Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29801) hackeeeee válasza yanna (#29800) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kendek cucca sztem jó alternatíva rendszermentéshez. :)

Mondjuk az érdekesen hangzik, hogy az OS írt volt a bios-ba. :U

Véleményem szubjektív...

(#29802) ntomka válasza hackeeeee (#29801) üzenetére


ntomka
nagyúr

A rendszeridő az pl. olyan, amit az OS felülbírálhat a BIOS-ban. :)

ツ Headphones on - World off

(#29803) Kendek válasza hackeeeee (#29801) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem a BIOS-ba írt, hanem a rendszerórát (hardverórát) állította át. Ezt a Windows is megteszi, mikor abban módosítod az időt és/vagy a dátumot.

(#29800) yanna: Van pár backup alkalmazás még, de az enyémmel vissza is lehet állítani a rendszert, úgy is ha közben fut az. Erre éleztem ki, mert aztán meg kinek kellett volna a 121. adatmentő cucc.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29804) n00n válasza Kendek (#29787) üzenetére


n00n
őstag

Hol lehet infót találni arról, hogy mi változik a Maverick telepítőjén?

(#29805) PuMbA válasza n00n (#29804) üzenetére


PuMbA
titán

[link]

ArGab: Maverickben már működnie kell az energiagazdálkodásnak az open driverrel

[ Szerkesztve ]

(#29806) yanna válasza Kendek (#29803) üzenetére


yanna
őstag

Értem.
Első dolgom lesz a telepítés után menteni az aktuális rendszert, utána már bátrabban fogok nyúlni bármihez.

Minden egyes elolvasott betű után egyre biztosabb vagyok benne, hogy akkora, de akkora nagy láma vagyok...

(#29807) ArGab válasza PuMbA (#29805) üzenetére


ArGab
őstag

És hogyan kéne mennie? Nálam alapból nem működik, max órajelen jár a kártya. Ezzel a módszerrel működött valamennyire - mielőtt kifagyott - még 10.04 alatt 2-6-35 rc kernellel, de itt Maverickben ez nálam nem okoz semmit.

(#29808) n00n válasza PuMbA (#29805) üzenetére


n00n
őstag

Köszi, sajnos elsőre valamiért nem találtam meg. Azóta már magyarul is találtam. :))

Egyébként nagyon szép lett, nekem tetszik.

(#29809) PuMbA válasza ArGab (#29807) üzenetére


PuMbA
titán

Rootként "echo dynpm > /sys/class/drm/card0/device/power_method" a terminálba és működnie kéne. A kernelhez meg nem kell semmilyen dynpm opció, elég az alapértelmezett "quiet splash".Naplómegjelnítőben meg a logokat nézve kiderül, hogy mi van. Esetleg a kern.log-ban visszanézhetsz a bootoláshoz és ott is ír ki energiagazdálkodási infókat vagy, hogy elérhető-e.

[ Szerkesztve ]

(#29810) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám.Eltüntettem a felső panelt mindenestül,hogy tudnám vissza állítani.Várom a segítséget.

(#29811) body007


body007
addikt

Ez mekkora :DDD A gugli króm alapértelmezett keresője (w7-en) a bing, há besz.rok :C

Jah, és, h a bajba kell átteni guglira?

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29812) ntomka válasza body007 (#29811) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem úgy van az. Ész nélkül kattintottál valszeg az IE importálásra. :)

ツ Headphones on - World off

(#29813) ArGab válasza PuMbA (#29809) üzenetére


ArGab
őstag

Kipróbáltam még egyszer, és most működik, nem tudom miért nem ment legutóbb. A dinamikus szabályozás az
echo dynpm > /sys/class/drm/card0/device/power_method
utasítással üzemelhető be, de rendszeresen megvillogtatja a képernyőt és az egér is elég szaggatva jár néha miatta, valamint a szabályozás is elég érdekesen megy: 680/500 és 300/400 között váltogat csak, de olyan fele-fele arányban, ami azért nem az igazi, többször visszapörgeti a ventit.
A profil alapú szabályozás az
echo profile > /sys/class/drm/card0/device/power_method
majd utána a
echo [I]profile_neve[/I] > /sys/class/drm/card0/device/power_profile
utasítással történik, ahol a profile_neve lehet:
default: az alapértelmezett órajel, nálam a max 680/500
auto: hálózatról max, akkuról min órajel
low: min órajel, ami nálam 110/400
high: max órajel
Itt már nincs villódzás és gond az egérrel, viszont a low meg már kevés a Compizhoz.

(#29814) body007 válasza ntomka (#29812) üzenetére


body007
addikt

Én? Sose (de komolyan csak addig míg letöltök egy operát) használtam IE-t. Kikérem magamnak :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29815) ntomka válasza body007 (#29814) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az egy dolog. A Chrome telepítés végén megkérdi, hogy honnan importáljon mit (vagy egyáltalán ne importáljon semmit).

ツ Headphones on - World off

(#29816) M.W.H


M.W.H
aktív tag

sziasztok:D
megpróbálom legjobb tudásom szerint leirni a problémámat:D

van a netmozi. biztos ismeritek, és az a gondom hogy ha egy online filmet pause-olok, hogy töltse be rendesen, akkor leáll a letöltés, ha playre teszem ujra elkezdi letölteni. ezt rendszerfigyelöbe néztem meg a hálozat elözményeinél. valahogy nem lehet beállitani hogy pause alatt tovább töltsön?
remélem érthető voltam, álltalába nem tudom jól megfogalmazni a gondjaim:D:D
köszi helló

Mad W. Highflyer

(#29817) body007 válasza ntomka (#29815) üzenetére


body007
addikt

Jah, az lehet (bár nem emlékszem ilyenre). De akkor most, h tegyem át guglira?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29818) ntomka válasza body007 (#29817) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hát a beállításokban. :)

ツ Headphones on - World off

(#29819) hackeeeee válasza Kendek (#29803) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aha, étem.

Véleményem szubjektív...

(#29820) szimla65


szimla65
aktív tag

ÜDV!
Senkinek nincs ötlete.

(#29810) szimla65

(#29821) body007


body007
addikt

Ps3 vinyót nem szeretné meglátni a rendszer. Vagyis fdisk látja de ismeretlen particiónak mondja (mint a gparted). Valaki próbált már adatot leszedi ps3 vinyóról?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29822) ntomka válasza body007 (#29821) üzenetére


ntomka
nagyúr

Úgy látom csak és kizárólag FAT32-t kezel a PS3, szóval mennie kéne pengén.

ツ Headphones on - World off

(#29823) yanna válasza Kendek (#29787) üzenetére


yanna
őstag

Szoftverközpont megvót! :W

Nem csak az agyam gyenge, a látásom is komoly gondokkal küzködik.

(#29824) Kendek válasza szimla65 (#29820) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

gconftool-2 --shutdown ; rm -rf ~/.gconf/apps/panel ; pkill gnome-panel

<-ƘƘ->

(#29825) #16820480


#16820480
törölt tag

nem tudom volt-e már téma, de egy apró és mégis hatalmas pozitívum, amit most fedeztem fel: a T410-ben levő 3 eres jack aljzatot végre tökéletesen kezeli a rendszer, tehát ha bedugom a telefonomhoz kapott headsetet, amin ugye van mikrofon is, akkor azt használja felvételre, nem a beépítettet! ez eddig nem így volt, bár 2-3 hónapja néztem utoljára, de gyaníthatóan a .35-ös kernel az oka.

(#29826) ntomka válasza #16820480 (#29825) üzenetére


ntomka
nagyúr

ALSA-t nem frissítettél véletlenül?

ツ Headphones on - World off

(#29827) martin66


martin66
senior tag

Hali!
Most tettem fel egy ubuntut, viszomt elsőre valamit elcseztem és lassú lett, de egy a gáz, hogy rámegyek, hogy indító lemezkészítő. Akkro mindent elvégez és utána ujraindítom de nem bootol. Miért lehet?
Köszi a válaszokat!

(#29828) #16820480 válasza ntomka (#29826) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, de elvileg pulseaudio-t használ a rendszer. persze lehet, hogy időközben volt frissítés abban is, ennyire nem emlékszem. minden esetre örülök, hogy most működik :)

(#29829) ntomka válasza #16820480 (#29828) üzenetére


ntomka
nagyúr

Attól még a vezérlőket az ALSA szolgáltatja, a Pulseaudio csak egy átjátszó a hw és sw között. :) Egyébként jó dolog. Az USB-s hangkártyámból sosem tudnám nélküle pár kattintással kiszenvedni az 5.1-et.

ツ Headphones on - World off

(#29830) body007 válasza ntomka (#29822) üzenetére


body007
addikt

Igazából én is úgy tudom, h simán kezeli (volt már nálam ps3 vinyó), de ezt nem. Fogadtam az egyik gyök pc-s (bocs, win-es) haverral,h Ö kinyeri róla az adatot. Remélem szar a vinyó, különben bukok egy rekesz (24doboz) sörcsit :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29831) ntomka válasza body007 (#29830) üzenetére


ntomka
nagyúr

Inkább neked kellett volna megnézned előbb windows alatt, lehet csak hibás a fájlrendszer, és egy javítás elég lenne. Azért a FAT32 mégiscsak MS fájlrendszer.

ツ Headphones on - World off

(#29832) Kendek válasza martin66 (#29827) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Le kellene a pendrive-ot takarítani teljesen (új partíciós tábla) majd FAT32-re formázni, aztán jó lesz ha újra lefuttatod az indítólemez készítést.

<-ƘƘ->

(#29833) martin66 válasza Kendek (#29832) üzenetére


martin66
senior tag

Sajnos nem megy linuxba is fat-ra formáztam majf indítólemez.. nem ment utána egy win7-en csináltam fat32-re majd ind.. nem ment, utána egy windows 7-en próbáltam, hogy bootoljon nem ment. mit csináljak?

(#29834) Kendek válasza martin66 (#29833) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Telepítsed fel a GPartedet (sudo apt-get install gparted), majd indítsad el (Rendszer -> Adminisztráció -> G...). Válaszd ki a pendrive-ot (pl. /dev/sdb), majd a rajta levő partícióra kattints jobb egérgombbal -> Leválasztás. Utána Eszközök menü -> Partíciós tábla létrehozása. Aztán hozz létre egy új partíciót, formázd FAT32-re, ha kész, akkor jobb egérgomb rá -> Jelzők kezelése -> pipáld ki a Bootot.
Ha mindezzel megvagy, akkor kreálj belőle "indítólemezt", de az alkalmazásban már ne formázd.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29835) ntomka


ntomka
nagyúr

Tölthetőek a 10.04.1 image fájlok! :C

ツ Headphones on - World off

(#29836) martin66 válasza Kendek (#29834) üzenetére


martin66
senior tag

Sajnos most használom először a Linuxot ezért fingom sincs mit, hogyan kell. Hol tudom leszedni a GPartedet, akkor hol van ez a sudo. Többit azt értem

[ Szerkesztve ]

(#29837) martin66


martin66
senior tag

Ja és tudnátok írni magyarul linux tuning tippeket vagy oldalt mutatni? Nagyon megköszönném!
Köszi

(#29838) Kendek válasza martin66 (#29836) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A sudo apt-get install gparted az a parancs, amivel feltudod telepíteni a GPartedet (ezt terminálban kell kiadni). De egyébként ha megnyitod a Synapticot (Rendszer -> Adminisztráció -> Synaptic csomagkezelő), akkor avval kicsit egyszerűbb, csak keress rá, jelöld ki telepítésre, majd kattints az Alkalmaz gombra.

(#29837) martin66: De mégis milyen tuningra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29839) martin66 válasza Kendek (#29838) üzenetére


martin66
senior tag

Köszi a válaszokat először is! Most kezdem, milyen tuningra hát ami gyorsítja a linuxot :)

[ Szerkesztve ]

(#29840) Kendek válasza martin66 (#29839) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Ubuntut nem kell tuningolni, hogy gyors legyen, alapból az. :)
De egyébként tényleg, hogy nincsenek ilyen szolgáltatások meg egyéb olyan futó folyamatok, amiket ki kellene kapcsolni, hogy sebesebben száguldjon a rendszer.
Nem vagy talán megelégedve vele, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29841) ntomka válasza Kendek (#29840) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azért lehet rajta szépíteni egy-két helyen. Pl. az átmeneti fájlok memóriába való áthelyezésével (megfelelő ram mennyiség mellett persze), a ureadahead megfelelő használatával, a preload telepítésével, a swappiness testreszabásával, jah, és az automatikusan indulók között is vannak felesleges dolgok. Ilyen apróságok. :) De alapvetően tényleg gyors rendszer. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29842) martin66 válasza Kendek (#29840) üzenetére


martin66
senior tag

Dehogynem meg vagyok elégedve vele de ha valami tökéletes akkor nekem 2xeres tökéletes legyen xD. Na ott meg akadtam, hogy sudo apt-get install gparted ezt beírtam a terminálba erre kéri a jelszavamat, be akarom írni erre semmit se ír be, nyomok egy entert kiírja írjam be újra, és nem jelzi ki mintha írnák is valamit ez most miért lehet?

(#29843) martin66 válasza Kendek (#29840) üzenetére


martin66
senior tag

(#29841) ntomka
"Azért lehet rajta szépíteni egy-két helyen. Pl. az átmeneti fájlok memóriába való áthelyezésével (megfelelő ram mennyiség mellett persze), a ureadahead megfelelő használatával, a preload telepítésével, a swappiness testreszabásával, jah, és az automatikusan indulók között is vannak felesleges dolgok. Ilyen apróságok. De alapvetően tényleg gyors rendszer. "ezeket pls fejtsd ki bővebben, hogy lehet megcsinálni, köszi

Meg van elfogata a jelszavamat viszont E: '“deb' típus nem ismert a(z) 54. sorban a(z) /etc/apt/sources.list forráslistában
E: A források listája olvashatatlan.

ezt kapom érte :S

[ Szerkesztve ]

(#29844) ntomka válasza martin66 (#29842) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez az alap. Biztonsági beállítás, hogy jelszó beírásnál a terminálon nem látszik semmi. Írd be rendesen, aztán üss egy entert. Egyébként rendszergazda jogú műveletekhez kell ez.

(#29843) martin66: Majd írok róla egy logout bejegyzést inkább, úgyis gondolkoztam valami hasonlón. :)

Írj egy sudo aptitude update && sudo aptitude full-upgrade parancsot a terminálba, aztán próbáld újra.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29845) martin66 válasza ntomka (#29844) üzenetére


martin66
senior tag

Ugyan az :S, Oki én kérném a hamarabbi verziót belőle mert fontos lenne és erdekelne :)

(#29846) ntomka válasza martin66 (#29845) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jah, most gondolkozok. gksu gedit /etc/apt/sources.list, kérném az 54 sort ide másolni. :) És hagyd nyitva a geditet, mert valszeg módosítani is kell majd a fájlt.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29847) martin66 válasza ntomka (#29846) üzenetére


martin66
senior tag

“deb http://www.getautomatix.com/apt edgy main” ez lenne

(#29848) ntomka válasza martin66 (#29847) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hm, rá is gugliztam. Ez a forrás valszeg nem is lesz már jó neked, a szerver sem igazán válaszképes, ez okozhatja a hibát. Tegyél egy # jelet a sor legelejére, mentsd el a fájlt. Aztán egy sudo apt-get update (vagy sudo aptitude update), utána menni fog, amit telepíteni szerettél volna korábban.

ツ Headphones on - World off

(#29849) martin66 válasza ntomka (#29848) üzenetére


martin66
senior tag

Sajnos, ez a k*** nem akar bootolni :S:S, most mit csináljak :S ez már hitetlen :S. Amúgy ahogy mondtátok úgy csináltam illetve úgy ment köszi neketek eddig mindent!

(#29848) ntomka
De feltettem és ahogy leírta az előtted lévő ugy meg isformáztam majd elindítottam, hogy rá tegye a linuxot, meg volt. erre ujra indítom a gépemet és úgyszint nem bootolbe ahogy eddig egyszer se :S

[ Szerkesztve ]

(#29850) ntomka válasza martin66 (#29849) üzenetére


ntomka
nagyúr

De most mi nem bootol? Lemaradtam. Nem sikerült feltelepíteni a gpartedet?

ツ Headphones on - World off

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.