Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29651) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Használni szeretném a TP-Link TL-WN422G típusú USB-s wifi vevőt, de sajnos nincs driver Ubuntu-hoz. Kezdő vagyok Ubuntu/Linux (nem is tudom melyik a helyes megnevezés) terén. Ubuntu 10.04 LTS van fent.

Valamint a BackTrack 4-et szeretném telepíteni, csak nem tudom, hogy az ISO-t vagy a vmware-t szedjem le?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29652) body007 válasza Puma K (#29651) üzenetére


body007
addikt

Itt van driver, de sztem benne van alapból az ubi-ba. BackTrack-el meg jobban jársz ha iso-ba szeded és live módban használod.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29653) yanna


yanna
őstag

Üdv!

Mint azt kb. 2 hete írtam itt vagyok értetlenkedni. :DDD
Lassan adottak a feltételek az Ubuntu élesítésére, ma megjött az 500 gigás WD Scorpio Blue.
Első kérdésem a swappal kapcsolatos. Utána olvasva is kétségek vannak bennem, hogy akkor mi a jobb megoldás, külön partícióra tenni, vagy később fájlt létrehozni neki.

Második kérdésem: ezt a sok jelszó beírást nem lehetne kiiktatni, vagy csökkenteni valahogy? Engem kissé zavar, ráadásul pl. 2 karakter -amit gyorsabban lehetne beírni- nem is lehet. :W

Szinte 100 %, hogy jövök még! :))

(#29654) sh4d0w válasza yanna (#29653) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Külön partícióra akkor tedd, ha az a külön partíció másik HDD-n van. Ha ua. lemezre kerülne, mint a rendszer, akkor elég a file is.

https://www.coreinfinity.tech

(#29655) Kendek válasza yanna (#29653) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A telepítést követően létrehozott swap fájl szerintem előnyösebb, mint ha egy egész partíciót szentelnél neki. A partíció helyhez kötött, körülményes az átméretezése és áthelyezése is. A fájlt viszont rugalmasan lehet alakítani, mozgatni, és bármikor létre lehet hozni vagy törölni. Mivel manapság már elég sok RAM van a gépekben, igazán nem fontos az sem, hogy a lehető leggyorsabb legyen, inkább csak vésztartaléknak jó. De ha nagyon kevés a központi memória, akkor azért még érdemes lehet inkább partíciót használni, azt pedig elől, a tányér külső szélén elhelyezni.

<-ƘƘ->

(#29656) yanna válasza sh4d0w (#29654) üzenetére


yanna
őstag

Egy HDD-n lesz, így akkor nem kap külön partíciót.
Még 1 fontos dolog jutott eszembe, bár ez lehet, hogy nem is ide tartozik... :F A merevlemez védelem, mivel egy Thinkpad notiba megy az új HDD. Vajon a WD's ShockGuard technology rendesen teszi a dolgát kapásból, vagy kell hozzá valami spéci Linux dolog.

(#29657) body007 válasza yanna (#29653) üzenetére


body007
addikt

A swap-hoz még: mennyi memóriád van? 2 GB felett már szinte felesleges. A "jelszóbeírósdit" kikapcsolni/csökkenteni nem lehet (egyébként is a géped/téged véd), de miután belőtted a rendszert nem is fogsz vele találkozni :) Nekem akkor kell beírnom mikor felkel a gép meg ha frissítés érkezik ;)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29658) yanna válasza Kendek (#29655) üzenetére


yanna
őstag

4 GB van a Thinkpadomban. Akkor nem is biztos, hogy kell swap? Hibernálni nem szoktam, a Vista is swap nélkül muzsikál, még sosem szólt, hogy hiányozna neki.

body007: Egyre gondoltunk... :)

[ Szerkesztve ]

(#29659) Kendek válasza yanna (#29658) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

4 GB-nál már szinte felesleges, de külön partícióba meg biztosan az. Én azért biztonság kedvéért egy 1 GB-os swap fájlt létre szoktam hozni, elfér (és néha kell is). De ahogy gondolod, tényleg nem muszáj ilyen körülmények között.

<-ƘƘ->

(#29660) ntomka válasza Kendek (#29659) üzenetére


ntomka
nagyúr

Használattól függ. Ha nagyon belemerülök a munkába, akkor néha felmegy jóval 3GB fölé a memória használat. Nem szeretném kipróbálni, hogy milyen ha kifogy belőle az oprendszer... :)

ツ Headphones on - World off

(#29661) yanna válasza Kendek (#29659) üzenetére


yanna
őstag

Hely van bőven valóban, de kíváncsiságból swap nélkül kezdek, ha hiányozna valamikor, akkor majd pótolom.
A rendszernek, mivel helye neki is lesz jócskán -bár olvastam, hogy 15 GB elég-, legalább 25 GB gondoltam, nem szeretnék a későbbiekben esetlegesen partíció méretezéssel küzdeni.

(#29662) Zefír


Zefír
őstag

.
Bocs

[ Szerkesztve ]

(#29663) Puma K válasza body007 (#29652) üzenetére


Puma K
veterán

Most frissítem az Ubuntut. Lehet azért nem ment mert nem frissítettem, vagy alapból benne kellett volna lennie?
A BackTrack-et meg szerencsére ISO-ban szedtem le :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29664) body007 válasza Puma K (#29663) üzenetére


body007
addikt

Melyik verzió a wifi-d? v1 / v2? A v2-t nem biztos, h be tudod üzemelni. Haver azért kénytelen win-t használni mert nem tudja normálisan belőni. (ndiswrapper-el életre lehet kelteni de nagyon gyengén fogja a jelet vagy sehogy...)Egyébként csak xp-n sikerült normális jelet fognia, w7-en is szar. Hétvégén úgy néz ki áthozza a gépét, megpróbáljuk meghegeszteni, majd beszámolok az eredményről :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29665) Puma K válasza body007 (#29664) üzenetére


Puma K
veterán

V2-es
64Bit-es WIn7 alatt nekem müködik. A szintén TP-Link router-emnek az antennáját rátettem és mintha javult volna valamit a jelvétele.
Fú az nagyon jó lenne, hogy mire jutottatok vele, mert jelenleg mobil nettel tolom... :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29666) Kendek válasza Puma K (#29665) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kipróbálni Te is kipróbálhatod azért ha nem menne, mert más lehetőséged akkor úgy sincs. Tedd fel az Ndiswrappert, majd tallózd be az XP-s inf-eket.

<-ƘƘ->

(#29667) body007 válasza Kendek (#29666) üzenetére


body007
addikt

De van még (azt fogjuk megnézni), itt egy leírás róla csak nem akartam egy friss linux-osnak ajánlani :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29668) Kendek válasza body007 (#29667) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ennyiből szerintem elég lenne felrakni a 2.6.35-ös kernelt, mert abban ezek alapból benne vannak és a firmware is a linux-firmware csomagban (max. ezt is frissíteni kell).

<-ƘƘ->

(#29669) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Rég jártam itt, kb 2 éve lassan, de most ugy gondoltam ismét Ubuntura térnék át. Viszont le vagyok kicsit maradva, igy lenne pár nagyon egyszeru kerdesem. Szóval:
1: lejátsza -e a fullhd filmeket az ubuntu ?
2: regebben olyan problemam volt mar csak a sima filmeknel is hogy a kep valahogy darabos volt, mintha el lett volna vagva, igy hullamzott. Erdekes volt nagyon de amugy nem veszesen de lehetett latni hogy nem megy tisztan a kep. Pedig a legujabb NV driver volt fent akkor is. Szoval van e meg ilyen vagy mar tisztan szepen jatsza a filmeket?
3: Blu-ray filmeket tudja jatszani? van e hozza lejatszo program és azzal tiszán megy -e?
Nekem egy 40 es lcd tv re lenne kötve amin 1920x1080@60Hz kene muzsikaljon. Kb erre lennek kivancsi:) Köszi elöre is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29670) PuMbA válasza Xmodule (#29669) üzenetére


PuMbA
titán

1. le
2. szépen lejátszik minden filmet
3. nem, a film m2ts-ét kell megnyitnod, tehát nincs menü és hangsávváltás

Ajánlom [ezt] a módszert és lejátszót filmnézésre, mert nekem így hibátlanul megy mindenfajta film (nekem is NVIDIA-m van)

[ Szerkesztve ]

(#29671) Kendek válasza Xmodule (#29669) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Lejátsza (Mért is ne tenné?).
2. Megfelelő lejátszóval biztosan nem lesz gond.
3. Mért ne játszaná le, főleg ha elég erős hozzá a hardver, vagy ha van gyorsítás? Nekem a monitorom pont ekkora, nem volt még gondom a FullHD videók lejátszásával sem. SMPlayer és VLC amit ajánlani tudok, a kimeneteket jól megválasztva.

<-ƘƘ->

(#29672) Xmodule


Xmodule
őstag

Ja egy szerintem fontos dolgot még elfelejtettem. A tv -re a gég a vga kartya HDMI kimenteröl van rakötve, szoval megy -e ilyen formaban? Mert amugy a HDMI -n valahogy nem jön jel a geptöl dos modban, csak mikor most jelen esetben betölt a win7. Elötte nincs semmi kép. Szoval telepitesnel tudnek monitor hasznalni ami dvi -s de utanna hdmi vel nem lesz semmi gond?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29673) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hello ext 4 es particiora keresek olyan progit ami win alol fut és ugy müködik mint a get data back. találtam a rise data recovery.t de nem találok hozzá serialt:/ tudnátok vmit javasolni? esetleg segiteni:) köszi

Mad W. Highflyer

(#29674) Kendek válasza M.W.H (#29673) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mit is szeretnél pontosan, kitörölt adatot visszahozni Ext4 fájlrendszerről? Esélytelen Windows alól ezt megejteni, minimum egy másik partícióra és egy Live rendszerre lesz szükséged.

<-ƘƘ->

(#29675) M.W.H válasza Kendek (#29674) üzenetére


M.W.H
aktív tag

ó elvileg a raise recovewry látja a dolgokat csak serial kéne xD :D ezt a másik particios dolgot meg live os témát ird le hogy kell és akkor az alapján megcsinálom. köszi:)

Mad W. Highflyer

(#29676) Kendek válasza M.W.H (#29675) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Letöltöd az extundelete-t, majd kicsomagolod a másik partícióra, fordítod és futtatod. Ennek a menete például:

sudo su
apt-get update
apt-get install build-essential e2fslibs-dev
cd /... (ahol található a letöltött cucc)
tar -xvjf extundelete-0.2.0.tar.bz2
cd extundelete-0.2.0
./configure
make
mv src/extundelete ../
cd ..
./extundelete --restore-all /dev/sdXN

Minden kitörölt cuccot amit talál kimásol ide. Ha tudod a fájl konkrét nevét, akkor azt is meglehet adni, akkor sokkal hamarabb végez a művelettel (--restore-file 'path') (egyéb segítségért ./extundelete --help).
Igen, ez így kevésbé kényelmes, mint az általad említett programmal, de hát ez van. :D

<-ƘƘ->

(#29677) yanna


yanna
őstag

Hi!

Ezt már Ubuntu alól írom, háááát, nem volt a telepítés felhőtlen, de ezt a tetű net sebességnek tudom be.

Az értetlenkedés tárgya pedig ez:
/dev/sda1 * 1 3040 24413184 83 Linux
/dev/sda2 3040 18237 122068993 5 Kiterjesztett
/dev/sda5 3040 18237 122068992 83 Linux

Nem értem mi ez a 3 partíció :Y

Kezdjem előlröl? Valamit elnéztem?

(#29678) Kendek válasza yanna (#29677) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mi van az sda5-ön? Ez valójában csak 2 olyan partíció, ami fájlrendszert is tartalmaz(hat), mert az sda2 csak egy kiterjesztett, szal nem elsődleges, azon belül van az sda5. Nem raktad esetleg külön a /home-ot vagy valami? Magától biztosan nem jön létre.

<-ƘƘ->

(#29679) yanna válasza Kendek (#29678) üzenetére


yanna
őstag

Öööööö, sejtelmem sincs, partícionáláskor mondtam 25 MB /-t, és 125 MB home-t. Legalaább is... így akartam. Elq.tam? Végül is nem nagy baj, legalább szok(p)om. :W

(#29680) Kendek válasza yanna (#29679) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, mindenképpen el, hiszen 25 MB-ra nem is telepíthetted. :DDD
Nincsen gond, csak a /home-nál nem elsődlegest választottál, illetve nem kattintottad át, mert a kiterjesztett az alapértelmezett. Ha ez a dolog zavar, akkor átlehet variálni könnyedén a dolgot, újratelepítés nélkül is (főleg, ha a /home-on nincs még sok adat, bár 125 MB elmentése hamar megvan :DDD ).

<-ƘƘ->

(#29681) yanna válasza Kendek (#29680) üzenetére


yanna
őstag

Közben fölrakódott a gparted, most már látom, hogy hogyan helyezkedek el, de esküszöm nem tdom, ill. most mondod mit nem csináltam jól. :U Bakker, nincs mit kezdenem, újra teszem az egészet, a tanulás nem árt. Egyébként asszem a home-ban max a firefox dolgai lehetnek.
Sajna ma már nem megy, legközelebb vasárnapi reinstall lesz.

Akkor jövök ismét mindenki örömére... :DD

Ááááááááááá, hülye vok, MB-t írtam GB helyett... késő van már... :W

[ Szerkesztve ]

(#29682) Kendek válasza yanna (#29681) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk tanulni nem abból tanulnál, hogy a pofonegyszerű telepítésen mennél át megint, hanem abból, hogy a "problémát" így utólag korrigálnád, ami tényleg nem lenne olyan nagy munka.

<-ƘƘ->

(#29683) yanna válasza Kendek (#29682) üzenetére


yanna
őstag

Fofon egyszerűűűűű?..!?..?!..? Nem úgy festek! :O Látnom kell 1 az 1-ben még 1-2-3-19-szer az egészet az elejétől. Úgy majd megragad. Remélem... Most tényleg mennem kell, de jövök majd.

(#29684) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

He-he, apt-get moo :DDD

<-ƘƘ->

(#29685) Vladi válasza Kendek (#29684) üzenetére


Vladi
nagyúr

Újszülöttnek... :P

Anno linuxforumon gyűjtöttük az ilyeneket, de elszállt az adatbázissal. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29686) body007 válasza Vladi (#29685) üzenetére


body007
addikt

hehe :D

body@maschine:~$ aptitude -vv moo
Nem megmondtam, hogy ebben a programban nincsenek meglepetések?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29687) ntomka


ntomka
nagyúr

Ez a Gnome direkt ilyen bugos vagy direkt ilyen bugos? Gondolt egyet, és egyik indításról a másikra nem indul el a lemezkezelő és a nautilusban sem jelennek meg a partícióim ikonjai. :((( Április óta odáig jutottak ezzel, hogy "Undecided". :((( Bezzeg emo dizájnra telik az időből... :(((

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29688) Xmodule


Xmodule
őstag

HA felteszem az ubuntut egy kulsö USB -s vinyora akkor a gépben lévö vinyo boot sectorat nem piszkalja meg? Egyaltalan lehet kulsö usb -s vinyora telepiteni installalni?

Ja és érdemesebb -e a 64 bites verziot leszedni? Csak mert 4 giga ram van a gépben.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29689) PuMbA válasza Xmodule (#29688) üzenetére


PuMbA
titán

A telepítés utolsó lépésénél lesz egy haladó gomb és ott kiválasztod, hogy az USB-s vinyóra tegye a bootloadert és akkor nem piszkál bele semmibe.

(#29690) harry válasza Xmodule (#29688) üzenetére


harry
veterán

Telepítésnél azt hiszem a legelső lemez MBR-be rakja a grubot alapból, tehát belepiszkál, de tudtommal lehet partícióra is telepíteni, és akkor nincs ilyen probléma. De ezzel még nem játszottam, nem tudom.
Szerintem nincs különösebb értelme a 64bitnek, nálam az a rendszer némileg több ramot is evett, és flash/java gondok is voltak. 32biten is össze lehet hozni, hogy kezeljen 4gb ramot, a kernelt kell kicsit módosítani, hogy legyen PAE támogatás (ha jól emlékszem). Vagy server kernelt használsz, ami ezt alapból tudja, de nem tudom mennyire praktikus egy asztali gépen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29691) M.W.H válasza Kendek (#29676) üzenetére


M.W.H
aktív tag

ezzel az a baj h nincs másik vinyom:( ha felhuzok ugyanerre egy vinyóra egy másik ubit és ugy próbálom? és mappát kellene megkeresnie és kiemnteni olyat lehetne?

Mad W. Highflyer

(#29692) Kendek válasza M.W.H (#29691) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell másik vinyó, csak egy másik partíció és egy Live rendszer. NTFS is jó, ha rootként csatolod, akkor a jogosultságokkal sincsen gond (tudod futtatni az extundelete-t), bár attól függ, hogy mit szeretnél visszanyerni.
Próbálkozz a --restore-directory kapcsolóval könyvtár visszanyeréséhez.
Olyat semmiképpen se csinálj, hogy a szóban forgó partíciót módosítod még azelőtt, hogy az adatokat visszanyerted volna.

<-ƘƘ->

(#29693) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

üdv!

érdekelne h lehet-e win alól írni/olvasni ext3/ext4 rendszereket?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29694) toxin2 válasza Speeedfire (#29693) üzenetére


toxin2
tag

Lehet.

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#29695) Speeedfire válasza toxin2 (#29694) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

gondoltam a rotuer alatt lecserélem, mégis gyorsabb az ext3/4 csak még nem tudom melyikre cseréljem le :)
nem tudom h az ext4 nem-e terheli-e le jobban a routert

a linket köszi, meg is lesem h olvassa-e az ubimat :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29696) yanna


yanna
őstag

:))
Újra itt!
Ismét Ubi alól. Látnom kellett, és tudom mit csináltam rosszul.
Most már remélem ok.:
/dev/sda1 * 1 3040 24413184 83 Linux
/dev/sda2 3040 18237 122070016 83 Linux

:C

(#29697) yanna válasza yanna (#29696) üzenetére


yanna
őstag

Asszem nagyon tetszik, :C bár finomításokra bőben szükség van... :K

(#29698) toxin2 válasza Speeedfire (#29695) üzenetére


toxin2
tag

Router miatt inkább ext3-at javasolnék. Openwrt ext4 támogatás megoldatlan. Még...

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#29699) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Lenne egy érdekes dolog, amit tapasztaltam, konkrétan arról van szó, hogy a mobil szélessávú modemet nem mindig használja automatikusan a rendszer bekapcsoláskor.
Úgy van beállítva, hogy automatikusan kapcsolódjon, ezzel nincs is gond az esetek 90+ százalékában..
Néha azonban az történik, hogy "azt hazudja", hogy a kapcsolat létrejött, felcsatlakozott, és azt mutatja, hogy él a kapcsolat, viszont valójában az internethozzáférés a környéken nincs, tehát csak "azt hiszi, hogy van".
Ilyenkor a modem kihúzása/bedugása általában megoldja elsőre a gondot, újra bemutatja, hogy csatlakozik, stb, és utána általában már működik is.
Mostanában ez a "néha" egy picit gyakrabban van, az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a gond, illetve mit tudnék ezzel kezdeni, hogy ne legyen ilyen érzéki csalódása a rendszernek...
Válaszaitokat előre is köszönöm.

Up the Irons!

(#29700) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, cairo dock-nál, melyik animáció vonatkozhat az éretsítésre? tehát arra, hogy amit már kérdeztem, ha kapok skype-on v vhol üzit, akkor ne animálja, v ilyesmi. :)

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.