Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29501) szimla65


szimla65
aktív tag

ÜDV!
Lenne egy kis problémám.Telepíteni szerettem volna a BURG alkalmazást,de a gép újra indítása után semmi nem indul.Illetve bejön egy ablak de nem tom mit kell tenni.Teszek képetKét részben lessz a kép ,hogy olvasható legyen.
[link]
[link]

(#29502) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Lenne egy problémám, miszerint egy ismerősöm vinyóját szerettük volna bekötni a gépembe, de valamiért nem jött össze a dolog.
A rendszerem 9.10-es Ubuntu, két vinyóval használom, egyiken van a rendszer, a másikon pedig csak adatok, és most az adatvinyó helyére kötöttük volna be az ismerősömét, ő azt a vinyót 10.04-es Ubuntu alatt használja, ext4 fájlrendszerrel, home könyvtárként.
Az én eredeti adatvinyóm NTFS fájlrendszerű, ennek a helyére tettük be a másikat, de nem csatolja fel automatikusan (a BIOS-ban látszik a vinyó).
Mi lehet a probléma? A fájlrendszer, esetleg az, hogy nem egyféle verzió alatt vannak használva, vagy esetleg kell valami egyéb beállítást tenni, hogy működjön?
Válaszaitokat előre is köszönöm.
:R

Up the Irons!

(#29503) kovaax válasza EmberXY (#29502) üzenetére


kovaax
őstag

Írd be ide a következő parancsok kimenetét:

sudo fdisk -l /dev/sda
sudo fdisk -l /dev/sdb

-=- There's no place like /home -=-

(#29504) kovaax válasza kovaax (#29503) üzenetére


kovaax
őstag

Ha már lúd, a következőét is:

sudo cat /etc/fstab

-=- There's no place like /home -=-

(#29505) EmberXY válasza kovaax (#29503) üzenetére


EmberXY
addikt

Sikerült végül felcsatolni, addig ügyködtünk rajta, hogy megoldódott. (sdb1-ként lett felcsatolva)
Köszönöm a segitséget.

Up the Irons!

(#29506) kovaax válasza EmberXY (#29505) üzenetére


kovaax
őstag

Ez derült volna ki az fdisk kimenetéből. :)

-=- There's no place like /home -=-

(#29507) radmin válasza Speeedfire (#29477) üzenetére


radmin
csendes tag

Valóban problémázik a jogok miatt.

A crm nem mond semmit, hogy baja lenne. Csak onnan sejtem, hogy jogosultsági baja van, hogy leteszteltem magát a script-et, s ott tért vissza nem megfelelőjogosultsági problémával.

A heartbeat telepítésévellétrejön egy 'haclient' user, amit hozzáadtam a 'root' csoporthoz.
Viszont ezután sem hajlandó végrehajtani a feladatot.

A script-ben egy route parancs van.

Azt érdekesnek tartom, hogy extrém jogosultságok nélkül létrehozza a virtuális 'eth0:0' interfészt a ha, de a route táblába már ezekkel a jogokkal nem hajlandó új bejegyzést létrehozni.

radmin

radmin

(#29508) ntomka válasza ntomka (#29496) üzenetére


ntomka
nagyúr

Megoldottam. Csak nem a GUI-kat kell hozzájuk használni és mindjárt működik frankón. Ahogy kint sötétedett, a redshift szép fokozatosan vette le a színhőmérsékletet. :)

ツ Headphones on - World off

(#29509) biker


biker
nagyúr

lsusb szerint pixaart graphic, de az usb id-re rákeresve külföldi fórumok szerint esélytelen...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29510) body007 válasza ntomka (#29508) üzenetére


body007
addikt

Nekem a redshift ha auto-n van pár percenként "elsötétíti" a képet. Ki szoktam nyomni az auto-t és én állítom be a színhőt kézzel ha kell. Én se értem miért csinálja.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#29511) ntomka válasza body007 (#29510) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ahogy írtam, a f.luxhoz és a redshifthez a GUI-k egy kalap kakit sem érnek. Nem is az eredeti fejlesztőik csinálták. Feltelepítettem az eredeti redshiftet (amihez legalább ppa is van), beállítottam egyéni paraméterek alapján automatikusan indulónak a gtk-redshiftet (ez a reshifttel jön), és működik szépen. Most pl nappali fény van, de tegnap este is nem egyik pillanatról a másikra vette le a színhőmérsékletet, hanem a kinti sötétedéssel együtt. Szóval elégedett vagyok. :) A gtk-s indító meg azért kell, mert kitesz egy ikont a panelra, amivel ki-be lehet kapcsolni, ha mégis felül szeretném bírálni.

ツ Headphones on - World off

(#29512) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! USB-n a Unetbootin-nél, hogy lehet elérni a magyar nyelvű "Live CD" üzemmódot ( ne kelljen a billentyűzetet, minden betöltésnél magyarra állítani)?

(#29513) biker


biker
nagyúr

a letesztelt jolicloud kinyírta a wubim wubildr-grub párosát.
hogy tudom kijavítani?
már a bootmenünél az ubira is joli indult, uninstall után "no wubildr", és nem indul a jól bejáratott ubuntum

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29514) Speeedfire válasza dbius (#29499) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Úgy néz ki ez az ssl nem akar nekem összejönni sehogysem :W


radmin: kicsi anomália részemről ez a dolog, mind1 letöltöm a debiant és megnézem azzal is, ott már nem kellene hibát dobnia
először is a debiant akartam felrakni, csak mivel azt még nem töltöttem le az ubi meg itt fekszik az asztalon, gondoltam jó lesz nekem az ubi is

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29515) mzx


mzx
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet az ubuntu aktuális állását elmenteni, de épp csak olyan szinten ,hogy a beállítások keruljenek mentésre, valamint hogy mely file-kat installáltam?
Ha pl. más vinyón fel szeretném tenni az ubuntut, ugyanazon beállításokkal, és hogy tudjam, mely software-ket telepítettem eddig nálam - ehhez kell.

Ugyanis nincs szükségem a teljes állományt kiírni,
nem akarok 5-10 GB-okkal vesződni, ráadásul 500MHz-val ketyegő régi procim nem is képes rendesen kezelni DVD írót.

Mekkora helyet foglal majd a mentés, nagyságrendileg? 1MB? 10MB? 100MB?

(#29516) mzx


mzx
senior tag

. . . még valami:

Ntfs particiót szeretnék defragmentálni.

Azonban a winXP beépített defragmentálja kissé gagyi:
volt , h 40% szabad vinyóhely esetén egész jól töredezettség-mentesített, de most
pl. hiába szabadítottam fel 54%-ot, semmit nem kezd vele!

Szóval szívesen fogadok ubuntu -ra defrag progit, ami ntfs partíciót töredezettségmentesít.
Vagy winXP-re ugyanilyet, szintén INGYENEST. :)

(Win topicban az o&o -t ajánlják, de az nem freeware.)

[ Szerkesztve ]

(#29517) Kendek válasza mzx (#29515) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A beállításaid a saját könyvtáradban vannak (/home/<felhasz.neved>), azt kell elmenteni, illetve abból a rejtett könyvtárakat. Később a tulajdonost át kell állítani, ha másnak mennek ezek. Telepített csomagok lecsekkolására ott a szoftverközpont, baloldalon a telepített szoftverekre kattints. Még ezzel olyan sokra nem mész, később ezek szinkronizálására lesz lehetőség (mármint amit Te is most szeretnél elérni, de ez a funkció még hiányzik).

Jelenleg talán az a legegyszerűbb, ha klónozod ezt a mostani rendszeredet arra a másik gépre (vagy vinyóra) és kész.

(#29516) mzx: Annak idején a Piriform Defragglert használtam, nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#29518) mzx válasza Kendek (#29517) üzenetére


mzx
senior tag

1)
Amely fiókomban vagyok (a home -n belül), ott a rejtettekkel együtt 100MB a helyfoglalás.
Tehát elegendő ezt elmentenem, a beállítások mentése okán?

És egy újonnan telepitett ubin pusztán bemásolom egy ott frissen elkészült új fiókba? Ennyi?

2)
Nem találom ubin a szoftverközpontot; merre van?

3)
a defrag progi windows-os, amit ajánlasz, vagy ubuntu -s?

(#29519) Kendek válasza mzx (#29518) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Igen, ha annak a tartalmát lemented, majd (lehetőleg Live rendszerben) átmásolod az újonnan telepített rendszerbe (felülírással), akkor jó lesz (már ha ugyanaz a felhasználó neve).

2. Rögtön a menüben (már ha telepítve van). De igazából ezzel tényleg nem mész sokra, lényegesen egyszerűbb, ha kompletten átmásolod a mostani rendszeredet az új helyére.

3. Az Windowsos, a linkelt honlapon is egyből láthatod: "This compact and portable Windows application supports NTFS and FAT32 file systems."

<-ƘƘ->

(#29520) mzx válasza Kendek (#29519) üzenetére


mzx
senior tag

Köszi a válaszokat, kedves Kendek :)
És jó "látni" újra téged :) (Rég jártam erre felé...)

K I E G .:
Óóó... :) ... látom, elkészült a tervezett adatmentő programod, most "ugrottam" rá az aláírásodban látható linkre :) GRAT!

[ Szerkesztve ]

(#29521) Kendek válasza mzx (#29520) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, sőt, speciel azzal is megoldható a rendszer átmásolása, csak pár kiegészítő módosításra van szükség, hogy el is induljon. Ha érdekel a dolog, akkor leírom a pontos menetét a dolognak. :)

<-ƘƘ->

(#29522) mzx válasza Kendek (#29521) üzenetére


mzx
senior tag

:) privi :)

(#29523) Vitus


Vitus
őstag

Sziasztok!

Lenne nekem egy Epson sx110-es nyomtatóm ami szépen megy is linux alatt csak a scanner részét nem tudom működésre bírni. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, hogy hogyan lehetne életet lehelni bele?

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#29524) Siriusb válasza Vitus (#29523) üzenetére


Siriusb
veterán

http://www1.sane-project.org/cgi-bin/driver.pl?manu=epson&model=sx110&bus=any&v=&p=
Ez alapján úgy tűnik, támogatott.
A Synapticban keress rá a sane/xsane csomagokra. Bár régebbről nekem olyasmi rémlik, hogy ubuntu alapból felrakja.

(#29525) Vitus válasza Siriusb (#29524) üzenetére


Vitus
őstag

Fenn van, amikor indítom azt írja nincs scanner. A simple scan is ugyanezt teszti. :(

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#29526) pinnacle válasza pinnacle (#29512) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valaki tudna segíteni? :F Illetve még az lenne a kérdésem, hogy lehetne USB-ről futattni az Ubuntut, de nem "Live CD" módban, hanem "rendesen" tehát mindent beállítást mentsen el, és a frissítéseket is telepíthessem.

(#29527) ntomka válasza pinnacle (#29526) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezzel next-next-finish meg tudod oldani. :)

ツ Headphones on - World off

(#29528) upszilon válasza pinnacle (#29526) üzenetére


upszilon
őstag

Én már installáltam pendrájvra. Kihúztam a winyó vezetékét és felraktam. Simán ment. Utána visszadugtam a winyót (winfos van rajta és nem akartam, hogy elrontsa) és azóta is megy rendesen.

(#29529) toxin2 válasza Vitus (#29523) üzenetére


toxin2
tag

Szükséged lesz pár csomagra:
http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/libt/libtool/libltdl3_1.5.26-1ubuntu1_i386.deb vagy a
http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/libt/libtool/libltdl3_1.5.26-1ubuntu1_amd64.deb

Innen pedig az iscan-data_1.0.1-1_all.deb és iscan_2.25.0-1_i386.deb
kell. (64-bites rendszer esetén az iscan_2.25.0-1_amd64.deb)

http://www.avasys.jp/lx-bin2/linux_e/scan/DL2.do
Telepítés után kiadod terminálban a "sudo scanimage -L" parancsot.
Ha látja a scannert, akkor az xsane is fogja látni.
Ha nem látja, akkor a /etc/sane.d/dll.conf fájlban kikommentezed így ezt a 2 sort:
# epson
# epson2
epkowa #ezt pedig ne legyen kikommentezve
Reboot után mennie kéne...
Lehet hogy csak root-ként megy. Nálam epson sx205 van, az megy userként is.

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#29530) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi ntomka, upszilon! Persistent Mode vagy Live-ban (a Unetbootin-nél is jó lenne tudni) van arra lehetőség, hogy magyarul töltődjön be?

[ Szerkesztve ]

(#29531) upszilon válasza pinnacle (#29530) üzenetére


upszilon
őstag

Én csináltam egy saját összeállítást magamnak és a barátaimnak. Ebben minden fontos dolog ott van ami kelleni szokott. Viszont nincsenek benne a játékok, meg egyéb hívságok. Ja, és persze a LIVE-mód egyből tartalmazza a Skype-ot, meg minden egyebet és persze szinte minden magyar benne. Dokumentálva viszont nincsen, úgyhogy nem terjeszthető hivatalosan. Annyit azért kell mondanom, hogy a root jelszó: 00

Néhány napig fenn lesz a lapomon. Szóval akinek van kedve, kipróbálhatja. :K

[ Szerkesztve ]

(#29532) harry válasza upszilon (#29531) üzenetére


harry
veterán

Pár szóban leírnád mi is ez / mivel csináltad? Egy live rendszer, saját összeválogatott csomagokkal?
Mi a különbség a live/persistent mód között? Utóbbinál van valami munkakönyvtár, ahova ténylegesen menthetsz (és ezért kell vmi pendrive), míg előbbinél nincs, vagy másról szól?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29533) upszilon válasza harry (#29532) üzenetére


upszilon
őstag

Ááá, túl sokat képzelsz bele. Ez csak egy normális Lucid. Remastersys-el készítettem. Kb megfelel a felépítése az eredeti Ubi-lemezének. Szóval lehet róla telepíteni is. Tényleg semmi különlegesség nincsen benne. Értéke inkább abban rejlik, hogy rajta van már egy csomó olyan progi (nagyrészt a hivatalos tárolóból) ami nekem biztosan nélkülözhetetlen. (Talán másoknak is, de a gyári lemezen mégsem volt rajta.) Ezekből is a legfrissebb verziók. Szóval jól beállítgatva és frissítve. Ez lehetne a mottó, de igazán semmi különös. OK?

(#29534) harry válasza upszilon (#29533) üzenetére


harry
veterán

Hát ezt mondtam én is, egy live rendszer saját csomagokkal. Azt tudom, hogy ubi az alapja. Lehet csinálok egyet én is, pendrive-ra, hogy azon adott esetben lehessen is matatni valamit... és akkor elég egy egyszerűbb ablakozó rendszer, meg nem kell a sok sallang. Na majd utánajárok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29535) pinnacle válasza upszilon (#29531) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi, majd kipróbálom. Hiába telepítettem a restricted extrast, mégsem megy a flash, gondolom a tiedben benne van. Ha jól emlékszem, a Live módot valahogy a Tab-al lehet magyarul indítani, csak nem találom a leírást.

(#29536) ntomka válasza pinnacle (#29530) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ahogy a neve is mutatja, persistent módban maradnak meg a beállításaid. :)

ツ Headphones on - World off

(#29537) upszilon válasza harry (#29534) üzenetére


upszilon
őstag

...ha van kedved próbáld ki. Továbbfejlesztheted. :K

(#29538) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, felraktam az új rendszerment-et,működik szépen. :)

Véleményem szubjektív...

(#29539) sh4d0w válasza harry (#29534) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

A Logoutos blogom segíthet...

https://www.coreinfinity.tech

(#29540) pinnacle válasza ntomka (#29536) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Persistent módban telepítettem a restricted extrast, de mégsem megy a flash.
upszilon programját kikpróbáltam, nagyon jó benne van minden én csak az energia kijelzést hiányolom, jó lenne tudni, hogy mennyit bír még az akku. A Linux Live-val telepítve nem tudom, milyen parancsot kell beírni a továbblépéshez a grub után, a Unetbootin-nel bejön a válsztómenü. Úgye ez nem fut úgy, hogy eltárolja a változásokat?

[ Szerkesztve ]

(#29541) upszilon válasza pinnacle (#29540) üzenetére


upszilon
őstag

"Linux Live-val telepítve nem tudom, milyen parancsot kell beírni a továbblépéshez a grub után"

Miért, mit csinál az indulás helyett?

(#29542) pinnacle válasza upszilon (#29541) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem tudtam, hogy mit csináljak, beírtam, hogy exit :D ,erre felhajánlotta, hogy a Tab-al előhívhatom a parancsokat, elő is jött egy halommal.

(#29543) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Olyannal találkozott már valaki, hogy van egy mobil letem, és ilyenkor mit kell feltenni? Milyen progit?
Pannon net, ugyanaz mint az USB-s

(#29544) upszilon válasza pinnacle (#29542) üzenetére


upszilon
őstag

...kezdjük elölről. Onnan, hogy bekapcsolod a géped. Légyszíves folytasd. Mit csinálsz és mit látsz? Bocs, de egyszerűen nem értem hol akadsz el.

Egyébként az akkujelzésről tökre megfeledkeztem. :B Köszi, hogy szóltál! Mindjárt javítom. Reggelre fenn lesz a javított példány ugyanazon a néven. OK?

(#29545) sh4d0w válasza Zefír (#29543) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

System-Settings-Network Connections-Mobile Broadband - innentől meg egyértelmű a dolog.

https://www.coreinfinity.tech

(#29546) harry válasza sh4d0w (#29539) üzenetére


harry
veterán

A readahead-es részt kipróbáltam, de nem világos.
Először csináltam meg a "readahead-watch" részt (logout, parancssorból elindít, login, elindítottam pár alkalmazást, visszalép, killall parancs, chown, rc.local bővítés). Ezután menu.lst-ben (9.04) hozzáadtam a 'profile' szót, újraindítom, majd nagyon sokat vár, és elindult, de ekkor még nem volt gyors.
Második indításra belépés után már talán gyorsan indultak a dolgok, na de először ugyanúgy tökölt egy csomót (rendszerindításnál). Ez természetes, vagy valamit nem jól csináltam? Valamilyen profile load, vagy mi van ott... Annak a profile paraméternek nem kell valamilyen értéket adni, elég csak a szót beírni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29547) pinnacle válasza upszilon (#29544) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi az akkut! Esetleg lehetne, hogy az eredeti betűtipus maradjon meg ez nekem túl vékony. :))
Letöröltem már, de most újrarakom a Linux Live verziót, majd lefotózom. Annyi már látszik, hogy nem kompatibilis és a persistence sem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#29548) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt van a felvétel. USB-ről betöltve is ugyanez a helyzet.

(#29549) a000


a000
őstag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem. Van egy 250gb-os vinyóm, ami két részre van osztva, c,d. C-n a winfos, D-n az adatok. Namost csak így simán rá tudom tenni a C-re a winfos helyett az ubuntut? Nem fog a D-vel akadni a dolog? Nem fogja legyalulni a D-t?

(#29550) Zefír válasza sh4d0w (#29545) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi!
Megtaláltam, de valamiért nemjó, m1 majd még állítgatom, aztán csak sikerül. Köszi!!! :R :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.