipp, feltéve ha van ilyesmi. :D:U

Véleményem szubjektív...

(#29773) ntomka válasza hackeeeee (#29772) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem meg egész biztosan ez a probléma. De a megoldást nemtom. :D

ツ Headphones on - World off

(#29774) M.W.H válasza ntomka (#29773) üzenetére


M.W.H
aktív tag

remélem Kendek tud vmi okosságot erre is:D
én is erre gondoltam de a prioritást nem tudom hogy átrakni

Mad W. Highflyer

(#29775) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Figyuzzatok, létszi nézzétek már meg, hogy nálatok is a /lib/modules tele van-e olyan könyvtárakkal, melyeknek nevei a régen kitörölt kerneleké. Bár gondolom, hogy normál esetben a kernel eltávolításánál ezeket a könyvtárakat nem hagyja meg, de nálam például mindig kézzel kell törölni ezeket (ha nem üres a könyvtár, akkor meghagyja ...). Engem ez zavar és meguntam már, ezért beépítettem a könyvtár takarítását a rendszerfrissítő kernel eltávolítás funkciójába. De valóban, hogy ez egy általános dolog és valóban szükséges, nálatok is ilyen?

<-ƘƘ->

(#29776) x123456 válasza Kendek (#29775) üzenetére


x123456
aktív tag

Nem telepítetél véletlenül zárt kódú nvidia/Radeon drivert a rendszeredbe? Esetleg más, kernelmodult is felrakó applikációt (mittomén, VirtualBox).
Ezek mintha hagynának szemetet a modul könyvtárakban, ami miatt az elavult kernelverziók eltávolításakor a könyvtárak nem tudnak törlődni.
(nVidia v. a VirtualBox driver nekem csinált már ilyet - már nem emlékszem, melyikük volt)

[ Szerkesztve ]

(#29777) Kendek válasza x123456 (#29776) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tudom, hogy emiatt van, a VirtualBox csinálhatja. Csak más nincs fönt ami piszkál bele nálam, ezért gondoltam érdeklődöm. Mondjuk gond akkor sincs, ha valakinél tökre tiszta, mert attól, hogy beépítem, attól még azokat a könyvtárakat nem törli amik kellenek, csak minden mást. És, nálad is ilyen akkor? :D

<-ƘƘ->

(#29778) x123456 válasza Kendek (#29777) üzenetére


x123456
aktív tag

Hogy most ilyen-e, azt nem tudom. (eleve windows alatt vagyok, de a linuxom is régi, nagyon rég frissült a kernel, akkor meg kézzel takarítottam)

(#29779) x123456 válasza Kendek (#29777) üzenetére


x123456
aktív tag

Megnéztem, ott vannak az "üres" könyvtárak. A virtualbox és az nvidia drivereknek nyomuk sincs, ellenben a dkms otthagyott maga után egy kevés szemetet (konkrétan egy üresnek tűnő könyvtárstruktúrát)

(#29780) Kendek válasza x123456 (#29779) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hm, jól van, akkor volt értelme a takarítás beépítésének. :)
Igaz, hogy helyet nem foglalnak ezek olyan sokat, de akkor is zavaró.

<-ƘƘ->

(#29781) yanna


yanna
őstag

Hamarosan 3. újra telepítés jön, van itt pár dolog ami nem ok. :C
(Fényerő kijelzés eltűnt a zárt meghajtó alkalmazása után, a 640X480 boot képernyő "megjavítása" után csak leálláskor van Ubuntu kép, némítás működik, de nem látszik az állapot, a bluetooth-t nem tudom nem indulásra késztetni, ill. a proci is minden indítás után maxon fut, a venti folyamatosan teker maximum közelében. A software centernek kellene alapból lennie?...mert nincs.)

Lesz még itt pár nekifutás. :DDD

(#29782) Kendek válasza yanna (#29781) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Milyen GPU-ra kellett zárt meghajtót telepítened, mi volt konkrétan a gond a nyílt meghajtóval? A bluetoothot gombbal kell aktiválni, mármint notebookod van? A proci amúgy is performance-on megy indulás után egy pár percig, de nálad nem szűnik meg a nagy prociterhelés? Szoftverközpontnak persze, hogy kell alapból lennie, de csak Ubuntun és Xubuntun és csak Karmictól meg Lucidtól. Annyi biztos, hogy csak az újbóli feltelepítéstől a problémák nem szűnnek meg, ez nem Windows.

<-ƘƘ->

(#29783) róland válasza Kendek (#29782) üzenetére


róland
veterán

Szoftverközpont telepíthető tárolókból. Ha jól emlékszem software Center a neve.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#29784) hackeeeee válasza Kendek (#29780) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem nincs, csak az aktuális kernel. Bár nekem lehet azért, mert eddig mindig ubi tweak-kel takarítottam az előző kerneleket. Nem? :)

Véleményem szubjektív...

(#29785) Kendek válasza hackeeeee (#29784) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, úgy nézem, hogy az is kitakarítja, ha hagy ott könyvtárat. Viszont azzal akkor is kényelmetlenebb a dolog, több lépésből áll és csak Ubuntuhoz jó. De végül én is így csináltam meg, ellenőrzi, hogy van-e plusz könyvtár, ha van, akkor törli azokat.

<-ƘƘ->

(#29786) yanna válasza Kendek (#29782) üzenetére


yanna
őstag

Ati 3470 van a gépben. Gond nem tudom hogy volt-e, de ugye szólt az Ubi, hogy megtalálta, és alkalmazzam ha jót akarok.
A bluetooth-al meg pont fordított bajom volt mint ahogy mondod, tehát minden alkalommal elindult, hiába kapcsoltam ki akár gombbal, akár a panelen lévő lehetőséggel. (Igen, ez egy Lenovo Thinkpad R500 notebook.)
A procival is az a helyzet (a CPU órajel változás figyelőt kitettem a panelre), hogy hiába állítottam ondemand módra, nem jegyezte meg, minden új induláskor performance módban tekert.
A szoftverközpont csomag megvolt ugyan, de csak terminálból tudtam indítani, mert sehol máshol nem találtam. Bár most elbizonytalanodtam, lehet hogy majd kiverte a szemem!
Az újratelepítés mellett pedig azért vagyok (és leszek is még párszor), mert a mindenféle sok béna próbálkozás, aminek valószínűleg a 99 %-a helytelen, nem odavaló dolgokkal csak a helyet foglalja, lassítja a rendszert.

Egyébként egyenlőre azt látom a legnagyobb hiányosságomnak a parancsok nem ismeretén túl, hogy nem látom át az Ubuntu "szerkezetét". Win-ben (nem csak a grafikus felületen) tudom hogy hová töltök le egy fájlt, látom hogy hová telepítem, tudom hogy futtatható-e, vagy csak a rendszernek kell, stb.
Azzal pedig maximálisan tisztában vagyok, hogy ezt nekem kell pótolnom.

(#29787) Kendek válasza yanna (#29786) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell ondemandra állítani, mert pár perc múltán automatikusan átáll (Windowsnál is ugyanígy van egyébként). Ha zavar, akkor saját kernelt kell fordítani, persze előtte át kell állítani itt:

Az Ubuntu Szoftverközpont közvetlen a menüben van (nem is lehet nem észre venni):

Újratelepítés helyett csinálhatsz egy visszaállítási pontot, melyre bármikor visszaállhatsz. Így spórolhatsz időt és energiát. Persze a gyakorlás nem árt, de a telepítésen nincs igazán mit gyakorolni, és általában változik is kiadásról-kiadásra kicsit, például a Mavericknél már egészen más lesz.

A 3470 simán megy a nyílt meghajtóval is, hacsak az energiagazdálkodással nincs problémád, akkor nem érdemes a zártat telepíteni. Mivel ez asszem nem integrált cucc, lehet mégis jól jöhet, de attól függ.
Nálam a wifi van mindig bekapcsolódva az egyik notin, a másikon meg éppen kikapcsolódva. Szal indításnál nyomogatnom kell, de nem olyan nagy dolog azért, ez annyira nem zavar.

<-ƘƘ->

(#29788) hackeeeee válasza Kendek (#29785) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah értem.. :) Hát végülis, mondjuk nemtom, hogy mennyi helyet foglalnak a felesleges dolgok ott, bár ha jól értettem akkor csak üres mappák maradnak.

Véleményem szubjektív...

(#29789) body007


body007
addikt

Nem igazán ide tartozik, de muszáj vagyok lecserélni az operát, annyira bugos egy sz.r, h nem tudom használni :W Ügye 2 lehetőségem van: FF vs. Chrome. Melyiket ajánljátok inkább? Ami kell (vagyis amiért operáztam): gyorsindító, egérmozdulatok, flash tiltás, jelszókezelő, beállítható legyen, h milyen nagyítással induljanak a lapok, hirtelen ennyi :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29790) hackeeeee válasza body007 (#29789) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem Chrome van, nincs vele baj...

Ha nem vagy hozzákötve az FF-hez, akkor azt mondom adj 1 esélyt a Chrome-nak. :) Mondjuk én nem használok hozzá semmi extrát, de van 1 rakat kiegészítés már hozzá.

Véleményem szubjektív...

(#29791) body007 válasza hackeeeee (#29790) üzenetére


body007
addikt

Egér mozgás vezérlés (biztos nem így hívják :D ) van benne?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29792) Kendek válasza body007 (#29791) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg egy utolsó esélyt megérdemelhet a legújabb build. Nekem is voltak vele problémáim, de mindig telepítem a legfrissebbet és egyre jobb lett, megszünedeztek a problémák, instabilitások. :)

<-ƘƘ->

(#29793) hackeeeee válasza body007 (#29791) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, hogy nemtom, hogy mire gondolsz. :D
Itt nézz szét max, hogy mik vannak. De javaslom a Chrome topic-ot.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29794) yanna válasza Kendek (#29787) üzenetére


yanna
őstag

:D "kernelt kell fordítani, persze előtte át kell állítani itt:" :DD

Ezen jót röhögtem! Gyakorlatilag be- és kikapcsolni tudom. :O

A Szoftverközpontot most nem tudom megnézni, de majdnem meg mernék esküdni rá, hogy nincs ott, de az is lehet valóban, hogy tényleg kiverte a szemem. :Y

A visszaállítási pontról sem tudtam, utána olvasok. (De pl. ha telepítek 66 csomagot és utána visszaállítom, akkor nem marad tele "szeméttel" mint a Windows? Arra gondolok, hogyha egy telepítés utáni első indításkor van egy visszaállítási pont és később sok rossz csomag felrakás után erre visszaállítom, akkor teljesen azonos lesz egy friss telepítéssel?)

Igen, a 3470 az nem integrált, később, ha összeállna minden (5-10 év :D ) valami power manager dolgot mindenképp szeretnék.

Ez az úgy indulok ahogy én akarok, nem úgy mint ahogy az user akarja dolog engem kifejezetten zavar, remélem lesz megoldása (másik 5-10 év :DD ).

Jaaaa, még egy furcsaságot vettem tegnap észre, a BIOS órám pontosan 2 órát késett. Ubuntu telepítés előtt 1000 % hogy jól járt. Nem tudom mi függ össze mivel, minden esetre elég érdekes.

(#29795) ArGab válasza yanna (#29786) üzenetére


ArGab
őstag

WiFi-t, BT-t ki lehet lövetni indításkor, a /etc/rc.local -ba add hozzá a következőket rootként:
rfkill block bluetooth a BT-hez és
rfkill block wifi a WiFi-hez.

Mobility Radeonhoz nem árt feltenni a gyári drivert*, mert anélkül nincs energiagazdálkodás, maximum órajelen és fogyasztáson jár -> ventit is dolgoztatja rendesen. Nálam legalábbis 100%-on jár miatta, és még a procit is visszamelegíti a hőcsövön keresztül. Akkuról történő használatról ne is beszéljünk.
* persze a gyári driver sem megváltás, cserébe a bootképernyő nem lesz jó, meg vsz folyamatos vízszintes képtörés, tearing probléma lesz Compiz alatt és videólejátszáskor is.

Egyéb: Maverickhez valaki fel tudta tenni a 10.7-es ATI drivert? Kétszer is próbálkoztam az Alpha 3-mal, ppa-ból és letöltve is, minden frissítéssel együtt is, de driver felrakása után megáll a töltés a logónál és meghal az egész rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#29796) Kendek válasza yanna (#29794) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az időzónát jól kell beállítani.
A rendszer-visszaállításnak éppen ez a lényege, garantálom neked, hogy nem hagy szemetet. Telepítsél fel akármennyi csomagot, állítsad vissza a rendszert és ugyanazt kapod mint mikor készítetted a visszaállítási pontot (egy-két esetet kivéve).
Amúgy gondolom, hogy nem tudtál róla, innen töltsed le a cuccot. :)

(#29795) ArGab: Mavericket még nem támogatja, illetve az abban levő xservert és a kernelt, így nem fog menni a dolog.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29797) body007 válasza Kendek (#29792) üzenetére


body007
addikt

Ez már fent van, de hihetetlenül kaka így is. Pl.: Nem lehet belekattintani a szövegbox-ba, h írjak, nem lehet görgetni a lapot csak a görgetősávval (vagy csak a görgővel, amilyen kedve van), írok és fogja magát kilép, már majdnem kalapácsot vágtam a tv-be :W

(#29793) hackeeeee: Olyan fícsőr, h az egér jobb gombjának nyomvatartásával és megrántásával balra: visszalép egy lapot, jobbra: előre lép, le: új gyorshívót hoz elő, bal gomb nyomvatart plusz jobb gomb: elmentett jelszót beilleszti (nem is kell belekattintani a beviteli helyre), stb... Szóval nagyon jó dolog :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29798) hackeeeee válasza body007 (#29797) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ajaj, ez gyanusan vmi Opera fícsör lehet. :D Kicsit necces a téma...

Próbáltad már, hogy tökig eltávolítod az egészet, és újra rakod? Mármint az Operát, hátha segít.

@Kendek: Én meg kivettem a VLC-s PPA-t most, a rendszerfrissítés sem rinyál, hogy hiba lenne...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29799) yanna válasza ArGab (#29795) üzenetére


yanna
őstag

Köszi, ez jó hír!

Mondjuk az az alap csúnyácska boot képernyő nem is kéne nekem, szívesebben látnám a betöltődő rendszer kiírásait. Win alatt is utálatos számomra a bitkolbász, Vistán szerencsére kilőhető. Gondolom ez is megoldható.
A Compiz biztos jó valamire (aero-t is csak képen láttam), de engem a csili-vili dolgok kevésbé izgatnak, videót meg ritkán szoktam notin nézni.

(#29800) yanna válasza Kendek (#29796) üzenetére


yanna
őstag

Akkor Ubuntu írt a BIOS-ba? Emlékezetem szerint időzóna állításkor ott figyelt Budapest is, de mégis eltolhattam valamit.

A rendszer mentő programodról természetesen volt tudomásom :K , hisz itt olvasok már egy jó ideje, de inkább valami backup dologra gondoltam. Bár, végül is... A visszaállítási pontot meg hasonlónak gondoltam, mint a Win-ben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.