Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30551) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Hogyan kell használni a wine-t? Telepíteni nem tudok a jobb klikk-es megoldással... elindítani az exe-ket sem...
Terminálban a wine progman paranccsal jön elő egy ablak és ott fájl futattásal már sikerült, de a felrakott alkalmazások sem indulnak el... azt is terminálból kéne valamilyen paranccsal?

(#30552) ntomka válasza #16820480 (#30550) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ugyanazzal: [link]

ツ Headphones on - World off

(#30553) #16820480 válasza ntomka (#30552) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, ez tökéletes! :R

(#30554) Atapi válasza Bandi18 (#30547) üzenetére


Atapi
senior tag

hát, ez igy szerintem csak macerásan oldható meg. amondó vagyok, hogy vagy válassz egy kis erőforrásigényű x-et, ami mindig megy (pl xfce, lxde), magában se sokat eszik, ha meg nem használod, akkor meg szinte semmit, és tudod vezérelni távolról.
vagy ha csak a torrent kliens miatt szeretnél grafikus környezetet, akkor keress egy kultúrált webui-val rendelkező verziót, és használd azt.
szoval a kérdés, hogy miért van szükséged távoli asztalra?

(#30555) #40553216 válasza M.W.H (#30516) üzenetére


#40553216
törölt tag

felveszed a launchpad mozilla daily build ppa-t:
https://launchpad.net/~ubuntu-mozilla-daily/+archive/ppa
innen, frissítés után megjelenik a csomagok között, et voilá!

no, előbb végig kell nézni, utána írni.

[ Szerkesztve ]

(#30556) Bandi18 válasza Atapi (#30554) üzenetére


Bandi18
tag

Csak a torrent miatt kellett, hogy a deluge-ot tudjam így vezérelni, mert az rtorrenttel gondjaim voltak :), semmi másra nem kell a graf felület

(#30557) ntomka válasza Bandi18 (#30556) üzenetére


ntomka
nagyúr

Van már ilyen is.

ツ Headphones on - World off

(#30558) Bandi18 válasza ntomka (#30557) üzenetére


Bandi18
tag

Igen olvastam én is. De ehhez kell graf felület? Vagy ssh-ból is lehet vele torrentezni?

(#30559) ntomka válasza Bandi18 (#30558) üzenetére


ntomka
nagyúr

Itt van egy rövid leírás hozzá hogy működik. A webui nem jó?

ツ Headphones on - World off

(#30560) Kendek válasza ntomka (#30559) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez nagyon jó, mért nem szóltál előbb? Egy sort szenvedtem vele, mire rájöttem, hogy rootként kell indítani. Operával nem jó, megjelenítési problémák vannak. Chrome-val és Firefoxszal jó, de sajnos egy apró problémám lenne vele, nevezetesen az, hogy amikor betallózok neki egy torrent fájlt, hiába kattintok az OK gombra, nem reagál rá semmit.

<-ƘƘ->

(#30561) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Üdv a nálam okosabbaknak :)

pure-ftpd-vel volt már dolga valakinek? banális dolog... csak a default listening portot szeretném átállítani (sajnos a 21-en már egy másik gépről másik ftp fut). De nem barátom nekem ebben egyik leirás, dokumentáció sem.
Elvben gyakran van szó egy pure-ftpd.conf file-ról,de ez nekem nincs, és nyilván ha létrehozom akkor nem elég, ha csak ezt az egy beállítást tartalmazza. Igazából erről sincsen lövésem, miért nem hozta létre a file-t installkor (korábban dolgoztam már a pure-ftpd-vel, és ha jól emlékszem helyén volt a file, ott egy pillanat beállitani a portot természetesen).

Ötlet?
Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#30562) ntomka válasza Kendek (#30560) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szóltál? :DDD
Javascript konzol ír valamit?

ツ Headphones on - World off

(#30563) ntomka válasza Nyugdíjas (#30561) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nálam ennyi van a proftpd.conf-ban. Szerintem hozd létre és hajrá. :) Mielőtt nekilátna valaki a password megfejtésének, előre bocsájtom, ez egyébként egy xampp alap beállítási fájl. :D

# This is a basic ProFTPD configuration file (rename it to
# 'proftpd.conf' for actual use. It establishes a single server
# and a single anonymous login. It assumes that you have a user/group
# "nobody" and "ftp" for normal operation and anon.

ServerName "ProFTPD"
ServerType standalone
DefaultServer on

# Port 21 is the standard FTP port.
Port 21
# Umask 022 is a good standard umask to prevent new dirs and files
# from being group and world writable.
Umask 022

# To prevent DoS attacks, set the maximum number of child processes
# to 30. If you need to allow more than 30 concurrent connections
# at once, simply increase this value. Note that this ONLY works
# in standalone mode, in inetd mode you should use an inetd server
# that allows you to limit maximum number of processes per service
# (such as xinetd)
MaxInstances 30

# Set the user and group that the server normally runs at.
User nobody
#Group nogroup

# Normally, we want files to be overwriteable.
<Directory /opt/lampp/htdocs/*>
AllowOverwrite on
</Directory>

# only for the web servers content
DefaultRoot /opt/lampp/htdocs

# nobody gets the password "lampp"
UserPassword nobody wRPBu8u4YP0CY

# nobody is no normal user so we have to allow users with no real shell
RequireValidShell off

# nobody may be in /etc/ftpusers so we also have to ignore this file
UseFtpUsers off

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30564) Kendek válasza ntomka (#30562) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, a gond valószínűleg a beállított elérési útvonalakkal volt, talán az ékezetet vagy a szóközt nem szereti. Alapbeállításokkal már ment a torrent hozzáadás, viszont hiába próbálok beállítani bármit is, nem képes a változásokat elmenteni, így a következő futtatáskor gányó van.
Azt hiszem, hogy leteszek egyelőre a használatáról, a Wine-os megoldás sokkal jobban szuperál még. :D
De ha lesz valami előrelépés, akkor szóljál ám mindenképpen! :))

<-ƘƘ->

(#30565) ntomka válasza Kendek (#30564) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jómagam addig nem foglalkozok az utorrentel, amíg nem lesz normál gui-s változata. Nem üzemeltetek seed szervert, szóval ez nekem nem megoldás így. Meg viccesnek is tartom, hogy pont ezt csinálják meg először, nem a mezei usereknek való változatot. :)

ツ Headphones on - World off

(#30566) Nyugdíjas válasza ntomka (#30563) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt tudom, hogy elég egykutya a két cucc. Gondolod megeszi a proftpd configját?

Na mindegy, teszek egy próbát...
Köszönöm :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#30567) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#30566) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Közben rájöttem, hogy a .gz-ből ki tudom nyerni a példafile-t, igy aztán meglesz mi a tartalma. De köszi az ötletet :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#30568) csizzah


csizzah
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem, előre leszögezném hogy abszolút kezdő linux felhasználó vagyok. Naszóval van nekem egy netbookom 60gb hdd-vel raktam egy win XP-t egy 20gb-os ntfs parícióra a maradék 40 gb is ntfs lett. Nem olyan régen rábukkantam ilyen pendriveról bootolható linux disztribúciókra és nagyon megtetszett az easy peasy, tök jól paszol egy netbookhoz, egy darabig a pen-ről használtam de aztán gondoltam egyet mi lenne ha feldobnám az xp mellé. Usb kulcsról el is indult a telepítő minden egyértelmű eljutottam egy ilyen képig,

az első opciót választottam, telepítés egymás mellé és az indítandó kiválasztása rendszerindításkor, csuhéj ez kell nekem kapott is az ubi egy kb 9gb-os partíciót ahogy a képen látszik és fel is rakta gond nélkül, miután újraindítottam a gépet a következő kép fogadott,

annyi különbséggel hogy a 2.6.32-22-generic helyett 2.6.32-21-generic(csak iyen képet találtam nem tudom számít e valamit.)
hova lett az xp-m?, gondolom normál esetben valami hasonlót kellene látnom,

vagy legalább is valami ilyesmit,

mit baxtam el?
Előre is köszi és bocsi a hosszú posztért.

(#30569) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Erre a kérdésre keresek választ, akár itt, akár ott, akár pü-ben.

Köszi !

(#30570) ntomka válasza VinoRosso (#30569) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, az írt sorrendben.

ツ Headphones on - World off

(#30571) sh4d0w válasza VinoRosso (#30569) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Telepítési sorrend: WinXP, Win7, Ubuntu

Torrentezőknek: torrentflux miért nem jó? Böngészőből lehet vezérelni, nem kell hozzá GUI, még magyar nyelvű howto is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#30572) kovaax válasza sh4d0w (#30571) üzenetére


kovaax
őstag

Van belőle csomag is.

-=- There's no place like /home -=-

(#30573) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Elég komplikált kérdésem ill. problémám van, de hátha tud vki segíteni! :U
Ubuntu Linuxom van Gnome ablakkezelővel egy p3-as gépen, mely itthon szerverként üzemel netmegosztás gyanánt egy, gigabites switch közbeiktatásával.
A hálózat tökéletesen müxik a 3 gép között (1gép-win7, 1gép-XP és végül a p3-as linuxal), a windows OS-ek látják a linux megosztását és visszafele is minden klaffol, azaz a samba is tökéletes, DE a mai nap érdekes jelenséget tapasztaltam. Az egyik gépen az (xp-s) azt írta ki, h. kettős név van a hálózaton ??? :F :F
Na most ez egy zárt belső hálózat, 1 évig tökéletesen működött minden, aztán egyik napról a másikra ez történik? -Mire fel?
Azon a dolgon, h. nevet változtatok, más munkacsoportba megyek, belső ip-t változtatok megtörtént... -nem jártam sikerrel...
A probléma tetőzése, h. az xp-s gépen egy másik partíción van egy win7 is, ami viszont nem kiabál ezzel a "kettős név van a hálózaton"-nal...szóval felettébb érdekes... :F
Az lenne a kérdésem: Lehetséges-e vmely módon törölni a linuxon belül (mivel ez osztja a netet) a névregistryket, ha van egyáltalán ilyen?! :U
Vagy meg lehet ezt oldani máshogy is?

Kézzel van beállítva mindegyik gépen a belső ip, a név, valamint mindegyik egy adott munkacsoportban van!

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#30574) body007 válasza D®. GeNy@ (#30573) üzenetére


body007
addikt

Ez nem komplikált, egy halom sz@r az ekszpí :D
Ne a linuxon keresd a hibát, hanem a nagysikerű ms terméken ;]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30575) ntomka válasza sh4d0w (#30571) üzenetére


ntomka
nagyúr

"...and developed for Linux, Unix & BSD platforms on the ubiquitous LAMP stack."

Kösz, maradok a qbittorrentnél az utorrent normál gui megjelenéséig (hacsak az is egy hulladék nem lesz). :)

(#30576) D®. GeNy@: Próbáltad már a tvtime programot azzal a tunerrel?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30576) D®. GeNy@ válasza body007 (#30574) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Pontosan ezért használok Linuxot, mert atom stabil, csak kénytelen vagyok XP-t használni az egyik gépen, mert a TV-Tunerem (Analóg) csak azon müxik (PVR2)... :F :W
Mit tudnál tanácsolni a hulladék "ekszpí"-n :D, mit tehetek e probléma orvoslására?

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#30577) Atapi válasza Nyugdíjas (#30561) üzenetére


Atapi
senior tag

nálam ugy van a pure-ftpd config, hogy van egy /etc/pure-ftpd/conf/ könyvtár, és ebbe vannak beleszórva az egyes indítási opciók. minden opció egy fájl, aminek a neve az indítási opció, tartalma pedig az opció értéke. ha nálad is ez a megoldás él, akkor létrehozol ebben a könyvtárban egy Bind nevű fájlt. ebben megadod a portszámot, ahol figyelnie kell a szervernek, mented, majd ujraindítod a szervert, és már ott fog figyelni, ahova beállítottad.
ha neked külön config fájlod van, akkor abban -S <port> vagy --bind <port> formában kell megadnod, amit szeretnél.
ha a port előtt ip címet is megadsz <ip,port> formában, akkor csak az adott ip címre érkező kéréseket fogja fogadni a szerver.

[ Szerkesztve ]

(#30578) body007 válasza D®. GeNy@ (#30576) üzenetére


body007
addikt

Passzolom, de végső megoldásként (nem vennék rá mérget) ha újrarakod, "megjavul" :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30579) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Köszönöm a válaszokat ! :R

(#30580) biker


biker
nagyúr

van-e ubuntura valami összefogott, egyben mindent lerendező apache-php-mysql beállító-telepítő csomag/program, vagy mindent egyesével kell, és pl apache-ot terminálban berhelni?

és miért nincs jogom a /var/www-ben BÁRMIT tenni? ez a localhost helye, de nincs jogom, nekem, mint egyedüli usernek, sudo után sem :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30581) ntomka válasza biker (#30580) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én ezt használom.

ツ Headphones on - World off

(#30582) Atapi válasza biker (#30580) üzenetére


Atapi
senior tag

milyen jogosultságai vannak a /var/www-nek? és mit szeretnél vele csinálni?

(#30583) sh4d0w válasza biker (#30580) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

webmin (phpmyadmint nem javaslom biztonsági okokból).

https://www.coreinfinity.tech

(#30584) Nyugdíjas válasza sh4d0w (#30571) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt nemtom miért nem jó. Nekem tökéletesen bevált. Azthiszem a legnagyobb találmány a kerék óta :D

Atapi: Köszi a helpet, mostmár biztosan menni fog :R

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#30585) biker válasza Atapi (#30582) üzenetére


biker
nagyúr

root tulaj, semmihez nincs jogom
és gondolom tennék be fileokat, amit localhoston lefuttatok, mivel az itteni helyre hivatkozik most a http://localhost

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30586) biker válasza ntomka (#30581) üzenetére


biker
nagyúr

köszi, nemsoká kipróbálom

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30587) upszilon


upszilon
őstag

Mostanában az Opera azt csinálja, hogy az előretöltés dacára megtorpannak lejátszás közben a Klippek Sőt, van, hogy a film megy, de egyszerre csak elhallgat a zene. Nektek is van ilyesmi?

(#30588) Atapi válasza biker (#30585) üzenetére


Atapi
senior tag

akkor adj jogot --> sudo chmod 755 /var/www
hmm?
ha meg nem akarsz mindig rootként dolgozni vele, akkor vagy vedd saját használatba, vagy konfigban állíts be egy olyan könyvtárat, amihez van írási jogod.

(#30589) sh4d0w válasza Nyugdíjas (#30584) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Mint írtam: biztonsági okokból.

https://www.coreinfinity.tech

(#30590) viztelen


viztelen
tag

Hello.
Egy olyan problémával fordulok hozzátok, amire már egy jó ideje keresem a választ, de nem találtam semmi használhatót...
Dell Latitude E6400-at használok 64bites Ubuntu 10.04 -gyel, de ha lehajtom a fedelet, akkor lefagy...

részletesebben:
bármilyen program fut (vagy ha semmi sem fut), és lehajtom a fedelet, akkor pörgeti a vinyót egy darabig, aztán amikor beindulna a képernyőkímélő, akkor leállítja a vinyót. Ha megint felnyitom a fedelet, akkor fekete a kép és nem reagál semmire se a gép, csak ha kikapcsolom gombot nyomva, és úgy indítom újra.

Win7 alatt működik minden rendesen, és ha lehajtom a fedelet, akkor a visszajelző-led nem világít (bekapcsolt állapot) hanem villog, jelezve, hogy készenlétben van....

remélem érthetően írtam le.
előre is köszi a segítséget

(#30591) biker válasza Atapi (#30588) üzenetére


biker
nagyúr

tökre szeretem, ha lúzernek néznek

mint írtam, a chmod lefut, hiba nélkül, és továbbra sincs jogom

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30592) Kendek válasza viztelen (#30590) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor úgy tűnik, hogy a felfüggesztés nem működik rendesen. Egyik megoldás lehet az, hogyha a Beállítások -> Energiagazdálkodásnál A noteszgép fedelének lezárásakort a Képernyő elsötétítésére állítod mondjuk.

<-ƘƘ->

(#30593) Atapi válasza biker (#30591) üzenetére


Atapi
senior tag

"mint írtam, a chmod lefut, hiba nélkül, és továbbra sincs jogom"

én ilyet sehol sem láttam leírva...

de most akkor jól értem, hogy nem állítodnak be a mappa jogosultságai? vagyis sudo chmod 755 /var/www parancs ellenére nem drwxr-xr-x jogosultsága van a /var/www könyvtárnak, root tulajjal?

(#30594) ntomka válasza biker (#30591) üzenetére


ntomka
nagyúr

És a chown-nal próbálkoztál?

ツ Headphones on - World off

(#30595) biker válasza biker (#30591) üzenetére


biker
nagyúr

kezdek bekattanni.
az apache a /var/www mappát tölti be, amit nincs jogom módosítani.
az xampp az /opt/lampp/htdocs mappából dolgozik.

hogy retekbe állíthatom be ezt a ....t

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30596) biker válasza Atapi (#30593) üzenetére


biker
nagyúr

igen, ez a gond

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30597) ntomka válasza biker (#30595) üzenetére


ntomka
nagyúr

És mi a baj azzal, hogy a xampp oda dolgozik?

ツ Headphones on - World off

(#30598) biker válasza biker (#30595) üzenetére


biker
nagyúr

ok, megvan, a /opt/lampp/htdocs mappát chownal magamévá tettem, ide már így tudok másolni, és megy a php és mysql is.

azért elég nyögvenyelős így :(

ntomka: mondjuk az a baj, hogy úgy kell kitalálni, hova pakolhatok fileokat, no manual info, és a mappa is fejtörést okozott, és stb

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30599) ntomka válasza biker (#30598) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ott van a weboldalon minden leírás hozzá. Emellett én beállítottam hozzá egy ftp klienst, és úgy töltögetem fel bele a dolgokat.

ツ Headphones on - World off

(#30600) viztelen válasza Kendek (#30592) üzenetére


viztelen
tag

igen, ez működik, de sajnos így továbbra sem tudom magammal vinni a laptopot, mivel a táskában jól megsül 5 perc alatt.... :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.