Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30601) ntomka válasza viztelen (#30600) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor a leállást válaszd a fedél lezárásakor. :)

Mondjuk a felfüggesztés nekem is csak azzal működik, ami itt a 4-es pontban van.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30602) csizzah


csizzah
aktív tag

erre valakinek nincs ötlete esetleg?, kérem vissza a vindózomat :O :)) , vagy gyaluljam le az egészet aztán kenjem újra?

Előre is köszi.

(#30603) Atapi válasza csizzah (#30602) üzenetére


Atapi
senior tag

először próbáld meg futtatni az os-prober-t (terminálba --> sudo os-prober). ha szerencséd van megtalálja. ha nem, akkor próbálkozz ezzel (a 3. lépéstől).

(#30604) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Egy nagyon sürgős gondom volna: sok év után ismét megpróbálkoztam a Linux-szal. (5 éve volt utoljára a gépemen, a magyar UHU)
Csináltam egy bootolható pendrájvot a linuxliveusb.com -on található lili nevű programmal, de nem működik.
Bebootol, de csak a grub él, nem tudom az oprendszert elindítani, semmi KDE, csak a hülye parancssor.
Mit szúrok el?
Ha virtualboxot telepitek a win7 64-bitre, akkor egy-két hibaüzenet után a virtualbox elindul, de itt is csak a Grubig jutok el....

Kérnék gyors, hathatós segítséget, vagy újra elveszett egy ember a szabad szoftverek számára... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30605) Kendek válasza Bogyó bá' (#30604) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg próbálkozz az Unetbootinnal.

<-ƘƘ->

(#30606) Bogyó bá' válasza Kendek (#30605) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy desktop Ubuntu 9.10-em van. Ez is tud belőle Linux-live-ot csinálni?
Nem fogja elcseszni a windowsomat (melóra használt gépnél ülök, csak kísérletezek unalmamban...)?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30607) mobal válasza Bogyó bá' (#30606) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Töltsél le 10.04 -es Ubuntut. Javallot. Nem fogja elcseszni? Értesz a partíciónáláshoz akkor csináld kézzel ha nem akkor felajánlott opciók közül tudsz választani.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30608) Kendek válasza Bogyó bá' (#30606) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ez pontosan azt csinál belőle.

<-ƘƘ->

(#30609) Bogyó bá' válasza mobal (#30607) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Live Linuxot szeretnék, nem akarok particionálni semmit sem.
Pendrájv bedug, arról bootol, és műxik......de pont ez nem akar összejönni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30610) róland válasza Bogyó bá' (#30606) üzenetére


róland
veterán

WUBI - Windows alatt telepített, boot.ini-ben választható operációs rendszer, de natívan fut onanntól.

(Ha mégsem neked találták ki a linuxot, akkor pedig egy egyszerű uninstall a Windowsban.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#30611) biker válasza ntomka (#30599) üzenetére


biker
nagyúr

ott van minden leírás, kivéve hogy mi a www gyökérkönyvtár :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30612) #40553216 válasza Bogyó bá' (#30609) üzenetére


#40553216
törölt tag

hali!
asz Ubuntu önmagában is tud (elvileg) ilyet:
Rendszer>Adminisztráció>Indítólemez készítő
a hdd-n lévő iso-ból, vagy telepítő cd-ről.

(#30613) viztelen válasza ntomka (#30601) üzenetére


viztelen
tag

köszi.

nem leállítani szeretném a gépet hanem felfüggeszteni, esetleg hibernálni.

sajnos a link amit küldtél nálam nem működik :(
beállítom, de csak annyi történik, hogy kijelentkeztet képernyő elsötétítésekor :/

(#30614) ntomka válasza biker (#30611) üzenetére


ntomka
nagyúr

Idézem az oldalról:

IMPORTANT FILES AND DIRECTORIES
File/Directory Purpose
/opt/lampp/bin/ The XAMPP commands home. /opt/lampp/bin/mysql calls for example the MySQL monitor.
/opt/lampp/htdocs/ The Apache DocumentRoot directory.
/opt/lampp/etc/httpd.conf The Apache configuration file.
/opt/lampp/etc/my.cnf The MySQL configuration file.
/opt/lampp/etc/php.ini The PHP configuration file.
/opt/lampp/etc/proftpd.conf The ProFTPD configuration file. (since 0.9.5)
/opt/lampp/phpmyadmin/config.inc.php The phpMyAdmin configuration file.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30615) mobal válasza Bogyó bá' (#30609) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Unetbootin. többi 3 kattintás és menni kell. olyat is lehet, hogy Pendrive -ra történik a session mentése ami folytatható. De most meg nem mondom neked, hogyan. (Suliban csücsülök)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#30616) csizzah válasza Atapi (#30603) üzenetére


csizzah
aktív tag

Hi,

Kiadtam terminálban amit javasoltál, ezt kaptam,

a@a-laptop:~$ sudo os-prober
[sudo] password for a:
/dev/sda1:windows NT/2000/XP:windows:chain
a@a-laptop:~$

hogyan tovább?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#30617) ntomka válasza csizzah (#30616) üzenetére


ntomka
nagyúr

Add ki a sudo update-grub parancsot is. Ha az os-prober megtalálta a win-t, akkor a grubnak is megkéne.

ツ Headphones on - World off

(#30618) biker válasza ntomka (#30614) üzenetére


biker
nagyúr

akkor már vak is vagyok :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30619) Bogyó bá' válasza #40553216 (#30612) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Letöltöttem az Ubuntu 10.04 netbook-verziót, kiírtam DVD-re.
Elindítottam live-ként, megcsináltattam vele a pendrájvra is a Live-Ubuntu-t.

Netbookba dugva bebootoltam, de olyan eszement lassú még az XP-hez képest is, hogy az szinte fáj. Pedig direkt ezért töltöttem a kevésbé erőforrásigényes verziót.

Eddig csalódásnak tűnik:

A nyelvet magyarra állítottam, mégis csak három-négy ikon alatt van magyar felirat. Mindenütt angolul szövegel.
Legalább a Gimp lenne a fotós progi rajta! F-Spot Photo Manager névre keresztelt borzalom semmire nem alkalmas.

Ez egy mobiltelefon-oprendszer (kis túlzással, persze.... )

Pozitív: A hardver minden elemét felismerte, a wlant, meg az USB-s Bluetooth-bigyót is.

Na de sebesség....... :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30620) x123456 válasza Bogyó bá' (#30619) üzenetére


x123456
aktív tag

Véletlenül nem valami ősrégi, döglassú pendrive-ot használsz?

(#30621) Bogyó bá' válasza x123456 (#30620) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem tudom: egy hónapja vettem a boltban, egy sárga színű 4 GB-os Kingston Traveler...

Eddig 2-3 szor használtam, nem tünt úgy, mintha irreálisan lassú lenne...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30622) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Váratlan problémák:
- Openoffice táblázatkezelő és szövegszerkesztő "internal error" címén nem indul!
- Telepítése (HDD-re) az időzóna beállításánál internál errorral elszáll.
- Samsung SGH Z-810 3G-modemet nem tudom rá feltelepíteni....
.
.
.
- a benne lévő pasziánsz sokkal szarabbul néz ki, mint akár az XP-ben, nem beszélve a Win7-ről.. ;]

Most meg tíz perce valamit tölt a netről.....besz@rás....és nem tudom, hogy mit.
Azt meg se kérdezte, hogy melyik partícióra szeretném. remélem, hogy a windowsomat, meg az összes munkámat nem nyírja ki. (Félreértések elkerülése végett most az asztali gépról írok, a netbookkal meg szenvedek itt jobbfelől...)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30623) #16820480 válasza Bogyó bá' (#30619) üzenetére


#16820480
törölt tag

pendrive-ról futó live rendszer nem lesz olyan gyors, mint amit feltelepítesz. viszont lehet, hogy csak valami grafikus probléma van, például nem fut a compiz. ez okozhat lassúságot sajnos. milyen vga-d van abban a netbookban?

live rendszeren hiába állítod át magyarra a nyelvet, nem tartalmazza a teljes nyelvi csomagot, nyilván nem, hiszen így is nehezen fér el egy cd-re a rendszer.

a gimp szintén ezért került ki az alapcsomagból, mert úgy vélték a karbantartók, hogy kevesebben használják, ezért nem éri meg alapból betenni, inkább másra szánták a helyet. tárolóból simán telepíthető (igaz ez nem kényelmes live rendszere esetén, mert minden alkalommal kéne telepíteni, ahányszor elindítod). az fspot meg egy fotórendező program, mint a picasa, vagy iphoto, vagy mi, nem a gimp helyett van.

a live rendszer semmilyen változást nem eszközöl a gépedben, amíg nem utasítod rá, így biztosan nem nyúl a vinyóhoz. gondolom amit tölt, azt a pendrive-ra teszi, vagy a memóriába, nem tudom hogy van ez pontosan megoldva.

ja és amúgy a netbook edition semmivel nem kisebb gépigényű, ugyanúgy egy gnome fut rajta, csak kicsit más felületet látsz. ha tényleg kis gépigényű cucc kell, akkor egy xubuntu vagy lubuntu lesz a te barátod.

(#30624) ntomka válasza #16820480 (#30623) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én kíváncsi vagyok rá nagyon, hogy néz ki élőben ez a netbook edition, de képtelen vagyok életrekelteni. Még virtualboxban sem megy!

ツ Headphones on - World off

(#30625) Bogyó bá' válasza #16820480 (#30623) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor valamit nagyon rosszul csinálok, mert a gépre (HDD-re) telepítés sikertelen volt.
(Rászántam magam, hadd menjen föl a netbookra, az XP mellé. 5 éve, a magyar UHU-val ez simán működött.)
Amikor rákattintok az induláskor feljövő menüből a "telepítés"-re, akkor elindul, megkérdezi a helyet, a billentyűzetet. Ekkor (3.lépés) befordul homokórába, és fél óra alatt sem történt semmi. Azt, hogy a neten jár, azt a router villogásából látom.
Fél óra után meguntam, és a főkapcsolóval (4 mp nyomva tart) lelőttem a gépet. A pendriveot kihúztam, és az XP csak hibaüzenettel, csökkentett módban indult el. Akkor valamit csak csinált a gépemen?

Egyébként egy N450 atomos netbook GMA 3150 prociba integrált vga-val. (Samsung N150)
Mostmár ugyanarról a pendrive-ról LIVe-ként sem indul, félúton lerohad. Valami történhetett a fájlokkal rajta.
Nem tudom, hogyan tovább....
A kis gépen fontos adatok vannak az a munkaeszközöm, tehát nem lenne jó hazavágnom.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30626) #16820480 válasza Bogyó bá' (#30625) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, én javasolnám, hogy próbálkozz a normál kiadással. sima alap ubuntu, vagy lubuntu (ebben más ablakkezelő van, elvileg gyorsabb, kicsit minimalista). az a vga szerintem kell működjön rendesen, ha mást nem, akkor újabb kernellel. én még egy gma500-as chip-pel szívtam sokat nagyon, az az istenért sem akart menni normálisan.
amúgy az is lehet, hogy a pendrive rossz, és azért dobál hibákat, vagy rosszul sikerült kitenni rá. nekem is volt most gondom a unetbootin-nal, hogy amit kitett nekem pendrive-ra 10.10-es ubuntut, az nem volt hajlandó bebootolni, de dvd-ről meg simán.

(#30627) csizzah válasza ntomka (#30617) üzenetére


csizzah
aktív tag

Hi,

a@a-laptop:~$ sudo update-grub
[sudo] password for a:
Generating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/vmlinuz-2.6.32-21-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-2.6.32-21-generic
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
Found Windows NT/2000/XP on /dev/sda1
done
a@a-laptop:~$

ééés, természetesen megy, a grub látja a winfost is restart után, be is bootol, minden zöld, bakker két parancs volt, :C

köszi szépen,
@Atapi neked is.

Mindkettőtöknek respect. :R

Üdv.

(#30628) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!

Lenne 1 olyan kerdesem hogy ezt a témát hogy tudnam feltelpiteni?

szerk: az asztalrol a hdd-k iconjait amiket alapbol kirak a rendszer,hogy tudom eltutetni onnan?

Elore is koszonom a valaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30629) Vladi válasza [pod]Diablo (#30628) üzenetére


Vladi
nagyúr

GNOME Shell 2.31.2 kell hozzá.
Amúgy elvileg csak kitömöríted a
/usr/share/gnome-shell/theme könyvtárba, miután lementetted a régit.

De oda is van írva alá. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30630) [pod]Diablo válasza Vladi (#30629) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

oh megvan,nemvolt fent a shell,es azert nemvolt konyvtaram,Meg annyit megtudnal nekem mondani hogy hol tudom beallitani hogy legyen jogom/hozzaferesem a file-ok felulirasahoz,torlesehez a gnome-shell konyvtarba?Koszi meg egyszer.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30631) Kendek válasza [pod]Diablo (#30628) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alt+F2 -> gconf-editor

apps -> nautilus -> desktop -> volumes_visible, vedd ki a pipát

(#30630) [pod]Diablo:

Alt+F2 -> gksu nautilus

De használnod is kell hozzá a GNOME Shellt, ugye tudsz róla?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30632) [pod]Diablo válasza Kendek (#30631) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Hat feltelepitettem,azon megtudod mondani nekem hogytudom hasznalni?
Koszi megegyszer a segitsegeteket,elegge kezdo vagyok meg: /

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30633) Kendek válasza [pod]Diablo (#30632) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alt+F2 -> gnome-shell --replace

Ha állandóra akarod beállítani, akkor meg a gconf-editorban a desktop -> gnome -> applications -> window_manager -> default értékét írd át /usr/bin/gnome-shell-re.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30634) [pod]Diablo válasza Kendek (#30633) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Nemtudod veletlenul hogy pls idojarat rainmeter szeruen hogytudok kitenni az asztalra mint ahogy ezen a kepen van?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30635) Kendek válasza [pod]Diablo (#30634) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt hiszem, hogy a GNOME Shellnél sehogy. Az meg valami fvwm cucc lehet, nem tudom pontosan...

<-ƘƘ->

(#30636) ntomka válasza Kendek (#30635) üzenetére


ntomka
nagyúr

Screenlets? :)

ツ Headphones on - World off

(#30637) rankesz


rankesz
veterán

Ha egy memóriakártyát formázok ext3-ra, akkor az tényleg csak 6.8 gigása tudja formázni a 8 (7.5 ugye) gigás kártyát?

A kari a galaxy-s-ben van, ami usb-vel van összekötve a géppel és csatolva a memkari.
Oprendszer 01.04 de gondolom ez nem számít.

Mod, ha andriodon fel akarom csatolni akkor a teló a karit nem is látja(blank sd card...) :(((

[ Szerkesztve ]

(#30638) #40553216 válasza rankesz (#30637) üzenetére


#40553216
törölt tag

azt ext3/4 mindig fenntart 5% üres helyet, ha betelik a partíció, még mindig tudsz vele dolgozni. a Linuxra igaz, hogy a reményhal meg utoljára, a windowson meg a kék. ;)

(#30639) #16820480 válasza rankesz (#30637) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem flash-t nem érdemes ext3/4-re formázni, mert a journaling megöli hamar. inkább akor már ext2. de amúgy lehet, hogy az android nem kezeli, sajnos a kernelen kívül nem sok linuxos van benne.

(#30640) eteroxee


eteroxee
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek ne haragudjatok, ha már volt ilyen téma vagy ha off a dolog, de nagyon sürgősen segítségre volna szükségem.

Ubuntut telepítettem egy három partícióval rendelkező gépre és a normál telepítési módot választottam a haladó helyett, így Linux partícióval áthúzta az egész merevlemezt, lemosva minden adatot!!! A második partíción nagyon fontos adatok voltak, szeretném visszaszerezni őket valahogyan, kérlek segítsetek!

Win alatt a Get Data Back-et már sikeresen használtam, tudom, hogy van Linuxra is. De az visszatud Win-es adatokat is fejteni?

Előre is köszönöm, és kérlek emailban írjatok, nem tudom, meg fogom-e találni újra ezt a topicot!

eteroxee@gmail.com

Üdv, Márk

[ Szerkesztve ]

(#30641) rankesz válasza #16820480 (#30639) üzenetére


rankesz
veterán

Néztem ext2-re formázva is, úgy se ismeri fel a telefon, ha meg ntfs-re akarom partícionálni akkor a művelet közben errort dob...

Error creating file system: helper exited with exit code 1: helper failed with:
Couldn't create $Volume: Invalid or incomplete multibyte or wide character

ezek szerint a linux nem tud sd-t ntfs-re formázni? vagy valami más bug van?

(#30642) ntomka válasza rankesz (#30641) üzenetére


ntomka
nagyúr

Miért nem jó fat-ra formázva?

ツ Headphones on - World off

(#30643) rankesz válasza rankesz (#30641) üzenetére


rankesz
veterán

Kicsit utánaolvasva guglival a gparted lett a megoldás az ntfs-re formázásnál, viszont azt se olvassa az android. Végü fat32 lett, remélem kezeli a teló a 4GB-nál nagyobb mkv-kat így.

momka, mert ha már a teló lejátsza az mkv-t (720p-re van korlátozva szoftveresen) akkor ki akarnám próbálni, esetleg néha egy-egy filmet feldobni ilyen formátumban.

[ Szerkesztve ]

(#30644) Atapi válasza rankesz (#30643) üzenetére


Atapi
senior tag

4GB-1B a maximális fájlméret fat32 esetén, ugyhogy nem a telo, hanem a filerendszer lesz így a szűk keresztmetszet...

(#30645) ntomka válasza Atapi (#30644) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor feldarabolja a filmet. :)

ツ Headphones on - World off

(#30646) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Hello Népek,

Lenne egy kérdésem hátha valaki más is tapasztalta már.

Van egy HP pavilion notebookom, amit egy jó ideje használok XP-vel. Kezdett már minden baja lenni a gondoltam installálok mellé egy 10.04-et. Elég sokat számítógépezek van amikor napi 8-10 órát is a gép előtt ülök, idáig ezzel nem volt különösebb gond. Azt vettem észre, hogy az ubuntuval kb. 3-4 óra után úgy megeröltetni a szememet, hogy abba is kell szinte hagyjam a gépezést. Az nvidia proprietary drivert felraktam ugyanabban a felbontásban használom mint az XP-t. A font renderingnél is kipbróbáltam az RGB-től VBGR-ig mindent, variáltam a font méretet a témákat de sehogyse lett jobb. Van valakinak valami tippje esetleg, nem szeretnék e miatt visszatérni az XP-re :W

Köszönöm.

(#30647) rankesz válasza Atapi (#30644) üzenetére


rankesz
veterán

közben rájöttem... úgy emlékeztem hogy a fat32-nél szűnt meg a 4g korlát...

(#30648) rankesz válasza Chuck Norris (#30646) üzenetére


rankesz
veterán

fel kell tenni a wines fontokat... nekem is ez volt a kérdésem hogy azt hogyan kell, de nem jött még válasz

(#30649) Kendek válasza rankesz (#30648) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mikor kérdezted? Egyszerűen másold be a fontokat a /usr/share/fonts könyvtárba és kész. Ubuntu esetében ezután már a böngésző is használatba veszi őket.

<-ƘƘ->

(#30650) rankesz válasza Kendek (#30649) üzenetére


rankesz
veterán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.