Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30701) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#30700) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Most 1 olyan problemam van hogy ha elinditok par alkalmazasat,pl hon,vagy ktorrent,akkor egyszeruen elmegy a hang.es nemtudom visszahozni,csak a gepresit nyomok.A masik meg hogy nemtudok jatekbol ki alt+tab ozni.ezekre tud vki megoldast?Esetleg van vmilyen inditasi beallitas/parancs amivel kisablakba tudom futtatni a jatekot?

Elore is koszonom megint!

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30702) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Csak erdekelne, hogy ki melyik free filekezelöt hasznalja? En a krusadert hasznalom most, de lehet van ennel jobb is esetleg. Anno mikor windowson voltam akkor Total Commander -t hasznaltam es az nagyon tetszett.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30703) Kendek válasza Xmodule (#30702) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Krusadert használom én is. Ennél jobbat nem találtam, egyetlen hátránya, hogy nem GTK-s.

<-ƘƘ->

(#30704) Siriusb válasza Xmodule (#30702) üzenetére


Siriusb
veterán

Utóbbi időben a Tux Commandert használom, igaz túl sűrűn nem kell. Persze a Krusadert nem tudja lekörözni.

(#30705) ntomka válasza Xmodule (#30702) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ritkán használok ilyesmit. A TC után winről mind egy nagy csalódás, tiszta körülményes használni. Néha az mc-vel szórakozok terminálban, de abban lassúak a fájlműveletek, szóval kezdek parancsokra átszokni. Illetve grafikus felületen a KDE beépítettjét szoktam, ha gyorsan kell valamit különösebb root jogkör nélkül csinálni, mert ezt egy kattintással át lehet alakítani paneles módba is.

Egyébként meg Gnomeon a Nautilus teljesen jó, a Nautilus elementaryba ráadásul van beépített terminál is már és az új verzók is tudnak kétpaneles módot. :))

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30706) róland válasza Xmodule (#30702) üzenetére


róland
veterán

alapértelmezett Nautilus - legtöbbször elég ez is

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#30707) Xmodule


Xmodule
őstag

Köszönöm a valaszokat.:) Kerdesem lenne még, van nekem egy 1TB -os HDD -ami ntfs re van formazva. Erdemes lenne e valahogy lementeni rola mindent es ujra formazni ext3 ra? Ezen van minden adatom. Lenne valami elönye az ext3 nak? Amugy van rajta par nagyobb file is mondjuk olyan 15-40gb osak is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30708) Kendek válasza Xmodule (#30707) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem akarod Windows alól is elérni a partíció(i)t, akkor érdemes lehet Ext4-re átformázni, igen. Már csak a gyorsabb fájlműveletek és a Linuxos jogosultságok normális kezelése miatt is. De persze az adataid is nagyobb biztonságban lennének.

<-ƘƘ->

(#30709) ntomka válasza ntomka (#30705) üzenetére


ntomka
nagyúr

Wá, én meg mióta vagyok PH! addikt?? :Y :C :DDD

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30710) rum-cajsz válasza Kendek (#30708) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Az ext4 is elérhető windows alól, csak még beta a program, nálam XP alól gyakran elszáll.

ext2read

Illetve úgy tudom a ext2fsd is jó, csak használni kell az extent tulajdonságot a partíciónál.

Na most rákerestem, és ezt találtam erről:
[link]

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#30711) Kendek válasza ntomka (#30709) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gratulálok és üdvözöllek a klubban. :)
Látom beírtad ide is, mint anno én is. :DDD

(#30710) rum-cajsz: Ez rendben is van, tudtam róla én is, de ha Windows alól is akarja használni, akkor meg azért érdemesebb NTFS-en hagyni, mert még mindig jobban támogatja az Ubuntu azt mint a Windows az instabil, esetleg csak olvasható módú driverrel az ExtX-eket.
Persze ha csak néhanapján akar róla valamit kiolvasni, akkor jó lehet.

<-ƘƘ->

(#30712) dunc


dunc
nagyúr

Sziaszok adott egy ubuntu 10.4 netbook edition op, alapba a halózatkezelő 0.8 at használja,az a gond vele,hogy pl a wifit lassan,vagy soha nem frissiti aoc hálózatra megszakitás útán már lép fel stb.
Van e valami életképesebb wifi manager program ubi alá ?

[ Szerkesztve ]

(#30713) Kendek válasza dunc (#30712) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Például megpróbálhatod a Wicd-t (wicd-gtk).

<-ƘƘ->

(#30714) dunc válasza Kendek (#30713) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszi kiprobálom.

(#30715) ntomka válasza Kendek (#30711) üzenetére


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#30716) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#30701) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

erre tud vki valamilyen megoldast?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30717) ntomka válasza [pod]Diablo (#30716) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez a 10.04-es ubi?

ツ Headphones on - World off

(#30718) rum-cajsz válasza Kendek (#30711) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ebben teljesen egyetértek Veled.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#30719) [pod]Diablo válasza ntomka (#30717) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Azaz

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30720) ntomka válasza [pod]Diablo (#30719) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csak azért kérdezem, mert nekem ilyet a pulseaudio a 9.04-ben csinált, de ezt a bugot azóta kijavították. Milyen hangkártyád van?

ツ Headphones on - World off

(#30721) Vladi válasza grabber (#30691) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Kellene a pontos típus. Ha régi amúgy, akkor tuti van támogatása, már csak be kellene állítani.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30722) dízelracer


dízelracer
senior tag

Letöltöttem az ubuntut, feltelepítettem működik is rendesen. Egész gyors ahhoz képest, hogy egy ősöreg gépen futtatom. Amiben kérném a segítségeteket nem tudom hogy telepítsek skype-ot. Csomagkezelő amit talált felrakott de semmi. Skype.com-on van egy ubuntus verzió. Annál frisebbet nem találta,. Letöltöttem telepítettem, semmi. Mit csinálok rosszul? még csak most ismerkedem a linuxal.

(#30723) Vladi válasza dízelracer (#30722) üzenetére


Vladi
nagyúr

De mi az, hogy semmi? Nem indul el? Vagy nem találod vagy mi? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30724) dízelracer válasza Vladi (#30723) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az aMSN szépen rendben felkúszott és rögtön meg is jelent az alkalmazások/internet menü alatt. Igen, a skype nem indul el mert nem találom sehol. :B :DDD

(#30725) Brutforsz válasza dízelracer (#30724) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Próbáld úgy, hogy Alt+F2, oda skype-wrapper. Ha így sem indul el, akkor valószínűleg mégsem települt. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#30726) ntomka válasza dízelracer (#30724) üzenetére


ntomka
nagyúr

A skypeot legegyszerűbb a partner repóból telepíteni: adminisztráció menü > szoftverforrások > Egyéb szoftver fül > Itt találsz egy olyan sort aminek a végén van egy olyan, hogy partner. Na ezt pipáld be (a forráskódos nem kell). Bezárod az ablakot, felajánlja majd a frissítést, csináld meg, majd terminálba: sudo aptitude install skype
Ennyi elvileg. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30727) dízelracer válasza Brutforsz (#30725) üzenetére


dízelracer
senior tag

Hiba a(z) „/home/******/skype-wrapper” fájl elérése közben: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

(#30728) Mecy_Lacee


Mecy_Lacee
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi a problémám:
Eltüntek a személyemre szabott adatok. Ilyen pl.: a téma, a Firefox addonja, könvjelzői, a telepített betűtípusok, vagy az általam letöltött dolgok (képek, pdf-ek, stb....)
A rendszer: UBUNTU 10.04
Hogy tudom ezeket visszahozni?
A /home/felhasználó nevem/ mappám szinte a telepítéssel megegyező szintű, semmi nincs benne.
Remélem érthető voltam.

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#30729) [pod]Diablo válasza ntomka (#30720) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

ha joltudom integralt van.meg mikor win volt fent,megneztem de mar nememlekszem,linuxon meg nemvagom haltudom megnezni: /

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30730) Vladi válasza dízelracer (#30727) üzenetére


Vladi
nagyúr

Furcsa, mert elvileg ez a munkakönyvára, amit illene 1 indításkor létrehozni valamilyen mintából.
Ha csinálsz olyan könyvtárat?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30731) ntomka válasza [pod]Diablo (#30729) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az integrált cuccokkal, különösen ha újfajta, szokott gond lenni. Lehet egy alsa frissítés megteszi a hatását. Vedd fel ezt a tárolót.

ツ Headphones on - World off

(#30732) dízelracer válasza Vladi (#30730) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ez megoldotta a problémát. Skype 2.1 beta kicsit réginek tűnik valami frissebb nincs? :D

(#30733) ntomka válasza dízelracer (#30732) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez a legújabb linuxra, de mindent tud, amit kell: szöveges üzenetek animált ikonokkal, fájlküldés, hang- és videóhívás. Vagy más is kell? :)

ツ Headphones on - World off

(#30734) Xmodule


Xmodule
őstag

valamiert szetesett a prohardver a chrome alatt. a bal oldali sáv közepen van igy eleg erdekesen nez ki az oldal. szerintetek mitöl lehet?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30735) Kendek válasza Xmodule (#30734) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A menüsor változott kicsit, bekerült a PH!TV is. Valószínűleg a módosítás hatására jött elő a hiba nálad, de már más is panaszkodott. Nálam egyébként teljesen jó.

<-ƘƘ->

(#30736) [pod]Diablo válasza ntomka (#30731) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Hogy tudom felvenni?Nemigazan talalom az oldalon.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30737) ntomka válasza [pod]Diablo (#30736) üzenetére


ntomka
nagyúr

sudo add-apt-repository ppa:ricotz/unstable

Ezután kell egy csomagfrissítés:

sudo aptitude update
sudo aptitude full-upgrade

ツ Headphones on - World off

(#30738) [pod]Diablo válasza ntomka (#30737) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Az aptitude update-re ezt dobja ki:E: A(z) /usr/lib/apt/methods/Http meetpdus vezerlo nem talahato.De utanna beirtam a full-upgrade-et es azzal meg nemvolt problemaja,megcsinalta.

szerk: Ha ezt most felraktam,hol tudom beallitani,megtalalni,vagy ha ez mar fentvan,es nyomok gondolom 1 gepresit,mukodni fog,es lehetseges h megoldodik a problemam?

Koszi megegyszer a segitseget!

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30739) ntomka válasza [pod]Diablo (#30738) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor próbáld így:

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

Utána egy gép újraindítást, és gyors imádkozás. :))

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30740) [pod]Diablo válasza ntomka (#30739) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

A get update-re es ugyen ezt a hiabuzenetet dobja ki :/

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30741) ntomka válasza [pod]Diablo (#30740) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az a baj, hogy így csomagokat sem fogsz tudni frissíteni! 64 bites vagy 32 bites ubi?

ツ Headphones on - World off

(#30742) [pod]Diablo válasza ntomka (#30741) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

32.Es hogy tudnem orvosolni ezt a problemat?

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30743) ntomka válasza [pod]Diablo (#30742) üzenetére


ntomka
nagyúr

Töltsd le ezt a fájlt valahova, majd terminálban lépj abba a könyvtárba, és add ki ezt a parancsot:

sudo dpkg -i aptitude_0.6.3-3.1_i386.deb

Reméljük felmegy. :)) Azután jöhet a sudo aptitude update.

ツ Headphones on - World off

(#30744) [pod]Diablo válasza ntomka (#30743) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Hibak tortentek a feldolgozaskor: aptitude. Most ezt dobja ki: /

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30745) ntomka válasza [pod]Diablo (#30744) üzenetére


ntomka
nagyúr

Biztos jól másoltad ki a hibaüzenetet? A Google semmit nem dob ki rá. Meglehetősen ritka az olyan hiba, amivel más még nem találkozott. :))

ツ Headphones on - World off

(#30746) [pod]Diablo válasza ntomka (#30745) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Itt a teljes uzenet amit kidobott:

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30747) ntomka válasza [pod]Diablo (#30746) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mondjuk erre számítottam, de a másik hibaüzenet érdekelne, amit az update parancs kiadásakor kapsz. Az a szokatlan jelenség!

ツ Headphones on - World off

(#30748) [pod]Diablo válasza ntomka (#30747) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

ez?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30749) ntomka válasza [pod]Diablo (#30748) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azt írják, hogy ezt kell letölteni, majd
sudo dpkg -i apt_0.7.25.3ubuntu7_i386.deb
ott ahova letöltötted. Ha rendben lefut, akkor próbálj egy update-et.

ツ Headphones on - World off

(#30750) Lakers


Lakers
tag

Hogyan lehet a legutobbi frissítést törölni? Tegnap az Ubi kérte, és én telepítettem... de csak rosszabb lett, használhatatlan...
Hangot hazavágta..(amit nagy nehezen megoldottam a füles problem miatt) A firefox-ot módosította valami Namorokkora... az Operánál meg csak az 5-6 kattintás után működik a visszagomb... Egyetlen egy jó dolog van... a memória zabálása a Vista szintjére esett vissza... De inkább zabáljon 2GB az Ubi, de menjen rendesen még amíg kell a tanuláshoz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.