Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30501) body007


body007
addikt

Érdekes bug: Akár altatom, akár kikapcsolom a gépet, az pár mp. múlva bekapcsol. Látott már valaki ilyet? :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30502) #16820480 válasza body007 (#30501) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem a telefonom csinálta ezt egy régebbi kernellel :D kikapcsoltam, és pár perc múlva magától bekapcsolt...

(#30503) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

srácok engem ne felejtsetek el! :Y :Y :Y
valaki esetleg nem tud segíteni rajtam?

(#30504) hackeeeee válasza Kendek (#30461) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szóval, ha én a felső panelen bezárom az értesítési területet, és ha alulra teszek, akkor lefogja tenni? Most nemazért ,csak ha bezárom, és nem fogja mutatni, akkor mérges leszek. :D

Véleményem szubjektív...

(#30505) body007 válasza #16820480 (#30502) üzenetére


body007
addikt

Mi az? HTC? :D Azt szeretnék venni
Amúgy baszott idegesítő. Fel kell álljak az ágyamból és hard off-t kell nyomjak a gépen (benyomva tartom a kikapcs gombot). Szerintem ebből reinstall lesz a hétvégén... :O

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30506) Kendek válasza BaziJoe00 (#30492) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A grub.cfg egy írásvédett fájl, ha írni akarod, akkor egyrészről rootként tudod azt megtenni, másrészről meg előtte írhatóvá kell tenned. De amúgy sem ajánlott azt szerkesztgetni, helyette a /etc/grub.d/40_custom fájlba írd be amit szeretnél, majd futtasd az update-grub parancsot.

Az alapértelmezett rendszerindításhoz a /etc/default/grub fájlban írd át a GRUB_DEFAULT=0-át mondjuk a konkrét menüpont nevére, pl.: GRUB_DEFAULT="Windows 7 (loader) on /dev/sda1" (a GRUB_TIMEOUT értékét is érdemes lehet átírni ilyenkor, hacsak nem akarsz várni mindig 10 másodpercet). Ezután újra futtatni kell a szokásos update-grub parancsot.

De! Ha már úgyis kettő vinyón helyezkedik el a két rendszer, inkább használd az alaplapod által nyújtott lehetőségeket, vagyis a BIOS Setupban állítsad be a Windowsos meghajtót bootolásra, majd mikor Ubuntut szeretnél indítani, használd a bootválasztó menüt, amit a meghatározott gombbal tudsz előhívni (általában F11 vagy F12).

<-ƘƘ->

(#30507) #16820480 válasza body007 (#30505) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem, Motorola. de már az újabb szoftverrel megszűnt ez a hiba :D
csak vicces volt, hogy este kikapcsoltam, és reggel be volt kapcsolva. aztán egyszer néztem, hogy pár perc után magától életrekel... tiszta thriller :D

(#30508) hackeeeee válasza hackeeeee (#30504) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah mert most megnéztem, hozzáadtam egy értesítési területet, és nem rakja oda a hálózatkezelő ikonját. Vagy ez csak akkor fog megtörténni, ha a felső panelen bezárom? Sry, hogy ezt így kérdezgetem, csak azért jó lenne, ha megmaradna. :D:)

Véleményem szubjektív...

(#30509) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!

Van 1 olyan problemam hogy az ubuntum 10.-es kiadasra akarom frissiteni,de azt irja ki hogy nincs eleg hely elemezen,a rendszer teljesen friss kb 5percre lett felrakva,es elvileg 1 38gigas particiora lett felrakva.az letezik h tobbet kb . ennyit foglal a rendszer?es ha igen vhogy nemtudom megoldani hogy tobb helyem legyen?a frissitesre es egyebekre?(tobbi winchesteren van meg hely boven)

Elore is koszonom a segitseget

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30510) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hey
mért van az hogy kitömöritésnél belassul szürkülnek az alkalmazások és nem használ rambol csak 300 megát és procibol 20% ot? és mégis lassu swap memoriábol meg 3 megát...
??help??

Mad W. Highflyer

(#30511) Atapi válasza M.W.H (#30510) üzenetére


Atapi
senior tag

azok az alkalmazások szoktak ilyenkor lassulni, amik merevlemezműveletre várnak. amik csak ramból futnak, azok mennek szépen. megoldási javaslatom viszont sajnos nincs...

(#30512) sh4d0w válasza [pod]Diablo (#30509) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

sudo apt-get clean
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get autoremove

https://www.coreinfinity.tech

(#30513) #16820480 válasza hackeeeee (#30508) üzenetére


#16820480
törölt tag

egyszerre két helyre nem fogja kitenni. ha nincs értesíŧési területed (notification area), akkor az indicatorban lesz automatikusan a hálózatkezelő. ha van, akkor átteszi oda (de a bluetooth-t sajnos nem).

amúgy van arra valakinek ötlete, hogy a 10.10 telepíŧés óta miért nem tudja normálisan igazítani az empathy az ablakait? úgy szeretném, ha pont az alsó panel felett lennének, a jobb alsó sarokban, de akármit csinálok egy 100-150 pixellel feljebb teszi. még akkor is, ha compizban beállítom a place window pluginben, hogy fixed window placement-et kapjon, és tegye a sarokba pont (pidginnél ez működött). olyan, mintha addig felérne a panel, és nem tudná lejjebb rakni.

(#30514) hackeeeee válasza #16820480 (#30513) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, csak biztosra akarok menni télleg, me ha nem teszi ki, akkor morcos leszek, na de akkor ha felül bezárom az értesítési területet és alulra csinálok, akkor odateszi, oké. Ha átmegyek linux alá, akkor meglesem. :)

Véleményem szubjektív...

(#30515) #16820480


#16820480
törölt tag

hogy lehet rhythmboxból kilépni? amióta beteszi magát az indicatorba, egyszerűen nem tudom bezárni az ablakot, mert tovább működik a háttérben, és a bezárásra még a lejátszást sem állítja meg. kinek jó ez a ******* így? :(((

(#30516) M.W.H


M.W.H
aktív tag

firefox frissítés hogyan kell?:/

Mad W. Highflyer

(#30517) BaziJoe00 válasza Kendek (#30506) üzenetére


BaziJoe00
tag

"Az alapértelmezett rendszerindításhoz a /etc/default/grub fájlban írd át a ..."
a probléma az hogy: bash: /etc/default/grub: Engedély megtagadva
ilyenkor mit kell teni hogy ne tagadja meg?

(#30518) sh4d0w válasza BaziJoe00 (#30517) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

alt+f2: gksu gedit <fájl>

https://www.coreinfinity.tech

(#30519) BaziJoe00 válasza Kendek (#30506) üzenetére


BaziJoe00
tag

Üdv Hiába írom át a /etc/default/grub fájlt akkor is alapből a linux indul meg sem jelenik a grub boot menü!
egyéb ötlet?

(#30520) ntomka válasza #16820480 (#30515) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem konkrétan kifagy tőle az applet, de mindegy. :DDD Még van bőven benne bug. A menüben próbáltad a kilépés parancsot? Az mindig működik.

(#30519) BaziJoe00: Próbáltad amit javasolt, hogy a bios-szal a megfelelő winyót indítod?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30521) #16820480 válasza ntomka (#30520) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, a menüből kilépésre kilép, meg ugye a "kill -9 <pid>" is kilépteti, de akkor könyörgöm, mire való az a kis piros X a sarokban? :)

(#30522) ntomka válasza #16820480 (#30521) üzenetére


ntomka
nagyúr

A kilépés meg az ablak bezárása nem egy funkció. Pl. biztosra veszem, hogy egy üzenetküldőnél meg attól kapnál idegbajt, ha folyton kilépne az x-re kattintáskor, nem csak eltenné a háttérbe. :) Amúgy zenelejátszónál nekem ugyanígy tetszik, gyorsabb így a háttérbe rakni, viszont kilépni ha elindítottam, több óra után szoktam, lejátszási listát cserélni meg igen sokszor. Szóval ez így jó. Persze értelmesebb lejátszókban a beállításoknál ezt a funkciót felül lehet bírálni. A ryhtmboxot sosem tartottam értelmes lejátszónak. :P

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30523) M.W.H


M.W.H
aktív tag

erre pls fel akarom tenni a 4.0.b5 öt.

Mad W. Highflyer

(#30524) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Meglévő Win7 mellé szeretném feltenni az ubuntu 10.04-et, úgy hogy indításkor tudjam kiválasztani melyiket szeretném.
Ebben kérnék segítséget, hogy mi a menete.
Köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#30525) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Hahó!

Tanácsot szeretnék kérni, nagy nehezen kezdő linuxosként végre szinte tökéletesre összereszeltem az Ubuntu alapú XBMC-s otthoni HTPC-met, és most szeretnék valamilyen rendszermentést készíteni, amiről ha baj van, akkor vissza tudom állítani a teljes oprendszert, alkalmazásokkal, userekkel, mindennel. Az is jó, ha bitről bitre megy. Az egész nem nagyobb 2 GB-nál, grafikus felület nincs, de van DVD író a gépben. Magát az SSD-t nem tudom kivenni belőle lementeni, mert nincs másik gép amire rá tudom dugni.
Mit javasoltok?
Köszi,

(#30526) ntomka válasza M.W.H (#30523) üzenetére


ntomka
nagyúr

Több lehetőséged is adódik:

- Leszeded a honlapról, és azt futtatod.
- Felveszed ezt a tárolót, így frissül magától, viszont cserébe Minefield lesz a neve (idióta Mozilla megnevezés).
- Vagy használod ezt.

(#30524) adyh: Az Ubuntu telepítő ezt megoldja helyetted akkor is, ha külön partícióra telepíted, vagy windowsból wubival.

(#30525) Oldmobil: Kendek aláírását és blogját.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30527) #16820480 válasza ntomka (#30522) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, pontosan ezt hiányolom, hogy lehessen már választani. amióta awn van fent, teljességgel feleslegesnek érzem, hogy háttérbe tegye, mert ha azt szeretném, akkor egyszerűen a "minimize" gombra nyomok, és kész. illetve az is igen bosszant, hogy nincs benne stop gomb, csak pause. persze gyorsgombbal lehet stop funkciót is aktiválni benne, nade mégis, annyira fájt volna odatenni egy gombot? amúgy is még egy kilométer hely van jobbra a többi gomb mellett...
de ha már kilépés, háttérbetevés, akkor lehetne következetes a dolog (gyorsgomb). böngészőben ctrl+w a tab és ablak bezárása. empathy-ban szintén. akkor vagy legyen már itt is ctrl+w, vagy a többiben legyen ctrl+q, ahogy a rhythmbox-ban...

én sem igazán szeretem amúgy, bár meglepően megszokható az egyszerű designja, de tele van hibával, és alig fejlődik (külsőleg látható dolgokban). viszont egyszerűen nem találok mást helyette. régebben egy ideig songbird-öt használtam, de az dög lassú, és ráadásul le is álltak a hivatalos linux fejlesztéssel, így néha ilyen instabil portokat majd talán összehoz valaki, de azért az mégsem az igazi, miközben a win verzió meg elhúz fejlődésben. a banshee jó lenne, de nem tud dalszövegeket (régebben tudott, aztán valahogy eltűnt belőle az a plugin), illetve marhára idegesítő, hogy kiakasztja a procimat dalváltásnál, és jobban felmelegíti, mint a videó kódolás vagy folyamatos flash lejátszás. az exaile felépítése nem tetszik, ráadásul még egyetlen verziója sem volt képes stabilan futni nálam soha. az amarok Qt-s cucc, a többi meg tudásban nem nagyon van sehol az ilyen jellegű lejátszók közt (listen, quod-libet...).

(#30528) Brutforsz válasza #16820480 (#30527) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha még nem próbáltad, érdemes egy kísérletet tenned az Audaciousszal, én ezt használom teljes megelégedettséggel.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#30529) ntomka válasza #16820480 (#30527) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én a clementinet használom. Az amarok 1.4-re épül, de qt4 porttal, szóval nem gáz, ha Gnomera teszed fel. Gyorsan fejlődik, folyamatos a fejlesztés, és a fordítását jelenleg 100%-ig egymagam végeztem/végzem. :P

ツ Headphones on - World off

(#30530) BaziJoe00 válasza Kendek (#30506) üzenetére


BaziJoe00
tag

köszönöm a segítséget, elegem lett újratettem úgy hogy be volt dugva a win7-es vinyó mostmár jó!

(#30531) Kendek válasza BaziJoe00 (#30519) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom, hogy ez a helyzet, ha egyszer nem is rakta be automatikusan a Windowst a listába. Ha nincs bent a listában, akkor hiába is próbálod a nemlétező menüpontot alapértelmezettre állítani. A menü megjelenítéséhez tartsd nyomva a Shift gombot.
Hacsak nincs ellenedre, még mindig ajánlom a BIOS beállogatós módszert is.

(#30530) BaziJoe00: Nah, pont elkéstem, de mindegy. A lényeg hogy jó lett. Mondjuk konkrétan csak ezért talán felesleges volt újra feltelepíteni az Ubuntut, de végül is egy egyszerű megoldás volt. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30532) #16820480 válasza Brutforsz (#30528) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, ezt használtam régebben (amikor windows-ról váltva be volt rögzülve a winamp), de aztán idővel feltűnt, hogy mennyivel rosszabb a hangja, mint a többi lejátszónak, így váltottam, aztán most meg már megszoktam ezt a music library felépítést.

ntomka: köszi, megnézem, kipróbálom. bár annyit már sikerült észrevenni, hogy kicsit szét van csúszva a gui, a menüpontoknál az ikonok mérete nem stimmel, mintha mindenhova 48x48-as vagy nagyobb ikont próbálna beféretni, de csak a közepükből egy 16x(valamennyis) crop látszik.
meg az egész felépítése kicsit nyakatekert nekem: mindenáron playlistet kell cisnálni, nem lehet csak úgy a library-ban szemezgetni vag yakár az egészet randomra tenni és lejátszani :(

(#30533) ntomka válasza #16820480 (#30532) üzenetére


ntomka
nagyúr

Most nézem, hogy a dev tárolóban nincs is maverick csomag. :( Hogy tetted fel? Lehet nem is a legújabb van így fent neked. Amúgy persze, mindent lehet azok közül, amit szeretnél. Nekem lucidon a gui teljesen jó volt gnome alatt.

ツ Headphones on - World off

(#30534) #16820480 válasza ntomka (#30533) üzenetére


#16820480
törölt tag

néhány tárolóból nincs még maverick-es, átírtam lucid-ra kézzel, és akkor simán felteszi (ahogy pl. az ubuntu tweak is így megy fel, és még egy-két dolog). nem tudom, hogy emaitt van-e gui probléma, vagy valami más miatt. 0.4-es verzió van fent (buildbot r1960).
de akkor hogy csinálom meg azokat, amiket hiányoltam? mert nem teljesen látom át így elsőre.

(#30535) ntomka válasza #16820480 (#30534) üzenetére


ntomka
nagyúr

Na várj, mit is szeretnél pontosan? :D Lejátszási lista minden zenelejátszóan van, és azon keresztül is játsszák le a zenét.
A GUI probléma meg maverick inkompatibilitás lesz, mert ahogy írtam, lucid alatt teljesen jó, valahogy így néz ki: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30536) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok

Van egy kis ION-os HTPC-m, amit Thinkpad USB travel keyboard-al használok + az USB hubjára rá van kötve egy kis asus egér.
Hogy lehet azt Lucid alatt beállítani hogy működjön a scroll a trackpoint középső gombal / egér középső gombjának benyomásával?

Valamint hogy tudom a Firefoxnál a megszokott Wines fontokkal használni a böngélőt?

[ Szerkesztve ]

(#30537) #16820480 válasza ntomka (#30535) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát igen, nálam nem egészen így néz ki :D
én azt szeretném, ha nem kellene lejátszási listát kreálni, hanem maga a library lenne alapértelmezett lejátszási lista, amiben filterekkel tudok gyorsan szűrni (songbirdben ez őrített meg, hogy olyan fájdalmasan lassan alkalmazta a filtereket...). illetve mellette persze nálam is vannak (dinamikus) lejátszási listák, mint például a kedvencek, vagy a bizonyos könyvtár tartalma legyen benne. de alapvetően nem úgy hallgatok zenét, hogy most xy előadó xy albumát akarom, és azt beteszem egy listába, mert ez így túl lassú, hanem beírom a filterbe, hogy xy, és eleve azt játsza olyankor (ahogy a rhythm meg a banshee csinálja például).

(#30538) ntomka válasza #16820480 (#30537) üzenetére


ntomka
nagyúr

Beírod a kifejezéseket, kijelölöd az eredményt, hozzáadod a lejátszási listához és hallgatod. Ez bonyolult? :)

ツ Headphones on - World off

(#30539) #16820480 válasza ntomka (#30538) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, ahhoz képest, hogy rhythm alatt beírom a kifejezéseket, és már hallgatom is, igen :P
meg ugye aztán minden változtatásnál új listát csinálni, vagy üríteni a jelenlegit. illetve normális shuffle sincs, csak a lista tartalmát tudja megkavarni, ez is elég buta módszer...

(#30540) ntomka


ntomka
nagyúr

Majd lesz, a fórum szerint. Viszont ezek a fícsörök nekem nem hiányoznak. Elég ritkán hallgatok csak számokat. :)

ツ Headphones on - World off

(#30541) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az Evolutionnál, hogy tudom megcsinálni amit Thunderbirdnél, hogy az "Ezen a számítógépen" mappa "Beérkezett üzenetek" almappájába beleteszi ömlesztve az olvasatlan üzeneteket?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30542) Nowhereman válasza adyh (#30524) üzenetére


Nowhereman
őstag

A legjobb, ha a win7 telepítése után telepíted az ubit. A grub alapból megadja a választási lehetőéget. Ha tovább szeretnéd spilázni, akkor telepítsd a rendszer betöltés kezelőt -ott tovább hangolhatod a grubot/mondjuk állíthatod az alapoprendszert, vagy az továbblépési időt/. A getdeb.net-ről telepítheted az ubuntu tweaket, amellyel kényelmesen unstalálhatod az elavult kerneleket...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#30543) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Most raktam fel egy Ubi 10-es servert. Szeretnék rá VNC-t hogy winből vncviewer-el bemehessek és a torrentet szabályozhassam, de az rtorrenttel kelljen szerencsétlenkedni, mert az újraindítás után elveszti a listát, plusz nem lehet egyenként benne szabályozni.

Eddig a vnc server vanc sak fenn.

Köszi :)

(#30544) Atapi válasza Bandi18 (#30543) üzenetére


Atapi
senior tag

vnc-nek csak grafikus ablakkezelő környezet esetén van értelme, de a serveren nem fut ilyen default :F szoval ha távoli asztalozni akarsz, akkor legjobb lesz ha felteszel egy desktop ubuntut, abban rögtön adva lesz minden, ami ehhez kell. utána meg keresel valami klienst, ami tetszik neked (pl deluge, transmission, vagy akár utorrent wine alatt).

rtorrent ujrainditás után meg akkor veszti el a torrenteket, ha nem adsz meg neki session könyvtárat a konfigjában. ez user error, ne tessék a programra mutogatni.

(#30545) Bandi18 válasza Atapi (#30544) üzenetére


Bandi18
tag

Nekem nincs bajom az rtorrenttel :). Csak ez nem tetszett hogy mindig elvész minden, de ahogy látom van rá megoldás. Köszi a tippet.

Nem akarok desktopot, mert az zabálja a procit, ami ettől többet fogyaszt és éppen a minimális terhelés lenne a lényeg :).

(#30546) Atapi válasza Bandi18 (#30545) üzenetére


Atapi
senior tag

de desktop nélkül nincs vnc. a vnc pont azt csinálja, hogy a desktopot tudod bsztatni. ha ezt nem akarod, akkor két távolról irányítás merül még fel szerintem:

1. openssh-servert telepitesz, és akkor ssh-n (win alatt putty prog) be tudsz jelentkezni, és kapsz egy ugyanolyan konzolt, mintha a gép előtt ülnél. (ennél a változásnál szükséged lehet az egyes alkalmazások háttérbe küldésére, hogy később is hozzájuk férhess. ehhez tok jó prog a screen, avagy mostmár byobu)

2. webui, ha csak a torrentet szeretnéd irányítani. ehhez viszont előbb klienst kéne választanod, mert majd mindegyiknél máshogy megy ez.

[ Szerkesztve ]

(#30547) Bandi18 válasza Atapi (#30546) üzenetére


Bandi18
tag

Most is ssh van, és igen tudom hogy a vnc a desktopot jeleníti meg.

Olyasmit szertnék, hogy VNC-vel bemegyek akkor felhúzza arra az időre az X-et vagy a Gnome-ot nekem mind1, majd mikor megölöm a vnc-t akkor lebontja.

(#30548) #16820480


#16820480
törölt tag

kicsit off topik kérdés, de nem igazán tudok jobb helyet, ahol feltehetném:

olyan feliratot milyen program tud megjeleníteni, ami (ha jól sejtem) dvd-ről lett egyből kimásolva, tehát .sub fájl, de nem szöveges, hanem 10-15 megás, és képként vannak benne a feliratok. így simán az mplayer meg a vlc sem akarja megnyitni a filmmel. nekem az is jó lenne, ha valamivel úgy át tudnám konvertálni, hogy rá legyen égetve a képre, vagy videóvel együtt vissza dvd formátumba, vagy ilyesmi, mert így nem igazán tudom megnézni az adott filmeket sajnos.

(#30549) ntomka válasza #16820480 (#30548) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

Az OCR funkció kell neked.

ツ Headphones on - World off

(#30550) #16820480 válasza ntomka (#30549) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi! ezt én is láttam még régebben, csak az a baj, hogy a kérdéses felirat kínaiul van, így gyakorlatilag egyesével kell beírogassam a karaktereket, mert semmit nem ismer fel belőle. nem lehet csak simán ráhúzni a videófáljra?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.