Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30051) viztelen


viztelen
tag

Hello.
Remélem jó helyre írom a kérdésem :)
Tudnátok nekem ajánlani tanítható-hangfelismerő programot, ami működik Ubuntu alatt?
próbáltam nézelődni, de csak egy gnome-os plugint találtam, ami csak az "open terminal" -t hajlandó elfogadni, és ráadásul nem tanítható :(
előre is köszi a segítséget

(#30052) Kendek válasza viztelen (#30051) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, én úgy nézem, hogy ezen a gnome-voice-controllon kívül nem nagyon van hasonló program Ubuntura, így ajánlani sem tudok sajnos.

<-ƘƘ->

(#30053) yanna


yanna
őstag

Hmm...

Vegyes érzésekkel tele, azt kell mondjam -HANGSÚLYOZVA, HOGY NEM ÉRTEK HOZZÁ-, vannak még itt hiányosságok.

Egyik sztem lényeges dolog, hogy a zárt Ati nélkül fullon pörgetve a ventit, főzni akarja a CPU-t és a GPU-t is. 3000 rpm-mel 45 a CPU 55 a GPU úgy, hogy semmi nem fut (ide írok csak).

Aztán van még 1-2 dolog sajnos, mert egyébként meg tudnám kedvelni Ubuntut/Linuxot.

[ Szerkesztve ]

(#30054) ntomka válasza yanna (#30053) üzenetére


ntomka
nagyúr

És mi a baj a zárt Atival? Azon kívül, hogy szar, működik. :D

ツ Headphones on - World off

(#30055) Vladi válasza yanna (#30053) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen vga? Nekem 4670-el a radeonhd és az fglrx is le tudja kezelni a ventit.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30056) PuMbA válasza yanna (#30053) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem az Ubuntu/Linux hibája. Nekem is ATI van a laptopomba és csak a küszködés van vele. Az asztaliban egy integrált ATI-val toltam egy ideig - voltak is problémák-, de aztán vettem bele egy NVIDIA-t és hirtelen minden pöccre ment és azóta is megy hiba nélkül. Millió időmet elvette az ATI-val való küszködés, driverkipróbálás, open vagy zárt driver dilemma, nekem már elegem lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#30057) yanna válasza ntomka (#30054) üzenetére


yanna
őstag

Az Ubi által ajánlott zárt Atival eltűnt a fényerő OSD-je, de most lenyestem az AMD oldaláról a legújabbat... ezzel jó a fényerő OSD-je. A másik ami zavart, hogy mindig max fényerőn indult, de most úgy tűnik ez is megoldódott.

Vladi: 3470-es. "radeonhd és az fglrx"...a nagybetűs rész elkerülhette a figyelmed...

PuMbA: Pedig úgy fest, az UBi akarja izzasztani. A kedvenc notimba nem tudok egyszerűen, vagy inkább sehogy sem vga-t cserélni.

(#30058) ntomka válasza yanna (#30057) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha fglrx-et használsz, akkor ezeket még ajánlott az xorg.conf fájl devices szekciójához felvenni:

Option "XAANoOffscreenPixmaps" "1"
Option "TexturedVideoSync" "on"
Option "Capabilities" "0x00000800"

Valamint ezt a terminálban lefuttatni:

sudo aticonfig --set-pcs-str=DDX,Direct2DAccel,TRUE

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30059) PuMbA válasza yanna (#30057) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez ilyen, mivel nem Windows-ozok ezért legközelebb biztos, hogy NVIDIA-s notit fogok venni. Amikor a mostani ATI-s laptopomat vettem még azt sem tudtam, hogy eszik-e vagy isszák az Ubuntut.

Egyébként az AMD oldaláról letöltött driverrel az a kellemetlenség jár, hogy ha egy új kernel jön akkor újra kell tenned a kernel modult. Majd a többiek eligazítanak benne, hogy hogy oldhatod meg, hogy automatikusan megcsinálja ezt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#30060) yanna válasza ntomka (#30058) üzenetére


yanna
őstag

:Y Mindez fejből...? Komolyan mondom dobok egy hátast...

Ez (meg még ezer más) egy mezei Ubuntu próbáló számára honnan tudható meg? :U

(#30061) yanna válasza PuMbA (#30059) üzenetére


yanna
őstag

Az én notim lassan 2 éves, az Ubuntut meg néhány hete lesem. Lesem, a szó szoros értelmében, mert közöm nincs hozzá.

(#30062) ntomka válasza PuMbA (#30059) üzenetére


ntomka
nagyúr

Komolyan? Szerintem nem. :) Csak nem alapban kell indítani az installert, hanem valami ilyesmi:

sudo ./ati-driver-installer-verzió.run --buildpkg Ubuntu/lucid

Ez létrehoz minden szükséges deb csomagot, majd

sudo dpkg -i ./fglrx*.deb

Legalábbis így nekem nem kellett újratelepíteni a modult a legutóbbi frissítésnél sem.

(#30060) yanna: Dehogy fejből, de tudni kell használni a Googlet is, meg sok türelem kell (amúgy nekem is ati van, tényleg szar az fglrx, de használható). Aztán kialakulnak a dolgok, mert legtöbbször akaratlanul bukkansz rá a tutira. :) Amúgy ezekre az oldalakra érdemes feliratkozni, mert innen friss és tuti infókat kapsz nagyon hamar, illetve támpontnak is jók későbbi keresésekhez: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30063) PuMbA válasza ntomka (#30062) üzenetére


PuMbA
titán

Csak kernel főverzió változás esetén kell modult újratenni, a lucidba már régen a 24-es kernel van, csak az alverzió változott az utóbbi ~4 kernel frissítésnél. Egyébként nem tudom, lehet, hogy most ez már meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

(#30064) yanna válasza ntomka (#30062) üzenetére


yanna
őstag

Húúúúú!!! Pedig egyenlőre semmi mást nem szeretnék, mint egy jól működő, minden hardvert ismerő, kezelő, kihasználó rendszert. Á, de messze van még...

(#30065) body007 válasza yanna (#30053) üzenetére


body007
addikt

Hmmm...

Természetesen vannak, de ezért nem kell le perkálj súlyos 10-eseket, a progik túlnyomó többsége ingyenes, nem kell szívatni magad vírus/trója/akármikkel, van egy segítőkész közösség akik szívesen segítenek, és persze nem támogatod (már azzal is, h használod a természetesen lopot vindózod) a világ legnagyobb ... cégét.

Az, h t Te nem értesz valamihez, még nem azt jelenti, h nem is lehet megoldani ;)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30066) ravebacsi


ravebacsi
csendes tag

Üdv néktek!

Nekem a Windows és Ubuntu megosztások zökkenés mentesítésével van kis gondom.
Ubuntu valamiért nem akarja látni a windows-os megosztásokat, windows meg fordítva.

Másik; windows-ból :)) Ubuntura távoli asztal használata :W . Fordítva: OK!

Csak ez a két dolog, ami még nagyon érdekelne, amúgy egész korrekt cumó
az Ubuntu. :C

(#30067) pinnacle válasza pinnacle (#30050) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valószínűleg azt volt a gond, hogy a LinuxLive még nem "ismeri" a 10.04.1-t mert a 10.04-el működik.
Mi az Ubuntu alapértelmezett jelszava és hol lehet, megváltoztatni, mert kijelentkezés után nem tudok visszalépni. :))

[ Szerkesztve ]

(#30068) martin66


martin66
senior tag

Üdv!
A szervizbe sikerült újra rakni viszont egy baj van, hogy amikor bekapcsolom a gépemet ezt a hiba kódot írja ki: error: no such device 2a....37. grub rescue
Feltettem egy Ubuntu 10.4-et és volt valami gáz azt Win 7-et akartam rátenni nem sikerült... Bevittem a szervízbe a szakemberhez. De azóta ezt a sz@r hibát írja ki csak akkor nem ha benn van egy Win7 telepítő. Biosba ha nincs rárakva első helyre a CD/DVD-re a boot sorrendje akkor else indítja a wint csak ez a kód ott van és áll a gép. Szerintem ide Boot reset kell :(((
Várom a válaszotokat! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30069) hackeeeee válasza martin66 (#30068) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez elég érdekes.... Boot reset? :U

Véleményem szubjektív...

(#30070) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Valamilyen alkalmazást keresek, amivel könnyedén lehet videót konvertálni .avi-ba 320 x 480-as felbontásba. Keresgélek, de valahogy egyik sem az igaz.

(#30071) #16820480 válasza Kephamos (#30070) üzenetére


#16820480
törölt tag

az avidemux miért nem jó? szerintem elég jól kézreáll a kezelése, és elég sok beállítási lehetőség van, illetve sablonok is (psp, ipod, stb).

(#30072) Kephamos válasza #16820480 (#30071) üzenetére


Kephamos
addikt

Eddig valahogy elkerülte a figyelememet. thx!

(#30073) yanna


yanna
őstag

:W Navazze, mámmeg hang nincs. Mé nincs olyan érthető leírás, hogy mellik herdverhe mi kell?

(#30074) ntomka válasza yanna (#30073) üzenetére


ntomka
nagyúr

A hangkártya az pont az a kategória, amivel sokat nem tudsz csinálni. Vagy megy, vagy nem. De ha eddig működött... pontosan mi is történt?

ツ Headphones on - World off

(#30075) GD


GD
őstag

sziasztok,

valaki használja a 10.4-et hdmi-vel? hang nem igazán megy ki rajta.. próbáltam amit lehet grafikusan állítani..

(#30076) yanna válasza ntomka (#30074) üzenetére


yanna
őstag

Eddig működött ugyan, de kb. 20% hangerővel úgy, hogy max-on volt minden. Ok, utána olvastam, letöltöttem a gnome-alsamixert...Itt minden min-en volt, ugyanakkor a panelen a hangerő max-on. Felvettem mindent max-ra erre a hangerő a panelen lement min-re... Hang viszont se így, se úgy. :O

Ja, a másik. És az viszont tuti, hogy nem én vagyok a hülye: Ubi indít, user elkesered (az ecsetelt és egyéb dolgok miatt), Gép újraindít sata hdd adapteren lévő win elindul, és 2 órával kevesebb a rendszer idő. NEM először!!! :Y Erről már írtam régebben, akkor magamat tituláltam hülyének... :U

[ Szerkesztve ]

(#30077) ntomka válasza yanna (#30076) üzenetére


ntomka
nagyúr

Próbáld terminálon az alsamixert.

ツ Headphones on - World off

(#30078) Kendek válasza yanna (#30076) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tudom ajánlani a multimédiarendszer-választót* és a PulseAudio Equalizert használatra.
*Rendszer -> Beállítások -> Multimédiarendszer-választó (de rejtve van, előbb elő kell hozni)
Vagy parancs: gstreamer-properties

<-ƘƘ->

(#30079) yanna válasza ntomka (#30077) üzenetére


yanna
őstag

Tegnap próbáltam, semmi nem történt, ill, ott max-on volt minden kimenet, és maradt az a 20 %.

(#30080) yanna válasza Kendek (#30078) üzenetére


yanna
őstag

:O :O :O Ubuntu telepítés nagyon egyszerűen le van írva, telepít, újraindít, használ. Ez kissé szűkös útmutatónak tűnik... :W Ilyen, 50-hez közeli fax mint én, meg el is hiszi...

(#30081) sh4d0w válasza yanna (#30080) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát, szvsz a telepítése nem egy nagyon bonyolult dolog, amelyhez külön útmutató kéne...

https://www.coreinfinity.tech

(#30082) Kendek válasza yanna (#30080) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most mi a gond? Ha felveszed a tárolót és telepíted a PulseAudio Equalizert, akkor ha PulseAudiot használsz és felnyomod a cuccban a Preampnál, akkor tutira hangos lesz.
Nálam meg éppen az probléma, hogy a hangerőállítás enélkül az alkalmazás nélkül nagyon rossz, mert hirtelen növekszik elég nagyot a hangerő, aztán meg baromi hangos lesz. De ha ezt aktiválom, akkor egyenletesen állíthatom. Amúgy meg kénytelen voltam a bejelentkezőképnél a "tam-tam"-ot is kilőni, mert megsüketültem már. Akkor gáz még mikor elírom a jelszót és egy nagyot bummol jó mélyen.

<-ƘƘ->

(#30083) yanna válasza sh4d0w (#30081) üzenetére


yanna
őstag

Minden bizonnyal egy 386-os gépet tökéletesen ki is elégítene.. Mint írtam:"egyenlőre semmi mást nem szeretnék, mint egy jól működő, minden hardvert ismerő, kezelő, kihasználó rendszert"

(#30084) Xmodule válasza GD (#30075) üzenetére


Xmodule
őstag

hello. en hdmi vel hasznalom, es nekem van hang. elöször nem volt mert a vga kartyan nem volt radugva a kis összekötö kabel vga-alaplap. azutan meg digital stereo outputra allitottam a hangdrivert. ezt követöen kikapcs a gepet majd ujra be. a sima restartnal nem muködött nekem, csak kikapcs bekapcs utan.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30085) yanna válasza Kendek (#30082) üzenetére


yanna
őstag

:)

A gondom az, hogy nem akarok mindenféle csomagot telepíteni tudatlanul, mert egy működő alap Ubuntut szeretnék csak egyenlőre. Már így is kénytelen leszek majdnem mindent -hála a Rendszerment by Kendek-nek- elölről kezdeni, mert a lila gőz elborítja a hadrver szükségleteit. (De ez úgy látszik elkerülhetetlen, ehhez nekem kell egy jó hosszú idő.)

[ Szerkesztve ]

(#30086) yanna válasza Kendek (#30082) üzenetére


yanna
őstag

...Szóval azt szeretném, hogy ezek jól működnének, plusz a Thinkpad által nyújtott merevlemez védelem, hotkey, stb. dolgok. Ha ez maradéktalanul meglenne, akkor már bátran kísérleteznék bármivel.

(#30087) ntomka


ntomka
nagyúr

Chrome/Chromium felhasználók, tessék bekapcsolni a gyorsítást! A 7-es verzióban már patentül működik szeretett oprendszerünkön is! :C

--enable-video-layering
--enable-gpu-rendering
--enable-accelerated-compositing

Mondjuk nekem Atin a GPU rendering érdekes dolgokat művel, de mindjárt befrissítem az fglrx-et a 10.8-ra, hátha megjavul. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30088) GD válasza Xmodule (#30084) üzenetére


GD
őstag

köszi, milyen chipset-ed van? alaplapi hdmi vagy pci-e vga?
nálam ilyen alaplapi kábel kérdés nem lehet, mert win alatt simán megy..

[ Szerkesztve ]

(#30089) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Annak mi lehet az oka, hogy az ntfs partíción lévő fájlok tulajdonságait, az írhatóságot nem engedi módosítani az ubi? Próbáltam már rendszergazdaként indítani a nautilust de az sem segített.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#30090) Kendek válasza szaszayanou (#30089) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az NTFS fájlrendszer nem kompatibilis a Linuxos jogosultságokkal. A 777-es jogosultságok emulálásához csatold a fájlrendszert rootként (sudo mount /dev/sdXN /<csat.pont.>). Ha azt akarod, hogy csak olvasható legyen, akkor pedig használd a -r kapcsolót.

<-ƘƘ->

(#30091) szaszayanou válasza Kendek (#30090) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Azt hiszem nem voltam elég pontos. A windowsos partíción lévő fájlok tulajdonságait nem tudom módasítani. A jogosultságok fülön azt írja, h azért mert nem vagyok tulajdonos. Tudnál olyan megoldást adni amivel autómatikusan csatolódik a kötet. Máskor az fstab-ban adtam hozzzá egy extra sort ehhez.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#30092) Kendek válasza szaszayanou (#30091) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De hát most írtam le, hogy nem tudod a fájlok jogosultságait állítani, mert az NTFS fájlrendszer egyszerűen nem kompatibilis a Linuxos jogosultságokkal. Ergo, ha be is állítasz valamit egy fájlra, akkor sem fogja "megjegyezni" azt. Ha Nautilusban ráböksz a csatolásra, akkor az összes fájl olvashatónak és írhatónak lesz jelölve. Míg ha rootként csatolod a fájlrendszert, akkor meg a 777-es jogosultságok fogja emulálni az összes fájlra (mindenkinek olvasható, írható és futtatható).
Az automatikus csatoláshoz leírtad a megoldást, írd be az fstabba most is (max használj valamilyen GUI-s progit hozzá, pl. ntfs-config), ennyi. Egyéb megoldás nincs, hacsak nem írsz hozzá egy szkriptet ami csatolja.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30093) szaszayanou válasza Kendek (#30092) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Köszönöm a segítséget, végül feltettem az ntfs-3g-t, azzal már megy frankón.
Itt a sor amit az fstab-ba írtam ha esetleg másnak is ilyen gondja lenne:

/dev/"HDD azonosítója" /media/"csatolási pont neve" ntfs-3g defaults,locale=hu_HU.UTF-8 0 0

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#30094) J97


J97
tag

Üdv!

Lenne egy újabb gondom ezzel az empathyval. Ha ledob msnről, akkor azt sajnos nem jelzi. Ugyanúgy mutatja tovább a partnerlistát. Pont ma este jártam így. Volt egy aktív beszélgetésem. Csak feltűnt, hogy hosszú ideje nem ír már, írtam neki, nem ment el az üzi. Akkor jöttem rá, hogy ledobott. Megpróbáltam újra belépni de nem enged be. Nem loginol be újra hiába lépek ki az empathyból és indítom el újra. A rendszer újraindításáig semmi. Ezt a problémát, hogy lehetne kiküszöbölni? Jelezze, hogy ha ledobott az msnről és persze ne kelljen újraindítani a rendszert ha vissza szeretnék logolni.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#30095) Kendek válasza J97 (#30094) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg használj helyette kifejezetten MSN-ezésre való progit, mint amilyen az aMSN is például. Ilyesmi problémával még nem találkoztam a használata közben.

<-ƘƘ->

(#30096) hackeeeee válasza Kendek (#30095) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy ahogy már mondtuk itt páran, emesene. :)

Véleményem szubjektív...

(#30097) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ha csinálok egy persistent live pendrive-ot és feláll a rendszer utána ha beállítom a hálózati kapcsolatot, azt elmenti, hogy ne kelljen újra beírni a következő boot-kor?

Romani ite domum.

(#30098) Kendek válasza ZCoyote (#30097) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ez lenne a lényege neki. :)

<-ƘƘ->

(#30099) J97 válasza hackeeeee (#30096) üzenetére


J97
tag

Előre is bocs srácok ha egy kicsit indulatos leszek, de már kezd elegem lenni ebből a vacakolásból! Nem igaz, hogy egy egyszerű azonnali üzenetküldő program szolgáltatás ilyen gyötredelmes! Mindig van valami, ami alap lenne de nem tudja, nem megy! Pl. ha ledob a szerverről alap lenne, hogy ezt felém jelzi az adott kliens program! Empathy ezt nem teszi meg és még csak visszacsatlakozni sem enged. :W Kipróbáltam ezt az emesene programot is. Véleményem tömören és röviden ez egy félkész vacak! Vannak funkciók, amik pl. alapnak tekintendőek és nem érhetőek el, csak valami félkész rosszul működő pluginokon keresztül. Viszont csicsa meg extra van dögivel, ami vagy működik vagy nem! De könyörgöm előbb működjön rendesen az alapfunkció mielőtt belezsúfolnak egy halom félkész állapotban lévő extra csicsát! Amsn is egy csicsa halmaz és átláthatatlan az egész!

Feltettem a pidgint, hátha az új alverzióban kijavították a hibát. Pár perc használat után random bezárult. Van akinek van ilyen gondja régebbi ubuntu verzió alatt? Mert ha nincs akkor hagyom a fenébe a 10.04 LTS -t és vissza teszek egy régebbi verziót és használom továbbra is a pidgint. Vagy ha az empathys problémámra esetleg lenne megoldás, azért is hálás lennék!

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#30100) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Titeket nem zavar a "túl vastag" címsor az ablakokon? Mondjuk egy netbookon roppant zavaró, de úgy általánosságban is lehetne ennek az Ambiance témának keskenyebb a címsora. A Kubuntu alap témájának olyan frankón keskeny, hogy egészen megtetszett nekem az (mármint a mérete). Gondoltam egyet és átállítottam itt Ubuntun is, és egész jó is lett szerintem. :)

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.