Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#38001) ZCoyote válasza Nova96 (#37999) üzenetére


ZCoyote
őstag

Igen, bocsánat a chmod-ot kifelejtettem :B

Valamiért úgy emlékeztem alapból futtatható :U

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#38002) Nova96 válasza Kendek (#38000) üzenetére


Nova96
őstag

Köszi és phupper-re valami ötlet? :R

(#38003) Kendek válasza Nova96 (#38002) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Wine-val próbálkozhatsz, aztán vagy megy, vagy nem.

<-ƘƘ->

(#38004) Nova96 válasza Kendek (#38003) üzenetére


Nova96
őstag

Aha akkor sehogy nem lehet.
Köszi :R

(#38005) Jester01 válasza Nova96 (#38002) üzenetére


Jester01
veterán

Mivel a phupper oldalán látszik, hogy van adobe air verzió ubuntu supporttal, ezért mi is a kérdés? :F
Továbbá mivel az alap phupper meg .net-es, elvileg azt pedig mono-val lehet futtatni (de sajnos a telepítőjét azt nem)

Jester

(#38006) Nova96 válasza Jester01 (#38005) üzenetére


Nova96
őstag

De az air nem tudom felrakni. :F

(#38007) Jester01 válasza Nova96 (#38006) üzenetére


Jester01
veterán

Ennyi információból mi pedig nem tudjuk miért nem tudod. Ott van a leírás hozzá, hol akadtál el?

MOD: az alap phupper sajnos nem megy mono-val, mivel valami általam ismeretlen ok miatt kell hozzá windows media player ... az upperhez? vajon minek. :F

[ Szerkesztve ]

Jester

(#38008) Nova96 válasza Jester01 (#38007) üzenetére


Nova96
őstag

Ja azt nem láttam. :DDD :B Akkor mindjárt megnézzem köszi. :R

(#38009) ViZion válasza Kendek (#37985) üzenetére


ViZion
félisten

Ugygondoltam, ugyám! :)
Szebbnek tartom... A kérdés az, hogy ha Opensuse alatt nem akart compiz effekteket, gyakorlatilag "nem volt" videókarim, akkor Ubuntu alatt is ez lenne-e? Vagy csak hamar feladtam... amikor az ajánlott javítást próbáltam, az OpenSuse összeomlott :O

Lehet olyan, hogy loginnál Gnome vagy Unity shell legyen?
Köszönöm :R

Valaki billentyűzet gondokkal küzd? (nem olvastam vissza, sry)
Gamer billentyűzetnél normál módra kell kapcsolni linux alatt, ez Gigabyte-nál shift+alt+ctrl+N a gamer mód shift+alt+ctrl+G de ez az alap beállítás. Manualból kifelejtették (amúgy is mindenhez adnak valami "titkos" kódot a gigáék, ez ősi tajvani szokás lehet.... :D )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38010) #16820480 válasza ViZion (#38009) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez azert van, mert a gnome-shell-t nem compiz hajtja, hanem mutter, ami jelenleg meg butabb sokkal. Ha egyszerre akarsz unity-t es gnome-shell-t is, akkor nincs mas valasztas, fel kell tenni az Oneiric alpha3-at. :-)

(#38011) ViZion válasza #16820480 (#38010) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi az infót! A Gnome shell nekem kellemesebb, de biztos ami nem bizonytalan alapon szeretném az Unty-t is követni.Vasárnap összehozok egy mentést és frissítek :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38012) ntomka válasza #16820480 (#38010) üzenetére


ntomka
nagyúr

És az oneiricben hogy megy egyszerre, ha ott is compiz jön szembe a mutterral? Vagy ott a shell-t lehet compizzal használni?

ツ Headphones on - World off

(#38013) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Akármilyen SKYPE-ot akarok telepíteni mindegyikre ezt írja:

A csomagfüggőségek nem oldhatók fel:
Ezt a hibát további szükséges, de hiányzó vagy nem telepíthető szoftvercsomagok okozhatják. Továbbá ütközés lehet olyan szoftvercsomagok között, amelyek egyszerre nem lehetnek telepítve.

Részletek:
skype

Egyedül STATIKUS skype fut.

----------------------
Másik hogy is lehet utorrentet futtatni? Mert az se sikerül sehogy, tudom béna vagyok. :C
Win-e-vel az okés de hogyis kell csinálni? Szájbarágósan THX :DDD

Ja semmilyen torrent klienst sem tudok telepíteni a központból.
Mindre kiírja hogy:

A csomagfüggőségek nem oldhatók fel:
Ezt a hibát további szükséges, de hiányzó vagy nem telepíthető szoftvercsomagok okozhatják. Továbbá ütközés lehet olyan szoftvercsomagok között, amelyek egyszerre nem lehetnek telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#38014) RBJ válasza Mtbsrác (#38013) üzenetére


RBJ
addikt

miért nem használsz deluge t? nagyon jól működik.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38015) pocokxx válasza Mtbsrác (#38013) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mik a részletek a hibaüzenetnél?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#38016) aag


aag
őstag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Kaffeine miért nem ad hangot a TV2 és az RTL klub DVB-T adásainál?

(#38017) #16820480 válasza ntomka (#38012) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom hogyan oldották meg pontosan, szerintem simán lehet, hogy a unity az compit, a shell meg muttert használ. de a lényeg, hogy választható mindkettő loginál (persze ha feltelepíti az ember a gshell csomagjait is)

(#38018) Nova96


Nova96
őstag

Üdv miért van hogy amikor filmet játszok le pontosabban mkv-t a kép néha meg akad ilyen nagy pixelekbe. :F (vlc-vel játsszom le.)

(#38019) RBJ


RBJ
addikt

fuji pi 3560 ra van valakinek valamilyen javaslata, hogyan lehetne életet lehelni a bluetoothba? elvileg a másodlagos billentyűzettel /Fn+f1/ kellene működnie.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#38020) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Van egy kis HP micro szerverem itthon ubuntu 10.04el.
Kérdésem az lenne, ha egy usb-s külső vinyót rádugok, azt hogyan tudom láthatóvá tenni?
Már mint hogy MC-vel tudjak rá másolni. :R :R

(#38021) Kendek válasza cekkk (#38020) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem változtattál az alapbeállításokon, akkor automatikusan csatolja a partícióit a /media könyvtár alá, alkönyvtárakba. Ott találod meg az MC-vel is őket.
Persze csak akkor, ha nem szerver rendszerről van szó, hanem grafikus felületről (GNOME). Különben neked kell csatolnod kézzel a partíciókat.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#38022) cekkk válasza Kendek (#38021) üzenetére


cekkk
veterán

Szerver felület :DDD

Ezért is vagyok most bajban.

És kézzel, hogy is csatolom?

Mert a Dev/disk/by-id ben látom, hogy látja, csak felcsatolva nincs sajnos.

De érdekes, hogy most hozzá dugtam a külső vinyót a webmin felületet sem érem el és puttyal sem tudok belépni.

(#38023) Kendek válasza cekkk (#38022) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

sudo mount /dev/sdXN /létező/csatolási/pont

Ha UUID-t tudod, akkor meg

sudo mount UUID=4b010847-7286-4c2f-ac80-09719aa57624 /létező/csatolási/pont

<-ƘƘ->

(#38024) Nova96 válasza Nova96 (#38018) üzenetére


Nova96
őstag

UP! :B :R

(#38025) cekkk válasza Kendek (#38023) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm a válaszod :R
Közben ez alapján megcsináltam, de azt nem értem, hogy a másolási sebességem, elég lassú, 10 MB/s pedig tudnia kellene 20 körül másolni. legalább is win alatt tud.

Na már csak arra kell rá jönnöm, hogy a webmin miért nem megy. :F

(#38026) Jester01 válasza cekkk (#38025) üzenetére


Jester01
veterán

ntfs-re írás közismerten lassú.

Jester

(#38027) cekkk válasza Jester01 (#38026) üzenetére


cekkk
veterán

Eddig sajnos kerültem a linuxot ,így ez számomra nem volt ismert probléma, hogy ilyen lassan ír rá :R

(#38028) cekkk válasza cekkk (#38027) üzenetére


cekkk
veterán

Közben inkább letörölten és újra felraktam a webmin-t :B :U

(#38029) ntomka válasza #16820480 (#38017) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tippem van: LightDM?

ツ Headphones on - World off

(#38030) #16820480 válasza ntomka (#38029) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, az már biztosan fentvan. de az nem csak a login-t intézi?

(#38031) ntomka válasza #16820480 (#38030) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pont elég, nem? :) Ha shellt választasz, akkor muttert indít ablakkezelőnek, ha unity-t, akkor compizt. Erre a gdm nem képes. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#38032) #16820480 válasza ntomka (#38031) üzenetére


#16820480
törölt tag

ja, azt hittem, hogy ez tök alapfunkció... mert ugye arra képes, hogy a kde alá kwin-t indítson, gnome alá meg compiz-t.
egyébként ami fura, hogy bár ugye lightdm van már oneiric-ben, de még bőven közel sincs külsőleg a mock-up képeken szereplőhöz. bár lehet, hogy az én gépemben van a hiba, de ez így elég fapados (kb mint a gdm).

(#38033) Mtbsrác válasza RBJ (#38014) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Sosehallottam rólamég de meglátom majd.

(#38034) Mtbsrác válasza pocokxx (#38015) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Leírtam miket írnak ki, ott van a kommentbe :C :Y :R

(#38035) sonar


sonar
addikt

Van valamilyen Barcode és etikett szerkesztő progi ubuntu alá?

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#38036) Mtbsrác válasza sonar (#38035) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Bocsi nem a válaszodra akartam nyomni.
------------------------
h
Hogyan kell visszaállítani az UBU 11-ben a régi menüsorokat? (pl 10.10-esét)

Gondolokitt nelegyen oldalt rajta az a belógó bizé meg normál menürendszer
jelenjen meg rajta. Mert emiatt nemteszem fel pedig ezalatt megy minden még azok is amiket lentebb írtam hogy nemműködnek.

[ Szerkesztve ]

(#38037) Kendek válasza Mtbsrác (#38036) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bejelentkezésnél válaszd a klasszikus felületet, ennyi.

<-ƘƘ->

(#38038) ViZion


ViZion
félisten

Helló! Újabb nyűgöm van. Eddig volt XP a családban, de már csak W7 és Ubuntu van. Canon Pixma IP1200 nyomtató, W7-hez elvileg van driver - gyakorlatilag valami Vistás gagyi, ami nem működik, nem is találja a nyomtatót... Ubuntu és OpenSuse nem ismeri fel, nincs driver, se Canonnál, se az ilyen-olyan oldalakon talált "hegeszd magad" nem volt megoldás...
Milyen nyomtatót vegyek Ubuntuhoz? Mono lézer, vagy olcsó tintasugaras kellene. Valami javaslat?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38039) Jester01 válasza ViZion (#38038) üzenetére


Jester01
veterán

gugli szerint pedig mennie kellene ubi alatt, ezzel a driverrel.

Jester

(#38040) Ziog


Ziog
aktív tag

Szakadozik a wifi kapcsolat, de vajon miért?

Frissen telepítettem egy 11.04-es ubit a notimra. Sony VAIO VPCEA2S1E benne egy Atheros AR9285 wifi.

Szépen fel is ismerte, nem kell mókolgatni a driverrel, de valamiért a wifi 3 percnél tovább nem hajlandó működni. Először a torrentre gyanakodtam, hogy amiatt lehet, de normál netezés mellett is megáll a kapcsolat. Ilyenkor nem is csatlakozik vissza magától, sőt úgy tűnik mintha minden rendben lenne, de adatforgalom nincs egyáltalán. Még a router sem pingelhető, sőt a wifis csatlakozási listában sincs benne az SSID. Másik gép ezalatt vígan működik ugyanúgy wifin keresztül, tehát a router az megy a wifi rajta megy.

Merre lehetne elindulni hibakeresés tekintetében. Kábelen nincs semmi gond ott nem tapasztalható ez a szakadozás.
Korábban W7 volt rajta azzal is tapasztaltam ezekat a hibákat, emiatt gondoltam, hogy talán Ubuntu alatt megszűnnek . . .

(#38041) eurolac válasza ViZion (#38038) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Én pár hete tettem fel xp alá az Ubuntu-t, hogy tanuljam, ismerkedjek vele. Tegnap jutottam oda, hogy az Ubuntu használata közben bekapcsoltam a HP Deskjet F380-as nyomtatómat. (olcsó tintasugaras nyomtató, lehet vele beolvasni is. nem mai típus, ezért feltételezem, hogy az újabb HP nyomtatókat is felismeri)
15 másodperc alatt felismerte a nyomtatót az Ubuntu és típusszám szerint kiírta, hogy mit használok és használatra készen van.
Arra az esetre írtam neked, ha nem jutnál a jelenlegivel dűlőre és tényleg venned kellene valami olcsóbb jó nyomtatót, ahogyan a hozzászólásod utolsó két mondatában írtad.

Eurolac

(#38042) ViZion válasza Jester01 (#38039) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, így sem megy, ez már amúgy sem aktuális, mert pár csomag neve is változott. De Pixma 1200 nincs a listán, 2200-as nem njó, másnak sem ment azzal. :O

eurolac: köszi, mások is HP-t javasoltak, de a HP oldalankénti költsége magas a többihez képest, mondjuk sokat már nem nyomtatok, megfontolandó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38043) Jester01 válasza ViZion (#38042) üzenetére


Jester01
veterán

Gutenprintet próbáltad?

Jester

(#38044) ViZion válasza Jester01 (#38043) üzenetére


ViZion
félisten

Egy fórumban olvastam, hogy ehhez nem jó. De megpróbáltam, halom hibát ír ki userként, majd root-ként is make install-nál :F
De semmi, csak lett egy generic printer ami nem printel :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38045) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!!
Kérdésem a következő lenne,mi a különbség a Desktop és az Alternate verzió között.
Választ előre is megköszönöm!

(#38046) Kendek válasza qamu74 (#38045) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A desktop képből telepít, az alternate meg csomagokból. Ebből adódóan vannak előnyeik és hátrányaik.

<-ƘƘ->

(#38047) qamu74 válasza Kendek (#38046) üzenetére


qamu74
őstag

Köszi!!

(#38048) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ebben tudna nekem valaki segíteni? :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#38049) Jester01 válasza Speeedfire (#38048) üzenetére


Jester01
veterán

Persze, csak azt nem értjük miért nem a Debian topikban kérdezted ;]

Az /etc/modprobe.d alá kell felvenni egy konfig fájlt, például alsa-local.conf néven. Ebben kell összerendelni a driver modulokat a hangkártya sorszámokkal, sajnos duplán, pl.:

alias snd-card-0 snd-cs46xx
options snd-cs46xx index=0
alias snd-card-1 snd-emu10k1
options snd-emu10k1 index=1

(Ez amúgy az /usr/share/doc/alsa-base/README.Debian.gz-ből van)

Jester

(#38050) Ziog válasza Ziog (#38040) üzenetére


Ziog
aktív tag

Tovább fejlődött a probléma. Normál netezés közben nincs gond. Online hallgattam rádiót is, úgy semmi baj nincs. Torrentet mihelyst elindítom kb 2 perc sem tellik el és megáll a kapcsolat. Csak wifi ki és bekapcs segít rajta, hogy újra működjön.

Transmission és rtorrent is ugyanezt műveli. Hol lehet a gond.

A routert zárjuk ki, mert korábban 3 gépet szolgált ki wifin keresztül és még ment egy letöltős gép is, mondjuk az kábelen volt rákötve, de azon 7/24-ben ment a le-fel töltés egy ubuntu szerver alatt rtorrenttel. Sosem volt ilyen probléma minden rendben volt.
Net kapcsolat ugyanolyan volt mint most. 40/20 Mbit Digitől.

Ötleteket továbbra is várom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.