Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29301) Kendek válasza attis71 (#29298) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell állítani semmit Xubuntun (mint ahogy XP-n sem igazából), csak a Thunar helyett kell használni valami mást. A legegyszerűbb, ha feltelepíted a Nautilus fájlkezelőt, majd abban tudsz tallózni a hálózaton és másolgatni (bal oldalon a Hálózatra kattints). Ha nem találnád az ikonját, akkor Alt+F2 -> nautilus -szal tudod indítani. Ha Xubuntun akarsz megosztani, akkor még telepítsed a nautilus-share, samba és libpam-smbpass csomagokat is, majd indítsad újra a gépet. Megosztáshoz jobb egérgomb a könyvtárra -> Megosztás beállításai. Ha valamit nem enged, akkor Alt+F2 -> gksu nautilus. Ha az XP-s gépet nem látná egyből, akkor Nautilusban Ctrl+L -> smb://gépneve.

(#29300) Psychonaut: Dokknak Cairo-Dock, a többit szépen belehet állítani a Screenlets-vel (az internetes oldalon találsz még hozzá cuccokat ha kell). Bár a media player távirányítót szerintem valahogy máshogy kell megoldanod.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29302) attis71 válasza Kendek (#29301) üzenetére


attis71
tag

Köszi, kipróbálom. Ha meg akadnék majd még kérdezek.

(#29303) weinmaker válasza Atapi (#29294) üzenetére


weinmaker
őstag

intel 965 integrált vga van a notimban.
szétgugliztam magam hidd el, és csak utána kérdeztem.
közben egy újabb fél nap tökölés után sikerült megoldani úgy, hogy áthúztam atv-t a laptop monitora elé a képernyő beállításoknál, és így azon jelent meg minden, és a notin lett üres háttér.

ezek szerint csak a primary displayre teszi ki a dolgokat (böngésző, xbmc, ...stb), és a másik csak van?
nem értem az egészet.
azt viszont jól látjátok, hogy kicsit elkeseredtem, mert megörültem, hogy milyen jó ez az új linux, csak aztán jöttek a gondok, amit nem egyszerű megoldani.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29304) hackeeeee válasza kovaax (#29292) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát a kernelekkel várok, ahogy jönnek a hivatalosak, akkor azokat teszem fel. Csak azért kérdem, mert ugye a POL jön nekem itt mindig azzal, hogy nincs 3D gyorsítás...

Véleményem szubjektív...

(#29305) Atapi válasza weinmaker (#29303) üzenetére


Atapi
senior tag

többféle beállítási lehetőség van, hogy melyik képernyő mit csinál, de az egyes funkciók kártyafüggőek...
azt amit irtam, hogy kiterjesztett asztalnál (amikor az egyik képernyőn csak háttér van) az alkalmazások húzkálhatóak a két képernyő között, azt kipróbáltad? nálam ilyenkor amit áthúztam, az következő induláskor ott jelent meg, ahol be lett zárva (bár csak egy-két lejátszót próbáltam, és nem is tetszett ez a fajta megoldás)...

van egyébként egy olyan, hogy xinerama. elvileg ez egy több monitort kezelő x kiterjesztés, ha mással nem, talán ezzel sikerülne meghergelni amit szeretnél, csak valami jó leírást kellene róla találni...

viszont akárhogyan is lesz, azt nem árt tisztázni, hogy a topiclakók szívesen segítenek neked és bárkinek mindig, amikor tudnak. viszont ahhoz, hogy egyes komolyabb problémák megoldást nyerjenek, sokszor türelem, és esetleg hosszadalmas próbálkozás vezethet. szoval annak ellenére, hogy nem megy valami varázsütésre, ne ess kétségbe, mert sajnos az ilyen előfordul... sőt sajnos még az is, hogy esetleg valamire nincs megoldás amit szeretnél... (de jelzem, ez a probléma szerintem nem teljesen ilyen)

(#29306) x123456


x123456
aktív tag

Most kezdtem n+1-edszer gondolkodni rajta, hogy akarom-e még tovább szopatni magamat Debian származékokkal (lásd kizárólag opensource szoftver -> kissé macerás driver beszerzés, hiányzó sun jdk stb), különösen Ubuntu 10.04 LTS-el. Utóbbi egy jókora buggyűjteménynek tűnik némi felületes szemlélődés után:

grub2-ben állítólag már hónapokkal ezelőtt kijavították a grub-reboot-ot, ubiban a mai napig a bugos változat van.
nagy nehezen levakarom róla a 2-t, feltolom az 1-est, kezdeném használni, de...
A desktop iszonyat lassú időnként és nem tudom, mitől. Ugyanezen a gépen az Intrepid és a WinXP SP3 gond nélkül fut. Kedvencem, amikor pl. egy terminál ablak megnyitása 3-4 másodperc. De ha desktop hátteret cserélek, az is hasonló időket vesz igénybe és nem tudom, ezidő alatt mit is művel.
Beállítottam a Kendek által javasolt kapcsolót, hogy az alsó sorban valamennyi futó program fejléce megjelenjen. Ez működik is, de... ha itt megpróbálok egy programot másik workspace-re küldeni, akkor igencsak érdekes dolgokat művel a drága... Ha a 2.-ról a 3.-ra küldeném, akkor elmegy a 4.-re. Amikor visszahoznám az eredeti lapra, akkor meg a nem létező 5.-en köt ki, ahonnan igencsak macerás visszarángatni.
A Virtualbox 3.2 sincs (finoman szólva) a helyzet magaslatán.
stb. stb. stb.

Mindez 10.04 LTS Server x64-en. :(
Különösen a sebessége fájó pont. Azt már kezdem megszokni, hogy apróbb bugok, mint a workspace-es, mindigis lesznek a free szoftverekben. De ez az igen-igen lassú reakciója... komolyan olyan érzésem van néha, mintha egy 64K-s ISDN vonalon próbálkoznék távolról. :(

(#29307) x123456


x123456
aktív tag

Most kezdtem n+1-edszer gondolkodni rajta, hogy akarom-e még tovább szopatni magamat Debian származékokkal (lásd kizárólag opensource szoftver -> kissé macerás driver beszerzés, hiányzó sun jdk stb), különösen Ubuntu 10.04 LTS-el. Utóbbi egy jókora buggyűjteménynek tűnik némi felületes szemlélődés után:

grub2-ben állítólag már hónapokkal ezelőtt kijavították a grub-reboot-ot, ubiban a mai napig a bugos változat van.
nagy nehezen levakarom róla a 2-t, feltolom az 1-est, kezdeném használni, de...
A desktop iszonyat lassú időnként és nem tudom, mitől. Ugyanezen a gépen az Intrepid és a WinXP SP3 gond nélkül fut. Kedvencem, amikor pl. egy terminál ablak megnyitása 3-4 másodperc. De ha desktop hátteret cserélek, az is hasonló időket vesz igénybe és nem tudom, ezidő alatt mit is művel.
Beállítottam a Kendek által javasolt kapcsolót, hogy az alsó sorban valamennyi futó program fejléce megjelenjen. Ez működik is, de... ha itt megpróbálok egy programot másik workspace-re küldeni, akkor igencsak érdekes dolgokat művel a drága... Ha a 2.-ról a 3.-ra küldeném, akkor elmegy a 4.-re. Amikor visszahoznám az eredeti lapra, akkor meg a nem létező 5.-en köt ki, ahonnan igencsak macerás visszarángatni.
A Virtualbox 3.2 sincs (finoman szólva) a helyzet magaslatán.
stb. stb. stb.

Mindez 10.04 LTS Server x64-en. :(
Különösen a sebessége fájó pont. Azt már kezdem megszokni, hogy apróbb bugok, mint a workspace-es, mindigis lesznek a free szoftverekben. De ez az igen-igen lassú reakciója... komolyan olyan érzésem van néha, mintha egy 64K-s ISDN vonalon próbálkoznék távolról. :(

(#29308) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hy segítségeteket kérem hátha találkozott már valaki ilyesmivel:/
msn re semmivel se tudok belépni még ebuddy-val se:S ebuddy ezt irja ki:
msn partner list not available
kmess: nem sikerült csatlakozni a windows live messenger szolgáltatáshoz
valami segitséget pls:)
üdv

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#29309) weinmaker válasza Atapi (#29305) üzenetére


weinmaker
őstag

ok, kösz!
igen ez az áthúzgálás valszeg menne, illetve úgy is megy, hogy atv-t adom meg elsődlegesnek (csak ezt minden egyes alkalommal eljátszani elég macerás). ezért lenne sokkal jobb, ha mindkét kijelzőn ugyanaz legyen.

megnézem ezt a cinerámát, hogy mit tud, de attól félek, hogyha ennyi mindent ráaggatok, akkor már olyan lesz mint a win, és akkor meg minek váltani. ráadásul ott meg működik minden rendesen.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29310) Kendek válasza x123456 (#29307) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ubuntuban nem csak Open Source szoftverek vannak, csak engedélyezd a tárolókat (universe, restricted, multiverse, partner). SUN Java ott a partner tárolóban, GRUB2-őt telepíthetsz külön magadnak olyat amilyet szeretnél, akár a Debianból (Sid, Experimental) is átemelheted közvetlen. A sebességgel nekem nincsen gondom, nem tapasztalom amiket leírtál, de persze ahány konfiguráció... (Kernel, X.Org frissítés esetleg). A VirtualBoxot naponta használom, szerintem jó, de lehet használni helyette alternatívákat, akár fizetős szoftvereket is (VMware).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29311) x123456 válasza Kendek (#29310) üzenetére


x123456
aktív tag

Mondjuk a java-t leszámítva, ismerős amit írtál, de nem tudom érzékelhető-e: nem a megoldhatatlan hibákon vagyok kiakadva, hanem azon, hogy egy stabilnak kikiáltott rendszer ennyi hibával jön ki. Kb. két nap alatt találtam ezeket, nem túl intenzív használat során. Mi lehet benne még?

A grub-os dolog meg pont az a véglet, hogy nem azért kezdtem Debian helyett Ubuntut használni, hogy most megint nekem kelljen barkácsolni. (mellesleg a non-free szakasz inkább a Debian-ra vonatkozott, ahol ugye kínosan ügyelnek rá, hogy megnehezítsék azok dolgát, akiknek szükségük van egyéb licensszel kiadott szoftverekre)

VirtualBox-ból melyik verziót használod és milyen platformon? Mert nagyon nem mindegy! A 3.1 úgy-ahogy elfogadhatóan működik, csak picit lassúnak találtam anno és volt néhány durva hiba a parancssori interface környékén. A 3.2 azzal a felkiáltással jött ki, hogy még gyorsabb. Hááááááát... lehet, bár nem érzékelem, ellenben rendszeresen kiakasztja hol csak a vendég rendszert, hol a host-ot is.
Most pl. annyit tettem, hogy felhúztam guest-be egy 10.04LTS-t, felraktam a GuestAdditions-t, majd beállítottam, hogy az összes desktop "visual effect" legyen bekapcsolva. Megállapítottam, hogy ez azért túlzás egy vm-ben, kikapcsoltam (None). Majd megpróbáltam visszakapcsolni az alapértelmezett "Normal" állapotra. Itt egyszerűen kiakadt a guest rendszerem. Összeugrott a desktop 640x480-ra, elkezdett valami drivert keresni és amikor a full screenből visszahoztam ablakosba, akkor egyszerűen kifehéredett az ablak és attól kezdve se kép-se hang. :)
Előzőleg, egy korábbi telepítésű hoston meg a képernyővédő elindulása után akadtak ki úgy az összes vm-ek, hogy csak egerészni lehetett bennük, a billentyűzet mindegyikben halott volt.

(#29312) upszilon


upszilon
őstag

Mit tudtok a Google Gadgetekről?

(#29313) weinmaker


weinmaker
őstag

na hogy még én is kérdezzek ezt láttátok már: http://www.youtube.com/watch?v=s8gWP_CGTpA

mi az alsó indítópult neve? hogyan lehet egy ilyen desktopot összehozni? :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#29314) Kendek válasza x123456 (#29311) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én a legújabb verziót használom a VirtualBoxból (3.2.6 r63112). Ezek az én vendégeim a friss Ubuntu Maverick (amd64) rendszeremen jelenleg: Debian (Sid+Experimental), Debian Lenny, Fedora, Kubuntu 9.10 és 10.04, Linux Mint, Lubuntu 10.04, Ubuntu 8.04 és 10.04 és egy Ubi+Kubi keverék, Xubuntu 10.04, Windows 7, XP SP3. Egyedül a Debian Lenny-vel van problémám, a Guest Additions nem éppen tökéletes, de inkább csak a felbontást nem lehet állítgatni jól (bár nem zavar annyira, nem használom csak tesztelésre a rendszert).
Azt nem mondanám, hogy gyorsabb, de a sebességével semmi gondom, még a titkosított btrfs fájlrendszeren is jól futnak a vendégeim.
Mondjuk a 3D gyorsítás az tényleg nem az erőssége, nem érdemes azt használni, így az effektek legyenek inkább kikapcsolva. Én mondjuk időnként mentem a képeket is, de van mentésem a rendszeren belül is (Rendszerment), így ha ilyesmi probléma lépne fel mint nálad, akkor sincs különösebb gond.
Amúgy szerintem egy nem Debian alapú oprendszeren is ugyanennyi problémád lenne vele.

(#29312) upszilon: Mit kéne tudni róla? Az asztalra lehet vele Gadgeteket kirakni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29315) x123456 válasza Kendek (#29314) üzenetére


x123456
aktív tag

Hm... sajnos nem fér bele a keretbe egy komplett gépcsere, de szívesen megnézném, mit művelnek az általam felrakott rendszerek más vason. Windows-on a legfrissebb nvidia driver telepítéséig nem volt egyáltalán gondom, mióta ez (illetve az eggyel korábbi) felkerült, azóta hülyéskedik egyik-másik windows-os programom is, de nehezen tudom elképzelni, hogy hardver gond ilyen hibákat produkáljon.
Persze ahogy elnézem, nálad kicsit más a felállás, eleve más hostod van.
---
Neked milyen videodrivered van a hoston? Mert én felraktam az nvidia sajátját és gyanús, hogy a virtualbox kiakadásai valahol ezzel vannak kapcsolatban.

Sebesség kapcsán: nem a vm sebességével voltak gondjaim. Guestként akartam futtatni egy fejlesztő gépet, rajta valami eclipse-es IDE-vel. Ezt éreztem lassúnak - volt némi érzékelhető késlekedés az egér és a billentyűzet működésében.
De még mindig ott tartok, hogy az Intrepiden relative gond nélkül működök (pedig ott is ugyanez az nvidia driver van), a 10.04 + virtualbox 3.2.6 meg olyan, amilyen... :(

(#29316) Kendek válasza x123456 (#29315) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mivel Mavericket használok (plusz a xorg-edgers tároló is fent van) és HD3200-am van, ezért (meg amúgy is, hisz az integrálthoz bőven jó) a sima nyílt meghajtót. Valójában mindenből a legfrissebbet preferálom, aztán ha gond van, ott a rendszer-visszaállítás. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29317) attis71 válasza Kendek (#29301) üzenetére


attis71
tag

Sikerült! :C

Még annyit kérdeznék, hogy a felületem Xfce, és szeretnék áttérni Gnome-ra.
Hogyan kell?

(#29318) Kendek válasza attis71 (#29317) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A legegyszerűbb ha feltelepíted az Ubuntut. Ha nem akarod az egész rendszert újratelepíteni (bár ajánlott, ha teljesen áttérnél), akkor csak az ubuntu-desktop csomagot kell feltelepítened és bejelentkezésnél kiválaszthatod a Gnome környezetet. Ellehet ilyenkor távolítani az ottmaradt Xubuntut, de az nem veszélytelen művelet.
Én amondó vagyok, hogy ha nincs külön partíción a /home, akkor mentsd le a saját könyvtáradat, majd telepítsed újra a rendszert az Ubuntuval, aztán amely proginak kellenek a beállításai, azoknak a könyvtárait másold vissza az új saját könyvtáradba.

<-ƘƘ->

(#29319) x123456 válasza Kendek (#29316) üzenetére


x123456
aktív tag

Hehh... kicsit magárahagytam a gépet, miközben bootolt a Solaris telepítő az egyik guestben. Mire visszaértem, megjött a hoston a képernyővédő, újra beléptem, a Solarisnak már nem volt billentyűzete. Hát első körben agyő Ubuntu... ez így egy picit fárasztó. Csak azt nem tudom, mi a bánatot rakjak fel helyette. Azt tudom, hogy a CentOS is szopóágra vitt a múltkor és a Fedora-val is voltak komoly gondjaim (? Fedora az, amelyikből az újításokat átteszik a RHEL-be?)
Sajnálom, mert bizonyos szempontból a debian-os környezetet egy jól eltalált rendszernek tartom, de ami bajom van az újabbakkal... lehet, hogy venni kéne egy win7-et és inkább azon játszani? :(

(#29320) Kendek válasza x123456 (#29319) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, ha munkára kell, akkor vegyél, ha meg játszani, akkor amúgy is Windowson a legjobb. :D
De tényleg, ha nem felel meg az igényeidnek semelyik ilyen ingyenes rendszer, akkor ne sajnáld a pénzt. :)

<-ƘƘ->

(#29321) upszilon válasza Kendek (#29314) üzenetére


upszilon
őstag

Nemcsak oda, de a Lucidra is...

(#29322) attis71 válasza Kendek (#29318) üzenetére


attis71
tag

Hát, akkor maradok az elözőnél azt hiszem.

(#29323) Kendek válasza upszilon (#29321) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

"Mit kéne tudni róla? Az asztalra lehet vele Gadgeteket kirakni, ennyi."
Válasz:
"Nemcsak oda, de a Lucidra is..."

Itt valami nem kerek nekem, mit értesz Lucid alatt most? :F
Az asztal az asztal, a Lucid meg egy kiadás az Ubuntuból (legalábbis számomra).

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29324) M.W.H


M.W.H
aktív tag

letöröltem nagy nehezen minden msn progit mert folyamatosan vmi hibákat irt ami miatt nem engedett semmit törölni. kijavitottam. most meg telepitésnél ezt irja ki.

A művelet nem hitelesített forrásokból származó csomagok telepítését igényli.

ezután rákattintok ok és nem telepíti tovább:S tipp?

Mad W. Highflyer

(#29325) Kendek válasza M.W.H (#29324) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mi van itt járvány? Már harmadszorra kell leírni, ejnye, óvatosabban! :D
Valahogy kitörölted az aláírókulcsot, futtasd le ezt a parancsot:

gpg --keyserver subkeys.pgp.net --recv 40976EAF437D05B5 && gpg --export --armor 40976EAF437D05B5 | sudo apt-key add -

Amúgy az MSN-re nekem sem akar feljelentkezni, valami szerver hiba van. Úgyhogy várjatok, ne nyúljatok hozzá, nem nálunk van a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29326) x123456 válasza Kendek (#29323) üzenetére


x123456
aktív tag

:DD

--

Érzékeny búcsút vettem a LTS-től... egyelőre marad az Intrepid, míg nem találok valami használható megoldást. (azért az vigasztaló, hogy pl. a default grub2 miatt mennyien anyáznak a különböző fórumokon ;] )

(#29327) Psychonaut válasza Kendek (#29301) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ja, a Cairot más ismertem (nagyon rövid linuxos kitérőm alatt rögtön beizzítottam), majd akkor ránézek erre a screenletsre.

(#29328) M.W.H válasza Kendek (#29325) üzenetére


M.W.H
aktív tag

bahhhh. kétszer háromszor estem neki terminálbol meg rootbol.

root@madwhighflyer:~# gpg --keyserver subkeys.pgp.net --recv 40976EAF437D05B5 && gpg --export --armor 40976EAF437D05B5 | sudo apt-key add -
gpg: requesting key 437D05B5 from hkp server subkeys.pgp.net
gpg: key 437D05B5: "Ubuntu Archive Automatic Signing Key <ftpmaster@ubuntu.com>" not changed
gpg: Összesen feldolgoztam: 1
gpg: változatlan: 1
OK

és nem tudok telepíteni:S

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#29329) M.W.H


M.W.H
aktív tag

ezzel mit kezdjek? kb minden updatere ezt irja:S:S:s

Letöltés:34 http://archive.ubuntu.com lucid-security/multiverse Sources [580B]
Letöltve 12,1MB 2p 10mp alatt (92,4kB/s)
Csomaglisták olvasása... Kész
W: Duplicate sources.list entry http://archive.canonical.com/ubuntu/ lucid/partner Packages (/var/lib/apt/lists/archive.canonical.com_ubuntu_dists_lucid_partner_binary-i386_Packages)
W: Próbáld futtatni az apt-get update -et, hogy javítsd e hibákat

Mad W. Highflyer

(#29330) upszilon válasza Kendek (#29323) üzenetére


upszilon
őstag

Bocs, igazad van. :R

(#29331) Kendek válasza M.W.H (#29329) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Lucid partner tároló kétszer is szerepel, most gondolom, hogy a sources.list-ben, onnan ki kell törölni az egyiket, majd futtatni kell a sudo apt-get update-t. Ha még mindig kiírná, akkor meg töröld a /var/lib/apt/lists könyvtárból az archive.canonical.com_ubuntu_dists_lucid_partner_binary-i386_Packages-t is.

Aztán ha ez megoldódott, akkor ellenőrizd, hogy a tárolók hitelesítése jó-e már, ha nem, akkor valamely külső tároló kulcsával van a gond. Akkor viszont Synapticban meg kellene nézni egy frissítés futtatásával, hogy mely tárolóról van szó.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29332) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Bake de zavaró. Most, hogy nem a gyári Ubuntu kernelt vagyok kénytelen használni, előjött a jelenség, hogy így bizony gyűlnek a gyári kernelek szépen sorba minden egyes frissítésnél és a Rendszerment frissítője ilyenkor nem szedi le a régebbit. De sebaj, megoldottam a problémát, és így már minden helyzetben, a szabályosan elnevezett gyári kernelek korábbi változatai eltávolítódnak. Nesztek, csak gyertek kernelecskék, le lesztek aprítva! ;] :DDD

<-ƘƘ->

(#29333) x123456 válasza Kendek (#29314) üzenetére


x123456
aktív tag

No erre kíváncsi vagyok: sok év kihagyás után rászántam magam ismét a SuSE-re. A telepítője egészen kulturáltnak tűnik. Kíváncsi vagyok, milyen lesz, ha elindul. :)
(egyelőre csak guestként)

(#29334) szimla65 válasza Kendek (#29284) üzenetére


szimla65
aktív tag

Üdv!
Az xp is megindult.Lenne még problémám,letöltöttem egy tgz fájt(XnView)hiába írom be a terminálba,hogy cd /home/szimla65 nemtörténik semmi.A szimla65 mappába van letöltve a tgz fáj.Van egy másik tgz fáj is(nem XnView)ott ha jól emlékszem kiírja ,hogy nincs ilyen könyvtár vagy fáj.Nem tudok tovább lépni.Várom a segítséget.

(#29335) Kendek válasza szimla65 (#29334) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért nem történik semmi, mert mikor megnyitod a terminált, akkor a saját könyvtáradban állsz. Így ha beírod annak az elérési útvonalát, hogy oda lépjen, akkor ugyanott fogsz állni mint előtte is. Írd be, hogy dir, aztán meglátod, ott kell lennie a fájlodnak is.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29336) szimla65 válasza Kendek (#29335) üzenetére


szimla65
aktív tag

Megvan.A fáj XnViewMP-linux.tgz.Akkor most mit írjak

(#29337) Kendek válasza szimla65 (#29336) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Attól függ, hogy mit is akarsz csinálni. Egy logikus lépés lenne mondjuk a fájl kibontása, de ez nem evidens azért ha nem írod le.
gunzip -c XnViewMP-linux.tgz | tar -xvf -
Egyébként érdemesebb lenne Nautilusban csinálni és az Archívumkezelőt használni.

<-ƘƘ->

(#29338) szimla65 válasza Kendek (#29337) üzenetére


szimla65
aktív tag

Telepíteni szeretném.

(#29339) Kendek válasza szimla65 (#29338) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha adsz egy linket, hogy honnan töltötted le, akkor megnézem. Találtam egyfajtát belőle, abban van egy install elnevezésű fájl, gondolom azt kellene futtatni. Ha nálad is ilyen, akkor az alábbi parancsot add ki a kicsomagolt könyvtárában állva. Mivel nincs futtathatónak jelöve, ezt:
sudo sh install

<-ƘƘ->

(#29340) szimla65 válasza Kendek (#29339) üzenetére


szimla65
aktív tag

Ha jól néztem nincs benne install, megpróbálom meg keresni honnan szedtem le.Azt hiszem meg van.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29341) Kendek válasza szimla65 (#29340) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt nem kell telepíteni, egyszerűen futtatható a ./xnview.sh paranccsal. Ha akarsz neki indítóikont a menübe, akkor az XnView.desktop fájlt másold be a /usr/share/applications könyvtárba, de a fájlban az Exec=/home/pierre/Desktop/XnViewMP-025/xnview.sh -t írd át a valós elérési útvonalra.

<-ƘƘ->

(#29342) szimla65 válasza Kendek (#29341) üzenetére


szimla65
aktív tag

Nem tudtam eredményt elérni.Most befejezem,és holnap folytatom.Eddig köszönök minden segítséget.

(#29343) yanna


yanna
őstag

Hali!

Esküszöm :K használtam a keresőt, találtam is, de akkor sem 1értelmű, hogy bátran mehet-e fel a 64 bites Ubuntu. :F

(#29344) Kendek válasza yanna (#29343) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint telepíteni szeretnéd? Mért ne tehetnéd ezt meg bátran? Én 64 biteset használok, jól megy.

<-ƘƘ->

(#29345) ntomka válasza yanna (#29343) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, mehet, én azt használok. :)

ツ Headphones on - World off

(#29346) yanna válasza Kendek (#29344) üzenetére


yanna
őstag

Igen, most már elhatároztam, hogy meg kell ismernünk egymást az Ubuntuval, bár a technikai feltételek kialakításáig még 1-2 hét hátra van.
A 64 bitet pedig azért kérdeztem, mert olvastam flash problémáról, ill. olyanról, hogy a 32 bites is majdnem olyan "jó", mint a 64-es.

(#29347) yanna válasza ntomka (#29345) üzenetére


yanna
őstag

:)) Már CD-n az iso, live módban próbaüzem is volt. Teccik! :))

(#29348) ntomka válasza yanna (#29346) üzenetére


ntomka
nagyúr

A flash mind 32 és 64 biten problémás linuxon, de ez az adobe sara, nem a linuxé. Létezik béta állapotú 64 bites flash player linuxra, egyébként meg a 32 bites is telepíthető tárolóból 64 bitesre. Használat közben nem veszed észre, hogy nem natív 64-es a lejátszó. Ez inkább elvi probléma.

(#29347) yanna: Helyes! :C

Én meg jelentem: véglegesítettem a Gnome telepítésem és felhagytam a KDE kilengésemmel. :DDD Talán egyszer, ha a Kwin utoléri sebességben a Compizt, ami nem valószínű, mert a 0.9-es Compiz még gyorsabb lesz a teljes újraírásnak köszönhetően, ha minden igaz. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29349) Kendek válasza yanna (#29346) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A flash-el nekem nincsenek problémáim, a legújabb Operával még a kattintásos bug is megszűnt. A 32 bites azért is lehet éppen ugyanolyan jó, mert PAE kernellel 64 GB-ig kilehet tolni a memóriakezelést, de egyes helyzetekben azért a 64 bites gyorsabb, mégha nem is átlagos napi használatnál.

(#29348) ntomka: Gratulálok, jó döntés volt. :)
Egyébként én is felraktam a Kubuntut (Maverick) ide a másik vinyómra, és bár annyira nem rossz, találkoztam néhány idegesítő buggal, de ami a legjobban zavart, az a panel elrejtésének és megjelenítésének animációja, ami borzalmasan lassú. Viszont érdekes mód a görgetéses képernyő eltűnéses dolog meg nem jelentkezett, ki érti ezt...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29350) yanna


yanna
őstag

Akkor tuti 64 bit lesz!

És most megragadva az alkalmat előre kérek elnézést mindenkitől, mert ha időm, energiám engedi -remélem így lesz-, akkor igen csak elképzelhető, hogy sokat fogok itt értetlenkedni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.