Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30251) Kendek válasza a000 (#30250) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Telepítsed fel a gpointing-device-settings nevű csomagot, azzal egyszerűen tudod állítani a sebességet egy csúszkával.

<-ƘƘ->

(#30252) ntomka


ntomka
nagyúr

Olyat lehet, hogy indításkor létrehozzon egy könyvtárat a rendszer, ráadásul amihez root jog kell? (Kendek compatible version: és ha igen, akkor hogyan? :DDD )

ツ Headphones on - World off

(#30253) Kendek válasza ntomka (#30252) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen lehet, ennyi. :DDD

#!/bin/bash

mkdir /...

Fájl neve legyen mondjuk makedir, legyen a /etc/init.d könyvtárban és futtatható legyen.

update-rc.d makedir start 99 2 3 4 5 .

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30254) ntomka válasza Kendek (#30253) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mi az a sok szám?

ツ Headphones on - World off

(#30255) Kendek válasza ntomka (#30254) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

99: utolsók között fut le a szkript
2 3 4 5: a 2-es, 3-as, 4-es és 5-ös futási szinteken fut le (valójában elég ha csak a ketteset írod, mert az az alapértelmezett).

Jah igen, a /etc/rc.local-ba is beírhatod persze, az ugyanezzel indul.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30256) ntomka válasza Kendek (#30255) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ahá, köszi! :R

ツ Headphones on - World off

(#30257) a000 válasza Kendek (#30251) üzenetére


a000
őstag

Így?
sudo apt-get install gpointing-device-settings

Most kezdtem és meg akarok bizonyosodni, hogy jót irok-e be :)

(#30258) Kendek válasza a000 (#30257) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem muszáj így, a Synapticban is rákereshetsz és ott is telepítheted. A parancs egyébként helyes, de mivel az universe tárolóban van, ellenőrizd le (főleg akkor, ha azt írja ki, hogy nincs ilyen csomag), hogy bevan-e pipálva: Synaptic -> Beállítások -> Tárolók -> Ubuntu szoftverek (ha nincs és most pipálod be, akkor kattints utána a frissítés gombra).

<-ƘƘ->

(#30259) Lakers válasza Dark Archon (#30226) üzenetére


Lakers
tag

Kösz a választ! Már megvan a megoldás, külsővinyóra megy fel. Laptopnál meg elején kitudom - egy ESC bill leütés után - választni, hogy melyik meghajtóról töltsön be :-D. Köszönöm a winyós megoldást ;) :R természetesen a többiektől is!

[ Szerkesztve ]

(#30260) a000 válasza Kendek (#30258) üzenetére


a000
őstag

Köszi, sikerült feltenni, de bármit állítok benne nem változik semmit a görgetés sebessége.

(#30261) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Jó lenne ha tudnátok segíteni. Az asztali gépem a következőt írja ki indulásnál:

Milyen hibára utal ez?

Előre is köszönöm a segítséget.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#30262) M.W.H


M.W.H
aktív tag

Hello

Más téma tudom h nem ide illik de most váltok upc re és nemtudom h változott e náluk vmi vagy ezt hogy értik.

A Fiber Power 15 maximális sávszélesség 30/3 Mbit/s. Garantált le-és feltöltési sebessége: 10/1Mbit/s, 6 hónapon keresztül. A 6 hónap leteltével a maximális sávszélesség 15/1,5 Mbit/s. Garantált le-és feltöltési sebessége: 5/0,5 Mbit/s.
A kedvezményes havidíjat és az új előfizetőknek szóló - online megrendelés esetén érvényes - 0 Ft-os belépési díjat 2011. október 31-ig biztosítjuk, ugyaneddig szóló határozott idejű szerződés aláírása mellett. A smart guard 1 PC-re 3 hónapon keresztül 0 Ft-ért, a 4. hónaptól 500 Ft. A kedvezményes havidíjat 2011. október 31-ig biztosítjuk, kötelezettségek nélkül.

ez most azt jelenti h egy gépről lehet scak netet használni?
és ezt meglehet routerrel mac klónozva osztani?

Mad W. Highflyer

(#30263) szaszayanou válasza M.W.H (#30262) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ennek semmi köze a net megosztásához, használd csak nyugodtan úgy ahogy eddig.
Ez valami biztonsági-vírusvédelmi-antispam szolgáltatás, hülyeség ilyenre előfizetni.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#30264) a000


a000
őstag

Sziasztok
Valami sikerült elállítanom és most nincs hang. Eddig ment jól, aztán valamit a hangbeállításokban állítgattam mert nem ment a mikrofon aztán most már hang sincs. Mit lehet tenni?

Megvan. Viszont a mikrofon továbbra sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#30265) Sanya válasza M.W.H (#30262) üzenetére


Sanya
nagyúr

UPC: van rá topik, és ott is biztosan válaszolnak.

UPC szerint a 15 megabites netet ne oszd meg otthon, mert érzékelhető lassulást okozhat, emiatt fiber power 15 esetén a modemből kijövő madzagot ha switch-be dugod be, akkor nem fog menni semmi, csak az asztali géped, amelynek a hw adress-ét beregisztráltad.

upc fiber powa 30-60-120 esetén már 3 gépre továbboszthatod gond nélkül, csak azokat is be kell regelni amegfelelő oldalon.

router mac address klónozással nyugodtran oszthatod a neted, bódog-bódogtalannak.

utolsó: ha véletlen FIX ip címet szeretnél, akkor kapcsold be az SMTP szolgáltatást, és fix lészen az ip címed.
ezt itt éred el.

naggyából ennyi

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30266) biker


biker
nagyúr

ubuntu 10.04-en van remény egy pctv 110i (PCI analóg) tv tunert használni, időzített felvétellel, mindennel?

sajna XP drivere van csak, vista alatt is szenvedés volt, de win7-re meg semmi sincsen.
akkor már rávenném nővérem, használja az ubuntut

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30267) ntomka válasza biker (#30266) üzenetére


ntomka
nagyúr

A megfelelő programmal (tvtime) próbáltad?

ツ Headphones on - World off

(#30268) biker válasza ntomka (#30267) üzenetére


biker
nagyúr

még semmivel, mert még nincs itt a gép sem, előzetes érdeklődés volt. Valaki használ-e?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30269) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Bedöglött a monitorom, így egy igen régi, 15"-os monitort kellett beállítanom, ami csak 1024×768-as felbontásig bírja szuflával.
Az előző monitornál viszont 1280×960-at állítottam be, így bootolás után azt írja ki a monitor, hogy "Out of Range", mert nem bírja a felbontást.
Próbálkoztam már ezzel és ezzel a módszerrel is, sikertelenül, valamint kiszedtem a GRUB-ból a bootopciók szerkesztésénél a vga=xxx (x=szám) opciót is, hátha automatikus felismeréssel működni fog, ezenkívül az xorg.conf fájlt is átneveztem recovery mode-ban, hátha generál újat magának, az sem jött be.

Windows esetén semmi probléma nincs, most az alól írok, a régi monitorral, mert automatikusan felismerte, hogy nem bírja az előző felbontást.
Linux alatt is ez lenne logikus, de lehet, hogy ilyen esetben rossz információkat kap a monitortól, vagy fogalmam sincs.
Mellesleg DVI-RGB átalakítóval csatlakozik a monitor.

Van ötletetek? :F

Köszi! :R

Sk8erPeter

(#30270) Atapi válasza biker (#30268) üzenetére


Atapi
senior tag

katt --> valoszinüleg gond nélkül menni fog. nekem sima pctv van, az megy rendesen. tv nézésre tvtime-ot használok, rögzítésre mtvcgui-t (ami igazábol csak felparaméterezi a mencoder-t), bár utóbbi kezelése azért nem feltétlenül triviális, de működik jól.

(#30271) Atapi válasza Sk8erPeter (#30269) üzenetére


Atapi
senior tag

safe mód dpkg-reconfigure xserver-xorg?

(#30272) Kendek válasza Sk8erPeter (#30269) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Helyreállításmódban indítsad el a rendszert, root promtba add ki a xrandr parancsot, állapítsd meg a kimenet nevét, majd a saját könyvtáradba hozd létre a .xprofile fájlt és abba írd be a
xrandr --output DVI --mode 1024x768
parancsot, ahol a DVI a kimenet neve.
Ezután a vakon történő bejelentkezés után (merthogy az annyira nem nehéz) elvileg jó lesz és beállíthatod a felbontást és kitörölheted ezt a létrehozott fájlt.

<-ƘƘ->

(#30273) ntomka válasza biker (#30268) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ilyen kártyát nem, nekem szerencsére a legtámogatottabb kártyám van (winfast tv2000 xp). Ez is egy olyan hardverelem, amiből nagyon nem mindegy, mit vesz az ember, mert még windows alatt is csak a szívás lehet vele.
Szerintem ha ott a gép, rakd fel a tvtimeot (ez a legjobb tv alkalmazás linuxra). Ha azzal működésre lehet bírni, akkor egy felvevő alkalmazást is biztos találni fogsz hozzá.

Amúgy nem mindegy, ha nem működik? Túl sokáig a DVB-T miatt nem fog analóg TV-t nézni már... :D

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30274) Sk8erPeter válasza Kendek (#30272) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi :R, és bocs, nagyon amatőr kérdés, de a "saját könyvtárad" alatt most a felhasználónevem szerinti könyvtárat (esetemben /home/pete) érted, vagy a /root-ot?
Mert itt így írják: ~/.xprofile, ami elvileg utóbbit takarná, ha minden igaz.
Tényleg bocs, ha hülye kérdés.

(#30271) Atapi: köszi, ezt is megpróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#30275) Kendek válasza Sk8erPeter (#30274) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A /home/pete-et értem, hiszen Te vagy a felhasználó aki bejelentkezik. Egyébként elvileg a bejelentkező képig nem kéne, hogy gond legyen, csak utána, mert Te csak azt tudod szabályozni ugye a beállításoknál.

Jah és előre szólok, hogy megjelent az Ubuntu Maverick Beta kiadása, ezt már érdemes kipróbálnia mindenkinek. :)
Persze még nem jelent meg egészen, de órákon belül megfog bizonyára és a linkelt oldalról letölthető lesz. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30276) ntomka válasza Kendek (#30275) üzenetére


ntomka
nagyúr

Gondolom itt is, ha befrissítik a listát. :)

ツ Headphones on - World off

(#30277) Kendek válasza ntomka (#30276) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha erre gondoltál akkor igen, de egyébként közelebb állhat hozzá az innen letöltött. :)
Az alternate amúgy is a 20100831.2 lesz valszeg. Ami ugye lehet, mert a desktopnál csak a telepítőn variálhatnak, mert frissítés már nem érkezett pár napja.

(#30278) ntomka: Pont ezért pofozgathatják még kicsit azt, hogy lehessen telepíteni legalább, mert anélkül mit sem ér.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30278) ntomka válasza Kendek (#30277) üzenetére


ntomka
nagyúr

Részben. De direkt az alternate-es listát linkeltem, mert ugye a live lemezzel nekem nem sok sikerem volt két hete, azóta zsync-cel innen frissítek. Aztán lehet azóta megjavult. :)

ツ Headphones on - World off

(#30279) PuMbA válasza Kendek (#30275) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem hihetetlenül jól működik a Maverick, augusztus 26-ai daily live-ról telepítettem és egy bugom sincs, minden perfektül megy - pedig még 1 hónap bugjavítás fog következni. A 10.04 random fagyott a szar KMS és DRM miatt. Nem tudom, hogy miért gondolták úgy, hogy a 32-es kernelben már hibátlan a KMS, hiszen még csak a 31-esbe jött be, a mostani 35-ös kernelre lett jó az egész.

A lényeg, hogy tényleg érdemes kipróbálni. :K

[ Szerkesztve ]

(#30280) ntomka válasza PuMbA (#30279) üzenetére


ntomka
nagyúr

Őszintén szólva az egész 10.04 elég gázos. Nem való LTS-nek. Inkább a biztosan működő, stabil dolgokat kellett volna belepakolniuk. Még így lassan fél év távlatából is tele van bugokkal. A maverick már csak a kernel miatt is igéretes. Sokkal jobb, mint a 32-es.

ツ Headphones on - World off

(#30281) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nah, felküzdöttem az Ubuntu Beta betűtípust is. Nekem az tűnt fel elsőre, hogy kicsit kisebb mint a Sans és ezért 11-es méretűre kellett állítanom. Egyébként meg egész jó, már amennyire egy betűtípus jó lehet. Másabb az látszik, de a hétköznapokban úgysem fog feltűnni a használata. De menő, hogy jelszavas PPA-t használhatok. :D

<-ƘƘ->

(#30282) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Tudtok nekem ezügyben segíteni? LINK
Kicsit vulgáris voltam, csak már unom. :U

Köszönöm a segítségeteket!

(#30283) szaszayanou válasza szaszayanou (#30261) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Az én bajomra senki sem tudja a megoldást? Nem indul a gép szóval eléggé idegesít, én meg nem akarok visszanyúlni a régi a jól bevált windows-os reflexhez, és újrarakni az egészet.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#30284) Kendek válasza szaszayanou (#30283) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, maximum próbálkozz egy fájlrendszer ellenőrzéssel. Ebből így elég nehéz megmondani, hogy mi a gond, még azt sem árultad el, hogy mit csináltál mielőtt ezt írta ki. Bevallom őszintén, ilyenkor egyből rendszer-helyreállítást csinálnék, de még ilyesféle problémám nem volt.

<-ƘƘ->

(#30285) Sk8erPeter válasza Kendek (#30275) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Kipróbáltam az xrandr parancsot, válasz: "Can't open display".
Ettől függetlenül megpróbáltam, amit mondtál, DVI és VGA output paraméterrel egyaránt, egyik sem hozott sikert, és a dpkg-reconfigure xserver-xorg sem.
Érdekes, hogy valamiért mintha nem tudna rendesen kommunikálni a monitorral (vagy nem megfelelő információt kap) azután, hogy megjelenne a GRUB-menü, majd pedig a szokásos betöltő feliratok (nem quiet mode).

Egyéb ötlet? (Persze alternatív megoldás az lenne, ha szereznék egy monitort, ami bírja a felbontást, de így szeretném megoldani, mert érthetetlen, h akkor Windows alatt miért üzemel hibamentesen.)

Sk8erPeter

(#30286) Kendek válasza Sk8erPeter (#30285) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mert nem egészen ez szokott a neve lenni, hanem mondjuk VGA1 vagy VGA0, nem lehet így vakon tudni ezt. Így viszont kénytelen vagy generálni egy xorg.conf fájlt és abba beleirkálni a felbontást. Főleg, hogy már bejelentkezés előtt is bibis, hisz ilyenkor hiába is állítanád át, úgy maradna ott.
X -configure
majd a /root könyvtárból a /etc/X11-be másolni (átnevezve).

<-ƘƘ->

(#30287) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Biztosan elfelejtettétek, de most már tölthető a Maverick Beta, pont ahogy mondtam, csak pár óra kellett. :)
Legalábbis DVD formátumban már belehet szerezni, a CD-k még hiányoznak ahogy elnézem. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30288) ntomka válasza Kendek (#30287) üzenetére


ntomka
nagyúr

Minek az? :D

ツ Headphones on - World off

(#30289) Kendek válasza ntomka (#30288) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Közben a DVD-k is eltűntek. De valami lesz hamarosan, ez tisztán látszik. :DDD

<-ƘƘ->

(#30290) rtom


rtom
senior tag

Szevasztok!

Régen jártam erre... :B

Lenne egy kérdésem, nem vagyok naprakész a témában, hogy áll az AMD vagy a nyílt forráskódú driver a HDxxxx kártyákhoz? Havernak a HTPC-re szeretnék XBMC+MythTV-s linuxot, de nem vagyok benne biztos, hogy az alaplapi AMD karihoz jó lesz-e. Első találkozása lenne a linux-al, ezért nem szeretnék neki csalódást okozni.

Kösz

(#30291) PuMbA válasza rtom (#30290) üzenetére


PuMbA
titán

Linux multimédiára = NVIDIA. AMD-vel sok a szívás és nincs rendes hardveres gyorsítás sem hozzá.

(#30292) PuMbA válasza PuMbA (#30291) üzenetére


PuMbA
titán

Tehát maradjon neki a Windows. Az AMD a legnagyobb linuxos kedv- és megítélésrontó.

[ Szerkesztve ]

(#30293) Kendek válasza PuMbA (#30292) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért majd lassan fordul a kocka ugye, az AMD nyitottabb lett kicsit. :)

<-ƘƘ->

(#30294) #16820480 válasza Kendek (#30287) üzenetére


#16820480
törölt tag

vajon ha linux mint-et használok, akkor tud dist-upgrade-et az új kiadásra, vagy ehhez friss telepítés kellene?
most hogy áll amúgy a meerkat, mennyire stabil? szeretem használni a bétákat, a napi frissítéseken látszik, hogy mennyit dolgoznak rajta folyamatosan, de a 10.04-nél elég sokszor megszivatott azért a rendszer. :B

(#30295) Kendek válasza #16820480 (#30294) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Linux Minttel várni kell amíg kiadják az új verziót belőle. Alpha 1-től használom a Mavericket 3 gépen is, és kijelenthetem, hogy sokkal stabilabb mint anno a Lucid (amit csak Alpha 3 után tudtam használatba venni és még utána is többször volt vele problémám). Minttel viszont biztosan lenne probléma ha az Ubuntus tárolókat átírnád maverickre, hiszen nem annak a csomagjaira "építették".

<-ƘƘ->

(#30296) sh4d0w válasza PuMbA (#30292) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hááát...

Én eddig 3 VGA-t használtam Ubuntun gond nélkül: X1300Pro, X800GTO, X1900GT - mindet gond nélkül. Ja igen, mindegyik ATi...

https://www.coreinfinity.tech

(#30297) Nowhereman válasza Sk8erPeter (#30285) üzenetére


Nowhereman
őstag

Én is ilyen problémával küzdöttem néhány hete -
Megoldásom: Ha két monitorkimenete van a kártyádnak akkor szimplán dugd át a másikba, amiben nem volt semmi - akkor a Linux új monitornak kell hogy detektálja a monitorodat - azaz konfigurálja és rendszerint helyesen/ -ilyenkor az előzőt törli, tehát utána visszateheted majd a régibe, ha az jobban tetszik!

Utánam a kondenzcsik!

(#30298) Nowhereman válasza rtom (#30290) üzenetére


Nowhereman
őstag

Amit az ubi az ATI-hoz feltesz, azzal lehet TV-zni mint az atom, viszont a legújabb zsugákat nem gyorsítja 3D-ben. Azaz nem kell velük a VDriftet tólni maxbeállításokkal... Viszont az új zárt-ATI drájverek tényleg össze tudnak akadni a TV-vel!

1/ Mondanám is a gondom: R3650agp zárt drájverrel csak a TVtime megy/a többivel akkora perec, hogy na/ az is akadozva 100%CPU leterhelés mellett!
megoldást tud valaki?/de olyat, amivel marad a 3D-s gyorsítás!

2/ hogy lehet beállítani, hogy a hangerő gombbal a gerőt teljes képernyős programok futtatása közben is lehessen állítani?

Utánam a kondenzcsik!

(#30299) M.W.H válasza Sanya (#30265) üzenetére


M.W.H
aktív tag

nagyon köszi:) azért ide irtam mert itt álltalába mással is képbe vannak mint ami a forumtéma.

Sziasztok!

mostanába akadozik rythmboxban a zenelejátszás? lehet sérültek a hanganyagok? egyéb ötlet?

köszi üdv:)

Mad W. Highflyer

(#30300) Kendek válasza Nowhereman (#30298) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az első problémádra megoldás lehet a nyílt driver (esetleg újabb kernellel és xorg-edgers tároló felvételével).

A másodiknál gondolom csak bizonyos programok teljes képernyős futása közben van probléma. Megoldás lehet az Alt+Tab (és úgy állítás), meg esetleg ha hozol létre másik billentyűkombinációkat az alábbi parancsokkal, akkor az lehet működne, de persze nem biztos.
amixer set Master 5+
és
amixer set Master 5-

vagy
amixer set Master 5%+
és
amixer set Master 5%-

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.