Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29401) ntomka válasza body007 (#29400) üzenetére


ntomka
nagyúr

Milyen ricegés?

ツ Headphones on - World off

(#29402) Traxx válasza hackeeeee (#29399) üzenetére


Traxx
őstag

1.6.1, frissebb ubira a honlapjuk szerint még csak nem stabil verzió van...és a synaptic se mutat újabbat.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#29403) upszilon


upszilon
őstag

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy a grub2 grafikus felületen kínálja fel a boot-választási lehetőségét? Például így:

(#29404) body007 válasza ntomka (#29401) üzenetére


body007
addikt

Mikor mozgatok egy ablakot "kicsit" töri a szélét, ezt hívom én ricegésnek :D Egyébként sokat javult, de még mindig sehol nincs az open vajsima mozgatásához. Mindegy, ha kell 3d, akkor a ricekős ablakot meg kell szokni :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29405) hackeeeee válasza Traxx (#29402) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ubi tweak-ben addolt a PPA-t hozzá, és frissítsd.

Nekem mondjuk 1.6 r2041 van, és ppa-ból frissít mindig, amikor van valami belőle.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29406) ntomka válasza upszilon (#29403) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

(#29404) body007: Ja, látom már mire mondod. Viszont így van gyorsítás, és sokkal gyorsabb az egész, ezt a kis hibát meg meg lehet szokni. Engem a vsync-es kínlódás jobban zavar videójátszásnál. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29407) body007 válasza ntomka (#29406) üzenetére


body007
addikt

A videó hálistennek nem ricceg, de egyébként szerintem ez a 2 jelenség ugyanaz. Emlékszem régebben nekem is csinálta videó lejátszásnál. Most megnéztem egy 720p és egy 1080p-s anyagot, riccenésmentes :)) Egyébként le is szedném, fontosabb a videó mint a háromdé :K
Jah, a gyorsítást nehogy azt hidd, h sokkal jobb, ha nem kimondottan 3d-zel észre se veszed :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29408) ntomka válasza body007 (#29407) üzenetére


ntomka
nagyúr

De, észre veszem, mert az én kártyám még nem támogatott az xorg által. :DDD (Mobility Radeon HD5470)

ツ Headphones on - World off

(#29409) upszilon válasza ntomka (#29406) üzenetére


upszilon
őstag

:R

(#29410) ntomka válasza upszilon (#29409) üzenetére


ntomka
nagyúr

Fontos, hogy a ritkán használt menüpontokat az F billentyű megnyomásával a boot menüben tudod elrejteni, ha szükséged van rájuk, akkor ugyanezzel vissza. T-betűvel témát válthatsz, F3-mal pedig felbontást.

ツ Headphones on - World off

(#29411) body007 válasza ntomka (#29408) üzenetére


body007
addikt

Jah, akkor észre veszed :D De az esetemben (4850) ha nem kell 3d jobb az open driver (najó, az energia gazdálkodása még nem az igazi) mint az fglrx :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29412) harry


harry
veterán

Tapasztalt valaki olyat, hogy sleep mód után ha visszalépek, a default panelon (ahol van óra, naptár, minden alap ikon, stb) csak 1-2 ikon látszik, semmi más? Tehát pl. az Applications, Places, stb menük sem. Ha viszont visszacsatlakozik wifi hálóra, megjelennek az ikonok. Miért csak akkor, hogy függenek ezek össze? Régebben nem tapasztaltam. Talán X restartnál is van valami hasonló gond, nem tudom pontosan.
Jaunty 9.04, Gnome, Dell notebook.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29413) upszilon válasza ntomka (#29410) üzenetére


upszilon
őstag

Köszi!

(#29414) hackeeeee válasza harry (#29412) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ez mindig így van, pl, az időjárás nem látszik addig amíg nincs net, amint csatlakozik, megjelenik.

Véleményem szubjektív...

(#29415) harry válasza hackeeeee (#29414) üzenetére


harry
veterán

Az rendben is lenne, mivel ha nincs netkapcsolat, honnan tudná, hogy milyen az idő - na de nálam minden ikon eltűnik...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29416) Zefír


Zefír
őstag

Mi az, hogy elérhető eszköz meghajtók keresése?? :F

(#29417) body007 válasza Zefír (#29416) üzenetére


body007
addikt

eszköz meghajtó = driver, magyarosan :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29418) Kendek válasza Zefír (#29416) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Néhány hardverhez van zárt meghajtó, vagyis olyan driver, amely nem nyílt forrású, hanem a gyártó készít Linux rendszerekhez (AMD, nVidia videókareszhoz, Broadcom wifi-hez, stb.). Az ilyeneket nem rakja fel magától a rendszer, hanem külön engedélyezni kell ezeket.

<-ƘƘ->

(#29419) #40553216 válasza harry (#29256) üzenetére


#40553216
törölt tag

szia!
"kicsit" sokára. :)
direkt szivatod magad, vagy windowsról is használod a virtuális gépeket? mert az ntfs-3g jól kezeli az ntfs-t, de nem natív fájlrendszer, így (mindig) nehézkes (marad) szvsz.

(#29412) harry
nálam ez random van. :)
lehet, gnome-panel bug, vagy valami. nem jártam utána.

[ Szerkesztve ]

(#29420) M.W.H


M.W.H
aktív tag

flash szerkesztőt tudtok ajánlani ubira?:)

Mad W. Highflyer

(#29421) Zefír válasza Kendek (#29418) üzenetére


Zefír
őstag

Jézus srácok, nekem ez az ubuntu még japán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29422) harry válasza #40553216 (#29419) üzenetére


harry
veterán

Nem, de ez egy olyan partíció, ahol minden mást is tárolok (filmek, zenék, doksik), amiket viszont win alól is el akarok érni, nyilván ezért maradt ntfs :U És mint mondtam, régebben simán mentek a virtgépek ntfs partícióról, asztali gépen szintén.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29423) ntomka


ntomka
nagyúr

[link] :C

ツ Headphones on - World off

(#29424) hackeeeee válasza harry (#29415) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm... Az viszont érdekes, nálam csak azok tűnnek el, amikhez net kell indításkor.

Véleményem szubjektív...

(#29425) hackeeeee válasza ntomka (#29423) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na most akkor ez jó vagy rosz? Mert ebben én látok pár olyan grafikont amiben általam nézve a win7 gyorsabb.. Vagy rosszul értelmezek? Olvasni lusta vagyok. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#29426) ntomka válasza hackeeeee (#29425) üzenetére


ntomka
nagyúr

A 3D-s alkalmazásokban gyorsabb a win7, de ez ugye betudható az erősebb gyártói támogatásnak, viszont lemez- és processzorteljesítményben sokkal jobban szerepel az Ubuntu. :) Az előbbit még én is tudom igazolni. Tegnap másoltam egyik partícióról a másikra egy 7GB-is image fájlt, és teljesen megfogta a wint, nem tudtam közben csinálni semmit normálisan. Ubuntu alatt ilyennel nem igazán találkoztam.

ツ Headphones on - World off

(#29427) hackeeeee válasza ntomka (#29426) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, ez mondjuk lehetséges. :) Csak én máig azt nem értem, hogyha ez tényleg így van, akkor mi a francért merül le hamarabb az aksim linux alatt, mint win alatt?

Véleményem szubjektív...

(#29428) ntomka válasza hackeeeee (#29427) üzenetére


ntomka
nagyúr

A teljesítmény általában egyenes arányosságban van a fogyasztással. :D Persze én sem értem az eseted, mert nekem közel azonos az akksi idő Ubuntu és Win7 alatt is.

ツ Headphones on - World off

(#29429) csendes válasza M.W.H (#29420) üzenetére


csendes
őstag

Inkább Windows alatt érdemes Flash-t szerkeszteni. Wine-nal megy az Adobe Flash néhány verziója: [link], de némelyik egyáltalán nem.
Illetve van néhány szabad forráskódú próbálkozás - egy részük már fel is adta, a többi még erősen fejlesztés alatt. Erről bővebben: [link] és [link].

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#29430) upszilon


upszilon
őstag

Már majdnem mindent linux alatt csinálok! Ebben nagy szerepe volt ennek a topiknak is. Köszönöm nektek!

(#29431) hackeeeee válasza ntomka (#29428) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nekem csak so arányos. :) Ha spórolok akkor win alatt többet megy 15-20 percel legalább...

Véleményem szubjektív...

(#29432) ntomka


ntomka
nagyúr

Akik jó zenejátszót kerestek, azoknak tudom ajánlani a Clementinet. Még új projekt, a KDE-s Amarok 1.4-es sikereire hajaz, csak GTK-s alapokon. Egyébként multiplatformos, van neki stabil és dev PPA-ja. Szerintem nagyon jó kis lejátszó már most is, a hangminősége is jó, tudásban pedig most sem szégyenkezhet, annak ellenére, hogy még csak 0.4-es verziónál tart (és gyorsan fejlesztik, a dev ppa-n naponta többször jön build).

ツ Headphones on - World off

(#29433) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha megnyújtom a panelméretet megnyújtom, akkor azt meg lehet csinálni, hogy esetlegesen az értesítési terület ikonjait ne nyújtsa annyira, vagy hogy valahogy kinézzen. Mert ha így megnyújtom, akkor elég ronda a panel, pedig a nagyobb méret meg kicsit jobb lenne.

Mert arra már rájöttem, hogy a témákat lehet párosítani az ikonokkal. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29434) hackeeeee válasza hackeeeee (#29433) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah meg miért van az, hogy pl. az első ablak az ablaklistában mindig aktív? :

Vagyis arra gondoltam, hogy pl. egy emesene privát ablak mindig aktív marad akkor ha csak az van megnyitva, és nem villog ha ír valaki.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29435) Vladi válasza upszilon (#29430) üzenetére


Vladi
nagyúr

Már újabban a linuxot is linux alatt csinálod. ;]

Hozd ide, mert nekem nincs időm ránézni se. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29436) ntomka válasza Vladi (#29435) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jah, erről ez jutott eszembe: [link]. ;] :DDD

ツ Headphones on - World off

(#29437) hackeeeee válasza ntomka (#29436) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:W :DDD

Véleményem szubjektív...

(#29438) body007 válasza ntomka (#29436) üzenetére


body007
addikt

jáj :DD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29439) upszilon válasza Vladi (#29435) üzenetére


upszilon
őstag

Áááá-nemérdekes. Majd talán a következőt...

(#29440) dbius válasza ntomka (#29426) üzenetére


dbius
veterán

Azért ubuntu alatt ntfs-ről ntfs-re nagyobb mennyiségű adat másolása - nálam legalábbis - sajnos érezhetően leterheli a rendszert. A proci terheltsége felugrik a processnél 30-40%-ra is, ráadásul kb. fele olyan sebességel másol, mint win alatt ugyanazt. (adataimnál lévő konfigon).

Akku idő esetemben is jobb win alatt, mint ubuntu alatt. Át kell rágni minden szolgáltatást, és ami nem kell, azt leállítani, vagy el sem indítani, ezekkel lehet akku időt spórolni ubi alatt, de még így is a win áll nyerésre ezen a téren.

Több évnyi intenzív linux használat után én az utóbbi időben visszatértem a windowsra és mostanság be kell vallanom, hogy a Linux másodhegedűssé vált. Ebben szerepet játszott az is, hogy az utóbbi időben minden kiadásnál volt valami nyavalyája a hardvereimmel és mindig mással, egy kicsit elegem lett a folyamatos túrkálásból.

A korábbi laptopom is csontra fagyott bizonyos esetekben ubi alatt - aminek már tudom az okát -, arra sem volt megoldás, és ahogy nézem mai napig sincs, csak kompromisszumokkal - compizt le kell lőni -.

Ez a pulseaudió is egyre szarabb, nem hogy javulna a kiadások során, nem tudom miért erőltetik. Hol elindul a szolgáltatás, hol nem, hol leáll, hol működik.

Áh, tudom, hogy lehet megoldást találni, erről szólt az utóbbi pár év linux használatom, de valahogy most beleuntam ezekbe a dolgokba. Lebutítottam magam kattintgatásra :DDD

Hmmm, a hsz. másik fele tulajdonképp nem is a Tiedre való reagálás, csak lusta voltam újba írni...

[ Szerkesztve ]

(#29441) hackeeeee válasza dbius (#29440) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe, segáz. :D

Hm.. Ezen a szolgáltatás dolgokon gondolkoztam, hogy utána kéne járni, hogy mit lehetne kilőni, hogy el se indítsa, de aztán letettem róla.

Véleményem szubjektív...

(#29442) ntomka válasza dbius (#29440) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerinted én mire gondoltam? Természetesen win-win (ntfs-ntfs), lin-lin (ext-ext) másolásra, nem is a kettő között, az persze, hogy lassú, stb. De legalább oda-vissza ír ntfs, ami a winről baromira nem mondható el ext esetében. És az előbbi módon a linux gyorsabb.

Az akku időre annyit tudok mondani, mint az előbbiekben is, hogy nálam legalább annyi időt hoz, mint win alatt. Winen alapból kilövöm a számomra felesleges szolgáltatásokat, szóval ez nem játékos.

Szerintem meg egyre jobb a hardvertámogatása. A pulseaudio meg remek fejlesztés, csak gyerekcipőben jár, azt meg nem hiszem, hogy egyre rosszabb. Régen kínszenvedés volt normálisan hangot varázsolni linuxon, főleg 5.1-et. Most rádugom az USB creativeomat, kiválasztom a pulseaudioban (kattintásos módszerrel, ahogy te írod :)) ), a több csatornás kimenetet szintén, és örö és bódottá van. :)) Ezzel a szolgáltatás indul-nem indul dologgal soha nem találkoztam, még a korai időkben sem. Rosszul-e csinálsz valamit? :)

Most pl. beállítottam, hogy a fájl alapú gyorsítótárazások is a memóriában foglaljanak helyet (pl. böngészőknél (chromenál nincs rá opció)) az fstab segítségével. Ezt (chrome esetében pl.) windowson hogy? Sehogy. Megtáltosodott a rendszer, kevesebbet villog a winyó ledje. :))

Szóval ha már kattintgatás, az alapvető dolgok linuxon sincsenek ma már másképp, főleg ubuntun. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29443) hackeeeee válasza ntomka (#29442) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát Én Audigy 2 ZS-vel nem bírtam spdif-en 5.1-et kicsikarni sehogy sem.. :D

Win alatt Én is kilövöm amit kell, de linux alatt nemtom, hogy ezt hogy kell, na meg azt sem tom, hogy mit lehetne kiszedni, hogy ne indítsa el. :U :N

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#29444) ntomka


ntomka
nagyúr

Inkább azt mondja meg valaki, hogy a skypeom miért nem jelentkezik be? :F
Mintha el sem érné a hálózatot, a rossz jelszót sem dobja vissza. :F

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#29445) hackeeeee válasza ntomka (#29444) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam jó. :U

Véleményem szubjektív...

(#29446) ntomka válasza hackeeeee (#29445) üzenetére


ntomka
nagyúr

De legalább valami hibaüzenetet dobna. Utálom, mikor valami ennyire zárt, hogy még a hibaüzeneteket is kispórolják, a log fájlok pedig titkosítottak. :W

ツ Headphones on - World off

(#29447) harry válasza hackeeeee (#29424) üzenetére


harry
veterán

Jöttek vendégek, és gondoltam átírom WPA kulcsot, és lesz net náluk is jól - most nincs ez a jelenség :D Jobban mondva azt hiszem van, vagyis most látszódnak az ikonok, de egyik sem reagál, amíg vissza nem csatlakozik. Valami elég fura bug van a gnome-panelban, vagy én nem tudom hol...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29448) dbius válasza ntomka (#29442) üzenetére


dbius
veterán

pulseaudio: egyszerűen hol elindul rendszer felállásnál, hol pedig nem... így hol van hang, hol nincs - semmi rosszul-e csinálsz-e valamit-e :D

szerk: másolás: való igaz, hogy a linux fájlrendszerek támogatottsága win alatt csapnivaló. Ext2/3 ok, reiserfs olvasható (azt hiszem nem lehet írni), ext4 meg semmi tudtommal (legalábbis egy-két hónapja még semmit sem találtam ezzel kapcsolatban)

hát, nekem most egyelőre ennyi volt, de továbbra is marad a gépen, ill. az új laptopra is felrakom, de csak másodállást kap :)

[ Szerkesztve ]

(#29449) harry válasza dbius (#29448) üzenetére


harry
veterán

Van win7 alá megbízható "meghajtó", amivel lehet írni/olvasni ext3-at? Mert akkor lehet átraknám a nagy adat partíciómat ext-re (filmek, doksik, zenék, virt.gépek), többnyire úgyis inkább linuxot használom, de néha el kéne érnem ezeket a dolgokat is... az ntfs-3g meg, ahogy írtam korábban, nagyon durván belassul, ha ntfs partíción dolgozok virtuális gépen Ubi alatt (pl. OS-t telepítek... amit nem értek, mert régebben nem tapasztaltam ezt).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29450) ntomka válasza ntomka (#29446) üzenetére


ntomka
nagyúr

Sikerült. Csak várni kellett. Vagy 4 perc alatt sikerült bejelentkeznie. :F

ツ Headphones on - World off

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.