Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30951) ntomka válasza Kendek (#30950) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem nagyon profi lett. Végre valami kifejezetten tetszik az ubuntuban. :DDD De tényleg 11-esen érdemes használni, mert valóban kisebb lett.
És még a kubuntuban is ez lesz az alapértelmezett. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30952) róland


róland
veterán

Nem túl jó hírek a szabad szoftveres közösségtől: LibreOffice az új neve az OOo-nak. Ne csodálkozzon senki, ha már így szerepel az új Ubuntu kiadásban. Bár a lokalizációval le vannak maradva, így várhatóan a 10.10-ben még marad az íOracle féle OOo.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#30953) Nowhereman válasza róland (#30952) üzenetére


Nowhereman
őstag

szerintem ráérnének akkor pánikolni, ha az Oracle tényleg megszegné az ígéretét...

Utánam a kondenzcsik!

(#30954) Nyiscsák válasza ntomka (#30949) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Üdv!
Hogy tudnám feltelepíteni és beállítani az új betűtípust?

[ Szerkesztve ]

(#30955) ntomka válasza Nyiscsák (#30954) üzenetére


ntomka
nagyúr

A 10.10-ben már tárolóból telepíthető, aztán a megjelenés > betűkészletek alatt az ubuntu betűtípust kell kiválasztani.

ツ Headphones on - World off

(#30956) Nyiscsák válasza ntomka (#30955) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Nekem 10.04-em van és arra akartam felrakni próba céljából.

(#30957) Kendek válasza Nyiscsák (#30956) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tessék, feltöltöttem neked ide, ezt a csomagot kell telepítende.

<-ƘƘ->

(#30958) hackeeeee válasza ntomka (#30949) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na, hogy kell azt? Mögcsinálom szivesen, csak áruljátok el hogy kell. :)

Na látom már alattam kérdezték, sebaj. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30959) róland válasza Kendek (#30957) üzenetére


róland
veterán

Kösz a csomagot. Jolicloudon is szépen mutat. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#30960) biker


biker
nagyúr

win thunderbird mail mappáit be tudom majd adni az ubuntus thunderbirdnek?
win csere esetén síma copy kellett csak, és ment a progi minden kérdés nélkül :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30961) Kendek válasza róland (#30959) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs mit, de egyébként a packages.ubuntu.com-ról is könnyedén letölthető, nem is tudom, hogy mért töltöttem fel külön. :DDD

(#30962) hackeeeee: Igen, csak az volt félkövér.
A rögzített méretűt meg a terminál használja pl..

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30962) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Csak a címsor betűkészlet volt bold ugye alapból, a többi az regular? :)

A rögzített szélességű betűkészlet az mire vonatkozik?

(#30961) Kendek: Köszi. Kicsit fura a betűtípus mondjuk, szokatlan. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30963) hackeeeee válasza hackeeeee (#30962) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lejárt a szerk. :)

Nos, az Ambient téma ikonjait hol találom meg? Mert ha rányokom az ikonokra, ott azt nem látom.

Véleményem szubjektív...

(#30964) Kendek válasza hackeeeee (#30963) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A humanity-icon-theme csomag a függősége, így nyilván annak az ikonjait használja, meg egyébként sincsenek ikonok a csomagjában.

<-ƘƘ->

(#30965) hackeeeee válasza Kendek (#30964) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja eh.. :\ Mert csináltam volna egy Dust-ot, ennek az ikonjaival, mert ez a téma még így tetszene is.. dehát így meg, nem.. Akkor marad...

Véleményem szubjektív...

(#30966) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt már tom, hogy 1szer kérdeztem, de akkor lehet kicsit hülyén kérdeztem vagy már nem tom..

Szóval, deluge-ban ha be szeretném lőni a forward-ot, akkor a kimenű, és bejövő portoknál mind2 rublikába be kell írni a kinyitott portot?

Látszik nem használtam egy ideig a rendszert, máris túl sok a kérdés, már megint. :B:)

Véleményem szubjektív...

(#30967) Kendek válasza hackeeeee (#30966) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, írd be persze. Gondolom ha csak egy nyitott portod van, akkor nem írhatsz kettő különbözőt a be és kimenőre. Egyébként meg használj UPnP-t még mindig, mint én. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30968) Vladi válasza biker (#30960) üzenetére


Vladi
nagyúr

:K

Régebben úgy volt, hogy ugyan azt a struktúrát használta mindkét rendszeren. Úgyhogy linux alatt csak elérhetővé kellett tenni a mappát és belinkelni a /home megfelelő helyére. Hogy pontosan hová, azt majd megnézed win és linux alatt is. ln -s /utvonal1 /utvonal2 és kész.

(#30967) Kendek :

Bezáró gomba bal oldalt. Ezt a fanatikus ubuntistát... :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30969) #16820480 válasza biker (#30960) üzenetére


#16820480
törölt tag

elméletileg igen. én régen, amikor váltottam ubuntura, akkor így hoztam át, simán bemásoltam a profilmappát, és minden ment (fiókok, beállítások, extension-ök, stb).

(#30970) hackeeeee válasza Kendek (#30967) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó ez így nekem. :D

Köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#30971) kovaax


kovaax
őstag

Sziasztok,

Az mitől van, hogy a Frissítéskezelő után nem lehet Synapticban módosítani semmit, mert azt mondja a nyomorult, hogy már fut egy csomagkezelő??? Ezzel a problémával kizárólag Ubuntu alatt találkozom, és 9.04 óta mind "tudja" (korábbiakat nem használtam).

-=- There's no place like /home -=-

(#30972) Kendek válasza kovaax (#30971) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valami "zárolja" a /var/lib/dpkg/lock fájlt, derítsed ki az alábbi paranccsal, hogy mi:
sudo lsof /var/lib/dpkg/lock

<-ƘƘ->

(#30973) biker válasza Vladi (#30968) üzenetére


biker
nagyúr

köszi, megvan az eredeti helye, majd bemásolom.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30974) Vladi válasza kovaax (#30971) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha ez megnyugtat én fedora alatt is találkoztam vele. :DD

Annyi, hogy egy alkalmazás zárolja a csomag adatbázist, a nélkül meg csomagkezelő nem működik. Ha épp fut a háttérben a frissítéskezelő, akkor az.

Lődd le, vagy tiltsd le, vagy várd meg míg végez utána megy a synaptic.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30975) ntomka válasza róland (#30952) üzenetére


ntomka
nagyúr

És valóban...

ツ Headphones on - World off

(#30976) biker válasza #16820480 (#30969) üzenetére


biker
nagyúr

nem, mégsem a usr/lib/thunderbird/profile-ban van, csináltam egy fiókot, de nem került ide.
nem találom :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30977) Brutforsz válasza biker (#30976) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Itt leírják, hol érdemes keresned.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#30978) hackeeeee válasza ntomka (#30975) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm.. Mondjuk ez nem akkora gond, vagy igen? Lényegében csak átnevezés történt, nemde? :)

Véleményem szubjektív...

(#30979) kovaax válasza Kendek (#30972) üzenetére


kovaax
őstag

Parancssorból meg tudom oldani én is (most is sikerült), de ez egy desktop rendszer, kattintgatni kell! :K

-=- There's no place like /home -=-

(#30980) kovaax válasza Vladi (#30974) üzenetére


kovaax
őstag

Fedora és openSUSE alatt nem találkoztam vele még sosem, Debian alatt meg pláne nem (az oráklit azt csak éppen felraktam, de nem volt még vele időm foglalkozni sajnos). De természetesen elhiszem neked. ;)

-=- There's no place like /home -=-

(#30981) kovaax válasza kovaax (#30979) üzenetére


kovaax
őstag

Ja, és persze nem megoldani akarom a problémát, hanem nem akarok vele találkozni egyáltalán, mert gagyi.

-=- There's no place like /home -=-

(#30982) Kendek válasza kovaax (#30981) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Synaptic -> Gyorskeresőbe: update-manager-core -> Jobb egérgomb rá, kijelölés teljes eltávolításra (a többit is amit még leakar szedni) -> Alkalmaz
Ezután nem fogsz kifejezetten ezzel a problémával találkozni, de persze ezután sem fogsz tudni egyszerre kettő csomagkezelőt futtatni.

<-ƘƘ->

(#30983) #16820480 válasza biker (#30976) üzenetére


#16820480
törölt tag

a profilmappák mindig a /home alatt vannak, ahogy a kolléga is írja, a ~/.thunderbird alatt leginkább, vagy esetleg a ~/.mozilla/thunderbird alatt.

(#30984) kovaax válasza Kendek (#30982) üzenetére


kovaax
őstag

És akkor mivel frissítem a rendszert?

Itt most valami félreértés van: én nem akarok két csomagkezelőt futtatni. Lefut a frissítéskezelő, bezárom az ablakát, és csak ezután futtatom a synapticot. Egymás után, és egyszerre csak egyet.

-=- There's no place like /home -=-

(#30985) Kendek válasza kovaax (#30984) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha már úgyis a Synapticot futtatod, akkor kattints a Frissítésre, a Minden frissítés kijelölésére, majd az Alkalmazra, ennyi. De ha írsz egy egyszerű szkriptet, akkor rakhatsz ki az asztalra egy ikont és kattintásra megoldhatod a dolgot. Engem amúgy is roppant mód idegesít a frissítéskezelő, egyből megszoktam szabadulni tőle.

<-ƘƘ->

(#30986) kovaax válasza Kendek (#30985) üzenetére


kovaax
őstag

Szkriptet nem lehet egérrel írni, meg ha már, akkor úgy csinálnám meg, mint Debiánon, hogy mindig fusson le, ha elindítom a gépet...

A Synaptic viszont jó ötlet, nem vettem észre, hogy abban is lehet frissíteni, pedig logikus... :B Megcsinálom akkor így. Köszönöm!

-=- There's no place like /home -=-

(#30987) Brutforsz válasza kovaax (#30986) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Lehet szkriptet (is) írni egérrel, az Ubuntu alaptelepítésben tartalmazza az OnBoard képernyő-billentyűzetet, ami nagyon jól használható. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#30988) kovaax válasza Brutforsz (#30987) üzenetére


kovaax
őstag

:R

-=- There's no place like /home -=-

(#30989) biker válasza Brutforsz (#30977) üzenetére


biker
nagyúr

ja, hogy rejtett, holy shit :)
ezért nem leltem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30990) szeva000


szeva000
addikt

Hi!
Mondja már el valaki,mert fogalmam nincs, hogy ha az asztalra kirakok egy háttérképet,az miért tűnik el minden restart vagy kikapcsolás után?(mindig az alap áll vissza)

[ Szerkesztve ]

(#30991) Kendek válasza szeva000 (#30990) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valószínűleg nem találja a megadott elérési útvonalon a képet. Ez olyankor fordulhat elő, mikor kézileg csatolgatod a partíciót. Egyik megoldás az, hogyha a képnek a fájlját áthelyezed mondjuk a saját könyvtáradba (szal egy biztos helyre), vagy a másik, hogy a partíció állandó és automatikus csatolását beállítod az fstabban.

<-ƘƘ->

(#30992) szeva000 válasza Kendek (#30991) üzenetére


szeva000
addikt

Így van,mert próbára most egy usb3.0-ás HDD-n van.De tuti ez a gond,mert a zeneszámoknál is ez a helyzet.
Még lenne egy olyan kérdésem,hogy raid0-ra felmegy a kubuntu egyszerűen?vagy sehogy?Az lenne akkor a végleges rendszer,de a win7-et azért még nem akarnám kilőni,főleg a raid0 miatt.Ott lenne bőven partíciónak is hely,de nem mertem még megpróbálni így a win7 mellé feltolni....a raid0 miatt

(#30993) kovaax válasza szeva000 (#30992) üzenetére


kovaax
őstag

Mivel csinálod a raid 0-t?

-=- There's no place like /home -=-

(#30994) szeva000 válasza kovaax (#30993) üzenetére


szeva000
addikt

az alaplapom raid vezérlőjével van.Gigabyte P45-UD3P...ha jól emlékszem ICHR10 chip

(#30995) Kendek válasza szeva000 (#30994) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos, hogy menni fog, sőt, még akkor is jó lesz mikor másik vezérlőre rakod át a vinyókat, erre volt már példa. :D

<-ƘƘ->

(#30996) szeva000 válasza Kendek (#30995) üzenetére


szeva000
addikt

Egyébként most,hogy ma hazaértem,felraktam a gépre a külső hdd-t,linux indult is,de a raidet így nem látja...de viszont a 2db vinyót igen.(mármint a smart adatokat meg hőfok...)
Nos ezután nem is mertem nekiállni még,nem akarom a wint szétbarmolni :D...de még ez az eset meglehet :D

(#30997) kovaax válasza Kendek (#30982) üzenetére


kovaax
őstag

A xubuntu-desktop is függ tőle, szal ez nem járható út... :O

-=- There's no place like /home -=-

(#30998) kovaax válasza szeva000 (#30996) üzenetére


kovaax
őstag

Valószínű, hogy ez egy softveres raid, bios-ban, vagy hogy, és ezt nem használja a linux.

-=- There's no place like /home -=-

(#30999) Kendek válasza kovaax (#30997) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt nyugodtan leszedheted, az csak egy olyan csomag, aminek a függőségei adják a Xubuntu asztali rendszert. Például nálam sincs telepítve az ubuntu-desktop csomag, mert jó pár alkalmazástól megszabadultam, ami a függősége volt.

<-ƘƘ->

(#31000) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!

Eddig torrentezesre ktorrentet hasznaltam de folyamat,lefagyott,kicsit lassu volt,gondoltam valtok masra.Leszedtem a Vuze-t,elinditottam,beraktma a torrenteket,majd bezartam az ablakot.Ezutan az adatforgalomnal latom uzemel es tolt a program,de nemtudom sehol megnyitni,es bezarni se.legalabbis az eppen futo programok kozott nemlatom es renszerfigyelobe a folyamatoknal se latom.Hogy tudnam elohozni,vagy esetlegesen bezarni?

Elore is koszonom a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.