Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30201) DarPet válasza Rebirth II. (#30200) üzenetére


DarPet
tag

Hello

Windows alól esetleg megpróbálhatod ISO recorderrel. Itt megtalálod.

(#30202) Dark Archon válasza Rebirth II. (#30200) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, mert a Nero szar. Simán fel lehet írni DVD-re is, többször csináltam, csak én Ashampoo Burning Studio-t használok. 30 napig ingyenes, szóval meg tudod vele csinálni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30203) kovaax válasza Rebirth II. (#30200) üzenetére


kovaax
őstag

wodim -v speed=8 x.iso

-=- There's no place like /home -=-

(#30204) hackeeeee válasza Rebirth II. (#30200) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg sima cdkép felírással kiírja azt DVD-re is.. Vagyis kikéne neki..

Véleményem szubjektív...

(#30205) Sweet Lou 6 válasza Rebirth II. (#30200) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

+1 A Nero szar. Ezt is megpróbálhatod (ingyenes): CDBurnerXP

sweetlou6.wordpress.com

(#30206) Rebirth II. válasza Sweet Lou 6 (#30205) üzenetére


Rebirth II.
tag

Már mind1 megoldottam USB ról :)

Am kezdő Linux-os vagyok és elsőnek érdekelne az, hogy miért ilyen tetű lassú Ubuntu alól a net meg az is, hogy hova telepít a linux? :O Leszedtem az Opera linux változatát de istennek nem találom meg a telepítés helyét

(#30207) hackeeeee válasza Rebirth II. (#30206) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Opera installation directory = /home/shivkumar/.opera

Ezt "köpte" a gugli, persze lehet, hogy most hülyeséget mondtam. :D (nem használok Operát..:)))

Nem tom, hogy mitől lenne lassú... Ez érdekes. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30208) Kendek válasza hackeeeee (#30207) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

~/.opera igen. :D
Vagyis a /home/<felh.neved>/.opera könyvtár alatt van egy része, ami kifejezetten a felhasználóhoz köthető (beállítások, mentések, cache, stb.). Egyébként meg:
/usr/bin/opera
/usr/bin/opera-widget-manager
/usr/lib/opera/...
/usr/share/application/opera-browser
/usr/share/application/opera-widget-installer
/usr/share/application/opera-widget-manager
/usr/share/opera/...
/usr/share/doc/opera/...

Meg még pár cucc, mint ikonok meg ilyesmi.

<-ƘƘ->

(#30209) kovaax válasza hackeeeee (#30204) üzenetére


kovaax
őstag

A wodim kiírja, és bootolható is lesz. Most bootolt be az újraírható dvd-re kiírt Fedora telepítő cd (ez volt kéznél isoban). :K

-=- There's no place like /home -=-

(#30210) hackeeeee válasza Kendek (#30208) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jóvanna... De köszi a "javítást" :)

Véleményem szubjektív...

(#30211) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

1. Az Ubuntu Studio -ban lévő programok a zenei és fényképészeti szekció mennyire használható profibb munkára?

2. Grub feltelepítését nem kérdezi az Ubi telepítéskor, aminek nem örülök... Szeretném ha a Win 7-nek lenne fent a boot kezelője. Utólag hogyan távolítható el a Grub? (én csak az xp telepítő cd-s megoldást ismerem).

Lehet hogy visszatérek Ubi-ra, mert már jelentek meg cikkek a füles/hangszoró problémára. A zenélés meg érdekel, illetve a közbeni fülesben hallgatni a zenét :-D

3. .Net fejlesztés-re alkalmas az Ubi? Támoagatás szempontjából, úgy olvastam a Suse az alkalmasabb. Mi a véleményetek?

Előre is thx a válaszokat :R

(#30212) Kendek válasza Lakers (#30211) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

2. Nem kérdezi, de van lehetőség az állítására az utolsó pontnál. A Windows 7-nek a "bootkezelőjét" ugyan használhatod, csak akkor nem értem, hogy minek telepítesz Ubuntut, ha aztán nem szeretnéd azt elindítani? :F

<-ƘƘ->

(#30213) Lakers válasza Kendek (#30212) üzenetére


Lakers
tag

Úgy szeretném ahogy a Wubi install oldja meg :D amikor a windowson belül tudod felrakni, és akkor a windows boot betöltője az Úr.... Azért szeretem ezt a megoldást, mert ha mégsem válik be az Ubi Studi, akkor ne maradjon a nyakamon a Grub... Hiába vinném Virtualizáció alá az U. S.-t ha ott a külső hardver támoagás elég rossz...

(#30214) sh4d0w válasza Lakers (#30211) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

.NET-nek van Linuxos portja, Mono néven fut.

https://www.coreinfinity.tech

(#30215) Lakers válasza sh4d0w (#30214) üzenetére


Lakers
tag

Akkor nem Suse-s kiváltság, minden második Mono link odamutatot... Csak arra is kíváncsi lennék,hogy mi a véleményetek .Net-es programozásról Linux alatt (asp.net, c#, azure) személyes vélemények is érdekelnek, vagy maradjak a windows vonalon?

(#30216) Kendek válasza Lakers (#30213) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Windows telepítőjével seperc alatt helyreállíthatod a bootot...

<-ƘƘ->

(#30217) Lakers válasza Kendek (#30216) üzenetére


Lakers
tag

thx

(#30218) ntomka válasza Lakers (#30215) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha windowsra fejlesztesz alkalmazást, akkor windowson tedd, ez egyértelmű.

ツ Headphones on - World off

(#30219) Sweet Lou 6 válasza Lakers (#30215) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Egy köztes megoldás lehet Linux alatt egy virtuális gépen Windows (pl. Virtualbox-szal). Ha a fejlesztéshez nincs szükség speciális hardverre, illetve nincs nagy erőforrásigény (grafikai munkák pl.), akkor életképes megoldás.

sweetlou6.wordpress.com

(#30220) Lakers válasza Sweet Lou 6 (#30219) üzenetére


Lakers
tag

Az az igazság, van nagy erőforrás igény... (hiába két magos a procim, Core i3 és 3Gb Ram, kell a tisztán 1Ghz valamelyik magból) Zenei felvételekhez, kell a tiszta felvételhez kell a minimum 1GB ram és 1Ghz...

(#30221) DarPet válasza Lakers (#30220) üzenetére


DarPet
tag

Hello! Egy virtuális gépnek is adhatsz 1giga felett memóriát (amíg van rá keret), és a proci sem lehet probléma, igaz (ha jól tudom) csak egy magot használhat. Az biztos, hogy a virtualizációt be kell kapcsolni a BIOS-ban az optimális teljesítményhez.

Szerk.: a nagy erőforrás igény itt a videókártya virtualizációjának hiányára utalt szerintem.

A Windows MBR bejegyzésének a helyreállításáról jut eszembe... Egyszer sikeresen elrontottam a visszaállítást, mert valószínűleg rossz parancsot írtam fel, és használtam a bootsect-nél a /all kapcsolót is, ami ha jól vettem ki, az összes meghajtón megcsinálta a beállítást... vagy nem tudom mit csinált, de azóta nem tudom beolvasni a 16x-os mínuszos DVD-ket (olyan volt a meghajtóban, amikor futott a parancs, és lefagyot... tehát reset volt, és utána semmi...) . Szerencsére volt kéznél egy Ubuntu CD. :D
Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a probléma a DVD-íróval? +os DVD-ket olvas... meg CD-ket is...

[ Szerkesztve ]

(#30222) Sweet Lou 6 válasza DarPet (#30221) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Több magot is be lehet állítani (legalábbis Virtualboxban).

,,Szerk.: a nagy erőforrás igény itt a videókártya virtualizációjának hiányára utalt szerintem." :K

A mínuszos DVD probléma engem is érdekelne (sajnos nem tudom mitől lehet).

Lakers: Azzal a konfiggal az 1 Ghz/1 GB RAM erőforrásigény bőven megvan virtualizáció alatt. A procinak mind a két magját valós órajelen tudod használni, ramból pedig 1,5-2 gigát is megadhatsz.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#30223) hackeeeee válasza DarPet (#30221) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Firmware esetleg?

Véleményem szubjektív...

(#30224) nolika


nolika
aktív tag

vááááá segítsetek.

Feltettem egy kubuntut.
De semmit nem tudok telepíteni, a megfelelő jogosultságú jelszó nélkül.
beállítottam ezzel egy jelszót:"sudo passwd root" ezt nem fogadja el.
A bejelentkező jelszó sem felel meg neki.
És semmit nem tudok feltenni. Ötlet???

köszi

(#30225) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Most nézem Ubi tweak-ben, szoftverközpontban, hogy van emesene2, de mellé van írva, hogy GIT Variant, ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30226) Dark Archon válasza Lakers (#30211) üzenetére


Dark Archon
addikt

2. De igen, én is úgy csináltam, mert nem szeretném, ha beleszarna a Win partícióba. Az utolsó résznél van egy advanced gomb, ahol meg lehet adni, hogy melyik winchesterre tegye a GRUB-ot. Nekem több vinyóm van, egyiken maradt érintetlenül a Win, a másikon az Ubuntu az oda telepített GRUB-bal, így boot menüből tudom kiválasztani, hogy melyik rendszer induljon. Sokkal tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés és nem utolsósorban csont nélkül le lehet darálni az Ubuntut. Ez persze csak akkor működik, ha legalább 2 vinyód van.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30227) Dark Archon válasza Kendek (#30189) üzenetére


Dark Archon
addikt

No, a rmmod ehci-hcd nem ér egy kalap szart sem, mert kiírja, hogy nincs ilyen modul. Odáig elszenvedtem magam, hogy legalább Skype-pal működik, xawtv-vel működik, így érthetetlen, hogy a ZoneMinder-rel miért nem akar, de ez van. Próbáltam bash-sal indított böngészővel is, semmi.

Jó tanács: aki videomegfigyelő rendszert akar csinálni, nézze meg a kompatibilitási listát és csak a sima pipásokból válasszon. Persze ez sem garancia.

Tekintettel rá, hogy az anno 20 rongyért vásárolt kamerámat nem hajlandó kezelni a Linux, még mindig jobban megéri 25 euróért megvenni a Windows-os megfigyelő programot. Számomra ismételten bebizonyosodott, hogy az Ubuntuval és társaival az irodai prüntyögésen kívül ne akarj bármi mást csinálni :(( (még akkor is, ha nem feltétlen az Ubuntu hibája, hogy a ZM-et fakezűek írták)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#30228) vibra


vibra
tag

Sziasztok!

Tegnap telepítettem a 64 bites 10.04-et.Sajnos több hiba is jelentkezett ezért ma reggel visszatettem a 32-est.
Nem tudom miért , de nincs rendszer hangom (ablak bezárás stb.) pedig a hang beállításnál engedélyeztem,némítás nincs,hangerő csúszkák felhúzva.64-es rendben volt, most a 32-en nem.Realtek ALC1200 a hangkártya.

[ Szerkesztve ]

(#30229) n00n válasza hackeeeee (#30225) üzenetére


n00n
őstag

Azt jelenti, hogy Git variáns, a Git a verziókövető rendszer, amiben fejlesztik. Magyarán nem egy kiadott verzió (alpha, beta, rc..), hanem csak a gitből egyik nap lefordították az alkalmazását és csomagot csináltak belőle. Egyébként élesben nem javaslom a használatát, még igen csak sok feature hiányzik belőle, ellenben stabilnak elég stabil.

Használd inkább az 1.6.3-at, a 2-öt csak tesztelgesd.

(#30230) hackeeeee válasza n00n (#30229) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszönöm. :R

Nekem be van rakva tárolóba, tehát frissíti mindig, és jelenleg névjegyben azt írja, hogy 1.6.

Ez normális dolog? Alapozzak arra, amit Synaptic ír? Akkor ott megkéne lesni a ver. számot.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30231) n00n válasza hackeeeee (#30230) üzenetére


n00n
őstag

Emesenéhez nem érdemes tárolót felvenni, sőt még az alap tárolókból sem telepíteni. Mert általában elég elavultak vannak bennük. Egyszerűen elmész a hivatalos oldalra és megkeresed a forráskódot: ezt letöltöd. Kitömöríted, azután bemásolod mondjuk a saját mappádba. Indítani az emesene fájlra kattintva lehet. Semmi telepítés, semmi hackerkedés. csak megy. Parancsikont vagy panelikont is egyszerűen csinálhatsz neki, az alkalmazás logója bent van az emesene mappába, a parancs pedig
python /home/neved/tovabbimappak/emesene/emesene
legyen. És voilà megy is a legfrissebb 1.6.3-as emesene.

[ Szerkesztve ]

(#30232) hackeeeee válasza n00n (#30231) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemá, télleg? Hm.. ez mondjuk érdekes... Annak idején ezzel nem volt gond. Amikor elkezdtem használni..

Telepítős változat nincs az 1.6.3-hoz esetleg? Mert hivatalos oldalon nem találtam, vagyis csak Fedórához van.

Most nézem, az Unstable-ben van az 1.6.3, ez ugyanaz? [link] Vagy ebből eleve a 2-est tenné fel?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30233) n00n válasza hackeeeee (#30232) üzenetére


n00n
őstag

Sajna nincs telepítő. De miért nem jó a forráskód? Pofon egyszerű azt használni és lépésről-lépésre leírtam. Egyébként az általad belinkelt PPA-ból azt telepítesz amit akarsz, nem a rendszer dönti el.

(#30234) hackeeeee válasza n00n (#30233) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak kérdezek. :U

Aha, értem. És most ott mi dönti el, hogy az mit rak fel, mert sztem az alapból nem az 1.6.3-at fogja feltenni, nade megnézem.

Nos, synaptic szerint 1.6.3-as verzió van fent, 2042-es, de névjegyben a program 1.6-ot ír, de ugyanúgy 2042. Szóval tárolóból is friss van.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30235) hackeeeee válasza hackeeeee (#30234) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszont a kicsomagoltban meg írja, hogy 1.6.3... Na mindegy, érdekes ez. Most kipróbáltam, hogy eltávolítottam a csomagot meg minden, de akkor is ezt írja.. Na ilyenkor mivan? :D Mivel a csomagkezelő meg 1.6.3-at ír...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30236) DarPet válasza hackeeeee (#30223) üzenetére


DarPet
tag

Próbáltam újra felrakni, de mivel a legfrissebb van fent, így leállította a frissítést... Esetleg van valamilyen módszer, ami kötelezi, hogy elfogadja? :)
Egy Pioneer DVR-111D IDE-s meghajtóról van szó, és a hivatalos firmware van rajta, amit nem lehet visszaállítani régebbire a gyártó szerint...

Közben még egy kérdés: az Ubuntu (10.04.1 amd64) Szoftverközpontból telepített flash player nem működik tökéletesen (lejátszódnak a videók, de nem tudok felbontást váltani csak ha a címsorba beírom, hogy "&hd=1", a Vodafone honlapján pl. a telefonválasztásnál nem tudok rákattintani a telefonokra, ha sikerül, akkor is random, hogy mikor). A 10.1.82.76ubuntu0.10.04.2 verziószámmal rendelkező flashplugin-installer lett telepítve (Adobe Flash bővítmény címen szerepel).

[ Szerkesztve ]

(#30237) hackeeeee válasza DarPet (#30236) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Újratelepíteni nem lehet FW-t tudtommal, szal ha benne van akkor benne van. Hát lehet öregszik, és már nem úgy működik ahogy kéne, ez is előfordulhat... Nekem annak idején a 107D-m úgy kezdte, hogy RW-ket nem olvasott, aztán jött elő a többi gond. Szóval az sem kizárt, hogy érik a csere. :)

Véleményem szubjektív...

(#30238) DarPet válasza hackeeeee (#30237) üzenetére


DarPet
tag

Ezt sajnálattal hallom... Meg voltam/vagyok vele elégedve, és a múltkor az iPon kínálatában nem láttam SATA-s Pioneer terméket...
Szerk.: IDE-s van... Mondjuk úgyse rendelnék le csak egy DVD-írót...

[ Szerkesztve ]

(#30239) sh4d0w válasza nolika (#30224) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A saját jelszavaddal tudsz telepíteni.

https://www.coreinfinity.tech

(#30240) PuMbA válasza DarPet (#30236) üzenetére


PuMbA
titán

"64-bit - Not recommended for daily desktop usage"

(#30241) Kinder


Kinder
senior tag

Sziasztok!

Ide is beírom, elnézést kérek, hogy két helyre, de hátha itt előbb látják.

A téma címe alapján ide jöttem be, elnézést kérek, ha már volt a kérdés, de ilyen sok hozzászólásban nem fogom megtalálni.

Kaptam kölcsön egy netbookot, amin Ubuntu 10.04-es Linux van, és vagy ezer fénykép egy pendrive-on, ami kéne nekem, de az itthoni win7-es gép nem látja ezeket a file-okat. Pedig a pendrive ntfs-re van formázva, mégis csak a linux látja a fényképeket.

A win 7-es gép nem is látja hálózatban a Linuxot, a Linux látja, de nem tudok bejutni a win7-re, hiába írom be a hálózati jelszót.

Kérdés: Mivel tudom win 7 alatt is látni a fényképeket, sőt, mivel/hogyan tudom win7 alatt módosíthatóvá is tenni a fényképeket?

Ext2 Installable File System for Windows felinstalálása nem segített.

köszönöm

(#30242) x123456 válasza Kinder (#30241) üzenetére


x123456
aktív tag

Csak tipp: nem lehet jogosultsági probléma? Amit én tennék: linux alatt lementem a pendrive tartalmát valami biztonságos helyre, majd windows alatt adminként megpróbálnám "magamévá tenni" a pendrive-ot és annak tartalmát.

(#30243) nolika válasza sh4d0w (#30239) üzenetére


nolika
aktív tag

az a helyzet h marhára nem fogadja el...
Ez valami bug? vagy van valami mesterjelszó?
Kubuntu 10.04-et tolom.

(#30244) DarPet válasza PuMbA (#30240) üzenetére


DarPet
tag

Köszi, ezt én is megtaláltam a lemezkép letöltésekor, ezért utána is néztem, és az Ubuntu saját honlapjának a help részén ezt találtam, ahol elég konkrétan írják, hogy ha nincs különösebb indokom, és megfelelő a hardver, akkor a 64biteset telepítsem.

nolika: amikor én próbáltam a Kubuntut, nekem a bejelentkezéshez (a telepítéskor megadott) jelszóval simán tudtam telepíteni. Szerintem próbáld meg a szoftverközpontból telepíteni, vagy terminálban a "sudo apt-get install #alkalmazásnév#" paranccsal. Ha máshogy nem megy, telepítsd újra a rendszert, hátha megoldja a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#30245) #40553216 válasza sh4d0w (#30161) üzenetére


#40553216
törölt tag

van, de csak hw-virtualizációval megy.

(#30191) body007
szerintem ez kernel cserénél nem működik, csak azonos számú kernel frissítéseknél.

(#30246) Becks87


Becks87
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan problémával kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket, hogy Ubuntu 64bit szervert (10.4) kellene telepítenem egy hardveres RAID5 kötetre, de a telepítő külön-külön látja a lemezeket. A raid vezérlő egy SB850-es ATI (ASUS M4A88TD-M EVO/USB3 alaplap), egy elég új kiadás. Lehet ez a probléma? Driverezni kell esetleg Ubuntu alatt?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#30247) PuMbA válasza DarPet (#30244) üzenetére


PuMbA
titán

Ez viszont nem hivatalos dokumentáció, a honlap tetején oda van írva, hogy: "Community Documentation". Én is beírhatnák ide majdnem akármit. A lényeg, hogy a flash-sel sok a szívás 64 biten és kicsit lassabb is, mint 32-n.

[ Szerkesztve ]

(#30248) sh4d0w válasza nolika (#30243) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nincs "mesterjelszó", a saját jelszavaddal kell mennie. Nincs esetleg felcserélődve y és z, 0 és ö? Azt nem hiszem, hogy bug lenne, ilyen hibával nem adták volna ki.

https://www.coreinfinity.tech

(#30249) body007 válasza Becks87 (#30246) üzenetére


body007
addikt

Én még 8.04-et akartam raid5-re rakni, de nem jött össze. Felment rá csak a grub-ot nem tudta felírni. Végül betettem egy + vinyót a rendszernek, az adatok meg a tömbre kerültek.
Otthon raid0-ba használtam sokáig, ott se tudtam feltenni rá a grub-ot, pendrive-ra került a /boot.

Itt témáznak a vezérlődről

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30250) a000


a000
őstag

Sziasztok
Hogy kell beállítani, hogy az egérrel a scroll-ozás normális sebességű legyen? Pl chormiumban kicsit hozzá érek és akkorát bele teker, hogy elszédülök.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.