Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44001) hcl válasza bobalazs (#43999) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valahogyan biztos. Feltelepülni feltelepül, de nem tudok a Grub-nak olyat mondani, hogy elindítsa... Sajnos a P1-es gépemen nem megy még mindig, de a P3-ason még Live CD-ként is pofátlanul gyors.

@rybank : Dualboot?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44003) bobalazs válasza rybank (#44000) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát aki megteheti! :D
Pl. én nem tehetem meg, túl kényelmes nekem ez a 1920-as felbontás hogy visszatérjek az 1600-as xp-hez.

(#44001) próbáld azért belőni, hosszú távon elég fárasztó lesz a CD-zés.

(#44004) Kendek válasza hcl (#43998) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tulajdonképpen itt a legtöbbünk nem is szeretne tökéletes rendszert, csakis keresi azt. Belövöd a kiadást ahogy jó, minden megy, mégsem vagy elégedett, hiába frankó minden. Mellette azért még telepítesz nyolcféle másik disztrót is, meg felfrissíted a jól működőt, hogy elromoljon. Én mondjuk nem teszem ezt, megelégszem a fejlesztői kiadással is.

<-ƘƘ->

(#44005) aag válasza hcl (#43998) üzenetére


aag
őstag

A hibáival együtt szereti az ember, legalábbis én.

Én igyekszem nem érzelmi szinten kezelni ezt a kérdést. Szerszám a linux is, meg a windowsz is, meg a mac is, meg az android is, stb. A hiba meg hiba, de arra sem haragudni kell, hanem leküzdeni, kijavítani. Más szavakkal: Én nem szeretem a hibát, nem szeretem a hibás rendszert, de nem is haragszom rá. Haragudni az emberi butaságra, ostoba-neveletlen viselkedésre szoktam. Arra sem sokáig.

De tényleg fejezzük ezt be. Vissza a linuxhoz. :K

(#44006) hcl válasza Kendek (#44004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én azért egy tökéletes rendszert el tudnék viselni a nagy gépemen, mert azt nem szeretem buherálni.
A laptopokon, stb., azokon persze, hogy hegesztek, hogy gyorsabb legyen, stb., meg az új dolgokat is azokon próbálom le.

@aag : "Én igyekszem nem érzelmi szinten kezelni ezt a kérdést." - nyilván ezért hisztizel mindenen.
Igen, a hibákat kijavítani kell, de hideg fejjel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44007) rybank válasza Kendek (#44004) üzenetére


rybank
senior tag

A fejlesztői kiadás önmagában megcsinálja azt, amit az előtte lévő pár mondatban felsoroltál.
Egyébként én pontosan ezt csináltam. Felraktam vagy ezerfélét.

(#44001) hcl Nem. Tiszta Windows 7.

Srácok megy az oda-vissza labda. Valakinek abba kell hagynia, hogy leálljon a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#44008) hcl válasza rybank (#44007) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Látod, én ezért nem rakok fel ezerfélét.
Azon a gépen, amit naponta használok, nem szívatom magam :)
Összerakom, utána úgy marad. Csak akkor mókolom, ha valami még kell bele.
Most pl. tftp szerver kellett volna, de aztán rájöttem, hogy felesleges.

A többi vason úgy borítom össze, ahogy akarom, azok miatt nem hullik ki a hajam.

Most még küzdök a TCL boottal :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#44009) vicces válasza rybank (#44000) üzenetére


vicces
addikt

te galád, gaz áruló!
hát nem szégyelled magad??
és a duál-boot hol marad? legalább netre fenthagyhattad volna a pingvint.. :C

...
egyébként gondolkozok, hogy veszek egy másik lapotopt, hogy legyen mit szét barmolni 2 hetente egy újabb disztribbel. :Y

[ Szerkesztve ]

:)

(#44010) hallari


hallari
tag

Újfent kellemes meglepetést okozott az ubi. Androidos telómat csatolva és a "data card" opciót választva automatice felismerte és beállította "usb tethering"-nek a készüléket az op. rendszer! Szükség esetén a telót is használhatom netelérésre. XP-n ez külön tortúra volt, mire sikerült összelőni a KÜLÖN VÁSÁROLT usb wifi-t és magát a telefont (plusz a szoftvert beállítani).
:C

(mármint az Android állította be a tethering-et, ubin simán "auto usb0 - Android" van.)

[ Szerkesztve ]

(#44011) rybank válasza vicces (#44009) üzenetére


rybank
senior tag

Arra nekem is szükségem lenne. De ma már az időt is sajnálom rá, hiába érezném jól magam. A munka nem végzi el magát, pihenni nem pihentet. Csak baszottúl élvezem ;]

(#44012) vicces


vicces
addikt

jah egyébként még mindig a linux mint szaladozik nálam. csak annyi még, hogy feldobtam rá a unity-t és azt kell mondjam, így már ütősebb nekem mint az ubuntu volt. a gui feelingje legalább ugyanaz mintaz ubin. viszont 300-400 megával kevesebbet harap a ramból, a gui nem lagol, csak teszik a dolgát, illetve megszabadultam végre az uncsi barna színtől is. na ez az utolsó mindig is zavart. :K
viszont a tárolók nagyrésze ubuntus tároló, úgyhogy bátorkodok még a továbbiakban itt trollkodni. végülis mindkettő debian alfaj. valamint a mintes topikban zombi hangulat van. :C

alapból kb ilyen, így néz ki, kb 5 percet faragtam rajta:

hát nem szemet gyönyörködtető?

[ Szerkesztve ]

:)

(#44013) hallari válasza vicces (#44012) üzenetére


hallari
tag

Jól néz ki. ;)

(#44014) RBJ


RBJ
addikt

Azt hittem, hogy a Mint letett már a kde frontról erre tessék mit találok?
[link]

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ez hivatalos kde lesz vagy valami maszek Mintes csinálja ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44015) hcl válasza vicces (#44012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@vicces : Ja, nem rossz az asztal :) Amúgy nem kell ehhez másik laptop, csak egy Vmware :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44016) RBJ


RBJ
addikt

Azóta látom ,hogy hivatalos. Dicsérik állítólag gyorsabb a kicsike mint a Kubuntu amit azért nem értek mivel mindkettő alapja az Ubi.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44017) hcl válasza RBJ (#44016) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Faragás. Nincs benne gondolom Akonadi, meg biztos az alaprendszeren is mókoltak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44018) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Onericben (kde) hol lehet kikapcsolni a file indexelést? asztali keresés a strigi fileindexelő bekapcsolása Ez lenne az? Vagy ez nem az? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#44019) hcl válasza vilmaboy (#44018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rendszerbeállítások - asztali keresés (abl felső sor), legalábbis nálam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44020) vilmaboy válasza hcl (#44019) üzenetére


vilmaboy
őstag

:R :R

Minap említetted ezt a KDEnlite nevü progit. feltettem synaptic-ból, de asztat írja ki ez az átok, hogy az MLT program SDL összetevője nem található. ellenőrizzem a telepített MLT programot... na most akkor mi van :F :F ;)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#44021) rybank válasza vicces (#44012) üzenetére


rybank
senior tag

Basszus, jól alávágtál Ubuntuéknak!

(#44022) hcl válasza vilmaboy (#44020) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Try removing ~/.kde/share/config/kdenliverc"

Meg mutasd meg neki, hogy hol van az mlt ( whereis mlt paranccsal tudod meg )

Meg ennek a végén van hozzá PPA, elvileg azzal jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44023) RBJ


RBJ
addikt

A FREEBSD és pcBSD között mi a különbség?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44024) sztikac válasza RBJ (#44023) üzenetére


sztikac
őstag

Igazából nem túl sok minden, mivel a PC-BSD a FreeBSD-re épül... Ja van benne 1 klikkes telepítő (PBI), így elvileg megspórolod a portsból telepítést, de nekem ez elég instabilnak tűnt :U

(#44025) RBJ válasza sztikac (#44024) üzenetére


RBJ
addikt

Akkor a free az alap. azt hittem a free olyan mókolhatós a másik meg a hivatalos. Kipróbálnám de mivel ördög szinbóluma van nem igazán hajlok rá.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44026) rybank válasza RBJ (#44025) üzenetére


rybank
senior tag

:DDD

(#44027) szoke12


szoke12
őstag

Win alatt töröltem egy file-t a pendrájvomról. Linux alatt vissza lehet állítani vmivel?
(Még nem lett felülírva!) :F

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#44028) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Tudtok ajánlani olyan videókonvertáló progit ubuntura, amivel egyszerűen konvertálhatok videót az androidos mobilomra? olyan kéne, ami ezeket a kodekeket és formátumokat támogatja (ezeket gyorsítja hardveresen a defy+): MP3, MPEG-4, H.264, AMR NB, WMA v9

sweetlou6.wordpress.com

(#44029) Siriusb válasza Sweet Lou 6 (#44028) üzenetére


Siriusb
veterán

Avidemux nagyon jó kis program.

(#44030) hcl válasza szoke12 (#44027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg ez

Mutogatni való hater díszpinty

(#44031) #16820480 válasza Sweet Lou 6 (#44028) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem a leginkább felhasználóbarát az a handbrake, van hozzá ppa, ahonnan lehet telepíteni. az avidemux is jó, csak kicsit fapadosabb (a gui mindenképp), és érteni kell hozzá, hogy mit állítasz be.

(#44032) hallari válasza Sweet Lou 6 (#44028) üzenetére


hallari
tag

Ja, a handbrake-nél lukadtam ki én is, mert az Iphone default set-tel egyből működött minden. A dolog szépséghibája, hogy valami gond volt a telepítéssel, így csak a wines verzióval sikerült megoldani a kérdést (nem volt kedvem áttúrni a netet a hiba megoldásáért). :D :D

(#44033) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másnál is elcrashel az Opera Sigsev-vel 10.04 Lubuntun?

Mutogatni való hater díszpinty

(#44034) Sweet Lou 6 válasza Siriusb (#44029) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

avidemuxot ismerem, azzal csak az a baj, hogy konvertálás után elcsúsztatja a hangot (biztos rosszul állítok be valamit).

sheratan: köszönöm, kipróbálom.

sweetlou6.wordpress.com

(#44035) viw


viw
aktív tag

Rendszerment-es kérdésbe segítsetek légyszi:
"home könyvtár szinkronizálása" funkciónál hol lehet beállítani a mentés helyet jelentő célkönyvtárat? Azt szeretném,h. a mentést egy másik partícióra készítse, oda szinkronizáljon. Jelenleg a mentést "home/rment/home szinkron" mappába teszi, ezt szeretném megváltoztatni. Köszi

(#44036) Kendek válasza viw (#44035) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt a fajta mentést nem lehet másik partícióra elkészíteni, csakis egyazon fájlrendszeren belül működik. Ha másik partícióra akarsz menteni, akkor már fizikailag is duplázódnia kell az adatoknak. Jelen esetben pedig az adat egyszer van felírva az adathordozóra, csak a rá mutató hivatkozásból készül tartalék.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#44037) viw válasza Kendek (#44036) üzenetére


viw
aktív tag

Valószínűleg a "mentés" fogalmát értelmeztem másként/rosszul! Ezek szerint ha a home-ot akarom lementeni.h, új telepítésnél ezt visszatehessem, akkor erre ez a funkció nem alkalmas?! Mire való ez?

[ Szerkesztve ]

(#44038) Kendek válasza viw (#44037) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Rendszerment nem egy általános adatmentő alkalmazás, arra másik szoftvert kell alkalmaznod. A /home szinkronizálás funkciója csak egy véletlen törlés elleni védelem és nem alkalmas komolyabb mentésre.
Mondjuk a problémádon könnyedén segíthet egy egyszerű fájlkezelő is, mint amilyen például a Nautilus.

<-ƘƘ->

(#44039) viw válasza Kendek (#44038) üzenetére


viw
aktív tag

Oké, asszem értem. Rment-et is, Nautilus-t is - ha arra gondoltál,h. csak simán lemásolom.
Köszönöm.

(#44040) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Van egy új nyomtató, szépen működik. De Libre office 3.3.3. valamiért a lap bal felső negyedrészébe nyomtatja a dokumentumot. Átkonvertáltam vele pdfbe, majd azt már ki tudtam nyomtatni a document viewerrel, thunderbirddel is jól nyomtat. Ebből gondolom hogy nem nyomtató beálítás gond, mi lehet a hiba? Nyomtatás-általános-tulajdonságok, itt A4-re van állítva a papírméret.

moto g72, Ninebot d28e

(#44041) Siriusb válasza Sweet Lou 6 (#44034) üzenetére


Siriusb
veterán

Az audio filters-nél nézd meg a time shift-et.

(#44042) DragoX


DragoX
tag

Hali mindenki!

Adott egy fissen telepített Xubuntu laptopon, a belső és egy Creative Xmod USB-s hangkarival. A kérdésem az lenne, hogy hogyan állítsam be, hogy a külső hangkari legyen a default hangkkártya?

/proc/asound/cards
0 [Intel ]: HDA-Intel - HDA Intel
HDA Intel at 0xfe9fc000 irq 46
1 [Xmod ]: USB-Audio - Creative Xmod
Creative Technology Ltd Creative Xmod at usb-0000:00:1d.0-1, full speed

/etc/asound.conf
defaults.ctl.card 1
defaults.pcm.card 1
defaults.timer.card 1

Beállítottam ezt, de nem sok hatása van.

(#44043) DragoX válasza DragoX (#44042) üzenetére


DragoX
tag

pavucontrol nevű progival megoldódott. :)

(#44044) vicces válasza hcl (#44015) üzenetére


vicces
addikt

köszi! ezt a lehetőséget teljesen el is felejtettem :)

@rybank: csak kicsit turkáltam a synapticban, és még a tárolók is defaulton vannak. azaz a mint tehet róla, én csak feltelepítettem és rendeltetésszerűen használom a rendszert :K

:)

(#44045) rybank


rybank
senior tag

Eddig tartott a Winezésem. Nincs enrgiagazdálkodásam, a gép tetű lassú. Nagyon idegesít. A játékok miatt jöttem át. Nos hát azok sem működnek kifogástalanul. Kettő kifagyasztotta a gépet és a harmadikhoz is türelem kellett. Menjenek a ...
Lubuntu :O

(#44046) Sweet Lou 6 válasza Siriusb (#44041) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

köszi, megnézem. :R

sheratan: ez a handbrake tényleg jó, egyszerű és működik.

sweetlou6.wordpress.com

(#44047) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sikeresen újra installáltam a mint-et.
home könyvtárat is megtaláltam és minden működik mint elötte. ez a storage device manager sokat segített, nem kellett chown-olni a home-ban lévő cuccokat, terminálhoz hozzá sem kellett nyúlni.

(#44048) szoke12


szoke12
őstag

Új procim lett! 1.8>2.8. !!!
Repül az ubi!!!

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#44049) szoke12


szoke12
őstag

Ja, az aláírásomban szereplö gépemre mit ajánlotok?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#44050) bobalazs válasza szoke12 (#44049) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

:U :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.