Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30651) Chuck Norris válasza rankesz (#30648) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

ja nem irtam de már azzal is próbálkoztam. Ez alapján: [link]
Szép kockásak is lettek a fontok de semmivel sem lett jobb szemfárasztási szempontból :(

(#30652) Kendek válasza Chuck Norris (#30651) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

2006-os leírással miért próbálkozol? A tárolóból egyszerűen telepíthető a ttf-mscorefonts-installer csomag. De egyértelműen nem ugyanazt az eredményt adja, mintha az eredeti Windowsos fontokat másolnád be. Viszont ahhoz meg érvényes licenc is szükségeltetik természetesen.

(#30650) rankesz: Jah, az már milyen régen volt és el is siklottam felette. :D

<-ƘƘ->

(#30653) Chuck Norris válasza Kendek (#30652) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A thread vége viszont már 2009-es :)

(#30654) Nowhereman válasza Chuck Norris (#30653) üzenetére


Nowhereman
őstag

Esetleg meg kéne nézned, hogy a megjelenítő beállításinál elállítottál-e valamit...

különben meg gnome vagy KDE alatt zúzod?

Utánam a kondenzcsik!

(#30655) ntomka


ntomka
nagyúr

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30656) body007 válasza ntomka (#30655) üzenetére


body007
addikt

De jó, akkor ezt a kis időt már kihúzom ezzel a rom rendszerrel :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30657) ntomka válasza body007 (#30656) üzenetére


ntomka
nagyúr

De figyeld, holnap elvileg azon a képen 25-nek kéne lennie, mert nem statikus, ha minden igaz. :D

ツ Headphones on - World off

(#30658) Takhanto


Takhanto
őstag

Kéne egy kis segítség, ki akarom csomagolni a kdz file-t,de windows alól. Mik a lehetőségek?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#30659) rtom


rtom
senior tag

Nem teljesen linuxos a kérdésem, de hátha: időnként előfordul, hogy lefagy a kábelmodem, ilyenkor UPC ügyfélszolgálat által javasolt eljárás a modem áramtalanítása, router áramtalanítása, majd vissza. A kérdés az, hogy a gépről mondjuk parancssorból nem lehetne restartoltatni a modemet meg a router? :F

(#30660) ntomka válasza rtom (#30659) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az a firmware, ami tényleg lefagy, áramtalanítás nélkül nehéz újraindítani. :)

ツ Headphones on - World off

(#30661) Kendek válasza rtom (#30659) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, hacsak nem készítesz egy megfelelő elektronikus kapcsolóberendezést, hozzá meg egy jó vezérlőszoftvert.
Egyébként ajánlani tudom a billenőkapcsolós hosszabbítót, hogy gyorsabban menjen a dolog. Külön bérezésért beépítek szívesen egy (vagy több) könnyen hozzáférhető kapcsolót a környezetedbe. :DDD

<-ƘƘ->

(#30662) Vladi válasza Kendek (#30661) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pedig bizony lehet! :K

Íme a leírás hozzá. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30663) Kendek válasza Vladi (#30662) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát ez valóban segít rtom problémáján - valahogyan. :DDD
De ezt írtam neki én is, az elektronikát meg kell építenie meg szoftvert kell írnia hozzá és kész. Viszont gondolom annyira nem ügyes, úgyhogy a kézi kapcsolgatás szerintem jobban beválhat neki. :)

Bake, most már negyedszerre frissítem a Mavericket és már háromszor állítottam vissza a rendszert, mert itt elakad a dolog:

update-alternatives: using /usr/bin/smbstatus.samba3 to provide /usr/bin/smbstatus (smbstatus) in auto mode.

Innen nem megy tovább, ha meg kilövöm a dpkg-t, akkor a következő frissítéskor pár csomag (pl. az új kernel) beállítása (postinst) hibával elszáll. Ilyen még nem volt, kétszer próbáltam Rendszermentből frissíteni, egyszer kézileg adtam ki parancsot, most meg Synaptic-val próbálkozom, de hiába.
Asszem ebből is egy visszaállítás lesz és reggel próbálkozom tovább. Remélem még páran belefuttok ebbe ti is. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#30664) Vladi válasza Kendek (#30663) üzenetére


Vladi
nagyúr

Épít robotot, terminálból elnavigálja a dugaszig... :DD

Az nem elég kocka. ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30665) Chuck Norris válasza Nowhereman (#30654) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gnome persze. A KDE valahogy nem tetszett az XFCE meg igencsak kezdetlegesnek tűnik még.

(#30666) kovaax válasza Kendek (#30663) üzenetére


kovaax
őstag

Nem lehet, hogy valami benne van maradva valamelyik szamba konfigban, és próbálkozik valakihez hozzáférni? Vártál sokat, hogy elitimeoutol-e?

Szerk.: Ez meg lett fogalmazva szépen magyarul. :B

[ Szerkesztve ]

-=- There's no place like /home -=-

(#30667) #16820480


#16820480
törölt tag

rohadt empathy olyan instabil lett maverick alatt :( néha gondol egyet, és megfagy, hogy nem tudok senkinek írni, nem tudok chat ablakot nyitni sem. és az sem segít, ha újraindítom a programot, vagy az X-et, teljesen újra kell a gépet indítani...
meg hiába álltom be compizban továbbra is, hogy hova nyissa meg a chat ablakokat a képernyőn, fütyül megcsinálni...

meg a másik, hogy direkt csinálták meg úgy a löncspadon, hogy ha bugreportot küldenék, akkor nem próbál meg korábbi reportokat keresni, amik hasonlóak, hanem mindenképpen nekem kell kézzel leírni, hogy mi történt és miért fagyott le valami? nagyon jó, csak éppen amikor egy olyan szolgáltatás omlik össze, aminek a nevét akkor látom először, akkor mit írjak a "what were you expecting" kérdéshez? "i was expecting it to work properly"? :U

[ Szerkesztve ]

(#30668) Kendek válasza kovaax (#30666) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem hiszem, egyébként meg most egy másik gépen is befrissítettem már reggel, majd 3 órája itt áll:

Még egy darabig várok (mert nem érek rá), aztán majd visszaállítok és újra megpróbálom.

<-ƘƘ->

(#30669) ntomka válasza #16820480 (#30667) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ne bántsd, jelenleg a maverickben semmi nem stabil. :DD Remélem csiszolnak rajta, mert közeleg a kiadási dátum.

ツ Headphones on - World off

(#30670) Nowhereman válasza Chuck Norris (#30665) üzenetére


Nowhereman
őstag

Elég érdekes, mert mostanság nekem is előjött valami hasonló, de csak a katódos monitoron szövegeknél, függetlenül, hogy XP vagy ubi. A laptopon csak ubi van, de azzal semmi gondom. Valószínű, hogy valami alergén rásegít mostanság - vagy csak a vénülés...
Egyrészt ki kéne próbálnod, hogy hasonló terhelésnél XP alatt/mert ugye még fenn van/ is előjönnek mostanság ezek a tünetek. Ha igen akkor szemeddel van a gond. Ha nem akkor még végig kéne sasolnod, hogy a NV drájverban mi van nagyon mellétekerve...

Utánam a kondenzcsik!

(#30671) #16820480 válasza ntomka (#30669) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, ha nem csiszolnak, akkor eléggé eltolt egy kiadás lesz ez :D

más: valaki használja ezt a thunderbird kiegészítést? (link)
mit kell beállítani a notifier executable-nél, hogy működjön?

(#30672) Takhanto


Takhanto
őstag

Kéne egy kis segítség, ki akarom csomagolni a kdz file-t,de windows alól. Mik a lehetőségek?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#30673) ntomka válasza Kendek (#30668) üzenetére


ntomka
nagyúr

Van egy jó hírem. Nekem elsőre sikerült a frissítés. ;] :DDD

ツ Headphones on - World off

(#30674) Kendek válasza ntomka (#30673) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az előbb néztem még a netbookomon, most nézem a notebookomon, de megint megállt ugyanott. Gondolom nálad az a titok nyitja, hogy a Samba nincsen telepítve. :U
De most nem szaroztam, pkill samba.postinst aztán jóvan, most lefutott a frissítés. Ennyi, mert már elegem van, hogy csak gyűlnek a frissítések, így is 125 volt már. :D
Közben végzett is, okés minden, király vagyok (csak mért nem jutott ez az előbb az eszembe azt nem tudom). :DDD

<-ƘƘ->

(#30675) ntomka válasza Kendek (#30674) üzenetére


ntomka
nagyúr

A samba-common-bin, aminél neked megállt, az nekem is telepítve van, sőt, a sima samba csomag is. :)

ツ Headphones on - World off

(#30676) Kendek válasza ntomka (#30675) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor nem tudom, eddig nem volt gondom emiatt csak most. Viszont nem csak egy gépen jelentkezett, úgyhogy biztos nem teljesen egyedi probléma. Mindegy, jó már...

<-ƘƘ->

(#30677) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Valaki megprobalta mar elinditani a HoN-t?Felraktam,de mikor elinditul,rogton ki is lep.Valaki tud valami megoldast errre?

Elore is koszonom!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30678) Vladi válasza [pod]Diablo (#30677) üzenetére


Vladi
nagyúr

Próbáltad már terminálban indítani? hátha otthagyja az üzenetet, hogy mi hiányzik, vagy mi a baja.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30679) GD válasza rtom (#30659) üzenetére


GD
őstag

időzíthető vagy távirányítóval kapcsolható fali vagy elosztóba dugható előtét :-)
3 olyan 230V előtét dugót adnak távirányítóval, barkácsboltokban kapsz ilyesmit

(#30680) Sk8erPeter válasza Kendek (#30286) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali! Köszi a sok segítséget, mindennel próbálkoztam (amit írtatok, és még amiket fórumokról összeszedtem), de sajnos egyszerűen nem oldódott meg, továbbra is "Out of Range" volt a válasz a bejelentkező képernyő megjelenésekor (azt nyilván már nem láttam), illetve xrandr és egyéb ehhez hasonló parancsokra a válasz "Can't open display" volt...
Végül egy nagyobb felbontást is bíró monitorral összekötöttem, és átállítottam a felbontást. Favágó megoldás, de a többi nem működött... :(

Sk8erPeter

(#30681) Nkboy válasza #16820480 (#30671) üzenetére


Nkboy
senior tag

/usr/bin/notify-send?

It is necessary notify-send strong> command (package libnotify-bin em> in Debian based distributions, libnotify em> for distributions with RPM packages)

Ez sem rossz: Mailbox Alert

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#30682) Vladi válasza GD (#30679) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát te merre jártál báránykám? :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30683) Chuck Norris válasza Nowhereman (#30670) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Mostanában úgy használom, hogy ha csak hirtelen be kell kapcsolni a gépet és megnézni valamit akkor ubi, ha meg valamit hosszasabban kell csinálni akor XP-t bootolok. Egyből el is múltak a problémáim. Az nvidia drájverben is próbálkoztam kontraszt és fényerőt állogatni de valahogy sehogy sem lett az igazi. Meggoogloeztam a témakört, hogy tényleg csak én vagyok defektes ebből a szempontból de elég sok találat volt, hogy mások is panaszkodtak erre. Na talán majd a 10.10-ben ez is jobb lesz :)

(#30684) Chuck Norris válasza GD (#30679) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez a profi megoldás [link]

Olyan mint az almás laptop, nem olcsó de jó .... :D

[ Szerkesztve ]

(#30685) #16820480 válasza Vladi (#30682) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ez van alapértelmezettnek beállítva, de azt mondja rá, ha nyomni akarok egy okét, hogy "cannot find exectable". más futtatható nincs a beállításokban, csak ez okozza a hibát....
amúgy maverick alatt. lehet, hogy változott az értesítő neve?

(#30686) ntomka válasza #16820480 (#30685) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ahhoz kell egy libnotify-bin csomag telepítve. :))

ツ Headphones on - World off

(#30687) ntomka


ntomka
nagyúr

Srácok! IE9 alkalmából Adobe kegyes volt hozzánk is! :DDD

Adobe Finally Releases A New Adobe Flash Player 64bit - Yes, For Linux Too!

ツ Headphones on - World off

(#30688) x123456


x123456
aktív tag

10.04 desktop (32 bit), rajta egy tomcat 6.0.24. Az admin felületen elvileg lenne egy host-manager nevű alkalmazás, de valamiért 404-es hibát ad ahelyett, hogy elindulna.
Van valakinek ötlete, hogy ilyenkor mi van? Mondjuk az admin felülettel sincs rendben valami: a http://localhost:8080/manager címen nem kellene elindulnia? (localhost:8080/manager/html címről indul - ami a doksi alapján rendben is lenne, de az admin felületen a /html nélküli változatra hivatkozna...)

[ Szerkesztve ]

(#30689) x123456 válasza x123456 (#30688) üzenetére


x123456
aktív tag

Najó, pontosítok: a host-manager működik (szintén /html végződéssel, jogosultsági probléma miatt nem indult közvetlenül), de az admin felületről a html nélküli változatot akarja elérni. Vajon miért? :U

(#30690) Nowhereman válasza Chuck Norris (#30683) üzenetére


Nowhereman
őstag

a drájverre amiatt kell figyelni, mert képes felülbírálni a beállításokat.

a 10.10-re nekem is lenne néhány más kívánságom, mondjuk installáláskor tényleg takarítson, ha formázást kér az ember, ne csessze el menet közben a symlinkeket...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#30691) grabber


grabber
addikt

Kéne egy kis help.
Lubuntun kéne müködésre bírni egy creative régi hangkarit.Utánanéztem ha jól tudom alsa drivert kell feltelepíteni.Csak nem sikerült felraknom,mert nagyon kezdő vagyok.

(#30692) Chuck Norris válasza Nowhereman (#30690) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Sok mindent nem lehet variálni egy notebookon szerintem de javíts ki ha tévedek. A 60Hz frissítés az fix, a felbontást meg egyből láttam, hogy ugyan az mint az XP-ben amikor felrakam az előző háttérképemet.

Ha installáláskor eltörlöd a particiót majd újra létrehozod nem gyalul?

(#30693) #16820480 válasza ntomka (#30686) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, pont ez hiányzott! :)

(#30694) Nowhereman válasza Chuck Norris (#30692) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hát a képfrissítést nem is, de mondjuk az élsimítás és társait helyből képes felülbírálni, ha a felülbírálás aktív/mondjuk én Atiban utazom, de lehet, hogy legközelebb pártot váltok/. Ilyenkor a más programokban bármit állítgat az ember, akkor is a drájvervezérlő beállításai lesznek az aktívak. És ugye a gnome a 3D-s felületű!

Én mindenesetre újraparticionálás után is találtam régi program töredékeket. Ami még hiba, hogy unstalláláskor sok beállítást, meg függőséget nem töröl, újrainstalláláskor meg nem ír felül. Viszont az újra installált rendszer friss függőségtáblázatával ez már nem kavar be. Viszont a partíciós tábla törlése működni szokott...

Utánam a kondenzcsik!

(#30695) ntomka válasza ntomka (#30687) üzenetére


ntomka
nagyúr

Felraktam. Végre nem fagy meg a chrome a teljes képernyős youtube videóktól. :C

ツ Headphones on - World off

(#30696) ntomka


ntomka
nagyúr

Ó, hogy rohadna meg az AMD. Néha nemtom eldönteni, hogy most fejlesztenek, vagy nem. Az utóbbi időben beletalicskáztak pár ezer sort a mesa-ba, de a stabil driverekre is kéne gondolni. Kijött a 10.9-es driver, és persze 1.9-es xorg támogatás nélkül, ergo a maverick fglrx támogatás nélkül marad, akinek nem támogatós a nyílt driver (mint nekem), az szív. Gratulálok... :(((

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#30697) [pod]Diablo válasza Vladi (#30678) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Hogy/milyen parancsal tudnam elinditani terminalbol?Koszi megegyszer

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#30698) adyh


adyh
tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy van ez az alapértelmezett Totem médialejátszó, és van rajt ez az oldalsáv ahol youtubon lehet keresni. Keresni tudok de nem indítja el, hiba üzenetet kapok: "A hely nem nyitható meg; lehet, hogy nincs jogosultsága megnyitni a fájlt."
Hogy lehetne orvosolni a dolgot?
köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#30699) Kendek válasza adyh (#30698) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az egy ismert bug (senkinek sem megy), próbálkozhatsz azzal, hogy frissíted a Totemet, de lehet, hogy még akkor sem lesz jó.

(#30697) [pod]Diabl: Add ki a parancsot amivel indul, például hon, vagy esetleg heroes valami. Kezd el gépelni, hogy ho és nyomd meg a Tab billentyűt a kiegészítéshez. Ha nincs találat, akkor meg írd be, hogy he, és úgy nyomd a Tabot.

<-ƘƘ->

(#30700) [pod]Diablo válasza Kendek (#30699) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Nah sikerult elinditani in terminalbol.koszi szepen megegyszer.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.