Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13001) pc-user


pc-user
aktív tag

A Tracker kikapcsolásával (ha nem tartunk igényt a kereső és indexelő szolgáltatásra) valóban felgyorsul a rendszer - tapasztalom.

(#13002) Xmodule válasza pc-user (#13001) üzenetére


Xmodule
őstag

Az indexelésnek mi a szerepe? Meg ha kikapcsolom, attol még tudok kesni ha nagyon akarok?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13003) pc-user válasza Xmodule (#13002) üzenetére


pc-user
aktív tag

Itt van róla egy rövid leírás:
[link]

Ezzel párhuzamosan kipróbáltam egy új grafikus környezetet is; az Lxde-t. Nem tudom, ismered-e, használod-e...

[ Szerkesztve ]

(#13004) Xmodule válasza pc-user (#13003) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszi a linket. Amugy ez a Lxde nem egy külön distro? Csak mert ugye úgyl áttam, hogy le lehet szedni isoban. Tehát ez nem olyan mint a gnome vagy a kde, hogy csak beirom, hogy sudo apt-ge install Lxde-desktop. Amugy letöltöm és kiprobálom. :)

PazsitZ: amugy ha elszállna a grub akkor bebootolsz ubuntu lemeztöl és terminálban kiadod ezeket a parancsokat és jó lesz:
grub
find /boot/grub/stage1
root (hd0,1) <--ez neked más lesz valószinűleg.
setup (hd0)

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13005) CPT.Pirk válasza rollins (#12992) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Direct Rendering megy neki, még akkor is, ha nincs beírva az nv driver sor a xorgba.

Most beírtam amit mondtál, végre történt valami, a helyzetet úgy tudnám leírni, hogy egy 800*600-as ablakon át nézek rá az 1024*768-as képre, szóval egeret mozgatva tudom tologatni a betekintő ablakot... :DDD

Valahogy a felbontással nincs kibékülve, én 75-öt írtam be kezdésnek, de a felbontás beállítása ablakban csak 60HZ szerepel.

--------------------------------
Kernel panic el lett hárítva! - Lassan át kellene írni a topic címét erre: Segítsük a kapitányurat, mert segg hülye a linuxhoz, a linux meg utálja őt! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13006) pc-user válasza Xmodule (#13004) üzenetére


pc-user
aktív tag

Az Lxde definíciója:

"Lightweight X11 Desktop Environment", is an extremely faster, performing and energy saving desktop environment.

sudo apt-get install lxde

- paranccsal tudtam telepíteni.
Nekem szimpatikus...

[ Szerkesztve ]

(#13007) Xmodule válasza pc-user (#13006) üzenetére


Xmodule
őstag

Az angolom kissé hiányos:S Felteszem én is! Kiváncsi vagyok rá.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13008) Xmodule


Xmodule
őstag

Hoppá. betettem a +2 giga ramot biosban rendesen kiirja hogy 4Gb itt ubuntuban meg csak 3,2Gb ot lát. Ez most a 32bit miatt?

Nektek eddig mennyi volt a legtöbb UpTime ujra indítás nélkül?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13009) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No itt tartok a xorg.conf -al:

Section "Device"
Identifier "Videocard0"
Driver "nv"

EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Configured Video Device"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Virtual 1024 768
Depth 1
Modes "1024x768" "800x600" "640x480"
EndSubSection
SubSection "Display"
Virtual 1024 768
Depth 4
Modes "1024x768" "800x600" "640x480"
EndSubSection
SubSection "Display"
Virtual 1024 768
Depth 8
Modes "1024x768" "800x600" "640x480"
EndSubSection
SubSection "Display"
Virtual 1024 768
Depth 15
Modes "1024x768" "800x600" "640x480"
EndSubSection
SubSection "Display"
Virtual 1024 768
Depth 16
Modes "1024x768" "800x600" "640x480"
EndSubSection
SubSection "Display"
Virtual 1024 768
Depth 24
Modes "1024x768" "800x600" "640x480"
EndSubSection
EndSection

Ezzel eljutottam oda, hogy már látszik az 1024x768 a felbontásváltó menüben, azzalis indul a rendszer, de 800x600-as "betekintő" ablakon keresztül. Váltottam vissza felbontást 800*600-ra, akkor bekapcsolt az Ubuntu új kék-szürke témája, ami igen jól néz ki, ellenben már nem tudtam visszaváltani 1024x768-ra.
Jah frissítés nem variálható, fixen 60Hz

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13010) Major Major válasza CPT.Pirk (#13009) üzenetére


Major Major
őstag

találtam egy ilyet: modeline generator
meg egy másikat: modeline tool
itt meg van egy minta xorg.conf az első hozzászólásban

kéne egy olyan rész, hogy

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
Modeline "1024x768" 60.80 1024 1056 1128 1272 768 768 770 796
EndSection

[ Szerkesztve ]

(#13011) VaZso válasza Siriusb (#12998) üzenetére


VaZso
senior tag

Huh, akkor viszont máshol lesz a gond...

Azt írod viszont, hogy másik hálón megy... gondolom, ezen a hálón is megy más gép (ill. úgy rémlik, a Wint írtad is).

Szokták ajánlani, ha tudod, bármiféle titkosítás nélkül is nézd meg... esetleg, ha MAC szűrés be van kapcsolva a routeren (és ez a gép nincs benne), akkor az is lehet probléma, bár elvileg akkor Win sem menne...

Logból meg kéne esetleg nézni, milyen hibaüzeneteket dobál, amikor a hálózathoz csatlakoznál.

Egyébként amikor fixen megadod a címet, saját magadat tudod pingelni?
...és másik gépet a hálózaton?

(#13012) floatr válasza Major Major (#13010) üzenetére


floatr
veterán

A generátort én is próbáltam, amikor egy lcd tvt akartam rátolni második desktopnak, de amit sikerült vele készíteni, az használhatatlan volt. Inkább érdemes a neten fórumokban keresni modeline-okat egy-egy monitorhoz/tvhez

(#13013) rtom válasza Xmodule (#13008) üzenetére


rtom
senior tag

Igen, a 32 bit-es rendszerek összesen 4 Gb memóriát tudnak címezni, de ebben benne van a video RAM is, ezért látszik csak 3,2. Lehetőségeid:
- PAE funkciós kernel fordítása (ezzel az ember a nyakába vesz mindenféle gondot, mert kompatibilitási problémái lehetnek nvidia driverrel, különböző inteles és wifi meghajtókkal - bár ezt csak olvastam, saját tapasztalatom nincs)
- 64 bit-es rendszer telepítése
- szerver kernel telepítése - ez tűnik a legkönnyebnek:

$ sudo apt-get update
$ sudo sudo apt-get install linux-headers-server linux-image-server linux-server

(#13014) Xmodule válasza rtom (#13013) üzenetére


Xmodule
őstag

Tehát akkor nem érdemes most külön feltenni a 64 bites rendszert. Inkább csak a servert?

P-User kollegénak meg 1000hála az LDXE ismertetése miatt. Sokkal gyorsabb mint az alap gnome.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13015) CPT.Pirk válasza Major Major (#13010) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyszer itt tartok:

Section "Device"

Identifier "Videocard0"

Driver "nv"

EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Fujitsu TE772B"
Vendorname "Fujitsu"
Modelname "Fujitsu TE772B"
HorizSync 30-70
VertRefresh 50-150
Modeline "1024x768" 60.80 1024 1056 1128 1272 768 768 770 796
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Fujitsu TE772B"
Device "Videocard0"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Virtual 1024 768
Depth 1
Modes "1024x768" "800x600" "640x480" "320x240"
EndSubSection
...

Ezzel 1024x768 60Hz-en indul a gép, a hagyományos ubuntu kinézettel. Mikor lefelé váltok 800*600-ra, akkor jön be az új ubi kinézet. 800x600-ban tudom állítani a frissítést, 1024*768-ban csak 60Hz van, semmi más nem választható. A felbontás választó legördülő menübe meg még lenne hely egy rakás felbontásnak, 1024 fölött üres sorok vannak.
Jah és mi kell még ahhoz, hogy ne unknown legyen a monitor?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13016) sztikac válasza PazsitZ (#12999) üzenetére


sztikac
őstag

NetworkManager ilyen hülye (szóljon aki látta már normálisan működni) :U

A /etc/network/interfaces fájlt töltsd ki (értelemszerűen a saját adataidat beleírva):

auto lo
iface lo inet loopback

auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.1.2
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.1

(#13017) Major Major válasza CPT.Pirk (#13015) üzenetére


Major Major
őstag

hát a grafikus beállítófelületet nem tudom most reprodukálni, mert xfce előtt vagyok
azt kéne, hogy a modeline tool-lal csinálsz azokhoz a felbontásokhoz sort, amikről tudod, hogy jó
és akkor mondjuk beírod a Monitor Sectionbe, az "1024x768" sor alá, hogy
Modeline "1024x768@75" 81.55 1024 1064 1168 1352 768 768 770 804

és a screen sectionben is beírod a Modes-hoz ,hogy "1024x768@75"

ezután xorg restart, aztán lássuk
(nekem a legjobb, ha küldesz egy xrandr -q kimenetet)

mod: ja igen: ezt az új ubi kinézet dolgot nem értem :F screenshot?

sztikac: én, én!

[ Szerkesztve ]

(#13018) Major Major válasza CPT.Pirk (#13015) üzenetére


Major Major
őstag

na hurrá, nem fértem be a modidőbe
szóval ha van egy wines gép, amit rá tudsz kötni a monitorra, akkor a powerstrip nevű progival tudsz modeline-t generálni az adott monitorhoz, amivel tökéletesen kell működnie

(#13019) sztikac válasza Major Major (#13018) üzenetére


sztikac
őstag

Azt nem tudod hogy lehet 2 monitort megcserélni? Tehát hogy melyik legyen az elsődleges és melyik a kiterjesztett (nem tudom pontosan hogy nevezik)? Egy Ati 4670-re van rákötve egy HP w1907v monitor és egy Samsung 32" LCD. Ha aticonfiggal beállítom a xinerama módot akkor a Samsungon jelenik meg a panel és az ikonok és a HP-n csak a háttérkép. De nekem pont fordítva kéne :O

(#13020) Xmodule


Xmodule
őstag

Ebben az LXDE -ben miért nem látom a conky -t?:(

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13021) pc-user válasza Xmodule (#13014) üzenetére


pc-user
aktív tag

Örülök, hogy segíthettem
A Tracker kikapcsolásával próbálkoztál egyébként? Nekem sokat jelentett, mint mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#13022) CPT.Pirk válasza Major Major (#13018) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a powerstrip dolgot megpróbálom!

Tettem fel ide képet, így néz ki: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13023) Xmodule válasza pc-user (#13021) üzenetére


Xmodule
őstag

Nem azt még nem kapcsoltam ki de most megteszem. Amugy arra rájöttél már, hogy az alkalmazás-indítóra hogyan lehet programokat tenni? Mert ugye ott van alapbol a PCman,terminal, és egy web browser de én még pár dolgot szeretnék oda tenin. van egy olyan menű hogy hozzáadás de valami *.desktop file kell neki vagy ilyesmi. olyat meg sehol sem találtam. Pl operát tenném oda. Meg ezt sem értem, hogy conky -t miért nem mutatja.:(
Ó-Ó az asztalon a jobb klikkes beállítást is sikerült ellőnöm. Most valami fekete menűs van:D

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13024) Major Major válasza CPT.Pirk (#13022) üzenetére


Major Major
őstag

ez az alap, téma nélküli gtk kinézet, alap gnome ikonokkal. lövésem sincs, miért ez jön be az ubuntus helyett...

(#13025) rollins válasza CPT.Pirk (#13015) üzenetére


rollins
őstag

Virtual -t csak azért írtam, mert nekem a bejelentkező kép (gdm) felbontása elég hülyén nézett ki, aztán beállítottam fix 1024x768 -ra. Először is kéne tudni milyen felbontásokat akarsz és azt lehetne írni a Modes sorba, péld
Modes "1024x768@75" "800x600@60" "640x480@50"
vagy amit akarsz, de pontosan nehogy tönkrevágd a monitort. Megpróbálhatod frissítés nélkül is beírni, csak a felbontásokat. Virtual talán akkor nem is kell.
Modeline sort is generálhatsz, ha akarsz, remélem jó erre a gtf parancs is, péld:
gtf 1024 768 75
de szerintem jobb a "sima" Modes sor, én már nem tudom :-)
Kitartás! :-)

[ Szerkesztve ]

(#13026) Major Major válasza Xmodule (#13023) üzenetére


Major Major
őstag

a *.desktop fileokat a /usr/share/applications mappában találod

(#13027) rollins válasza rollins (#13025) üzenetére


rollins
őstag

persze csak példának írtam a frissítéseket, nem tudom mit bír monitorod
ha normálisan váltani akarsz a felbontások között és nem virtual képen nézni, akkor nem kell Virtual sort beírni szerintem

[ Szerkesztve ]

(#13028) Major Major válasza sztikac (#13019) üzenetére


Major Major
őstag

nem értek a xinerama-hoz, annyit tudok, hogy szép lassan kivonják a forgalomból. meg kéne próbálnod xrandr-al. (gui hozzá: grandr)

(#13029) misirulez


misirulez
senior tag

Tudja valaki, hogy Slax linuxon fel lehet-e éleszteni valahogy a web'n'walk usb stick-es 3g netét?

Üdv.:
Misi :R

(#13030) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Srácok, meglett a megoldás!

Ugye egyik monitor sem támogatja EID-t, így Ubi nem tudta lekérdezni a felbobntásokat, ezért let a 800*600 limit. Most legeneráltam egy rakás modline sort 1024x768-ra eltérő frissítésekkel, így tökéletesen tudok váltogatni felbontásokat és frissítéseket!

Lassan fél éve tökölök ezen a problémán, de most végre faja...
Jah és nem jöt vissza régi gnome kinézet, az csak az asztalin van most, mióta feltettem CCC-t.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13031) Major Major válasza CPT.Pirk (#13030) üzenetére


Major Major
őstag

Hallelujah!
Türelem, modline-t terem :D

(#13032) Xmodule válasza Major Major (#13026) üzenetére


Xmodule
őstag

Tényleg! Köszi. Esetleg azt nem tudod a conky miért nem jelenik meg?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13033) Xmodule


Xmodule
őstag

Nem tudtok valami értelmes RSS olvasót? Mi több site ot is megtud jegyezni? Ja és különálló programra gondolok.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13034) PazsitZ válasza Xmodule (#13033) üzenetére


PazsitZ
addikt

Liferea
Konkrétan még nem próbáltam, én Sage-t használok FF-hez.

- http://pazsitz.hu -

(#13035) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek a driver dolgok hogy vannak?

Voodoo3 3000 -et raktam most be a kisgépbe, először az nv driver maradt bent, direct rendering volt azzal is, 28.5fps-t csinál a glxgears. Aztán átírtam tdfx-re, és dettó 28.5fps. Vajon egyáltalán Voodoo3-nak van elég tudása a desktop effektek legalább alapszintű bekapcsolásához?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13036) pc-user válasza Xmodule (#13023) üzenetére


pc-user
aktív tag

Az lxde-s felületen próbálgatod egyébként most ezeket a beállításokat? Mert a gnome alatt ott van ugye a "Főmenü" menüpont... vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#13037) Major Major válasza CPT.Pirk (#13035) üzenetére


Major Major
őstag

ugye volt xorg restart a két próba között ;]

azt a drivert használja az ubi, ami a xorg.conf Devices részében meg van adva
ha nem adod meg, akkor autodetect

direct rendering ellenőrzése: (ha van, akkor mennek az effektek)
glxinfo |grep direct
cat /var/log/Xorg.0.log |grep DRI

hasznos még:
cat /var/log/Xorg.0.log |grep EE

nem tudom mennyi ram van a kártyán, de lehet, hogy célszerű lenne visszavenned 16 bitre, ha használni akarod az effekteket

(#13038) sonar válasza Xmodule (#13033) üzenetére


sonar
addikt

thunderbird vagy
Firefoxhoz a Wizz addon

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#13039) CPT.Pirk válasza Major Major (#13037) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, nem graf, hanem komplett rendszerújraindítás volt, valszeg megtalálta a voodoo drivert magától.

Közben méricskéltem glxgears-el, van egy Sis 6326 -os karim, az 25 fps körül produkált, meg van még a TNT2 M64, az olyan 35-40FPS, mef van a voodoo, az olyan 28.5FPS, és a végére egy Savage4--es kari, ami 100-180fps között volt, de effekteket azon sem engedte. Aztán bitátállításra nem tudok jobb ötletet, azt a xorg.conf--ban a defaultnál írtam át 16-ra, de nem segített.
Lövésem nincs, melyik kártyán mennyi memória van. Mintha Voodoo-n 32 lenne.

Amúgy glxgears a hd4670-en 9900FPS! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13040) Ziog


Ziog
aktív tag

Egy aprócska kérdésem lenne. Létrehoznék egy kb 200 Gb körüli ext2-re formázott partíciót, de mikor leformázom 3,23 GB-t foglaltnak jelöl a GParted, mitől lehet ez.
Mielőtt a partíciót megcsinálnám minden adat törölve lett a lemezről, ezek után került törlésre a partíció. Korábban ntfs volt, de ez úgy szét töredezett, hogy váltani kellett róla mindenképpen. Érdekes módon ntfs-re ha formázom nincs semmilyen foglalt hely.

Ötlet?

(#13041) Siriusb


Siriusb
veterán

Ha 2 Ubuntu kábelen routeren kapcsolódik, miért csak 7-8 M az átviteli sebesség? Elvileg 10/100-as mindkét hálókártya és a router is.

(#13042) Lenry


Lenry
félisten

hol állítom be, hogy egérscrollozásra egész oldalakat görgessen lejjebb?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13043) Ziog válasza Siriusb (#13041) üzenetére


Ziog
aktív tag

Ugyebár a 100 az Mbit/s némi fejszámolás után kijön, hogy mennyi lenne az elméleti csúcs olyan 12 MByte/s, no de ott van a keretezés meg még címzés meg még ki tudja mi. Általánosságban tudom mondani, hogy 10/100-as kártyával ennél sokkal jobb eredményre ne nagyon számíts. Nem rendszer függő ez Winfosban is ilyesmi értékek vannak.

Ha hülyeséget írtam, cáfoljatok.

(#13044) rtom válasza Xmodule (#13032) üzenetére


rtom
senior tag

Mert az LXDE desktopját a Pcmanfm rajzolja, és ő nincs túl jóban a conkyval. :(
Itt azt állítják, hogy működik, nézd meg a conkyrc-jét, hátha...

(#13045) Siriusb válasza Ziog (#13043) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez a bit meg byte még mindig megkavar, mert hol így, hol úgy adják meg... :B

(#13046) thaler2


thaler2
senior tag

Sziasztok!

Nem tud esetleg valaki olyan linuxos progiról, amivel megtudom mérni a tényleges sávszélességet 2 gép között ?(Win-es is jó...) Nem internetsebességmérő kell, hanem egy progi, ami valóban megméri, és kiírja, hogy milyen sávszélesség van a 2 gép között. Másolási sebesség nem kielégítő pontosságú, szakdolgozat méréshez szükséges.

üdv: thaler2

(#13047) Xmodule válasza rtom (#13044) üzenetére


Xmodule
őstag

Na sikerült a link segitségével megcsinálni a sajátomat. Pár óra szerkesztés és rájöttem mi hogy van. Ha érdekel fel tudom tenni valahova.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13048) VaZso válasza thaler2 (#13046) üzenetére


VaZso
senior tag

Esetleg iftop? :F

(#13049) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok. Egy iMac-ra gondoltam. Na most, én úgy tudom a Mac gépekre fel lehet tenni több operációs rendszert is. Az lenne a kérdésem hogy ha felteszem az Ubit egy iMacra, az akkor normálisan fog működni? Az Ubuntu 8.04-re gondoltam.
Elsősorban azért gondoltam Macintosh gépre, mert utálom a m$-ot és a linux meg a leopard sokkal biztonságosabb operációs rendszer, mint a windows.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#13050) rtom válasza zed01 (#13049) üzenetére


rtom
senior tag

Olvasgasd a FullCircle magazint (a legtöbb rész magyarul is megvan thx to sh4d0w és társai :R ), emlékeim szerint van olyan cikk, hogy Ubuntu almás gépen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.