Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29251) hackeeeee válasza body007 (#29245) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, ezt lehet kikéne próbálni... Próbáltad, vagy csak találtad? :)

Az a baj, hogy lehet, hogy ez megkavarná a ventivezérlés témámat, amit nagynehezen működésre bírtunk, aztán annyit nem érne az egész. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29252) #40553216 válasza harry (#29217) üzenetére


#40553216
törölt tag

szia!
mit szeretnél? :)
ntfs-3g alapból fent van, nzfs-config-ot telepítsd, gksu-val futtasd, és látod, mit lehet.
nekem eddig nem volt gond vele.

(#29253) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah rájöttem egy tapipados megoldásra, ez sem teljesen jó, de a semminél jobb. Lényegében annyi, hogy kikapcsoltam, hogy ne kattintson a tapipaddal, és így max mozog a kurzor, de nem fog kattintani, csak a gombbal.

Véleményem szubjektív...

(#29254) Sanya


Sanya
nagyúr

egy amilo 7300-as notebookra ( 1,4Mhz cel @2ghz pentium m, 512ddr@2gb ddr, integralt s3 unichrome igp, 60gb döglassú pata hdd@sata2 döggyors 7200-es hdd--sata-pata átalakítóva) melyik ubuntu alverziót ajánlanátok? a gépet főként webezésre, használnám. ubuntu netbook edition jó választás lenne?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29255) hackeeeee válasza Sanya (#29254) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, itt valakinek nemrég volt gondja épp az S3 unichrome-al, tehát valamiért nem indult el neki ubuntu-val a gnome. Amúgy max letöltöd a verziókat, és livecd-vel bebootolsz, és kipróbálni nagyjából kilehet, hogy mennyire jó. Haver tesójának asztali gépre is a netbook-os verzió van feltéve, azt mondta, hogy egész baráti, csak hát a kezelőfelület elsőre fura lehet. :)

Véleményem szubjektív...

(#29256) harry válasza #40553216 (#29252) üzenetére


harry
veterán

A problémámra válaszoltam, virtuális gépekkel van gond. Ez: [link]
Ha esetleg félreérthető lenne: ext3 a rendszer és a vmware program, de a virtuális gépet egy ntfs partíción tárolom (maga a gép amúgy változó, egyelőre linuxokat néztem, de az mindegy), és ha a virtgépen belül matatok valami, nagyon belassul. Ha az egész gépet átrakom pl. ext3 rendszerpartícióra, akkor nincs ilyen probléma.
Szóval a saját gépem ntfs kezelésére gyanakszom (htop is az ntfs-3g-t írja, mint majd' 100%ig terhelő folyamatot). Jaunty, 32bit, legújabb stabil ntfs-3g, az oldalukról letöltve és lefordítva.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29257) x123456


x123456
aktív tag

10.04 LTS - gnome.
Én emlékszem rosszul vagy a korábbi verziókban a gnome is tudott olyat, hogy az alsó sorban az összes elindított program "ikonja" megjelent, függetlenül attól, hogy mely workspace-re volt kirakva?

(#29258) Kendek válasza x123456 (#29257) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt most is tudja, csak kattints az ablaklistán jobb egérgombbal a cuccra, majd válaszd a "Mindig a látható munkaterületen"-t.
Vagy ha állandóra akarod mindet, akkor
Alt+F2 -> gconf-editor
apps -> panel -> applets/window_list_screen0 -> prefs -> display_all_workspaces, pipáld be

<-ƘƘ->

(#29259) x123456 válasza Kendek (#29258) üzenetére


x123456
aktív tag

Ö... szerintem nem egy dologról beszélünk. Amit te írsz, az (úgy tudom) mindig ott, azon a lapon jeleníti meg az adott programot, ahol épp állok.
Nekem meg az kellene, hogy csak a státusz soron látszódjon a hozzá tartozó gomb/ikon/nemtudommineknevezzem :) és ha rákattintok, akkor vigyen az általa használt munkaterületre.

(#29260) Kendek válasza x123456 (#29259) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most nem tudom, hogy pontosan akkor mi kellene neked, de ha a gconf-editorban bepipálod a cuccot, akkor az ablaklistán minden megnyitott alkalmazás látszódik mindenhol (minden munkaterület összes paneljának ablaklistáján), majd ha rákattintasz egy másik munkaterületen (nem ott ahol megnyitottad), akkor átugrik arra a munkaterületre ahol van. A státusz sor az nem tudom mi egyébként most így hirtelen...
De mondjuk a jobb egérgombos dolog az tényleg nem így viselkedik, az igaz.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29261) x123456 válasza Kendek (#29260) üzenetére


x123456
aktív tag

Igen, erre gondoltam, amit itt leírtál. Státusz sornak az alsó csíkot nevezem, amin megjelennek a nyitott programok.

(#29262) Kendek válasza x123456 (#29261) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát akkor az jó lesz amit írtam, hogy be kell pipálni hozzá a cuccot.
A "Hozzáadás a panelhez"-ben az "Ablaklista"-ként szerepel, ezért gondoltam én, hogy az a neve, de lehet ám, hogy valóban inkább státusz sor (csak nem tudom, hogy minek a státuszát mutatja).

<-ƘƘ->

(#29263) hackeeeee válasza Kendek (#29262) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem ilyen superbar féleségre gondol? Vagyis a DockbarX-re?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29264) szimla65


szimla65
aktív tag

ÜDV!
Akadt egy kis problémám.Eddig a Win és ubuntu volt fent,most az xp-t újra kellett telepíteni.semmi nem változott ugyan az a partició ugyan az a méret,stb.Most csak az xp indul és semmi választási lehetőség.Lehet ezen segíteni vagy az Ubuntut is elcsesztem.Várom a segítséget.

(#29265) hack69


hack69
aktív tag

Hi!

Van ugyebár Ubuntu netbookra. Azt akarom megkérdezni, hogy ebben a verzióban benne vannak-e alapból a driverek, vagyis max. Olyan jöhet elő, hogy nem megy a webkamera, meg ilyesmi. Hp Minim van, még N260-as. A másik hogy úgy szeretném telepíteni, hogy Windows alá, úgy hogy a rejtett partíciót ne piszkálja. Megoldható?

Thanks! :D

(#29266) x123456 válasza hackeeeee (#29263) üzenetére


x123456
aktív tag

Nem, kifejezetten arra, amit Kendek írt. Csak régebben ez volt az alapértelmezett...

(#29267) Kendek válasza szimla65 (#29264) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Újra kell telepíteni a GRUB rendszerbetöltőt.
Indítsál egy Live rendszert, majd add ki a következő parancsokat:

sudo su
mount /dev/sdXN /mnt
grub-install --root-directory=/mnt /dev/sdX

Ahol az sdXN az a partíció, ahová telepítetted az Ubuntut, az sdX meg az az eszköz, amelyen ez a partíció található.

(#29265) hack69: a driverek java része a Linux kernelben található, tehát a webkamerád elvileg menni fog simán (persze ettől függetlenül még előfordulhat, hogy valami nem megy, vagy nem jól).

<-ƘƘ->

(#29268) weinmaker


weinmaker
őstag

sziasztok!

feltettem egy ubuntu 10.04-et és az a problémám, hogy tv-re hdmi-n keresztül csak az asztal háttere megy át és semmi egyéb. pl ha indítok egy xbmc-t az notin megy, de a tv-n csak a sima asztal háttér látszik. ha klónozom a képernyőt akkor átmegy, de akkor meg a felbontás megy el mindkettőn. mi a teendő? át kell állítani a tv-t elsődlegesnek, vagy hogyan állítsam be a rendszert? semennyire sem értek a linuxhoz. előre is kösz a segítséget!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29269) Vladi válasza szimla65 (#29264) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem cseszted el, csak az xp kérdés nélkül beírja magát az mrb-ve. Vagyis csak az ő rendszerindítója indul. Most vagy beállítod, hogy indítható legyen a zubuntu, vagy a grubot telepíted újra. Erről volt már szó sokszor. pl: itt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29270) hack69 válasza Kendek (#29267) üzenetére


hack69
aktív tag

Azért írtam külön a webcamról, mert a HP oldalán is azt írták hogy nincs driver hozzá linuxhoz, a többit le lehet tölteni.

(#29271) yanna válasza Kendek (#29267) üzenetére


yanna
őstag

Kendek, Vladi

Szabad tudni hány év Linux van mögöttetek és milyen előélettel?

(#29272) Kendek válasza hack69 (#29270) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Live módban kitudod próbálni a rendszert és akkor meglátod, hogy megy-e. Ha nem menne, akkor még ott a lehetőség, hogy feltelepítsed a legújabb kernelt, amivel már hátha megy. Viszont olyan eszközöknek amik mennek, azoknak ne telepítsél külön drivert, kivételek ez alól talán azon videókártyák, melyeknek van zárt meghajtójuk és nem vagy megelégedve a nyílt alternatíváikkal.

(#29271) yanna: Konkrétan aktív használattal még egy sem, Karmic óta viszont csak az Ubuntut használom (2009.11.11-én írtam ide először). Valójában nagyon egyszerű megszokni és beletanulni a kezelésébe. Szóval nem kell hozzá évek tapasztalata, hogy az ember kielégítően tudja kezelni a rendszert. Egyébként mért kérdezed, talán valami pingvinméhben kifejlődött überkockának tűnök vagy mi? :DDD
Mondjuk Vladi már évek óta nyúzza folyamatosan a "Linuxot", szóval őbenne kételkedem. :D

<-ƘƘ->

(#29273) yanna válasza Kendek (#29272) üzenetére


yanna
őstag

"pingvinméhben kifejlődött überkockának" :))

Pusztán kíváncsiság, mert úgy tűnik, mintha évtizedek óta Unix (Linux) csörgedezne az ereidben... Kapásból írod a parancsokat, ajánlod a megoldásokat, javaslod a tippeket... Ez a nem egészen 1 év "múlt" szinte hihetetlen.

(#29274) ntomka válasza yanna (#29273) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tényleg úgy van pedig, ahogy mondja, nem kell sok idő hozzá, hogy megszokd, csak nem megrögzött windowsosként kell kezelni a rendszert. Én sem vagyok aktív felhasználó túl régóta, kb. a karmic óta én is. Azelőtt volt szerencsém sokat használni az UHU-t. Kár, hogy nem igazán fejlődik manapság... Aztán tízen pár éve ismerősömmel már szórakoztunk Suse és Mandrake disztrókkal. A régi szép idők, mikor a legnagyobb élmény délutánok átszenvedése után a hangkártya megszólaltatása volt. Ma ez már nem gond. Inkább az 5.1 kiszenvedése tart ugyaneddig. :DD Ide én is csak az egzotikus kérdéseimmel szoktam jönni csak inkább. Akkor idegesítem egy kicsit a népet, aztán általában szépen rájövök magamtól is. :D

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29275) Vladi válasza yanna (#29271) üzenetére


Vladi
nagyúr

UHU 1.2-óta kb. Akkor még kocakocka. De Core 5 óta - az mikor jelent meg? :F , jah igen: 2006 :C - csak fedórát nyüstölök. :DD

(#29272) Kendek:

Nem is rég. Gyorsan tanulsz. :K

(#29273) yanna:

Persze, mert ezt már vagy 37* leírta itt mindenki. :P

Egyébként meg Bambanő, Dabadab a legrégebbi linuxos kockák itt, de doc és shadow és Sianis is elég régen tolja már. :D (Na most megsértődik akit kihagytam. :U )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29276) Vladi válasza yanna (#29271) üzenetére


Vladi
nagyúr

egeret köll cserélni... :O

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29277) szimla65 válasza Kendek (#29267) üzenetére


szimla65
aktív tag

/dev/sda5 partición van az ubuntu.sudo su parancsra ez jött ki.a # után villogott a kurzor helye.
root@ubuntu:/home/ubuntu#

(#29278) yanna válasza ntomka (#29274) üzenetére


yanna
őstag

Én sem lennék megrögzött win-es, de hát a kényszer nagy úr. A 3.1 win-t anno a passziánsz és az aknakereső miatt használtam, a 95, 98 kimaradt, de a 98SE idejében már nem volt mese. Addig a jó öreg DOS volt porondon. :K

"nem kell sok idő hozzá"
Háááát, nem tudom, nálam a parancsok elolvasása is sok idő volt, az értelmezésükről pedig nem nyilatkoznék. :(

Egyébként nagyon szimpatikus ez a Linuxosdi számomra, csak ideje és egy próbálkozós gépelegyen az embernek.

(#29279) Kendek válasza szimla65 (#29277) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, a sudo su parancsra kapsz root jogokat, hogy ne kelljen sudozni a többi parancsnál.
Aztán akkor írd a többit is:

mount /dev/sda5 /mnt
grub-install --root-directory=/mnt /dev/sda

Ha a Windows nem lenne benne eztán a listában, akkor futtass le egy sudo update-grub parancsot és beteszi.

(#29275) Vladi: Hát, én ezt konkrétan innen vettem még anno, mikor Lucidnál már ez a módszer nem vált be. Amúgy meg nem is írták le itt sokan, és amúgy is ki olvas vissza? :P

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29280) x123456 válasza Vladi (#29275) üzenetére


x123456
aktív tag

Mondjuk amikor én kezdtem nézegetni a linuxot, akkor még 0.9x-es kernel volt a Slackware-ben, ha igaz... Amint az látszik, azóta sem merültem el benne túl mélyen. :)

(#29281) szimla65 válasza Kendek (#29279) üzenetére


szimla65
aktív tag

nem tudom valami hibát ír ki.teszek képet
http://kepfeltoltes.hu/100729/Screenshot-4_www.kepfeltoltes.hu_.png

(#29282) Kendek válasza szimla65 (#29281) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt írja, hogy a telepítés kész (installation finished), és nem volt semmi hiba (no error reported). :U
Indítsad újra a gépet és nézd meg, hogy elindul-e az Ubuntu.

<-ƘƘ->

(#29283) szimla65 válasza Kendek (#29282) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi akkor próbálom,és mindjárt jelzem is a helyzetet.
Újra indítottam és megidult az Ubuntu,az xp is benne van a listába.Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#29284) Kendek válasza szimla65 (#29283) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, bocs, rosszul mondtam. A listában benne van az XP, hiszen a grub.cfg nem változott, de elindulni nem biztos, hogy elfog, ha kiválasztod. Ha nem indulna el, akkor futtasd le a parancsot és aztán jó lesz. Mindez csak annak a kérdése, hogy UUID-vel van-e azonosítva a partíciója a grub.cfg-ben, mert akkor a régi rendszeréét keresi (mivel gondolom formáztad, más lett az UUID-je).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29285) body007 válasza hackeeeee (#29251) üzenetére


body007
addikt

Nem próbáltam (nincs laposom) csak találtam. Ha meg elmented a rendszert (tudod, rendszerment from Kendek) akkkor nem lehet gond :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29286) weinmaker


weinmaker
őstag

tegnap feldobtam egy kérdést, de valahogy mindenki átsiklott felette. azért bemásolom mégegyszer hátha.

feltettem egy ubuntu 10.04-et és az a problémám, hogy tv-re hdmi-n keresztül csak az asztal háttere megy át és semmi egyéb. pl ha indítok egy xbmc-t az notin megy, de a tv-n csak a sima asztal háttér látszik. ha klónozom a képernyőt akkor átmegy, de akkor meg a felbontás megy el mindkettőn. mi a teendő? át kell állítani a tv-t elsődlegesnek, vagy hogyan állítsam be a rendszert? semennyire sem értek a linuxhoz. előre is kösz a segítséget!

ha rossz topikba írok, vagy ez egy zárt közösség légyszi azt is jelezzétek, hogy ne erőlködjek feleslegesen ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29287) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Intel GMA4500-hoz érdemes lenne innen lecibálni a cuccot, és felpakolni, javítana ez valamit?

Mert megnéztem intel oldalán, ide navigál a letöltő oldal, bár ez előtt még azt írja, hogy 2009-es a legutolsó linuxos driver. 10/23/2009 - Drivers (Embedded, for Developers)

Véleményem szubjektív...

(#29288) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Üdv!

Ubuntuhoz van a windowsos RainMeterhez hasonló, egyszerűen testreszabható system monitor program? (de fontos, hogy ne csak rendszeradatokat tudjon mutatni, hanem mint a RainMeter, lehesse vele időt, dátumot kifejezni, különböző parancsokat [pl: shutdown] beleírni)

(#29289) body007 válasza weinmaker (#29286) üzenetére


body007
addikt

Nem átsiklás, csak (gondolom) nem sokan használják 2 kijelzővel a rendszert. De majd erre téved valaki aki mégis ;)

#29288) Psychonaut: pl. screenlets, egyszerűen szoftverközpontból telepítheted

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29290) hackeeeee válasza weinmaker (#29286) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Arra nem gondolsz, hogy lehet azért nincs rá válasz, mert nem nagyon használják így a rendszert? :)

Véleményem szubjektív...

(#29291) kovaax válasza Vladi (#29275) üzenetére


kovaax
őstag

Szerintem buktattam már le maga korábban is, hogy miért kérdezek néha hülyeségeket, de akkor megint:
94 tavaszán találkoztam az OSF/1-gyel egy kis Alphás workstationon, majd ugyanazon év őszén kezdtem el dolgozni AIX-on. Következő évben váltottunk HP-UX-ra. A linux-szal, mint valami újabb pc-s szarral, nem foglalkoztam egészen addig, míg az egyik kollégám át nem ült a gépemhez, hogy bejelentkezzen a linuxára, mert lefagyott a konzolja. Ez valamikor 96-ban volt, ekkor jött egy rövid Redhat korszak, amit valamikor 99-ben cseréltem le Debianra, azóta az a fő oprendszerem (96 óta csak linux van az otthoni gépemen). Az ilyen desktopos dolgokkal viszont nem régen kezdtem el foglalkozni, és nem is igazán szeretem őket...

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#29292) kovaax válasza hackeeeee (#29287) üzenetére


kovaax
őstag

A legfrissebb kernelben javítottak valamit az inteles driveren, ha jól emlékszem Linus bejelentésére, szal lehet azt érdemesebb volna kipróbálni...

-=- There's no place like /home -=-

(#29293) weinmaker válasza hackeeeee (#29290) üzenetére


weinmaker
őstag

megmondom őszintén nem gondoltam volna, hogy manapság ekkora dolog ha valaki tévére köti a számítógépét, hogy megnézzen egy filmet, vagy csak úgy (de biztos én vagyok a hülye)

de valszeg le is szedem a fenébe a linuxot, mert hiába szép, meg jó, meg gyors, de valamit megoldani benne (tudom ahhoz kell a szakértelem). ráadásul olvastam is utána, nehogy szó érje a ház elejét, de ahogy látom sokan járnak hasonló cipőben.

amúgy frissítettem is a rendszert az ubuntu saját frissítőjével és azt mondta, hogy a rendszer naprakész. na mindegy tudom ree mondjátok, hogy használjak wint (az lesz), pedig nagyon meggyőző volt.

bocsi a zavarásért!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29294) Atapi válasza weinmaker (#29286) üzenetére


Atapi
senior tag

megirhatnád, hogy milyen videokártyád van, mert kártyafüggő, hogy milyen lehetőségeid vannak.
nvidia kártyáról tudok érdemben nyilatkozni, mert nekem az van. driver kezelőfelületén szépen be lehet állítani, hogy milyen legyen a másodlagos kijelző szerepe: twinview, vagy separate screen, vagyis kvázi kiterjesztett aztal legyen, vagy egy saját x fusson rajta.
az első esetben ugy lehet alkalmazást a másodlagos területre tenni, hogy az alkalmazást egyszerűen átcibálod... nem a legkulturáltabb megoldás, de működik... második esetben amelyik kijelzőn indítod az alkalmazást, azon fog futni, és pont.
viszont nálam klónozási lehetőség nincs is, ezért gondolom nem teljesen ugyanúgy működik a kettönk rendszere, valoszinüleg hw (és driver) különbség okán

(#29295) toxin2 válasza weinmaker (#29293) üzenetére


toxin2
tag

Megértem, hogy el vagy keseredve, mert nem megy valami. De!
Gondolkoztál azon, hogy mit teszel win alatt olyankor, amikor nincs
gyári driver a vga karidhoz? Szétguglizod magad, mire találsz...
Amit nem tudok: Milyen video kártya (Ati, NVidia, Intel, Unichrome-S3 stb.)
A tv és pc képaránya megegyezik? Ezektől függően ugyanis eléggé más
beállításokat kell használnod. Valamint tényleg nem sokan használják így a rendszert.
Nálam pl. asztali lejátszón nézem a letöltött filmeket. Az usb-s winyót
könnyebb átdugni a lejátszóba, mint konfigolni, és kevesebbet is fogyaszt. :)

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#29296) Psychonaut válasza body007 (#29289) üzenetére


Psychonaut
addikt

Valami egyszerűbben (és látványosabban) konfigurálható? Ezek a feltöltött screenshotok elég gagyik.

(#29297) Atapi válasza Psychonaut (#29296) üzenetére


Atapi
senior tag

ezen kívül van még gdesklets és gkrellm amit szoknak ajánlani ha jól tudom. de a default beállítások valószínűleg mindenhol gagyik, neked kell majd a csillivilli javát kitalálnod/beállítanod.

(#29298) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

Segítség kellene, otthoni hálózaton van két gépem egyiken WinXP, másikon XUBUNTU 10.04 van. Routren van megosztva a NET müködik mind két gépen. Router tűzfal bekapcsolva, WinXP tűzfal kikapcsolva. Gépek között szeretnék kapcsolatot, hogy adatokat mozgassak közöttük. XP-én gondolom az Otthoni vagy kisebb... kell beállítani, XUBUNTU-nál viszont mivel kell? :F
Üdv attis71

(#29299) body007 válasza Psychonaut (#29296) üzenetére


body007
addikt

Az marha egyszerűen konfigolható, ha felteszed meglátod, a hivatalos oldala túl van bonyolítva :) Nézegettem a win-es oldalt amit linkeltél, azokat a dolgokat nagyjából tudja de ha elmondod mit szeretnél, lehet ki lehet egészíteni más progikkal (dock/akármi)

(#29298) attis71 jobb gomb a megosztani kivánt mappán és megosztás (ez gnome-on így van xface-n nem vágom)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29300) Psychonaut válasza body007 (#29299) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát, lényegében ilyet szeretnék. Még nem használok Ubuntut, de lecserélem hamarosan a D630-amat egy régebbi Toshibára (Celeron M 1,5GHz, 2x512DDR, 40GB vinyó), és Ubuntura gondoltam (esetleg Xubuntu), de ez fontos lenne. Amikre konkrétan gondoltam:
-dock ezzel a progival (tehát mappáknak shortcut, kikapcs/standby-ra szintén)
-óra, dátum
-rendszerhasználat
-media playerhez "távirányító"

Ilyesmit szeretnék készíteni, mint pl. ez vagy ez, vagy ez.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.